Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
476 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 476 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
alexia-marinos έγραψε: Καλωσορισες στην παρεα μας κ με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου!!!Και εγω για 06/11 ειμαι!!!!Ειναι το πρωτο σου παιδακι?

οχι το 3ο!!! Very Happy ειμαι γρηγορη. εχω μια κορη 6 χρονων και εναν γιο 4 χρονων. απο μικρη ομως ηθελα 3. εε λεμε με το καλο μετα απο αυτο να κλεισουμε ως γονεις και να αφησουμε να παρει και κανενας αλλος σειρα Razz

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χα χα χα!να σου ζησουν τα παιδακια σου κ με το καλο να γεννηθει κ το τριτο!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dionikou έγραψε:tatianoula καλως ηρθες στην παρεα μας ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 875502 σε ποια εβδομαδα σου ειπε ο γιατρος να κανεις την β επιπεδου?


καλημερα...ο γιατρος μου ειπε οτι στην 20 -22 εβδομαδον γινετε ...ασε εχω μπερδευτει κ με αυτες της εβδομαδες...Εγω περασα το πρωτο σοκ της προηγουμενες μερες..ειχα κανει κανονικα την αυχενικη διαφανεια κ την αλλη μερα με στελνει ο γιατρος μου στο ιποκρατειο ''σε μια γνωστη του'' για να κανω papp-a ...βγαινουν τα αποτελεσματα κ με παιρνει τηλ η γραμματεας του κ μου λεει βγηκαν τα αποτελεσματα αλλα ελατε αυριο απ''το γραφειο να ξανακανουμε την αυχενικη κ ξανα απο την αρχη....ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....της λεω δωσε μου τον γιατρο μου κ λεει δεν ειναι στο γραφειο εχει εφημερια ''στο νοσοκομειο''...τι εχω ??δεν ξερω εμενα αυτο μου ειπε να σας πω ο γιατρος...ΟΛΟΙ ΝΥΧΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ...ΠΑΩ απο''κει μου λεει δεν χρειαζεται να ανχωνεσε απλα το μωρο ηταν λιγο μικρο για αυχενικη κ δεν εδειξαν ξεκαθαρα τα αποτελεσματα αλλα οχι οτι εδειξαν κατι ασχημο...""ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΝΗΞΩ""...σημερα βγαινουν τα καινουρια αποτελεσματα για να δουμε εχω ανχος.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερουδια σε ολες!Χρονια πολλα και παλι σε ολες τις εορταζουσες αυτες τις μερες και σε οσες ειχαν δικους τους που γιορταζαν!

καλωσορισατε οι καινουριες μαμακουλιτσες!καλη λευτερια και με κανεναν πονο!

carrie,οι μαμαδες ειναι μεγαλη "εφευρεση",καλως να τη δεχτεις!Ευτυχως που εγω την εχω κοντα μου και αυτην και την πεθερα μου(κανει ο,τι μπορει και αυτη,μην την αδικω,αν και για δευτερη φορα γιαγια ειναι εξισου τρελαμενη!)γιατι με τις αρρωστιες που περασα και τις αναποδιες και με τους εμετους θα ειχα σοβαρο προβλημα μονη μου.Δουλευει και ο αντρας μου πολλες ωρες,τι απαιτησεις να εχω απο τον δολιο?

μεθαυριο ειναι η ωρα της δικης μου αυχενικης!κοριτσια,προσπαθω να μην το δεσω κομπο οτι θα δουμε το φυλο ή οτι ειναι σιγουρο αυτο που θα δουμε,αλλα ολο και μια κρυφη σκεψη βρισκεται εκει πισω πισω στο μυαλο μου,χιχιχιχι!!! Laughing Laughing Laughing αχ,το μονο που θελω ειναι να πανε ολα καλα και να ειναι καλα το μωρακι μου,ειναι το μονιμο αγχος μου!τον εχω φαει και τον αντρα μου με τις ανησυχιες μου (μηπωσ το ενα,μηπως το αλλο)αλλα ευτυχως με καθησυχαζει καθε φορα. Wink Ανυπομονω τοσο να το δω επισης!την τελευταια φορα που το ειδα ηταν πριν 2 εβδομαδες και το αφησα 4εκ. ποσο να ειναι τωρα αραγε!?!?!ηταν ενα μικρο ανθρωπακι ηδη με χερακια,ποδαρακια,δαχτυλακια και ο γιατρος μου ειπε οτι τωρα σχηματιζονται ακομα και τα δοντακια του κατω απο τα ουλα!!!χαχαχα!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994 αντε να δουμε μεθαυριοοοοοο!!!

καλημερα να εχουμε ολες και καλη συνεχεια με τις κοιλιτσες!




ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 654316

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ. ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η ΠΑΡΕΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΑΤΙΑΝΑ SYPERMAMA KΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ!!!
CARRIE MOY ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ! ΝΑ ΣΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΡΥΘΜΟΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΡΙΚΟΙ.
ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!!! Very Happy Very Happy

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kikitso έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΦΗΣΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ. ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η ΠΑΡΕΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΑΤΙΑΝΑ SYPERMAMA KΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ!!!
CARRIE MOY ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ! ΝΑ ΣΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΡΥΘΜΟΙ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΡΙΚΟΙ.
ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!!! Very Happy Very Happy



γεια σου κικιτσο καλως σας βρηκα και σε σενα ολα καλα να πανε.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994

maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα και απο μενα!!!Την Παρασκευη παω και εγω για αυχενικη επιτελους!!!Να ρωτησω κατι κοριτσια,πριν το β επιπεδου δεν θα κανετε το αλφα τεστ?

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maraki καλημέρα!!Εννοείς το Papp-A? Εγώ το έκανα μαζί με την αυχενική ,μετά τον υπέρηχ μου πήραν αίμα.. Αλήθεια Β επιπέδου πότε κάνουμε?Έχουμε τίποτα άλλες εξετάσεις γενικώς??

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ax,carrie μου,εχουμε ακομα του κοσμου τις εξετασεις!!!Μου εχει δωσει εμενα ο γιατρος εναν καταλογο με εξετασεις αιματος που πρεπει να κανω καθε μηνα και να τις πηγαινω καθε φορα που με βλεπει και επιπλεον ποιες ειναι οι πιο σοβαρες που γινονται ανα τακτα χρονικα διαστηματα...ειναι αρκετες!!!Δεν τις εχω τωρα μπροστα μου να σου τις πω αλλα θα σου τα πει συντομα ο γιατρος σου.υπομονη,ειναι για καλο!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαμομηλάκι μου εμένα μου είπε να πάω ξανά μετα του Αγ. Πνεύματος να με δει αλλά προς το παρόν δεν μου είπε κάτι για εξετάσεις..Ποιος ξέρει..!!

Σας είπα για το ινωμύωμα που μου βρήκε ε??Sad Λέτε να μου δημιουργήσει πρόβλημα?Είναι ενδομήτριο και σχεδόν 2,5εκ.

melina19


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
tatianoula έγραψε:
dionikou έγραψε:tatianoula καλως ηρθες στην παρεα μας ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 875502 σε ποια εβδομαδα σου ειπε ο γιατρος να κανεις την β επιπεδου?


καλημερα...ο γιατρος μου ειπε οτι στην 20 -22 εβδομαδον γινετε ...ασε εχω μπερδευτει κ με αυτες της εβδομαδες...Εγω περασα το πρωτο σοκ της προηγουμενες μερες..ειχα κανει κανονικα την αυχενικη διαφανεια κ την αλλη μερα με στελνει ο γιατρος μου στο ιποκρατειο ''σε μια γνωστη του'' για να κανω papp-a ...βγαινουν τα αποτελεσματα κ με παιρνει τηλ η γραμματεας του κ μου λεει βγηκαν τα αποτελεσματα αλλα ελατε αυριο απ''το γραφειο να ξανακανουμε την αυχενικη κ ξανα απο την αρχη....ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....της λεω δωσε μου τον γιατρο μου κ λεει δεν ειναι στο γραφειο εχει εφημερια ''στο νοσοκομειο''...τι εχω ??δεν ξερω εμενα αυτο μου ειπε να σας πω ο γιατρος...ΟΛΟΙ ΝΥΧΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ...ΠΑΩ απο''κει μου λεει δεν χρειαζεται να ανχωνεσε απλα το μωρο ηταν λιγο μικρο για αυχενικη κ δεν εδειξαν ξεκαθαρα τα αποτελεσματα αλλα οχι οτι εδειξαν κατι ασχημο...""ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΝΗΞΩ""...σημερα βγαινουν τα καινουρια αποτελεσματα για να δουμε εχω ανχος.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994


kalos irthes sthn parea me to kalo to mwraki sou k kala apotelezmata

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
carrie,ειναι λογικο να μην σου ειπε ακομα αφου θα πας του Αγιου Πνευματος,ετσι κι αλλιως εκεινες οτυ 1ου τριμηνου τις εκανες.Οι επομενες αν θυμαμαι καλα ειναι μετα την 17η εβδομαδα.Δεν σου τις ειπε για μην αγχωνεσαι.Ουτε εμενα τις ανεφερε τις επομενες,μονο για το pap-a τον ενοιαζε προς το παρον,τις υπολοιπες τις ειδα σε ενα ενημερωτικο φυλλαδιο που εχει φτιαξει ο ιδιος με γενικες συμβουλες και εχει ολες τις εξετασεις ανα τριμηνο.Αλλα ειναι νωρις ακομη για οτιδηποτε αλλο.Μην αγχωνεσαι καθολου,να περασεις καλα τωρα που θα εχεις τη μανουλιτσα σου και να ονειρευεσαι το νινι!!!


ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 654316 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 654316

melina19


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
koritsia na rwtisokati:thn allh tetarti exw na kanw thn auxenikh mou exei pei o iatros mou.tha hthela na kserw an kanoume k kapoia alla eksetash mazi me afto.exw diavash apo sas gia thn papp a.thn kanw twra?ti einai auti san to test pap pou kaname prin minoume eguios? k ti allo xriazetai.sas thumizw oti eimai sthn 12evdomada.kiss

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melina19 έγραψε:koritsia na rwtisokati:thn allh tetarti exw na kanw thn auxenikh mou exei pei o iatros mou.tha hthela na kserw an kanoume k kapoia alla eksetash mazi me afto.exw diavash apo sas gia thn papp a.thn kanw twra?ti einai auti san to test pap pou kaname prin minoume eguios? k ti allo xriazetai.sas thumizw oti eimai sthn 12evdomada.kiss

Μελίνα μου το Papp-A είναι εξέταση αίματος η οποία επιβεβαιώνει ουσιαστικά την αυχενική ,ανυχνεύει και αυτό κάτι στο αίμα για τις 3 χρωμοσωμικές ανωμαλίες που εξετάζεσαι.

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παντως,carrie,και η μαμα μου ειχε 2 ινομυωματα οταν ηταν εγκυος στον αδερφο μου,δεν ειχε κανενα προβλημα,γεννησε φυσιολογικα και μαλιστα ο αδερφος μου ηταν και σχεδον 4 κιλα!πολλες γυναικες εχουν ινομυωματα,και η θεια μου ειχε,εμεινε εγκυος κανονικα,γεννησε και τα εβγαλε μετα.

Το papp-A ειναι η πρωτη πιο σοβαρη εξεταση που γινεται σε συνδυασμο με την αυχενικη και το καταλαβα οταν ο γιατρος μου ειπε μολισ βγουν τα αποτελεσματα ή να του τα παω επιτοπου στο ιατρειο ή να του τα στειλω με φαξ.με τις αλλες εξετασεις δεν εκανε ετσι.Αλλα μου ειπε οτι ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες κατι να μην παει καλα,τα πιο πολλα μωρακια ειναι φυσιολογικα και μια χαρα!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melina19 έγραψε:
tatianoula έγραψε:
dionikou έγραψε:tatianoula καλως ηρθες στην παρεα μας ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 875502 σε ποια εβδομαδα σου ειπε ο γιατρος να κανεις την β επιπεδου?


καλημερα...ο γιατρος μου ειπε οτι στην 20 -22 εβδομαδον γινετε ...ασε εχω μπερδευτει κ με αυτες της εβδομαδες...Εγω περασα το πρωτο σοκ της προηγουμενες μερες..ειχα κανει κανονικα την αυχενικη διαφανεια κ την αλλη μερα με στελνει ο γιατρος μου στο ιποκρατειο ''σε μια γνωστη του'' για να κανω papp-a ...βγαινουν τα αποτελεσματα κ με παιρνει τηλ η γραμματεας του κ μου λεει βγηκαν τα αποτελεσματα αλλα ελατε αυριο απ''το γραφειο να ξανακανουμε την αυχενικη κ ξανα απο την αρχη....ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΕΓΩ ΛΕΩ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....της λεω δωσε μου τον γιατρο μου κ λεει δεν ειναι στο γραφειο εχει εφημερια ''στο νοσοκομειο''...τι εχω ??δεν ξερω εμενα αυτο μου ειπε να σας πω ο γιατρος...ΟΛΟΙ ΝΥΧΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ...ΠΑΩ απο''κει μου λεει δεν χρειαζεται να ανχωνεσε απλα το μωρο ηταν λιγο μικρο για αυχενικη κ δεν εδειξαν ξεκαθαρα τα αποτελεσματα αλλα οχι οτι εδειξαν κατι ασχημο...""ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΝΗΞΩ""...σημερα βγαινουν τα καινουρια αποτελεσματα για να δουμε εχω ανχος.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][url=http://www.pregnology.com]Make a pregnancy ticker[/url

kalos irthes sthn parea me to kalo to mwraki sou k kala apotelezmata

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki85 έγραψε:Καλημερα και απο μενα!!!Την Παρασκευη παω και εγω για αυχενικη επιτελους!!!Να ρωτησω κατι κοριτσια,πριν το β επιπεδου δεν θα κανετε το αλφα τεστ?

γεια σου μαρακι .στην 16-18 εβδομαδα γινετε ενα διπλο η τριπλο τεστ με ληψη αιματος απο την μητερα που προσδιοριζονται δυο η τρεις ουσιες.μα αυτον τον τροπο γινεται υπολογισμος του κινδυνου για χρωμοσωματικες ανωμαλιες του εμβρυου..
στην 20-22η βδομαδα ειναι ο μεγαλοσ υπερηχος Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ελεγχονται το κρανιο-ο εγκεφαλος-το προσωπο-η καρδια-οι πνευμονες-η κοιλια-το στομαχι-το εντερο-οι νεφροι-τα ακρα-ΤΟ ΦΥΛΟ-ο πλακουντας-το αμνιακο υγρο-ο τραχηλος της μητρας...
30η εβδομαδα γινεται το τριτο κ τελευταιο υπερηχογραφημα οπου διαπιστωνεται αν το εμβρυο μεγαλωνει φυσιολογικα η οχι....αυτα και μην νομιζετε οτι τα ηξερα ολα αυτα εχω το ενημερωτικο φυλλαδιο διπλα μου και'''γω το πρωτο περιμενω....ελπιζω να βοηθησα...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][url=http://www.pregnology.com]Make a pregnancy ticker[/url

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:παντως,carrie,και η μαμα μου ειχε 2 ινομυωματα οταν ηταν εγκυος στον αδερφο μου,δεν ειχε κανενα προβλημα,γεννησε φυσιολογικα και μαλιστα ο αδερφος μου ηταν και σχεδον 4 κιλα!πολλες γυναικες εχουν ινομυωματα,και η θεια μου ειχε,εμεινε εγκυος κανονικα,γεννησε και τα εβγαλε μετα.

Το papp-A ειναι η πρωτη πιο σοβαρη εξεταση που γινεται σε συνδυασμο με την αυχενικη και το καταλαβα οταν ο γιατρος μου ειπε μολισ βγουν τα αποτελεσματα ή να του τα παω επιτοπου στο ιατρειο ή να του τα στειλω με φαξ.με τις αλλες εξετασεις δεν εκανε ετσι.Αλλα μου ειπε οτι ειναι ελαχιστες οι πιθανοτητες κατι να μην παει καλα,τα πιο πολλα μωρακια ειναι φυσιολογικα και μια χαρα!

Κατάλαβα χαμομηλάκι..Απλά δεν έχω ιδέα γενικώς, πως στο καλό δημιουργήθηκε αυτό? Και μπορεί να φύγει μόνο του ή πρέπει να αφαιρεθεί χειρουργικά?

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΤΕΡΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΡΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ. ΕΓΩ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΕΚΑΝΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ Α- ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΜΕΣΟ ΚΟΥΜΠΣ ( ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΕΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ( ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΕΣ)
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΙ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΥΧΟ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Very Happy Very Happy

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κατάλαβα χαμομηλάκι..Απλά δεν έχω ιδέα γενικώς, πως στο καλό δημιουργήθηκε αυτό? Και μπορεί να φύγει μόνο του ή πρέπει να αφαιρεθεί χειρουργικά? [/quote]

οταν τα εβγαλε η μαμα μου,ηταν η εποχη του χαλκου και γινοταν χειρουργικα...τωρα δεν ξερω,μπορει να γινονται και αλλιως.Σιγουρα ειναι μια διαδικασια αλλα δεν ειναι της στιγμης.Στην εγκυμοσυνη ανακαλυπτεις διαφορα γιατι ειναι η πρωτη φορα που ψαχνεσαι σοβαρα.Εμενα μου βρηκαν πετρουλα στην χολη (ντοινγκ!!! Shocked Shocked Shocked )και μου ειπαν οτι πολλες εγκυες αποκτουν αλλα αργοτερα και η δικη μου ηταν μαλλον απο πριν...πραγμα σπανιο γιατι πετρες τετοιες εμφανιζονται συνηθως σε παχυσαρκα ατομα και τετοιο δεν ειμαι απο οσο ξερω Laughing Laughing Laughing ...θα την βγαλω μετα και οοοοταν με ενοχλησει...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι κατάλαβα τι εννοείς. Εγώ επειδή είχα ένα θέμα τον τελευταίο 1,5 χρόνο έκανα κάθε 4 μήνες τεστ Παπ και τώρα έπρεπε να κάνω ξανά Απρίλιο αλλά προέκυψε η εγκυμοσύνη οπότε ...πάπαλα!! Οπότε δεν ξέρω αν το είχα πχ από νωρίτερα πάντως αν το είχα τώρα σίγουρα μεγαλώνει λόγω και των ορμονών και λόγω και του ότι μεγαλώνει η μήτρα. Ρώτησα τον γιατρό και η αλήθεια είναι ότι μάλλον δεν ήθελε να με αγχώσει γι'αυτό απέφυγε να μου το πει κιόλας και μου είπε πως συνήθως δεν δημιουργούν πρόβλημα απλώς ίσως κάποιες φορές να δυσκολέψουν κάπως τον τοκετό.. Αλλά δεν ξέρω, έχω ανυσηχήσει κάπως γιατί διάβασα και περιπτώσεις που είχε μεγαλώσει τόσο που πίεζε το μωρό και έπρεπε να γίνει πρόωρος τοκετός.. Μήπως να το ψάξω περισσότερο?? Rolling Eyes Rolling Eyes

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι να σου πω,carrie μου...ασε να περασει λιγος καιρος και βλεπεις.Εξαλλου δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις και κατι να επεμβεις αυτη τη στιγμη,το μονο που θα καταφερεις ειναι να αγχωθεις περισσοτερο.Η θεια μου που ειχε ινομυωμα γεννησε με καισαρικη και αν θυμαμαι καλα -γιατι εχουν περασει και 15 χρονια- της αφαιρεσε το ινομυωμα επι τοπου ή λιγο μετα.Παντως δεν την εμποδισε στην εγκυμοσυνη.Εξαρταται βεβαια και απο τη θεση του ινομυωματος,και του μωρου και ποσο απεχουν το ενα απο το αλλο,οποτε θα το παρακολουθει ο γιατρος σου οσο μεγαλωνει η κυηση.Μην ανησυχεις εκ των προτερων,ο γιατρος σου ξερει καλυτερα.Σημασια εχει να εισαι ηρεμη για να ειναι ηρεμο και το μωρουλι...και το λεω εγω αυτο η φοβιτσιαροαγχωμενοτρελη υποψηφια μαμα!

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
CRRRIE MOY ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΕ ΛΟΓΩ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗΣ ΣΟΥ.ΜΙΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ.ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ Η ΟΠΟΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΜΗΛΑΚΙ ΜΕΙΝΕ ΗΡΕΜΗ queen queen

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
carrie μου μην αγχωνεσαι παρα μονο αν στο πει ο γιατρος! εχω και γω ινομυωμα στο ειχα πει ξανα, ακολουθω το γιατρο το παραΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ με καθησηχαζει! μην αγχωνεσαι!

κοριτσια μαλλον και γω για εδω ειμαι!
σημερα ακουσα την καρδουλα του μωρου μου! νιωθω απιστευτα τι να λεμε τωρα.... ξερετε!
ειπε οτι με υπολογιζει για τα χριστουγεννα! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 215994

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
carrie εχω ακούσει κι άλλες γυναίκες να είχαν ινωμύωμα κατά την εγκυμοσύνη,ωστόσο όλες οι περιπτώσεις που ξέρω πηγαν μια χαρά!Ο γιατρός σου βέβαια θα σου πει λεπτομέρειες, γιατί κάθε κορίτσι και κάθε περιπτωση είναι μοναδική.Βέβαια δεν νομίζω ότι αξίζει να αγχώνεσαι γι αυτό, αλλιώς θα σου είχε πει να κάνεις κάτι άμεσα.Ας γεννήσεις με το καλό και θα το φτιάξεις και αυτό το θέμα.... Very Happy
Κοριτσόπουλα σχετικά με τις εξετάσεις, όπως είπε η κοπέλα πιο πριν είναι πάλι εξατομικευμένες,εκτός από τις μεγάλες στάνταρ εξετάσεις κάθε τριμήνου, οπότε ας μην επηρεάζεται η μία από τις εξετάσεις της άλλης και αγχωνόμαστε χωρις λόγο.Εγώ μετά την αυχενική και το Παπ-Α έκανα μόνο μια γενική αίματος και ούρων (στην 17 εβδομάδα) και έπειτα θα κάνω τη β επιπέδου (μετά την 20ή εβδομάδα).Ειναι θέμα γιατρου,κύησης και οργανισμού...
tattoed snowhite αχ, άκουσες καρδούλα!!τί όμορφα!!Εγώ ρε κορίτσια στην αρχή το ένιωθα σαν κα΄τι εντελώς ξένο, δεν χωρούσε το μυαλό μου ότι είναι ένα μικρό ανθρωπάκι μέσα στην κοιλιά μου!!!Τωρα αρχίζω και το"χωνεύω" σιγά σιγά!!! φιλιά σε όοοολες!!! σμουτς! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 - Σελίδα 28 536304

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις