Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
91 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 91 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
NeNaKi_Gr έγραψε:
kostandinat έγραψε:Δεν ξέρω ρε κορίτσια, είμαι χάλια αυτή τη στιγμή, με το ζόρι μιλάμε με τον άντρα μου.Τα έκαναν θάλασσα.

Τι έγινε βρε μάτια?
Έγινε κάτι άλλο? Γιατί ο άντρας σου δεν σου μιλάει?

Με συγχωρείς βρε Κωνσταντίνα μου δηλαδή, αλλά αφού βλέπεις ότι, και ο άντρας σου τέτοιος είναι, γιατί δεν αποχωρείς με ελαφρά?
Εδώ καταλαβαίνω ότι ναι μεν αυτές είναι όπως είσαι και στα @@ σου δηλαδή για το πως είναι και φέρονται...γούστο τους και καπέλο τους, αλλά ο άντρας σου? Αυτή η στάση του είναι απαράδεκτη, εκείνος οφείλει να σε νοιάζεται και να φροντίζει για την ηρεμία και την ευτυχία σου!
Κάτι πρέπει να κάνεις τώρα που δεν το έχεις προχωρήσει ακόμα περισσότερο σοβαρά και αν τυχόν χωρίσεις, δε θα μείνουν ίχνη αυτής της ιστορίας στη ζωή σου... ή ξεκαθάρισε τα πράματα με τον σύντροφό σου, όχι με αυτές!
Δεν είναι δική σου δουλειά να τις πιάσεις εσύ, αλλά ό γιος και αδελφός τους, μόνο που όταν γίνει θα πρέπει να είσαι Παρούσα, γιατί μόνο τότε θα καταλάβουν ότι, ο άντρας σου μιλάει σοβαρά! Εσύ δεν θα βγάλεις άχνα.
Μίλα του άντρα σου και πες του τα πάντα... απαίτησε απο αυτόν ότι, η ιστορία πρέπει να λήξει και να τις βάλει στην θέση τους, να σας αφήσουν ήσυχους! Αν ο άντρας σου δεν δεχτεί και στραφεί εναντίον σου... μάζεψε τα κομμάτια σου και όλα τα όνειρα σου και... ΦΥΓΕ! ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ!

Οι γονείς σου τη λένε για όλα αυτά... εμένα πάντως, αν έφτανα στο έσχατο σημείο να βιώνω τέτοιες ιστορίες και να έχω έναν μαμάκια άντρα που δεν με καταλαβαίνει και δεν με νοιάζεται, ο πατέρας μου θα μ’ άρπαζε απο το χέρι και θα τράβαγε σπίτι... σιγά να μη με άφηνε.
Δε με μεγάλωσε με τόσους κόπους και στερήσεις, σαν Βασίλισσα μέσα στην φτώχεια του, για να χαραμιστώ με τέτοια άτομα!
...Το μορφωτικό τους επίπεδο δε με ενδιαφέρει, υπάρχουν άξιοι και ευγενείς άνθρωποι που δεν ξέρουν ούτε καν να διαβάζουν... η έλλειψη παιδείας όμως, με εκνευρίζει αφάνταστα (Ώπ, να τι ξέχασα να γράψω χθές στο Λέυκωμα Razz)

Του έθιξα τη μάνα του για αυτό τώρα είμαστε μαλωμένοι.
ότι και να έχει κάνει μου είπε, είναι η μάνα μου και αυτό δεν αλλάζει.Το οτι πήρε σε 10 άστρολόγους δεν είναι λόγος για να την καταδικάζω.Και εννοείται οτι δεν πιστεύει οτι η μάνα του έχει γκόμενο ακόμα και αν είναι τα εσώρουχά του στο σπίτι της. Τέλος πάντων το τελευταίο δεν με ενδιαφέρει, με ενδιαφέρει που ο άντρας μου είναι σαν υπνωτισμένος και δεν βλέπει τίποτα.
Στους γονείς μου δεν έχω πει τίποτα γιατί δεν θέλω να τους στεναχωρήσω.

Mariori

Mariori
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Θα συμφωνήσω κι εγώ....η μονη λύση είναι η φυγή!!! Αν φοβηθείς τώρα παει Κωσταντίνα,το έχασες το παιχνίδι. Είναι δύσκολο αλλά δυστυχώς έτσι είναι. Στο κάτω κάτω για το καλό σου θα το κάνεις.

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα!
Κορίτσια το παλεύω γιατί ο άντρας μου (πέρα από αυτή την εθελοτυφλία) είναι πολύ καλός.Πρέπει να πληρώσει αυτός για τις αμαρτίες της μητέρας του; Ξέρω οτι με αυτά που του λέω του γκρεμίζω τον κόσμο όλο και την ιδανική εικόνα που έχει πλάσει και για αυτό του είναι δύσκολο.
Όταν του είπα οτι η μητέρα του είχε τον "φίλο" της χρόνια και υπονοώ οτι για αυτό χώρισε. (ο άντρας μου δεν μιλάει στον πατέρα του γιατί τον θεωρεί άδικο που κατηγορούσε τη μάνα του οτι είχε γκόμενο) και οτι οι αποδείξεις είναι μέσα σε ένα συρτάρι, δεν πήγε να το ανοίξει ρε παιδιά και ούτε θα το κάνει.
Τι είναι αυτό; Απίστευτη εθελοτυφλία; Κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα; Απίστευτη πλύση εγκεφάλου;
Νοιάζομαι για αυτόν για αυτό το ψάχνω.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kostandinat έγραψε:Καλησπέρα!
Κορίτσια το παλεύω γιατί ο άντρας μου (πέρα από αυτή την εθελοτυφλία) είναι πολύ καλός.Πρέπει να πληρώσει αυτός για τις αμαρτίες της μητέρας του; Ξέρω οτι με αυτά που του λέω του γκρεμίζω τον κόσμο όλο και την ιδανική εικόνα που έχει πλάσει και για αυτό του είναι δύσκολο.
Όταν του είπα οτι η μητέρα του είχε τον "φίλο" της χρόνια και υπονοώ οτι για αυτό χώρισε. (ο άντρας μου δεν μιλάει στον πατέρα του γιατί τον θεωρεί άδικο που κατηγορούσε τη μάνα του οτι είχε γκόμενο) και οτι οι αποδείξεις είναι μέσα σε ένα συρτάρι, δεν πήγε να το ανοίξει ρε παιδιά και ούτε θα το κάνει.
Τι είναι αυτό; Απίστευτη εθελοτυφλία; Κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα; Απίστευτη πλύση εγκεφάλου;
Νοιάζομαι για αυτόν για αυτό το ψάχνω.

Η μάνα σημαίνει βάση - σταθερότητα,όχι προδωσία. Αυτό φοβάται ότι θα δει όταν ανοίξει το συρτάρι. Προτιμά να μην ξέρει.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κατα βαθος ξερει, απλα δε θελει να σχοληθει για να μην χαλαει το προτυπο της μητερας που εχει σχηματισει στο μυαλο του. οπως ειπες εθελοτυφλει!!!

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ναι αλλά έχει καταδικάσει τον ίδιο του τον πατέρα λόγω αυτού. Πώς μπορεί;

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ισως να μην ειναι αυτος ο πραγματικος λογος...

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kostandinat έγραψε:Ναι αλλά έχει καταδικάσει τον ίδιο του τον πατέρα λόγω αυτού. Πώς μπορεί;

Μάλλον για αυτόν είναι μικρότερο το κόστος συναισθηματικά. Η μαμά στο μυαλό του άντρα σου και πολλών ανθρώπων είναι κάτι ιερό και αμόλυντο. Δεν είναι τυχαίο που λένε μάνα είναι μόνο μία. Και ο πατέρας ένας είναι αλλά κανείς δεν το σχολιάζει. Επίσης δεν είναι τυχαίο που σε έναν τσακωμό κάποιος που θελει να προκαλέσει τον άλλο βρίζει την μάνα του... Η σχέση μάνας και παιδιού είναι πάντα ξεχωριστή. Γι' αυτό και έχει μεγαλύτερη σημασία για τα παιδιά όταν η μάνα έχει κάνει κάτι τόσο άσχημο και μη αποδεκτό. Μπορεί ο άντρας σου να θεωρεί ότι φταίει ο πατέρας του επειδή δεν ήταν καλός με την μητέρα του, κάτι θα ξέρει παραπάνω. Μπορεί επειδή τους έχει ζήσει σαν ζευγάρι να θεωρούσε ότι ο πατέρας του υπήρξε άδικος με την μητέρα του στο παρελθόν. Βέβαια αυτό που έκανε η μητέρα του είναι ακραίο, αλλά επειδή τα αντίθετα έλκονται, κατηγορούμε συνήθως τον όμοιο γιατί από αυτόν έχουμε τις μεγαλύτερες απαιτήσεις και δίνουμε περισσότερα ελαφρυντικά στο αντίθετο φύλο επειδή δεν μπορούμε να καταλαβουμε τον ψυχισμό του. Εξαλλου μπορεί ο άντρας σου να γνωρίζει και άλλα πράγματα. Μπορεί ο πατέρας του να έχει απατήσει την μητέρα του στο παρελθόν. Μια αδυναμία στην μαμά πάντως υπάρχει αναμφισβήτητα.

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Όταν θα έχω νεότερα θα σας γράψω.
Ευχαριστώ!

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σε όλες!

Τα γεγονότα είναι τα εξής: Η πεθερά μου έμαθε οτι ψάξαμε το σπίτι και ανακαλύψαμε τα ψέματα για το τσιγάρο κι ατα τηλέφωνα.Τώρα κρατάει μούτρα και θέλει να εξηγηθεί μαζί μου. Ο άντρας μου είπε οτι προσπάθησε να αναλάβει αυτός το φταίξιμο για το αδιάκριτο ψάξιμο αλλά δεν τον πίστεψαν. Υποτίθεται ζήτησε συγνώμη αυτή για τα ψέματα, αλλά και ο άντρας μου για το ψάξιμο αλλά δεν πιστεύω οτι θα το αφήσει έτσι.
Πώς να το αντιμετωπίσω τώρα; Πιστεύετε θα κάνει κάτι να μας χωρίσει;

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σου Κωνσταντίνα...Πως θα σας χωρίσει?Απ'τη στιγμή που εσύ είσαι ξεκάθαρη με τον άντρα σου και δεν νευρίασε που έψαξες το σπίτι και σε υπερασπίστηκε κιόλας, δεν πρόκειται να ανεχθεί καμία ανοησία από τη μάνα του.Μην τη φοβάσαι...Αν σου πει καμία βλακεία μπορείς πολύ άνετα να τη βάλεις στη θέση της...Έχει λερωμένη τη φωλιά της άρα δεν την παίρνει να πει και να κάνει και πολλά..

kostandinat


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ναι έτσι είναι έχει λερωμένη τη φωλιά της και κανονικά θα πρέπει να μαζευτεί. Αλλά αυτή θέλει να βγει και απόπάνω. Γενικά έχει μένος και βγάζει κακίες και δεν λειτουργεί με τη λογική, για αυτό και αναρωτιέμαι τι θα κάνει. Μου φαίνεται περίεργο να το αφήσει έτσι
Τουλάχιστον ναι ο άντρας μου με ευπερασπίστηκε και μου είπε πως κανένας δεν θα μας χωρίσει.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομίζω πως αυτό είναι προς τιμήν του άντρα σου. Απλά μην επαναπαύεσαι, γιατί όπως διάβασα σας έχει κάνει πολλά αυτή η γυναίκα.

Για τον άντρα σου είναι μάνα του και δεν πρόκειται να ξεκόψει, δεν είναι αυτό το ζητούμενο ούτε το σωστό. Εσύ απλά κράτα τις αποστάσεις σου από εκείνη και να σταθείς όσο μπορείς στον άντρα σου.

Μακάρι να σας πάνε όλα καλά! Και για σένα που υποφέρεις από την πεθερά σου αλλά και στον άντρα σου που ίσως αυτός υποφέρει περισσότερο γιατί θα πονάει πολύ να βλέπει την κατάντια της μάνας του.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμένα στο χωριό μου λένε :με σταυρό αν κοιμηθείς αλλήθωρος θα ξυπνήσεις ... τι εννοώ δεν θα συνέχιζα σε αυτό τον αρραβώνα σε καμιά περίπτωση δεν τίθεται θέμα αν σε υπερασπίστηκε απλά φοβήθηκε μην τον αφήσεις και μετά που θα βρει άλλη γυναίκα; Σε αυτή τη ηλικία και με όλα αυτά που έχεις γράψει να μην έχει απογαλακτιστεί ; τη σπίτι θα ανοίξετε; μακριά θα έκοβα λάσπη ...1000 φορές μόνη μου παρά σε τέτοια αρρωστημένη κατάσταση εκτός και αν είσαι μαζόχα ..

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα και απο μένα.διάβασα όλη την ιστορία και ένα έχω να πω: ΜΑΚΡΥΑ!
Αλήθεια, τελικά παντρευτήκατε? πως πάνε τώρα τα πράγματα? δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά απο αυτά που περιγράφεις μου θυμίζεις ΑΚΡΙΒΩΣ την πεθερά της αδερφής μου με το γιό της. θες να σου πω τι έγινε τελικά? ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΕ...το παλικάρι μετά έκανε απόπειρα και αφού η "μαμάκα" χέστηκε επάνω της και παρακαλούσε την αδερφή μου ήταν πλέον αργά...δεν αλλάζουν οι άνθρωποι...το βλέπω πολύ σκληρά αλλά το έχω ζήσει έστω και μέσα απο την αδερφή μου...φύύύύγε με ελαφρά και γρήγορα...άντρες να φαν και οι κότες....όταν κάνεις παιδί εκεί να δεις..και δεν θα μπορείς να πας πουθενά.ευτυχώς η αδερφή μου το πήρε απόφαση εγκαίρως!

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kostandinat έγραψε:Καλησπέρα σε όλες.
Είμαι νέα στο Forum και ο μεγάλος μου φόβος για την πεθερά μου με έφερε εδώ. Από την πρώτη στιγμή που την γνώρισα κατάλαβα οτι είναι ευέξαπτη, νευρική, επιβλητική, κακιά, θρησκόληπτη, μεγαλομανής. Αρραβωνιάστηκα τον γιο της πριν 6 μήνες. Έχω βγει για καφέ τρεις φορές μαζί της και δεν πρόκειται να το ξανακάνω. Εκεί κατάλαβα οτι επίσης θέλει να κάνει κουμάντο στις ζωές όλων. Ασχολείται με το πως μεγαλώνουν τα παιδια΄του ακόμα και άγνωστοι σε αυτή άνθρωποι. Με "ψαρευε¨ για να δει τι σκέφτομαι σε μια ενδεχόμενη μετακόμιση στηνΑθήνα (είναι από εκεί η καταγωγή της), και ήθελε να έχει τον πρώτο λόγο στο τι θα κάνει ο γιος της. Όταν και ο αρραβωνιαστικός μου άρχισ ενα μιλάει για Αθήνα φρίκαρα εντελώς. Φανταστηκα τον ευατό μου μακρί από τα γνωστά μου μέρη με ένα κέρβερο (την πεθερά μου) δίπλα μου. Να σημειώσω οτι ο άντρας μου της δίνει λεφτά κάθε μήνα γιατί λέει οτι πεινάει αλλά αυτή ζει σε ένα σπίτι τεράστιο, και έχει όλα τα λούσα και τις ανέσεις και εμέις με το ζόρι στα νοίκια. Βέβαια μας πρότεινε να πάμε εκεί αλλά και μόνο στην ιδέα τρελαίνομαι. Ο αρραβωνιαστικός μου την έχει σαν θεά. Επίσης να πω οτι η κυρία δεν μιλαέι με τον άντρα της, την μάνα της, τον πατέρα της, τον αδερφό της, την νύφη της, τους κουμπάρους της και πολλές πρώην φίλες της. Πιστεύω οτι θα μου δημιουργήσει πρόβλημα μεγάλο, καταρχήν δεν ξέρω αν θα αφήσει ποτέ τον γιο της εδώ και θα φύγει που τόσο θέλει και από την άλλη αν είναι εδώ είμαι σίγουρη οτι θα είναι δυνέχεια εδώ, και θα παραμβαίνει απίστευτα στο παιδί που θέλω να κάνω με την άντρα μου. Άρχισα να βλέπω ψυχολόγο γιατί κάθε φορά που την συναντώ ταράζομαι πάρα πολύ και αυτό επηρεάζει τη σχέση μου με τν άντρα μου. Δεν ξέρω τι να του πω γιατί ακόμα δεν έχει γίνει κάτι αλλά μου το έχει ξεκαθαρίσει οτι όποιος πει κάτι για την μάνα του τελείωσε για αυτόν. Δεν έχι καταλάβει λοιπόν πόσο πολύ τη φοβάμαι. Ξέρω όμως πως δεν θέλω μια ζωή με τέτοιου είδους προβλήματα. Αλλά πιστεύω οτι θα φανούν αφού παντρευτώ και γεννήσω. Δεν ξέρω τι να κάνω. Πως να καταλάβει και ο αρραβωνιαστικός μου το πόσο παρεμβατική είναι και το πόσο θέει να χειραγωγεί τους άλλους; Υπόψην οτι έχει και πρόβλημα υγείας και οτι έχει κάνει τα παιδια της ενοχικά του στυλ, "εγώ θυσιάστικα για σας". Βοηθήστε με. Θέλω να καταλαβώ ως που μπορεί να φτάσει πριν παντρευτώ. Ναι τον αγαπώ τον άντρα μου αλλά αν δεν μπορέσει να διαχειριστεί την αντιπαράθεση αυτή, θα τον αποθυμοποιήσω και τότε... θα είναι αργά. Ευχαριστω πολύ

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΤΑ'ΡΧΗΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΓΑΠΑΣ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΚΥΝΔΙΝΟ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΤΑΝ ΛΕΣ "Πιστεύω οτι θα μου δημιουργήσει πρόβλημα μεγάλο, καταρχήν δεν ξέρω αν θα αφήσει ποτέ τον γιο της εδώ και θα φύγει που τόσο θέλει και από την άλλη αν είναι εδώ είμαι σίγουρη οτι θα είναι δυνέχεια εδώ, και θα παραμβαίνει απίστευτα στο παιδί που θέλω να κάνω με την άντρα μου." ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΝΕΙ ΟΤΙ ΕΔΩ ΜΙΛΑΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΚΑΡΔΙΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΕΙΤΕ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΠΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ Η ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ ΜΥΓΑ ΣΤΟ ΣΠΑΘΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΞΙΖΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ ΟΥΤΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ Κ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ "Υπόψην οτι έχει και πρόβλημα υγείας και οτι έχει κάνει τα παιδια της ενοχικά του στυλ, "εγώ θυσιάστικα για σας"." ΜΗΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΛΥΣΕ ΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΙΚΟ ΣΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΘΑ ΔΙΟΓΚΩΝΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΙΩΝΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΡΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ Εχω αρχίσει να βλέπω ψυχολόγο λόγω πεθεράς - Σελίδα 4 417472

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νομιζω οτι η μονη λυση σε αυτην την κατασταση ειναι μονοδρομος και ειναι η φυγη,με ολα αυτα που διαβαζω και εγω θα "φοβομουν"!Θα φοβομουν να γινω συγγενης με τετοιους ανθρωπους!

Κατα καποιο τροπο εισαι τυχερη γιατι αυτα τα βλεπεις απο την αρχη και οχι προτετελεσμενων γεγονοτων,τωρα εχεις την ευκαιρια για αυτο αρπαξε την πριν να ειναι αργα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις