Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
372 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 372 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 42]

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!Αχ ζεννια μου συνεχεια σε σκεφτομουν!Ολα καλα δηλαδη...σιγουρα ειναι δοντι...μαλλον την παιδεψε την μικορυλα σου παραπανω...Σε ευχαριστω για ολα...Χαρτι του Χρηστου?Ωχ να μην το μαθει...χαχα χαζη θα με πει παλι...χαχα...Χτες ειχαμε επετειο 3 χρονια που εχουμε σχεση,....γιατι αυτο μετραμε και οχι τον γαμο που εγινε οταν τους βολευε ολους...βγηκαμε σε μια μπυραρια που δεν ειχαμε παει ποτε και θελαμε πολυ και μιλησαμε για την γερμανια...αν μεχρι τον ΜΑιο Ιουνιο δεν βρουμε κατι εδω θα φυγω εγω για μερικους μηνες...ετσι ειναι η μονη και πιο ευκολη λυση γιατι θα ξερω οτι η μικρη ειναι στα χερια του μπαμπα της που την ξερει.
Οσο για τα μπλουζακια σημερα μαλλον θα τελειωσω ενα και θα το βγαλω το βραδυ και σημερα μαλλον θα ερθουν και τα εσωρουχακια...απο σημερα πιανωωωω δουλειαααα!!!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι ευη μου να την φωναξεις αν δεις οτι η μικρη δεν ειναι καλα...ειδες ποσο ευκολα κολλανε?Δεν ειχατε κανει ευη το εμβολιο της γριπης?

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elzu έγραψε:Ναι ευη μου να την φωναξεις αν δεις οτι η μικρη δεν ειναι καλα...ειδες ποσο ευκολα κολλανε?Δεν ειχατε κανει ευη το εμβολιο της γριπης?


καλε τι να τη φωναξω να παιζει παιχνιδια και το μωρο να το χει γραμμενο;;; οχι δε θα παρακαλεσω ΚΑΝΕΝΑ!!!εδω προχθες το πηρε παραμαζομα γιατι νομιζε πως αυτο που την ενοχλουσε στα ποδια ηταν το χερι του λακη και σωριαστηκε κατω το μωρο και χτυπησε το κεφαλακι του.βρε ουστ!!!
καναμε ελενα και 2 δοσεις μαλιστα,κολλας παλι αλλα το περνας πολυ ελαφρια.

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πλακα κανεις τωρα με το παραμαζωμα...οτι να ναι ρε...ε τοτε εννοειται οτι δεν θα την φωναξεις αλλα και αν δεν μπορεις να σιδερωσεις δεν θα το κανεις...απλα...
Εχω ενα θεματακι κοριτσια με την Δημητρουλα...δεν μου τρωει το απογευματινο της με τιποτα ουτε και το φρουτο το πρωι...δεν ξερω τι αλλο να κανω με αυτα τα φρουτα...τα φρεσκα εμετος κ τωρα και τα ετοιμα..αντε να καλοκαιριασει να ερθουν ωραια και γλυκα φρουτα μπας και της αρεσουν τα φρεσκα παλι...

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι να πω ελενα το απογευματινο και μενα δε το πολυτρωει και ετσι της κανω λιγο αλλα τα φρουτα μας εμεις τα τρωμε κανονικα.ρε συ δομιμασε να τα κανεις στο μπλεντερ βαλε λιγο μπανανα με μανταρινακι και κανενα μιραντα μεσα αλλα η μπανανα να εινα οριμη.εγω και ροδι που της βαζω μια χαρα το τρωει.σαν εναλακτικη αν δε τα τρωει μπορεις να της τα κανεις χυμο τουλαχιστον να περνει τις βιταμινες ετσι γιατι κακα τα ψεματα τις χρειαζονται.εσυ να επιμενεις εστω και 2 κουταλιες να φαει κατι ειναι!

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μπανανα δεν μπορουμε να φαμε ουτε μηλο γιατι μετα ζοριζεται με τα κακακια της...χυμο της κανω απο πορτοκαλι και μανταρινι...στο μπλεντερ το εκανα αφου πρωτα το ετριβα κα χωρις να το τριψω...με μπισκοτα...τιποτα...δεν το τρωει με τιποτα...δυο κουκαλιες τρωει τωρα απο το ετοιμο...αλλα θα το κοψει ετσι εκανε και με τα φρεσκα...δεν θα το ανοιγει σε λιγο καθολου...

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζεννια μου ξεχασα να σου πω...η ζουζουνα σου ειναι μια γλυκα ετσι με τα γυαλακια...ειμαστε κοντα σχεδον ολες οι κοπελες...εκτος απο την Μαρια και την cal!Ισως οταν μεγαλωσουν λιγο ακομα να μπορουμε να βρεθουμε στην Θεσσαλονικη...το καλοκαιρι ισως...γιατι λεμε να την παμε πριν φυγουμε γερμανια να την παμε να κανει το πρωτο της μπανιο στην θαλλασα..

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το ενδεχομενο να μη της δωσεις τπτ αλλο και οταν πεινασει να της δωσεις αυτο το σκεφτηκες;;; αλλα και παλι μικρακι ειναι ειναι και αδυνατουλικα τα δικα μας ποσο νυστικο να το αφησεις;;δε ξερω ρε συ συζητα το με τη παιδιατρο σου για σιγουρια.εμενα μου ειχε πει να επιμενω αλλα αν δε θελει ενα μωρο απλα δε θελει!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elzu έγραψε:Πλακα κανεις τωρα με το παραμαζωμα...οτι να ναι ρε...ε τοτε εννοειται οτι δεν θα την φωναξεις αλλα και αν δεν μπορεις να σιδερωσεις δεν θα το κανεις...απλα...
Εχω ενα θεματακι κοριτσια με την Δημητρουλα...δεν μου τρωει το απογευματινο της με τιποτα ουτε και το φρουτο το πρωι...δεν ξερω τι αλλο να κανω με αυτα τα φρουτα...τα φρεσκα εμετος κ τωρα και τα ετοιμα..αντε να καλοκαιριασει να ερθουν ωραια και γλυκα φρουτα μπας και της αρεσουν τα φρεσκα παλι...
Ελενάκι μου καλημέρα.Για το απογευματινό που δεν τρώει η Δημητρούλα σου μην σκάς.Εμένα η Θωμαίς δεν τρώει απογευματινό,μόνο λίγη φαρίν λακτέ περίπου στα 80γρ.Οταν το συζήτησα με την παιδίατρο μου εξήγησε πως πολλά μωράκια μετά το μεσημεριανό κάνουν να χωνέψουν μέχρι και επτά ώρες.Προφανώς είναι γεμάτο το στομαχάκι της και απλά δεν πεινάει.Όσο για το φρούτο μια φορά προσπάθησα να της δώσω πορτοκάλι-μπισκότο και μου έκανε εμετό.Είναι πολύ όξινη γεύση.Κατα την γνώμη μου κάνε μια δοκιμή να της δώσει αχλάδι,λίγη μπανάνα για γεύση,πορτοκάλι και μπισκότα.Ίσως να της αρέσει.Και το αχλάδι μου είπε η παιδίατρος βοηθά πολύ στην δυσκοιλιότητα και θα εξουδετερώση την ενέργεια της μπανάνας.Αντε να μου πείς αν της άρεσε.Κάνε μια δοκιμή.Δεν έχεις τίποτε να χάσεις.!!!

zennia

zennia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki έγραψε:
elzu έγραψε:Ναι ευη μου να την φωναξεις αν δεις οτι η μικρη δεν ειναι καλα...ειδες ποσο ευκολα κολλανε?Δεν ειχατε κανει ευη το εμβολιο της γριπης?


καλε τι να τη φωναξω να παιζει παιχνιδια και το μωρο να το χει γραμμενο;;; οχι δε θα παρακαλεσω ΚΑΝΕΝΑ!!!εδω προχθες το πηρε παραμαζομα γιατι νομιζε πως αυτο που την ενοχλουσε στα ποδια ηταν το χερι του λακη και σωριαστηκε κατω το μωρο και χτυπησε το κεφαλακι του.βρε ουστ!!!
καναμε ελενα και 2 δοσεις μαλιστα,κολλας παλι αλλα το περνας πολυ ελαφρια.
Καλά ευάκι σε θαυμάχω για την ψυχραιμία σου κοριτσάκι μου!!!!Εαν μου το έκανε εμένα αυτό η πεθερά θα την έστελνα με τα πόδια πίσω στην Αχαία,και μάλιστα χωρίς παπούτσια.Θα ξεσήκωνα τον τόπο με τις φωνές μου.Να μου ρίξει το παιδί???Και να χτυπήσει???Τι κάνει βρέ καλή μου γυναίκα???Αντε η καθεμία στο σπίτι της και η επισκέψεις αραιωμένες....Αυτές χάνουν στιγμές απο τα εγγόνια τους!!!

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
το θεμα ζεννια ειναι οτι τα πεθερικα μου μενουν απο κατω μας οποτε την εχω τουλαχιστον 2 φορες τη μερα στα ποδια μου.δε μπορω να κανω αλλιως εχουμε μαλωσει απειρες φορες με το λακη γι αυτο το θεμα και μου λεει τι να τη κανω να της πω να μην ερχετε;;; αφου δε καταλαβαινει! ε ναι ομως εμενα τα νευρα μου ειναι τσαταλια αν ηταν ετσι δε θα εκανα σπιτι αλλο θα συνεχιζα να καθομουν μαζι της!και το πιο ωραιο ειναι πως οταν εχω τραπεζι καποιον ερχετε και μπαστακωνετε και αυτη στο τραπεζι ακαλεστη!ουφ σα να ξαλαφρωσα λιγο.
με αγαπη η φιλη σας η πεθεροπλικτη!!!χαχαχα

elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ζεννια μου δεν το τρωει το αχλαδι...το βγαζει...ασε που δεν βρισκω και καλα φρουτα...θα το συζητησω με την παιδιατρο...τον χυμο παντως το πινει και εκει ειμαι λιγο ηρεμη...

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα γλυκουλες μου.
Και γω στα προθυρα νευρικης κρισης!!!Η μικρη γκρινιαζει και κλαιει συνεχεια ομως.Την αλλαζω, κλαιει, την ταιζω, κλαιει, κοιμαται ,κλαιει.Οτι και να της κανω , κλαμα.
Εμεις το φαι δεν το σταματαμε.Μολις τελειωνει το πιατο, ξανα κλαμα.Δεν αφηνει τιποτα κοριτσια η δικια μου Μεχρι και το depon, οταν τελειωνει,κλαιει.Σε λιγο θα φαει και εμας Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 534787 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 534787 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 534787 .

Ζεννια, οντως τελεια η νεα φωτο της μπεμπας.Εχει πολυ πλακα





























mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!! Αχ, κορίτσια και ο δικός μου χθες και σήμερα μες στην γκρίνια είναι! Τι έπαθαν καλέ όλα τους ξαφνικά;;;;;
Έλενα, μη στενοχωριέσαι. Εγώ είχα τρελό πρόβλημα στις αρχές. Θυμάστε που σας το έλεγα; 30 γραμμάρια έτρωγε και με το ζόρι. Μετά φτάσαμε τα 70, αλλά και αυτά με το ζόρι. Επέμενα όμως και τώρα συνήθισε τη γεύση και τρώει καλύτερα. Βρήκα και το κόλπο να κρατάει κάτι στο χέρι του να μασουλάει και δεν χρειάζεται πια να κάνω τον καραγκιόζη. Το πρωί αλέθω μήλο, μπανάνα, αχλάδι και στο χέρι του δίνω μπισκοτάκι. Το έμαθα από τη Ζέννια (να'σαι καλά Ζέννια μου!). Έλενα, να της δίνεις και μπανάνα και μήλο. Εμένα από την αρχή τρελαινόταν για μπανάνα. Αν μπορούσε θα έτρωγε μόνο αυτή. Και εγώ έχω πρόβλημα πού και πού με τα κακάκια του, αλλά μπορείς να προσθέσεις λαχανικά το μεσημέρι, οπότε δε θα έχεις πρόβλημα.
Ζέννια, χαίρομαι που η μικρή σου είναι καλύτερα! Σε ευχαριστώ πάλι για τη συνταγή με τα μπισκοτάκια. Smile Δεν τα βάζω μέσα στην κρέμα, αλλά του δίνω να το κρατάει και το πρωί και το απόγευμα. Το περισσότερο το τρώω εγώ. Άντε να φάει ένα τη μέρα και πολύ σου λέω...
Εύη μου, έχω και εγώ έεεενα σίδερο!! Μέχρι το ταβάνι έχει φτάσει... Τώρα έπρεπε να το κάνω (αφού κοιμήθηκε ο Αντώνης), αλλά ήθελα λίγο να μπω να διαβάσω νέα σας. Το έχω ανάγκη και αυτό. Καλά, η πεθερά σου είναι όντως για πολύ ξύλο!!!! Απορώ πώς την αντέχεις! Αντί να σε βοηθάει, σου δημιουργεί προβλήματα! Mad
Κατερινάκι, η μικρή σου καλοφαγού,ε;;; Very Happy Ελπίζω να ηρεμήσει και εσένα από την γκρίνια... Μήπως βγάζει δοντάκι; Εμένα έχει λυσσάξει να δαγκώνει! Εντωμεταξύ έχει 6 δόντια και είναι τόσο κοφτερά, που αν με δαγκώσει ουρλιάζω από τον πόνο! Μάλλον θα βγάλει και άλλα και για αυτό γκρινιάζει και δαγκώνει, αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει σε ποιο σημείο θα βγάλει.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξερω αν ειναι δοντακι, γιατι της εδωσα και depon αλλα δεν εγινε τιποτα.
Με εχει βγαλει εκτος εαυτου!!!!Σημερα καποια στιγμη της ειπα να σκασει!Δεν το ειχα ξανακανει .
Οχι βεβαια οτι με ακουσε αλλα δεν αντεχα αλλο.
Βρε κοριτσια εχω βαρεθει να την ακουω να κλαιει.Απο 10 ημερων που αρχισαν οι κολικοι,σταματησαν στους 3.5 μηνες αλλα παντα βρισκει με κατι να κλαψει.Ελεος, δεν ξερω τι να την κανω.

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elzu έγραψε:Πλακα κανεις τωρα με το παραμαζωμα...οτι να ναι ρε...ε τοτε εννοειται οτι δεν θα την φωναξεις αλλα και αν δεν μπορεις να σιδερωσεις δεν θα το κανεις...απλα...
Εχω ενα θεματακι κοριτσια με την Δημητρουλα...δεν μου τρωει το απογευματινο της με τιποτα ουτε και το φρουτο το πρωι...δεν ξερω τι αλλο να κανω με αυτα τα φρουτα...τα φρεσκα εμετος κ τωρα και τα ετοιμα..αντε να καλοκαιριασει να ερθουν ωραια και γλυκα φρουτα μπας και της αρεσουν τα φρεσκα παλι...


τα αρχισε κ η δικη μου αυτα...την φαρι λακτε ουτε να τη δει..της πηρα την αλλη με την μπανανα+δημητριακα επισης το ιδιο, οπως και με την μπισκοτοκρεμα....τι να της δωσω?την φρουτοκρεμα τη μιση ποσοτητα...

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki έγραψε:το ενδεχομενο να μη της δωσεις τπτ αλλο και οταν πεινασει να της δωσεις αυτο το σκεφτηκες;;; αλλα και παλι μικρακι ειναι ειναι και αδυνατουλικα τα δικα μας ποσο νυστικο να το αφησεις;;δε ξερω ρε συ συζητα το με τη παιδιατρο σου για σιγουρια.εμενα μου ειχε πει να επιμενω αλλα αν δε θελει ενα μωρο απλα δε θελει!

εμενα μου ειπε να μην την πιεζω κ αν δεν θελει γαλατακι...αλλα...

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zennia έγραψε:


Καλά ευάκι σε θαυμάχω για την ψυχραιμία σου κοριτσάκι μου!!!!Εαν μου το έκανε εμένα αυτό η πεθερά θα την έστελνα με τα πόδια πίσω στην Αχαία,και μάλιστα χωρίς παπούτσια.

χαχα...

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ortikaki έγραψε:το θεμα ζεννια ειναι οτι τα πεθερικα μου μενουν απο κατω μας οποτε την εχω τουλαχιστον 2 φορες τη μερα στα ποδια μου.δε μπορω να κανω αλλιως εχουμε μαλωσει απειρες φορες με το λακη γι αυτο το θεμα και μου λεει τι να τη κανω να της πω να μην ερχετε;;; αφου δε καταλαβαινει! ε ναι ομως εμενα τα νευρα μου ειναι τσαταλια αν ηταν ετσι δε θα εκανα σπιτι αλλο θα συνεχιζα να καθομουν μαζι της!και το πιο ωραιο ειναι πως οταν εχω τραπεζι καποιον ερχετε και μπαστακωνετε και αυτη στο τραπεζι ακαλεστη!ουφ σα να ξαλαφρωσα λιγο.
με αγαπη η φιλη σας η πεθεροπλικτη!!!χαχαχα



ε τοτε την πατησες καλη μου...ειμαι της αποψης οτι ακομη κ τα αδερφια πρεπει να μενουν σε μια α αποσταση(τα σπιτια), ακομη κ η μανουλα μας...ο καθενας στο σπιτακι του...

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατερίνα μου, υπομονή! Sad Ξέρω και άλλο ένα κοριτσάκι που είναι τόσο γκρινιάρικο. Δεν ξέρω τι παίζει βέβαια με τη δική σου, αλλά μήπως είναι αυτός τρόπος έκφρασης για να γίνεται το δικό της; Μήπως να την αφήσεις να γκρινιάξει μέχρι να καταλάβει ότι δε θα γίνει αυτό που θέλει; Και να την πάρεις αγκαλιά, να της δώσεις φιλιά όταν είναι ήσυχη για να δει ότι αυτό επιβραβεύεται; Είχα διαβάσει κάπου ότι αυτό βοηθάει στον έλεγχο της συμπεριφοράς, αλλά αναφερόταν σε μεγαλύτερα παιδάκια. Δεν ξέρω αν βοηθάει και στη δική σου περίπτωση.
cal, τι να πω με τα ζουζούνια μας! Μας έχουν τρελάνει με το φαγητό! Και εμένα μερικές μέρες αρνείται να φάει την ποσότητα που έχουμε καταφέρει να τρώμε μέχρι τώρα. Φρούτα τρώμε 120-150γρ. Σούπα τις τελευταίες μέρες γύρω στα 170γρ. Κρέμα 120 μόνο και τώρα τελευταία την τρώει με το ζόρι, αλλά δεν αγχώνομαι για την κρέμα. Όπως είπε και η Ζέννια, μπορεί να έχει χορτάσει από το μεσημεριανό. Εξάλλου θεωρώ ότι τα πιο σημαντικά γεύματα είναι τα φρούτα και η σούπα.

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="mariabel"]Κατερίνα μου, υπομονή! Sad Ξέρω και άλλο ένα κοριτσάκι που είναι τόσο γκρινιάρικο. Δεν ξέρω τι παίζει βέβαια με τη δική σου, αλλά μήπως είναι αυτός τρόπος έκφρασης για να γίνεται το δικό της; Μήπως να την αφήσεις να γκρινιάξει μέχρι να καταλάβει ότι δε θα γίνει αυτό που θέλει; Και να την πάρεις αγκαλιά, να της δώσεις φιλιά όταν είναι ήσυχη για να δει ότι αυτό επιβραβεύεται; Είχα διαβάσει κάπου ότι αυτό βοηθάει στον έλεγχο της συμπεριφοράς, αλλά αναφερόταν σε μεγαλύτερα παιδάκια. Δεν ξέρω αν βοηθάει και στη δική σου περίπτωση.

Δεν ξερω , τι να πω .Την αφηνω γενικα να γκρινιαζει γιατι μερικες φορες δεν μπορω να κανω αλλιως.Οτι και να της κανω , κλαιει.
Σημερα το απογευμα ηταν σχετικα ησυχη.Δεν μπορουσε να κουνηθει βεβαια γιατι εφαγε πολυ .Την γεμισα φιλια , την ταραξα μιλαμε.Και αυτη γελουσε.Δεν ξερω θα το κανω συστημα και θα δουμε.
Σε ευχαριστω πολυ Very Happy Very Happy

mariabel

mariabel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαίρομαι που σήμερα ήταν πιο ήσυχη. Smile Μακάρι να ηρεμήσει και να σταματήσει την γκρίνια! Καληνύχτα, Κατερίνα!!! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 417472

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ksapphire έγραψε:Καλημερα γλυκουλες μου.
Και γω στα προθυρα νευρικης κρισης!!!Η μικρη γκρινιαζει και κλαιει συνεχεια ομως.Την αλλαζω, κλαιει, την ταιζω, κλαιει, κοιμαται ,κλαιει.Οτι και να της κανω , κλαμα.
Εμεις το φαι δεν το σταματαμε.Μολις τελειωνει το πιατο, ξανα κλαμα.Δεν αφηνει τιποτα κοριτσια η δικια μου Μεχρι και το depon, οταν τελειωνει,κλαιει.Σε λιγο θα φαει και εμας Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 534787 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 534787 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 534787 .



κοριτσι μου φαγανουτσικο που το αρεσει και το σιροπακι μωλε!!! Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 379767 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 379767 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 379767 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 379767 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 379767 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 379767
βρε συ ειδες;; χαδακια ηθελε το κοριτσι και να το δωσετε λιγο παραπανω προσοχη.εμενα η νικολετα ετσι και με δει να αγκαλιαζω την αντωνια με κοιταει παραπονοαρικα σα να μου λεει παρε με και μενα αγκαλιτσα μαμα....
παντως νομιζω πως ενα παιδι αν ειναι γκρινιαρικο ειναι απλα γκρινιαρικο και 30 χρονων να φτασει παλι γκρινιαρικο θα ναι,ζωντανο παραδειγμα ο αντρας μου!!απο τη μερα που γεννηθηκε η πεθερα μου λεει δεν εκλαιγε απλα εκανε το χαρακτηριστικο ηχο ηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη και δε σταματησε να το κανει μεχρι να γινει 3 και μετα παλι γκρινιαζε αλλα δεν εκανε το ηηηηηηηη και τωρα γκρινιαρης ειναι οποτε με λυπηθηκε ο Θεος και μου στειλε ησυχα παιδια αλλιως αυτο το ηηη εγω δεν το αντεχω.
παντως Κατερινα και γω πολυ φωναζω και αν ακουσετε ποτε καμια τσιριδα να ξερετε εγω ειμαι!!!





























elzu

elzu
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!!Και εγω μπορω να πω οτι της φωναζω...πρεπει να μαθει να ακουει καποια πραγματα...χτες της ειπα φυγε απο την πορτα θα το πιασεις...φυυυυγγγγεεεεε ,φυυυγγγγγεεεεε!!!Γυρναω να μαζεψω τα αρκουδακια της...και...να κλαει σαν τρελη...το ειχε πιασει και δεν μπορουσα να της το βγαλω...παλι καλα ηταν ο χρηστος στο σπιτι και σηκωσε λιγο την πορτα...
Σημερα πηγα εκανα εξετασεις αιματος για τον θηροειδη...να δουμε τι θα γινει και με αυτο...
Κοριτσια εχουμε σκεφτει και το ενδεχομενο να μην παμε γερμανια αλλα στα γρεβενα σε ενα χωριο που εχει σπιτι ο χρηστος...αλλα δεν ξερω πως ειναι εκεινη η περιοχη..εχει δουλειες?

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσιααααααααααα.
Μεχρι τωρα ειμαστε ησυχες.Για να δουμε.

Ευη μου , απο φωνη αλλο τιποτα.Ο γιος μου εχει αρχισει τις ταρζανιες και ειμαι ολο φωνη γιατι φοβαμαι μη σπασει κανα κεφαλι.Δεν ακουει τιποτα

Α και σημερα το αποφασισα.
ΔΕΝ ΣΙΔΕΡΩΝΩ, ΔΕΝ ΣΙΔΕΡΩΝΩ
ΑΜΑ ΠΙΑ Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 517142 Μανουλιτσες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011...!!! - Σελίδα 38 536304

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις