Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinaki88 έγραψε: sumfwnw me to geniko kai oxi to proswpiko tou prwto message
kai oso gia to deutero, mallon dn anikw sti misi ellada kai tha ithela kai oles edw oi nees mamades na mn itan toso volemenes.
gia mena kapoia pragmata einai autonoita
nomiza tha voithisw me to post mou alla prwton vlepw oti oles gnwrizete tin katastasi
kai ta 3/4 oute kan noiazontai na tin allaksoun..
sorry an enoxlisa kiolas Laughing
kai stin teliki who cares gia to genikotero kalo
kanto gia tin tsepi sou
AN SOU ZHTHSOUN XRHMATA, DWSE ADEIO FAKELAKI
KAI KATAGGEILE TO
ama sas dwsoun lathos resta(douleua tameio kapote)pate na zitisete 20 eurw omws
sta 2000 kot kot kot(kai edw dn me noiazei an prosvallw kapoia)

Νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που βλέπω κάποια να αντιδράει έντονα (και χαίρομαι ιδιαίτερα) και να μην θεωρεί μαγκιά να σκάσει 5000 - 8000 ευρώ στο Ιδιωτικό Ξενοδοχείο για να γεννήσει και να τη βάλουν στο 6κλινο με τη γύφτισσα δίπλα. Και πιστέψτε με, δεν το λέω ρατσιστικά, δεν έχω πρόβλημα με τους ανθρώπους. Πρόβλημα έχω με τις ηλίθιες που τα σκάνε στο ιδιωτικό μαιευτήριο για να λένε ότι γέννησαν εκεί...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειμαι μαζοχα και πληρωνω και καλα κανω εδω δεν ειστε να μας βαζετε ταμπελες και ετικετες και να μας κρινετε ουτε ναι ειρωνευεστε οπως εγινε στην κοπελιτσα την καλλιοπη !!!! Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ! ΕΣΕΙΣ ΓΡΑΦΕΤΕ 45 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΕ!!! ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΑΝΤΙΠΑΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΤΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ...
για μενα το θεμα εκλεισε συζητηση με ειρωνειες και τετοια σχολια δεν κανω!!!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:dn kserw otan to kserete pio prin kai suneneite gt sas aresei o giatros kai mazoxizeste na ton plirwsete

Εγώ τον γιατρό μου τον είχα κάποια χρόνια πριν γεννήσω και ΦΥΣΙΚΑ δεν θα τον άλλαζα κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου με τον φόβο να πάω σε κάποιον με καλή φήμη που στο τέλος θα μου έβγαινε καραγκιόζης μόνο και μόνο για μην πληρώσω το ιδιωτικό μαιευτήριο.Ο γιατρός μου ήταν εκεί και ΝΑΙ θα έπαιρνα δάνειο για να γεννήσω με αυτόν δίπλα μου.Αν και αν χρειαζόμουνα δάνειο για τη γέννα μου απλώς δεν θα αποφάσιζα να κάνω παιδί.Δεν ξέρω αν το θεωρείς μαζοχισμό (ούτε με νοιάζει ιδιαίτερα εδώ που τα λέμε) αλλά δεν είμαστε ούτε ηλίθιες,ούτε αγράμματες.Τα γράφεις κάπως προσβλητικά.Ξέρεις απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου τα λένε αυτά για τα παράνομα φακελάκια.

Καλώς έθεσες το θέμα και βεβαίως βεβαίως "χαμένοι αγώνες είναι οι αγωνες που δεν γίνονται" όμως είναι ένα θεματάκι που καίει πάππου προς πάππου και εσύ κάνεις λες και βγήκε χτες στην επιφάνεια.Πες τη γνώμη σου και βρίσε όσο θες αλλά μην προσβάλεις τις κοπέλες.

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κοριτσια πως ξεφευγουμε ετσι σε καθε θεμα; Ο καθενας κανει οτι θεωρει σωστο... Και εγω το δευτερο παιδακι μου το γεννησα σε δημοσιο απο επιλογη ενω τον γιο μου τον ειχα γεννησει στο ιασω... Ο γιατρος μου στο δημοσιο δεν μου ζητησε τιποτα αλλα εμεις του δωσαμε ενα καλο ποσο γιατι με προσεξε πολυ και ηταν κρισιμη η εγκυμοσυνη μου στο τελος χρειαστηκε να νοσηλευτω πριν γεννησω! Ηταν επιλογη μου γιατι πρεπει να κριθω γιαυτο;;

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε μην αρπαζεστε,λογικο ειναι μερικες να μην συμφωνουμε ολες σε καποια θεματα.Δν υπαρχει λογος για τσακωμους κοριτσια ας συζηταμε ομορφα,δν υπαρχει λογος να πεφτουνε χαρακτηρισμοι,πολιτισμενες γυναικες ημαστε στο 2011,το λιγοτερο που μπορουμε ειναι να συζηταμε πολιτισμενα. ,απλα πιστευω οτι στο συγκεκριμενο θεμα εχω την εξης αποψη,οτι αν δν σταματησουνε πολλες οικογενειες να δινουνε φακελακι,δν προκειται οι γιατροι να σταματησουνε να ζητανε.Ζητανε γτ ξερουνε οτι υπαρχουνε εκεινες που θα δωσουνε.Ο καθενας βεβαια κανει οτι θελει,αν το καθε ζευγαρι πιστευει οτι αυτο ειναι το καλυτερο το κανει,απλα ετσι η Ελλαδα δν παει μπροστα και δν προχωραμε σαν εθνος και συσσωρευονται πολλα προβληματα ετσι.Αλλα δν μπορω να δεχτω οτι δινω φακελακι για να με προσεξει,τι σημαινει αυτο,αυτο δν ορκιστηκε να κανει?τοτε εφοσον ηδη πληρωνεται γτ να πρεπει να παιρνει κ εξτρα για να το κανει καλα?Ειναι αδικο να χρωσταμε εκατομμυρια και οι γιατροι να δηλωνουνε 12000 το χρονο κ στην ελβετια να εχουνε καταθεσεις δις απο φακελακια κ εμεις να περναμε με 100 20 μερες γτ ετσι μας πετσοκοψανε,εγω παντως δν δινω φακελακι,κ διατεθειμενη ειμαι να φτασω κ σε καναλι,αν τυχον μ ζητησει γιατρος.

mina1982


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Vivian έγραψε:Βρε κοριτσια πως ξεφευγουμε ετσι σε καθε θεμα; Ο καθενας κανει οτι θεωρει σωστο... Και εγω το δευτερο παιδακι μου το γεννησα σε δημοσιο απο επιλογη ενω τον γιο μου τον ειχα γεννησει στο ιασω... Ο γιατρος μου στο δημοσιο δεν μου ζητησε τιποτα αλλα εμεις του δωσαμε ενα καλο ποσο γιατι με προσεξε πολυ και ηταν κρισιμη η εγκυμοσυνη μου στο τελος χρειαστηκε να νοσηλευτω πριν γεννησω! Ηταν επιλογη μου γιατι πρεπει να κριθω γιαυτο;;

βιβιαν μου,ειμαι κορη κορη γιατρων και μαλιστα νοσοκομειακων που δουλευουν σε καντρο υγειας αγονης περιοχης...οχι εσυ δεν κρινεσαι,κρινεται ο γιατρος σου που τα δεχτηκε γιατι προφανως ειδε στα ματια σου και στα λογια το καλο ποσο που θα του εδινες και για αυτο σε προσεξε οπως λες...αλοιμονο σε αυτη που δεν θα του δειξει κατι τετοιο...

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ο καθενας αντιδρα με το δικο του τροπο. Εγω ας πουμε ειπα οτι αν θα μου ζητουσε ταριφα θα εψαχνα αλλον γιατρο. Επισης συμφωνω οτι το θεμα φακελακι κραταει χρονια και δεν ειναι τωρινό. Μη τρελαθούμε κιολας. Απο κει και περα ειναι καθαρα επιλογη του καθενος το τι θα κανει.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki_D έγραψε:Πρόβλημα έχω με τις ηλίθιες που τα σκάνε στο ιδιωτικό μαιευτήριο για να λένε ότι γέννησαν εκεί...[/color]

Φυσικά διαφωνώ. Λυπάμαι που δεν μπορώ να κάνω κάτι για να σου λύσω το πρόβλημα οπότε συνέχισε να το έχεις. Εγώ δεν έχω κάνενα απολύτως πρόβλημα.
Αν θες την συμβουλή μου χαλάρωσε λιγάκι και πάρε το αλλιώς για δικό σου καλό, μπας και λύσεις το πρόβλημά σου. Wink

ζουζουνομαμα


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maraki_D προφανως εχεις προβλημα με οσους πληρωνουν ιδιωτες γιατρους σε κλινικες. το γιατι εσυ το ξερεις. προσεχε ομως τους χαρακτηρισμους γιατι δεν ξερεις προσωπικα ατομα. κοιτα λοιπον να ηρεμησεις γιατι εχεις πολλα νευρα οπως φαινεται.

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
Maraki_D έγραψε:Πρόβλημα έχω με τις ηλίθιες που τα σκάνε στο ιδιωτικό μαιευτήριο για να λένε ότι γέννησαν εκεί...[/color]

Φυσικά διαφωνώ. Λυπάμαι που δεν μπορώ να κάνω κάτι για να σου λύσω το πρόβλημα οπότε συνέχισε να το έχεις. Εγώ δεν έχω κάνενα απολύτως πρόβλημα.
Αν θες την συμβουλή μου χαλάρωσε λιγάκι και πάρε το αλλιώς για δικό σου καλό, μπας και λύσεις το πρόβλημά σου. Wink


συμφωνώ με την άποψη για τα φακελάκια πλήρως γιατί μου έχει τύχει σε δημόσιο νοσοκομείο, και συμφωνώ ότι ο καθένας κάνει ότι δώρο θέλει στον γιατρό που πάνω από όλα του φέρθηκε σαν άνθρωπος,και γιατί ειναι δικαίωμά του και γιατί δεν τα παίρνει από την τσέπη του διπλανού του.
και ναι, είμαι μία από τις "ηλίθιες" που γέννησαν σε ιδιωτική κλινική και δεν το αλλάζει με τίποτα, γιατί στο νοσοκομείο της πόλης της 2/3 γιατρούς παίρνουν φακελάκι, και 2 στις 2 γνωστές της κόντεψαν να πεθάνουν κατά την διάρκεια του τοκετού! ας είμαι λοιπόν ηλίθια και ας τα έχω δώσει τα λεφτά γιατί απλά έπρεπε να τα δώσω σαν αμοιβή και όχι γιατί έπρεπε να τα δώσω μαύρα!
και εκτός από τα λεφτά που πλήρωσα τον γιατρό μου, του έκανα και δώρο στην γιορτή του γιατί είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και γιατί χωρίς καμία απόδειξη και χωρίς τίποτα, μου έδωσε στο χέρι τα λεφτά εκείνος για να πληρώσω την κλινική και να του έδινα μετά! ας ανήκω στις ηλίθιες λοιπόν χίλιες φορές!
και το θέμα ήταν το φακελάκι και όχι η επιλογή της κάθε κοπέλας για το που θα γεννήσει και που όχι!

και είμαι μία

Maraki_D

Maraki_D
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν, για να κλείσει το θέμα γιατί πλέον το κάνατε προσωπικό, ασχοληθείτε η κάθε μία με την τσέπη της και το τί κάνει η ίδια και αφήστε τους υπόλοιπους να έχουν την άποψή τους. Εγώ δεν θέλησα να επιβάλλω την άποψή μου σε καμμία από σας, και δεν σχολίασα καμμία από σας προσωπικά, οπότε θα το εκτιμούσα αν συγκρατούσατε τους παροξυσμούς... Διευκρίνισα ότι για μένα διαφέρει το να κάνεις δώρο στο γιατρό σου, στη μαία σου ή σε όποιον άλλο γιατί εκτίμησες την προσφορά τους. Διευκρίνισα επίσης ότι το πρόβλημα το έχω με την λογική του νεόπλουτου. Μιλάω απλά ελληνικά και όποια δεν μπορεί να αντιληφθεί καλό θα είναι να μην κόβει κείμενα καταπώς βολεύει... Smile

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσια ηρεμια εν ταξει ειπαμε ο καθενας εχει την αποψη του μην αρπαζεστε με το παραμικρο κ μιλαω σε ολες κ στον εαυτο μου το λεω ηρεμια χαλαραααααααααααααααααααα

http://www.gatospito.com

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο που μου τη δινει περισσοτερο ειναι αυτες που ειναι σωστες και ηθικολογουν στανταρ θα πληρωσουν το γιατρο τους ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ οπως εκανε και το ντινακι που ανοιξε το θεμα απλα εδω μεσα το παιζουν ιστορια...

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ..

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια το θεμα μας ειναι το φακελάκι στα δημοσια μαιευτηρια. Σκοπος ειναι να ενημερωσουμε τις νεες μανουλες οτι αυτο δεν ειναι νομιμο. Αν και πιστευω οτι ειναι γνωστο. Εν παση περιπτωσει να ενημερωθουμε οτι μπορουμε να κανουμε καταγγελία σε καποιον γιατρο που θα μας ζητήσει φακελάκι σε δημοσιο νοσοκομειο.

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bre koritsia οπως λετε ναι να κανουμε καταγγελια στους γιατρους αλλα τι γινετε μετα?στον αερα λεγονται πολλα.στην πραξη τι γινετε?εγω που σε λιγους μηνες θα γεννησω αν δεν πληρωσω σε ποιο θαλαμο αραγε θα με βαλουν?ρωτησα μια φιλη γιατρο που δουλευει σε δημοσιο τι γινετε αν δεν πληρωσω το γιατρο?και μου ειπε θα με
βαλει ή στον κατω οροφο με τις τσιγγανες ή στον τελευταιο με τις απορες.ακουτε τροποι.οι γιατροι μας βλεπουν σαν χιλιαρικα οχι σαν ανθρωποι.ειτε τα παιρνουν ειτε οχι.ειναι ντροπη.ειναι επιλογη καθεμιας που θα γεννησει.η μαγγειρα γεννησε στο αλεξανδρας γιατι αφου ειχε λεφτα.δεν μετραν τα λεφτα.δεν τοσο θεμα χρηματων αλλα που νοιωθει η καθεμια μας καλυτερα.ας παψει πια αυτος ο ανταγωνισμος.λυπαμαι που το λεω αλλα εσεις οι ελληνιδες παντα ψαχνεται αφορμη για καυγαδες.ειναι ντροπη.

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lolalu απορια. Τι σχεση εχει ο γιατρος με το δωματιο? Δεν επιλεγεις εσυ που θα πας?
Καλε η Μαγγιρα στο Αρεταιειο γεννησε! χαχαχαχα

lolalu

lolalu
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dimitroula έγραψε:lolalu απορια. Τι σχεση εχει ο γιατρος με το δωματιο? Δεν επιλεγεις εσυ που θα πας?
Καλε η Μαγγιρα στο Αρεταιειο γεννησε! χαχαχαχα

στο δημοσιο οχι δεν επιλεγεις εσυ.απ'οτι ξερω.χαχααχαχα να σου πω την αληθεια δεν ξερω πως μου κολησε οτι γεννησε εκει.ετσι νομιζα.ειχα ακουσει αλλα με σιγουρια δεν ξερω χαχχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας χχιιιιιχιχιχιιχ

dimitroula

dimitroula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξερω την τακτική του Αλεξανδρα. Εμενα με ειχαν ρωτησει στο Ελενα γι αυτο στο λεω. Ειχα ζητήσει μονοκλινο αλλα επειδη δεν ειχε διαθεσιμο εμεινα μια μερα σε δίκλινο. Την επομενη ομως με μετέφεραν σε μονοκλινο.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:
dinaki88 έγραψε:dn kserw otan to kserete pio prin kai suneneite gt sas aresei o giatros kai mazoxizeste na ton plirwsete

Εγώ τον γιατρό μου τον είχα κάποια χρόνια πριν γεννήσω και ΦΥΣΙΚΑ δεν θα τον άλλαζα κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου με τον φόβο να πάω σε κάποιον με καλή φήμη που στο τέλος θα μου έβγαινε καραγκιόζης μόνο και μόνο για μην πληρώσω το ιδιωτικό μαιευτήριο.Ο γιατρός μου ήταν εκεί και ΝΑΙ θα έπαιρνα δάνειο για να γεννήσω με αυτόν δίπλα μου.Αν και αν χρειαζόμουνα δάνειο για τη γέννα μου απλώς δεν θα αποφάσιζα να κάνω παιδί.Δεν ξέρω αν το θεωρείς μαζοχισμό (ούτε με νοιάζει ιδιαίτερα εδώ που τα λέμε) αλλά δεν είμαστε ούτε ηλίθιες,ούτε αγράμματες.Τα γράφεις κάπως προσβλητικά.Ξέρεις απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου τα λένε αυτά για τα παράνομα φακελάκια.

Καλώς έθεσες το θέμα και βεβαίως βεβαίως "χαμένοι αγώνες είναι οι αγωνες που δεν γίνονται" όμως είναι ένα θεματάκι που καίει πάππου προς πάππου και εσύ κάνεις λες και βγήκε χτες στην επιφάνεια.Πες τη γνώμη σου και βρίσε όσο θες αλλά μην προσβάλεις τις κοπέλες.
ekanes lathos quote kata tin apopsi mou gt tonisa oti oses to kanete giati exete na ta dwsete kai se giatro pou to kserate pio prin kai apla to dextikate, nai einai mazoxismos(xwris na to lew ws vrisia gt dn einai vrisia eleos!afou ta stereiste enw dn einai aparaitito)kala kanete eseis, oi upoloipes omws pou to dexeste enw to kserete epeidi einai i pepatimeni me enoxleite
dn kserw an thewroumai ilithia i dn kserw ki egw ti, gennisa 20 etwn, dn eixa idea ti sumvainei,to eipa kiolas, dn exw ksananosileutei pote, dn mou ksanaetuxe..tote to ematha kai eklaiga 2 meres(lexwna imoun)gia to thema tis ekmetalleusis
Vivian έγραψε:Βρε κοριτσια πως ξεφευγουμε ετσι σε καθε θεμα; Ο καθενας κανει οτι θεωρει σωστο... Και εγω το δευτερο παιδακι μου το γεννησα σε δημοσιο απο επιλογη ενω τον γιο μου τον ειχα γεννησει στο ιασω... Ο γιατρος μου στο δημοσιο δεν μου ζητησε τιποτα αλλα εμεις του δωσαμε ενα καλο ποσο γιατι με προσεξε πολυ και ηταν κρισιμη η εγκυμοσυνη μου στο τελος χρειαστηκε να νοσηλευτω πριν γεννησω! Ηταν επιλογη μου γιατι πρεπει να κριθω γιαυτο;;
ma dn krinoume an edwse i oxi i kathemia, krinw proswpika ws dina to e nai dikio exeis alla etsi ginetai oloi plirwnontai anti na sumporeutoun estw me ti nea politiki twn nosokomeiakwn giatrwn enantia sto xrimatismo twn iatrwn.
dn kserw an legomai epanastatria, ideologos i o,tidipote allo, perimena estw ena op tha to lavw upopsin mou
opws eipa an estw kai mia kopela kataggeilei kapoion to thewrw megali ikanopoiisi kai ena post pou eixe logo uparksis
Μαρία έγραψε:

συμφωνώ με την άποψη για τα φακελάκια πλήρως γιατί μου έχει τύχει σε δημόσιο νοσοκομείο, και συμφωνώ ότι ο καθένας κάνει ότι δώρο θέλει στον γιατρό που πάνω από όλα του φέρθηκε σαν άνθρωπος,και γιατί ειναι δικαίωμά του και γιατί δεν τα παίρνει από την τσέπη του διπλανού του.
και ναι, είμαι μία από τις "ηλίθιες" που γέννησαν σε ιδιωτική κλινική και δεν το αλλάζει με τίποτα, γιατί στο νοσοκομείο της πόλης της 2/3 γιατρούς παίρνουν φακελάκι, και 2 στις 2 γνωστές της κόντεψαν να πεθάνουν κατά την διάρκεια του τοκετού! ας είμαι λοιπόν ηλίθια και ας τα έχω δώσει τα λεφτά γιατί απλά έπρεπε να τα δώσω σαν αμοιβή και όχι γιατί έπρεπε να τα δώσω μαύρα!
και εκτός από τα λεφτά που πλήρωσα τον γιατρό μου, του έκανα και δώρο στην γιορτή του γιατί είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και γιατί χωρίς καμία απόδειξη και χωρίς τίποτα, μου έδωσε στο χέρι τα λεφτά εκείνος για να πληρώσω την κλινική και να του έδινα μετά! ας ανήκω στις ηλίθιες λοιπόν χίλιες φορές!
και το θέμα ήταν το φακελάκι και όχι η επιλογή της κάθε κοπέλας για το που θα γεννήσει και που όχι!

και είμαι μία
apo pote suzitame tis epiloges sas kai krinomaste gi'auto, isa isa pou eipa kalutera na gennousa se idiwtiko gt mou ferthikan o,ti na'nai sto dimosio kai apaitisan kai xrimata apo panw..
egw ethesa to thema fakelaki kai DIEUKRINISA OTI DN ME NOIAZEI AN TO KANETE SUNEIDHTA GT THELETE NA EUXARISTHSETE TO GIATRO(an kai pali xrimatismos einai alla whatever)
egw to lew an niwthete avoithites oti dn mporeite na kanete kati allo kai oti sas prosvalloun kai sas ekmetalleuontai,enimerwsa oti uparxei lusi, oti mas kaloun oi idioi oi nosokomeiakoi na katharisoume ton klado tous.
mama katerina έγραψε:αυτο που μου τη δινει περισσοτερο ειναι αυτες που ειναι σωστες και ηθικολογουν στανταρ θα πληρωσουν το γιατρο τους ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ οπως εκανε και το ντινακι που ανοιξε το θεμα απλα εδω μεσα το παιζουν ιστορια...

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ..


suggnwmi alla me prosvalleis
prwton dn eimai swsti(oi mal...ies pou kanw einai apeires)
deuteron dn kserw na ithikologw gt dn eimai ithiki(k exw klepsei kai exw eksapatisei k exw apatisei k exw pei psemata ki oti thes-dn exw xrimatistei pote omws)
dn tha tin elega se kamia
KAI OXI LUPAMAI AN SOU DIALUW THN APOPSI GIA MENA ALLA AN MOU KSANATUXEI EXW TO THL GIA KATAGGELIA
to oti zousa ston kosmo mou ontas se fasi agnoias otan gennisa kai nosileutika, oti pisteua stous kalous giatrous gt dn iksera dn me kanei oute ithikologa oute swsti oute provato oute dithen
parakalw na anakaleseis to paradeigma sou...
ps k ksanalew oti kalws i kakws me pisteuete i oxi egw dn iksera pou pigaina imoun mikri kai kaneis dn frontise na me enimerwsei opws prospathisa egw na kanw stis egkuoules edw mesa, allo an kataligei na ginetai to thema polemos metaksu idiwtikou i dimosiou pou dn exei kamia sxesi me ta pisteuw mou kai me to skopo tou post

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε γιατι τοσο χαμος!!!!!!!!!!χαλαρωστε!ο καθενας εχει το δικαιωμα να κανει οτι θελει...θελει να πληρωσει καλως δεν θελει αλλαζει γιατρο και οπως ειπε και το ντινακι τωρα πια εχει και την επιλογη της καταγγελειας!εαν παμε στο γιατρο μας και μας ζητησει ενα ποσο και θελησουμε να πληρωσουμε οκ δεν μπορει κανεις να το κατακρινει!οι περισσοτεροι γιατροι συζηταν το "φακελακι" τους πριν το οτιδηποτε(κ στη περιπτωση μας γεννα) τωρα απο εκει και περα ειναι επιλογη μας!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!! ΟΠΩΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΜΑΖΟΧΑ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΩΣ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!! ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ...ΤΕΛΟΣ

ΗΔΗ ΣΥΓΧΥΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΗΡΕΜΙΑ

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama katerina έγραψε:ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!! ΟΠΩΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΜΑΖΟΧΑ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΩ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΩΣ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!!!! ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ...ΤΕΛΟΣ

ΗΔΗ ΣΥΓΧΥΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΗΡΕΜΙΑ

Razz
so kerdizeis kai xaraktirismo agenous:D
fine by me:D
k prosekse eipa
se parakalw na anakaleseis tous xaraktirismous pou apeuthinontai sto proswpo mou onomastika:D
enw egw pouthena dn anaferthika se sena
Very Happy
have a nice day

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

mnik

mnik
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ax βρε κοριτσια,αχ..ειναι δυνατον??Γιατι χαλατε την ζαχαρενια σας?
Ολες το ξερουμε οτι τα παιρνουν οι γιατροι..αλλες γουσταρουν να τα δωσουν σε ιδιωτικο αλλες σε δημοσιο.
Αν παλι δεν εχουν πανε σε δημοσιο και γεννανε με οποιον εχει εφημερια.
Το να σου κανει υπερηχους ενας γιατρος 9 μηνες να σε παρακολουθει μονο εκεινος και να τρεξει οτι ωρα γεννησεις πληρωνεις!(Το οποιο και κανονικα απαγορευεται)

Εδω στο Ηρακλειο στο Πανεπιστημιακο Νοσοκομειο απο τους 6 επιμελητες οι 5 εχουν ταριφα το 1000!Ο 1 μονο δεν ζηταει τιποτα.Οχι οτι αν του δωσεις δεν θα το παρει ομως!
Ηλιαχτιδα μηπως εσενα ηταν 1500?? Rolling Eyes

fdespoina

fdespoina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπέρα κορίτσια η άποψη μου είναι η εξής , κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να δόσει χρήματα στο γιατρό του δημόσιου νοσοκομείου , αν δεν θέλεις να δώσεις χρήματα πας στο νοσοκομείο όταν έρθει η ώρα του τοκετού κι εκεί σε ξεγεννάει ο γιατρός που έχει εφημερία , δεν μπορεί κανένας να σου αρνηθεί κάτι τέτοιο , το ερώτημα είναι εμπιστεύεσαι να σε ξεγεννησει όποιος να ναι ;;;; εγω όχι !!!!! αν λοιπόν θέλεις να έρθει ο γιατρός σου ε τότε θα πληρώσεις γιατί απλά δεν έχει υπηρεσία εκείνη την ώρα , πιστεύω ότι πληρώνεις για να έχεις αμεσότητα , να μπορεις να τον πάρεις τηλ ότι ώρα θέλεις κτλ αλλιως αν δεν σε ενδιαφέρουν όλα αυτά πας σε όποιον γιατρό τύχει να εφημερεύει εκείνη τη στιγμη , χρήματα σε γιατρό σε δημόσιο για γέννα-ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ! - Σελίδα 2 215994

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
thewritika tha sumfwnousa
an upologiseis omws tin periptwsi mou opou pote dn rwtise peran twn tupikwn, pote dn me thumotan, pote dn itan dipla mou ti mera pou gennousa irthe mono otan itan i wra pou eksetaze enw egw gennousa apo ta mesanuxta(prwti emfanisi tis 11 am), stis ekswthiseis me eixe grammeni, mou arnithike iatriki parakolouthisi ws lexwna pou imoun afou egine to peristatiko me to fakelaki pou dn eixa na tis dwsw
kai nai, mou zitise kanonikotata tin tarifa tis:D

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις