Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
87 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 87 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

1ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 9:54 am

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΑΣ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΜΑΛΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ..ΤΟΝΙΣΕ ΠΩΣ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ 'Η ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΔΥΟ ΛΟΓΑΚΙΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! I love you I love you

2ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 10:02 am

τιγρακι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ Κ ΕΓΩ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ Κ ΑΙΜΑ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ

3ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 10:04 am

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!

4ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 10:05 am

ΘεονιΜ*

ΘεονιΜ*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dafni έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΑΣ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΜΑΛΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ..ΤΟΝΙΣΕ ΠΩΣ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ 'Η ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΔΥΟ ΛΟΓΑΚΙΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! I love you I love you

1ος κανονας ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!
Εγω ειχα αιμα στην 6-7 εβδομαδα{δεν θυμαμαι} καθισα-ξεκουραστηκα και ολα καλα!
Στεναχωρηθηκα τοοοσο πολυ εκλαιγα ποση ωρα αλλα δεν βγηκε τιποτα..δεν με βοηθησε ισα-ισα το αντιθετο μαλιστα!Στο χερι σου ειναι να πανε ολα καλα..κατα 99%..ησυχασε!
Σ εδωσε τιποτα χαπια?Δεν σ ειπε τιποτα αλλο?

5ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 10:07 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω βρισκομαι στην 5η εβδομαδα τησ κυησης την τεταρτη εκανα κολπικο υπερηχο και μου ειπε η γιατροσ μου οτι ειχα μικρη αποκολληση αλλα να μην ανησυχω...μου εδωσε utrogestan και μου ειπε να τα παρω μονο σε περιπτωση που θα δω αιμα και να την παρω τηλ...προς το παρον ολα καλα...απλα και εγω ανησυχω μιασ και μ,αζι με αυτο ειχα και ουρεοπλασμα θετικο αλλα απο οσο ενημερωθηκα δεν ειναι επικινδυνο...οσων αφορα την μικροαποκολληση μου συστησε ξεκουραση η γιατροσ και οχι δουλειες και οτι το συμαντικοτερο ειναι να ειμαι ψυχραιμη...Μεσα στην εβδομαδα θα κλεισω και με αλλον γιατρο 1 ραντεβου για 1 δευτερη γνωμη και θα ενημερωσω παλι...
οποια γνωριζει κατι ομως θα με ενδιεφεραι και εμενα να μαθω...

6ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 10:15 am

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΠΤ ΓΙΑ ΧΑΠΙΑ,ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ..ΜΟΥ ΤΟΝΙΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ..ΕΓΩ ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΩΜΕΝΗ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ minubaki ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑΙ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!

7ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 11:14 am

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
min anxwnese dafnouli kai egw stin arxi tis egkimoseinis mou esti imoun me apokolisei alla mou eipe ksekourasei k ksapla kai na min kanw tpt apolitws kai mou edwse kai mia therapia kai ola entaksei meta apo 15 imeres pou piga kai me eide den ipeirxe tpt,to kserw oti auto pou sou leme einai duskolo sto na min anxwnese alla esti prepei kai oso kai an sou fenete periergo i diathesei sou pezei poli megalo rolo stin katastasei sou twra,twra an thes na pareis kai mia deuteri gnwmi den einai kai kako!!!!!!!!!

8ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 11:43 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ είχα πάθει γύρω στην 9η εβδομάδα, πήρα utrogestan και ξεκουράστηκα και μετά όλα καλά! Μην αγχώνεσαι αλλά να προσέχεις! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

9ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 17, 2010 2:01 pm

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!

10ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Τρι Δεκ 21, 2010 12:55 pm

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω είχα μεγάλη αποκόλληση και μάλιστα ασυμπτωματική, δηλαδή χωρίς πόνους και χωρίς αιμορραγία. Την είδα 6η εβδομάδα, στον κολπικό υπέρηχο και έκατσα 3 εβδομάδες κρεβάτι και άλλες δυο εντός σπιτιού, παίρνοντας utrogestan, τα οποία συνέχισα μέχρι το τέλος του 4ου μήνα. Όλα πήγαν μια χαρά, απλά είχα φοβηθεί πολύ και δυστυχώς είχα κακή ψυχολογία...

11ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Πεμ Δεκ 23, 2010 4:02 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δαφνη μου μολις γυρισα απο τον γιατρο και ολα πηγαν μια χαρα...δεν υπαρχει τιποτα πλεον σε σχεση με την μικροαποκολληση ολα μια χαρα και δεν χρειαζετε τωρα να ειμαι συνεχως ξαπλα... μου ειπε οτι ειναι πολυ συχνο αυτο να συμβαινει τισ πρωτες εβδομαδες και πολλες φορες μπορει να μην ειναι καν αποκολληση αλλα αιματολιμνη που ειναι κατι φυσιολογικο...την τριτη θα ακουσουμε και καρδουλα γιατι ακομη πολυ νωρις...
αυτα απο εμενα...ευχομε να πανε ολα καλα..φιλακια...

12ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Πεμ Δεκ 23, 2010 4:04 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και να μηνα ανησυχεισ...
συμβαινει αλλα δεν ειναι ανησυχητικο..να δεισ που ολα καλα...

13ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Πεμ Δεκ 23, 2010 4:47 am

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγω είχα μια μικρή αποκόλληση ειχα πολυ λιγο καφε αιμα στην ενατη εβδομαδα. ο γιατρος μου εδωσε utrogestan, αλλα δεν σταματησα να δουλευω, απλα απεφευγα να κανω βαριες δουλειες και επισης μου ειχε πει NO SEX!!!!

14ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Πεμ Δεκ 23, 2010 6:59 am

μιμή


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΕΛΟΣ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΙΜΑ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,Η ΛΕΚΑΝΗ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΗ.ΠΗΡΑ utrogestan.ΔΕΝ ΠΑΤΟΥΣΕ ΚΑΛΑ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ.ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΒΑΡΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΞΕΘΑΡΡΕΨΑ ΟΜΩΣ.ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΣΤΟΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ,ΑΔΙΚΑ ΟΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ

15ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Πεμ Δεκ 23, 2010 12:37 pm

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακι μην αγχωνεσαι!δεν ειναι κατι τραγικο απεναντιας συμβαινει αρκετα συχνα και το εχω ακουσει απο πολλες!εγω τωρα ειμαι στην 23η εβδομαδα...οταν ημουν ομως στην 7η εβδομαδα επαθα το ιδιο με σενα!μια πολυ μικρη και ηπια μορφη αποκολλησης (εγω ειχα και δυο τρεις σταγονες αιματακι που με προειδοποιησε!).Ο γιατρος μου ειπε πολυ ξεκουραση και αν μπορω να κατσω και κρεβατι κανα μηνακι!εκατσα και ολα τωρα ειναι μια χαρα! ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... 215994
το ιδιο θα συμβει και σε σενα!μη φοβασαι(εγω που στα λεω να δεις το κλαμα που ειχα ριξει τοτε λες και επαθε κατι το μωρο νομιζα-αδικα ομως...αφου με καθυσηχασε και ο γιατρος καιμου λεει δεν ειναι τιποτα το ανησυχητικο -απλα συμβαινει και ολα ξεπερνιουνται αν προσεξεις!!οποτε μην στενοχωριεσαι καθολου!!!! ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... 654316)

16ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Πεμ Δεκ 23, 2010 1:24 pm

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
γεια σας κοριτσακια μου και ευχαριστω και παλι ολες σας!!εχθες πηγα στον γιατρο και καναμε υπερηχο,ολα καλα με το μπεμπακι μας και η αποκολλησουλα τελικα ηταν τοσο μικρη που ο γιατρος τωρα μας ειπε να μην ανησυχουμε,ολα πανε ομαλα!βρηκα ομως καινουργιο λογο να αγχωνομαι..εκανα αρκετες εξετασεις,τις κλασσικες στο ξεκινημα της εγκυμοσυνης και βγηκαν ολες καθαρες εκτος απο ενα ωραιοτατο ουρεοπλασμα!!καταλαβαινετε..εχω ακουσει διαφορα πανω σε αυτο και διαφορες σκεψεις τριβελιζουν συνεχως το μυαλουδακι μου!!ελπιζω να πανε ολα καλα τοσο σε μενα οσο και σε ολες τις εγκυουλες!! I love you I love you

17ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Πεμ Δεκ 23, 2010 2:19 pm

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελικα λιγο πολυ οι περισσοτερες τα περνανε αυτα τα οποια δεν ειναι και τοσο ανησυχητικα αλλα οταν το ακουμε για πρωτη φορα μας πιανει πανικος...μην ανησυχεις ουτε για το ουρεοπλασμα...υπαρχει και αυτο το θεμα εδω γιατι με ενδιεφερε και το ειδα οποτε μπορεις να δεις εκει αναλυτικα γι'αυτο..!

18ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Δεκ 24, 2010 3:14 am

dafni

dafni
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
minubaki έγραψε:Τελικα λιγο πολυ οι περισσοτερες τα περνανε αυτα τα οποια δεν ειναι και τοσο ανησυχητικα αλλα οταν το ακουμε για πρωτη φορα μας πιανει πανικος...μην ανησυχεις ουτε για το ουρεοπλασμα...υπαρχει και αυτο το θεμα εδω γιατι με ενδιεφερε και το ειδα οποτε μπορεις να δεις εκει αναλυτικα γι'αυτο..!
γεια σου minubaki μου!μολις ειδα το μνμ σου,χαιρομαι που πανε ολα καλα με το μπεμπακι σου!που εννοεις να δω πιο αναλυτικα,γιατι στο μνμ δν φαινεται καποια σελιδα..φιλακια!! I love you I love you

19ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Δεκ 26, 2010 3:37 pm

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ελα Δαφνη μου εαν πατησεις στο forum και μετα στο 1ο τριμηνο εγκυμοσυνης θα βρεις και το θεμα για το ουρεοπλασμα...

20ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Πεμ Φεβ 03, 2011 10:16 am

fofoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

Είχα κι εγώ μια μικρή αποκόλληση στο πρώτο τρίμηνο... Είχα αγχωθεί κι εγώ αρκετά, είχα και λίγο αίμα "καφέ". Ο γιατρός με καθησύχασε και μου είπε πως το καφέ αίμα είναι παλιο αίμα και οτι αν ήταν κόκκινο θα ήταν ανησυχητικό!
Ώσπου ένα βράδυ πήγα στη τουαλέτα και είχα αρκετό και κατακόκκινο αίμα... κόντεψα να πεθάνω από τον φόβο μου, πήρα τον γιατρό κλαίγοντας.. Την άλλη μέρα το πρώι πήγα για υπέρηχο και ευτυχώς όλα ήταν καλά... Ο γιατρός μου ήταν κατα των Utrogestan στο πρώτο τρίμηνο και το μόνο που μου είπε ήταν να κάτσω στο κρεβάτι για μια εβδομάδα!!
Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και αυτή τη στιγμή διανύω τον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης μου!

21ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Μαρ 13, 2011 4:43 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dafni μου καιγω στην 6η ειμαι με μια μικρη αποκολληση. ουτε εγω ειδα αιμα παρα μονο λιγα πονακια χαμηλα.μου ειπε απλα ξεκουραση. και μουδωσε τα utrogestan χαπια 3 φορες τη μερα καιθα με ξαναδει σε 10 μερες. εσενα σουδωσε τιποτα?

22ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Μαρ 13, 2011 4:49 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dafni έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΑΣ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΜΑΛΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ,ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ..ΤΟΝΙΣΕ ΠΩΣ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ,ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ 'Η ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΔΥΟ ΛΟΓΑΚΙΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! I love you I love you

Το έχω πάθει κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου. Πήγα στο γυναικολόγο σε κακά χάλια, αλλά τον είδα πολύ ήρεμο. Μου συνέστησε ξεκούραση, μου έδωσε προληπτικά utrogestan και μου είπε να πάω και πάλι μετά από δύο εβδομάδες και αν παρατηρήσω κάτι περίεργο στο μεταξύ να του τηλεφωνήσω.Όλα πήγαν περίφημα... και τότε κατάλαβα γιατί ήταν ήρεμος ο γιατρός ενώ εγώ κόντευα να τρελλαθώ.
Ήμουν έτοιμη να σου πω, χαλάρωσε, άσε τον αντρούλη σου να σε περιποιείται για 10 μέρες και άκουσε το γιατρό σου προσεκτικά, αλλά από ότι είδα το μήνυμά σου είναι από το Δεκέμβριο. Συνεπώς, όπως συμπεραίνω όλα πήγαν καλά όπως σου είπαν και τα κορίτσια....

23ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Μαρ 13, 2011 5:00 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για πειτε και σε μενα που ειμαι τωρα στην 6η εβδομαδα. μουπε και μενα οτι δεν ειναι κατι και απλα ξεκουραση. οταν λεμε ξεκουραση τιεννοουμε? αν ηταν ακινησια θα μου τολεγε ετσι? πχ δε κανω καθε μερα τρελλα πραγματα οπως εκανα. δε σκυβω αποτομα και γενικα δε κανω αποτομες κινησεις. βαζουν οι αλλοι πλυντηριο επειδη ειναισε αλλον οροφο αλλα πχ απλωνω ρουχα.

24ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Μαρ 13, 2011 5:28 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:για πειτε και σε μενα που ειμαι τωρα στην 6η εβδομαδα. μουπε και μενα οτι δεν ειναι κατι και απλα ξεκουραση. οταν λεμε ξεκουραση τιεννοουμε? αν ηταν ακινησια θα μου τολεγε ετσι? πχ δε κανω καθε μερα τρελλα πραγματα οπως εκανα. δε σκυβω αποτομα και γενικα δε κανω αποτομες κινησεις. βαζουν οι αλλοι πλυντηριο επειδη ειναισε αλλον οροφο αλλα πχ απλωνω ρουχα.

Δε μου είχε πει ακινησία. Απλώς να μη κουράζομαι, να μη σηκώνω βάρη, να μη σκύβω απότομα και βαθιά αλλά αν πρέπει να πιάσω κάτι πολύ χαμηλά να λυγίσω τα γόνατα και να κρατήσω το σώμα σε σχετικά όρθια στάση.... Βέβαια ο αντρουλης μου με έβαλε στο κρεβάτι και με περιποιόταν για 5-6 μέρες και άλλο που δεν ήθελα (ας αντιστραφούν οι ρόλοι και ΜΙΑ φορά). Βέβαια εγώ είχα δει και λίγο αίμα...

25ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Μαρ 13, 2011 5:35 am

stavas


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγώ είχα αποκόλληση στην αρχή και είχα και πολύ αίμα. Εκατσα στο κρεβάτι, ξεκουράστικα και όλα καλά.
Μην αγχώνεσαι απλά ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού σου.

http://istoriestismamas.blogspot.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις