Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
280 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 280 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια. Εγω σήμερα ειμαι ετσι και ετσι. Ελπίζω να μην κάνω εμετό σημερα. Δεν αντέχω!!!
Αυχενική εχω κλείσει την Πέμπτη. Αντε να δούμε!! Εχω μια αγωνία!! Δεν περιμένω να δω ακόμα το φύλο γιατι νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα. Στην μικρή μου το είδα στην β’επιπέδου.
Γενικότερα η β’ επιπέδου είναι για μένα, η καθοριστική εξεταση και από εκει και μετα αρχισα να κάνω αγορες, στην προηγούμενη εγκυμοσύνη!
Από φάρμακα εγω παίρνω φυλικό οξύ, σίδηρο και ασβέστιο. Μαγνήσιο από τον 5ο και μετα μου είπε! Και από δυσκοιλιότητα τρελή!! Ειχα που είχα προ εγκυμοσύνης, να ναι καλά και ο σιδηρος που με βοηθάει να εχω χειρότερη!!!!
Κορίτσια από κοιλίτσες πως πάτε; Εγω εχω αρχίσει και στρογγυλεύω!!! Πωπω στην μικρη μου δεν ήμουν ετσι με τιποτα στο 3ο μηνα. Αλλα μου είπαν ότι μετα το 1ο παιδάκι ανοίγεις πιο γρηγορα.

ΑΓΑΠΗ@

ΑΓΑΠΗ@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ!!!!! ΜΕ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΤΟΥΣ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!
ΓΙΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....
ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 7 ΚΙΛΑ ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ. ΙΣΩΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ Rolling Eyes
ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΦΥΛΛΙΚΟ, ΜΑΓΝΗΣΙΟ, ΑΣΒΕΤΙΟ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ Shocked
ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΩ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΡΑΞΩ ΑΝΑΛΟΓΑ Very Happy ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙΑ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ ΚΤΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΤΕΙΣΑ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ...ΜΕ ΓΕΜΙΖΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΛΥ Very Happy

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω κοριτσια πίνω ακομα μονο φολικο οξυ δυο την ημερα.Σιδηρο και ασβεστιο οταν κλεισω τον τριτο μηνα,ετσι και με το πρωτο παιδακι.Μαγνησιο ουτε καν ηξερα οτι το πινουν στην εγκυμοσυνη.Θα τον ρωτησω γιατι το δινουν.
Αυχενικη θα κλοισω για γυρω στις 12 Απριλη.
Οσο για κοιλιτσα νοιωθω γενικα πολυ πρισμενη και εχω παρει 2 κιλα χωρις να τρωω.

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω εχω μια εβδομαδα που ειμαι μια χαρα οπως ημουν πριν.αν και εχω παρει 1 κιλο,η κυλια μου εχει μεγαλοσει.
εκλεισα για αυχενικη 30 μαρτιου.
μετα την αυχενικη τι αλλες εξετασεις ειναι?
απο την αρχη της εκγυμοσηνης μου εδωσε μαγγνισιο π-μ-β.φυλλικο μ.
και τωρα που με ειδε θα περνω μαγγνισιο πρωι.φυλλικο μεσημερι.σιδιρο π-μ-β.και ασθεστιο βραδυ.και ολλα αυτα με 3 ωρες διαφορα.
εχεται αρχηση να βαζεται κρεμα στην κοιλιτσα σας?

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κρεμες μετα το 3 μηνα, εγω εβαζα βαζελινη γενικα και salba mama uno.Και ανατυγιες μετα τον τριτο λεω να κανω ρε κοριτσια το μαγνησιο γιατι χρειαζεται;

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tzef έγραψε:Κρεμες μετα το 3 μηνα, εγω εβαζα βαζελινη γενικα και salba mama uno.Και ανατυγιες μετα τον τριτο λεω να κανω ρε κοριτσια το μαγνησιο γιατι χρειαζεται;


εχω μια εβδομαδα που βαζω βαζελινη,και ολη μου λενε οτι ειναι το καλητερο.και ο γιατρος salda mama μου προτηνε.
ραγαδες εχω πολλες,γιατι ειχα αδυνατηση αποτομα.και φοβαμαι λιγο.
το μαγνησιο δεν ξερω τι χρειαζεται

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω πιστευω οτι οι ραγαδες εξαρτονται απο την ελαστικοτητα του δερματος καλο ειναι να ειναι γενικα ενυδατομενο. βεβαια Πιστευω οτι η βαζελινη ειναι η καλυτερη και ειμαστε τυχερες που θα ειναι καλοκαιρακι, θα φοραμε ενα μεγαλο τ shirt στον υπνο και ολα οκ
Το μαγνησιο εμαθα οτι ειναι για τις συσπασεις θα ρωτησω το γιατρο μου,Δεν μου ειχε δωσει παντως στην προηγουμενη.

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
στην αρχη ποναγα πολυ πανω απο μια εβδομαδα,και μου εδωσε αυτο,και τα utrogestan,τα επερνα για 10 μερες

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleni24 έγραψε:και εγω απο 58 πηγα 60,πρεπει να ειναι που δεν ειχαμε περιοδο,κατακρατηση υγρον,οταν περιμενα παντα με εδειχνε 1-2 κιλα πανο,μην ανχωνεσαι.εμενα να δεις με την κοιλια τουμπανο,λογικα το εντερο εχει πριστη και δεν καταλαβενο γιατι.εχει καμια δυσκηλιοτητα?εγω οχι ακομα

δυσκοίλια ήμουν και κολίτιδα έχω αλλά με την εγκυμοσύνη το έντερο δουλεύει κανονικά απλά δεν λέει να ξεπρηστεί και είμαι λες και είμαι στον 5ο!Εν πάσει περιπτώσει είμαι 14 εβδομάδων και έχω τρελαθεί στον πόνο η μήτρα μου πονάει απίστευτα και ειδικά το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ,τσιμπήματα τραβήγματα έντονα,αφού δεν μπορώ να βρω μια στάση που να με βολεύει και μια γυρνάω δεξιά μια αριστερά που φοβάμαι μήπώς κάνω κακό στο μωρό.....έχει καμιά σας παρόμοια συμπτώματα??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleni24 έγραψε:εγω εχω μια εβδομαδα που ειμαι μια χαρα οπως ημουν πριν.αν και εχω παρει 1 κιλο,η κυλια μου εχει μεγαλοσει.
εκλεισα για αυχενικη 30 μαρτιου.
μετα την αυχενικη τι αλλες εξετασεις ειναι?
απο την αρχη της εκγυμοσηνης μου εδωσε μαγγνισιο π-μ-β.φυλλικο μ.
και τωρα που με ειδε θα περνω μαγγνισιο πρωι.φυλλικο μεσημερι.σιδιρο π-μ-β.και ασθεστιο βραδυ.και ολλα αυτα με 3 ωρες διαφορα.
εχεται αρχηση να βαζεται κρεμα στην κοιλιτσα σας?

Ελενίτσα εγω έπαιρνα φολικό οξύ τις πρώτες 12 εβδομάδες και εδω και 2 εβδομάδες μου είπε να το σταματήσω και με ξεκίνησε με πολυβιταμίνες(12 βιταμίνες και 7 μέταλα και ιχνοστοιχεία)σίδηρο μου είπε εν καιρώ θα πάρουμε και ασβέστιο εφόσον πίνω γάλα και τρώω τυριά δεν μου έδωσε γιατι μου είπε ότι προτιμάει να το παίρνουμε απο φυσικές πηγές....τι λέτε και εσείς???οι βιταμίνες είναι ELEVIT PRONATAL for pregnancy and lactation. Rolling Eyes
απο κρεμούλα βάζω μία με βάση to cocoa butter for stretch marks.. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 3 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 3 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 3 215994

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Τι κάνετε κορίτσια;;Για αρχή νιώθω καλά σημερα...αντε να δούμε! Μονο η μέση μου με έχει πεθάνει. Δεν μπορώ με τιποτα να σταθώ πολυ ώρα ορθια. Και αυτές οι συγκοινωνίες, αστα να πάνε είναι.
Εγω όπως είχα πει και στις μανουλες Σεπτεμβρίου έβαζα βαζελίνη. Γινεσαι βεβαια χάλια, οπότε προτιμήστε παλιες μπλουζίτσες. Παίζει βεβαια ρόλο και η ελαστικότητα του κάθε δερματος. Ααα, και πολυ νερό κορίτσια!!!
Ranou μου αφου πίνεις γάλα, δεν πειράζει που δεν πέρνεις ασβέστιο. Εγω αν και επινα πριν, αναγουλιαζω τωρα στην εγκυμοσυνη με τα γαλακτοκομικα.
Το μαγνησιο όντως για τις συσπάσεις είναι. Αλλά καπου διαβασα οτι βοηθαει και στο σχηματισμό του εμβρυου. Αμα το ξαναβρω θα σας το βαλω να το διαβασετε και σεις.

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bouba μου,μου εξηγείς λιγάκι τι γίνεται με τις συσπάσεις?οι πολυβιταμίνες που παίρνω περιλαμβάνουν και μαγνήσιο ωστόσο έχουν να κάνουν με τους πόνους που έχω τώρα?είμαι στη 14η εβδομάδα και δεν μπορώ να κάτσω απο τον πόνο τσιμπήματα τραβήγματα όλα έντονα!!!

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ranou έγραψε:bouba μου,μου εξηγείς λιγάκι τι γίνεται με τις συσπάσεις?οι πολυβιταμίνες που παίρνω περιλαμβάνουν και μαγνήσιο ωστόσο έχουν να κάνουν με τους πόνους που έχω τώρα?είμαι στη 14η εβδομάδα και δεν μπορώ να κάτσω απο τον πόνο τσιμπήματα τραβήγματα όλα έντονα!!!


το εχεις πει στο γιατρο σου?
και εγω πινω γαλα και τυρια και του το ειχα πει,και μου ειπε οτι στην εγκυμοσυνη χρειαζομαστε πιο πολυ απο οτι πριν.
δεν ξερω αν οφειλεται στο μαγνησιο για των σχηματισμο.αλλα εγω που ειμαι στην 10 εβδομαδα αρχησαν να σχηματιζονται και φαινοτανε κανονικα,τα αυτακια τα ματακια,το στοματακι,χερακια,ποδαρακια,αλλα οχι ακομα τα δαχτηλα,η καρδουλα του μια χαρα,και ειναι μολης 3εκατοστα

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ranou μου γιατί δεν το λες στον γιατρό σου; Απλά το μαγνησιο σε βοηθαει να μην εχεις συσπάσεις. αυτό ξέρω!!!
Δειτε αυτό που σας ειπα οτι βρήκα http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=626

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι κανετε κοριτσια που χαθηκατε;Εγω αγωνιζομαι για σωστη διατροφη γιατι οπως παω σε λιγο θα φαινομαι για 7 μηνων αλλα οι πειρασμοι ειναι παντου Twisted Evil

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τζεφ μου έχεις δίκιο σε καταλαβαίνω απόλυτα!και εγώ έτσι νιώθα τρώω συνέχεια και νιώθω τύψεις.Μάλιστα έχω και τη γιατρό μου που είναι πολύ αυστηρή και δεν θέλει να παχύνω αρκετά(λογικό θα μου πείς)αλλά δεν μπορώ.Είμαι 15 εβδομάδων και ήδη έχω βάλει 5 κιλά..απο 56 πήγα 60....προσπαθώ πλέον να μην τρώω μετά της 8 και άν πεινάσω όπως χτές που ήθελα παγωτό ας πούμε έφαγα ένα κεσεδάκι με φρούτα και μου πέρασε...όσο για τον πόνο στη μήτρα τον έχω ακόμα δεν ξέρω αν είναι συσπάσεις αλλα πονάει ακόμη.Σιγά σιγά πιστεύω θα υποχωρήσει.Η γιατρός μου λέει είναι φυσιολογικό διότι ανοίγει η μήτρα.Σε μία εβδομάδα(επιτέλους μετράω τις ώρες)θα πάμε να δούμε το μωράκι μας(16 εβδομάδων και 3 ημέρες θα είμαι)και ευελπιστώ να δούμε φύλο!!!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εγω ξεκινησα 57 και ειμαι 59 ετσι και στην προηγουμενη τελικα εφτασα 74 αλλα τα εχασα αμεσως.
Αλλα σε αυτη δεν θελω να παρω τοσα.Το βραδυ με πιανουν ολες οι γουρουνιες.Αυχενικη εχεις κανει;Δεν ειδες εκει το φυλο;Εγω το ειχα δει στην αυχενικη

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tzef έγραψε:Και εγω ξεκινησα 57 και ειμαι 59 ετσι και στην προηγουμενη τελικα εφτασα 74 αλλα τα εχασα αμεσως.
Αλλα σε αυτη δεν θελω να παρω τοσα.Το βραδυ με πιανουν ολες οι γουρουνιες.Αυχενικη εχεις κανει;Δεν ειδες εκει το φυλο;Εγω το ειχα δει στην αυχενικη

και τι ειναι?εγω 30 του μηνα θα παω και ελπιζω να το δω και εγω.ματα την αυχενικη τι αλλες εξετασεις κανεις?και ποτε κανεις το συνδομο down?

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη εννοουσα ειχα δει το φυλλο στην αυχενικη. Τωρα θα παω για αυχενικη 11/04.Για συννδρομο down γινεται στην αυχενικη κανεις ταυτοχρονα και μια εξεταση αιματος papa - A καπως ετσι λεγεται,μετα 22 εβδομαδων γινεται η β επιπεδου που βλεπει ο γιατρος πιο αναλυτικα τα οργανα του εμβρυου και αργοτερα dopler που βλεπει και την οριμανση του πλακουντα εμενα στην προηγουμενη ειχε γερασει καπως νωρις αλλα τελικα δεν αντιμετωπισα προβλημα και ολα πηγαν καλα.

eleni24

eleni24
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
σε ευχαριστω για την βοηθεια ,ελπιζω να μας πανε ολα καλα,περιμενω πως και πως να δω το νινι μου,και να ειναι ολα καλα το εχω λιγο αγχως

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην ανχωνεσαι να σκευτεσαι θετικα.Ολα καλα θα πανε Smile

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και ναι πριν απο λογο εκανα την παρασπονδιαμου εφαγα σαλαμι Λευκαδος που μου αρεσει πολυ *καταγωγη απο Λευκαδα*Δεν ξαναπαιρνω ομως τελειωσε

jojo_mama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς το φυλο το είχαμε δει 14 εβδομάδων αν κ η μαμα μου επιμενει οτι το ειδε και στην αυχενικη...Τωρα ειναι να παω 05/04 για αυχενικη...
Εγω μαγνησιο επαιρνα το τελευταιο διμηνο περιπου για κραμπες που παθαινα στις γαμπες και ειδικα το βραδυ...
Εγω κοριτσια καφε δε μπορω να πιω..ενα φλυτζανι επινα το πρωι στη δουλεια ν ανοιξει το ματι και μου το εκοψε κ αυτο το ζουζουνι μου...και στον Ιωσηφ τα ιδια παθαινα... ακομα και τα συμπτωματα ακριβως τα ιδια...
ειδικα οι αναγουλες με πιανουν απο τις 3 το μεσημερι μεχρι τις 9 το βραδυ και μετα περνανε μονες τους..
Αν πιω λιγη σοδα ή μισο ποτηρακι coca colaε πειραζει πολυ;

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tzef έγραψε:Και εγω ξεκινησα 57 και ειμαι 59 ετσι και στην προηγουμενη τελικα εφτασα 74 αλλα τα εχασα αμεσως.
Αλλα σε αυτη δεν θελω να παρω τοσα.Το βραδυ με πιανουν ολες οι γουρουνιες.Αυχενικη εχεις κανει;Δεν ειδες εκει το φυλο;Εγω το ειχα δει στην αυχενικη

Κάναμε αυχενική στις 12 εβδομάδες και δεν είδαμε φύλο.Για την ακρίβεια δεν προσπάθησε καν η γιατρός να το ψάξει αλλα υποθέτω ότι ήταν νωρίς γι αυτό.Εν πάσει περιπτώσει πιστεύω στισ 16 εβδομάδες να φανεί εσυ τι λες???Όσο για τα κιλά άσε τι να πώ θα το ράψω το άτιμο που θα πάει.. scratch

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
jojo_mama έγραψε:Εμείς το φυλο το είχαμε δει 14 εβδομάδων αν κ η μαμα μου επιμενει οτι το ειδε και στην αυχενικη...Τωρα ειναι να παω 05/04 για αυχενικη...
Εγω μαγνησιο επαιρνα το τελευταιο διμηνο περιπου για κραμπες που παθαινα στις γαμπες και ειδικα το βραδυ...
Εγω κοριτσια καφε δε μπορω να πιω..ενα φλυτζανι επινα το πρωι στη δουλεια ν ανοιξει το ματι και μου το εκοψε κ αυτο το ζουζουνι μου...και στον Ιωσηφ τα ιδια παθαινα... ακομα και τα συμπτωματα ακριβως τα ιδια...
ειδικα οι αναγουλες με πιανουν απο τις 3 το μεσημερι μεχρι τις 9 το βραδυ και μετα περνανε μονες τους..
Αν πιω λιγη σοδα ή μισο ποτηρακι coca colaε πειραζει πολυ;

Ιωσήφ..αχ πόσο μου αρέσει αυτό το όνομα.!Να σου ζήσουν τα μωράκια σου.Εγώ φύλο ακόμα να δώ για να δούμε υπομονή.Ασε που έχω τρελαθεί με τους δικούς μου!χαχαχαχαχαα οι μισοί λένε κορίτσι οι άλλοι λένε αγόρι και βάζουν και στοιχήματα,για πλάκα πάντοτε,γερά να είναι και ότι θέλει ο Μεγαλοδύναμος! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ-ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011       ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!! - Σελίδα 3 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις