Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
83 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 83 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
υπαρχουν παντα και οι εξαιρεσεις. αυτο δε σημαινει πως ειναι ολοι οι γιατροι ετσι.εαν δεν εισαι ευχαριστημενη αλλαζεις γιατρο. κι εγω τη μεγαλη μου με αλλο γιατρο τη γεννησα γιατι με κοιταζε στην τσεπη. για το γιατρο που γεννησα το δευτερο εχω να πω τα καλυτερα. με ευχαριστηση του εδωσα το ΄΄δωρακι'' του γιατι δεν εφυγε λεπτο απο διπλα μου. περναγε να με δει και τεσσερεις φορες την ημερα, ποτε δε μου πηρε επισκεψη στο ιατρειο του και πανω απόλα ειναι ανθρωπος. εαν του ελεγα δεν εχω θα μου ελεγε δεν πειραζει.εκει ναι, χαλαλι του!!!
κι εγω στο αρεταιειο γεννησα και τα δυο.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
8es na anafereis to onoma tou?
einai kalo na to doun oses einai se adieksodo me kapoion giatro pou einai $@#$% kai koitaei to portofoli, gt kaka ta psemata egw otan imoun idi 3 minwn kai dn eixa giatro se dimosio frikara elega pwpw pou na doun tis progennitikes ki an kati dn paei kala dn exw na mou poun ti na kanw k piga opou opou mallon Rolling Eyes

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απλα αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι δν ειναι ολα τα δημοσια νοσοκομεια που εχουνε καλη μαιευτικη κ ετσι οι κοπελες αναγκαζονται απο φοβο περισσοτερο να το κανουνε γτ αντε κ εμεις εδω εχουμε καλη μαιευτικη δυστυχως δν ειναι ετσι ολα τα δημοσια.κ οσον αφορα το δωματιο,εμας μας εβαλε σε 4κλινο αλλα ημουνα εγω κ η πρωην κουνιαδα τ αδερφου μ που ετυχε να γεννησουμε με διαφορα 2ωρες,κ μας εβαλαν μαζι επειδη το ζητησαμε,κ ηταν 4κλινο,αλλα δν ηρθαν αλλες,αλλα η ξαδερφη μου ζητησε απο τν γιατρο της να τν βαλουνε σε μονοκλινο κ τν εβαλε,αυτο τουλαχιστον εδω το κανονιζεις με το γιατρο σου.Παντως ο δικος μου κ το κινητο του ειχα,και βραδυ πηγα και με ειδε κ δν ζητησε λεφτα,και εκεινος μ εκανε αποκλειστικα τους υπερηχους εκτος του βεπιπεδου.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ντινάκι γενικά σε υποστηρίζω και σε υποστήριζα και σε αυτό αλλά και σε άλλα θέματα. Εσύ πρώτη ως ψυχολόγος πρέπει να εκφράζεσαι γενικά σε πιο ήπιους τόνους. Μπορείς να λες αυτό που θέλεις αλλά με διαφορετικό τρόπο γιατί χάνεται η ουσία και πολλές κολλάμε στις λέξεις που χρησιμοποιείς.
Ξέρω ότι θα το σχολιάσεις γιατί δεν αφήνεις τίποτα και ποτέ να πέσει κάτω αλλά στο δηλώνω ότι απογοητεύτηκα. Αν δεν σε νοιάζει λυπάμαι. Διάβασε απο την αρχή τα μηνύματά σου. Αυτά που γράφεις είναι σωστά. Ο τρόπος που τα γράφεις είναι λάθος.
Δεν μου άρεσε η απάντηση που έδωσες σε μια έγκυο κοπέλα πιο πάνω. Λες ότι δεν της απάντησες προσωπικά αλλά το έκανες στο μήνυμα 25. Ήταν χτύπημα κάτω από την μέση. Και ναι η λέξη μαζοχισμός δεν είναι βρισιά αλλά είναι βαρύς χαρακτηρισμός. Μπορείς να λες τα πράγματα με το όνομά τους αλλά να σέβεσαι και τους συνομιλητές σου. (Εγώ πχ. αν συνομιλήσω με έναν ομοφυλόφιλο που δεν συμφωνώ με τις επιλογές του δεν θα τον πω αδερφή. Άσχετο παράδειγμα αλλά είναι ίδια η ουσία. Έχεις την γνώμη για κάποιους ότι είναι μαζοχιστές αλλά δεν τους το δηλώνεις γιατί πρέπει να τους σέβεσαι).
Όλα αυτά στα λέω φιλικά και δεν είμαι καθόλου μα καθόλου θυμωμένη. Απλά απογοητεύτηκα και γι' αυτό τον λόγο δεν θα παρακολουθήσω άλλο το συγκεκριμένο θέμα. Με την τροπή που πήρε δεν μου προσφέρει τίποτα. Δεν είσαι η μόνη υπεύθυνη για αυτό, αλλά επειδή το ξεκίνησες δεν έπρεπε να επιτρέψεις να εξελιχθεί έτσι και πόσο μάλλον να συμβάλλεις σε αυτό.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Ντινάκι γενικά σε υποστηρίζω και σε υποστήριζα και σε αυτό αλλά και σε άλλα θέματα. Εσύ πρώτη ως ψυχολόγος πρέπει να εκφράζεσαι γενικά σε πιο ήπιους τόνους. Μπορείς να λες αυτό που θέλεις αλλά με διαφορετικό τρόπο γιατί χάνεται η ουσία και πολλές κολλάμε στις λέξεις που χρησιμοποιείς.
Ξέρω ότι θα το σχολιάσεις γιατί δεν αφήνεις τίποτα και ποτέ να πέσει κάτω αλλά στο δηλώνω ότι απογοητεύτηκα. Αν δεν σε νοιάζει λυπάμαι. Διάβασε απο την αρχή τα μηνύματά σου. Αυτά που γράφεις είναι σωστά. Ο τρόπος που τα γράφεις είναι λάθος.
Δεν μου άρεσε η απάντηση που έδωσες σε μια έγκυο κοπέλα πιο πάνω. Λες ότι δεν της απάντησες προσωπικά αλλά το έκανες στο μήνυμα 25. Ήταν χτύπημα κάτω από την μέση. Και ναι η λέξη μαζοχισμός δεν είναι βρισιά αλλά είναι βαρύς χαρακτηρισμός. Μπορείς να λες τα πράγματα με το όνομά τους αλλά να σέβεσαι και τους συνομιλητές σου. (Εγώ πχ. αν συνομιλήσω με έναν ομοφυλόφιλο που δεν συμφωνώ με τις επιλογές του δεν θα τον πω αδερφή. Άσχετο παράδειγμα αλλά είναι ίδια η ουσία. Έχεις την γνώμη για κάποιους ότι είναι μαζοχιστές αλλά δεν τους το δηλώνεις γιατί πρέπει να τους σέβεσαι).
Όλα αυτά στα λέω φιλικά και δεν είμαι καθόλου μα καθόλου θυμωμένη. Απλά απογοητεύτηκα και γι' αυτό τον λόγο δεν θα παρακολουθήσω άλλο το συγκεκριμένο θέμα. Με την τροπή που πήρε δεν μου προσφέρει τίποτα. Δεν είσαι η μόνη υπεύθυνη για αυτό, αλλά επειδή το ξεκίνησες δεν έπρεπε να επιτρέψεις να εξελιχθεί έτσι και πόσο μάλλον να συμβάλλεις σε αυτό.

Θα συμφωνήσω λέξη προς λέξη.

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα συμφωνήσω λέξη προς λέξη.[/quote]

και εγω

XRYSPA


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
to 8ema einai oti otan gennas se dhmosio einai aparadekto na sou zhtaei lefta o giatros sthn telikh an ta xes 8a pigenes se idiwtiko.egw bebaia den exw apopsh giati genisa sto Iasw alla an eimoun se dimosio kai zhtage lefta giatros mallon 8a edina kserete giati?skeftome oti xalalh re gamwto oloklhrh zwh 8a mou prosferoun to paidaki mou .xalalh lipon 8a elega kai 8a edina.outos h allos gia ta paidia mas ta panta!!!!! a kai kati allo egw otan protompika se ayto to forum prin kana mina mou arese kai empena ka8e mera olh mera.allaaaaaaa e mhn tsakoneste bre koritsia.edw eimaste gia na EKFRAZOUME DHMOKRATIKA THN APOPSH MAS OXI GIA NA PROSBALOUME H MIA THN ALLH, χρήματα σε γιατρό σε δημόσιο για γέννα-ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ! - Σελίδα 3 215994

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
XRYSPA έγραψε:to 8ema einai oti otan gennas se dhmosio einai aparadekto na sou zhtaei lefta o giatros sthn telikh an ta xes 8a pigenes se idiwtiko.egw bebaia den exw apopsh giati genisa sto Iasw alla an eimoun se dimosio kai zhtage lefta giatros mallon 8a edina kserete giati?skeftome oti xalalh re gamwto oloklhrh zwh 8a mou prosferoun to paidaki mou .xalalh lipon 8a elega kai 8a edina.outos h allos gia ta paidia mas ta panta!!!!! a kai kati allo egw otan protompika se ayto to forum prin kana mina mou arese kai empena ka8e mera olh mera.allaaaaaaa e mhn tsakoneste bre koritsia.edw eimaste gia na EKFRAZOUME DHMOKRATIKA THN APOPSH MAS OXI GIA NA PROSBALOUME H MIA THN ALLH, χρήματα σε γιατρό σε δημόσιο για γέννα-ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ! - Σελίδα 3 215994


εχεις απολυτο δικιο πεφτει λιγο ξεκατινιασμα ειναι αληθεια.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ti na sas pw genika sti zwi mou ta lew ligo xuma sorry an prosevalla kamia, alla to thema einai oti egw lew sorry enw alloi oxi.
dn peirazei:/
1on, dn eimai psuxologos akoma, eimai sto ptuxio, alla edw eimai ws dina, ws mama, ws 22 xronwn kopela pou leei tin apopsi tis
to ti kanei i kathemia stin epaggelmatiki tis zwi dn simainei panta oti sumvadizei kai me tin kathimerini tis, kanw lathos?
anyway, outws i allws dn tha to eksaskisw to epaggelma min anisuxeite-me perimenei o kosmos tis didaskalias:p
oses me kseroun kseroun oti lew panta auto pou skeftomai opws to skeftomai kai ama enoxlisw kapoion kai mou to pei zitaw suggnwmi.dn katapiezomai pote einai filosofia mou auto
oso gia to minuma pou lete oti epitethika proswpika, dn anaferw pote onomata, dn anaferomai pote se atoma.isws kapoia me kati pou tha pei na mou dwsei ena thema na pw kati, alla dn thigw proswpikes periptwseis gt dn me apasxolei ti kanei i kathemia sas, alla par'ola auta oles oi periptwseis sas einai lavh gia proswpiki anazitisi se mena...
kai edw na thumisw oti i kopela pio panw anaferthike proswpika sto dinaki pou upothetw eimai mono egw...
ps.dimiourgisa to thema, alla gnk eimai pnigmeni me eksetastiki mpainw ligo kai diavazw, dn mporw na astunomeuw tin kathe mia pou tha pei o,tidipote.auta prepei na ta prosexei i kathemia moni tis.
egw pantws kai tha dw ti tha mou peite, kai tha apantisw, kai se pm an thelete,an prosvallw zitaw dimosia suggnwmi
i kuria pio panw ta pire me mia alli mama pou eipe mia varia kouventa kai tin plirwsa egw.
einai adiko k tis zitisa eugenika na to parei pisw alla antitheta tha elega oti pira egw kati Laughing
pragmatika pera apo ton tono mou pou se polu kosmo dn aresei alla dn exw kanena logo na ton allaksw gt dn vrizw edw pera mesa alla o,ti m ti dinei to stirizw me pathos gt auti eimai, dn katalavainw ti ekana pali Rolling Eyes Rolling Eyes

oso gia ti leksi mazoxismos, ti xrisimopoiisa anaferomeni genika stin apopsi mou gia to thema, an to uiothetei kapoia ws prosvoli sto proswpo tis gia mena upagetai stin katigoria exw ti muga...to px me tin aderfi dn nomizw oti tairiazei,einai prosvoli to aderfi, to mazoxistis dn einai sovara sas to lew to grafw sunexeia sta grapta mou, dn me ekopsan pote Laughing
oxi an anoiksete leksiko sovara tha deite oti px egw to na mporw na min agorasw 300 eurw rouxa gt peinaw alla par'ola auta pethainw tis peinas gia na parw dior legetai mazoxismos:S
do i speak chinese?
:S
dn to eipa gia na prosvallw kamia
gia mena to na dwsw 1500 eurw kapou ti stigmi pou dn exw oute ti deh mou na plirwsw einai mazoxismos
my opinion
dn katalavainw pragmatika pou prosevala kapoion :S

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
XRYSPA έγραψε:to 8ema einai oti otan gennas se dhmosio einai aparadekto na sou zhtaei lefta o giatros sthn telikh an ta xes 8a pigenes se idiwtiko.egw bebaia den exw apopsh giati genisa sto Iasw alla an eimoun se dimosio kai zhtage lefta giatros mallon 8a edina kserete giati?skeftome oti xalalh re gamwto oloklhrh zwh 8a mou prosferoun to paidaki mou .xalalh lipon 8a elega kai 8a edina.outos h allos gia ta paidia mas ta panta!!!!! a kai kati allo egw otan protompika se ayto to forum prin kana mina mou arese kai empena ka8e mera olh mera.allaaaaaaa e mhn tsakoneste bre koritsia.edw eimaste gia na EKFRAZOUME DHMOKRATIKA THN APOPSH MAS OXI GIA NA PROSBALOUME H MIA THN ALLH, χρήματα σε γιατρό σε δημόσιο για γέννα-ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ! - Σελίδα 3 215994
στο δημοσιο δεν παει απαραιτητα να γεννησει καποια που δεν εχει τα χρηματα να παει σε ιδιωτικο. εγω πχ δεν εμπιστευομαι τα ιδιωτικα μαιευτηρια γιατι καθε δυσκολη περιπτωση τη στελνουν στο δημοσιο. και δε λεω αερολογιες, συμβαινει επανειλημμενως!!!δεν ηθελα να δωσω τζαμπατζιδικα λεφτα σε ''χλειδες''(σχετικο ειναι αυτο γιατι το δικλινο που ειχα στο αρεταιειο ηταν πολυ καλυτερο απο το τρικλινο που ειχε η κουνιαδα μου στο ιασω). αρνουμαι να δωσω τοσες χιλιαδες ευρω σε μαιευτηρια ξενοδοχεια. αυτο δε σημαινει οτι δεν εχω, προτιμω να τα αξιοποιησω σε κατι αλλο. εαν δε θες, δε δινεις χρηματα στο δημοσιο και τραβας και μια καταγγελια εαν σου ζητηθουν με το ετσι θελω!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ντινα επειδη μου το ζητησες, ο γιατρος μου ειναι ο κος νικος σαλακος και ειναι στο αρεταιειο. οποια κοπελα λοιπον θελει τα στοιχεια του ας μου στειλει πμ!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
an k sunexizontas to thema kinduneuw na thewrithw ki egw dn kserw ti ksanalew oti tha mou tin peite gia lathos logo
egw ethesa sa thema to fakelaki stous giatrous tou dimosiou
to an kathemia gennaei se dimosio i idiwtiko einai dikaiwma tis
to an dinei fakelaki pou tis epevallan dn einai
kai parakalw diavaste kai to proigoumeno mou post wste an epimenete oti dimiourgw entaseis EGW kai prosvallw EGW, na m peite gt thelw na zitisw dimosia suggnwmi kai na mazepsw kai ta posts mou apo dw kai pera χρήματα σε γιατρό σε δημόσιο για γέννα-ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ! - Σελίδα 3 966307

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
lolalu έγραψε:στο αλεξανδρας θα γεννησω και μακαρι να βρω ενα γιατρο καλο εκει.αν και στο πρωτο παιδι ο γιατρος ειχε ζητησει 1000 ευρω και πηρε μονο 400.αυτη τη φορα λεω να μην δωσω τιποτα.και δεν θα ντραπω καθολου.

Γιατί να ντραπείς κοπέλα μου? Η ντροπη δική τους πρέπει να είναι!!! Φτάσαμε στο σημείο να ντρεπομαστε εμείς για λογαριασμό τους? Χάθηκαν οι γιατροι βρε κορίτσια?

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama katerina έγραψε:εγω γουσταρω να τα δωσω τα 1000 ευρω που θα δωσω ειναι επιλογη μου να παω σε αυτον τον γιατρο που ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο και ξεροντας οτι παιρνει τοσα θα τα δωσω γιατι ειναι ενας ΑΝΘΡΩΠΟΣ που θελω να τα δωσω γιατι ξερω πως συμπεριφερεται ..ειναι εκει απο πανω σου ΟΛΗ μερα δεν εφηνει κανεναν εκπαιδευομενο να σε ακουμπησει
και ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ γιατρος..ειναι τοσο ταγμενος στη δουλεια του που η γυναικα του τον χωρισε!!! ναι λοιπον σε αυτον θα τα δωσω! ποσα παιδια θα κανουμε πια??? αν φανταστεις οτι καποιοι δινουν 5000 ευρω σε γιατρο και σε νοσοκομειο και λενε και χαλαλι ε λοιπον κι εγω ΧΑΛΑΛΙ που θα τα δωσω στο γιατρο μου κι ας ειναι παρανομος και ας ειμαι εγω θυμα!!!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

Αυτή μπορεί να είναι η άποψή σου αλλά όταν επηρεάζει και άλλους ανθρώπους όπως αυτούς που δεν έχουν να ΤΑ δώσουν, τότε καλά θα κάνεις να το ξανασκεφτείς γιατί ουσιαστικά λειτουργείς εις βάρος των αδύναμων οικονομικά ανθρώπων. Τόσο καιρό έβριζα τους γιατρούς που χρηματίζονται αλλά μετά από πολλές δηλώσεις που διάβασα εδώ μέσα, οτι δηλαδή είναι οκ να χρηματίζουμε τους γιατρούς....απλά είμαστε άξιοι τις μοίρας μας.... δεν πιστεύω στα μάτια μου με αυτά που διαβάζω

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamadimi έγραψε:
mama katerina έγραψε:εγω γουσταρω να τα δωσω τα 1000 ευρω που θα δωσω ειναι επιλογη μου να παω σε αυτον τον γιατρο που ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο και ξεροντας οτι παιρνει τοσα θα τα δωσω γιατι ειναι ενας ΑΝΘΡΩΠΟΣ που θελω να τα δωσω γιατι ξερω πως συμπεριφερεται ..ειναι εκει απο πανω σου ΟΛΗ μερα δεν εφηνει κανεναν εκπαιδευομενο να σε ακουμπησει
και ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ γιατρος..ειναι τοσο ταγμενος στη δουλεια του που η γυναικα του τον χωρισε!!! ναι λοιπον σε αυτον θα τα δωσω! ποσα παιδια θα κανουμε πια??? αν φανταστεις οτι καποιοι δινουν 5000 ευρω σε γιατρο και σε νοσοκομειο και λενε και χαλαλι ε λοιπον κι εγω ΧΑΛΑΛΙ που θα τα δωσω στο γιατρο μου κι ας ειναι παρανομος και ας ειμαι εγω θυμα!!!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

Αυτή μπορεί να είναι η άποψή σου αλλά όταν επηρεάζει και άλλους ανθρώπους όπως αυτούς που δεν έχουν να ΤΑ δώσουν, τότε καλά θα κάνεις να το ξανασκεφτείς γιατί ουσιαστικά λειτουργείς εις βάρος των αδύναμων οικονομικά ανθρώπων. Τόσο καιρό έβριζα τους γιατρούς που χρηματίζονται αλλά μετά από πολλές δηλώσεις που διάβασα εδώ μέσα, οτι δηλαδή είναι οκ να χρηματίζουμε τους γιατρούς....απλά είμαστε άξιοι τις μοίρας μας.... δεν πιστεύω στα μάτια μου με αυτά που διαβάζω

ΣΥΓΝΩΜΗ,ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ Η ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ;;;Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ,ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ...ΕΓΩ ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ!ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ...ΜΗΝ ΤΟ ΤΡΑΒΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΠΑΛΙ... Wink

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamadimi έγραψε:
mama katerina έγραψε:εγω γουσταρω να τα δωσω τα 1000 ευρω που θα δωσω ειναι επιλογη μου να παω σε αυτον τον γιατρο που ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο και ξεροντας οτι παιρνει τοσα θα τα δωσω γιατι ειναι ενας ΑΝΘΡΩΠΟΣ που θελω να τα δωσω γιατι ξερω πως συμπεριφερεται ..ειναι εκει απο πανω σου ΟΛΗ μερα δεν εφηνει κανεναν εκπαιδευομενο να σε ακουμπησει
και ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ γιατρος..ειναι τοσο ταγμενος στη δουλεια του που η γυναικα του τον χωρισε!!! ναι λοιπον σε αυτον θα τα δωσω! ποσα παιδια θα κανουμε πια??? αν φανταστεις οτι καποιοι δινουν 5000 ευρω σε γιατρο και σε νοσοκομειο και λενε και χαλαλι ε λοιπον κι εγω ΧΑΛΑΛΙ που θα τα δωσω στο γιατρο μου κι ας ειναι παρανομος και ας ειμαι εγω θυμα!!!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

Αυτή μπορεί να είναι η άποψή σου αλλά όταν επηρεάζει και άλλους ανθρώπους όπως αυτούς που δεν έχουν να ΤΑ δώσουν, τότε καλά θα κάνεις να το ξανασκεφτείς γιατί ουσιαστικά λειτουργείς εις βάρος των αδύναμων οικονομικά ανθρώπων. Τόσο καιρό έβριζα τους γιατρούς που χρηματίζονται αλλά μετά από πολλές δηλώσεις που διάβασα εδώ μέσα, οτι δηλαδή είναι οκ να χρηματίζουμε τους γιατρούς....απλά είμαστε άξιοι τις μοίρας μας.... δεν πιστεύω στα μάτια μου με αυτά που διαβάζω

συγνωμη κι ολας κοπελα μου αλλα εσεις τωρα ξυπνησατε μια ωραια μερα και ανακαλυψατε οτι υπαρχουν παρανομοι γιατροι που χρηματιζονται??? γιατι απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου εγω υπαρχει αυτη η κατασταση! μιλας λες και σου γκρεμισα εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο!!! τελος παντων αυτο ειναι δικαιωμα σου ομως δεν εχεις δικαιωμα να μου λες τι θα κανω εγω και τι αποψη θα εχω εγω γιατι ΔΕΝ ξερεις τι περασα εγω για να μεινω εγκυος σε αυτο το παιδακι ...δεν μπορω να φανταστω οτι ετσι απλα κρινεις χωρις να ξερεις καποιον και τις καταστασεις που εχει περασει.. ας λυσει η Ελλαδα τα σοβαροτερα προβληματα που εχει και οταν ερθει και η σειρα αυτου του θεματος τοτε βλεπουμε!!! για συνελθετε λιγο και βουτηχτε τη γλωσσα στο μυαλο σας πριν μιλησετε εδω μεσα λεμε την ΑΠΟΨΗ μας δεν ειπα σε κανεναν να υιοθετησει αυτα που λεω και οτι δεν μας αρεσει απλα δεν το κανουμε(ευτυχως υπαρχει ακομη η ελευθερη βουληση)

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Χωρίς να έχω ακόμα διαβάσει όλες τις απαντήσεις...

Θα πω μόνο ότι η ανάγκη που αισθανόμαστε να ευχαριστήσουμε τον γιατρό μας που μας... πρόσεξε, είναι αυτή που δυστυχώς διαιωνίζει το φακελάκι... Rolling Eyes

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να μην δώσουμε τίποτα -δεν βγάζω την ουρά μου απέξω!!- αλλά μόνο όταν δεχτούμε ότι οι γιατροί αυτοί πληρώνονται ούτως ή άλλως και ότι και εμείς αντίστοιχα έχουμε πληρώσει για να τους έχουμε -εξ ου και τα ταμεία- ίσως διορθωθεί το πρόβλημα. Όπως είπε μια κοπέλα στις πρώτες σελίδες, μπορούμε να τον ευχαριστήσουμε και με ένα καλό δώρο.

ΒΕΒΑΙΑ αυτό ισχύει με τους δημόσιους γιατρούς που εφημερεύουν όταν πας να γεννήσεις. Αν τώρα θέλουμε να έρθει ο γιατρός ΜΑΣ να μας ξεγεννήσει σε ώρα που είναι εκτός εφημερίας του, ε τότε... δεν υπάρχουν κανόνες. "Εκτός υπηρεσίας είμαι, κυρία μου, αλλά ήρθα να σε ξεγεννήσω", θα σου πει και θα έχει δίκιο.

Με λίγα λόγια, το σωστότερο και "νομιμότερο" όλων θα ήταν να σε ξεγεννάει ο γιατρός που είναι εκείνη τη στιγμή στο νοσοκομείο και να ΜΗΝ τον πληρώνεις. Βέβαια εδώ είμαστε Ελλάδα και έχουμε συνηθίσει να κρεμόμαστε από έναν γιατρό 9 ολόκληρους μήνες. Στο εξωτερικό δεν είναι έτσι. Very Happy

http://www.eimaimama.gr

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olivia έγραψε:Χωρίς να έχω ακόμα διαβάσει όλες τις απαντήσεις...

Θα πω μόνο ότι η ανάγκη που αισθανόμαστε να ευχαριστήσουμε τον γιατρό μας που μας... πρόσεξε, είναι αυτή που δυστυχώς διαιωνίζει το φακελάκι... Rolling Eyes

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να μην δώσουμε τίποτα -δεν βγάζω την ουρά μου απέξω!!- αλλά μόνο όταν δεχτούμε ότι οι γιατροί αυτοί πληρώνονται ούτως ή άλλως και ότι και εμείς αντίστοιχα έχουμε πληρώσει για να τους έχουμε -εξ ου και τα ταμεία- ίσως διορθωθεί το πρόβλημα. Όπως είπε μια κοπέλα στις πρώτες σελίδες, μπορούμε να τον ευχαριστήσουμε και με ένα καλό δώρο.

ΒΕΒΑΙΑ αυτό ισχύει με τους δημόσιους γιατρούς που εφημερεύουν όταν πας να γεννήσεις. Αν τώρα θέλουμε να έρθει ο γιατρός ΜΑΣ να μας ξεγεννήσει σε ώρα που είναι εκτός εφημερίας του, ε τότε... δεν υπάρχουν κανόνες. "Εκτός υπηρεσίας είμαι, κυρία μου, αλλά ήρθα να σε ξεγεννήσω", θα σου πει και θα έχει δίκιο.

Με λίγα λόγια, το σωστότερο και "νομιμότερο" όλων θα ήταν να σε ξεγεννάει ο γιατρός που είναι εκείνη τη στιγμή στο νοσοκομείο και να ΜΗΝ τον πληρώνεις. Βέβαια εδώ είμαστε Ελλάδα και έχουμε συνηθίσει να κρεμόμαστε από έναν γιατρό 9 ολόκληρους μήνες. Στο εξωτερικό δεν είναι έτσι. Very Happy

αυτης ακριβως της αποψης ειμαι κι εγω γιαυτο και ειπα ναι θα τον πληρωσω!!!!! και συμφωνω απολυτα και να σημειωσω πως ο γιατρος μου σε εφημερια δεν παιρνει λεφτα..

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σύζηγος ενος συναδελφου του άνδρα μου της ζητηθηκε φακελακι σε δημοσιο οταν γεννησε, η κοπελα διατηρεί επιχειρηση και ¨κολλαει¨ στον ευατο της ένσημα που σημαίνει οτι καθε μηνα πληρωνει για να ειναι ασφαλισμένη τα σκαει δηλαδη η κοπέλα, οχι μόνο δεν εδωσε αλλα τον κατήγγειλε εγινε χαμός.
Πολυ καλα εκανε, δεν καταλαβα δηλαδη γιατι να δώσει;;;;; Δημόσιο είναι και αν ήθελε να τα σκάσει θα πηγαινε σε ιδιωτικό.
Τελικα εμείς οι ίδιοι τους εχουμε μαθει έτσι.
Η μητερα μου πηγε αγγλια για καποιο σοβαρο χειρουργείο το οποίο διήρκησε πάνω απο 10 ωρες και καταφερε να την σηκωσει απο την αναπηρικη καρεκλα που ηταν επι 14 χρόνια, ο άνθρωπος αυτός άξιζε να τα πάρει συμφωνα με την γνωμη κάποιων και οταν πηγε ο πατερας μου να του δώσει χρήματα οχι μόνο δεν τα δεχθηκε αλλά τον πέταξε διακριτικά απο το γραφείο, πήγαν με την ασφαλεια της και θυμάμαι τοτε η γραφειοκρατια ηταν στα μεγαλεία της τελοσπάντων απλά έδωσα ενα παραδειγμα.

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama katerina έγραψε:
mamadimi έγραψε:
mama katerina έγραψε:εγω γουσταρω να τα δωσω τα 1000 ευρω που θα δωσω ειναι επιλογη μου να παω σε αυτον τον γιατρο που ειναι σε δημοσιο νοσοκομειο και ξεροντας οτι παιρνει τοσα θα τα δωσω γιατι ειναι ενας ΑΝΘΡΩΠΟΣ που θελω να τα δωσω γιατι ξερω πως συμπεριφερεται ..ειναι εκει απο πανω σου ΟΛΗ μερα δεν εφηνει κανεναν εκπαιδευομενο να σε ακουμπησει
και ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ γιατρος..ειναι τοσο ταγμενος στη δουλεια του που η γυναικα του τον χωρισε!!! ναι λοιπον σε αυτον θα τα δωσω! ποσα παιδια θα κανουμε πια??? αν φανταστεις οτι καποιοι δινουν 5000 ευρω σε γιατρο και σε νοσοκομειο και λενε και χαλαλι ε λοιπον κι εγω ΧΑΛΑΛΙ που θα τα δωσω στο γιατρο μου κι ας ειναι παρανομος και ας ειμαι εγω θυμα!!!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

Αυτή μπορεί να είναι η άποψή σου αλλά όταν επηρεάζει και άλλους ανθρώπους όπως αυτούς που δεν έχουν να ΤΑ δώσουν, τότε καλά θα κάνεις να το ξανασκεφτείς γιατί ουσιαστικά λειτουργείς εις βάρος των αδύναμων οικονομικά ανθρώπων. Τόσο καιρό έβριζα τους γιατρούς που χρηματίζονται αλλά μετά από πολλές δηλώσεις που διάβασα εδώ μέσα, οτι δηλαδή είναι οκ να χρηματίζουμε τους γιατρούς....απλά είμαστε άξιοι τις μοίρας μας.... δεν πιστεύω στα μάτια μου με αυτά που διαβάζω

συγνωμη κι ολας κοπελα μου αλλα εσεις τωρα ξυπνησατε μια ωραια μερα και ανακαλυψατε οτι υπαρχουν παρανομοι γιατροι που χρηματιζονται??? γιατι απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου εγω υπαρχει αυτη η κατασταση! μιλας λες και σου γκρεμισα εναν κοσμο αγγελικα πλασμενο!!! τελος παντων αυτο ειναι δικαιωμα σου ομως δεν εχεις δικαιωμα να μου λες τι θα κανω εγω και τι αποψη θα εχω εγω γιατι ΔΕΝ ξερεις τι περασα εγω για να μεινω εγκυος σε αυτο το παιδακι ...δεν μπορω να φανταστω οτι ετσι απλα κρινεις χωρις να ξερεις καποιον και τις καταστασεις που εχει περασει.. ας λυσει η Ελλαδα τα σοβαροτερα προβληματα που εχει και οταν ερθει και η σειρα αυτου του θεματος τοτε βλεπουμε!!! για συνελθετε λιγο και βουτηχτε τη γλωσσα στο μυαλο σας πριν μιλησετε εδω μεσα λεμε την ΑΠΟΨΗ μας δεν ειπα σε κανεναν να υιοθετησει αυτα που λεω και οτι δεν μας αρεσει απλα δεν το κανουμε(ευτυχως υπαρχει ακομη η ελευθερη βουληση)

Εγώ τουλάχιστον ξύπνησα δεν κοιμάμαι ακόμη και δεν είμαι διατεθειμένη να ακολουθήσω ένα διεφθαρμένο σύστημα που ακολουθείται από τους "ξύπνιους" σαν εσένα. Και χαίρομαι που μπορούν τέτοια γεγονότα να με σοκάρουν ακόμη και να μην είμαι ένα πρόβατο που θα κάνει ότι του πούνε. Ευτυχώς που δεν είμαι τόσο ξύπνια όσο εσύ. Όσο για την Ελλάδα που πρέπει να λύσει τα προβλήματά της θέλω να σε ενημερώσω ότι η Ελλάδα δεν είναι πρόσωπο, είναι χώρα που αποτελείται από όλους εμάς, εμείς είμαστε η Ελλάδα ξέρεις, άρα εμείς πρέπει να λύσουμε τα προβλήματά μας. Και κάτι ακόμα που ίσως σε σοκάρει...δεν ζεις μόνη σου σε αυτήν την κοινωνία και οι πράξεις μας επηρεάζουν το σύνολο. Δεν περιμένω να καταλάβεις αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία στην χώρα του παραλόγου

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama katerina έγραψε:
Olivia έγραψε:Χωρίς να έχω ακόμα διαβάσει όλες τις απαντήσεις...

Θα πω μόνο ότι η ανάγκη που αισθανόμαστε να ευχαριστήσουμε τον γιατρό μας που μας... πρόσεξε, είναι αυτή που δυστυχώς διαιωνίζει το φακελάκι... Rolling Eyes

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να μην δώσουμε τίποτα -δεν βγάζω την ουρά μου απέξω!!- αλλά μόνο όταν δεχτούμε ότι οι γιατροί αυτοί πληρώνονται ούτως ή άλλως και ότι και εμείς αντίστοιχα έχουμε πληρώσει για να τους έχουμε -εξ ου και τα ταμεία- ίσως διορθωθεί το πρόβλημα. Όπως είπε μια κοπέλα στις πρώτες σελίδες, μπορούμε να τον ευχαριστήσουμε και με ένα καλό δώρο.

ΒΕΒΑΙΑ αυτό ισχύει με τους δημόσιους γιατρούς που εφημερεύουν όταν πας να γεννήσεις. Αν τώρα θέλουμε να έρθει ο γιατρός ΜΑΣ να μας ξεγεννήσει σε ώρα που είναι εκτός εφημερίας του, ε τότε... δεν υπάρχουν κανόνες. "Εκτός υπηρεσίας είμαι, κυρία μου, αλλά ήρθα να σε ξεγεννήσω", θα σου πει και θα έχει δίκιο.

Με λίγα λόγια, το σωστότερο και "νομιμότερο" όλων θα ήταν να σε ξεγεννάει ο γιατρός που είναι εκείνη τη στιγμή στο νοσοκομείο και να ΜΗΝ τον πληρώνεις. Βέβαια εδώ είμαστε Ελλάδα και έχουμε συνηθίσει να κρεμόμαστε από έναν γιατρό 9 ολόκληρους μήνες. Στο εξωτερικό δεν είναι έτσι. Very Happy

αυτης ακριβως της αποψης ειμαι κι εγω γιαυτο και ειπα ναι θα τον πληρωσω!!!!! και συμφωνω απολυτα και να σημειωσω πως ο γιατρος μου σε εφημερια δεν παιρνει λεφτα..

Καλά η Ολίβια κάτι άλλο λέει αλλα αστο δεν πειραζει...

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamadimi
εγω καταλαβα τι λεει η Ολιβια δεν ξερω αν εσυ καταλαβες ξυραφι μου!!!!

ΟΤΑΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΦΗΜΕΡΙΑ ΕΚΕΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ...σε εφημερια ΟΥΤΕ ο δικος μου γιατρος παιρνει λεφτα μιλαμε παντα για την περιπτωση που ερχεται χωρις να ειναι
σε υπηρεσια!!! σε αυτο αναφερθηκα οταν ειπα ΝΑΙ ετσι θα τα δωσω τα λεφτα γιατι ερχεται για ΜΕΝΑ κι εγω αυτο το εκτιμω σαν Κατερινα αλλα εσυ που εχεις "ξυπνησει" θα πρεπει να εισαι ΚΑΙ σε αυτο κατα αλλα για ενα περιεργο λογο το δεχεσαι!!! δηλαδη δεν ξερεις τι σου γινεται!!! δεν πας να παιξεις καμια φαρμα λεω εγω!!! αντε κοριτσι μου που ασχολουμαι και μαζι σου!!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μην τσακώνεστε!!!
Μη χαλάτε το όμορφο κλίμα!!!

Να πω το εξής:
Όπως αφήνουμε φιλοδώρημα στο σερβιτόρο ή αφήνουμε τα ρέστα από εκεί που θα πάρομε κάτι, έτσι κάποιοι άνθρωποι θέλουν να δείξουν τις ευχαριστίες τους στο γιατρό/άνθρωπο που τους βοήθησε.

Εγώ αυτό δεν μπορώ να το κατακρίνω.

Αυτό που με ενοχλεί όμως είναι ο τσαμπουκάς. Η ταρίφα. Το να σου πάρουν τα λεφτά με το "έτσι θέλω". Αυτοί οι γιατροί είναι πραγματικά για ξύλο.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι, είναι άλλο να τα δίνεις γιατί ΕΣΥ το θες κι άλλο να σου τα ζητάνε λες και τους τα χρωστάς.
Αυτά.
Και μην τσακώνεστε!
Λέμε την άποψή μας χωρίς χαρακτηρισμούς! Smile

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama katerina έγραψε:mamadimi
εγω καταλαβα τι λεει η Ολιβια δεν ξερω αν εσυ καταλαβες ξυραφι μου!!!!

ΟΤΑΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΦΗΜΕΡΙΑ ΕΚΕΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ...σε εφημερια ΟΥΤΕ ο δικος μου γιατρος παιρνει λεφτα μιλαμε παντα για την περιπτωση που ερχεται χωρις να ειναι
σε υπηρεσια!!! σε αυτο αναφερθηκα οταν ειπα ΝΑΙ ετσι θα τα δωσω τα λεφτα γιατι ερχεται για ΜΕΝΑ κι εγω αυτο το εκτιμω σαν Κατερινα αλλα εσυ που εχεις "ξυπνησει" θα πρεπει να εισαι ΚΑΙ σε αυτο κατα αλλα για ενα περιεργο λογο το δεχεσαι!!! δηλαδη δεν ξερεις τι σου γινεται!!! δεν πας να παιξεις καμια φαρμα λεω εγω!!! αντε κοριτσι μου που ασχολουμαι και μαζι σου!!!

Μπράβο κοπέλα μου συγχαρητήρια ο τρόπος που εκφράζεσαι είναι αξιοζήλευτος όπως επίσης και ο τρόπος που σκέφτεσαι!!! και χαίρομαι που είσαι από εκείνους τους ανθρώπους που δεν του αρέσουν οι χαρακτηρισμοί και το αποδεικνύουν στον δικό τους λόγο!!! Έτσι.. πάνω από όλα κρατάμε το επίπεδο!!! Δεν πρόκειται να καταλάβεις τι λέω και με άτομα σαν εσένα απλά δεν αξίζει τον κόπο να προσπαθείς.

mamadimi

mamadimi
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Tziz, ναι βρε κοπέλα μου αλλά από εκεί ξεκινάνε όλα, αυτό είναι το θέμα. Από τις ευχαριστίες καταλήγουμε στην ταρίφα. Δεν ξύπνησε ένα ωραίο πρωί ένας γιατρός και απαίτησε ταρίφα. Κάποιος του έδωσε φακελάκι γλυκάθηκε και φτάσανε να πιστεύουν ότι είναι δικαίωμά τους πλέον να απαιτούν φακελάκι. Από εμάς ξεκινάει το όλο θέμα. Έμενα στη Αγγλία και γέννησα εκεί, και τα γραφεία των γιατρών ήταν γεμάτα ευχαριστήριες κάρτες οι οποίες ήταν αρκετές για να τους δείξεις την ευγνωμοσύνη σου για κάτι που είναι απλά η δουλειά τους. Έτσι η μεταχείριση είναι ίση για όλους και δεν εξαρτάται από το φακελάκι που δίνεις. Έτσι διορθώνεται το σύστημα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις