Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
475 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 475 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

101Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 4:10 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρία έγραψε:επανήλθα! από ότι είδα σου απάντησε η crazy! 130 σου είπε και έτσι θα έιναι γιατί και εγώ βρήκα την απόδειξη και είχα δώσει πριν 4 χρόνια 100 ευρώ και μάλιστα χωρίς να είναι τρισδιάστατο το υπερηχογράφημα!

Σ' ευχαριστώ και μόνο που μπήκες στον κόπο να κοιτάξεις. Είσαι super!

Crazy: Ποιο γιατρό έχεις?

102Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 4:11 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:Όσο για τον υπέρηχο, δε φοβάμαι καθόλου μιας και όλα ήταν πάρα πολύ καλά στην αυχενική και το pap-a και ο γιατρός όλο καλά λόγια μας λέει (φτου φτου!)
Ανυπομονώ όμως να δω το νινί μου!!!!
Πατουσάκια, χεράκια, φατσουλίνι!!!
Δεν περνάει ο καιρός με τίποτα!


ναι μωρέ... και εγώ γι'αυτό ανυπομονούσα, για΄τι ήξερα ότι όλα είναι καλά! και από όσο θυμάμαι, δεν χρειάζεται κάτι περαιτέρω από την βασική εξέταση, οπότε αυτό πιστεύω είναι και το τελικό ποσό που θα πληρώσεις!

καλέ τίποτα τι κόπος! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 417472

103Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 4:12 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όχι, δε μου ζήτησαν τίποτε άλλο.
Μόνο τη β' επιπέδου κάναμε την Παρασκευή.

Τώρα σειρά έχει τέλος του μήνα η καμπύλη ζαχάρου.. Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 534787
Και φυσικά, οι μηνιαίες.. κάθε μήνα κάνω γενική αίματος, ούρων, ζάχαρο και κάθε δεύτερο μήνα τοξόπλασμα και μεγαλοκυτταροϊό...

104Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 4:14 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tziz έγραψε:

Crazy: Ποιο γιατρό έχεις?

Για την ακρίβεια έχω δύο.. Very Happy
Είναι πατέρας και γιος μαζί: Γιώργος και Γιάννης Σταματίου.

Εσύ;

105Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 4:31 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ έχω το Δουλγεράκη.
Πότε έχεις πητ?

Ήθελα να σου πω και για τις εξετάσεις μιας και το ανέφερες.
Εγώ έκανα όλες τις γνωστές εξετάσεις μόλις χτύπησε η καρδούλα (γενικές αίματος, κολπικές, ούρων, τοξοπλάσματα, αναιμίες και τα ρέστα) και από τότε (7η εβδομάδα περίπου αν θυμάμαι) με έβαλε ξανά τώρα να κάνω γενικές αίμα-ούρα, τοξόπλασμα και σάκχαρο.
Δεν τις κάνω κάθε μήνα, αν και διάβασα (και μου το έχουν πει κιόλας) ότι χρειάζεται.
Παίρνω το σίδηρο και το ασβέστιό μου κανονικά και δεν είχα ούτε έχω ιδιαίτερες ενοχλήσεις - αν εξαιρέσουμε ότι κλωτσάει σαν τρελή ώρες ώρες!!! - οπότε υποθέτω κι εγώ ότι όλα είναι καλά.
Παρόλα αυτά, το γεγονός ότι δε μου έχει πει για συχνές εξετάσεις πρέπει να το θεωρήσω "αμέλεια" του γιατρού, ή επειδή του είπα εγώ στην αρχή ότι πέρα από τα "καθιερωμένα" δε νομίζω ότι χρειάζεται να "ψαχτώ" παραπάνω εκείνος το άφησε στο φλου?

106Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 4:44 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοίταξε να δεις, ο κάθε γιατρός ακολουθεί το δικό του μοτίβο. Άλλοι κάνουν πιο πολλές εξετάσεις, δίνουν πιο πολλά συμπληρώματα κλπ κλπ, άλλοι κάνουν και δίνουν λιγότερα! Πχ άλλοι δίνουν φιλισίν, άλλοι όχι. Ο δικός μου δίνει. Τώρα όσον αφορά αυτό που λες, αν το άφησε φλου, τι να σου πω; Το θεωρώ λίγο δύσκολο να έχει εκείνος μια Α τακτική (να κάνει πχ μηνιαίες εξετάσεις) κι επειδή μια πελάτισσα του είπε {πέρα από τα "καθιερωμένα" δε νομίζω ότι χρειάζεται να "ψαχτώ"} να επαναπαύτηκε. Μάλλον γενικά είναι συντηρητικός με τις εξετάσεις.

Πάντως για συγκεκριμένα πράγματα όπως πχ ο αιματοκρίτης και το ζάχαρο, χρειάζεται μια πιο τακτική παρακολούθηση κατά τη γνώμη μου.

Για παράδειγμα, ο δικός μου αιματοκρίτης μήνα με το μήνα άρχισε να πέφτει, κάθε μήνα και μια μονάδα λιγότερος. Σε κάποια φάση μου ξεκίνησε σίδηρο, ένα χάπι την ημέρα, στον επόμενο μήνα που είδε ότι ο αιματοκρίτης είχε πέσει πάλι, μου είπε να παίρνω κάθε δεύτερη μέρα 2 χάπια, και την τελευταία φορά που πήγα κι είχε πέσει κι άλλο, μου είπε να πίνω κάθε μέρα 2 χάπια. Αν δεν έκανα τις εξετάσεις;; Θα μεναμε στο ένα χαπάκι την ημέρα..

ΠΗΤ έχω 29-11. Εσύ;;

107Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 5:26 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έτσι όπως το θέτεις μάλλον έχεις δίκιο.
Ίσως να είναι κι άλλοι παράγοντες.
Ηλικία, αποτελέσματα πρώτων εξετάσεων, καλή εικόνα δική μου και του παιδιού...
Όσο για το σίδηρο το 2ο χαπάκι κάθε 2η μέρα μου το είπε από την αρχή. Αλλά ξεχνιέμαι ή μπερδεύομαι... Μου είπε ότι δεν πειράζει...
Αύριο θα πάρω τα αποτελέσματα και η αλήθεια είναι ότι μια αγωνία την έχω σε ότι έχει να κάνει με τον αιματοκρίτη μου γιατί ήταν λίγο χαμηλός...

Εμένα ο γιατρός μου δίνει πητ 5/12, το blog της Ολίβια 7/12 (βάσει ημερομηνίας περιόδου) πάντως τοξοτάκι θα είναι και δεν το γλιτώνω!!
Σόρυ αλλά δεν πρόσεξα: περιμένεις αγοράκι ή κοριτσάκι?
Και να υποθέσω ότι κι εσύ στο ΙΑΣΩ θα γεννήσεις ε?

108Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 5:42 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αγοράκι περιμένω.. και ναι, ΙΑΣΩ θα γεννήσω.
Τώρα, θα βγει τοξότης;; Θα βγει σκορπιός;;;
Αν βγει σκορπιός θα'μαστε 3 σκορπιοί στο ίδιο σπίτι! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994

109Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 5:45 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα κάνετε τα γενέθλιά σας όλοι μαζί να γλιτώνετε και τα έξοδα! χιχιχιχι!

110Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 5:55 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλά, ναι, δεν το συζητώ!!! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 328109 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 328109 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 328109

Ο άντρας μου είναι στις 10 κι εγώ στις 11 Νοεμβρίου.
Για να δούμε ο μπεμπάκος... Very Happy

111Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Τετ Αυγ 04, 2010 9:58 am

euphoria


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
marianna έγραψε:
euphoria έγραψε:Δεν υπάρχει η συγκεκριμένη εξέταση...Άσε που με την τρισ΄διάστατη εικόνα που σου έρχεται ξαφνικά...παθαίνεις ένα σοκ....και αρχίζεις πάλι τα κλάματα που πάντα συνοδεύονται και από γέλιο....Σαν χαζή ένα πράγμα...χαχαχα. Χθες την έκανα και όλο το βράδυ είχα αποτυπωμένη την εικόνα του προσώπου του αγγέλου μου....Σήμερα πρωι πρωι έβαλα το dvd και το κοιτούσα σαν χαζό... Δόξα το Θεό όλα είναι μια χαρά. 22 εβδομάδων, βαρος 509 gr και ύψος 25 cm και συνεχίζουμε να πλέουμε σε πελάγη ευτυχίας... Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 654316

ΑΧΧΧΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ!!!!
ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!!!! ΕΧΩ ΓΕΜΙΣΕΙ ΣΠΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ!!!

ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΡΑΤΗΣΕ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ????? ΕΓΩ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 2 ΩΡΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΙΔΥΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ!!!!
ΑΝΤΕ ΑΝΥΠΟΜΩΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!!! ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ

Ααααα δεν θέλω άγχος..!!!! Γιατι άγχος?? ΌΛα θα πάνε καλά και τα 2 αγγελούδια σου θα είναι super!!!! Τώρα όσο για το΄πόσο κράτησε ο υπέρηχος...,περίπου 40 λεπτάκια...μετραμε, εξετάζουμε τα πάντα...αν τα μωράκια έχουν και την σωστή θέση ακόμα πιο σύντομα από τις 2 ωρίτσες...Μην μου αγχώνεσαι σε παρακαλώ!!! όλα θα ειναι τέλειαααα!!!!! Χαμογέλασε...πλησιάζει η μέρα που έχεις ραντεβού με τα 2 μωράκια σου!!!! Όλα τα άλλα άστα στην επιστήμη... Laughing

112Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 06, 2010 11:30 pm

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ. ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ 325 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ 335 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΝΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΒΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ. ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ!!!

113Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Σαβ Αυγ 07, 2010 7:55 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianna έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ. ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ 325 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ 335 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΝΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΒΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ. ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ!!!

Μπράβο! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 536304 α ο ένας βλέπω τρώει πιο πολύ ε? Smile με το καλό και ακολούθα τις συμβουλές του γιατρούς σου και όλα θα πάνε καλά!

114Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Κυρ Αυγ 08, 2010 12:13 am

kikitsa

kikitsa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρία έγραψε:
marianna έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ. ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Ο ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ 325 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ 335 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΝΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΒΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΟΥ. ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΛΗ ΓΕΝΝΑ!!!

Μπράβο! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 536304 α ο ένας βλέπω τρώει πιο πολύ ε? Smile με το καλό και ακολούθα τις συμβουλές του γιατρούς σου και όλα θα πάνε καλά!
μπραβο σου μαριαννα ακου τις συμβουλες του και ολα καλα!!!!

115Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Πεμ Αυγ 19, 2010 11:00 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Olivia έγραψε:
mikroulaxristos έγραψε:olivia moy ti kaneis???
otan ekanes ti b epipedou poso varos eixe to moro???

Κοριτσάκι τώρα το είδα, sorry!! 400 γραμμάρια ήταν, χιχι! Να και το βίντεο εδώ: http://blog.eimaimama.gr/2009/10/blog-post_31.html

Εχω πάθει πλάκα, εχω πλαντάξει στο κλάμα με το βιντεάκι ειλικρινά οτι πιο ωραίο έχω δεί, ηταν απίστευτη η μικρή και αχου πως φαινόταν το μουτράκι της Very Happy
Ανυπομονώ κι εγώ για την β επιπέδου θα την κάνω στις 9 Σεπτεμβρίου Very Happy

116Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 1:10 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάρες καλημέρα!!

Έκανα κι εγώ χθες αυτόν το περιβόητο υπέρηχο, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
Έχω να πω τα εξής:
ΚΑΛΑ
1)Είδα τη μπεμπίτσα μου και κόντεψα να κατουρηθώ από τη χαρά μου!
Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 654316
2) Όλα είναι τέλεια, είναι πολύ καλή, το είπε κι ο γιατρός μου και ο ακτινολόγος.
Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 536304 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 328109
3)Ο ακτινολόγος που με ανέλαβε (στο ΙΑΣΩ) ήταν ένας πολύ ήρεμος και γλυκός άνθρωπος με απαλή, ήρεμη φωνή και πολύ υπομονετικός! Θα σας εξηγήσω τώρα το γιατί:
Περνάμε λοιπόν στα "ΚΑΚΑ"
1)Η μπεμπίτσα δεν ήθελε να μας δείξει τα "νώτα" της (για να δούμε τη σπονδυλική της στήλη) Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 4872 κι αναγκάστηκα να μπω εκτός από την 1η φορά, άλλες 4!! (σύνολο 5). Αν ήμουν ο ακτινολόγος, θα είχα απηυδήσει! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 679259 Την 4η πλέον δεν άντεξα (5η φορά ουσιαστικά). Αφού ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 534787 γιατί είχε φύγει ο άντρας μου κι είχα μείνει μόνη τόσες ώρες και νύσταζα Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 850933 και έκοβα βόλτες σε όλους τους διαδρόμους του ΙΑΣΩ, αποφάσισα να πάρω δραστικά μέτρα!! Έτσι πήγα και πήρα μία ωραία μπάλα παγωτό πραλίνα και τσουπ! η δικιά σου, ως δια μαγείας, γύρισε! Σα γάτα που είναι έτοιμη να επιτεθεί! Να σου η σπονδυλική στήλη σε απίστευτη θέα!cheers Μέχρι κι ο γιατρός μου είπε "Παγωτό ήθελε το παιδί!!" Αποτέλεσμα: έφυγα στις 15:00!!
2)Πήγα στις 10:30 και στήθηκα (ξεκίνησα νωρίς γιατί πήγα μόνη και φοβήθηκα μη χαθώ στο δρόμο!!). Ήρθε και ο άντρας μου στις 11:00 αφού το "ραντεβού" ήταν στις 11:15. Έλα όμως που ο αγαπητός γιατρός μου, είχε κάνει μ@@@κία και το ραντεβού τελικά ήταν στις 12:45!!!! Και δεν έκανε ούτε καν τη σκέψη να μας ειδοποιήσει!
Αποτέλεσμα: Περιμέναμε 1,5 ώρα και ο άντρας μου πέραν του ότι αγχώθηκε γιατί είχε πάρει άδεια από τη δουλειά του και καθυστερούσε να γυρίσει, έγινε και ΤΟΥΡΚΟΣ Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 654655 με τον γιατρό! Μόνο που δεν τον μούνταρε!! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 311356 mahi: Σκεφτείτε λοιπόν από τις 10:30 έφυγα στις 15:00! Σε λίγο θα χτύπαγα κάρτα!
3)Δε μας έδωσαν DVD!! Πολύ στεναχωρήθηκα! Έχω βέβαια τις εκτυπωμένες φωτό του υπερήχου αλλά δεν είναι το ίδιο! Ο άντρας μου βέβαια, κρυφά τράβαγε με το κινητό του, αλλά δε φαίνεται πολύ καθαρά... Σνιφ! Sad

Αν εξαιρέσουμε λοιπόν όλη την ταλαιπωρία που τράβηξα -χαλάλι της, της μικρούλας μου- όλα ήταν πολύ καλά. Laughing

Τις φορές που ξαναμπήκα, εκτός της πρώτης και της τελευταίας, είχε φέρει τα πόδια πάνω στο κεφάλι!! Είχε γίνει κουβάρι!! Χέρια πόδια πάνω στα μούτρα της!! Ένας αχταρμάς. Δεν καταλάβαινα τίποτα. Αχ ο κακομοίρης ο ακτινολόγος... Τι θα σκεφτόταν ο άνθρωπος!! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994 Laughing Laughing Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 328109

117Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 1:28 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ Τziz!Κ ΜΕΝΑ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΣΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ...ΠΟΛΛΗ ΩΡΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ Κ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ...ΑΣΕ ΠΟΥ Κ ΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΤΑΡΑΧΟΣ!ΚΟΝΤΕΥΕ ΝΑ ΜΕΛΑΝΙΑΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΑΥΤΟΣ ΑΚΙΝΗΤΟΣ!ΣΕ 2 ΔΟΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ...ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΤΗ ΦΟΡΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ!Κ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΕΝΑ ΚΡΟΥΑΣΑΝ ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ ΝΑΑΑΑΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ!!!!ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ.DVD ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ,ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ Κ ΣΤΟΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΔΙΑΣΤΑΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΠΗΡΑ DVD... Sad ΑΝΤΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΚΟΡΑΚΛΑ!

118Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 2:44 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σ' ευχαριστώ πολύ!

Η αλήθεια είναι ότι το γνώριζα το σκηνικό και από άλλες κοπέλες και κατά κάποιο τρόπο το περίμενα.
Οι περισσότερες κοπέλες ξαναέμπαιναν για επανέλεγχο.
Αλλά χθες, μόνο εγώ μπήκα 5 φορές!!!
Αφού κατά τη μία και μισή - μέχρι τις τρεις που έφυγα, είχα μείνει πλέον παντελώς μόνη! Δεν υπήρχε ψυχή!
Οι γιατροί έφυγαν (πήγαν για φαΐ), κόσμο δεν είχε, κόντεψε να με πάρει ο ύπνος!

Όσο για το dvd που ρωτήσαμε (γιατί έχω δικό μου από τους υπερήχους που κάνω στο γιατρό μου) μας είπαν ότι απαγορεύεται.
Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Το κάνουν μήπως για τις κοπέλες εκείνες που τα πράγματα δεν πάνε όπως τα θέλουν? Για να μην το έχουν μετά και το βλέπουν και τα σκέφτονται και στεναχωριούνται?
Δεν ξέρω καθόλου...

119Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 3:36 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τζιζ με το καλό να κρατήσεις αγκαλιά την κορούλα σου!!!! Very Happy Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 328109 Very Happy Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 328109 Very Happy

Ευτυχώς ο δικός μας δεν δυσκόλεψε το γιατρό (πρέπει να μας την έκανε ο ίδιος γιατί ήταν έτσι όπως τον περιέγραψες, ευγενικός κλπ - ο κ. Σαρηκώστας;; ). Μέσα σε μισή ώρα το πολύ είχαμε τελειώσει. Απορώ κι εγώ πως καταλαβαίνουν τι βλέπουν!!! Αχταρμάς εντελώς!!! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994

Αλλά η κάθυστέρηση στα ραντεβού του ιασω είναι το κάτι άλλο... εμείς είχαμε ραντεβού στις 11.30 και μας πήραν 1 και! Κουραστικό και εκνευριστικό!!
Το ίδιο είχε συμβεί και στην αμνιοπαρακέντηση.. κι εκεί είχα και την τρελή αγωνία για το πως θα πάει η εξέταση και άστα! Δεν περνούσε η ώρα με ΤΙΠΟΤΑ!!!

Τώρα, γιατί δε δίνουν DVD δεν ξέρω.. αυτό που λες έχει λογική. Επίσης ίσως να'ναι θέμα χρόνου, για να μην καθυστερούν... βλέπεις τι χαμός γίνεται...

Αλλά εντάξει, αυτό είναι το λιγότερο...εμένα δε με στεναχώρησε ιδιαίτερα.. άλλωστε, πρώτα ο Θεός, σε λίγο καιρό θα τα'χουμε στην αγκαλιά μας και θα τα καμαρώνουμε! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 328109

120Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 3:54 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σ' ευχαριστώ! Κι εσύ με το καλό το δικό σου !
Όχι Λαζανάκης νομίζω λεγόταν (κάτι τέτοιο).
Εγώ καταλάβαινα τι έβλεπα γιατί ο γιατρός μου, μου τα εξηγεί και τα έχω ψιλομάθει (κεφάλι, κοιλιά) εκτός βέβαια από τα πολύ εξειδικευμένα που έκανε ζουμ και λες "τι είν' τούτο?"
Απλά, όταν είχε τα πόδια πάνω, φαινόταν τόσο "μπερδεμένη", σαν κόμπος! χαχα! τον εαυτό μου μου θύμισε! Έτσι κάναμε με την αδερφή μου μικρές! Ποια θα μπορέσει να φέρει το πόδι πάνω από το κεφάλι!
Η πλάκα είναι ότι ενώ αλλάζει θέση, δεν καταλαβαίνω τίποτα - τις περισσότερες φορές. Ίσως μερικά τσιμπιματάκια ή "κλωτσίτσες"

121Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 4:02 am

Kalliopi

Kalliopi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΕ ΒΑΡΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ!!!!ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΔΕ ΛΕΩ,ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΣΤΑ ΠΛΕΥΡΑ; ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ...ΚΑΘΕ ΦΑΣΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΓΛΥΚΑ....ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΕΒΑΖΑ ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΝΩ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥ ΤΑ ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ!!!!! Wink

122Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 4:02 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α καλά.. ούτε εγώ καταλαβαίνω πότε αλλάζει θέση. Ξέρεις πότε το καταλαβαίνω ότι άλλαξε θέση;; Όταν αλλάζει το σημείο που νιώθω πιο έντονα κλωτσίτσες!!! Πχ για 3-4 μέρες με κλωτσούσε σχεδόν πάντα δίπλα στον αφαλό δεξιά. Κάθε φορά στο ίδιο σημείο!
Μετά το σημείο άλλαξε θέση! Χαχαχαχαχα.. προφανώς έκανε την τουμπίτσα του και δεν πήρα χαμπάρι!!! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994

123Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 6:01 am

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazy έγραψε:Α καλά.. ούτε εγώ καταλαβαίνω πότε αλλάζει θέση. Ξέρεις πότε το καταλαβαίνω ότι άλλαξε θέση;; Όταν αλλάζει το σημείο που νιώθω πιο έντονα κλωτσίτσες!!! Πχ για 3-4 μέρες με κλωτσούσε σχεδόν πάντα δίπλα στον αφαλό δεξιά. Κάθε φορά στο ίδιο σημείο!
Μετά το σημείο άλλαξε θέση! Χαχαχαχαχα.. προφανώς έκανε την τουμπίτσα του και δεν πήρα χαμπάρι!!! Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 215994

Ναι κι εγώ κάπως έτσι!
Βρίσκω επίσης πολύ εκνευριστικά τα χτυπηματάκια που κάνει "από κάτω" δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...
Όχι αυτά στην κοιλιά, αλλά αυτά που είναι αν μπορώ να το πω, "εσωτερικά" και προς "τα κάτω".
Ώρες ώρες τα νιώθω πολύ χαμηλά, είναι γαργαλιστικό αλλά με την κακιά έννοια! Κι έχω προσέξει ότι τα κάνει ΚΥΡΙΩΣ όταν κατουριέμαι...

124Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Παρ Αυγ 20, 2010 7:37 am

Crazy

Crazy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τζιζ καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πεις!!!! Very Happy Very Happy Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 4872 Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 4872 Laughing

125Υπέρυχος Β΄Επιπέδου - Σελίδα 5 Empty Απ: Υπέρυχος Β΄Επιπέδου Σαβ Αυγ 21, 2010 12:06 am

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Μήπως κάποια απο σας έκανε την β΄επιπέδου στο emvryocare; Είναι στη λεωφόρο Αλεξάνδρας, το γνωρίζετε;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις