Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
510 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 510 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:σ'ευχαριστω, κι εγω το ελπιζω!!!με το καλο το μωρακι σου!!!
pragmatika se thaymazw pou pas gia to trito!isw na fovamai egw!!!perasa diafora!!makari na vgei pragmatiki i euxi sou !!!menoume kai oi dio ag,dimitrio kiolas!!!ap'oti vlepw eisai 30 mikri kai exeis idi 2 paidakia!!!enw egw sta30 katafera kai ekana ti zwi...giayto to vlepw diskolo gia deytero



Έχει επεξεργασθεί από τον/την snoopy στις Σαβ Μάης 28, 2011 1:18 pm, 1 φορά

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ????
ΟΚΚ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΩΡΑ. Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ 2 ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΝΕΙ ΣΤΟ ΙΔΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΜΕ....
ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΟΚ. ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΑΝ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ!
ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΟΛΩΝ.ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sasanath έγραψε:Με προβλημάτισαν οι απαντήσεις σας!Αλλά έχω την ενστασή μου! Με ενοχλει αυτό το υποθετικο !Δεν μπορω να μπω σε αυτήν την διαδικασία !Δηλαδη ποιο ειναι το σκεπτικό ,να κανω παιδια ωστε αν χασω καποιο να αναπληρώσει το κενό ή να έχω να μοιράζομαι τον πόνο μου!Αν χασω ένα δαχτυλό θα πω ,δεν πειράζει έχω αλλα 9;;
Είναι όλα πολύ θεωρητικά και με αυτα τα πράγματα ποτε δεν ξέρεις πως θα αισθανθεις και κακώς τα συζητάμε! Η απώλεια ειναι απώλεια!
Και αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι αν δεν ζησεις κατι ποτε δεν ξερεις πως θα νιωσεις ακόμη και αν το σκεφτείς υποθετικα ,σιγουρα δεν ειναι το ιδιο!

Όταν τρακαρε ο αδερφός μου και δεν περπατουσε 2 μήνες δεν ενιωθα τιποτα ,ημουν σα ζομπι ,παρα μόνο οταν εγινε καλά μου βγηκε η καταθλιψη!

Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου μπουμπουκιτσα απλα αυτά ειναι θεματα που η θεωρητική προσεγγιση τους δεν ειναι και πραγματική γιατι μακριά απο ολο τον κοσμο ,ποτέ δεν ξερεις πως θα αντιδρασεις!

επειδη στη δικη μου περιπτωση δεν ειναι τιποτα υποθετικο, επειδη παντα θα ποναω το χαμο του αδερφου μου, επειδη θα ηθελα να εχω καποιον αλλον να μοιραστω τον πονο μου, οχι επειδη θα ηταν λιγοτερος, απλα επειδη θα ηξερα πως εχω ενα αποκουμπι, μπορω να μιλησω με σιγουρια επειδη ζηλευω . με την καλη εννοια παντα, οσους εχουν τα αδερφια τους...

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
snoopy έγραψε:
markellajohny έγραψε:σ'ευχαριστω, κι εγω το ελπιζω!!!με το καλο το μωρακι σου!!!
pragmatika se thaymazw pou pas gia to trito!isw na fovamai egw!!!perasa diafora!!makari na vgei pragmatiki i euxi sou !!!menoume kai oi dio ag,dimitrio kiolas!!!ap'oti vlepw eisai 30 mikri kai exeis idi 2 paidakia!!!enw egw sta30 katafera kai ekana ti zwi...giayto to vlepw diskolo gia deytero
αληθεια, γειτονακι μου εισαι?

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολλες φορες απογοητευομαι με τις απαντησεις καποιον εδω μεσα! Κανεις δεν κανει μια αραδα παιδια ετσι για να του βρισκονται! Δεν φερνεις μια ζωη στον κοσμο απο επιπολαιότητα! Ειμαι μοναχοπαιδι και αυτο ειναι οτι χειροτερο! Εχω εχω 2 παιδακια και αν ολα πανε καλα σε 7,5 μηνες θα φερω στον κοσμο το τριτο μου παιδακι! Οταν βλεπω τον 19 μηνων γιο μου να φιλαει με αγαπη την μικρη του αδερφη καταλαβαινω οτι αυτες οι στιγμες αξιζουν τα παντα!

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
aaaaaaaa kai ayto skeftomouna twra pou tin koitaza!!!ti wraia pou koimatai san ageloudi!!!otan omws ximerwsei skeftomai pote tha rthei to vradi na iremisw!!!!den fantazese ti kanei ayto to mwro!!!!panagia mou!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vivian έγραψε:Πολλες φορες απογοητευομαι με τις απαντησεις καποιον εδω μεσα! Κανεις δεν κανει μια αραδα παιδια ετσι για να του βρισκονται! Δεν φερνεις μια ζωη στον κοσμο απο επιπολαιότητα! Ειμαι μοναχοπαιδι και αυτο ειναι οτι χειροτερο! Εχω εχω 2 παιδακια και αν ολα πανε καλα σε 7,5 μηνες θα φερω στον κοσμο το τριτο μου παιδακι! Οταν βλεπω τον 19 μηνων γιο μου να φιλαει με αγαπη την μικρη του αδερφη καταλαβαινω οτι αυτες οι στιγμες αξιζουν τα παντα!
γλυκια μανουλιτσα!!!!ποσο σε νιωθω!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ????
ΟΚΚ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΩΡΑ. Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ 2 ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΝΕΙ ΣΤΟ ΙΔΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΜΕ....
ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΟΚ. ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΑΝ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ!
ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΟΛΩΝ.ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.
συμφωνω απολυτα με ολα οσα ειπες! Respect Respect Respect

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny έγραψε:
snoopy έγραψε:
markellajohny έγραψε:σ'ευχαριστω, κι εγω το ελπιζω!!!με το καλο το μωρακι σου!!!
pragmatika se thaymazw pou pas gia to trito!isw na fovamai egw!!!perasa diafora!!makari na vgei pragmatiki i euxi sou !!!menoume kai oi dio ag,dimitrio kiolas!!!ap'oti vlepw eisai 30 mikri kai exeis idi 2 paidakia!!!enw egw sta30 katafera kai ekana ti zwi...giayto to vlepw diskolo gia deytero
αληθεια, γειτονακι μου εισαι?
geitonaki!menw stin eforia!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
μαμακα μου έγραψε:ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ????
ΟΚΚ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΩΡΑ. Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ 2 ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΝΕΙ ΣΤΟ ΙΔΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΤΙ ΠΑΘΑΜΕ....
ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΑ ΑΠΟΘΕΜΑΤΑ ΟΚ. ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΑΝ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ!
ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΖΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΟΛΩΝ.ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ.
συμφωνω απολυτα με ολα οσα ειπες! Respect Respect Respect
κι εγω θα συμφωνησω απολυτα!!!με καλυψες πληρως!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
snoopy έγραψε:telika eimai i moni pou den thelw allo paidi?toulaxiston den mou xei erthei i epithimia!lete na ftaiei i kourasi?kai den thelw na perasw ta idia?

Είναι ανάλογα. Έχω μια φίλη που η κορούλα της την παίδεψε πολύ γιατί είχε πολλά προβλήματα που δεν το άφηναν το καημένο να ησυχάσει. Τώρα που είναι 9 μηνών ηρέμισαν όλοι. Αντίθετα εγώ που έχω 1 αγοράκι έτυχε να μην ζοριστώ σχεδόν καθόλου. Τώρα λέω πως άλλα 5 τέτοια θα έκανα. Αν και σκοπεύω να κάνω άλλο ένα και τέλος. Αλλά και 5 να έκανα, ποιος μου λέει ότι θα βγούνε ίδια και δεν θα είναι εντελώς διαφορετικά; Με το ίδιο σκεπτικό δεν μπορείς ούτε και εσύ να ξέρεις αν το επόμενο θα είναι σαν το πρώτο ή τελείως διαφορετικό. Το θέμα είναι να είσαι εσύ έτοιμη και να θέλεις άλλο ένα, εκεί είναι η ουσία. Δηλαδή αν εσύ τώρα νιώθεις ότι είσαι πλήρης και ότι ολοκλήρωσες την οικογένειά σου, έχει κλείσει το θέμα. Εγώ ένιωσα έτοιμη ψυχολογικά λίγο πριν χρονίσει αλλά θέλω να το καθυστερήσω λίγο το δεύτερο.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχουμε ξεφυγει λιγο απο το θεμα μας...
μια καλη μου φιλη ειχε την ατυχια να βρει το 7 μηνων μωρο της νεκρο στην κουνια του απο συνδρομο βρεφικου αιφνιδιου θανατου. οταν συνεβη ημουν εγκυος στο γιο μου και δε μου ειχε πει τιποτα!!!οταν καποια στιγμη τη ρωτησα στο τηλεφωνο τι κανουν τα παιδια μου απαντησε πως θα τα πουμε καποια αλλη στιγμη. δε φανταστηκα οτι θα ακουγα κατι τοσο ασχημο. μου ειεπ τι συνεβη μετα απο μεγαλη πιεση μου γιατι φοβοταν μην παθω τιποτα. σας πληροφορω οτι ηταν λες και δεν ειχε συμβει τιποτα απολυτως. η ψυχουλα της το ηξερε...απλα ειχε αλλο ενα παιδι να μεγαλωσει και να στηριξει...μετακομισαν, μιλαμε πλεον σπανιως, ισως να μη θελει να της θυμιζει τιποτα τη ζωη της εδω...ειναι αγωνιστρια...μεγαλωνει ενα παιδι μονη της, περναει το χαμο του αλλου της παιδιου μονη της γιατι ο αντρας της ειναι ναυτικος και λειπει για μηνες...

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
snoopy έγραψε:telika eimai i moni pou den thelw allo paidi?toulaxiston den mou xei erthei i epithimia!lete na ftaiei i kourasi?kai den thelw na perasw ta idia?

Είναι ανάλογα. Έχω μια φίλη που η κορούλα της την παίδεψε πολύ γιατί είχε πολλά προβλήματα που δεν το άφηναν το καημένο να ησυχάσει. Τώρα που είναι 9 μηνών ηρέμισαν όλοι. Αντίθετα εγώ που έχω 1 αγοράκι έτυχε να μην ζοριστώ σχεδόν καθόλου. Τώρα λέω πως άλλα 5 τέτοια θα έκανα. Αν και σκοπεύω να κάνω άλλο ένα και τέλος. Αλλά και 5 να έκανα, ποιος μου λέει ότι θα βγούνε ίδια και δεν θα είναι εντελώς διαφορετικά; Με το ίδιο σκεπτικό δεν μπορείς ούτε και εσύ να ξέρεις αν το επόμενο θα είναι σαν το πρώτο ή τελείως διαφορετικό. Το θέμα είναι να είσαι εσύ έτοιμη και να θέλεις άλλο ένα, εκεί είναι η ουσία. Δηλαδή αν εσύ τώρα νιώθεις ότι είσαι πλήρης και ότι ολοκλήρωσες την οικογένειά σου, έχει κλείσει το θέμα. Εγώ ένιωσα έτοιμη ψυχολογικά λίγο πριν χρονίσει αλλά θέλω να το καθυστερήσω λίγο το δεύτερο.
exeis apolito dikio..an erthei i wra tha to niwsw logika..pros to paron miwthw pliris opws to les!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:
Vivian έγραψε:Πολλες φορες απογοητευομαι με τις απαντησεις καποιον εδω μεσα! Κανεις δεν κανει μια αραδα παιδια ετσι για να του βρισκονται! Δεν φερνεις μια ζωη στον κοσμο απο επιπολαιότητα! Ειμαι μοναχοπαιδι και αυτο ειναι οτι χειροτερο! Εχω εχω 2 παιδακια και αν ολα πανε καλα σε 7,5 μηνες θα φερω στον κοσμο το τριτο μου παιδακι! Οταν βλεπω τον 19 μηνων γιο μου να φιλαει με αγαπη την μικρη του αδερφη καταλαβαινω οτι αυτες οι στιγμες αξιζουν τα παντα!
γλυκια μανουλιτσα!!!!ποσο σε νιωθω!!!

Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 334590 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 334590 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 334590 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 334590

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:Πολλες φορες απογοητευομαι με τις απαντησεις καποιον εδω μεσα! Κανεις δεν κανει μια αραδα παιδια ετσι για να του βρισκονται! Δεν φερνεις μια ζωη στον κοσμο απο επιπολαιότητα! Ειμαι μοναχοπαιδι και αυτο ειναι οτι χειροτερο! Εχω εχω 2 παιδακια και αν ολα πανε καλα σε 7,5 μηνες θα φερω στον κοσμο το τριτο μου παιδακι! Οταν βλεπω τον 19 μηνων γιο μου να φιλαει με αγαπη την μικρη του αδερφη καταλαβαινω οτι αυτες οι στιγμες αξιζουν τα παντα!

Σε θαυμάζω πραγματικά όχι μόνο για την πολύ μικρή διαφορά ηλικίας που έχουν τα παιδάκια σου, αλλά για την επίσης πολύ μικρή διαφορά που θα έχουν με το τρίτο! Μπράβο σου για το κουράγιο σου και την όρεξή σου! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Vivian έγραψε:
markellajohny έγραψε:
Vivian έγραψε:Πολλες φορες απογοητευομαι με τις απαντησεις καποιον εδω μεσα! Κανεις δεν κανει μια αραδα παιδια ετσι για να του βρισκονται! Δεν φερνεις μια ζωη στον κοσμο απο επιπολαιότητα! Ειμαι μοναχοπαιδι και αυτο ειναι οτι χειροτερο! Εχω εχω 2 παιδακια και αν ολα πανε καλα σε 7,5 μηνες θα φερω στον κοσμο το τριτο μου παιδακι! Οταν βλεπω τον 19 μηνων γιο μου να φιλαει με αγαπη την μικρη του αδερφη καταλαβαινω οτι αυτες οι στιγμες αξιζουν τα παντα!
γλυκια μανουλιτσα!!!!ποσο σε νιωθω!!!

Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 334590 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 334590 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 334590 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 334590
Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 379767 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 379767 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 379767 Οταν Χασεις Ενα Παιδι...Πως συνεχίζεις? - Σελίδα 2 379767

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markellajohny Σε καταλαβαίνω απόλυτα για τον αδερφό σου!Ο πόνος πιστευω οτι δεν φεύγει ποτέ ,απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτόν!Και άλλα αδερφια να είχες ,πάλι το ιδιο θα ενιωθες! Και μην νιωθεις μόνη σου γιατι εχεις τα παιδάκια σου! οση αγάπη θα εδινες στον αδερφό σου την δίνεις σε αυτα!

Με το καλό Βίβιαν να ερθει το πέμπτο μέλος στην υπέροχη οικογένεια σας!markellajohny ευχομαι πραγματικά να εισαι εγκυος ,περιμένουμε ανακοινώσεις!
φιλιά σε όλες

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σ'ευχαριστω πολυ κοριτσακι!!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βιβιανακι μου εισαι εγκυουλα??????????????/Αντε με το καλο να πανε ολα και γερο κ καλοτυχο να ειναι και το τριτακι σου...Χριστινακι ευχομαι να εισαι εγκυουλα κι εσυ!!!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγνωμη αλλα το θεωρω εγωιστικο να κανω πολλα παιδια μην τυχον μου πεθανει ενα,συμφωνω απολυτως με την κρεταβενους,
ο παππους μου εχασε ενα απο τα 10 παιδια του.Παντα εμενε καποια κορη μαζι του,να τον προσεχει κτλ.Τα τελευταια 3χρονια,απο τοτε που,πεθανε ο 38ετων θειος μου,καθεται σε μια καρεκλα,κ χαζευει το απειρο κ εχει μια μονιμη θλιψη.Περασε ενας γνωστος κ τον ρωτησε γτ εισαι ετσι θλιμμενος κ απαντησε με δακρυα,οταν χανεις ενα παιδι χανεις τη μιση ζωη σου.Ο Θεος μου χαρισε 10 παιδια.Τα αγαπαω πολυ,αλλα κ 50 να ηταν δν αναπληρωνουνε το κενο του 1που εφυγε.Ποναει πολυ να χανεις ενα παιδι,να το βλεπεις να πεθαινει,κ να μην μπορεις να κανεις τιποτα.

Οποτε οσα παιδια κ να μας κανει ο Θεουλης,να προσευχομαστε να τα προσεχει κ να παρηγορει τουςς γονεις που τυχαινει να τα χασουν συντομα.
Κι να ευχαριστουμε τον Υψιστο που ειναι υγιης τα παιδια μας ειτε εχουμε 1 ειτε 10.Μην μπαινετε στο τρυπακι τι θα κανω αν μου φυγει,ο πονος δν φευγει αν εχεις κι αλλα παιδια.Οποτε μν το σκεφτεστε ετσι ειναι ψυχοφθορο.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
επαναλαμβανομαι...κανεις δεν ειπε κατι τετοιο!!!!

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντως πρωτη φορα ακουω πως ειναι εγωιστικο να κανεις πολλα παιδια.δε λεει κανεις πως αν χτυπα ξυλο συμβει κατι θα πονεσεις λιγοτερο, αλοιμονο, απλα τα υπολοιπα θα εχουν ενα στηριγμα. και επαναλαμβανω πως εξω απτο χορο πολλα μπορειτε να πειτε!!!

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ποσες φορες εχουμε δει εδω μεσα οι ιδιες να γραφετε σε κοπελες που δεν πηγε καλα η εγκυμοσυνη τους, ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος συντομα θα ερθει ενα αλλο παιδακι να απαλυνει τον πονο καπως κτλ, το ιδιο πραγμα δεν λετε εκει δηλ; τεσπα αυτος ηταν ενας προλογος.
πουθενα δεν ειπε κανεις οτι θα εκανε παιδια για να εχει την ασφαλεια αν πεθανει το ενα, μα αν ειναι δυνατον, απλα αν εχεις δυο παιδια πχ και φυγει το ενα δεν εχεις παψει να εισαι γονιος ακους ακομα την λεξη μαμα και μπαμπας καποια στιγμη θα δεις εγγονια κτλ, αυτο δεν ειπε καμια πουθενα οτι θα απαλυνει τον πονο καιδεν θα σε νοιαζει θα συνεχιζεις την ζωη σου κανονικα η θα ειναι λιγοτερα σκληρο, απλα ακομα και αυτο θα ειναι ενα γλυκο διαλλειμα στον τοσο πονο, ενα αποκουμπι απο το να μεινεις χωρις να εχεις καθολου παιδια, πουθενα δεν εγινε θεμα κανεις πιαδια μη και χασεις το ενα να εχεις αλλο, η κανεις δευτερο απλα γιαυτο το λογο, εννοηθηκε οτι θα εχεις τα παιδια σου οπως ολες μας που τα λετρευουμε και τα κανουμε γιατι θελαμε και απλα ειναι καπως λιγοτερο σκληρο απο το να χασεις ενα παιδι και να μην εχεις αλλο, οχι δεν πονας, οτι μπορει να μην συνελθεις ποτε ή οτι κανεις αλλο παιδι για καβατζα, δεν νομιζω ποτε να εκανε μια μανα αλλο παιδι με το σκεπτικο να εχει καβατζα, δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχει παραποιηθει τοσο πολυ

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαριτσα με καλυψες πληρως!!!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markellajohny έγραψε:παντως πρωτη φορα ακουω πως ειναι εγωιστικο να κανεις πολλα παιδια.δε λεει κανεις πως αν χτυπα ξυλο συμβει κατι θα πονεσεις λιγοτερο, αλοιμονο, απλα τα υπολοιπα θα εχουν ενα στηριγμα. και επαναλαμβανω πως εξω απτο χορο πολλα μπορειτε να πειτε!!!

οπως τα λες ειναι...
δεν ειπε κανεις βρε κοριτσια οτι δεν θα πονεσεις..οποιο δαχτυλο και αν κοψεις το ιδιο θα πονεσει.....ουτε ειπαμε να κανουμε παιδια μηπως και τυχει κατι στα άλλα...
αλλά και οσοι υποστιριζουν πως θελουν μονο ενα για να μεγαλωσει καλυτερα το λενε με τη σιγουρια οτι ολα θα ειναι παντα καλα....το θεωρουν δεδομενο..αλλα τιποτα δεν ειναι δεδομενο...βεβαια τα άσχημα δεν θα συμβούν ποτέ σε μας...ετσι δεν είναι?....
το νοημα οταν διαβαζουμε τραγικα γεγονοτα οπως αυτη η οικογενεια που εχασε οχι ενα..ουτε δυο αλλα τρια παιδια ταυτοχρονα...ειναι να μας θυμισει κατι που ολοι ξεχναμε..πως τιποτα δεν ειναι δεδομενο..ουτε η ζωη και η υγεια μας...και πως ισως αλλο ενα παιδι να ειναι εξτρα κουραση..εξτρα εξοδα....και χασιμο προσωπικου χρονου και ανεσης...αλλα ερχονται στιγμες στη ζωη μας που μετανοιωνουμε που δεν ''επιλεξαμε΄΄ να το κανουμε οταν μπορουσαμε...γιατι δεν θα μπορουμε παντα να κανουμε παιδια...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις