Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
58 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 58 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness έγραψε:καλησπερα κοριτσαρες μου,τι κανετε?διαβασα στα γρηγορα τα νεα σας...
εμενα ο μικρουλης ειναι με δεκατα 2 μερες και πολυ πρησμενα ουλα...μαλλον και τα δεκατα απο τα δοντακια(θελω να ελπιζω)αν ηταν ιωσουλα δεν θα εκανε παραπανω πυρετο????
εμεις εχουμε ακομα 2 δοντακια και ελπιζω συντομα να βγουν και τα υπολοιπα να ηρεμησει το αντρακι μου...
επισης η παιδιατρος μας ειπε μετα τα δεκα δοντακια πρεπει να τα βουρτιζουμε με νερακι μονο και τωρα να του τα καθαριζω με γαζα και φυσιολογικο ορο,αλλα ο μικρος δεν θελει οποτε και δεν τον ζοριζω,ας βγαλει πρωτα τα δοντακια και θα τα βουρτσιζουμε καθε βραδυ πριν τον υπνο
Γεια σου happiness μου!!! Λοιπόν, αν είναι μόνο δεκατάκια (μέχρι 38) και πολύ πρησμένα ουλάκια, τότε πολύ πιθανόν να σκάνε δοντάκια! Εγώ πάντως αυτό σας εύχομαι να είναι!!!
Λοιπόν, στη δικιά μου τελικά σήμερα έσκασε και το 4ο δοντάκι της! Ω ναι, φαίνεται η εσωτερική ακρούλα του! Και ευτυχώς, πάλι ούτε γκρίνια, ούτε δέκατα, όλα μια χαρά! Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι, όχι μόνο εμείς αλλά κι εσείς!!! Άντε να δούμε! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 20 215994

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:ΑΛΙΚΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ. ΦΙΛΑΚΙΑ Very Happy


Ναι,θα σας πω,χιχιχι!!!!

crazymommy έγραψε:

αλικακι έγραψε:
(...)
Από την Αλίκη(crazymammy),όχι δεν είχαμε κάνα νέο,μας ξέχασε χαχα!!!!Ελπίζω να είναι καλά και απλά να μην προλαβαίνει.
(...)
Φιλιά!!!!!!!!!


Αχαχαχαχαχ! Όχι δε σας ξέχασα (είπαμε, έχω ένα προβληματάκι με τη μνήμη μου, αλλά όχι κι έτσι!!! Laughing Τα 'χω παίξει όμως λιγάκι και δεν είναι μόνο η δουλειά.. Έχει ένα πρόβλημα η μάνα μου που μου κρατούσε τη μικρή και αναγκάζομαι να την πηγαινοφέρνω στο σπίτι των γονιών μου και των πεθερικών... Και μέσα σ' όλα έχω τη μικρή που αλωνίζει σαν τρελή μέσα στο σπίτι και πλέον βρήκε τον τρόπο να σκαρφαλώνει στα έπιπλα, οπότε θέλει περισσότερη προσοχή από πριν!
Και ναι, και η μικρή μου -όπως της Angie- ψοφάει για βόλτα έξω, διαφορετικά κάνει σα λυσσασμένο στο σπίτι.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 20 215994

Κι επειδή βλέπω ότι η συζήτηση εξακολουθεί να βρίσκεται κυρίως στα δοντάκια, εμείς έχουμε 3 και περιμένουμε το 4ο πάνω που φαίνεται έτοιμο να σκάσει τόσες μέρες... Εμείς έχουμε ένα κάπως σα λαστιχένιο βουρτσάκι της nuk και όποτε θυμάμαι της κάνω λίγο τα (λιγοστά) δοντάκια και γελάει Laughing Κατά τ' άλλα όταν τα βουρτσίζουμε εμείς (που τα βουρτσίζουμε και οι 2 μας μανιωδώς, έχουμε κόλλημα χαχα) τη φέρνω και μας βλέπει!
Αυτά, σας αφήνω γιατί η μικρή κάνει ταρζανιές πάλι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 20 417472


Γεια σου,συνονόματη!!Χαίρομαι που σε "βλέπω"!!!Αφού είναι όλα καλά και δεν μας ξέχασες,πάλι καλά.....χαχαχα!!!!!!!Προσοχή στα ταρζανάκια μας!Αυτό μου το'πε και ο παιδίατρος.Τώρα που περπατάνε και μεγαλώνουν θα επιχειρούν να κάνουν διάφορα ακροβατικά!!Κι εσείς τα βουρτσίζετε τα δοντάκια ε??Θα αρχίσω κι εγώ,σιγά σιγά!

happiness έγραψε:καλησπερα κοριτσαρες μου,τι κανετε?διαβασα στα γρηγορα τα νεα σας...
εμενα ο μικρουλης ειναι με δεκατα 2 μερες και πολυ πρησμενα ουλα...μαλλον και τα δεκατα απο τα δοντακια(θελω να ελπιζω)αν ηταν ιωσουλα δεν θα εκανε παραπανω πυρετο????
εμεις εχουμε ακομα 2 δοντακια και ελπιζω συντομα να βγουν και τα υπολοιπα να ηρεμησει το αντρακι μου...
επισης η παιδιατρος μας ειπε μετα τα δεκα δοντακια πρεπει να τα βουρτιζουμε με νερακι μονο και τωρα να του τα καθαριζω με γαζα και φυσιολογικο ορο,αλλα ο μικρος δεν θελει οποτε και δεν τον ζοριζω,ας βγαλει πρωτα τα δοντακια και θα τα βουρτσιζουμε καθε βραδυ πριν τον υπνο


Περαστικά στο αγοράκι σου!Εύχομαι να είναι καλύτερα σήμερα.Μπορεί να είναι κι από τα δοντάκια.Δεν τον πήγες στον γιατρό να δει τον λαιμουδάκο??Να δω ο δικός μου πως θα αντιδράσει με το "βούρτσισμα".Είναι και λίγο νευρικούλης..Θα δείξει.Αλλά στην αρχή κι εγώ με νεράκι θα τα κάνω.

Ο μικρούλης μου έχει λίγες μυξούλες αλλά δεν τον πήγα στο γιατρό ακόμα.Βήχει ελάχιστα και του δίνω το σιρόπι που περίσσεψε από την ιωσούλα.
Επίσης του πήρα ένα γαλάκτωμα-λοσιόν της mustella για εντριβές.
Αν δεν κάνει πυρετούλη και δεν αγριέψει ο βήχας δεν θα τον πάω στον γιατρό.Αλήθεια εσείς πότε κρίνετε ότι πρέπει να πάτε????
Φιλάκια σε όλες και σε όλα τα παιδάκια!!!!!!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα μανουλίτσες, τι κάνετε??
Περαστικά στα μπεμπάκια που ειναι λίγο αρρωστούλικα!
Ηθελα να σας ρωτήσω κατι!! Εσας τα μικρούλια σας τρώνε με ......ευκολία το μεσημεριανό φαγητό???Ή τους κάνετε κόλπα, πχ τους δίνετε κατι να παίξουν??
Εμένα πρωινά απογευματινά και γάλα τα τρώει μια χαρά, στο μεσημεριανό κωλύεται Rolling Eyes !
Αλικάκι δοκίμασες να πλύνεις τα δοντάκια τελικά Very Happy ??
Καλό βράδυ να έχετε!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:καλησπέρα μανουλίτσες, τι κάνετε??
Περαστικά στα μπεμπάκια που ειναι λίγο αρρωστούλικα!
Ηθελα να σας ρωτήσω κατι!! Εσας τα μικρούλια σας τρώνε με ......ευκολία το μεσημεριανό φαγητό???Ή τους κάνετε κόλπα, πχ τους δίνετε κατι να παίξουν??
Εμένα πρωινά απογευματινά και γάλα τα τρώει μια χαρά, στο μεσημεριανό κωλύεται Rolling Eyes !
Αλικάκι δοκίμασες να πλύνεις τα δοντάκια τελικά Very Happy ??
Καλό βράδυ να έχετε!!!


Σήμερα θα πάω στο φαρμακείο να του πάρω,αν βρω αυτό που λέω για το πλύσιμο δοντιών..αλλιώς λέω να του τα κάνω με γαζούλα.
Ο δικός μου όλα τα γεύματα τα τρώει με ευχαρίστηση,φαί να'ναι και ό,τι να'ναι,χαχα!!Το δικό σου το ζουζούνι γιατί έτσι??Μήπως είναι κοντά το προηγούμενο γεύμα και δεν πεινάει??Γιατί και μένα αν δεν πεινάει ότι και να του κάνω δεν τρώει!
Από κολπάκια τίποτα το ιδιαίτερο..στο καρεκλάκι φαγητού τον βάζω με τα παιχνιδάκια του,απλά μόνο εκεί τον ταίζω..αν δεν θέλει,τον κατεβάζω να παίξει και μετά από λίγο,ξαναπροσπαθώ(στο καρεκλάκι του,πάντα)


Hapiness,τι κάνει το παιδάκι σου??Πέρασαν τα δεκατάκια???Από δοντάκια ήταν τελικά???

Βιβή,ο μικρός Διονυσάκος σου ξυπνάει ακόμη??Του έδωσες τελικά νεράκι ή γαλατάκι??


Εμένα ο δικός μου με το σιροπάκι για τον βήχα,με τις εντριβές και τον φυσιολογικό ορό στην μυτούλα,είναι καλά,δώξα τω Θεό!!

Τι κάνουν τα υπόλοιπα παιδάκια μας???
Φιλάκια σε όλες!!!!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕς


λοιπον ο μικρος ως διαμαγειας το σταματησε και συνεχιζει κανονικα τους υπνους του.
Μαλλον αυτα τα αλματα αναπτυξης θα ειναι που λενε...
τωρα εχω αλλα ...δεν με αφηνει να φυγω για δουλεια ,κλαιει σαν τρελος...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:κΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕς


λοιπον ο μικρος ως διαμαγειας το σταματησε και συνεχιζει κανονικα τους υπνους του.
Μαλλον αυτα τα αλματα αναπτυξης θα ειναι που λενε...
τωρα εχω αλλα ...δεν με αφηνει να φυγω για δουλεια ,κλαιει σαν τρελος...


Αχ,μπράβο!!!Δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τα άλματα..έχω διαβάσει αρκετά post με λεπτομέρειες και πάλι όμως..
Τέλως πάντων...ο μικρός σου κλαίει πολύ ε??μεγαλώνουν,μωρέ,τα ζουζούνια μας και τα καταλαβαίνουν όλα τώρα.
Εγώ ,πάντως,όταν τον αφήνω στη μαμά μου για δουλειές δεν τον χαιρετάω φεύγοντας...

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτος με το που μπαινει η μαμα μου στο σπιτι ,το καταλαβαινει και αρχιζει.
προσπαθω σημερα απο τις 9,00 να ντυθω γιατι 10,00 δουλευω(με το μειωμενο) και τελικα ηρθα τωρα για δουλεια...
απο πισω με κλαματα και να μου πεταει τα ρουχα..
το ψυχουλακι μου μωρε ,λιωνωωωωωωωωωωωωωωωωωω

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε εσείς και τα μωράκια σας?? Την παλεύουν κλεισμενα στο σπιτι με τόση βροχή??
Αλικάκι , και μένα θέλει να τρωει συνέχεια, αλλά το μεσημέρι με παιχνιδάκια στο τραπεζάκι.Αυτό εννοώ κόλπα Smile !!
Mamavino, θα συνηθίσει και το μωρό σου στην απουσία!εγώ γύρισα πριν 1μησι μήνα στη δουλεια, έκλαιγε πολύ όταν τον άφηνα στη γυναίκα και έφευγα με άγχος για πάω δουλειά να κάνω μάθημα μετά στα άλλα παιδιά μου στο σχολείο.Τωρα??? Ούτε που κλαιει οταν φευγω, περνάει καλά και όταν σχολάω απλά τρεχει γρηγορα σαν τρελό να με αγκαλιάσει!!Ενταξει, τρελαίνομαι(κουκουβα κουκουβα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 20 654316 και ξεχνάω την πρωινή του αδιαφορία! Κανε λίγη υπομονή!! Εμένα κανένα 20ημερο έκλαιγε!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δουλευω απο οταν ηταν 3 μηνων .

τωρα τον επιασε ...μεγαλωνει και ειναι αλλιως μαλλον

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:εγω δουλευω απο οταν ηταν 3 μηνων .

τωρα τον επιασε ...μεγαλωνει και ειναι αλλιως μαλλον

Βιβίκο του εξηγείς όταν φεύγεις που θα πας? Εγώ όταν τυχαίνει και την αφήνω της εξηγώ & ενώ στην αρχή αντιδρά, μετά κάθετε & μόλις επιστρέφω δεν ξεκολάει απο πάνω μου. Αγκαλιές, φιλιά, μου φέρνει όλα της τα παιχνίδια να παίξουμε...
Λογικό είναι να μην θέλουνε μωρά να φεύγουνε οι μανούλες τους.
Εξήγησε στον Διονυσάκη ρε Βιβή. Πες του πως θα γυρίσεις & θα πάτε βόλτα ή κάτι ξέρω γω να μην κλαίει το καμαρι μου Sad Sad

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε εσείς και τα μωράκια σας?? Την παλεύουν κλεισμενα στο σπιτι με τόση βροχή??
Αλικάκι , και μένα θέλει να τρωει συνέχεια, αλλά το μεσημέρι με παιχνιδάκια στο τραπεζάκι.Αυτό εννοώ κόλπα Smile !!


Αααα,οκ,σόρυ!!!Εγώ "ακούγοντας" κόλπα,άλλο κατάλαβα.Γιατί αν σου πω πως έτρωγε κάποια εποχή η ανηψούλα μου...θα τρελλαθείς,χαχα!!!!!

Κορίτσια,τα βουρτσίσαμε τα δοντάκια μας!!!Του πήρα οδοντόβουρτσα, έβαλα και μια καρέκλα στον νιπτήρα και τα πλύναμε όπως τα πλένει η μαμά!!!Και μια χαρά!!!Σαν μεγάλο παιδί έκατσε και γέλαγε κιόλας!!!!!

Φιλιά!!!!Μην χανόμαστε!!
(Το ξαναλέω,χιχι)!!!!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ειδες που γελαγε? στο ειπα Very Happy Μαλλον ή τους γαργαλαει ή τους φαινεται περιεργο. Αντε καλη αρχη. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 20 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Ειδες που γελαγε? στο ειπα Very Happy Μαλλον ή τους γαργαλαει ή τους φαινεται περιεργο. Αντε καλη αρχη. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 - Σελίδα 20 417472


Ναι,ναι!!!Μάλλον κάτι απ'τα δύο,χαχα!!!
Σ'ευχαριστούμεεεεε!!!!!!!!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σιγα καλε, αντε μακαρι να γελανε καθε φορα και να μην τους γυρισει και δεν το θελουν Laughing

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια!!!! Τι κάνετε?
Αλικάκι, μπράβο για τα δοντάκια σας!!! Και γω θέλω Very Happy Very Happy !!!
Σκέτο νεράκι έβαλες??

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Σιγα καλε, αντε μακαρι να γελανε καθε φορα και να μην τους γυρισει και δεν το θελουν Laughing

Αυτό θα δείξει!!!Δεν το αποκλείω στην πορεία...

mangio έγραψε:Γεια σας κορίτσια!!!! Τι κάνετε?
Αλικάκι, μπράβο για τα δοντάκια σας!!! Και γω θέλω Very Happy Very Happy !!!
Σκέτο νεράκι έβαλες??


Ευχαριστούμε!!
Ναι,σκέτο νεράκι!!!Υπάρχουν και παιδικές οδοντόκρεμες,βέβαια,που και να καταπιούν λιγάκι,λένε, ότι δεν πειράζει,αλλά επειδή σκιάζομαι θα το αφήσω έτσι προς το παρόν.
Όταν μεγαλώσει λιγάκι να καταλαβαίνει και το ξέπλυμα θα το δοκιμάσω με οδοντόκρεμα.
Να αρχίσεις κι εσύ σιγά σιγά.Δεν είναι τίποτα!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια μου τι κάνετε; Να θίξω εγώ πάλι ένα άλλο θέμα; Όοοοχι τα δοντάκια αυτή τη φορά, αλλά τα νυχάκια! Βρε κορίτσια, για πείτε μου πώς τα καταφέρνετε γιατί κοντεύω να τρελαθώ! Η μικρή μου από βρεφάκι που ήταν δεν το ήθελε ποτέ, αλλά τώρα που έχει μεγαλώσει είναι ακόμα χειρότερα! Για να κόψουμε τα νυχάκια μας ακούει όλη η γειτονιά και όταν επιτέλους τελειώνουμε η μικρή είναι τελείως εξαντλημένη και κακόκεφη. Ξέρω, μη μου πείτε όταν κοιμάται γιατί η μικρή ξυπνάει πολύ εύκολα, κι έπειτα θα γεμίσω νυχάκια το κρεβάτι της (αν τα καταφέρω από εκεί δηλαδή). Επίσης, έχω δοκιμάσει και με ψαλιδάκι (που τώρα έχει χαθεί κάπου μέσα στο σπίτι, υποψιάζομαι ότι κάπου το έκρυψε η μικρή για να γλιτώσει το κόψιμο Shocked ) αλλά και με νυχοκόπτη. Τα ίδια χάλια... Mad Πείτε καμιά ιδέα γιατί νομίζω έχω στερέψει!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΧ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΕΧΩ...ΤΙΝ ΞΕΓΕΛΑΩ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΛΑΠΤΟΠ ΟΣΟ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΝΑ ΚΟΨΩ Rolling Eyes

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πονεμενο θεμα και αυτο.το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την μικρη,με την μεγαλη δεν το ειχα και πιστευα η ερμη οτι και η μικρη θα ειναι βολικο μωρο.αλλα δεν μου εκανε την χαρη.εμεις οταν τα κοβουμε,την κραταει ο αντρας μου οτι ελευθερο χερι,ποδι υπαρχει και εγω κοβω,αυτη τσιριζει,χαμος.με τον νυχοκοπτη καθεται λιγο καλυτερα,της λεω οτι ειναι το τελευταιο και την παλευουμε καπως.αλλο κολπο δεν ξερω.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συνονόματη,ο δικός μου μόλις πιάσω το ψαλιδάκι,μου τεντώνει και τα δαχτυλάκια του για να με διευκολύνει,χιχιχι!!!!!Είναι πολύ βολικός σε αυτό το θέμα!!
Μίλα της,τραγούδα της,πες κάνα παραμύθι,με ένα παιχνιδάκι,εν ανάγκη κόψε και εσύ τα δικά σου νύχια και να σε βλέπει και πες της πόσο όμορφη θα είναι μετά με κομμένα νυχάκια....κάτι θα υπάρχει να ξεχαστεί και να κάτσει φρόνιμη δεν μπορεί.

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσαρες μου χαθηκα γιατι λειπαμε...δεν εχω διαβασει τα νεα σας ελπιζω να εισαστε ολες καλα και τα μπεμπονια σας ακομα καλυτερα...
οσο για το θεμα των νυχιων κι εγω του δινω κατι να κραταει...αλλιως δεν καθεται...στα ποδαρακια τα κοβω με νυχοκοπτη και στα χερακια με ψαλιδακι..βεβαια ολη την ωρα τραβιεται αλλα τελικα τα καταφερνουμε

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
happiness ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ. ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΥΝΗΘΩΣ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΘΗΚΗ ΑΠΟ ΤΟ ΨΑΛΙΔΙ ΤΗΣ.

ΤΟΥΡΤΙΤΣΑ
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ ΣΟΥ.
ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΕΣ.

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγώ τα νυχάκια της τα έκοβα μια χαρά μέχρι πριν από 1 μήνα.
τώρα μόνο στον ύπνο γιατί δεν κάθεται με τίποτα...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια σας ευχαριστώ καταρχήν για τις απαντήσεις! Smile Λοιπόν, αλικάκι, happiness και basilikaki, έχω δοκιμάσει κι εγώ διάφορα, της δίνω πράγματα να κρατάει, της τραγουδάω, της λέω (προσπαθώ δλδ) κανα παραμυθάκι, της κάνω τον κλόουν αλλά βρε κορίτσια τίποτα! Είναι παμπόνηρη και καταλαβαίνει ότι πάω να την ξεγελάσω και εκνευρίζεται ακόμα περισσότερο! Ομολογώ ότι μόνο αυτό που πρότεινε η ζουζουνίτσα δεν έχω δοκιμάσει... Βέβαια, ήλπιζα ότι δε θα χρειαζόταν να γίνεται τέτοιο θέμα κάθε φορά που έχουμε να κόψουμε νυχάκια (και μεγαλώνουν και γρήγορα τα άτιμα!) αλλά μάλλον θα το δοκιμάσω. Τουρτίτσα κι εγώ το ίδιο της λέω αλλα δεν πιάνει..! Shocked (άσχετο αλλά όντως κουκλίτσες οι κορούλες σου!!!) Λενάκι τι να πω, μάλλον μεγαλώνουν και καταλαβαίνουν περισσότερα... Παρεμπιπτόντως, ακόμα να βρω που έχει κρύψει η μικρή το ψαλιδάκι...!

Υ.Γ.=Αν αργώ μερικές φορές να απαντάω δε σημαίνει αδιαφορία, ελπίζω να καταλαβαίνετε! Συνήθως είναι γιατί τρέχω όλη μέρα και δεν έχω βρει χρόνο να κάτσω να γράψω...!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Υ.Γ.=Αν αργώ μερικές φορές να απαντάω δε σημαίνει αδιαφορία, ελπίζω να καταλαβαίνετε! Συνήθως είναι γιατί τρέχω όλη μέρα και δεν έχω βρει χρόνο να κάτσω να γράψω...!
τι λες καλέ???
εγώ που απαντάω 1 φορά το μήνα????
αφού δεν προλαβαίνουμε...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις