Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
70 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 70 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="EvaggeliaV"]Χαλια δεν πινεται με τιποτα η γλυκοζη εγω ειχα... 0,68 - 1,10 - 1,08 και 0,99...[/quo


οντως χαλια ειναι,πολυ μπλιαχ,αλλα εγω ειμαι υπογλυκεμικη ετσι κ αλλιως

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τελικά με έβαλε σε αυστηρή δίαιτα και μέτρηση του ζαχάρου 4 φορές τη μέρα και βλέπουμε..

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:Τελικά με έβαλε σε αυστηρή δίαιτα και μέτρηση του ζαχάρου 4 φορές τη μέρα και βλέπουμε..



κουκλα και εμενα τα χω περασει σε καταλαβαινω λιμοκτονουσα αλλα μην ανυσυχεις το μωρο περνει αυτο που πρεπει .και εγω μετριομουνα και τα γραφα

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αnna1975 έγραψε:
Carrie έγραψε:Τελικά με έβαλε σε αυστηρή δίαιτα και μέτρηση του ζαχάρου 4 φορές τη μέρα και βλέπουμε..



κουκλα και εμενα τα χω περασει σε καταλαβαινω λιμοκτονουσα αλλα μην ανυσυχεις το μωρο περνει αυτο που πρεπει .και εγω μετριομουνα και τα γραφα


κοιτα κουκλα μου οτι θελεις στειλε π.μ να σου πω γιατι τα εχω βιωσει και καταλαβαινω ακριβως πως νιωθεις και μενα στην τριτη ωρα δεν επεφτε δεν θυμαμαι ποσο τωρα .αλλα αν κανεις οτι σου που δεν υπαρχει προβλημα μια ταλαιπωρια ειναι αλλα θα περασει το μωρο αν ειναι καλα τιποτα αλλο δεν σε νοιαζει.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αnna1975 έγραψε:
κοιτα κουκλα μου οτι θελεις στειλε π.μ να σου πω γιατι τα εχω βιωσει και καταλαβαινω ακριβως πως νιωθεις και μενα στην τριτη ωρα δεν επεφτε δεν θυμαμαι ποσο τωρα .αλλα αν κανεις οτι σου που δεν υπαρχει προβλημα μια ταλαιπωρια ειναι αλλα θα περασει το μωρο αν ειναι καλα τιποτα αλλο δεν σε νοιαζει.

Σ'ευχαριστώ πολύ, απλώς σε αυτή την φάση είμαι αρκετά στεναχωρημένη όχι για ολο αυτο που πρεπει να κάνω αλλώστε δεν το συζητάμε όταν πρόκειται για το καλό του μωρού αλλά κυρίως για την αντιμετώπιση των άλλων λες και φταίω εγώ ή εγώ το προκάλεσα..

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Σ'ευχαριστώ πολύ, απλώς σε αυτή την φάση είμαι αρκετά στεναχωρημένη όχι για ολο αυτο που πρεπει να κάνω αλλώστε δεν το συζητάμε όταν πρόκειται για το καλό του μωρού αλλά κυρίως για την αντιμετώπιση των άλλων λες και φταίω εγώ ή εγώ το προκάλεσα..

καλέ μην στεναχωριέσαι!! και βέβαια δεν φταις εσύ! μην δίνεις σημασία σε κανέναν!!

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:Τελικά με έβαλε σε αυστηρή δίαιτα και μέτρηση του ζαχάρου 4 φορές τη μέρα και βλέπουμε..

Mην ανυσηχεις και εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ετσι μου ειχαν δωσει διαιτα και μετραγα συνεχεια το ζαχαρο μου ...Στην 2η δεν ανεβασα καθολου ζαχαρο και ετρωγα πιο πολλα γλυκα απο την πρωτη , μην στεναχωριεσαι δεν εχει σημασια .σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lidiaki έγραψε:
Mην ανυσηχεις και εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ετσι μου ειχαν δωσει διαιτα και μετραγα συνεχεια το ζαχαρο μου ...Στην 2η δεν ανεβασα καθολου ζαχαρο και ετρωγα πιο πολλα γλυκα απο την πρωτη , μην στεναχωριεσαι δεν εχει σημασια .σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου

Σ'ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.Επανήλθε μετά την εγκυμοσύνη τουλάχιστον?

lidiaki

lidiaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:
lidiaki έγραψε:
Mην ανυσηχεις και εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ετσι μου ειχαν δωσει διαιτα και μετραγα συνεχεια το ζαχαρο μου ...Στην 2η δεν ανεβασα καθολου ζαχαρο και ετρωγα πιο πολλα γλυκα απο την πρωτη , μην στεναχωριεσαι δεν εχει σημασια .σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου

Σ'ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.Επανήλθε μετά την εγκυμοσύνη τουλάχιστον?

Φαντασου οταν γεννησα ερχοντουσαν και μου μετρουσαν το ζαχαρο στο νοσοκομειο και μου εφερναν γλυκα γιατι ειχα υπογλυκαιμια.αχαχαχαχαχ
Μετα ολα μια χαρα ...και το μωρο μια χαρα μην αγχωνεσαι

https://www.facebook.com/#!/maria.triviza

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:
lidiaki έγραψε:
Mην ανυσηχεις και εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ετσι μου ειχαν δωσει διαιτα και μετραγα συνεχεια το ζαχαρο μου ...Στην 2η δεν ανεβασα καθολου ζαχαρο και ετρωγα πιο πολλα γλυκα απο την πρωτη , μην στεναχωριεσαι δεν εχει σημασια .σου ευχομαι με το καλο να ερθει το μωρακι σου

Σ'ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.Επανήλθε μετά την εγκυμοσύνη τουλάχιστον?



ναι μην ανυσηχεις ολα καλα μετα την εγκυμοσυνη δεν υπαρχει προβλημα .και τι βλακειες ειναι αυτα που σου λενε μην ακους κανενα κοριτσι μου .αυτο το προκαλει ο οργανισμος και το εχουν πολλες κοπελες στην εγκυμοσυνη

titikos

titikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Carrie έγραψε:

Σ'ευχαριστώ πολύ, απλώς σε αυτή την φάση είμαι αρκετά στεναχωρημένη όχι για ολο αυτο που πρεπει να κάνω αλλώστε δεν το συζητάμε όταν πρόκειται για το καλό του μωρού αλλά κυρίως για την αντιμετώπιση των άλλων λες και φταίω εγώ ή εγώ το προκάλεσα..

εμ ετσι ειναι..αμα εισαι πολυ γλυκια... γλυκαινεται και ο μπεμπης..
οσο για τους αλλους.. τι να πω;τοσα ξερουν τοσα λενε!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
titikos έγραψε:
εμ ετσι ειναι..αμα εισαι πολυ γλυκια... γλυκαινεται και ο μπεμπης..
οσο για τους αλλους.. τι να πω;τοσα ξερουν τοσα λενε!

Καμπυλη ζαχαρου...τη γνωμη σας!! - Σελίδα 3 417472 Καμπυλη ζαχαρου...τη γνωμη σας!! - Σελίδα 3 417472 Καμπυλη ζαχαρου...τη γνωμη σας!! - Σελίδα 3 417472

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια και από 'μένα!!Ο γιατρός μου γιατί δεν μου ζήτησε να κάνω κι εγώ καμπύλη σακχάρου?Δεν είναι υποχρεωτικό ανεξάρτητα των αποτελεσμάτων των μηνιαίων εξετάσεων?Το σακχαρο μου κάθε μηνα είναι 83-86.Να απευθυνθώ σε άλλο γιατρό,γιατί ξέρω οτί κανονικά πρέπει σε αυτήν την ηλικία κύησης να το κάνω και δεν θέλω να το διακινδυνευσω??....

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariannemam έγραψε:Γεια σας κορίτσια και από 'μένα!!Ο γιατρός μου γιατί δεν μου ζήτησε να κάνω κι εγώ καμπύλη σακχάρου?Δεν είναι υποχρεωτικό ανεξάρτητα των αποτελεσμάτων των μηνιαίων εξετάσεων?Το σακχαρο μου κάθε μηνα είναι 83-86.Να απευθυνθώ σε άλλο γιατρό,γιατί ξέρω οτί κανονικά πρέπει σε αυτήν την ηλικία κύησης να το κάνω και δεν θέλω να το διακινδυνευσω??....

Καλημέρα ΜαριάνναSmile Και γιατί να μην ρωτήσεις τον δικό σου γιατρό για ποιο λόγο δεν σου είπε να κάνεις?Μπορεί να έχει τους λόγους του,καλό θα ήτανε να σου τους πει και μετά να του ζητήσεις να σου γράψει και εσένα να κάνεις..

G.joan


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημερα κοριτσια!!εκανα και γω την καμπυλη πριν 2-3 εβδομαδες και τα αποτελεσματα ηταν 75,165,133,75.ο γιατρος μου ειπε οτι τον ενδιαφερει βασικα η τιμη στα 120' και ειναι τσιμπημενη.δηλ ειναι οριακη αλλα δε μου ειπε να κοψω τπτ απο τη διατροφη. εντωμεταξυ ζητημα να ειχα φαει 3 παγωτα ως τον 7ο.απο τοτε ομως που εκανα την εξεταση τρωω συνεχεια γλυκα και παγωτα!μου ζητησε μια επαναληπτικη εξεταση 2 ωρες μετα απο κανονικο γευμα και βγηκε 138.η μικροβιολογος μου ειπε οτι το οριο ειναι 120.λετε να εχω προβλημα?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
G.joan έγραψε:καλημερα κοριτσια!!εκανα και γω την καμπυλη πριν 2-3 εβδομαδες και τα αποτελεσματα ηταν 75,165,133,75.ο γιατρος μου ειπε οτι τον ενδιαφερει βασικα η τιμη στα 120' και ειναι τσιμπημενη.δηλ ειναι οριακη αλλα δε μου ειπε να κοψω τπτ απο τη διατροφη. εντωμεταξυ ζητημα να ειχα φαει 3 παγωτα ως τον 7ο.απο τοτε ομως που εκανα την εξεταση τρωω συνεχεια γλυκα και παγωτα!μου ζητησε μια επαναληπτικη εξεταση 2 ωρες μετα απο κανονικο γευμα και βγηκε 138.η μικροβιολογος μου ειπε οτι το οριο ειναι 120.λετε να εχω προβλημα?

Δες τι θα σου πει ο γιατρος σου.Η αληθεια ειναι οτ ειναι υψηλο αλλα μπορει απλα να σου πει οτι επειδη εχεις την ταση να ανεβαζεις σακχαρο να προσεχεις με το τι τρως..

mariannemam

mariannemam
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Carrie έγραψε:
mariannemam έγραψε:Γεια σας κορίτσια και από 'μένα!!Ο γιατρός μου γιατί δεν μου ζήτησε να κάνω κι εγώ καμπύλη σακχάρου?Δεν είναι υποχρεωτικό ανεξάρτητα των αποτελεσμάτων των μηνιαίων εξετάσεων?Το σακχαρο μου κάθε μηνα είναι 83-86.Να απευθυνθώ σε άλλο γιατρό,γιατί ξέρω οτί κανονικά πρέπει σε αυτήν την ηλικία κύησης να το κάνω και δεν θέλω να το διακινδυνευσω??....

Καλημέρα ΜαριάνναSmile Και γιατί να μην ρωτήσεις τον δικό σου γιατρό για ποιο λόγο δεν σου είπε να κάνεις?Μπορεί να έχει τους λόγους του,καλό θα ήτανε να σου τους πει και μετά να του ζητήσεις να σου γράψει και εσένα να κάνεις..

Καλημερα Carrie μου.Μωρε τον ρώτησα και μου είπε οτί δεν χρειάζεται και να μην του λεω τι να κανουμε (σαν να παρεξηγηθηκε ενα πραμα...) εφοσον ολα ειναι φυσιολογικα να μην αγχωνομαι αδικα..Εσυ απο σακχαρο καθε μηνα πως πηγαινες?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mariannemam έγραψε:
Καλημερα Carrie μου.Μωρε τον ρώτησα και μου είπε οτί δεν χρειάζεται και να μην του λεω τι να κανουμε (σαν να παρεξηγηθηκε ενα πραμα...) εφοσον ολα ειναι φυσιολογικα να μην αγχωνομαι αδικα..Εσυ απο σακχαρο καθε μηνα πως πηγαινες?

Μια χαρά γενικώς..Ήτανε φυσιολογικό πάντα..Ούτε ιστορικό είχαμε στην οικογένεια Rolling Eyes Rolling Eyes Δεν ξέρω τι να σου πω..

gogokotr

gogokotr
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το έχετε εγκαταλείψει το θέμα αλλά ας απαντήσω. Και εγώ έκανα την εξέταση ζαχάρου με 60γρ. γλυκόζης στη μια ώρα και οι τιμές μου ήταν 80 νηστική και 145 αφού είχα πάρει την γλυκόζη.
Ο γιατρός μου, μου είπε απλώς να κόψω το ψωμί, τα μακαρόνια και τα γλυκά. Δεν ήταν και τόσο αναλυτικός οπότε και εγώ έκοψα (σχεδόν)μαχαίρι τα ζυμαρικά και τα γλυκά και τρώω μαύρο ή ολικής άλεσης ψωμί. Μακαρόνια έχω φάει δύο φορές μέσα σε δύο μήνες και αυτά ολικής άλεσης και από γλυκά τρία παγωτά και κανένα μπισκότο. Με έχει ξαναδεί από τότε άλλες δύο φορές αλλά δεν μου έχει ξαναβάλει την σχετική εξέταση. Ίσως κρίνει και από την ανάπτυξη του μωρού, μου είχε πει πάντως ότι η τιμή μου ήταν κάπως τσιμπημένη και ήθελε προσοχή δεν αγχώθηκε και τόσο. Εγώ αγχώθηκα από μόνη μου όταν άρχισα να διαβάζω διάφορα στα forums. Very Happy

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
gogokotr έγραψε:Το έχετε εγκαταλείψει το θέμα αλλά ας απαντήσω. Και εγώ έκανα την εξέταση ζαχάρου με 60γρ. γλυκόζης στη μια ώρα και οι τιμές μου ήταν 80 νηστική και 145 αφού είχα πάρει την γλυκόζη.
Ο γιατρός μου, μου είπε απλώς να κόψω το ψωμί, τα μακαρόνια και τα γλυκά. Δεν ήταν και τόσο αναλυτικός οπότε και εγώ έκοψα (σχεδόν)μαχαίρι τα ζυμαρικά και τα γλυκά και τρώω μαύρο ή ολικής άλεσης ψωμί. Μακαρόνια έχω φάει δύο φορές μέσα σε δύο μήνες και αυτά ολικής άλεσης και από γλυκά τρία παγωτά και κανένα μπισκότο. Με έχει ξαναδεί από τότε άλλες δύο φορές αλλά δεν μου έχει ξαναβάλει την σχετική εξέταση. Ίσως κρίνει και από την ανάπτυξη του μωρού, μου είχε πει πάντως ότι η τιμή μου ήταν κάπως τσιμπημένη και ήθελε προσοχή δεν αγχώθηκε και τόσο. Εγώ αγχώθηκα από μόνη μου όταν άρχισα να διαβάζω διάφορα στα forums. Very Happy

Υπάρχει καμπύλη 60γρ??? scratch scratch scratch Μήπως εννοείς των 50 ή των 75??

gogokotr

gogokotr
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αυτή είναι μια πολύ καλή ερώτηση που μόλις μου έκανες. Ο γιατρός μου στο χαρτί έγραφε να πάρω 60 γρ. γλυκόζη, εγώ η ίδια αγόρασα απ' το φαρμακείο 60 γρ. γλυκόζη αλλά το χαρτί με τα αποτελέσματά μου έλεγε ότι είχα πάρει 50 γρ. γλυκόζης. Αν βγάλεις άκρη εσύ μου λές και μένα. Shocked

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσακια να ρωτησω κατι; ειμαι στην 21η εβδομαδα και ο γιατρος μου δεν μου εχει αναφερει τιποτε για καμπυλη ζαχαρου! οι τιμες οταν κανω εξετασεις αιματος ειναι φυσιολογικες!! η εξεταση αυτη ειναι υποχρεωτικη;;;;;

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ίΣως γιατί είναι ακόμηνωρίς.Αν θυμάμαι καλά άπου 26η βδομάδα γίνεται. Δεν έχει σημασία αν οι τιμές είναι καλές στις εξετάσεις αίματος.Το θέμα είναι πως μεταβολίζει ο οργανισμός το σάκχαρο στην πρόσληψη του.

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χμ...μαλιστα! δηλαδη ειναι υποχρεωτικη αυτη η εξεταση;;;

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καμία εξέταση δεν είναι υποχρεωτική στην εγκυμοσύνη.Αλλά ως μαμά που ήμουν η πλέον ακατάλληλη υποψία να κάνω διαβητη κύησης και παρόλα αυτά έκανα,θα σου έλεγα να μην την αποφύγεις.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις