Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
25 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 25 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 13]

126Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Απρ 26, 2011 9:01 am

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σας και απο μένα!! Χρονια Πολλά και Χριστός Ανέστη!!

Μπράβο snowhite, υπέροχα νέα!!!! Με το καλό, να είναι όλα καλά και εύχομαι να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη!!! Ξέχνα τώρα το άγχος και κοιμήσου όσο μπορείς για να έχεις δυνάμεις μετά. Για μένα ήταν 9 υπέροχοι μήνες, σου εύχομαι να είναι οι καλύτεροι πριν τον ερχομό της ψυχούλας που θα σου αλλάξει τη ζωή!!

Για τις υπόλοιπες που προσπαθούμε καλή επιτυχία και σύντομα θετικά αποτελέσματα!!!!!

127Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Απρ 26, 2011 9:07 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σ'ευχαριστω πολυ γλυκο Μαρακι! να'σαι καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
προσπαθω προσεχω παρα πολυ αλλα φοβαμαι πολυ μεχρι να περασει η κρισημη περιοδος των 3 μηνων

128Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Απρ 26, 2011 9:54 am

ortikaki

ortikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tattooed_snowhite έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε? εχουμε κανενα ευχαριστο νεακι?
και μεις ειμαστε τωρα στον 3ο μηνα προσπαθειας.
επαψα να μετραω τα παντα, απλα απολαμβανουμε την διαδικασια, ξεκινησα και ποδηλατο 3 ωρες τη μερα, πολυ μαγειρεμα
και ολα οκ.
με το καλο σε ολα τα κοριτσια και χαλαρα!!!!!!

κοριτσακια μου τελικα ηρθε ο πελαργος!!!!!!
ειμαι 5 εβδομαδων, ευχομαι να πανε ολα καλα και να ερθει και η σειρα σας γρηγορα! ειναι το πρωτο μου ...
η δεσποινις τουτουνακι τι κανει????? Smile Smile Smile



Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 50580 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 50580 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 50580 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 50580 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 50580 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 50580 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 337404 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 386913

129Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Απρ 26, 2011 10:02 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σ'ευχαριστω πολυ ορτικακι!!!!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

130Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Απρ 26, 2011 11:04 am

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite έγραψε:σ'ευχαριστω πολυ γλυκο Μαρακι! να'σαι καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
προσπαθω προσεχω παρα πολυ αλλα φοβαμαι πολυ μεχρι να περασει η κρισημη περιοδος των 3 μηνων
Και εγω καλη μου φοβομουν ΤΡΟΜΕΡΑ!!!Τωρα μονο που πλησιαζω στο τελος του πρωτου τριμηνου ηρεμω καπως.Σου ευχομαι οτι καλυτερο κ περιμενουμε νεα σου απο τον υπερηχο!!!Αλλωστε θα τα λεμε κ στις εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου.Φιλακια πολλα!!!! Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 417472

131Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Απρ 26, 2011 11:09 am

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να'σαι καλα Αλεξακι μου! με το καλο θα σας πω τα νεα αυριο το πρωι, τι να κανω κρατιεμε να μην εχω φοβο γιατι προσπαθω να ειμαι ηρεμη αλλα.... ματαια... θα τα λεμε και εκει λοιπον ελπιζω! φιλακιαααα

132Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Απρ 26, 2011 11:11 am

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην αγχωνεσαι,ολα θα πανε καλα!!!!Θα τα πουμε αλλωστε κ αυριο,θα περιμενω να μαθω νεα σου-φιλακια!!!!!

133Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Απρ 26, 2011 10:57 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγχαρητήρια!

Υπέροχα νέα!
Μέχρι να προλάβω να διαβάσω όλες τις σελίδες να και οι πρώτες εγκυμοσύνες!

Να μη ξεχνάτε κορίτσια όταν θα πάτε να γεννήσετε να χαμογελάτε. Ήταν μια συμβουλή που δώσαν και σε μένα όταν περίμενα το πρώτο μου παιδάκι και κατάλαβα τη δύναμή της όταν ήρθε η ώρα του τοκετού. Χαμογελούσα γιατί είχε έρθει επιτέλους η ώρα να γνωρίσω το μωρό μου. Very Happy

Anyway, θέλω και εγώ να δηλώσω συμμετοχή σ' αυτό το γκρουπ.
Μετά από μία παλίνδρομη και απόξεση τον Φεβρουάριο ξεκινήσαμε χαλαρά αυτό τον μήνα και βλέπουμε.

134Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τετ Απρ 27, 2011 5:08 am

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
desT έγραψε:Συγχαρητήρια!

Υπέροχα νέα!
Μέχρι να προλάβω να διαβάσω όλες τις σελίδες να και οι πρώτες εγκυμοσύνες!

Να μη ξεχνάτε κορίτσια όταν θα πάτε να γεννήσετε να χαμογελάτε. Ήταν μια συμβουλή που δώσαν και σε μένα όταν περίμενα το πρώτο μου παιδάκι και κατάλαβα τη δύναμή της όταν ήρθε η ώρα του τοκετού. Χαμογελούσα γιατί είχε έρθει επιτέλους η ώρα να γνωρίσω το μωρό μου. Very Happy

Anyway, θέλω και εγώ να δηλώσω συμμετοχή σ' αυτό το γκρουπ.
Μετά από μία παλίνδρομη και απόξεση τον Φεβρουάριο ξεκινήσαμε χαλαρά αυτό τον μήνα και βλέπουμε.
Να σου ζησει το παιδακι σου κ με το καλο κ στο δευτερο!!!Σου ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο!!!! Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 417472

135Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Πεμ Απρ 28, 2011 3:06 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τέλεια...εγκυμοσύνες βλέπω...άντε κορίτσια να ξεκινήσετε εσείς να ακολουθήσουμε κι εμείς...Ο δεύτερος μήνας προσπαθειών πάλι τζίφος...Στις 25 μέρες πάνω μου ήρθε περίοδος. Πάντως έχω να πω ότι μια φορά που δεν ήθελα να είμαι είχα καθυστέρηση, και τώρα δυο μήνες που θέλω,μου έρχεται νωρίτερα...Με βγάζει κι από τα έξοδα του τεστ, χαχα! Εξακολουθώ να μην αγχώνομαι, ο καλός μου λίγο τσίνησε ο καημένος γιατί φοβάται μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα, άλλα σαν κλασσικός άντρας δεν το δείχνει. Του εξηγώ ότι δε γίνεται κατα παραγγελία το μωρό.

Να δώσω θερμότατα συγχαρητήρια στις καινούριες έγκυες και να σας πω κάτι που δεν το έχω ομολογήσει σε κανέναν. Επειδή πάνε 10 χρόνια από τότε που έκανα μωρό, νιώθω έναν μικρό πανικό και μέσα μου ίσως αυθυποβάλλομαι αρνητικά ως προς τη σκέψη μιας καινούριας εγκυμοσύνης. Παρόλο που το θέλω κάπου με φοβίζει κιολας. Είμαι τρελή?

136Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Πεμ Απρ 28, 2011 3:34 am

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alexia-marinos έγραψε:
Να σου ζησει το παιδακι σου κ με το καλο κ στο δευτερο!!!Σου ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο!!!! Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 417472 [/quote]


Ευχαριστώ "alexia-marinos"!
Για το τρίτο όμως... έχω ήδη δύο.


markella01 έγραψε:
Να δώσω θερμότατα συγχαρητήρια στις καινούριες έγκυες και να σας πω κάτι που δεν το έχω ομολογήσει σε κανέναν. Επειδή πάνε 10 χρόνια από τότε που έκανα μωρό, νιώθω έναν μικρό πανικό και μέσα μου ίσως αυθυποβάλλομαι αρνητικά ως προς τη σκέψη μιας καινούριας εγκυμοσύνης. Παρόλο που το θέλω κάπου με φοβίζει κιολας. Είμαι τρελή?


Δεν είσαι καθόλου τρελή.
Εγώ που τόσο ήθελα το τρίτο και το θέλω ακόμα μέσα από την καρδιά μου ...κάτι στο πίσω μέρος του μυαλού μου φωνάζει.
Αλλά αποφάσισα να το αγνοήσω. Λένε να ακούς τι σου λέει η καρδιά σου και εγώ αυτό αποφάσισα να κάνω.
Βλέπω τα ζουζούνια μου και τις χαρές που μου δίνουν και ξεσηκώνομαι.

137Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Πεμ Απρ 28, 2011 4:43 am

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λαθος μου desT,δεν ξερω πως καταλαβα οτι ειναι το δευτερο σου...Anyway,να σου ζησουν τα ζουζουνια σου λοιπον κ με το καλο στο τριτο!!!!!!!

138Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Πεμ Απρ 28, 2011 12:40 pm

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dest, δεν ξέρω, ώρες ώρες σκέφτομαι ότι μπορεί να μείνω έγκυος και είναι σαν να με παίρνει ένα τεράστιο κύμα μέσα του. Ελπίζω πως ο Θεούλης θα κάνει αυτό που είναι καλύτερο. Εγώ θα συνεχίσω τις ελεύθερες επαφές, κι ότι γίνει. Φιλιά.

139Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Παρ Ιουν 03, 2011 12:57 pm

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σας κορίτσια... Μετά από 7 εβδομάδες δυστυχώς το χάσαμε το μικράκι μας... Είχα πέσει στα πατώματα από τη στεναχώρια, πέρασα από όλα τα στάδια στεναχώριας, θυμού, να κατηγορώ τον εαυτό μου και λοιπά και τελικά άρχισα να το ξεπερνάω επιτέλους. Ξέρω, η φύση ξέρει καλύτερα κλπ, αλλά είναι βαρύ να συμβαίνει αυτό. Θα ήταν πολύ χειρότερο νομίζω να μου συνέβαινε στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά και πάλι δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Οπότε επιστρέφω στο γκρούπ αν και δεν ξέρω σε πόσο καιρό θα μπορώ πάλι να μπώ σε διαδικασία προσπάθειας, μάλλον θέλω κουράγιο και υποστήριξη, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω ένα παρεάκι στο κοριτσάκι μου...

140Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Παρ Ιουν 03, 2011 1:10 pm

prozak

prozak
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maria S έγραψε:Γειά σας κορίτσια... Μετά από 7 εβδομάδες δυστυχώς το χάσαμε το μικράκι μας... Είχα πέσει στα πατώματα από τη στεναχώρια, πέρασα από όλα τα στάδια στεναχώριας, θυμού, να κατηγορώ τον εαυτό μου και λοιπά και τελικά άρχισα να το ξεπερνάω επιτέλους. Ξέρω, η φύση ξέρει καλύτερα κλπ, αλλά είναι βαρύ να συμβαίνει αυτό. Θα ήταν πολύ χειρότερο νομίζω να μου συνέβαινε στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά και πάλι δεν μπορώ να το ξεπεράσω. Οπότε επιστρέφω στο γκρούπ αν και δεν ξέρω σε πόσο καιρό θα μπορώ πάλι να μπώ σε διαδικασία προσπάθειας, μάλλον θέλω κουράγιο και υποστήριξη, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω ένα παρεάκι στο κοριτσάκι μου...

ότι και να σου πει η λογική, το να χάνεις ένα έμβρυο, έστω και στην 7η βδομάδα, είναι σοκαριστικό, και σου αλλάζει το ψυχικό κόσμο για πάντα...
δεν μπορώ να μιλήσω γενικά, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι εγώ προσωπικά είχα μια πολύ αγχωμένη εγκυμοσύνη, με πολλές αγωνίες, φόβους κτλ, ακριβώς επειδή η πρώτη έλειξε άδοξα..!!!!

μάζεψε τα κομμάτια σου, σκέψου το παιδάκι σου, τον αντρούλη σου, κι όλα θα πάνε καλα...!!!! :-)

αν θυμάμαι καλά, μπορείς μετά απο 3 μήνες να ξαναμείνεις έγκυος...!!!
καλοκαιρινό δωράκι..!!!! :-)))))

σου εύχομαι όλα να πάνε καλα..!!!!

141Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Σαβ Ιουν 04, 2011 5:57 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaS, εύχομαι σύντομα να νιώσεις αρκετά δυνατή και έτοιμη να ξαναπροσπαθήσεις. Πάρε όσο χρόνο σου χρειάζεται και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά. Εγώ μετά και τον 3ο μήνα αποτυχημένων προσπαθειών είπα στον καλό μου ότι δε θέλω να ξανακούσω τπτ για γόνιμες ημέρες, συμπτώματα περιόδου ή εγκυμοσύνης κτλ μέχρι να έχω ένα θετικό τεστ> Με πείραξε πολύ τον τελευταίο μήνα γιατί είχα κάμποση καθυστέρηση και ενώ ήμουν επιφυλακτική μέσα μου το πίστεψα λίγο κι έφαγα τόσο πολύ τα μούτρα μου που θύμωσα και δε θέλω να το σκέφτομαι άλλο.

142Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Δευ Ιουν 06, 2011 12:50 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια να σας πω κάτι; Και εγώ προσπαθώ αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο που το κάνετε εσείς. Δεν είπα στον εαυτό μου "Δέσποινα, αυτόν τον μήνα θα μείνεις έγκυος". Είπα απλά ότι κόβω τις προφυλάξεις. Αν δε γίνει αυτόν τον μήνα θα γίνει κάποιον άλλον. Δε μετράω μέρες, περιμένω πάντα να μου έρθει περίοδος (για ψυχολογικούς λόγους) και αν στο τέλος έχω καθυστέρηση δεν εφησυχάζομαι (λόγω εκείνης της παλίνδρομης που ανέφερα και είναι και πρόσφατη).
Όλα στον καιρό τους και ο κολιός τον Αύγουστο.
Απολαύστε το κάλοκαιρι, ξεφαντώστε και χαρείτε το ελεύθερο σεξ.

Μαράκι, ρώτα τον γιατρό σου πότε μπορείς να προσπαθήσεις πάλι γιατί εμάς μας επέτρεψε μετά από ένα μήνα.

143Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Δευ Ιουν 06, 2011 1:38 pm

Maria S

Maria S
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε ευχαριστώ prozak, φαντάζομαι τι θα πέρασες, για μένα ευτυχώς η πρώτη πήγε καλά αλλά στεναχωρήθηκα όπως και να έχει πολύ, το ήθελα πολύ...


Μαρκέλα εγώ στην μικρή μου ήμουν αλλού και έμεινα έγκυος σε μία περίοδο που ούτε καν το σκεφτόμουν, όπως και τώρα βασικά, αφού να σκεφτείς επειδή ήμουν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος έκανα δίαιτα, κουραζόμουν πολύ και στην 5η ημέρα καθυστέρησης λέω λές, και ήμουν αλλά μάλλον δεν ήταν γραφτό ή δεν ήταν γερό το μωράκι. Τώρα θα ξαναπροσπάθήσω αλλά πάλι χωρίς ημερομηνίες, ώρες κλπ, και που θα πάει, πιστεύω μέσα σε κανα χρόνο θα σας πώ ευχάριστα!!

Δέσποινα κι εγώ συμφωνώ μαζί σου, απλά στη περίοδο ήμουν πάντα ρολόι οπότε είναι δύσκολο να μην καταλάβω την καθυστέρηση. Και να σκεφτείς πλέον ο ανδρούλης μου λέιπει πολλές ώρες στη δουλειά (έτσι που έχουν γίνει τα πράγματα στην Ελλάδα) και δεν έχουμε και άπλετο χρόνο οπότε δεν το κυνηγάμε κιόλας, απλά θέλω πολύ ένα δεύτερο. Ο γιατρός μου με είδε πρίν 7 μέρες, γιατί είχα 9 μέρες αίμα, μου έκανε υπέρηχο και όλα είναι καλά, ο οργανισμός μου δυστυχώς από την μία αλλά καλώς από την άλλη απέβαλε πολύ φυσικά και δεν χρειάστηκε καμία παρέμβαση οπότε μπορούμε να δοκιμάσουμε πάλι, αν και νομίζω θα αφήσω λίγο καιρό να περάσει.

144Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Ιουν 19, 2011 12:45 pm

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια...δε θέλω να πω χαζομάρα (νομίζω πια ότι έχω γίνει γραφική), άλλα νομίζω ότι αυτόν τον μήνα το πετύχαμε...

Έχω ένα εμφανέστατο πρήξιμο στην κοιλιά,(εντάξει, πρηζόμουν λίγο πριν την περίοδο, άλλα έχω φτάσει σε σημείο να μην αντέχω τζιν επάνω μου), ζυγίζομαι και βλέπω ότι δεν έχω παχύνει κι όμως δεν μπορώ ούτε την κοιλιά μου να ρουφήξω, με πιάνει δυσφορία...

Κι ενώ προσπαθώ να μη δώσω σημασία επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το είχα καταλάβει από το στήθος μου (ήταν πρησμένο, άλλα "κάπως" διαφορετικά από τις άλλες φορές, πιο σφιχτό παντού), βγάζω το απόγευμα το σουτιέν μου και λέω πω πωωωωω....

Επίσης διάφορα πονάκια που μου έκαναν εντύπωση, μια που όταν μου έρχεται περίοδος ο πόνος της περιόδου είναι "γλυκός" και συνεχόμενος, όλη μέρα... Τώρα με πιάνει ένα πονάκι εδώ, ένα πονάκι εκεί, με πιάνει, με αφήνει...

Περιμένω σε 4 μέρες με απόκλιση +-2 λόγω του ότι οι τελευταίες μου περίοδοι ήταν κάπως άστατες, άλλα έχω μέσα μου την αίσθηση ότι αυτά που συμβαίνουν στο σώμα μου δεν είναι φυσιολογικά συμπτώματα περιόδου (για το δικό μου σώμα).

Φυσικά θα περιμένω να έχω πρώτα καθυστέρηση, τουλάχιστο μια βδομάδα για να μην την πατήσω, άλλα ήθελα να το πω μια και σε όλους όσους μου λένε πόσο πολύ πρήστηκα απαντάω ότι είναι από την περίοδο που θα μου έρθει (ντρέπομαι να πω ότι μπορεί να είμαι έγκυος και μετά να φάω την πατάτα).

Αν υπάρχει κάποια που να είχε κάτι παρόμοιο παρακαλώ ας πει την άποψή της. Κι αν όχι, απλά δώστε μου λίγο κουράγιο ρε κορίτσια, φοβάμαι να σκεφτώ μην τυχόν και απογοητευτώ ξανά....

145Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Ιουν 19, 2011 12:53 pm

ARIADNI


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω markella το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν το πρηξιμο και ο πονος στο στηθος.Οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω.Ωστοσο ευχομαι οι υποωιες σου να γινουν πραγματικοτητα και τελικα να εισαι οντως εγκυος.. Laughing

146Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Ιουν 19, 2011 1:18 pm

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ARIADNI έγραψε:Εγω markella το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν το πρηξιμο και ο πονος στο στηθος.Οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω.Ωστοσο ευχομαι οι υποωιες σου να γινουν πραγματικοτητα και τελικα να εισαι οντως εγκυος.. Laughing



Χίλια ευχαριστώ....

147Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Κυρ Ιουν 19, 2011 11:50 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι συνήθως ίδια με της περιόδου (πολλές φορές πιο έντονα).
Αφού θέλεις επιβεβαίωση θα σου πω ότι και εγώ στην κόρη μου όλοι με ρωτούσαν αν πάχυνα (είχα πολύ πρήξιμο και στο πρόσωπο) και τους έλεγα ότι περιμένω περιοδο.
Ο άντρας της κουνιάδας μου είχε προσέξει και την αλλαγή στο στήθος μου Embarassed και μου πετούσε κάτι κουβέντες του τύπου "μου φαίνεται ότι κάτι σκαρώσατε αυτό το μήνα" και του έλεγα "μπα, περιμένω να αδιαθετήσω". Κι εγώ όμως σαν κι εσένα κάτι μου έλεγε μέσα μου ότι δεν είναι το ίδιο με τις άλλες φορές.
Σου εύχομαι κι εγώ να σου ...σταματήσει η περίοδος και την άλλη βδομάδα με το καλό να μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα!!!!!! Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 328109 Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 536304

148Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Ιουν 21, 2011 12:41 pm

pharmacy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
markella01 πιθστευεεις οτι εχω ακριβως μα ακριβως τα ιδια συμπτωματα κι εγω?????????ειχα ωορηξια στις 8 ου μηνος(εχω αστατο κυκλο συνηθως35-40 ημερων) κ ο γαιτρος μου ειπε ναακνω τεστ εγκυμοσυνης στα μεσα τελη αυτης της εβδομαδας...αλλα εγω η βιαστικη εκανα σημερα τριτη...κ αρνητικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ασχημα ειμαι...θα ξανακανω βεβαια κ στα τελη αλλα εκανα τεστ που λειει οτι δειχβνει απο την 5 μερα συλληψης,,,,δυσκολο να πεσει τοσο εξω........μακαι εσυ να εχεις πιο ευχαριστα

149Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τρι Ιουν 21, 2011 10:29 pm

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pharmacy έγραψε:markella01 πιθστευεεις οτι εχω ακριβως μα ακριβως τα ιδια συμπτωματα κι εγω?????????ειχα ωορηξια στις 8 ου μηνος(εχω αστατο κυκλο συνηθως35-40 ημερων) κ ο γαιτρος μου ειπε ναακνω τεστ εγκυμοσυνης στα μεσα τελη αυτης της εβδομαδας...αλλα εγω η βιαστικη εκανα σημερα τριτη...κ αρνητικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ασχημα ειμαι...θα ξανακανω βεβαια κ στα τελη αλλα εκανα τεστ που λειει οτι δειχβνει απο την 5 μερα συλληψης,,,,δυσκολο να πεσει τοσο εξω........μακαι εσυ να εχεις πιο ευχαριστα

Μην απογοητεύεσαι pharmacy.
Συνέχισε την ...καλή δουλειά, χωρίς άγχος (γιατί η καλή δουλειά δε θέλει άγχος) και θα έρθει ο καιρός για θετικά αποτελέσματα!

150Προσκαλώντας τον πελαργό - Σελίδα 6 Empty Απ: Προσκαλώντας τον πελαργό Τετ Ιουν 22, 2011 4:40 am

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάρες...θα σκίσω τα πτυχία μου. Δεν είμαι έγκυος (κατα φαντασίαν έγκυος μπορεί). Ε ρε τα χάλια μας...Το μόνο που με παρηγορεί σε αυτή την ιστορία είναι ότι τουλάχιστον εσείς μπορείτε να καταλάβετε τί περνάω. Θα σας ενημερώσω για το τί θα μου πει ο γιατρός όταν τελειώσω με την περίοδο. Ήθελα να πάω αυτό τον μήνα άλλα επειδή τα οικονομικά μας ήταν πάρα πολύ στριμωγμένα, ανέβαλλα την επίσκεψη για τον επόμενο. Ίδωμεν. Καμιά φρέσκια εγκυούλα να μας δώσει λίγο κουράγιο υπάρχει????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 13]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις