Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
43 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 43 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 8]

1Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; Empty Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; Πεμ Ιουν 03, 2010 1:36 pm

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τη Δευτέρα κλείνω τη 15η εβδομάδα κύησης και ως πρωτάρα, έχω αρχίσει ν'αναρωτιέμαι...

Κάποιες στιγμές έχω νιώσει κάτι περίεργο.. κάτι διαφορετικό.. λέτε να'ναι το χουζουράκι μου;;; I love you I love you I love you

Για πείτε μας οι πιο έμπειρες...
Πότε πρωτονιώσατε το νινάκι σας;;
Ή έστω, πότε είχατε τις πρώτες υποψίες ότι αυτό που γουργουρίζει στην κοιλίτσα χαμηλά δεν είναι το εντεράκι αλλά είναι το νινάκι;;

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazy έγραψε:Τη Δευτέρα κλείνω τη 15η εβδομάδα κύησης και ως πρωτάρα, έχω αρχίσει ν'αναρωτιέμαι...

Κάποιες στιγμές έχω νιώσει κάτι περίεργο.. κάτι διαφορετικό.. λέτε να'ναι το χουζουράκι μου;;; I love you I love you I love you

Για πείτε μας οι πιο έμπειρες...
Πότε πρωτονιώσατε το νινάκι σας;;
Ή έστω, πότε είχατε τις πρώτες υποψίες ότι αυτό που γουργουρίζει στην κοιλίτσα χαμηλά δεν είναι το εντεράκι αλλά είναι το νινάκι;;
εγω τις ενιωθα λιγο πριν κλεισω τον τριτο και μπω στο τεταρτο μηνα αλλα εγω ειχα και δυο οποτε ηταν λογικο να τις νιωθω λιγο πιο νωρις απο οτι οι υπολοιπες μανουλες. Δεν μπορω να περιγραψω ακριβως την αισθησει ενιωθα σαν κατι να με γαργαλαει απο μεσα .Ηταν περιεργο.

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Crazy μου, έψαξα τα κιτάπια μου να θυμηθώ πότε "άκουσα" το μωρό... Λοιπόν, άρχισα να νιώθω κάτι περίεργο μέσα στην κοιλιά μου γύρω στην 15η βδομάδα, αλλά έλεγα "Μπαααα, ιδέα μου είναι!" Τελικά δυο βδομάδες μετά το αισθάνθηκα έντονα!

Στις εγκυούλες της πρώτης φοράς, το μωρό συνήθως δίνει σημάδια ζωής κάπου ανάμεσα στην 16η με 20η βδομάδα. Οι έγκυες που έχουν ήδη ένα ή περισσότερα παιδιά, μπορεί να το νιώσουν νωρίτερα!

Οπότε, όπου να 'ναι θα νιώσεις το "τοκ τοκ"! Είναι κάτι σαν ποπ κορν που σκάει ή σαν φλέβα που χτυπάει! Very Happy

http://www.eimaimama.gr

Elena K.

Elena K.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ την ένιωσα στην 21 εβδομάδα! Ήταν σαν να με σκούντηξε κάτι απαλά από μέσα! απερίγραπτο συναίσθημα! Ανυπομονώ να το ξανανιώσω!

areti1

areti1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ego roulitsa stin 20 ebdomada ton eniosa...kala den perigrafetai...teleio sunaisthima...kai meta kathe mera kai pio entona...ante ante plisiazei kai esena i ora pou tha to katalaveis...alitheia eidate ti einai to moraki....

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αρετή μου στην αυχενική δε μας είπε ο γιατρός.. τον ρώτησα αν θα το δούμε, μου'πε είναι νωρίς ακόμα και δεν επέμεινα... δε με νοιάζει καθόλου!!! Γερό να'ναι και να'ρθει στην αγκαλιά μου, τίποτε άλλο! I love you

Το ωραίο είναι ότι καμία δε μπορεί να το περιγράψει ακριβώς!! Μια φίλη μου το περιέγραψε έτσι: βάλε το χέρι σου στην άκρη του ματιού και ανοιγόκλεισε τα μάτια... είναι σαν το χάδι από τις βλεφαρίδες..! Smile

Αυτό που ένιωσα εμένα μου θύμισε κάτι σαν μπουρμπουλήθρα! Μάλλον κάτι σαν αυτό που είπε η Ολίβια για ποπ κορν!! Very Happy

mySONshine

mySONshine
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
amesws molis ekleisa ton trito kai mphka ston tetarto...me eixe piasei mia trelh epi8ymia gia karoto kai thn wra pou to ka8ariza sthn kouzina, eniwsa ena entono fterougisma, akrivws san poulaki ekane to aggeloudi mou. malista, htan toso entono pou gia mia stigmh nomisa pws akousa kai 8oryvo!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω θυμαμαι στο γιο μου πως τον ενιωθα στην αρχη πριν κλωτσησει, λοιπον ηταν οπως οταν ειμαστε μεσα σε νερο και βαλεις τα χερια σου μπροστα απο την κοιλια και τα ανεβοκατεβασεις; νιωθεις την πιεση του νερου πανω κατω στην κοιλια καπως ετσι, την κορη μου θυμαμαι την ενιωσα 20η εβδομαδα τελειως αλλιως ξαφνικα εκει που καθομουν ενιωσα ενα δυνατο τρεμουλο μεσα στην κοιλια μου σαν να γινοταν σεισμος εκει μεσα χαχαχα ακομα το θυμαμαι

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι!!! Αυτό που λες για την πίεση του νερού.. κάπως έτσι ήταν!!

Αννα Κ.


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν θυμαμαι καλα ηταν γυρω στην 20η εβδομαδα πανω κατω...Το αστειο ηταν οτι ειχα νιωσει στην αρχη κατι σαν φτερουγισμα και νομιζα οτι ηταν το εντερο μου...Αυτο παρεπιμπτοντως το επαθα κι οταν γεννησα...Ειχα ενοχλησεις και εγω νομιζα οτι εχει φρακαρει το εντερο και ετρωγα μελι και δημητριακα...
Καλα ...τελειως κουκου ειμαι τωρα που το σκεφτομαι... afro

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχα ειδες ρουλακι μιλησε η εμπειρια χαχαχα Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; 93981 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; 654316

elena

elena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Είχα νιώσει 3 χτυπηματάκια σαν παλμούς κάτω από τον αφαλό μου στην 18η εβδομάδα αλλά δεν ήμουν σίγουρη και το άφησα στο φλου!! Σίγουρα όμως τον άκουσα 20η εβδομάδα κι εγώ!! Από τότε... φρόντιζε να μου κάνει αισθητή την παρουσία του όλη μέρα!!! Laughing

Μιλάμε για πολύ κλωτσήδι!! Ειδικά όταν τέντωνε η κοιλιά περισσότερο πήγαινε κι ερχόταν!! Μολίς μεγαλώσει λίγο... θα του τα λέω και θα παίζουμε έτσι... Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; 215994 Να πάρω το αίμα μου πίσω!! Very Happy Very Happy Very Happy

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στην κόρη μου από τον τρίτο μήνα ένιωθα αυτά τα γουργουρίσματα και τα φτερουγίσματα που περιέγραψαν με μεγάλη επιτυχία η υπόλοιπες μανούλες. Από τότε δε θυμάμαι μία στιγμή που να μην κινηθεί, να μην κουτρουβαλιάζεται, μία από εδώ μία από εκεί και φυσικά οι γνωστές κλωτσιές. Τώρα στο αγοράκι μου.... καμία σχέση! Έπρεπε να φτάσω στον 5ο για να νιώσω κατευθείαν τις κλωτσίτσες και αυτό όποτε το θυμηθεί... Αφού έτσι πως είχα μάθει περίμενα να πάμε στον γιατρό να δούμε ότι όλα είναι καλά! Ακόμα και τώρα που μπαίνω 7ο, περιμένω στη διάρκεια της μέρας ένα μήνυμα δικό του... Τελικά είναι απίστευτα ήσυχος!!!

ΗΡΩ

ΗΡΩ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΣΤΙΣ 12/6/2009 ΗΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΤΙ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑΚΙΑ

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
egw aptin 12i ebdomada eixa sispaseis k imoun sto krebati eblepa kt polu xamila stin koilia na paei aristera deksia san mpalaki tou tennis meta apo liges merres-bdomades itan kt san entero san na xtupaei kt apo mesa sou,bebaia argotera i klotsia edine k eperne i koilia pote den itan sti mesi mia aristera mia deksia..

kiriaki

kiriaki
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
τις πρωτες υποψιες αλλα μιλαμε για εντελωωως υποψιες τις ειχα στις 20 εβδομαδες,στις 22 λιγο κααατι παραπανω αλλα οχι τρελα πραγματα...μπορει δηλαδη να ηταν και η ιδεα μου,ε στην 23η πλεον μπορω να πω με σιγουρια οτι το μωρακι μου ειναι εκει μεσα!!!! Razz !!!
υπεροχο συναισθημα,υπεροχη αισθηση!!

Konstantina-olinomanoula

Konstantina-olinomanoula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κ απο εμένα!!!!
Η μικρούλα μου ξεκίνησε το..πάρτυ την 16η εβδομάδα...Τότε άρχισα να τη νιωθω κ απο τότε...... Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; 328109 δε σταμάτησε!!!!!!!!Φοβερή κ τρομερή κίνηση το ζιζάνιο!!!!!!!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η εβελινα ηταν υσηχο εμβρυακι και κατα την 16 την ακουσα αλλα η βαλερια με το που μπηκα στην 13 αρχισε τα τρελα της !! ηταν βεβαια πολυ μεγαλητερο μωρακι απο την εβελινα αλλα δεν στεκοταν καθολου σε μια μερια ακομα και οταν περπατουσα αντι να νανουριστει πηγαινοερχοταν !! Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; 911307

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω ειμαι στην 16 εβδομαδα κ δεν εχω νιωσει κατι να αρχισω να ανυσηχω???????

http://www.gatospito.com

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ladycat δεν υπάρχει λόγος ν'ανησυχείς! Όπως βλέπεις, άλλες το καταλαβαίνουν νωρίτερα, άλλες αργότερα!!! Wink

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σαν πρωτομαμα και γω δεν πολυκαταλαβαινα στην αρχη τι ακριβως ενιωθα.το σιγουρο το ενιωσα μετα την 21 βδομαδα και τωρα συνεχειαααααα.και γω ειχα αγχος ακουγα κατι στην 14 -13 βδομαδα το ενιωσα και ελεγα τι γινεται ?τελικα ειναι αναλογα ..

vasomits

vasomits
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρουλίτσα εγώ την 19η εβδομάδα τον ένιωσα πολύ εντονα τον ζουζούνο μου αν και απο δυο βδομάδες πιο πριν ένιωθα κινησούλες στην κοιλιά και ήμουν σίγουρη οτι ήταν το μικρούλι μου αλλά κρατούσα πισινή γιατί δεν ήξερα πως είναι...Με τον που τον ένιωσα έντονα κατάλαβα οτι και αυτό που ένιωθα μέχρι τότε ήταν το μωράκι μου!!!
Είναι υπέροχο συναίσθημα...
Ειδικά τώρα που διανύω την 31η εβδομάδα είναι φανταστικά...Κουνιέται συνεχώς, τεντώνεται και κάπου κάπου τρώω και κάτι έντονες ξοφαλτσες κλωτσιές!!!


Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; 536304

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμένα με είχαν αγχώσει όλοι γιατί δεν τον "άκουγα" ακόμα το μικρό μου!τελικά τον κατάλαβα γύρω στους 4 μήνες αν θυμάμαι καλά,'ενιωσα ένα φτερούγισμα στην κοιλιά μου!

και μάλιστα μετά από καιρό, όταν πια τον καταλάβαινα καθημερινά, έτυχε μια μέρα και δεν τον είχα καταλάβει καθόλου, χάιδεψα την κοιλιά μου και του είπα που είσαι βρε παιδάκι μου γιατί δεν κουνιέσαι? και τότε μου έσκασε μια κλοτσίτσα σαν να με κατάλαβε ότι ανησύχησα! ήταν συγκλονιστικό!

afro81

afro81
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν δεν κανω λάθος ενιωσα το μωρακι μου πρωτη φορα την 19η εβδομαδα!!

mikroulaxristos

mikroulaxristos
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω στην 20η εβδομαδα που ειμαι και δεν εχω καταλαβει τιποτα!!! Sleep Sleep Sleep
κοιμαται και ονειρευεται η ελενιτσα μου ,μου φαινεται!!! clown

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις