Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
88 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 88 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

101ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Αυγ 05, 2011 11:39 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 417472 ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 417472 ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 417472

102ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Παρ Αυγ 05, 2011 12:06 pm

jojoma

jojoma
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μόλις διάβασα το θέμα σου από την αρχή. Εχω συγκλονιστεί , δε ξέρω τι να πω. Δε θα σχολιάσω το γιατρό, σου εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη από δω και πέρα χωρίς προβλήματα. Έχω πάθει παλίνδρομη κύηση πριν γεννήσω το γιό μου και ξέρω πόσο πονάει η κατάσταση. Όλα θα πάνε καλά,να σκέφτεσαι θετικα.

103ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 4:56 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια μετα απο τοσο καιρο σας γραφω παλι δεν ηθελα και απεφευγα γιατι ποναω πολυ...δυστυχως τελικα το εχασα το σπορακι μου 25/8 σταματησε να χτυπα η καρδουλα του ολα πηγαιναν καλα για ενα διαστημα και μετα πηγα παλι στον γιατρο μου που ειχε επιστρεψει απο την αδεια του και μου ειπε οτι ειχα παλι αποκολληση και μαλιστα μεγαλη φαινοταν αιμα στον υπερηχο και το μωρακι ειχε βραδυκαρδια.Μετα απο την βραδυκαρδια που μου ειπε καταλαβα οτι δεν εχω καμια ελπιδα..και πραγματι μετα που ξαναπηγα η καρδουλα του ειχε σταματησει.Ποναω πολυ βρε κοριτσια δεν ξερετε ποσο με στεναχωρει το γεγονος πως ειχε μεγαλωσει οπως ειπε και ο γιατρος μου και κατα τα αλλα ηταν καλα στην θεση του.Γιατι σε μενα πανω που ετοιμαζαμε το παιδικο δωματιο,πανω που καναμεσχεδια και ονειρα ολοι μου λενε μικρη εισαι θα ξανακανεις και εχεις ηδη ενα μωρακι ομως ο πονος ειναι πονος περα απο τα λογια και κανεις δεν μπορει να το καταλαβει,ποτε δεν θαξεχασω τι εζησα και ποτε δεν θα ξεχασω οτι δεν προλαβα να το δω να το νιωσωνα το νανουρισω να το αγκαλιασω.....εσεις πως το ξεπερασατε βρε κοριτσια?

104ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 5:00 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τώρα ό,τι και να πω, ο πόνος σου δεν απαλύνεται με λόγια.. πραγματικά λυπάμαι πολύ. διάβασα την ιστορία σου απ΄την αρχή και ήμουν αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά. μην το βάζεις κάτω αγάπη μου. Sad

105ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 5:02 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λυπάμαι πολύ καλή μου... Μακάρι να μπορούσαμε να απαλύνουμε λίγο τον πάνο σου... Κουράγιο...

106ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 5:04 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια δεν ξεπερνιεται το σκεφτομαι συνεχεια και κλαιω

107ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 5:06 am

aggeliki5579

aggeliki5579
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλη μου δεν ξερω τι συμβουλη να σου δωσω...φανταζομαι ποσο πολυ πονας..λυπαμαι παρα πολυ..σου ευχομαι καλη δυναμη και κουραγιο..

108ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 5:07 am

mariada

mariada
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια μετα απο τοσο καιρο σας γραφω παλι δεν ηθελα και απεφευγα γιατι ποναω πολυ...δυστυχως τελικα το εχασα το σπορακι μου 25/8 σταματησε να χτυπα η καρδουλα του ολα πηγαιναν καλα για ενα διαστημα και μετα πηγα παλι στον γιατρο μου που ειχε επιστρεψει απο την αδεια του και μου ειπε οτι ειχα παλι αποκολληση και μαλιστα μεγαλη φαινοταν αιμα στον υπερηχο και το μωρακι ειχε βραδυκαρδια.Μετα απο την βραδυκαρδια που μου ειπε καταλαβα οτι δεν εχω καμια ελπιδα..και πραγματι μετα που ξαναπηγα η καρδουλα του ειχε σταματησει.Ποναω πολυ βρε κοριτσια δεν ξερετε ποσο με στεναχωρει το γεγονος πως ειχε μεγαλωσει οπως ειπε και ο γιατρος μου και κατα τα αλλα ηταν καλα στην θεση του.Γιατι σε μενα πανω που ετοιμαζαμε το παιδικο δωματιο,πανω που καναμεσχεδια και ονειρα ολοι μου λενε μικρη εισαι θα ξανακανεις και εχεις ηδη ενα μωρακι ομως ο πονος ειναι πονος περα απο τα λογια και κανεις δεν μπορει να το καταλαβει,ποτε δεν θαξεχασω τι εζησα και ποτε δεν θα ξεχασω οτι δεν προλαβα να το δω να το νιωσωνα το νανουρισω να το αγκαλιασω.....εσεις πως το ξεπερασατε βρε κοριτσια..?




μολις εχθες διαβαζα την ιστορια σου κ πραγματικα συγκλονιστηκα με αυτα που περασες..κ χαρηκα τοσο πολυ που στο τελος ειχες καλη εκβαση αλλα τωρα στεναχωρεθηκα πολυ που το εχασες..λυπαμαι πολυ κοπελα μου κ εγω ειχα μια παλινδρομη πριν λιγο καιρο που μολις ειχαμε ακουσει την καρδουλα του κ ολα ηταν μια χαρα αλλα σε 2 εβδομαδες ειχα παθει αποκολληση ολικη του σακου κ ουτε προλαβα να κανω κατι για να το σωσω γιατι δεν ειχα καθολου συμπτωματα..
δεν ειναι ευκολο να ξεπεραστει κατι τετοιο..απλα προσπαθεις να κοιταζεις μπροστα γιατι δεν μπορεις να κανεις αλλιως..κ εγω ενα παιδακι κ αυτο μου δινει καουραγιο να ελπιζω κ να κατφερω επιτελους να του δωσω ενα αδελφακι..κ εγω αρχισα προσπαθειες παλι κ ελπιζω να πανε ολα καλα την επομενη φορα..ευχομαι κ σε σενα συντομα οτι καλυτερο μεσα απο την καρδια μου...κ να ειμαστε εδω καποια στιγμη να λεμε ευχαριστα μονο πραγματα...σε φιλω κ να χαιρεσαι το παιδακι σου...

109ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 5:09 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariada εμενα ο γιατρος μου ειπε να προσπαθησουμε ξανα για παιδακι μετα απο 3 μηνες ομως δεν θελω καθολου ουτε να το σκεπτομαι δεν θελω ξανα

110ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 5:10 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariposa έγραψε:κοριτσια δεν ξεπερνιεται το σκεφτομαι συνεχεια και κλαιω

Το ξέρουμε,είναι δύσκολο πολύ, κλάψε ,πάρε τον χρόνο σου αλλά να επανέλθεις γιατί απ'ότι βλέπω έχεις ένα ζουζούνι ακόμα στη ζωή σου! κρίμα δεν είναι να βλέπει την μανούλα του χάλια? Θα έρθει και το μωράκι που επιθυμείς γλυκιά μου. φιλάκια πολλά ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 417472

111ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 5:14 am

mariada

mariada
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κ εμενα οταν μου το ειπε ουτε καν το σκεφτομουν εκεινη την στιγμη..ημουν τρομερα απογοητευμενη κ απελπισμενη..ομως σιγα-σιγα μου ηρθε παλι η επιθυμια να ξαναπροσπαθησω..ειναι πολυ προσφατο κοριτσι μου ακομα γιαυτο νιωθεις ετσι..σε καταλαβαινω οσο δεν φανατζεσαι γιατι τα εχω περασει κ εγω...υπομονη θελει..κ ευτυχως που εχουμε ηδη ενα παιδακι κ αυτο ειναι οτι καλυτερο στην περιπτωση μας γιατι αλλιως θα ηταν χειροτερα τα πραγματα..πιστεψε με...

112ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 10:57 am

Ana

Ana
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
poso loipame... koita to mikro sou kai pare dinami. tha perasei. tha erthei allo moro kai olo auto tha einai ena kako oniro...

113ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Κυρ Αυγ 28, 2011 11:24 pm

zwitsa

zwitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariposa an einai dunaton den mporw na to pistepsw DEN mporwwwwwwww meta apola auta piu perases pou pigan na sto vgaloun enw itan zwntano k mia xara eixa pei oti ola tha pane teleia pws pali epathes megali apokollisi prosexes koritsaki mou..........????eixes sumptwmata..??an thumamai kala isoun 9 vdomadwn kati tetoio..ti na pw re gamwto exw stenxwrethei para poluujuu................

114ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Δευ Αυγ 29, 2011 8:01 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ZWITSA προσεχα και δεν μπορω να πω οτι σηκωσα βαρος απλα περασα μια μεγαλη κουραση αλλα οπως μου ειπε ο γιατρος μου και αλλη ασθενης του ειχε μαγαλη αποκολληση και η εγκυμοσυνη της συνεχιζεται μια χαρα,δεν θελω να ριξω ευθυνες στον εαυτο μου γιατι αν το κανω θα φτασω στα ορια καταθλιψης.Δεν ξερω τι εφταιξε ουτε και ο γιατρος μου μπορουσε να το εξηγησει στην παραλαβη οταν πηγα για την αποξεση μου ειπαν πως πιθανον το εμβρυο ειχε καποιο προβλημα και ο οργανισμος το απεβαλλε απο μονος του,δεν ξερω αν μου το ειπαν για να με παρηγορησουν παντως ζωντας δυο φορες την εμπειρια της αποξεσης γιατι την πρωτη την γλυτωσα ναι μεν αλλα εφτασα μεχρι το χειρουργειο εχω να πω πως ειναι πολυ ψυχοφθορο και ευχομαι ειλικρινα καμια να μην το περασει ποτε

115ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Δευ Αυγ 29, 2011 8:11 am

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σκέφτομαι μήπως το εμβρυάκι σου είχε σοβαρές χρωμοσωμικές ανωμαλίες, οι οποίες είναι ασύμβατες με τη ζωή και γι'αυτο το απέβαλλες τόσο νωρίς και είχες και προβληματάκια στην αρχή. Οι μαίες στην παραλαβή μάλλον είχαν δίκιο. Rolling Eyes

116ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Δευ Αυγ 29, 2011 8:20 am

aggelina25

aggelina25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lupame polu mariposa mou mhn se pernei apo katw k egw to exw pathei ayto k meta apo lygo ekana tin 3 koritsara mou.

117ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Δευ Αυγ 29, 2011 2:38 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εγω πιστευω οτι ηταν λιγο απο ολα ισως και χρωμοσωμικες ανωμαλιες ισως και η αποκολληση που σιγουρα δεν βοηθησε ισως πολλα που ποτε δεν θα μαθω ο πονος μεγαλος και ευτυχως που εχω και τον μικρο μου και ξεχνιεμαι οταν ομως κοιμαται ολα ερχονται στο μυαλο μου ξανα και ξανα

118ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Δευ Αυγ 29, 2011 3:08 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariposa λυπαμαι πολυ ευχομαι γρηγορα να ξαναμεινεις εγκυος και να χαρισεις ενα αδερφακι στο μικρακι σου!!! μη το βαζεις κατω !!!!! ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 417472

119ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Δευ Αυγ 29, 2011 10:10 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαριπόσα, λυπάμαι πολύ!
Αυτά που θα σου πω εγώ δεν είναι καινούργια και μπορεί να τα έχεις ακούσει πολλές φορές κι από άλλους, ωστόσο είναι πέρα για πέρα αλήθεια. Εγώ απλά θα τα επαναλάβω.
Αισθάνεσαι τόσο άσχημα διότι είναι ακόμα πολύ νωρίς. Δεν είναι τυχαίο που ο λαός μας λέει ότι 'ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός'. Θα συνέλθεις θα δεις την ζωή ξανά με έντονα χρώματα και θα προσπαθήσεις πάλι. Απότι μας έχεις πει έχεις περάσει χειρότερες καταστάσεις. Τη δύναμη την έχεις μέσα σου απλά θα πρέπει να αλλάξεις το τρόπο σκέψης σου.
Πρώτον σκέψου ότι δεν είσαι η μοναδική. Σχεδόν το μισό φόρουμ έχει περάσει τη δικιά σου εμπειρία. Πολλές γυναίκες το πέρασαν στην πρώτη τους εγκυμοσύνη, που πιστεύω ότι είναι και το χειρότερο. Παρ' όλα αυτά προχώρησαν άφησαν την εμπειρία πίσω τους και χαίρονται τώρα τα παιδάκια τους. Έχεις ήδη ένα παιδάκι. Κοίτα τώρα να το χαρείς και τα καλύτερα θα έρθουν.
Τον χειμώνα που μας πέρασε, πέρασα και εγώ την εμπειρία της παλλίνδρομης κύσησης. Ήδη είχαμε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη στα παιδιά και είχαν χαρεί, ειδικά η κόρη μου που είναι μεγαλύτερη και καταλάβαινε (τώρα είναι 6 χρονών). Μέσα στην στεναχώρια μου σκεφτόμουν τι να πω στο παιδί το οποίο από μόνο του μ' έβγαλε από τη δύσκολη θέση. Προφανώς άκουγε τις συζητήσεις μας με τον σύζυγο μου και το κατάλαβε νωρίτερα από τι φανταζόμουν και πριν προλάβω να της πω κάτι, τη μέρα που γύρισα από την απόξεση ήρθε στην αγκαλιά μου και μου είπε "δεν πειράζει μαμά. Αυτό το σποράκι έπεσε. Θα έρθει άλλο σποράκι." Σάστισα, καθώς αυτές τις εκφράσεις δεν τις χρησιμοποιώ εγώ και όταν την ρώτησα αν όλα αυτά τα άκουσε από κάπου μου απάντησε αρνητικά: "όχι μαμά, απλά το ξέρω."
Έτσι πρέπει να το βλέπουμε κι εμείς. Σαν ένα σποράκι και όχι σαν ένα παιδάκι. Όσο σκληρό και να είναι αυτό που λέω είναι η πραγματικότητα.
Άκου τα παιδιά. Ο λαός μας επίσης λέει 'από τρελό και από παιδί μαθαίνεις την αλήθεια'.
Πριν λίγες μέρες μου είπε και κάτι ακόμα που μ' έκανε να σαστίσω πάλι. Μου είπε λοιπόν: "Μαμά, όποιος θέλει να κάνει παιδί το ζητάει από την Παναγία και αυτή του το δίνει."
Κόκαλο εγώ. Δεν είμαι καμιά θρήσκα που μιλάω όλη μέρα στο παιδί για την Παναγία και αναρωτιόμουν που το άκουσε. Και ξανά η ίδια απάντηση στην ερώτηση αν το άκουσε από κάπου: "Όχι μαμά, απλά το ξέρω!"
Έχε πίστη και τα καλύτερα δεν ήρθαν ακόμα!

120ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Δευ Αυγ 29, 2011 11:03 pm

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στην δευτερη εγκυμοσυνη μου και στην 13 εβδομαδα επαθα αποκοληση με πολυ αιμα ειχα αιμα 5 μερες κοκκινο και πολυ και μετα για αλλες 10 καφε και λιγο ο γιατρος μου εγραψε αναρρωτικη 1 μηνα απο την δουλεια και ξεκουραση και ξαπλα ..Μου ειχε δωσει και χαπια..Μην ανησυχεις ολα θα πανε μια χαρουλα εγω τωρα εχω γεννησει τις 30 μερων μπεμπουλες μου καθως ειχα διδυμα...Σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

121ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Τρι Αυγ 30, 2011 1:11 am

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dest και εγω απο την Παναγιτσα το ειχα ζητησει και ηρθε και η χαρα μου ηταν απεριγραπτη αλλα ...τσπ ελπιζω να το ξεπερασω σιγα σιγα ναι εχω περασει δυσκολες καταστασεις γενικα εως τωρα ισως γι'αυτο δεν αντεχω και αλλο τσπ σας ευχαριστω παντως ολες σας!

122ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... - Σελίδα 5 Empty Απ: ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ... Τρι Αυγ 30, 2011 3:12 am

kata


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mariposa μου, διάβασα όλο το θέμα σου και ανατρίχιασα... Υπομονή καλή μου... Πάρε κουράγιο από το παιδάκι που ήδη έχεις. Πέρασες μια πολύ δύσκολη κατάσταση αλλά με τον καιρό θα νιώσεις καλύτερα. Σου έυχομαι όλα να πάνε καλά από δω και στο εξής.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις