Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
109 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 109 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα!
Θα απαντήσω σε κάποια ερωτήματα. Ο άντρας μου έχει την ίδια γνώμη για όλους με τους οποίους δεν μιλάει η μάνα του. Πιστεύει οτι όλοι την αδίκησαν. Ο πατέρας του ζει αλλά λίγο πιο μακριά από την πόλη και δεν τον βλέπει,ούτε στο γάμο μας (αν θα γίνει) θα έρθει για να μην γίνει καμια φασαρία μεταξύ μαμάς-μπαμπά. Με τι λεφτά σπουδάζει 15 χρόνια η άλλη; Έλα ντε; Παλιά είχαν πολλά λεφτά,τώρα όχι, υπάρχει και ένα δάνειο όπως είπα. Πάντως δεν περισεψαν για τον άντρα μου προφανώς. Υπολογίσαμε ο ποσό όλα αυτά τα χρόνια μια μέρα, είναι γύρω στα 300.000 ευρό. Χριστέ μου.
Ο άντρας μου είναι καλόκαρδος και γλυκός. Έχει πολύ καλά στοιχεία για σύζηγος και πατέρας και για αυτό ακόμα το παλεύω. Είναι ιδιωτικός υπάλληλος, αλλά βρήκε τώρα μια δουλειά εδώ. Βέβαια η μάμά του τον θεωρεί ολίγον αποτυχημένο αν είναι απλός υπάλληλος, αλλά... και τι να κάνει.
Το ξέρω οτι είμαι μεγάλη και ανεξάρτητη και οτι έχω περάσει πολλές εμπειρίες και τώρα έχω "καταντήσει" να ασχολούμαι με πεθερές. Δεν ξέρω γιατί με έχει επηρεάσει τόσο πολύ! Το παλεύω. Παλεύω να βρω τη δύναμή μου.

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ..ΕΙΧΑ Κ ΓΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΣΧΕΣΗ Κ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ..ΟΤΑΝ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ? ΑΝΤΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙ ΠΟΥ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ,ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ???ΛΕΣ Κ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΡΤΑ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΤΟΥ Ή ΑΓΓΑΡΕΙΕΣ Ή ΔΑΝΕΙΚΑ Κ ΓΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ Κ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΡΩΓΕ ΤΑ ΓΕΜΙΣΤΑ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ..ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΟΥΤΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΝ ΕΡΘΕΙ Κ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΟΥΤΕ Κ Ο ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟΣ ΣΟΥ ΔΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ ΟΠΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΑ..ΑΠΑΛΛΑΞΟΥ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ..ΕΓΩ ΚΟΝΤΕΨΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ..

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και όσο για το πως την αντιμετωπιζει;
Μερικές φορέες κα΄νει οτι δεν ακούει. Άλλες πάλι αντιδράει αλλά μόνο αν πρόκειται για κοτσάνες που πετάει η μάνα του ανευ σημασίας για τη ζωή μας. Σαν ψευτοαντίδραση μου φαίνεται.
Γενικά με προβληματίζει και αυτός σε μερικά. Τη μια αποφασίζει με πολύ βοήθεια από τη μαμά φυσικά οτι να μην πάμε στο εξωτερικό και από την α΄λλη όπου σταθεί και όπου ωβρεθεί λέει οτι αν μπορούσε θα πήγαινε.
Για την Αθήνα είχε πειστεί οτι είναι η γη της επαγγελίας γιατί έτσι ιδανικά του τα είχαν παρουσιάσει και τα πίστεψε. Σαν να τυφλώνεται ώρες ώες. Αφού να φανταστείται κάποια με΄ρα μου είπε ένα επιχείρημ γαι την Αθήνα οτι έχει καλύτερα φροντιστήρια για τα παιδιά! Αν είναι δυνατόν.Αυτό ήταν κουβέντα της μάνας του. Την έχω ακούσεινα το λέέι και άλλες φορές.
Ενώ λοιπόν είναι τόσο καλός και γλυκός ο άνθρωπός μου,αρχίζω να τον απομυθοποιώ, να τον βλλέπω α΄βουλο και πιόνι. Φοβάμαι πολύ μην ξενερώσω! Και είνα πράγματι οτι καλύτερο μου έχει τύχει ως τώρα από άνθρωπο - άντρα (αν εξαιρέσουμε τα της πεθεράς) Αλλά τελικά μπορούμε να τα εξαιρέσουμε;

Αnna1975


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kostandinat έγραψε:Και όσο για το πως την αντιμετωπιζει;
Μερικές φορέες κα΄νει οτι δεν ακούει. Άλλες πάλι αντιδράει αλλά μόνο αν πρόκειται για κοτσάνες που πετάει η μάνα του ανευ σημασίας για τη ζωή μας. Σαν ψευτοαντίδραση μου φαίνεται.
Γενικά με προβληματίζει και αυτός σε μερικά. Τη μια αποφασίζει με πολύ βοήθεια από τη μαμά φυσικά οτι να μην πάμε στο εξωτερικό και από την α΄λλη όπου σταθεί και όπου ωβρεθεί λέει οτι αν μπορούσε θα πήγαινε.
Για την Αθήνα είχε πειστεί οτι είναι η γη της επαγγελίας γιατί έτσι ιδανικά του τα είχαν παρουσιάσει και τα πίστεψε. Σαν να τυφλώνεται ώρες ώες. Αφού να φανταστείται κάποια με΄ρα μου είπε ένα επιχείρημ γαι την Αθήνα οτι έχει καλύτερα φροντιστήρια για τα παιδιά! Αν είναι δυνατόν.Αυτό ήταν κουβέντα της μάνας του. Την έχω ακούσεινα το λέέι και άλλες φορές.
Ενώ λοιπόν είναι τόσο καλός και γλυκός ο άνθρωπός μου,αρχίζω να τον απομυθοποιώ, να τον βλλέπω α΄βουλο και πιόνι. Φοβάμαι πολύ μην ξενερώσω! Και είνα πράγματι οτι καλύτερο μου έχει τύχει ως τώρα από άνθρωπο - άντρα (αν εξαιρέσουμε τα της πεθεράς) Αλλά τελικά μπορούμε να τα εξαιρέσουμε;


κωνσταντινακη λυπαιμαι που στο λεω αλλα φυγε τωρα που ειναι νωρις .γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να χασεις την ψυχικη σου ηρεμια και να κλονιστεις και για κανανε δεν αξιζει αυτο.αν απο τωρα αρχιζεις να ξερωνεις εχεις δρομο πολυ μπροστα σου .ο ανθρωπος δεν αλλαζει η θα τον δεχτεις ετσι η θα την κανεις να σωθεις .εσυ αποφασιζεις

zouzounaki 24


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια έγραψε:Κωνσταντίνα μου θα σε μαλώσω αρχικά νόμιζα ότι είσαι μικρούλα μια κοπέλα 20-23 που έχει πέσει σε μια πεθερά που προσπαθεί να της διαμορφώσει χαρακτήρα και να τη φέρει στα νερά της . Αντίθετα εσύ είσαι μια ώριμη γυναίκα και μάλιστα μορφωμένη και επαγγελματικά ανεξάρτητη. Η κυρία αυτή έχει το ένα "θύμα "να σπουδάζει έξω και καταλάβατε (τώρα τη γιατρός θα γίνει σπουδάζοντας εκεί αυτό είναι άλλο θέμα εκτός και αν πήγε εκεί για ειδικότητα )και να πιστεύει ότι θα τους σώσει ένα γιο που θα τον δείχνει και βρήκε και μια νύφη μορφωμένη και εκείνη τη κάνει; Οκέι βρε Κωνσταντίνα τα παιδιά της έχουν δεχτεί την κατάσταση άλλωστε είναι η μάνα τους εσένα δνε σου είναι τίποτα και θα πας να μπείς σε μια κατάσταση ψυχοφθόρα ; ποιός της είπε ότι στην Αθήνα έχει δουλειά ; το ένα μαγαζί κλείνει μετά το άλλο η ανεργία στην Αθήνα είναι άστα να πάνε καθημερινά φεύγουν απο την Αθήνα και πάνε στα χωριά τους και λένε τουλάχιστον θα καλλιεργήσουμε ένα χωράφι .
Πιάσε τον αρραβωνιαστικό σου και πες του όλα όσα νιώθεις κάνε τις επιλογές σου τώρα που είναι νωρίς τη θα γίνει θα περιμένεις να παντρευτείς και να κάνεις και παιδί και να επεμβαίνει στο μεγάλωμα του και ξέρεις ότι θα το κάνει και ο άντρας σου θα το εγκρίνει - εξήγησε του ότι εσύ δεν μπορείς και αν θέλει να συνεχίσετε μαζί θα πρέπει να μειώσετε τις επισκέψεις και βέβαια πάτα πόδι . Να δεις δνε πρόκειται να σε αφήσουν να φύγεις έχουν βρει σε σένα την τέλεια νύφη .
Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect tha simfwnisw!!

maria2010

maria2010
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εσύ την είδες λίγες φορές και κατάλαβες για τι άτομο πρόκειται. Επίσης το ότι δεν μιλάει με κανέναν από το σόι της το αποδεικνύει. Ο άντρας σου πως γίνεται και δεν έχει αίσθηση της πραγματικότητας; Μίλησε του να δεις τι σκέφτεται κι εκείνος για το θέμα, ξεκαθάρισε του ότι δεν θα της επιτρέψεις να ανακατευτεί πουθενά και σε τίποτα, επίσης πες του ότι δεν ταιριάζετε και σαν χαρακτήρες και θα ήθελες τις λιγότερο δυνατές επαφές μαζί της και αν σου πει το οκ συνέχισε. Διαφορετικά βρες άλλον! Α, και να ξεκαθαρίσετε και τα οικονομικά θέματα. Δεν θα γίνεται εσείς σπόνσορες στη μεγαλομανία της!

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα του μιλήσω κορίτσια. Έχω αρκετό χρόνο μπροστά μου να οργανώσω τι και πως θα το πω. Σε ένα μήνα περίπου φέυγει και θα έχω το πεδίο πιο ελέυθερο. Επίσης θα ηρεμήσω λίγο αφού θα έχω καιρό να τη δω.
Το αποφάσισα, δεν θα κάνω κανένα βήμα για γάμο και παιδί αν δεν ηρεμήσω και δεν ξεκαθαρίσω την κατάσταση. Και πρέπεινα το κάνω σχετικά σύντομα γιατί τα χρόνια περνάνε.

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα Κωνσταντίνα.

Λοιπόν θα συμφωνήσω με τις κοπέλες στα εξής:
Η πεθερά σου δε θα αλλάξει ποτέ
Ο άντρας σου δε θα αλλάξει ποτέ
Πετάς τα λεφτά σου στον ψυχολόγο

Θα διαφωνήσω με το να μιλήσεις/τσακωθείς μαζί της.
Δεν έχεις καμιά δουλειά να "κάνεις παρέα" μαζί της. Ούτε να πηγαίνεις για καφέ. Δεν είστε φιλενάδες. Είστε ΝΥΦΗ & ΠΕΘΕΡΑ.

Αυτό όμως που εγώ παρατήρησα είναι ότι αναφέρεις συνεχώς τη λεξη "ΦΟΒΑΜΑΙ".
Τι είναι αυτό που φοβάσαι?
Να πάρεις το ρίσκο?
Μην και δε βρεις άλλο άντρα αν γίνει καμιά στραβή και χωρίσεις?
Φοβάσαι ότι σε πήραν τα χρόνια και δε θα μπορέσεις να κάνεις παιδιά έγκαιρα?
Φοβάσαι μη σε κάνει "ντα" η "γλυκιά μητερούλα"?
Τι κι αν φωνάζει, τι κι αν ωρύεται, τι κι αν έχει έντονο ύφος, εσύ το χαβά σου... Από το ένα να μπαίνει κι από το άλλο να βγαίνει....

ΚΡΑΤΑ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ. Αν ο άντρας σου σε γουστάρει και ΘΕΛΕΙ να είναι μαζί σου και να προχωρήσετε με τη ζωή σας, θα ακολουθεί εσένα όπου κι αν είσαι κι όχι τη μαμά του. Πχ, αν σου πει να πάτε πάλι για φαγητό σπίτι της, πες εσύ, "δεν πεινάω" (άσχετα με το αν σε έχει κόψει η λόρδα, φάε κάτι στα κρυφά) "προτιμώ να κάνω ένα μπάνιο να χαλαρώσω, μήπως θες να μου κάνεις παρέα??" να δούμε αν θα πάει στη "γλυκιά μητερούλα"....

Παρόλαυτά, αν και δεν μπορούμε να προβλέψουμε το μέλλον καθότι δεν είμαστε μέντιουμ, θα τολμούσα να συμφωνήσω με τα κορίτσια πως, αφού ξεκινήσατε έτσι, μην περιμένεις να ισιώσουν τα πράγματα. Ακόμα κι αν κρατήσεις τις αποστάσεις, έστω και 5 λεπτά μαζί της θα είναι αρκετά για να σε κάνουν τούρμπο....

Από την άλλη, αν είναι όντως ο καλύτερος άντρας που έχεις γνωρίσει ως τώρα, και πιστεύεις πως θα γίνει καλός σύζυγος και πατέρας, τότε άκου το ένστικτό σου και προχώρα ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ. Μπορεί να σου βγει και σε καλό. Αν πάλι όχι, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές... και άνθρωποι που σ' αγαπούν και σε νοιάζονται πραγματικά θα σε στηρίξουν.

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ!
Βγάλε το φόβο από το μυαλό σου και την καρδιά σου.... Ακόμα κι αν κάνεις άλλη σχέση, αν εξακολουθήσεις να φοβάσαι, δε θα πας πολύ μακριά...

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tziz έγραψε:Καλημέρα Κωνσταντίνα.

Λοιπόν θα συμφωνήσω με τις κοπέλες στα εξής:
Η πεθερά σου δε θα αλλάξει ποτέ
Ο άντρας σου δε θα αλλάξει ποτέ
Πετάς τα λεφτά σου στον ψυχολόγο

Θα διαφωνήσω με το να μιλήσεις/τσακωθείς μαζί της.
Δεν έχεις καμιά δουλειά να "κάνεις παρέα" μαζί της. Ούτε να πηγαίνεις για καφέ. Δεν είστε φιλενάδες. Είστε ΝΥΦΗ & ΠΕΘΕΡΑ.

Αυτό όμως που εγώ παρατήρησα είναι ότι αναφέρεις συνεχώς τη λεξη "ΦΟΒΑΜΑΙ".
Τι είναι αυτό που φοβάσαι?
Να πάρεις το ρίσκο?
Μην και δε βρεις άλλο άντρα αν γίνει καμιά στραβή και χωρίσεις?
Φοβάσαι ότι σε πήραν τα χρόνια και δε θα μπορέσεις να κάνεις παιδιά έγκαιρα?
Φοβάσαι μη σε κάνει "ντα" η "γλυκιά μητερούλα"?
Τι κι αν φωνάζει, τι κι αν ωρύεται, τι κι αν έχει έντονο ύφος, εσύ το χαβά σου... Από το ένα να μπαίνει κι από το άλλο να βγαίνει....

ΚΡΑΤΑ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ. Αν ο άντρας σου σε γουστάρει και ΘΕΛΕΙ να είναι μαζί σου και να προχωρήσετε με τη ζωή σας, θα ακολουθεί εσένα όπου κι αν είσαι κι όχι τη μαμά του. Πχ, αν σου πει να πάτε πάλι για φαγητό σπίτι της, πες εσύ, "δεν πεινάω" (άσχετα με το αν σε έχει κόψει η λόρδα, φάε κάτι στα κρυφά) "προτιμώ να κάνω ένα μπάνιο να χαλαρώσω, μήπως θες να μου κάνεις παρέα??" να δούμε αν θα πάει στη "γλυκιά μητερούλα"....

Παρόλαυτά, αν και δεν μπορούμε να προβλέψουμε το μέλλον καθότι δεν είμαστε μέντιουμ, θα τολμούσα να συμφωνήσω με τα κορίτσια πως, αφού ξεκινήσατε έτσι, μην περιμένεις να ισιώσουν τα πράγματα. Ακόμα κι αν κρατήσεις τις αποστάσεις, έστω και 5 λεπτά μαζί της θα είναι αρκετά για να σε κάνουν τούρμπο....

Από την άλλη, αν είναι όντως ο καλύτερος άντρας που έχεις γνωρίσει ως τώρα, και πιστεύεις πως θα γίνει καλός σύζυγος και πατέρας, τότε άκου το ένστικτό σου και προχώρα ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ. Μπορεί να σου βγει και σε καλό. Αν πάλι όχι, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές... και άνθρωποι που σ' αγαπούν και σε νοιάζονται πραγματικά θα σε στηρίξουν.

ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ!
Βγάλε το φόβο από το μυαλό σου και την καρδιά σου.... Ακόμα κι αν κάνεις άλλη σχέση, αν εξακολουθήσεις να φοβάσαι, δε θα πας πολύ μακριά...


συμφωνω!!!!!!Ολα αυτα που ηθελα να σου πω τα ειπε η ΤΖΙΖ,ευχαριστω Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε ευχαριστώ τζιζ!
Ναι έχει δίκιο όντως φοβάμαι, 3 πράγματα.
1ον Οτι έχω βρει έναν καλό άνθρωπο και ίσως χαλάσει κάτι λόγω ενός τρίτου. Φοβάμαι μην πληρώσει αυτός τις αμαρτίες της μάνας του.
αλλά και το αν θα μπορέσουμε να κάνουμε οτιδήποτε (αγορά σπιτιού, μετακόμιση, κτλ...) χωρίς την έγκρισή της.
2ον Οτι πρέπει σύντομα να πάρω μια τόσο δύσκολη απόφαση γιατί τα όνειρά μου δεν θα με περιμένουν για πάντα. Αν ο άντρας μου ήθελε και αυτός τώρα θα είχαμε φύγει από Ελλάδα. Αν δεν τον είχα θα είχα φύγει.
3ον Την φοβάμαι σαν άνθρωπο. Μου φαίνεται λίγο τρελή. Δεν ξέρω γιατί με ταράζει τόσο, έχω χάσει την δύναμή μου όπως έχω ξαναπεί αλλά παλεύω να τη βρω ξανά.
Καμιά φορά σκέφτομαι μήπως είμαι υπερβολική.
Από την άλλη το ένστικτό μας πιστεύω οτι πρέπει να το ακούμε!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nena1988 έγραψε:συμφωνω!!!!!!Ολα αυτα που ηθελα να σου πω τα ειπε η ΤΖΙΖ,ευχαριστω Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Νένα μου Εχω αρχίσει να βλέπω ψυχολόγο λόγω πεθεράς - Σελίδα 2 417472 Εχω αρχίσει να βλέπω ψυχολόγο λόγω πεθεράς - Σελίδα 2 417472

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kostandinat έγραψε:Θα του μιλήσω κορίτσια. Έχω αρκετό χρόνο μπροστά μου να οργανώσω τι και πως θα το πω. Σε ένα μήνα περίπου φέυγει και θα έχω το πεδίο πιο ελέυθερο. Επίσης θα ηρεμήσω λίγο αφού θα έχω καιρό να τη δω.
Το αποφάσισα, δεν θα κάνω κανένα βήμα για γάμο και παιδί αν δεν ηρεμήσω και δεν ξεκαθαρίσω την κατάσταση. Και πρέπεινα το κάνω σχετικά σύντομα γιατί τα χρόνια περνάνε.

Κωνσταντίνα μου νομίζω οτι ξέρεις ηδη την απάντηση στα προβλήματα σου απλά δεν έχεις την δυναμη να πάρεις τις μεγάλες αποφάσεις! Πρεπει πριν κανεις γάμο η παιδί με αυτόν τον ανθρωπο να τον δοκιμάσεις με διαφορες μικρες δοκιμασίες για να καταλαβεις αν θα ειναι διπλα σου στα δυσκολα! Αν αποτυχει φυγε με ψηλα το κεφαλι και θα φτιαξεις την ζωη σου με καποιον που να αξιζει την αγαπη σου!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με αφορμή λοιπόν την απάντησή σου, θα σου (ξανα)πώ πως
Αφήνεις το φόβο σου να σε καταβάλει.
Ναι. Υπερβάλλεις. Έχεις διογκώσει το "πρόβλημα" μέσα στο μυαλό σου, γιατί απλά φοβάσαι.
Όταν απαλλαγείς από τους φόβους σου, θα καταλάβεις πως είναι μια σκυλίτσα, ένα κανισάκι, που γαβγίζει και δεν δαγκώνει και πως με μια κλωτσιά θα μαζευτεί στη γωνιά του....

Προχώρα σε αυτό που σου λέει η καρδιά σου. Να είσαι με τον άντρα που αγαπάς και που πιστεύεις πως σε αγαπάει κι αυτός.

Α! Κι όσο γι αυτά τα "δεν σηκώνω κουβέντα για τη μάνα μου" τα έχουμε ξανακούσει...
Μήπως πονάει να ακούμε την αλήθεια???
Μήπως όντως την έχει λερωμένη τη φωλιά της η "κυρα-κατίνα/γλυκιά μητερούλα" και αυτό τον τσιγγλάει????

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παρεπιπτόντως με λένε Αγγελική.
Καλή τύχη σου εύχομαι.
Και καληνύχτα γιατί αύριο δουλεύω... Εχω αρχίσει να βλέπω ψυχολόγο λόγω πεθεράς - Σελίδα 2 850933 Sleep

Θα σας διαβάσω αύριο πάλι.

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sasanath!! σε ευχαριστώ γαι την απάντηση. Τι τεστ - δοκιμασίες να κάνω για να καταλάβω; Έχεις καμια ιδέα;

Αγγελική είσαι πράγματι πολύ εύστοχη.
Ναι πιστεύω οτι ο αρραβωνιαστικός μου καταλαβαίνει το μεγάλο μερίδιο φταιξίματος της μάνας του στον προηγούμενο αρραβώνα που είχε και διαλύθηκε, αλλά δεν θέλει να το συζητήσει καθόλου. Εγώ τα έμαθα από εδώ και από εκεί. Να φανταστείτε, βρισκόταν με την πρώην αρραβωνιαστικιά του σε ξενοδοχείο και της έλεγε: Αγαπιόμαστε αλλά δεν μπορούμε να είμαστε μαζί λόγω της μητέρας μου. Πρέπει να είχαν βριστέι άσχημα.
Απλά ελπίζω να έμάθε ένα μάθημα από αυτό και αυτός και η μάνα του....
Θα δούμε...
πριμένω προτάσεις για δοκιμασίες!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα σε όλες! Καθώς έψαχνα πληροφορίες για το τοξοπλασμα γιατί έπεσα πάνω στο θέμα της Κωσταντίνας και έκανα εγγραφή μονο και μονο για να γραψω κι εγώ τη γνώμη και την εμπειρία μου. Ο τίτλος της δικιάς μου ιστορίας είναι η Υποχθόνια πεθερά. Θρησκοληπτη και υποκριτρια οσο δε πάει. Παλία μπλεκονταν πολύ αλλά πιο κάτω που θα σας πω τι έκανα την πάταξα! χα! Από τότε έχει πέσει απαγορευτικό από το γο της,ουε κι αλίμονο της αν μου ξανακάνει κουβέντα. Βέβαια τώρα πια επειδή δεν έχει αλλο τροπο να με σκάσει όταν μένουμε δυο μας πετάει δηλητηριο πάντα με το χαμογελο καλής χριστιανής! Θα σας πω ένα περιστατικο: η αδερφή μου υιοθετησε δυο παιδάκια απο τη νιγηρία τα οποία υπεραγαμε όλοι στην οικογενεια, και πρωτος ο γιος της, κι αυτή προχτές μου είπε ''φαντάζομαι ποσο θα χαιρεται ο πατέρας σου τωρα που θα έρθει και το δικό σας...αυτό είναι το πραγματικό εγγονι'' Εννοέιται Κωσταντίνα μου ότι τα είπα στον αντρα μου αυτά, και την κατηγορησα και είπα και ντροπή της που το παιζει και χριστιανή. Κι ο άντρας μου χλώμιασε και ωτραπηκε για μάνα του. Θες να ξερεις πως το καταφερα; Μετά απο ένα χρονο που συζουσαμε (ανυπαντροι είμαστε κι εγώ μονο σε δημαρχείο παντρευομαι τωρα πια, γιατί κουράστηκα και δε με νοιάζει) η μάνα του με πίεζε με πολύ κακά σχόλια, πχ ''έχεις σκεφτεί τι θα λεει η μάνα σου για σενα απο κει πάνω που ζεις και κοιμάσαι με έναν άντρα ανυπαντρη, καλά τον πατερα σου δε τον νοιάζει να σε συμμαζεψει'' πάντα όταν μεναμε μονες αυτά. Ε, λοιπόν του είπα μια του άντρα, του είπα δυο, δεν παραδεχοταν τιποτα και δεν έπερνε ποτέ το μερος μου...τη τριτη πήρα τη βαλιτσούλα μου κι έφυγα. Κι όταν λέμε έφυγα, πήρα πτηση και γύρισα Ελλάδα στον πατερούλη μου που με περίμενε με ανοιχτές αγκαλες! Ο σύντροφος μου με κυνηγησε μέχρι τελικής πτωσεως, μετά από 15 μερες στο σπιτι μονος του είχε καταλάβει τα πάντα και με επερνε απεγνωσμένα τηλεφωνο να μου πει ότι η ευτυχία του έιμαι εγώ κι ότι είχα δικιο σε όλα. Δεν έπρεπε να αφήσει να φτάσουν εκεί τα πραγματα. Γύρισα κι από τοτε εγώ κι ο άντρας μου είμαστε ευτυχισμένοι. Αυτή χολοσκάει(γιατί αποφασίσαμε να κάνουμε και παιδί) και προσπαθεί που και που να με σκάσει και μενα αλλά με το που το λεω στο γιο της χαντακώνεται για 2 μηνες μετά. Για αυτό Κωσταντίνα μου σκέψου καλά πως θες να είναι η ζωή σου και πάρε μια αποφαση. Και μη φοβάσαι τίποτα. Εγώ όταν έφευγα επαναλαμβανα συνεχεια ''εγώ θα βρω την ευτυχία, κοντά σου ή μακρία σου, θα τη βρω'' και να που η μοίρα ανταμείβει τους τολμηρούς τελικά. Είναι πολύ δυσκολο να περάσεις μια ολοκληρη ζωή με τον άντρα σου στο απέναντι στρατοπεδο. Εγώ δεν πιστεύω ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν. Οι χαζοί μονο παραμένουν ιδιοι, η πεθερά μου δηλαδη.. Laughing Ο άντρας μου μού απέδειξε πως όταν αγαπάς καποιον πραγματικά μπορείς να αλλάξεις, μπορείς να κατανοήσεις τα λάθη σου. Αν είστε φιαγμένοι για να είστε μαζί τοτε μη φοβάσαι τίποτα γιατί καμια πεθερά δεν προκειται να σας χωρίσει, αν για εκείνον δεν αξιζει η αγαπη σου όσο της μάνας του τότε...μηπως να το ξανασκεφτείς; Αξιζεις πολλά περισσότερα από ένα άντρα που θα σε έχει μια ζωή ένα σκαλί πιο κάτω..
Αυτά είχα να πω, με συγχωρείτε αν σας κουρασα με την πολυλογία μου Embarassed

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Mariori, σε ευχαριστώ!!
Αυτό για την υποκριτική θρησκοληψία πολύ μου άρεσε. Και η δικιά μου, εικόνες, μεταλαβές, εξομολογήσεις, ψαλμωδίες αλλά κατα τα άλλα η γνώμη της είναι οτι όλοι οι υπόλοιποι άνθρωποι εκτός φυσικά των Ελλήνων είναι για σκότωμα και πνίξιμο και να φύγουν όλοι από εδώ. Και να φανταστείς οτι μιλάμε για ένα άτομο που στο εξωτερικό έκανε την τότε περιουσία της!! Το είπε έτσι ακριβώς και το εννοούσε. Και εγώ φρίκαρα και φυσικά είπα τη γνώμη μου και ο άντρας μου ήρθε σε πολύ αμηχανία και μου έλεγε: Σε τσάτισε η πεθερούλα σου ε;"
Και εγώ θα ήθελα πολιτικό γάμο γιατί δεν μας πέρνει οικονομικά ο θρησκευτικός αλλά δεν το επιτρέπει η μαμά πιστεύω. Γιατί εμείς τα έιχαμε συμφωνήσει με τον αρραβωνιαστικό μου αλλά κάποια στιγμή ως δια μαγείας άλλαξε γνώμη. Σιγά μην δεχτεί η θρήσκα τον πολιτικό.
(Υπόψην οτι δεν έχω τίποτα με την θρησκεία αλλά με την υποκρισία και την κακία κρυμένη κάτω από τη θρησκεία)

Τώρα όμως και όπως είπα πριν μετά τον προηγούμενο αρραβώνα του γιου της που διαλύθηκε κακήν κακώς είναι πολύ προσεχτική και ο αρραβωνιαστικός μου επίσης δεν μου λέει τι του λέει η μαμά του.
Τι να κάνω για να την αποκαλύψω, να την ξεσκεπάσω;



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kostandinat στις Δευ Ιουν 27, 2011 9:09 am, 1 φορά

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
"Εγώ όταν έφευγα επαναλαμβανα συνεχεια ''εγώ θα βρω την ευτυχία, κοντά σου ή μακρία σου, θα τη βρω''

Όλες πρέπει να το λέμε αυτό στον εαυτό μας!!

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κωσταντίνα, προσπαθώ να σκεφτώ αν υπάρχει απαντηση στην ερώτησή σου ''τι να κάνω για να την ξεσκεπάσω''; Νιώθω λες και είμαστε έφηβες που σκαρώνουν στρατηγικές κατά των μεγάλων και μ'αρεσειVery Happy Εγώ λοιπόν θα σου πρότεινα πρώτα να την επεξεργαστείς καλά καλά και σιωπηλά (ούτως ώστε αυτήνης να της περνάει ασυνειδητα το μηνυμα ότι είσαι κι εσύ υποχθονια και να σε φοβάται, χαχα.)Για να καταλάβεις εγώ σε τετοιες περιπτωσεις υιοθετώ πάντα την τακτική σκυλί που γαβγιζει δεν δαγκώνει, αρα δεν μιλάω και δαγκώνω κατευθείαν Twisted Evil Δευτερον αν γινεται να σας βλέπει καλά κι ευτυχισμένους με το γιο της αυτό θα είναι ένα μεγάλο πληγμα γιατί χάνει έδαφος έτσι. Βέβαια το όπλο είναι ο άντρας σου. Έχεις προσπαθήσει να τον κάνεις να καταλάβει ότι ακόμα κι αν δεν συμφωνεί σε κάτι με την μάνα του δεν σημαίνει ότι δεν την αγαπάει; αν καταφερεις ό,τι ηλιθια μηνυματα του έχει περάσει αυτή να τον βοηθησεις να τα επεξεργαστεί όπως πρεπει και να τα ξεπερασει τοτε θα είναι πιο εύκολο να τον φερεις πιο κοντά σου. Εεε, κι όταν γινει αυτό... κέρδισες! Κυρίως γιατί εσεις θα έχετε βρει το δρομο σας. Ο δικός μου είναι αλλος άνθρωπος πια! Τον είχε γεμισει τυψεις όπως λες κι εσύ και τον φώναζε πριγκιπά μου για να καταλάβεις! Τι γελοίο! Κάπως έτσι έγινε με τη δικια μου, παρολο που πρεπει να υπογραμμίσω ότι με την υποκριτρια χριστιανή είναι πολύ δυσκολη η μάχη γιατί της λείπει η ειλικρινια και πολεμάει με υποχθονια όπλα! Ενώ αν είσαι σωστός άνθρωπος ακόμα και την μαχη τη δινεις με ειλικρινεια και σεβασμό...αλλά για μερικούς αυτά είναι πολύ ψιλά γράμματα! Πάντως εσύ κάνε τη ζωή σου όσο μπορείς και μην της δειχνεις ότι σε επηρρεάζει γιατί το τερας μέσα της τρεφεται απο την αδυναμία σου!Αυτά είχα να πω...μου φαινεται για ψευδώνυμο έπρεπε να βάλω ''η πολυλογού'' Rolling Eyes

Νενεν

Νενεν
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
christiana έγραψε: Πάντως επιμένω ότι στον ψυχολόγο πετάς τα λεφτά σου... αν αρραβωνιασμένη χρειάζεσαι ψυχανάλυση, όταν θα είσαι παντρεμένη με παιδί τι θα χρειάζεσαι; Ψυχοφάρμακα;

συμφωνω παρα πολυ!! σκεψου καλα τι θα κανεις πριν προχωρησετε σε γαμο και κυριως παιδι..[/quote]


Κοριτσακι μου, δεν μπορω να σου πω τι πρεπει να κανεις και τι οχι. Το μονο ομως που πρεπει να θυμασαι ειναι οτι αυτα τα ατομα για να τα αντιμετωπισεις πρεπει να εισαι πολυ ψυχραιμη (και ενιοτε αναισθητη) και δυστυχως εσυ παραεισαι ευαισθητη...

chrysaaa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσακι μου, δεν μπορω να σου πω τι πρεπει να κανεις και τι οχι. Το μονο ομως που πρεπει να θυμασαι ειναι οτι αυτα τα ατομα για να τα αντιμετωπισεις πρεπει να εισαι πολυ ψυχραιμη (και ενιοτε αναισθητη) και δυστυχως εσυ παραεισαι ευαισθητη...[/quote]

Από το στόμα μου το πήρες...

????????


Επισκέπτης
Κοριτσακι μου σε καταλαβαινω. Και εγω μετα την πρωτη μου αποβολη,ειχα και την πεθερα στο σβερκο να λεει τις βλακειες της και ηθελα να παω σε ψυχολογο,σε τετοιο σημειο με ειχε φτασει. Αλλα εγω μενω κοντα της. Γι αυτο το μονο που θα συμβουλευα... Μεινετε μακρυα της!! Σε αλλη πολη, αλλη χωρα, καπου αλλου!!! Ξερεις τι τραβαω εγω;; Παω για μιση ωρα και 20 λεπτα αναλυουμε γιατι δε κατεβαζω την τεντα και γιατι πλενω το μπαλκονι με σαπουναδα!!!! Αυτα βεβαια ειναι τα πιο απλα!!!! Και αν πριν το γαμο εχεις 5, μετα το γαμο θα εχεις 800!!!!
Μακρυα κοριτσι μου. Και αν ο αντρας σου δεν ειναι σε θεση να καταλαβει και εσενα, ισως πρεπει να ξανασκεφτεις την υπολοιπη σου ζωη και αν θα πρεπει αν εισαι μαζι του. Λυπαμαι που στο λεω. Αλλα η μανα τους μπορει να σου κανει τη ζωη κολαση!!!Εγω ειχα λαλησει, κοντευα να χωρισω μαζι του εξαιτιας της αλλα τον λατρευα και με λατρευε, οποτε ηρθε με το μερος μου και βρηκαμε ισορροπια. Βεβαια ακομα εχουμε ψιλοπροβληματα, αλλα απλα δε της δινει σημασια ή ριχνουμε κανενα καβγα που και που.Αλλα δεν ειναι και τοσο κολλημενος οσο ο δικος σου. Αλλα στο λεω, μη μεινεις κοντα. Εγω αυτο μετανοιωσα. Και δυστυχως τωρα οπως ειναι τα οικονομικα δε μπορω να φυγω να παω σε αλλο σπιτι. Μονο για εξωτερικο σκεφτομαι και τον ζαλιζω (φαντασου που εχω φτασει!!!).

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και πιστεύεις etoile μου οτι θα τον αφήσει να πάτε στο εξωτερικό; Δεν νομίζω!!
Εδώ εγώ είχα μια καλή ευκαιρία για εξωτερικό και μαζί με τον άντρα μου θα βγάζαμε κοντά στα 4.000 ευρό αλλά εκεί που το είχαμε αποφασίσει μπήκαν τα μεγάλα μέσα... η πλύση εγκεφάλου και να μαστε τώρα εδώ, να μετράμε τα χρήματά μας (δόξα το θεό δεν χρωστάμε πουθενά), να δίνουμε από το υστέρημα μας στη μάνα του και να μην μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι οτι θα μπορέσουμε να δώσουμε στα μελλοντικά παιδιά μας τα απαραίτητα!!

Αν καταφέρεις να τον πείσεις πες μου πως το κατάφερες να το κάνω και εγώ!!
Smile

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μακριά δενξέρω αν θεωρείται οτι είμαστε. 3 χιλιόμετρα... αλλά οδηγάει!!! Sad

Τώρα ευτυχώς δεν έρχεται πολύ αλλά αν κάνουμε παιδί την βλέπω να ξημεροβραδιάζεται... το δήλωσε κιόλας!

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
chrysaaa έγραψε:Κοριτσακι μου, δεν μπορω να σου πω τι πρεπει να κανεις και τι οχι. Το μονο ομως που πρεπει να θυμασαι ειναι οτι αυτα τα ατομα για να τα αντιμετωπισεις πρεπει να εισαι πολυ ψυχραιμη (και ενιοτε αναισθητη) και δυστυχως εσυ παραεισαι ευαισθητη...

Από το στόμα μου το πήρες...[/quote]

Κορίτσια έχω αρχίσει να κουράζομαι και επιδή κοντεύω να φτάσω πάτο, μόνο να σηκωθώ θα γίνεται και τότε... θα ελπίζω να γίνω "σκύλα" εγώ πραγματικά! Είναι θέμα επιβίωσης.
Τώρα μαζύω δυνάμεις, ... έτσι θέλω να πιστεύω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις