Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

1ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Παρ Μαρ 11, 2011 12:52 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μην απορείται για τον τίτλο, δεν τρελάθηκα! Όσο κι αν δεν το πιστεύετε μια τέτοια πεθερά είναι και η δική μου. Η αλήθεια είναι πως στην συμπεριφορά είναι απειρες φορές καλύτερη από την μάνα μου! Αλήθεια λέω κορίτσια, δεν με έχει πληρώσει ούτε με απειλεί με κανένα πιστόλι για να τα γράψω! Υπάρχουν και οι καλές πεθερές, αυτές που ο τίτλος "πεθερά" που τις βάζει στο ίδιο καζάνι με τις υπόλοιπες, τις αδικεί. Θα ήθελα λοιπόν με αφορμή την δική μου αξιαγάπητη πεθερά, να συγκεντρωθούμε σε αυτό το θεματάκι όσες έχουμε αξιαγάπητες, λατρεμένες, καλές πεθερές! Ξέρω ότι είναι αδύνατον να φτάσουμε σε αριθμό τις συμμετοχές στα θέματα με τις κακές πεθερές αλλά ελπίζω να είμαστε πολλές! Μαζευτείτε λοιπόν και γράψτε ή αφιερώστε στις καλές πεθερές σας! I love you

2ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Παρ Μαρ 11, 2011 12:56 pm

MAROULOU

MAROULOU
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙΣ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 215994

3ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Παρ Μαρ 11, 2011 1:09 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAROULOU έγραψε:ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ. ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙΣ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 215994


Φταίει η λέξη "πεθερές" στον τίτλο που τραβάει την προσοχή, χαχα! Αλλά αν δεν το εγραφα θα έβγαινα εκτός θέματος. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι εγώ σωστά αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν με έχει αναγκάσει να γίνω κάτι που δεν είμαι. Η πρώτη κουβέντα που είπε στον άντρα μου όταν με γνώρισε είπε ότι είμαι πολύ όμορφη σαν μπιμπελό. Και από τότε με δέχθηκε έτσι απλά. Ξέρει ότι το παιδί της είναι ευτυχισμένο και δεν δημιουργεί προβλήματα. Αλλά και στην ζωή της δεν είναι γενικά "προβληματκή" στις σχέσεις της με τους άλλους ανθρώπους. Γιατί δεν πιστεύω ότι μια γυναίκα με το που γίνεται πεθερά γίνεται και κακιά. Αν είναι κακιά ως πεθερά, είναι κακιά και γενικά στη ζωή της. Έτσι εδώ μιλώντας για τις καλές πεθερές θα απενοχοποιήσουμε λίγο την ιδιότητά τους! Smile

4ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Παρ Μαρ 11, 2011 1:51 pm

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαριαμ....καλο το θεματακι σου αλλα δεν νομιζω να εχεις και πολυ κοσμο,ολες ειμαστε στο διπλα(θανασιμες πεθερες)..
οκ πλακα κανω,εχω γνωρισει και εγω γυναικες που ηταν καταπληκτικες πεθερες και με νυφες που τις λατρευανε,μακαρι να ηταν ολες ετσι,αλλα δυστυχως.. ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 534787

5ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Παρ Μαρ 11, 2011 2:00 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σούλα έγραψε:μαριαμ....καλο το θεματακι σου αλλα δεν νομιζω να εχεις και πολυ κοσμο,ολες ειμαστε στο διπλα(θανασιμες πεθερες)..
οκ πλακα κανω,εχω γνωρισει και εγω γυναικες που ηταν καταπληκτικες πεθερες και με νυφες που τις λατρευανε,μακαρι να ηταν ολες ετσι,αλλα δυστυχως.. ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 534787

Δεν πειράζει εγώ εξακολουθω να ελπίζω, χαχα!

6ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Παρ Μαρ 11, 2011 3:31 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Μην απορείται για τον τίτλο, δεν τρελάθηκα! Όσο κι αν δεν το πιστεύετε μια τέτοια πεθερά είναι και η δική μου. Η αλήθεια είναι πως στην συμπεριφορά είναι απειρες φορές καλύτερη από την μάνα μου! Αλήθεια λέω κορίτσια, δεν με έχει πληρώσει ούτε με απειλεί με κανένα πιστόλι για να τα γράψω! Υπάρχουν και οι καλές πεθερές, αυτές που ο τίτλος "πεθερά" που τις βάζει στο ίδιο καζάνι με τις υπόλοιπες, τις αδικεί. Θα ήθελα λοιπόν με αφορμή την δική μου αξιαγάπητη πεθερά, να συγκεντρωθούμε σε αυτό το θεματάκι όσες έχουμε αξιαγάπητες, λατρεμένες, καλές πεθερές! Ξέρω ότι είναι αδύνατον να φτάσουμε σε αριθμό τις συμμετοχές στα θέματα με τις κακές πεθερές αλλά ελπίζω να είμαστε πολλές! Μαζευτείτε λοιπόν και γράψτε ή αφιερώστε στις καλές πεθερές σας! I love you

μολις ειδα το θεμα λεω ωχ κι αλλη καμμενη νυφη απο πεθερα αλλα με χαρα ειδα πως ο τιλος ειναι ΑΛΗΘΙΝΟΣ! ναι λοιπον και η δικη μου πεθερα ειναι αξιαγαπητη δεν με ξεχωριζει απο τα παιδια της και επειδη εχει και 3 αγορια και εγω εχω παρει τον μικροτερο μη σας πω πως μου εχει και αδυναμια δεν μου χαλαει χατηρι δεν με ενοχλει (κι ας μενει απο κατω) μου κραταει τη μικρη ΟΠΟΤΕ θελω μου μαγειρευει αν δεν ειμαι καλα και πολλα πολλα αλλα!!! μαμα δεν την λεω αλλα γνωριζει πως την αγαπω πολυ και ΤΟ Αξιζει! ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 669659 ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 669659 ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 669659

7ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Παρ Μαρ 11, 2011 11:46 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο βρε κορίτσια ...τι τυχερες που είστε!!!
να σας ρωτησω κατι..?
ε
χουν και κόρες οι πεθερέσ σας η μονο γιυσ..?????????????????
..γιατι λενε πως οι χειροτερς πεθερες ειναι αυτες που εχουν και κορες γιατι συγκρινουν και τις υπερασπιζονται.....αρα αυτες που δεν εχουν μπορει να ειναι ''μαλαμα'',,μπορει ...δεν ειναι και σιγουρο...χα..χ.

8ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 1:21 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΑΧΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΕΛΕΓΑ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΧΑΡΙΣΤΗ. ΑΠΟ ΝΙΟΠΑΝΤΡΗ ΑΚΟΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΣΚΟΠΑ ΑΦΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ. ΕΤΣΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ (Σ/Κ ΚΑΙ ΑΡΓΙΕΣ) ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΩΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ, ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ. ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΝΙΝΙ... ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΠΡΩΙΝΟ ΒΡΑΔΥΝΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΣΤΟ ΔΙΣΚΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ.

9ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 1:28 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και η δικη μου ηταν αξιαγαπητη και ξαφνικα αφρισε σαν σοδα επειδη βαλαμε δευτερο ονομα στο παιδι !! απειλησε πως δεν θα ερθει στην βαπτιση κ.α. ειναι περιπτωση !!!..... τα σχολια δικα σας

10ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 2:18 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:μπραβο βρε κορίτσια ...τι τυχερες που είστε!!!
να σας ρωτησω κατι..?
ε
χουν και κόρες οι πεθερέσ σας η μονο γιυσ..?????????????????
..γιατι λενε πως οι χειροτερς πεθερες ειναι αυτες που εχουν και κορες γιατι συγκρινουν και τις υπερασπιζονται.....αρα αυτες που δεν εχουν μπορει να ειναι ''μαλαμα'',,μπορει ...δεν ειναι και σιγουρο...χα..χ.

Εμένα έχει 1 κόρη και 1 γιο, τον άντρα μου! Και η κουνιάδα μου είναι πολύ καλή και καθόλου ζηλιάρα σαν άνθρωπος. Αντιθέτως είναι πολυ δοτική σε συναισθήματα. Πιστεύω όμως ότι αν δεν ήταν καλός άνθρωπος η πεθερά μου, ίσως να μην ήταν και η κουνιάδα μου γιατί αυτά συνήθως πάνε μαζί.

11ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 2:26 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:και η δικη μου ηταν αξιαγαπητη και ξαφνικα αφρισε σαν σοδα επειδη βαλαμε δευτερο ονομα στο παιδι !! απειλησε πως δεν θα ερθει στην βαπτιση κ.α. ειναι περιπτωση !!!..... τα σχολια δικα σας

Έτσι ήταν και η γιαγιά μου. Κόντεψαν να μην έρθουν στην βάπτιση γιατί δεν πήρα το όνομά της επειδή η μαμά μου μετά από δυσκολίες με έταξε στην Τήνο. Οι γονείς μου πλήρωσαν τα εισητήριά τους για να έρθουν.
Με το χρόνο όμως μένει μόνο η πικρία και όλα ξεχνιούνται. Οι παππούδες μου δεν έκαναν διακρίσεις στα εγγόνια και ποτέ δεν με αδίκησαν σε κάτι επειδή είχα άλλο όνομα. Φαντάζουμαι ότι μετά κατάλαβαν το λάθος τους. Ο παππούς μου μέχρι που πέθανε εμπιστευόταν στην μαμά μου και νύφη του, τα πάντα. Της έλεγε που έχει τα βιβλιάρια της τράπεζας μην τυχόν πάθουν κάτι, της έλεγε τα προβλήματά του που δεν έλεγε στα παιδιά ή στις άλλες νύφες και η μαμά μου του έκλεισε τα μάτια όταν πέθανε. Μετά πήραμε τη γιαγιά στο σπίτι μας και την φρόντισε και εκείνη η μαμά μου μέχρι που έφυγε. Είχαν 3 αγόρια άρα και 3 νύφες αλλά οι άλλες 2 οικογένειες πάντα είχαν κάτι να κάνουν όταν οι παππούδες τους είχαν ανάγκη.

12ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 3:44 am

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπορώ και εγώ να γράψω εδώ πιστεύω
μετά απο δέκα χρόνια που τη γνωρίζω δεν μπορω να πώ κάτι αρνητικό !
ίσα ίσα εγώ είμαι η περίεργη της υπόθεσης !
αλλά ίσως αυτό χρειάζεται !
δεν υπάρχει περίπτωση να την πώ μαμα, εκτός μία βδομάδα μετά το γάμο αλλά τελικά μου φάνηκε γελοίο και το έκοψα.
αλλά δεν ενοχλεί η μίά την άλλη, αλληλοκαταλαβαινόμαστε και σεβόμαστε τις αναγκες που έχει η κάθε μία.
ειναι βέβαια στο χωριό δεν είμαστε και πάνω κάτω, αλλά κι εδώ όταν ερχόταν ποτε δεν ανακατεύτηκε και για κανέναν λόγο.
Κρατάμε την ίδια στάση απόστασης γενικά όμως και ο άντρας μου και εγώ και με τις δύο πεθερές.!.
Γενικά θέλουμε την ησυχία μας και την προφυλάσουμε από πολλά πολλά

13ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 3:44 am

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:και η δικη μου ηταν αξιαγαπητη και ξαφνικα αφρισε σαν σοδα επειδη βαλαμε δευτερο ονομα στο παιδι !! απειλησε πως δεν θα ερθει στην βαπτιση κ.α. ειναι περιπτωση !!!..... τα σχολια δικα σας

Έτσι ήταν και η γιαγιά μου. Κόντεψαν να μην έρθουν στην βάπτιση γιατί δεν πήρα το όνομά της επειδή η μαμά μου μετά από δυσκολίες με έταξε στην Τήνο. Οι γονείς μου πλήρωσαν τα εισητήριά τους για να έρθουν.
Με το χρόνο όμως μένει μόνο η πικρία και όλα ξεχνιούνται. Οι παππούδες μου δεν έκαναν διακρίσεις στα εγγόνια και ποτέ δεν με αδίκησαν σε κάτι επειδή είχα άλλο όνομα. Φαντάζουμαι ότι μετά κατάλαβαν το λάθος τους. Ο παππούς μου μέχρι που πέθανε εμπιστευόταν στην μαμά μου και νύφη του, τα πάντα. Της έλεγε που έχει τα βιβλιάρια της τράπεζας μην τυχόν πάθουν κάτι, της έλεγε τα προβλήματά του που δεν έλεγε στα παιδιά ή στις άλλες νύφες και η μαμά μου του έκλεισε τα μάτια όταν πέθανε. Μετά πήραμε τη γιαγιά στο σπίτι μας και την φρόντισε και εκείνη η μαμά μου μέχρι που έφυγε. Είχαν 3 αγόρια άρα και 3 νύφες αλλά οι άλλες 2 οικογένειες πάντα είχαν κάτι να κάνουν όταν οι παππούδες τους είχαν ανάγκη.

ξερεις κατι μαρω ;;; εγω δεν τους ξαναμιλησα ! και δεν εχω σκοπο επειδη λειπουν στο εξωτερικο κανουμε συνδεση μεσω σκαιπ για να βλεπουν τα παιδια και περναω για να παω στην βεραντα με βλεπουν αλλα εγω δεν ριχνω ουτε ενα βλεμα !! βεβαια η μανταμ δεν ηθελε να βγαλω το ονομα της και μου ελεγε πως δεν την ενδοιαφερουν τα ονοματα και θα τα αγαπαει οπως και αν τα λενε .......... λογια λογια λογια που τελικα ηταν του αερα και την πειραξε και την ετσουξε αλλα για κακη της τυχη εχει εμενα νυφη !!!!!!!!!!!!!!!

14ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 5:26 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:μπραβο βρε κορίτσια ...τι τυχερες που είστε!!!
να σας ρωτησω κατι..?
ε
χουν και κόρες οι πεθερέσ σας η μονο γιυσ..?????????????????
..γιατι λενε πως οι χειροτερς πεθερες ειναι αυτες που εχουν και κορες γιατι συγκρινουν και τις υπερασπιζονται.....αρα αυτες που δεν εχουν μπορει να ειναι ''μαλαμα'',,μπορει ...δεν ειναι και σιγουρο...χα..χ.

δλδ η δικη μου αν ειχε και κορη ποσο χειροτερη θα μπορουσε να γινει? affraid affraid affraid

15ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 5:31 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:μπραβο βρε κορίτσια ...τι τυχερες που είστε!!!
να σας ρωτησω κατι..?
ε
χουν και κόρες οι πεθερέσ σας η μονο γιυσ..?????????????????
..γιατι λενε πως οι χειροτερς πεθερες ειναι αυτες που εχουν και κορες γιατι συγκρινουν και τις υπερασπιζονται.....αρα αυτες που δεν εχουν μπορει να ειναι ''μαλαμα'',,μπορει ...δεν ειναι και σιγουρο...χα..χ.

δλδ η δικη μου αν ειχε και κορη ποσο χειροτερη θα μπορουσε να γινει? affraid affraid affraid


χα χα χα...καλοοοοοοοοοο tongue

16ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 5:37 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σούλα έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:μπραβο βρε κορίτσια ...τι τυχερες που είστε!!!
να σας ρωτησω κατι..?
ε
χουν και κόρες οι πεθερέσ σας η μονο γιυσ..?????????????????
..γιατι λενε πως οι χειροτερς πεθερες ειναι αυτες που εχουν και κορες γιατι συγκρινουν και τις υπερασπιζονται.....αρα αυτες που δεν εχουν μπορει να ειναι ''μαλαμα'',,μπορει ...δεν ειναι και σιγουρο...χα..χ.

δλδ η δικη μου αν ειχε και κορη ποσο χειροτερη θα μπορουσε να γινει? affraid affraid affraid


χα χα χα...καλοοοοοοοοοο tongue

διαβασε στις θανασιμες και στο την φωναζετε μαμα και θα καταλαβεις...

17ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 5:39 am

Σούλα

Σούλα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:
Σούλα έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:μπραβο βρε κορίτσια ...τι τυχερες που είστε!!!
να σας ρωτησω κατι..?
ε
χουν και κόρες οι πεθερέσ σας η μονο γιυσ..?????????????????
..γιατι λενε πως οι χειροτερς πεθερες ειναι αυτες που εχουν και κορες γιατι συγκρινουν και τις υπερασπιζονται.....αρα αυτες που δεν εχουν μπορει να ειναι ''μαλαμα'',,μπορει ...δεν ειναι και σιγουρο...χα..χ.

δλδ η δικη μου αν ειχε και κορη ποσο χειροτερη θα μπορουσε να γινει? affraid affraid affraid


χα χα χα...καλοοοοοοοοοο tongue

διαβασε στις θανασιμες και στο την φωναζετε μαμα και θα καταλαβεις...

σε διαβασα σε διαβασα!!!

18ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 6:53 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν πιστευω πως εχει να κανει με γιους και κορες αν ειναι ο ανθρωπος κακος αυτο δεν αλλαζει!!! αλλωστε και η μαμα μου ειναι πεθερα με κορη (εμενα) και ειναι πολυ καλη πεθερα γενικα εχουμε τις καλυτερες σχεσεις με τη νυφη μου και την οικογενεια της, για μενα ειναι η αδερφη που δεν ειχα!!! μη τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι υπαρχουν και καλες πεθερες! ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 804467

19ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 7:07 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
MariaM έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:και η δικη μου ηταν αξιαγαπητη και ξαφνικα αφρισε σαν σοδα επειδη βαλαμε δευτερο ονομα στο παιδι !! απειλησε πως δεν θα ερθει στην βαπτιση κ.α. ειναι περιπτωση !!!..... τα σχολια δικα σας

Έτσι ήταν και η γιαγιά μου. Κόντεψαν να μην έρθουν στην βάπτιση γιατί δεν πήρα το όνομά της επειδή η μαμά μου μετά από δυσκολίες με έταξε στην Τήνο. Οι γονείς μου πλήρωσαν τα εισητήριά τους για να έρθουν.
Με το χρόνο όμως μένει μόνο η πικρία και όλα ξεχνιούνται. Οι παππούδες μου δεν έκαναν διακρίσεις στα εγγόνια και ποτέ δεν με αδίκησαν σε κάτι επειδή είχα άλλο όνομα. Φαντάζουμαι ότι μετά κατάλαβαν το λάθος τους. Ο παππούς μου μέχρι που πέθανε εμπιστευόταν στην μαμά μου και νύφη του, τα πάντα. Της έλεγε που έχει τα βιβλιάρια της τράπεζας μην τυχόν πάθουν κάτι, της έλεγε τα προβλήματά του που δεν έλεγε στα παιδιά ή στις άλλες νύφες και η μαμά μου του έκλεισε τα μάτια όταν πέθανε. Μετά πήραμε τη γιαγιά στο σπίτι μας και την φρόντισε και εκείνη η μαμά μου μέχρι που έφυγε. Είχαν 3 αγόρια άρα και 3 νύφες αλλά οι άλλες 2 οικογένειες πάντα είχαν κάτι να κάνουν όταν οι παππούδες τους είχαν ανάγκη.

ξερεις κατι μαρω ;;; εγω δεν τους ξαναμιλησα ! και δεν εχω σκοπο επειδη λειπουν στο εξωτερικο κανουμε συνδεση μεσω σκαιπ για να βλεπουν τα παιδια και περναω για να παω στην βεραντα με βλεπουν αλλα εγω δεν ριχνω ουτε ενα βλεμα !! βεβαια η μανταμ δεν ηθελε να βγαλω το ονομα της και μου ελεγε πως δεν την ενδοιαφερουν τα ονοματα και θα τα αγαπαει οπως και αν τα λενε .......... λογια λογια λογια που τελικα ηταν του αερα και την πειραξε και την ετσουξε αλλα για κακη της τυχη εχει εμενα νυφη !!!!!!!!!!!!!!!

Xαχαχαχα, αυτό το τελευταίο με έκανε και γέλασα! Laughing Laughing Laughing Δες και την θετική πλευρά! Λείπει στο εξωτερικό και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Τί της έκανες και έφυγε τόσο μακρυά; Χαχαχαχαχα... Πάντως μερικοί άνθρωποι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Προσπαθούν να το δείξουν άλλο χαρακτήρα από αυτό που είναι.

20ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 7:13 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:δεν πιστευω πως εχει να κανει με γιους και κορες αν ειναι ο ανθρωπος κακος αυτο δεν αλλαζει!!! αλλωστε και η μαμα μου ειναι πεθερα με κορη (εμενα) και ειναι πολυ καλη πεθερα γενικα εχουμε τις καλυτερες σχεσεις με τη νυφη μου και την οικογενεια της, για μενα ειναι η αδερφη που δεν ειχα!!! μη τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι υπαρχουν και καλες πεθερες! ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! 804467

Συμφωνώ και όπως έχω ξαναπεί ο άνθρωπος είναι κακός, δεν τον κάνει ο ρόλος. Και εγώ την κουνιάδα μου έτσι την βλέπω, σαν αδερφή. Και τώρα έχει πράγματα που την στεναχωρούν πολύ και θα μπορούσε αν ήταν κακός άνθρωπος να τα βάλει μαζί μου. Όμως είναι πολύ ισορροπημένο άτομο και δεν είναι του χαρακτήρα της οι κατινιές και οι μικρότητες. Έχω πέσει σε καλή οικογένεια.

21ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 7:44 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:μπραβο βρε κορίτσια ...τι τυχερες που είστε!!!
να σας ρωτησω κατι..?
ε
χουν και κόρες οι πεθερέσ σας η μονο γιυσ..?????????????????
..γιατι λενε πως οι χειροτερς πεθερες ειναι αυτες που εχουν και κορες γιατι συγκρινουν και τις υπερασπιζονται.....αρα αυτες που δεν εχουν μπορει να ειναι ''μαλαμα'',,μπορει ...δεν ειναι και σιγουρο...χα..χ.

δλδ η δικη μου αν ειχε και κορη ποσο χειροτερη θα μπορουσε να γινει? affraid affraid affraid


χα..χα..αστα να πάνε...εμένα που έχει ειναι σαν επεκταση του εαυτου της...συμπληρωνει η μια την αλλη ...ειναι τραγικο...ασε που ποτε δεν μπορουμε να τις δουμε χωρια...και ενω η κορη εχει κανει οικογενεια..οποτε μασ καλει η κορη ειναι παντα εκει η μανα!! και η μανα..(ακουστε τωρα το κουφο)..οποτε θελουμε λοιπον να τη δουμε μας καλει στο σπιτι της κορης της..ασε που εχει τυχει να παμε στην κορη και κουνιαδα και να κανει πως δεν ξερει...'''α η μαμα σας ειπε να ερθετε..??''
και εκτος απο ολα αυτα συμπηρωνει η μια την αλλη σε ολα..στη κυριολεξια...δεν προλαβαινει η μια να πει μια φραση και την τελειωνει η αλλη...
κοριτσια αυτο δεν παλευεται!!!κανω πως δεν ακουω γιατι αλλιως θα αρρωστησω..

22ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 7:45 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εμένα είναι πολύ καλή η πεθερά μου, αν και γενικά κρατάμε σχετικές αποστάσεις και οι δυο από τους γονείς και προσπαθούμε μόνοι μας, τα πάμε πολύ καλά όμως και μας αγαπάει!

23ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 7:57 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:μπραβο βρε κορίτσια ...τι τυχερες που είστε!!!
να σας ρωτησω κατι..?
ε
χουν και κόρες οι πεθερέσ σας η μονο γιυσ..?????????????????
..γιατι λενε πως οι χειροτερς πεθερες ειναι αυτες που εχουν και κορες γιατι συγκρινουν και τις υπερασπιζονται.....αρα αυτες που δεν εχουν μπορει να ειναι ''μαλαμα'',,μπορει ...δεν ειναι και σιγουρο...χα..χ.

δλδ η δικη μου αν ειχε και κορη ποσο χειροτερη θα μπορουσε να γινει? affraid affraid affraid


χα..χα..αστα να πάνε...εμένα που έχει ειναι σαν επεκταση του εαυτου της...συμπληρωνει η μια την αλλη ...ειναι τραγικο...ασε που ποτε δεν μπορουμε να τις δουμε χωρια...και ενω η κορη εχει κανει οικογενεια..οποτε μασ καλει η κορη ειναι παντα εκει η μανα!! και η μανα..(ακουστε τωρα το κουφο)..οποτε θελουμε λοιπον να τη δουμε μας καλει στο σπιτι της κορης της..ασε που εχει τυχει να παμε στην κορη και κουνιαδα και να κανει πως δεν ξερει...'''α η μαμα σας ειπε να ερθετε..??''
και εκτος απο ολα αυτα συμπηρωνει η μια την αλλη σε ολα..στη κυριολεξια...δεν προλαβαινει η μια να πει μια φραση και την τελειωνει η αλλη...
κοριτσια αυτο δεν παλευεται!!!κανω πως δεν ακουω γιατι αλλιως θα αρρωστησω..

τραγικο το βρισκω.....................

24ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Σαβ Μαρ 12, 2011 8:04 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rinoula έγραψε:Κι εμένα είναι πολύ καλή η πεθερά μου, αν και γενικά κρατάμε σχετικές αποστάσεις και οι δυο από τους γονείς και προσπαθούμε μόνοι μας, τα πάμε πολύ καλά όμως και μας αγαπάει!

Και εμείς το ίδιο και ίσως και γι' αυτό δεν ανακατεύεται ποτέ κανένας από τους 4. Wink

25ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Empty Απ: ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ!!! Κυρ Μαρ 13, 2011 4:22 am

Litsaki89

Litsaki89
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και η δικια μου πεθερα ειναι αξιαγαπιτη ειναι ενασ ανθρωποσ με πολυ χιουμορ παντα προθυμη να βοηθησει προσπαθει να μην αφησει ουτε τον αντρα μου αλλα ουτε την κουνιαδα μου ουτε καν εμενα με παραπονο. Ειδικα τωρα που ειμαι εγκυοσ στον 8ο μηνα με βοηθαει αρκατα.
Νομιζω οτι παιζει ρολο τι ανθρωπος εισαι κατι αλλο φανταζει μια φτηνη δικαιολογια.ελπιζω μονο να μην γινουμε εμεις οι πεθερες που καροιδευομε!!!!

I LOVE U καργα πεθερουλα μου!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις