Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 31]

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama_evi έγραψε:
eleftherna έγραψε: Καλά, αυτό το μήνυμα το γράφω με διαστήματα από το πρωί, αλλά εσείς όλο γράφετε καινούρια πράγματα και δεν προλαβαίνω!!!!! Λοιπόν, ανεβάζω αυτά προς το παρόν και επανέρχομαι αφού φάει το μπουμπούκι μου!!![/b][/color]

Δεν θα το πιστέψεις! Και γω από το πρωί το είχα ανοιχτό και έγραφα, όπως και συ με διαστήματα, και τώρα πήγα να συνεχίσω αλλά είχε κολλήσει και μου έκλεισε!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654655 Έλεος! Sad Άντε τώρα να τα ξαναγράψω! Το βραδάκι που θα κοιμηθεί ο μπεμπούλης!

Ας ευχηθώ λοιπόν καλό απόγευμα, μιας και είναι ώρα για τάισμα και (πάλι) δεν προλαβαίνω! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 536304
Καλά.. αυτό εγώ το παθαινω διαρκώς!! Χαιρομαι που δεν είμαι η μόνη.. γιατί βλεπω κατα καιρούς απανωτές αναρτήσεις απο αλλες κοπέλες στο φόρουμ και λέω "πότε προλαβαίνουν; μήπως είμαι εγώ υπερβολική που είμαι όλη την ώρα πάνω απο το μωρό και περιμένω να κοιμηθεί για να γράψω (καθως ταυτόχρονα σιδερώνω-απλώνω ρουχα-βάζω πιάτα στο πλυντηριο-τσεκάρω μέιλ-τρώω-βγαζω φρύδια κ.λ.π.)"

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleutherna ο γυναικολιγος μου με επεισε να θηλασω!Ευτυχως!
Ελεγα στις μαιες οτι ματωνω και να με παρακολουθησουν να δουν αν κατι δεν κανω σωστα και μου λεγανε να βαζω κρεμα και να μη θηλαζω αν ποναω affraid Αφου φαντασου το μωρο γεννηθηκε μεσημερι.Ειχε βραδυασει κ καμια δεν περασε να με ρωτησει αν θελω να θηλασω...Η κοπελα απο το διπλανο κρεβατι μου δειξε.Ο γιατρος μου περασε την επομενη ημερα να με δει για αυτο την πρωτη ημουν ολο λαθη και αποριες.

Το παιδι δεν γυρναει απλως οαντρας μου την αφησε στονκαναπε απο τη μερια που κανει ανακληση πηρε φορα εκανε 1,5 στροφη κ βρεθηκε κατω!Εκει καταληξαμε που το σκεφτηκαμε.

Το ωραριο το εφτιαξε μονη της μολις μπηκε στον 3ο.Πριν κοιμοταν 5-6 το πρωι και ξυπνουσε μεσημερι!!!!ετρωγε ,ξανακοιμοταν ενα 2ωρο κ τελικα το απογευμα σηκωνοταν..

Μην απογοητευεσαι απο το θηλαστρο.Δεν σου δειχνει ποσο γαλα εχεις αλα ποσο μπορεις να αντλησεις...
Εγω το βαριεμαι και δεν το χρησημοποιω τωρα πια

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Neni καλο αυτό με τα φρύδια! Οι μέρες περνάν και συνεχώς βγαίνουν τα άτιμα! Καραμανλής έχω καταντήσει! Είναι από τα λίγα που κάνω που και που για τον εαυτό μου!!!

Αθηνά το ξέρω αυτό για το θήλαστρο, αλλά όπως και να το κάνεις, δίνει μια ιδέα... Το χρησιμοποιώ σπάνια. Εδώ και μία εβδομάδα για παράδειγμα είχα στο νου να βγάλω γάλα (σε τρεις δόσεις - να μένει τίποτα για το παιδί!) για να έχω που θα πήγαινα στην παρουσίαση του διδακτορικού του καλού μου. Η πλάκα είναι οτι το γάλα το πήρα μαζί, αλλά ξέχασα τη θηλή του μπιμπερό!!! Οπότε τον τάισα με την πατροπαράδοτη μέθοδο (στο γραφείο του, όχι στο αμφιθέατρο)! Αυτό είναι ένα από τα καλά του θηλασμού! Δεν έχεις τίποτα ανάγκη, παρά μόνο το σώμα σου!
Άσχετο, σε ποιο νησί μένεις?

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marimag έγραψε:κοριτσια καλημερα!!!η δικη μας ιστορια ξεκινά 1 φλεβαρη που γεννησα τον μπεμπακο 3.800!!!καισαρικη αλλα η αποθεραπαει απολύ καλή με ελάχιστο πόνο καθητήρας και ορός έφυγαν την πρώτη μέρα και το απογευμα περπάτησα κιολας..το μωρακι το θηλασα αποκλειστικα το πρώτο δίμηνο.

το γάλα έτρεχε και απο τα δυο στήθη αλλά αυτό έδειχνε να πεινάει συνέχεια!!!
θηλαζα οτι ωρα ήθελε οση ώρα ήθελε και έφτασα να κοιμάται στο στήθος πάνω και απο μιαμιση ώρα κάθε δτο ώρες!!!είχα κυριολεκτικά πεθάνει απο την κουραση και την αϋπνια αλλά ήμουνα αποφασισμενη να θηλάσω!!!

τον πρώτο μήνα πήρε 500γραμμαρια ενώ στο μαιευτήριο είχε χάσει 430...τον δεύτερο 300!!!σκέτη απογοήτευση να κλαίει το παιδακι και να δείχνει οτι δεν χορτάινει!!!

εντωμεταξύ και κολικούς έκανε και έβγαλε και δερματίτιτδα μόνο με το μητρικό γάλα!!!

ο παιδίατρος μας που είναι υπερ του θηλασμού αποφάσισε τελικά να μας πει για συμπλήρωμα γιατί το μωράκι δεν πάιρνει κιλά ενω στο ύψος έφτασε τα 64 εκατοστα!!!!!!

δίνω μια βδομαδα το φριζολακ κομφορτ και το παιδι πήρε 350γραμμαρια!!!δεν κλαίει είναι ήρεμος και κοιμάται κανονικά!!!τι να πω ρε κορίτσια τον θηλάζω βέβαια πάντα πριν το συμπληρωμα αλλά όπως καταλαβαίνετε το γάλα μειώνεται... Mad Mad Mad Mad

Αχ, τι ταλαιπωρία περάσατε! Πολύ κρίμα... Δεν πειράζει, μη στεναχωριέσαι, τέλος καλό! Μα καλά, τον Φασούλα θα κάνεις!?! Να τον χαίρεστε!

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleftherna έγραψε:[color=darkred]! Ντρέπομαι που το λέω, αλλά έτσι είναι. Μια φίλη μου με ρώτησε: τον αγαπάς περισσότερο από το Μάιλο (το σκύλο μου) και της απάντησα οτι η αγάπη χτίζεται, με τον Μάιλο έχουμε ζήσει 10 χρόνια, ενώ με το παιδί 10 μέρες! Τώρα φυσικά η αγάπη έχει χτίσει πολυκατοικία!

Εμένα κακά κάνει 3-4 φορές την ημέρα. Είναι όμως πολύ υδαρή. Και τα δικά σας έτσι είναι? Ο δικός μου έχει πολλά αέρια!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο δυνατά ακούγονται! Πολλές φορές την ημέρα! Αρκετές φορές μάλιστα πονάει πριν την αμολήσει και ξυπνάει, αν κοιμάται!

[]

Και εγώ το είχα σκεφτει αυτό για το σκύλο μου, αλλά δεν τόλμησα να το εκφράσω δυνατά ποτέ.. αχχχ.

Κακά και αέρια; Συνήθως η αναγκη αλλαγής πάμπερς γίνεται αντιληπτή με την ακοή, όχι με την όσφρηση!! Ακούγεται απο το διπλανό δωμάτιο! Και ναι, συχνά απο την φόρα και την υδαρή υφή, βγαίνουν έξω απο το παμπερς.. όλα χάλια..

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eleftherna έγραψε:

Αθηνά το ξέρω αυτό για το θήλαστρο, αλλά όπως και να το κάνεις, δίνει μια ιδέα... Το χρησιμοποιώ σπάνια. Εδώ και μία εβδομάδα για παράδειγμα είχα στο νου να βγάλω γάλα (σε τρεις δόσεις - να μένει τίποτα για το παιδί!) για να έχω που θα πήγαινα στην παρουσίαση του διδακτορικού του καλού μου. Η πλάκα είναι οτι το γάλα το πήρα μαζί, αλλά ξέχασα τη θηλή του μπιμπερό!!! Οπότε τον τάισα με την πατροπαράδοτη μέθοδο (στο γραφείο του, όχι στο αμφιθέατρο)! Αυτό είναι ένα από τα καλά του θηλασμού! Δεν έχεις τίποτα ανάγκη, παρά μόνο το σώμα σου!
Άσχετο, σε ποιο νησί μένεις?


Laughing Laughing

Καλο το περιστατικο με το μπιμπερο!Εγω βασικα το εκοψα το θηλαστρο γιατι απο τα μπιμπερο καταπινε αερα και μετα εκλαιγε γιατι της πονουσε η κοιλιτσα και ετσι τα εχω παρει απο φοβο...Δεν ξερω αν ειμαστε ετοιμες να τα ξανα χρησιμοποιησουμε.
Στη Ροδο μενω εδω και 2 χρονια λογω επαγγελματος(στρατωτικοι και οι 2) και δεν ξερω για ποσο ακομα.Το καλοκαιρι ισως παρουμε μεταθεση για την Αθηνα.Ειδαλλως θα παραμεινουμε αλλα 2 χρονακια.
Εσυ σε ποια περιοχη μενεις ?

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βρε κοριτσια.. ημαρτον, ΔΕΝ σας προλαβαινω!!!!!!! χαχαχχαχαχαααααα
Δεν ξερω πως να επισυναπτω κομματι κομματι για να δινω απαντησεις κι ετσι θα μιλησω γενικα!!! χαχχααα
Λοιπον μετα απο καμποσες προσπαθειες μαλλον δεν θα της δοσω ξενο γαλα!! Ασ' το καλο!! δεν μπορω να την πιεσω να πιει αυτη την αηδια..(το δοκιμασα και παραλιγο να κανω κι εγω εμετο) Το ξερω οτι η βασικη 'θεραπεια' για την αλλεργια ειναι ο αποκλειστηκος θηλασμος με διαιτα αποκλεισμου απο τη μητερα! αυτο ακριβως κανω κι εγω εδω και 1.5 μηνα που εγινε η διαγνωση!! Αλλα βρε κοριτσια εκτος απο 7 συνεχομενες ημερες (και μοναδικες) καθε μερα εχει τουλαχιστον 1-2 αιματηρες κενωσεις, ολες οι κενωσεις της μικρουλας μου ειναι ηδαρες με πρασινες βλενες και τωρα προστεθηκε και η ατοπικη δερματιτιδα!! Ολα αυτα ειναι τα συμπτωματα οτι τα αλλεργιογονα στην ουσια δεν φευγουν απο τον οργανισμο της.... το επικινδυνο ειναι οι αιματηρες κενωσεις (πρωκτοκωλιτιδα) γιατι οσο συνεχιζονται αυξανονται οι πιθανοτητες για αναιμια και αυτο ειναι πραγματικα σοβαρο!! Αυτος ειναι ο λογος που προτεινε η γιατρος το υποαλλεργικο, μπας και καταφερουμε να 'αραιωσουμε' λιγο τα αλλεργιογονα στον οργανισμο της μικρουλας μου και συνελθει!! Ολο αυτο της κανει αρκετα εντονους κολικους της μπεμπουλας μου!!! Οσων αφορα τη διαιτα αποκλησμου ειναι πολυ μεγαλο μανικι ρε παιδια!! Και το κακο ειναι οτι δεν ξερεις που μπορει να ειναι κρυμμενο το γαλα... εκτος αυτου δεν τρωω ουτε μοσχαρι, αυγο αλλα και ο,τι πιθανων να επιδεινωσει τους κολικους!! Και μετα απο ολα αυτα να το βλεπεις να ταλαιπωρειται τοσο το μωρακι μου απο πονους χωρις να βελτιωνονται ουτε οι κενωσεις και να κινδυνευουμε για αναιμια..... No No Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 534787 Δεν με νοιαζει για τη διαιτα μου... αλλα ποσο πιο υστερικη να γινω ψαχνοντας ολες τις ετικετες των προιοντων??.... Το ξερετε οτι τα περισσοτερα ψωμια του εμποριου περιεχουν γαλα????????? Και γενικα υπαρχουν 25-30 πρωτεινες γαλακτος που μπορει να ειναι κρυμμενες ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!! Η καζεϊνη ας πουμε....
Σκατα.... Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 534787 Τελος παντων, απο εδω κι επειτα το μονο που μπορω να κανω ειναι να τρωω μονο οτι φτιαχνω εγω και τιποτα αλλο!! Αλλα και μετα απο ολα αυτα να ξερεις οτι ΔΕΝ ειναι πιστοποιημενο οτι πραγματι η διατροφη της μαμας ως προς τα αλλεργιογονα μπορουν πραγματικα να επιρρεαζουν τα αλλεργικα μωρακια.... Αντε βγαλε ακρη μετα.... Rolling Eyes Crying or Very sad scratch

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
Κορίτσια έχουν βγει καπελάκια θηλασμού. Είναι τοσο χαριτωμένα! Δείτε εδώ: http://mamalydia.wordpress.com/2009/05/07/breastfeeding_hats/

ΚΑΛΕΕΕ....... Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 587529 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 587529 τι τελεια ιδεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316
Γιουπιιιιι..... Και επειδη με τις αγορες μεσω ιντερνετ δεν ειμαι πολυ εξοικειωμενη, θα ραψω δυο τρια σε διαφορετικα χρωματα Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 875502 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 875502 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 875502
ΤΗΑΝΚ ΥΟU!!!!!!!!!!!!!

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολυ καλη η ιδεα σου,μπραβο!!!Και πιο οικονομικη και ακριβως οπως τα θελουμε!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 587529 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 587529

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariza έγραψε:Βρε κοριτσια.. ημαρτον, ΔΕΝ σας προλαβαινω!!!!!!! χαχαχχαχαχαααααα
Δεν ξερω πως να επισυναπτω κομματι κομματι για να δινω απαντησεις κι ετσι θα μιλησω γενικα!!! χαχχααα
Λοιπον μετα απο καμποσες προσπαθειες μαλλον δεν θα της δοσω ξενο γαλα!! Ασ' το καλο!! δεν μπορω να την πιεσω να πιει αυτη την αηδια..(το δοκιμασα και παραλιγο να κανω κι εγω εμετο) Το ξερω οτι η βασικη 'θεραπεια' για την αλλεργια ειναι ο αποκλειστηκος θηλασμος με διαιτα αποκλεισμου απο τη μητερα! αυτο ακριβως κανω κι εγω εδω και 1.5 μηνα που εγινε η διαγνωση!! Αλλα βρε κοριτσια εκτος απο 7 συνεχομενες ημερες (και μοναδικες) καθε μερα εχει τουλαχιστον 1-2 αιματηρες κενωσεις, ολες οι κενωσεις της μικρουλας μου ειναι ηδαρες με πρασινες βλενες και τωρα προστεθηκε και η ατοπικη δερματιτιδα!! Ολα αυτα ειναι τα συμπτωματα οτι τα αλλεργιογονα στην ουσια δεν φευγουν απο τον οργανισμο της.... το επικινδυνο ειναι οι αιματηρες κενωσεις (πρωκτοκωλιτιδα) γιατι οσο συνεχιζονται αυξανονται οι πιθανοτητες για αναιμια και αυτο ειναι πραγματικα σοβαρο!! Αυτος ειναι ο λογος που προτεινε η γιατρος το υποαλλεργικο, μπας και καταφερουμε να 'αραιωσουμε' λιγο τα αλλεργιογονα στον οργανισμο της μικρουλας μου και συνελθει!! Ολο αυτο της κανει αρκετα εντονους κολικους της μπεμπουλας μου!!! Οσων αφορα τη διαιτα αποκλησμου ειναι πολυ μεγαλο μανικι ρε παιδια!! Και το κακο ειναι οτι δεν ξερεις που μπορει να ειναι κρυμμενο το γαλα... εκτος αυτου δεν τρωω ουτε μοσχαρι, αυγο αλλα και ο,τι πιθανων να επιδεινωσει τους κολικους!! Και μετα απο ολα αυτα να το βλεπεις να ταλαιπωρειται τοσο το μωρακι μου απο πονους χωρις να βελτιωνονται ουτε οι κενωσεις και να κινδυνευουμε για αναιμια..... No No Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 534787 Δεν με νοιαζει για τη διαιτα μου... αλλα ποσο πιο υστερικη να γινω ψαχνοντας ολες τις ετικετες των προιοντων??.... Το ξερετε οτι τα περισσοτερα ψωμια του εμποριου περιεχουν γαλα????????? Και γενικα υπαρχουν 25-30 πρωτεινες γαλακτος που μπορει να ειναι κρυμμενες ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!! Η καζεϊνη ας πουμε....
Σκατα.... Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 534787 Τελος παντων, απο εδω κι επειτα το μονο που μπορω να κανω ειναι να τρωω μονο οτι φτιαχνω εγω και τιποτα αλλο!! Αλλα και μετα απο ολα αυτα να ξερεις οτι ΔΕΝ ειναι πιστοποιημενο οτι πραγματι η διατροφη της μαμας ως προς τα αλλεργιογονα μπορουν πραγματικα να επιρρεαζουν τα αλλεργικα μωρακια.... Αντε βγαλε ακρη μετα.... Rolling Eyes Crying or Very sad scratch
Πω πω πολυ μανικι τραβας!!!Εγω στη θεση σου θα το εψαχνα παραπανω δε θα εμενα μονο στη γνωμη της παιδιατρου,θα εκανα περαιτερω εξετασεις.Παντα το κανω,παιρνω 2η και 3η μη σου πω γνωμη.Ειδικα αν δεν εβλεπα βελτιωση...Η αναιμια δεν ειναι απλη υποθεση,χωρις να θελω να σε αγχωσω νομιζω πως πρεπει να ενεργοποιηθεις συντομα!Καλη δυναμη!

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια! Τί όμορφη μέρα!! sunny
Είπα σήμερα να πάρω το καμάρι μου και να πάμε μέχρι το βιβλιοπωλείο της γειτονιάς.. βλέπετε, διάβασα ότι τα πρώτα ερεθίσματα που παίρνει το παιδί από το περιβάλλον του είναι σημαντικά για την μετέπειτα εξέλιξη του (όλο κάτι τέτοιες μαλ… διαβάζω και επηρεάζομαι και αγχώνομαι) έτσι θεώρησα καλό να κάνω το παιδί μου να αγαπήσει τα βιβλία.. οι πρωινές βόλτες μας συνήθως είναι στον φούρνο, στο μανάβικο, στον ψαρά και σε λοιπά συναρπαστικά μέρη, τα οποία δεν προσφέρονται φυσικά για πνευματική επαγρύπνηση!!

Την βάζω λοιπόν στο sling μας με την μούρη της προς τα έξω, της βάζω και το καπελάκι τύπου σαρλότ που το πήρα ασπρόμαυρο να είναι ασορτί με το sling (τα ασορτί με μάραναν..) και ξεκινάμε. Μπαίνουμε στο βιβλιοπωλείο και … αλίμονο, η μικρή μου μέλλουσα διανοούμενη κλαίει σπαραχτικά! Της μιλάω, της δείχνω βιβλία.. τίποτα, το ουά-ουά!! Αρχίζω να αναθεωρώ τα φιλόδοξα μητρικά μου σχέδια και προσπαθώ να συμφιλιωθώ με την ιδέα ότι μεγαλώνω την Βέφα Αλεξιάδου και όχι την Ελένη Γλύκατζη-Αρβελέρ .. ώσπου η πωλήτρια διακριτικά με ενημερώνει ότι το καπελάκι (το ασπρόμαυρο, το ασορτί) έχει πέσει και καλύπτει το πρόσωπο της κορούλας μου, η οποία κλαίει γιατί δεν βλέπει!!

Ένιωσα σαν ευθυμογράφημα προηγούμενης δεκαετίας.. ξέρετε, σε αυτά που ο ήρωας δεν συνειδητοποιεί το προφανές… Τέλος πάντων..

Με την ευκαιρία να πούμε και συγχαρητήρια στην Eleftherna για τον άντρα της που παρουσίασε το διδακτορικό του! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316 Να τον χαίρεσαι. Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316 ( σίγουρα η μαμά του δεν τον έπνιγε με καπέλα, ούτε ξέχναγε θηλές μπιμπερό όταν ήταν μικρός, και γι’ αυτό έγινε έξυπνος , έ;;; )

Μαριζάκι, τι να πω.. κουράγιο!! Αφού με όλα αυτά έχεις και διάθεση να ράβεις καπέλα.. μπράβο σου!

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mariza τι παρανοια ζεις!!!!!πως αντεχεις?μπραβο...
Και εγω θα σου προτεινα αν θες να παρεις και αλλες γνωμες παιδιατρων...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την athina235 στις Τετ Απρ 13, 2011 11:36 pm, 1 φορά

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αθηνα μου, ωραια που εισαι στη Ροδο! Εγω μενω Αθηνα, στη Γλυφαδα. Δυστυχως καταγομαι απο εδω (οι παππουδες μου ηταν βοσκοι στη Γλυφαδα) κ ετσι δεν εχω καποιο σπιτι στην επαρχια, οπου θα μπορουσα να πηγαινω... Έχω ζησει μονο ενα χρονο στους Παξους, οπου διοριστηκα (ειμαι εκπαιδευτικός) kai h zvh sthn eparxia moy arese...

Μαριζα, κουραγιο!!!! Smile
θα ραψεις μονη σου τα καπελακια! Μπραβο! Και εγω ραβω λιγο, αλλα αυτο μου φαινεται δυσκολο!

Νενη εγω τον πηρα στην αστυνομια για να βγαλω ταυτοτητα! ελπιζω να μην αγαπησει το χωρο και τον γυρευω στα κρατητηρια οταν μεγαλωσει!!! Σε ευχαριστω για τον καλο μου! Αργησε, αλλα τα καταφερε! Τωρα πια εχουμε κι εμεις ενα γιατρο στο σπιτι!!!

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Neni....xaxaxxaaaa.... γελασα αρκετα..!!!!!!!! χαχαχααα.... κατι τετοια κανω κι εγω!!!!

Μπα κοριτσια... μη φανταζεστε οτι ραβω εγω, μονο το πατρον ξερω να κανω, καθως και να διαλεξω τα υφασματα! Μεχρι εκει... τα υπολοιπα ή η μητερα μου ή μια φιλη μοδιστρα!!
Ε, για να λεω οτι δεν πηγε στραφι το νεανικο μου πτυχιο!! χαχαχχαχαααααα (Styling, σχεδιο μοδας και ενδυματολογια θεατρου)Μη ψαρωνετε, ποτε δεν εκανα τιποτα της προκοπης επαγγελματικα!! (μαλλον τοσο καλη ημουν...χαχχαχαχαχχααα) Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 328109 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 328109 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 328109

Λοιπον σημερα ηταν μια πολυ καλη μερα για το μωρακι μου.... Το προσωπακι δειχνει σα να μην εχει τιποτα, στο κορμακι του οι αγριαδες του εκζεματος εχουν μαλακωσει και τα κακακια μας ειχαν κανονικο χρωμα, εκτος μιας πανας!!!!!!!!! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316
Αχ.... μακαρι να κρατησει!!!!
Θα κλεισω ραντεβου για μετα το Πασχα με αλλεργιολογο στο Παιδων Πεντελης για να παρω και μια δευτερη γνωμη καθως και εγγραφη γνωματευση για πασα χρηση στο ταμειο ασφαλειας μου... αλλα και με εναν ιδιωτικο παιδοαλλεργιολογο που εμαθα οτι ειναι παρα πολυ καλος...... Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 654316

mariza

mariza
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eleftherna έγραψε:Αθηνα μου, ωραια που εισαι στη Ροδο! Εγω μενω Αθηνα, στη Γλυφαδα. Δυστυχως καταγομαι απο εδω (οι παππουδες μου ηταν βοσκοι στη Γλυφαδα) κ ετσι δεν εχω καποιο σπιτι στην επαρχια, οπου θα μπορουσα να πηγαινω... Έχω ζησει μονο ενα χρονο στους Παξους, οπου διοριστηκα (ειμαι εκπαιδευτικός) kai h zvh sthn eparxia moy arese...

Νενη εγω τον πηρα στην αστυνομια για να βγαλω ταυτοτητα! ελπιζω να μην αγαπησει το χωρο και τον γυρευω στα κρατητηρια οταν μεγαλωσει!!! Σε ευχαριστω για τον καλο μου! Αργησε, αλλα τα καταφερε! Τωρα πια εχουμε κι εμεις ενα γιατρο στο σπιτι!!!


Τελεια η επαρχια, για εμενα, και ειδικα τα νησια!! Καταγομαι απο Κυθνο και ευτυχως εχουμε σπιτι εκει!! Αλλα και καποια στιγμη φρικης της ζωης μου σηκωθηκα και εφυγα για Μυκονο... Εμεινα εκει περιπου 3 χρονια και αν δεν υπηρχε σοβαρος λογος υγειας δικος μου και του πατερα μου δεν θα επεστρεφα!! Ακομα μου λειπει η ζωη μου εκει....
Ευτυχως σε λιγο καιρο θα φυγω παλι, αυτη τη φορα για Βραχατι Κορινθιας οπου και θα μεινουμε μονιμα πια. Ειναι απο εκει ο αντρουλης μου και η δουλεια του ειναι Αθηνα-Βραχατι... ετσι επιλεξαμε το εκτος Αθηνων!!

Eleftherna... Μπραβοοο... Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 50580 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 50580 Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 50580 Τι ειδικοτητα??? (αχρειαστος να 'ναι... αλλα ας ξερουμε τουλαχιστον!! χαχαχχαα)
Αντε βρε κι εσυυυυ στα κρατητηρια το παιδιιιιι....χαχαχααα θα μπορουσε να ειναι και μπροστα απο τα καγκελα με μπλε στολη!!!!χαχαχχαα μαναδες... το μυαλο μας στο κακο παντα!! αχχαχαα

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ωραια ειναι στη Ροδο αρκει να μενεις μονιμα!
Ειμαστε και οι 2 μακρυα απο οικογενειες και φιλους και οσο να ναι ειναι δυσκολα!

Ολη μερα ειμαι on line στο skype με τις αδερφες μου και τις φιλες μου.Very Happy
Και εσεις τωρα εξελισσοσαστε σε πολυ καλη παρεα! Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 893968
Καμια φιλη μου δεν εχει παιδακι(εκτος απο ενα,δυο εγγυοουλες) και ετσι τι να τους πω?
Δεν θελω να τους γινομαι "βαρετη".
Καταλαβαινετε πιστευω πως εννοω το "Βαρετη"!
Προσπαθω να μην τους μιλαω συνεχεια για το παιδι μου.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την athina235 στις Τετ Απρ 13, 2011 11:23 pm, 1 φορά

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια σας εχει πρηστει ποτε εμβολιο?
Προχτες καναμε στη μικρη το τεταρτο της εμβολιο για τον πνευμονιοκκοκο και ηταν ολα οκ.Αλλα εχτες ηταν ανησυχη απο το πρωι και γκρινιαζε αλλα ετρωγε,γελουσε ,επαιζε τα εκανε ολα μονο που ειχε τη γκρινια.
Ξαφνικα το απογευμα αρχισε να κλαιει απαρηγορητα.Εγω τρομαξα και της εβγαλα ολα τα ρουχα να δω μηπως την τσιμπησε κατι η την ενοχλει πχ το μπλουζακι.Την αφησα με το φανελακι και την πηρε ο αντρας μου και αρχισε να ελεγχει τα ακρα της μηπως κατα λαθος στραμπουληξε η χτυπησε καποιο δαχτυλακι.τιποτα ολα οκ!
Και ξαφνικα εκει που ψηλαφιζε το μπουτακι της επιασε ενα εξογκωμα και ηταν κοκκινο στο σημειο που ειχε κανει το εμβολιο.Πηρα το γιατρο και μου ειπε να της δωσω apotel και να της βαζω μια κορτιζονουχα αλοιφη 3 φορες τη μερα πανω στο εμβολιο.Και σημερα πρησμενο ειναι αλα δεν κλαιει ευτυχως...Θα ειμαι και μονη μου σημερα.

mpougatsoula24

mpougatsoula24
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αθηνουλα ευχομαι γρηγορα περαστικουλια σας εμεις καναμε σημερα το πρωτο μας εμβολιο κ μου ειπε να της το τριβω για να απλωθει το φαρμακο


βρε κοριτσια πως ηταν τα μωρα σας στο πρωτο εμβολιο τους κ εσεις φυσικα

εμενα η μικρουλα μου ειναι γενικα πααααααααααρα πολυ ησυχη κ σημερα που καναμε το 1 μας εμβολιο ραγισε η καρδια μου τετοιο κλαμα δ την ειχα ξανακουσει να ριχνει πλανταξε η ζωουλα μου κοκκινησε κοντευα να τρελαθω μεχρι να την παρω στην αγκαλια μου κ να ηρεμησει
αφου στο γυρνα μεσα στο αμαξι εβαλα τα κλαματα Sad Sad Embarassed
το παιδακι μου μου το πονεσανε!!!!! Sad Sad

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρίζα, πολύ χαίρομαι για τη μπουμπούκα σου! Ελπίζω να πάει καλύτερα...
Πάντως το πατρόν είναι όλη η δουλειά! Μπράβο. Πολύ ενδιαφέρον επάγγελμα, κρίμα που δεν έτυχε κάτι καλό...
Ο καλός μου δεν είναι κανονικός γιατρός καλέ! Πλάκα έκανα, απλά πήρε το διδακτορικό του και έγινε Δρ (γεωλόγος είναι)!!! Όπως ο Ross Geller στα φιλαράκια, που τον κοροϊδεύουν πως είναι Doctor Παλαιοντολόγος!
Στην Κύθνο έχω πάει, θυμάμαι μου άρεσε πολύ μια παραλία, η Σκυλλού (και η Κολόνα φυσικά).
Ρόδο πάλι είχα πάει όταν ήμουν μαθήτρια, στην Πενταήμερη!!! Πολύ λίγα θυμάμαι από το νησί, είχα αλλού το μυαλό μου τότε!!!
Αθηνά, αυτό το "βαρετή" το καταλαβαίνω απόλυτα, γιατί το ένιωθα πριν κάνω παιδί με μια φίλη μου που είχε μωρούλι. Είχα βάλει υποσημείωση τότε να μην μιλάω πολύ για το παιδί μου σε ανθρώπους που δεν έχουν παιδιά!!! Φυσικά τώρα πια τη φίλη μου αυτή την βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα και θέλω να μου λέει συνεχώς για την κορούλα της!!! Πώς αλλάζει ο άνθρωπος!

eleftherna

eleftherna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mpougatsoula24 έγραψε:
βρε κοριτσια πως ηταν τα μωρα σας στο πρωτο εμβολιο τους κ εσεις φυσικα
εμενα η μικρουλα μου ειναι γενικα πααααααααααρα πολυ ησυχη κ σημερα που καναμε το 1 μας εμβολιο ραγισε η καρδια μου τετοιο κλαμα δ την ειχα ξανακουσει να ριχνει πλανταξε η ζωουλα μου κοκκινησε κοντευα να τρελαθω μεχρι να την παρω στην αγκαλια μου κ να ηρεμησει
αφου στο γυρνα μεσα στο αμαξι εβαλα τα κλαματα Sad Sad Embarassed
το παιδακι μου μου το πονεσανε!!!!! Sad Sad

Ax!!! παίρνεις μια γεύση πώς είναι να κλαίει το μωρούλι σου! Ο δικός μου κλαίει πολύ συχνά!!! Τώρα πια έχω συνηθίσει και δεν στεναχωριέμαι τόσο...

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mpougatsoula24 έγραψε:αθηνουλα ευχομαι γρηγορα περαστικουλια σας εμεις καναμε σημερα το πρωτο μας εμβολιο κ μου ειπε να της το τριβω για να απλωθει το φαρμακο


βρε κοριτσια πως ηταν τα μωρα σας στο πρωτο εμβολιο τους κ εσεις φυσικα

εμενα η μικρουλα μου ειναι γενικα πααααααααααρα πολυ ησυχη κ σημερα που καναμε το 1 μας εμβολιο ραγισε η καρδια μου τετοιο κλαμα δ την ειχα ξανακουσει να ριχνει πλανταξε η ζωουλα μου κοκκινησε κοντευα να τρελαθω μεχρι να την παρω στην αγκαλια μου κ να ηρεμησει
αφου στο γυρνα μεσα στο αμαξι εβαλα τα κλαματα Sad Sad Embarassed
το παιδακι μου μου το πονεσανε!!!!! Sad Sad


Ευχαριστουμε!
Η δικια μου καθε φορα κλαιει στι γιατρο και μονο που την εξεταζει!Δεν τον θελει, πως το λενε? Laughing Laughing Laughing
Και οταν ερχεται το εμβολιο πλανταζει!Φυσικα μολις φευγουμε ηρεμει γιατι τη θηλαζω στο αυτοκινητο πριν ξεκινησουμε για το σπιτι.
Στο πρωτο εμβολιο μετα απο 3 ωρες οπως μας ειχε πει ο γιατρος υπηρχε η πιθανοτητα να κανει πυρετο η να πρηστει η περιοχη(αυτο που παθαμε εχθες) αλλα μονο εκλαψε.Της ειχα δωσει παλι apotel, εφαγε και κοιμηθηκε.

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mpougatsoula24 έγραψε:αθηνουλα ευχομαι γρηγορα περαστικουλια σας εμεις καναμε σημερα το πρωτο μας εμβολιο κ μου ειπε να της το τριβω για να απλωθει το φαρμακο


βρε κοριτσια πως ηταν τα μωρα σας στο πρωτο εμβολιο τους κ εσεις φυσικα

εμενα η μικρουλα μου ειναι γενικα πααααααααααρα πολυ ησυχη κ σημερα που καναμε το 1 μας εμβολιο ραγισε η καρδια μου τετοιο κλαμα δ την ειχα ξανακουσει να ριχνει πλανταξε η ζωουλα μου κοκκινησε κοντευα να τρελαθω μεχρι να την παρω στην αγκαλια μου κ να ηρεμησει
αφου στο γυρνα μεσα στο αμαξι εβαλα τα κλαματα Sad Sad Embarassed
το παιδακι μου μου το πονεσανε!!!!! Sad Sad
Κι εγω νομιζα οτι ειμαι εντελως παλαβη!!!Κι εγω εβαλα τα κλαματα οταν φυγαμε απο το γιατρο γιατι καταλαβα οτι πονεσε το κοριτσακι μου!Και στους κολικους της εκλαιγα και την πρωτη φορα που ειχε 5-6 μερες να κανει κακα γιατι νομιζα οτι υπεφερε!Σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι κοιμηθηκε ολη νυχτα συνεχομενα.Βεβαια εγω επειδη νομιζα οτι πειναει και δε το καταλαβαινει απο τη νυστα (!!!!??) της εβαλα το στηθος στο στομα και οντως ηπιε καμποση ωρα κοιμισμενη και μετα συνεχισε να κοιμαται...Βεβαια στις 6 νταν ξυπνησαμε!!!

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια με τα κιλα της εγκυμοσυνης πως τα πατε τα χασατε???Εγω εχω να χασω ακομα 14!!!!Πηρα 35 ολοκληρα κιλα(απορω κι εγω τι ετρωγα!) εχασα 21 και θελω ακομα 14,αλλα ειναι και τα πιο δυσκολα.Και μετα οταν γυρισω απο τις διακοπες του πασχα στην ελλαδα θα παω να κανω laser για τις ραγαδες,κοριτσια ειμαι φουλ,αηδια μιλαμε...Αυτο με την αλλαγη στο σωμα με εχει ριξει πολυ ψυχολογικα,εντελως πατσαβουρα εγινα...

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleftherna έγραψε:Νενη εγω τον πηρα στην αστυνομια για να βγαλω ταυτοτητα! ελπιζω να μην αγαπησει το χωρο και τον γυρευω στα κρατητηρια οταν μεγαλωσει!!!

Κάτι τέτοια κάνουν οι ανεύθυνες μάνες και μετά το παιδί γίνεται ή αναρχικος ή μπάτσος...

mpougatsoula24 έγραψε:βρε κοριτσια πως ηταν τα μωρα σας στο πρωτο εμβολιο τους κ εσεις φυσικα

εμενα η μικρουλα μου ειναι γενικα πααααααααααρα πολυ ησυχη κ σημερα που καναμε το 1 μας εμβολιο ραγισε η καρδια μου τετοιο κλαμα δ την ειχα ξανακουσει να ριχνει πλανταξε η ζωουλα μου κοκκινησε κοντευα να τρελαθω μεχρι να την παρω στην αγκαλια μου κ να ηρεμησει
αφου στο γυρνα μεσα στο αμαξι εβαλα τα κλαματα Sad Sad Embarassed
το παιδακι μου μου το πονεσανε!!!!! Sad Sad
Κοίτα.. εμείς είμαστε γενικά του κλάματος, αλλά στο εμβόλιο κλαίει .. αλλιως! Πολύ πιο δυνατά. Εγώ το παίζω ψύχραιμη. Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 534787 Το κόλπο της Αθήνας (να το θηλαζει μετά) ειναι καλό Μανούλες με μωράκια Ιανουαρίου 2011 (ή εκεί γύρω τέλος πάντων!) - Σελίδα 4 587529 και η δική μου γιατρός μου ζητάει να την θηλαζω και λίγο πρίν.. (είναι και μακριά, στον Αλιμο το ιατρείο της οπότε έτσι κι αλλιώς πρέπει να φάει). Την τελευταια φορά έκλαψε τόόόόσο πολύ, που ο αντρας μου μου την πήρε, αρχισε να την πηγαίνει πανω-κατω λέγοντας :"αυτή η παλιογιατρός!!! τι σου έκανε παιδί μου! θα την δείρω!! θα την σκοτώσω!!!"
... η γιατρός δεν αντέδρασε, εγώ άλλαξα χρώμα και η μπέμπα... σταμάτησε το κλαμα!!

Neni

Neni
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenitsa1987 έγραψε:Κοριτσια με τα κιλα της εγκυμοσυνης πως τα πατε τα χασατε???Εγω εχω να χασω ακομα 14!!!!.
Καλωσήλθες στο κλάμπ!! Το έχουμε ήδη καταθέσει (χωρίς φοβο και χωρίς πάθος) και πιο πάνω... εγώ θέλω να χάσω 5 κιλά, η Eleftherna 6 και η Evi 7.. ξεχνάω καμία;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 31]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις