Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
524 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 524 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 24]

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
despina1984 έγραψε:Τι κανετε κοριτσακια μου!!Σας εχασα τωρα με το μωρο!!!Πως ειστε??Αν και ψιλοφανταζομαι.....τρισευτυχισμενες και νυσταγμενες....μαντεψα σωστα??ρε κοριτσια εμενα η ψυχολογια μου ανεβοκατεβαινει πιο συχνα και απο το ασανσερ εσεις πως ειστε??από χθες αποφασισα να ξεκινησω και διαιτα γιατι οποτε ανοιγω την ντουλαπα θελω να κλαιω ....δεν μου μπαινει τιποτα και με οσα μου μπαινουν δεν θελω να σας πω πως ειμαι!!!!το μονο που μπορω να πω ειναι οτι αν βαλω φωτο εδω θα γελατε μεχρι το 2012!!!!!!!
ela re despinaki ti einai afta pou les,apla twra einai meta tin gena i psixologia sou exeis kai to megalo to mwraki kai sou exoun erthei ola mazi!ipomoni koritsara mou tha perasei kai afto tosa exeis perasei!na se rwtisw kati den thilazeis?

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
koristia na rwtisw kati alla min me vrisete,akouw sinexeia gia tous kolikou ti einai to kserw oti tha tous perasoume kai emeis alla ti einai????

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το ξερω ζουζουνακι ολα θα βρουν το δρομο τους αλλα μεχρι τοτε!!!!χαος!!!αν και καλα τα παμε για αρχη!!!θηλαζω αλλα οχι αποκλειστικα γιατι με τον μεγαλο δεν μπορω να αφιερωσω τοση ωρα οση χρειαζεται στο μικρο και ετσι θηλαζω με προγραμμα και στα ενδιαμεσα του δινω ξενο!ουτως η αλλως μονο το δικο μου δεν του φτανει!!!κλαψ!!!εσυ πως πας με το μωρακι??

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
το ξερω ζουζουνακι ολα θα βρουν το δρομο τους αλλα μεχρι τοτε!!!!χαος!!!αν και καλα τα παμε για αρχη!!!θηλαζω αλλα οχι αποκλειστικα γιατι με τον μεγαλο δεν μπορω να αφιερωσω τοση ωρα οση χρειαζεται στο μικρο και ετσι θηλαζω με προγραμμα και στα ενδιαμεσα του δινω ξενο!ουτως η αλλως μονο το δικο μου δεν του φτανει!!!κλαψ!!!εσυ πως πας με το μωρακι??

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αντε βρε Δεσποινα, σου εχουν πεσει ολα μαζι γιαυτο εισαι ετσι...οσο για τα κιλα, αφου ξερεις και απο το πρωτο οτι εχουμε μερες ακομα να μας φυγουν και αλλα κιλα...Παντως η διαιτα ειναι στο προγραμμα, μονο μην σου μειωσει το γαλα...
Marimag αν και ο πρωτος μου δεν εκανε κολικους και η μικρη τώρα προς το παρον ειναι οκ, το infacolic το εδινε η νυφη μου στις μικρες της και εκανε δουλεια, οχι οτι κοβονται μαχαιρι οι πονοι αλλα μειωνεται αρκετα το κλαμα...Υπομονη καλη μου...σκεφτομαι οτι αν την πιασουν και την δικη μου θα φρικαρω μονη μου..
Και Γιωτα...κολικους δεν περνανε ολα τα μωρακια...μακαρι να εισαι τυχερη και να μην τους γνωρισεις ποτε...Απλα συνηθως απογευματα, το παιδι κλαιει ασταματητα χωρις προφανη λογο και μαζευει και τεντωνει τα ποδαρακια του. Αυτο μπορει να κρατησει ακομα και 3 ωρες συνεχόμενα και συνηθως τελειωνουν στον 3ο μηνα...Θελει πολυ υπομονη και να κρατας αγκαλιτσα το μωρο κρατώντας ζεστη την κοιλιτσα του..Θα σου πει και ο παιδιατρος αν σου τυχει..απλα να ξερεις πανω κατω αν σου προκυψει τι ειναι..
Εμεις εδω ησυχα, απλα η μικρη μπορει να κουνιεται πολυ ωρα στον υπνο της γιατι πειναει και την αφηνω μεχρι να ψιλογκρινιαξει αλλα και παλι δεν πιανει. Μολις την παίρνω αγκαλια και της βαζω το μπιμπερο στο στόμα..λιώνει στον ύπνο και κανει το μπιμπερο πιπίλα. Οποτε ολη η διαδικασια του γευματος μας παίρνει 1 ώρα μπορει και παραπανω..γιατι ενω δεν πινει αλλο μολις την βαζω στο κρεββατακι της ξυπναει και θελει να φαει κιαλλο...Κατα τα αλλα ολη την ωρα κοιμαται...

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
despina1984 έγραψε:το ξερω ζουζουνακι ολα θα βρουν το δρομο τους αλλα μεχρι τοτε!!!!χαος!!!αν και καλα τα παμε για αρχη!!!θηλαζω αλλα οχι αποκλειστικα γιατι με τον μεγαλο δεν μπορω να αφιερωσω τοση ωρα οση χρειαζεται στο μικρο και ετσι θηλαζω με προγραμμα και στα ενδιαμεσα του δινω ξενο!ουτως η αλλως μονο το δικο μου δεν του φτανει!!!κλαψ!!!εσυ πως πας με το μωρακι??

Δεσποινα? Μια ερωτηση γιατι παντα το ειχα απορια, οχι μονο για σενα γενικως.
Τον μεγαλο τον θηλαζες οταν εμεινες εγκυος?

tina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
zouzounaki 24 έγραψε:
tina έγραψε:μανουλες καλημερα
να χαιρεστε οοοοοοοοοοολες τα μωρακια σας και να ειναι γερα και καλοτυχα.και εγω γεννησα την μπουμπου μου την προηγουμενη τριτη και ειμαι τρισευτυχισμενη.δεν περιμενα οτι θα ενιωθα ετσι και ακομα περισσοτερο επειδη το χαιροντε και οι μεγαλυτερες αδελφουλες της που ειναι κατενθουσιασμενες με την μικρουλα.στις νεες μανουλες εχω να πω να κανουν υπομονη και θα προσαρμοστειτε με το προγραμμα του μωρου και μετα θα τα βλεπετε ολα απλα .ειναι θεμα προσαρμογης που θελει λιγο χρονο.σας μιλαω εκ πειρας.το βασικο ειναι να μην αγχωνεστε γιατι αυτο το μεταδιδετε και στο μωρο.ακομα και το ξενυχτι θα το συνηθισετε .εμενα ο υπνος μου ειναι 4-5 ωρες το πολυ οχι μονο μωρου αλλα επειδη εχω και τις μεγαλες να ετοιμασω για το σχολειο και παρολαυτα δεν νιωθω εξαντληση. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] σε ολες τις μανουλες και χαρειτε αυτη τη νεα φαση στη ζωη σας ειναι οτι καλυτερο μπορειτε να βιωσετε.
tina mou na sou zisei to mwraki sou gero kai kalotixo!!!!!!!!!
σ'ευχαριστω γιωτα και σε εσενα ευχομαι να σου ζησει ο μικρουλης γερος και καλοτυχος.καλη λοχεια και καλα σαραντα

tina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Tziz έγραψε:tina να σου ζήσει το μικράκι σου!!

Γιώτα μου εσύ πότε με το καλό???
Δεν πρέπει να έχεις πολύ ακόμα...
σε ευχαριστω αγγελικη, αν δεν κανω λαθος το ονομα σου, και εσυ να χαιρεσαι την μπουμπου σου η οποια ειναι κουκλιτσα.

tina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
popibar έγραψε:Αντε βρε Δεσποινα, σου εχουν πεσει ολα μαζι γιαυτο εισαι ετσι...οσο για τα κιλα, αφου ξερεις και απο το πρωτο οτι εχουμε μερες ακομα να μας φυγουν και αλλα κιλα...Παντως η διαιτα ειναι στο προγραμμα, μονο μην σου μειωσει το γαλα...
Marimag αν και ο πρωτος μου δεν εκανε κολικους και η μικρη τώρα προς το παρον ειναι οκ, το infacolic το εδινε η νυφη μου στις μικρες της και εκανε δουλεια, οχι οτι κοβονται μαχαιρι οι πονοι αλλα μειωνεται αρκετα το κλαμα...Υπομονη καλη μου...σκεφτομαι οτι αν την πιασουν και την δικη μου θα φρικαρω μονη μου..
Και Γιωτα...κολικους δεν περνανε ολα τα μωρακια...μακαρι να εισαι τυχερη και να μην τους γνωρισεις ποτε...Απλα συνηθως απογευματα, το παιδι κλαιει ασταματητα χωρις προφανη λογο και μαζευει και τεντωνει τα ποδαρακια του. Αυτο μπορει να κρατησει ακομα και 3 ωρες συνεχόμενα και συνηθως τελειωνουν στον 3ο μηνα...Θελει πολυ υπομονη και να κρατας αγκαλιτσα το μωρο κρατώντας ζεστη την κοιλιτσα του..Θα σου πει και ο παιδιατρος αν σου τυχει..απλα να ξερεις πανω κατω αν σου προκυψει τι ειναι..
Εμεις εδω ησυχα, απλα η μικρη μπορει να κουνιεται πολυ ωρα στον υπνο της γιατι πειναει και την αφηνω μεχρι να ψιλογκρινιαξει αλλα και παλι δεν πιανει. Μολις την παίρνω αγκαλια και της βαζω το μπιμπερο στο στόμα..λιώνει στον ύπνο και κανει το μπιμπερο πιπίλα. Οποτε ολη η διαδικασια του γευματος μας παίρνει 1 ώρα μπορει και παραπανω..γιατι ενω δεν πινει αλλο μολις την βαζω στο κρεββατακι της ξυπναει και θελει να φαει κιαλλο...Κατα τα αλλα ολη την ωρα κοιμαται...
να σου ζησει η μικρουλα γερη και καλοτυχη .ποσο ημερων ειναι; και εμενα ησυχουλα ειναι τρωει και κοιμαται.

despina1984

despina1984
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο μεγαλος μου δυστυχως δεν θηλασε ποτε!!!!δεν επιασε ποτε το στηθος και οτι καναμε μονο με το θηλαστρο για δυο μηνες περιππου!!!δεν αντεξα παραπανω δυστυχως!!!! Sad

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:genisa tin proigoumeni pempti kai egw egina kai egw manoulaaaaaaaaaa i mallon xazomanoulaaaaaaaa!!!!!!!!!

Άντε ρε! Να σου ζήσει!!!
Βγήκε ανακοίνωση εδώ στο φόρουμ και δεν το πήρα πρέφα???? Ή όχι?
Για πες... Όλα οκ? Πώς είναι ο μικρός? Καμιά φωτό να δω το μέλλοντα γαμπρό μου θα βάλεις???

zouzounaki 24 έγραψε:koristia na rwtisw kati alla min me vrisete,akouw sinexeia gia tous kolikou ti einai to kserw oti tha tous perasoume kai emeis alla ti einai????

Κάπου διάβασα ότι οι κολικοί δεν έχουν εξηγηθεί επιστημονικά.
Υπάρχει λοιπόν μία θεωρία που λέει, ότι είναι το ΑΓΧΟΣ των γονιών το οποίο μεταδίδεται στο παιδί. Είναι δηλαδή ψυχολογικό το φαινόμενο. Και πραγματικά παρατήρησα κι εγώ τη δικιά μου (λένε ότι τα κοριτσάκια τους περνάνε πιο ήπια και νομίζω ότι είναι αλήθεια) ότι τις μέρες που ήμουν καλά, ήταν κι αυτή καλά. Τις μέρες που ένιωθα χάλια είχε κι αυτή γκρίνιες.
Επίσης έχω κάνει την εξής υπόθεση:
Το σούρουπο. Το σούροπο τα επηρρεάζει. Δεν είμαι σίγουρη, αλλά νομίζω ότι το βράδυ κάτι παθαίνουν και υστεριάζουν! Βέβαια δεν μπορώ να το τεκμηριώσω γιατί αφού γέννησα χειμώνα, σκοτεινιάζει νωρίς. Τα παιδάκια που γεννιούνται καλοκαίρι, άραγε κλαίνε τις ίδιες ώρες (από τις 17:00) ή πιο αργά (κατά τις 20:00-21:00)?????????

tina έγραψε:σε ευχαριστω αγγελικη, αν δεν κανω λαθος το ονομα σου, και εσυ να χαιρεσαι την μπουμπου σου η οποια ειναι κουκλιτσα.

Ναι. Αυτό είναι το όνομά μου, δεν κάνεις λάθος.
Σε ευχαριστώ πολύ!

Λοιπόν άσχετο, αλλά πρέπει να βρεθεί ένα smile σε σχήμα κουκουβάγιας! Θα με αντιπροσωπεύει απόλυτα!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aggelikoula mou se euxaristw kai esu oti kalitero gia tin mpoumpou sou,den exw parapono me pedepse alla vgike telika me fisiologiko sto tsak glitwsame tin kesariki!o mikros einai teleios kouklos (koukouvagiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa)tha valw tha valw!
esu ola kala?????

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
despina1984 έγραψε:το ξερω ζουζουνακι ολα θα βρουν το δρομο τους αλλα μεχρι τοτε!!!!χαος!!!αν και καλα τα παμε για αρχη!!!θηλαζω αλλα οχι αποκλειστικα γιατι με τον μεγαλο δεν μπορω να αφιερωσω τοση ωρα οση χρειαζεται στο μικρο και ετσι θηλαζω με προγραμμα και στα ενδιαμεσα του δινω ξενο!ουτως η αλλως μονο το δικο μου δεν του φτανει!!!κλαψ!!!εσυ πως πας με το μωρακι??
pprospathoume na vroume mia mesi kai oi 2 mas pou tha paei tha prosarmostoume Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
mia xara einai to asteri mou,
alla poli skato re paidi mou min gelate Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
kai egw tou dinw ksenw alla kai ton thilazw!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλα καλά κι εγώ.
Η μπουμπού έχει γίνει τερατάκι!
Δε χωράει στην αγκαλιά μου πια!
Ολόκληρο παιδί!

Τα έχεις γράψει πουθενά να τα διαβάσω???
Πώς ήταν η γέννα, πόσα κιλά γεννήθηκε και τέτοια. Μην τα ξαναγράφεις για χάρη μου.

Πολύ χάρηκα! Την προηγούμενη Πέμπτη άρα στις 10 του μήνα ε?
Κοντά κοντά με την αδερφή μου και ίδια ημερομηνία με το γιο της συναδέλφου μου. Μάλιστα....

Θα σας παιδέψουν τα υδροχοάκια...

popibar

popibar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tina έγραψε:να σου ζησει η μικρουλα γερη και καλοτυχη .ποσο ημερων ειναι; και εμενα ησυχουλα ειναι τρωει και κοιμαται.

Σε ευχαριστώ παρα πολυ, κι στη δικια σου ευχομαι τα καλυτερα στη ζωη της...μαλλον για ολες τις κορες το ευχομαι..!!
Εγώ γέννησα στις 4 του μηνα..ειναι τώρα 2 εβδομαδων..

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσακια γεια σας κι απο μενα...
Τινα γερο να ειναι το νινι σου και καλοτυχο!!!
Σημερα εμενα ο δικος μου ηταν αναστατος ολο το πρωι...μου ηρεμησε στις 3 το μεσημερι...
Ετρωγε καθε μια ωρα 40-50 Ml και μετα εκλαιγε...με κατουρισε..καταχεσε τον κοσμο και εγω πηγα να πεθανω απο την μποχα...Τρωει και τον παιρνει ο υπνος και εγω καταπιανομαι...Αλλα ειναι ολα τα λεφτα...Αλλα η αληθεια ειναι οτι και στην μανα μου που ειμαι οταν κανει το κλαμα για μαμ εγω πεταγομαι να παω να τον ετοιμασω...Οσες εχετε αγορακια εχετε δει οτι τους "σηκωνετε" ??Σημερα του εβαζα κρεμα μετα το πιπι που εκανε και ρε κοριτσια τσακ αρχισε να του ανεβαινει...εσκασα στα γελια...Σημερα μπορω να πω οτι κουραστηκα παντως.. Razz

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Όλα καλά κι εγώ.
Η μπουμπού έχει γίνει τερατάκι!
Δε χωράει στην αγκαλιά μου πια!
Ολόκληρο παιδί!

Τα έχεις γράψει πουθενά να τα διαβάσω???
Πώς ήταν η γέννα, πόσα κιλά γεννήθηκε και τέτοια. Μην τα ξαναγράφεις για χάρη μου.

Πολύ χάρηκα! Την προηγούμενη Πέμπτη άρα στις 10 του μήνα ε?
Κοντά κοντά με την αδερφή μου και ίδια ημερομηνία με το γιο της συναδέλφου μου. Μάλιστα....

Θα σας παιδέψουν τα υδροχοάκια...
oxi den exw grapsei tpt na pw tin alithia mou den poli mpenw katalaveneis mexri na vroume tous rithous mas!i gena den itan kai toso eukoli mpika stis 11 mesa to vradi tis tetartis kai gennisa pempti 9:50,katevene deksiostrofa kai mexri tis 7 den eixe girisei katholou,o giatros mou mou eipe oti sto tsak glitwsa tin kesariki kai o logos itan giati prospathousa kai egw poli,alla na pw tin alithia eixa kai ton antra mou mesa pou ektos oti ta eide ola me voithise para poli i alithia na legete!!!!!
telika oi palioi pou lene oti o ponos tis genas pernaei einai alithia otan mou ton evale stin agkalia mouto dakri pigene sinefo!kai egw alla kai o dimitris!
o mpempakos mou vgike 3600 kai 53 pontous!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Κοριτσακια γεια σας κι απο μενα...
Τινα γερο να ειναι το νινι σου και καλοτυχο!!!
Σημερα εμενα ο δικος μου ηταν αναστατος ολο το πρωι...μου ηρεμησε στις 3 το μεσημερι...
Ετρωγε καθε μια ωρα 40-50 Ml και μετα εκλαιγε...με κατουρισε..καταχεσε τον κοσμο και εγω πηγα να πεθανω απο την μποχα...Τρωει και τον παιρνει ο υπνος και εγω καταπιανομαι...Αλλα ειναι ολα τα λεφτα...Αλλα η αληθεια ειναι οτι και στην μανα μου που ειμαι οταν κανει το κλαμα για μαμ εγω πεταγομαι να παω να τον ετοιμασω...Οσες εχετε αγορακια εχετε δει οτι τους "σηκωνετε" ??Σημερα του εβαζα κρεμα μετα το πιπι που εκανε και ρε κοριτσια τσακ αρχισε να του ανεβαινει...εσκασα στα γελια...Σημερα μπορω να πω οτι κουραστηκα παντως.. Razz
ekane sintivani?ti kaneis tatianaki mou ola kala?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
popibar έγραψε:

Να σου ζήσει κι εσένα το μικράκι σου!

zouzounaki μεγάλο μωρό έκανες κι εσύ, σαν κι εμένα - ε, εγώ σε τρώω για λίγο... Μπράβο σου! Μπράβο και στον άντρα σου που ήθελε να είναι μαζί σου! Αυτός έβλεπε, εσύ έβλεπες? Γιατί εγώ δε μπορούσα...
Στι Ιασω ήσουν ε?

Τατιάνα μου, δεν ξέρω αν έχεις δει τις ευχές που σου έχουμε γράψει.
Να σου ζήσει ο παίδαρος! Είναι γλύκα!
Όσο για την κούραση, κάποιες μέρες θα είναι τελείως σκ@@@@@τ@@! και κάποιες θα είναι πιο χαλαρές (κρίνοντας απο τη δικιά μου).
Σχετικά με την τσουτσού, θα το έχεις ακούσει/διαβάσει, να βάζεις μια πετσέτα πάνω όταν τον αλλάζεις για να μη σου κάνει συντριβάνι όπως είπε η αγαπητή ζουζουνίτσα! χιχιχιχιχι!!!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
oxi apla ligo poli thes na peis esu den evgakes mwro olokliri ginaika ekanes!!!!!!!!!
nai evlepe sinexeia to elege kai o giatros koita koita kai koitage san xanos kai aftos!xestike omws para poli se kapia fasi alla den pirazei esti gia na doun ti pername kai emeis!emena girise kai eipe oti an agapas 1fora tin gineka sou meta apo afto tha tin latrepseis!egw den mporousa na dw,nai sto iasw kai ksigithike poli entaksei kai o giatros,to lew me tin apopsi me tis malakies pou sou xrewnoun!
aggeliki mou esena den itan mezi sou?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ήταν! Το ήθελε πολύ!
Αλλά και να μην το ήθελε, σιγά να μην τον άφηνα να φύγει! Εκεί! Θα τον έδενα!
Κι εμένα τα είδε όλα... Εγώ πάλι τίποτα... Είχε πέσει η μαία πάνω μου και με πίεζε στα πλευρά. Πού να σηκώσω κεφάλι. Δε μπορούσα.

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzounaki 24 έγραψε:
Tziz έγραψε:Όλα καλά κι εγώ.
Η μπουμπού έχει γίνει τερατάκι!
Δε χωράει στην αγκαλιά μου πια!
Ολόκληρο παιδί!

Τα έχεις γράψει πουθενά να τα διαβάσω???
Πώς ήταν η γέννα, πόσα κιλά γεννήθηκε και τέτοια. Μην τα ξαναγράφεις για χάρη μου.

Πολύ χάρηκα! Την προηγούμενη Πέμπτη άρα στις 10 του μήνα ε?
Κοντά κοντά με την αδερφή μου και ίδια ημερομηνία με το γιο της συναδέλφου μου. Μάλιστα....

Θα σας παιδέψουν τα υδροχοάκια...
oxi den exw grapsei tpt na pw tin alithia mou den poli mpenw katalaveneis mexri na vroume tous rithous mas!i gena den itan kai toso eukoli mpika stis 11 mesa to vradi tis tetartis kai gennisa pempti 9:50,katevene deksiostrofa kai mexri tis 7 den eixe girisei katholou,o giatros mou mou eipe oti sto tsak glitwsa tin kesariki kai o logos itan giati prospathousa kai egw poli,alla na pw tin alithia eixa kai ton antra mou mesa pou ektos oti ta eide ola me voithise para poli i alithia na legete!!!!!
telika oi palioi pou lene oti o ponos tis genas pernaei einai alithia otan mou ton evale stin agkalia mouto dakri pigene sinefo!kai egw alla kai o dimitris!
o mpempakos mou vgike 3600 kai 53 pontous!

ζουζουνακι και εγω πεμπτη γεννησα!! με πιασαν πονοι το βραδυ αλλα μεχρι τις 3 δεν ελεγα τιποτα γιατι φοβομουν μην ειναι παλι λαθος...μετα ομω δεν μπορουσα να σταθω ορθια απο τον πονο και πηγα νοσοκομειο..και εγω το πρωι γεννησα..μαλλον γυρω στις 8...
α βρε ζουζουνακι..ακριβως μαζι γεννησαμε!!! και ηταν και ο αντρας μου μεσα..εκλεγε μολις ειδε το μωρο..αλλα πριν οπως λες βοηθησε πολυ...ειδικα καποιες στιγμες που ''φωναζα΄΄΄λιγο...απο τον πονο...
μετα φυσικα τα ξεχνας ολα!!

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera kalimera!!!!!!
ax bouboukitsa eides mporei na meiname teleutaies alla tous vgalame mazi tous paidarous!!!!!!!
emena pali o kakomireis ta eixe xasi se kapia fasi,egw fwnaza parakalousa ton giatro na me voithisei kai o dimitris den iksere ti na kanei kai mou elege'ela mwro mou mporeis kai egw tou elega ela na geniseis esu efage kai kana 2 kantilia alla to pio korifew einai otan girisa kai tou eipa thes kai 2 re?????na to kaneis esu monos sou'twra pou to ksanaskeftomai gelaw Razz Razz Razz Razz Razz

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera kalimera!!!!!!
ax bouboukitsa eides mporei na meiname teleutaies alla tous vgalame mazi tous paidarous!!!!!!!
emena pali o kakomireis ta eixe xasi se kapia fasi,egw fwnaza parakalousa ton giatro na me voithisei kai o dimitris den iksere ti na kanei kai mou elege'ela mwro mou mporeis kai egw tou elega ela na geniseis esu efage kai kana 2 kantilia alla to pio korifew einai otan girisa kai tou eipa thes kai 2 re?????na to kaneis esu monos sou'twra pou to ksanaskeftomai gelaw Razz Razz Razz Razz Razz

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Tziz έγραψε:Ήταν! Το ήθελε πολύ!
Αλλά και να μην το ήθελε, σιγά να μην τον άφηνα να φύγει! Εκεί! Θα τον έδενα!
Κι εμένα τα είδε όλα... Εγώ πάλι τίποτα... Είχε πέσει η μαία πάνω μου και με πίεζε στα πλευρά. Πού να σηκώσω κεφάλι. Δε μπορούσα.
a kala emwna fagane kati klotsies 30 lepta prin mpoume sto xeirourgio oi maies kai o giatros sta pleura pou itan oles dikes tous!!!etsi einai to swsto na einai mesa giati stin teliki den to kanoume moni mas to paidi,den katalavenoun tpt 9 mines e na min einai mesa kai tin wra tou toketou eeeeeee oxi paei poli alisodemeno tha ton eixa esti kai den ithele na mpei!!!!!! Mad Mad Mad Mad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 24]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις