Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
115 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 115 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Nicole.P

Nicole.P
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εγω καπου αρχες του τεταρτου μηνα...αλλα τα φτερουγισματα τα ειχα απ τον τριτο! και σιγουρα ηταν ο μικρος και οχι τα εντερακια μου... γιατι τελικα στην πορεια..ηταν πολυ ζωηρος! τοσο που βγηκε και προωρα... Laughing

stella.s

stella.s
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
eγω ειμαι στην 18η.ακομα τιποτα,μονο κατι τσιμπιματακια στιγμαια νιωθω αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο
Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 679259

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
stella.s έγραψε:eγω ειμαι στην 18η.ακομα τιποτα,μονο κατι τσιμπιματακια στιγμαια νιωθω αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο
Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 679259

Λογικά αυτό είναι, τι λογικά δηλαδη? Σίγουρα...

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παντως μου ειπε να μην ανησυχω στον εβδομο θα το νιωθω μια χαρα

http://www.gatospito.com

adda


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
18 εβδομαδων δεν θα το ξεχασω ποτε...

δουλευα και εκει που καθομουν χαλαρα στο γραφειο ενιωσα κατι σαν φτερουγισμα ηταν και ο αντρας μου διπλα και του δειχνω την κοιλια μου και βαζει και αυτος το χερι του, τις μιλαγαμε και για λιγη ωρα η μικρη εκανε party! απιστευτο συναισθημα

τον μικρο τον ενιωσα στην 16η εβδομαδα περιπου με τον ιδιο τροπο!


παντως μου λειπει σαν συναισθημα που καθε βραδυ ξαπλωνα και περιμενα την ωρα που θα κουνηθουν

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella.s έγραψε:eγω ειμαι στην 18η.ακομα τιποτα,μονο κατι τσιμπιματακια στιγμαια νιωθω αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο
Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 679259

Πήγα στο γιατρό προχθές και του είπα κι εγώ για "τσιμπιματάκια".
Αυτό είναι μου είπε...
Μην έχεις αμφιβολία. Είμαστε στην ίδια βδομάδα. Άρα είναι περίπου 10-12 εκατοστά σωστά?
Όταν κάνει τούμπες τα νιώθεις...
Ή σαν κάποιος να σου χτυπάει την κοιλίτσα από μέσα (σα φλέβα όπως έχουμε ξαναπεί).

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σήμερα το πρωί ήταν η πρώτη φορά που ένιωσα το μπεμπάκι μου χωρίς καμία αμφιβολία!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Αρχίσαμε το Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 215994 χαχαχαχα
Έκοβε βόλτες!!! Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
einai fantastikh ais8hsh k oso pernaei o kairos kai ginontai akoma pio entones oi klwtsies akoma megaluteros en8ousiasmos!
egw pleon tis trww gia ta kala,vlepw tis toubes kai kamia fora gargaliemai apo tis sunexomenes klwtsies xaxaxaxa

me to kalo se oles ta kalutera klwtsobounakia! Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 215994

zwoula

zwoula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 16Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΧΤΕΣ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΜΟΥ!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την zwoula στις Τετ Ιουλ 14, 2010 4:01 am, 1 φορά

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΙΣ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΙΑ 16...ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΡΓΕΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΟ ΚΑΘΕ ΕΠΟΜΕΝΟ ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ

soula

soula
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Γεια σας!
Εγώ την μικρούλα μου την άκουσα πρωτη φορά σαν ένα σκουλικάκι να περπαταει μέσα μου στην 12η εβδομάδα!!
Τώρα που είναι 1 έτους να δείτε πως "την ακούω" χιχιχι Laughing Laughing

tettamar


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στις 17 και κάτι εβδομάδες,βράδυ,ξαπλωμένη στο κρεβάτι,ένα αναιπαίσθητο "τακ" στην κοιλιά μου. Κανείς δεν με πίστευε, μού έλεγαν είναι νωρίς, ότι είναι ιδέα μου. Ηταν όμως το αγγελούδι μου!

Angelikig

Angelikig
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κορίτσια..εγώ τελικά μ'αυτό το θέμα ειμαι πολύ μπερδεμένη..χμ.. ενώ γύρω στην 18 εβδομάδα νόμιζα οτι άκουσα τον μπέμπη μετά σταμάτησε, αυτην την εβδομάδα πάλι κάποιες στιγμές θα μπορούσα να πω οτι τον κατάλαβα δεν το κάνει όμως συνέχεια..ειναι νορμάλ αυτό?

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Αγγελική! Με το καλό το μωράκι σου! Very Happy
Κι εγώ τις ίδιες "ανησυχίες" έχω.. Ο δικός μου μπέμπης κάποιες μέρες είναι πιο δραστήριος, άλλες λιγότερο. Πριν κάποιες μέρες τον ένιωθα πιο έντονα και πιο ξεκάθαρα, τώρα τις τελευταίες 2-3 μέρες είναι πιο ήσυχος. Αλλά τουλάχιστον, που και που, καταλαβαίνω κάποιες μικρές "κλωτσίτσες" αν μπορώ να τις πω κι έτσι! χαχαχα Καταλαβαίνω δηλαδή κάποια μικρά χτυπηματάκια..

Είναι μικρά ακόμα, σκέψου ότι δεν είναι καν μισό κιλό. Οπότε, υπομονή.. αργότερα θα τα καταλαβαίνουμε περισσότερο! Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 215994 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 215994 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 215994

Angelikig

Angelikig
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Crazy έγραψε:Γεια σου Αγγελική! Με το καλό το μωράκι σου! Very Happy
Κι εγώ τις ίδιες "ανησυχίες" έχω.. Ο δικός μου μπέμπης κάποιες μέρες είναι πιο δραστήριος, άλλες λιγότερο. Πριν κάποιες μέρες τον ένιωθα πιο έντονα και πιο ξεκάθαρα, τώρα τις τελευταίες 2-3 μέρες είναι πιο ήσυχος. Αλλά τουλάχιστον, που και που, καταλαβαίνω κάποιες μικρές "κλωτσίτσες" αν μπορώ να τις πω κι έτσι! χαχαχα Καταλαβαίνω δηλαδή κάποια μικρά χτυπηματάκια..

Είναι μικρά ακόμα, σκέψου ότι δεν είναι καν μισό κιλό. Οπότε, υπομονή.. αργότερα θα τα καταλαβαίνουμε περισσότερο! Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 215994 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 215994 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 215994

Ουφ..δηλαδή νορμάλ είναι έτσι? Σ'ευχαριστώ για την απάντηση Smile
Δεν μπορώ να πω οτι δεν νιώθω ποτέ κ τίποτα..κάτι γίνεται κάποιες στιγμές αλλά νομίζω οτι κοιμάται τις περισσότερες ώρες ή έστω εγώ δεν τον καταλαβαίνω τι να πω..!! Φαντάζομαι οτι σε 2 εβδομάδες πλέον θα είναι πιο δυνατές οι κλωτσιές έτσι να για να πάρω χαρά κ εγώ χαχαΧα

Angelikig

Angelikig
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Απίστευτο όμως χθες το βράδυ το ένιωσα να κλωτσάει γιατι τραντάχτηκε σε ενα σημείο η κοιλιά μου! Αντε κ αναρωτιόμουν...αν κ σήμερα δεν εχω τρανταχτει απο το πρωί όμως εκανε σαν γουργουρίσματα .. ε μην τα θέλουμε όλα δικά μας.. χαΧΑΧΑ Laughing

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Το ένιωσα για πρώτη φορά το Σάββατο και από τότε τίποτα..... Σήμερα όμως δεν έχει σταματήσει τις κλωτσιές... Λέτε να έκανε λάθος ο γιατρός και να μας βγει ποδοσφαιριστής......

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Chrisi έγραψε:Το ένιωσα για πρώτη φορά το Σάββατο και από τότε τίποτα..... Σήμερα όμως δεν έχει σταματήσει τις κλωτσιές... Λέτε να έκανε λάθος ο γιατρός και να μας βγει ποδοσφαιριστής......


που ξέρεις μπορεί να είχε δίκιο ο γιατρός και να γίνει μπαλαρίνα, και να έχει αρχίσει τις πιρουέτες από τώρα! Wink

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λες σωστο κι αυτό......... Πάντως μ΄ εχει πεθάνει. Η πρώτη μου κόρη ήταν ήσυχη και στην κοιλιά και τον πρώτο της χρόνο στη γη............ Τώρα άσε εδώ και 8 μήνες είναι αηκίνητη........... Χορευταρού με τα όλα της........

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Chrisi έγραψε:Λες σωστο κι αυτό......... Πάντως μ΄ εχει πεθάνει. Η πρώτη μου κόρη ήταν ήσυχη και στην κοιλιά και τον πρώτο της χρόνο στη γη............ Τώρα άσε εδώ και 8 μήνες είναι αηκίνητη........... Χορευταρού με τα όλα της........


Razz Razz Razz ε γι'αυτό σου λέω! χορευταρού και η δεύτερη, από τώρα όμως! Wink

Chrisi

Chrisi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ασε μάλλον θα χρειαστώ χάπια αν μου βγει και η δευτερη έτσι Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 328109

ladycat

ladycat
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΝΙΩΣΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΤΟ ΕΝΑ ΝΙΑΟΥΡΙΣΜΑ ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

http://www.gatospito.com

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ladycat έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΝΙΩΣΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΤΟ ΕΝΑ ΝΙΑΟΥΡΙΣΜΑ ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 654316 Πότε νιώσατε το νινάκι σας;; - Σελίδα 4 654316 άντε καλή αρχή! σε λίγο καιρό δεν θα αισθάνεσαι μόνο γουργουρητό αλλά θα τρως τις κλοτσιές της ζωής σου! Razz και θα σου αρέσειιιιιιιι!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια κι εγώ γουργουρητό και τσιμπήματα νιώθω, κάποια στιγμή αναρωτήθηκα αν είναι απο το έντερο, εντωμεταξύ δουλεύω αλλά όποτε νιώσω κουραση σταματώ και οποτε νιώσω καλύτερα ξαναέρχομαι στο μαγαζί και λέω μήπως απο την κουραση τωρα μια εβδομάδα δεν νιώθω τιποτα στην κοιλίτσα μου; Δεν σας κρυβω πως εχω ανυσηχησει πάρα πολύ τόσο που πήρα το γιατρό και μου είπε αυριο πρωι πρωί να πάω εκεί!!
Τα τσιμπηματακια που λέτε τα νιώσατε δυνατα; Εγώ πάρα πολύ, λέτε αυτό να είναι το αγοράκι μου;

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βασούλα μου στη βδομάδα που είσαι ούτε κι εγώ καταλάβαινα πολλά πολλά από το δικό μου αγοράκι. Περνούσαν ολόκληρες μέρες χωρίς καμία ένδειξη!
Και να φανταστείς ότι ακόμα και τώρα δεν τον καταλαβαίνω συνέχεια, μόνο κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα.

Λογικά θα'χεις ήδη πάει στο γιατρό σου σήμερα το πρωί, οπότε περιμένουμε τα νεότερα! Wink

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις