Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
126 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 126 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

76Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 3:56 am

????????


Επισκέπτης
boubouka έγραψε:ΚΑΉΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ... ΠΕΙΤΕ ΜΕ ΧΑΖΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ! ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΔΕΝ "ΑΠΑΙΤΕΙΣ" ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΣΤΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ? ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΜΕΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΚΑΛΑ Ο ΝΟΝΟΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΑΔΕΡΦΟ, ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ? ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΔΕ ΦΤΑΙΤΕ ΕΣΕΙΣ!

Μωρε τα καταλαβαινουν και οι ιδιοι, απλα για να μην ακουνε μουρμουρα απο τη γυναικα τους διαλεγουν ''στρατοπαιδο''. Εμας μας απαρνηθηκε ο ιδιος του ο αδερφος γιατι ξινισαμε στην ''κυρια'' , αλλα στους δικους της τρεχει , βοηθαει, σουζα τον εχει τον φλωρο!!!!! Laughing

77Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 4:25 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΑΜΗΧΑΝΙΑ !!! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΟΝ ΖΗΤΑΕΙ ΠΑΛΙΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΡΩΤΟΥΣΕ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΤΟΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΥΧΝΑ !! Very Happy Very Happy Very Happy

78Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 4:38 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby-m έγραψε:Πέρυσι βαφτισα το αγγελουδι μου..και νονος εγινε ενας << φιλος >> τοτε του αντρα μου ο οποιος διατηρει καταστημα διπλα στο σπιτι μας.
Ο αντρας μου ειναι μηχανικος και με αυτον ειχανε γινει φιλοι οταν ο αντρας μου του εφτιαξε μια πολυ ασχημη βλαβη στο αμαξι του.
Ειχαν πολυ καλες σχεσεις..εχουν την ιδια ηλικια και γενικα τα ειχανε βρει.
Οταν προτινε να βαφτισει το παιδι όλα εμοιαζαν ιδανικα.
Τον πρωτο καιρο ηταν πραγματικα απιθανος σε ολα και στις υποχρεωσεις του.
Ξαφνικα και χωρις ναυπαρχει κανενας λογος αρχισε ναμας αποφευγει,δεν μας μιλαγε και δεν μιλαγε ουτε στο μωρο οταν τον φωναζε απο το μπαλκονι.
Τον πιασαμε παρα πολλες φορες και του ειπαμε τι εχει συμβει και τον παρακαλεσαμε κυριολεκτικα να κατσουμε και να το συζητησουμε!
Εκεινος παντα απομακρος απευφευγε την οποια κουβεντα...
Συναντιομασταν στο ιδιο πεζοδρομια και δεν μαςμιλαγε.
Φετος το Πασχα εξαφανιστηκε και δεν εφερε τιποτα στο παιδι του τα πηρα ολα εγω.
Το Σαββατο παντρευεται και εμεις το μαθαμε τυχαια απο τη γειτονια ..
Κανενας δεν καταλαβε τι του εφταιξε και το μετανιωσε τοσο πολυ που εγινε νονος.

Ο μικρος ακομα βγαινει και φωναζει "νονουλιιιι" αλλα αυτος δεν γυρναει ποτε να τον κοιταξει..μεχρι και πριν λιγες μερες εκλαιγε κρεμασμενος στα καγκελα του μπαλκονιου φωναζοντας αλλα πια απλα φωναζει και περιμενει..

Δεν ξερω τι να του πω οταν γυρναει και μου λεει " μαμακα ε μιλαει νονουλις ,ε μιλαει "

Μακαρι να εβρισκα καποιον που να ηθελε γινει αναπληρωτης μαοπου κι αν το ειπα ολοι μου ειπαν οχι!

Ποσο λυπαμαι για αυτην μου την επιλογη... και ποσο κριμα ειναι που το παιδι μου δεν εχει νονο απο τοσο μικρο!

Θα μετανιωνω μια ζωη για αυτο!

Πωπω αυτη η γαιδουρια δεν εχει ορια..ξερεις τι μπορεις να κανεις βεβαια ειναι ακραιο αλλα πολυ ασχημο γιαυτον ..να βαλεις σε ενα μπουκαλακι λιγο λαδι και να του το δωσεις ειναι σαν να του γυρνας πισω το λαδι που εβαλε στο παιδι σου δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα! αλλα και παλι το κανεις ??? ειναι ακραιο!!!

79Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 4:39 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
baby-m έγραψε:Πέρυσι βαφτισα το αγγελουδι μου..και νονος εγινε ενας << φιλος >> τοτε του αντρα μου ο οποιος διατηρει καταστημα διπλα στο σπιτι μας.
Ο αντρας μου ειναι μηχανικος και με αυτον ειχανε γινει φιλοι οταν ο αντρας μου του εφτιαξε μια πολυ ασχημη βλαβη στο αμαξι του.
Ειχαν πολυ καλες σχεσεις..εχουν την ιδια ηλικια και γενικα τα ειχανε βρει.
Οταν προτινε να βαφτισει το παιδι όλα εμοιαζαν ιδανικα.
Τον πρωτο καιρο ηταν πραγματικα απιθανος σε ολα και στις υποχρεωσεις του.
Ξαφνικα και χωρις ναυπαρχει κανενας λογος αρχισε ναμας αποφευγει,δεν μας μιλαγε και δεν μιλαγε ουτε στο μωρο οταν τον φωναζε απο το μπαλκονι.
Τον πιασαμε παρα πολλες φορες και του ειπαμε τι εχει συμβει και τον παρακαλεσαμε κυριολεκτικα να κατσουμε και να το συζητησουμε!
Εκεινος παντα απομακρος απευφευγε την οποια κουβεντα...
Συναντιομασταν στο ιδιο πεζοδρομια και δεν μαςμιλαγε.
Φετος το Πασχα εξαφανιστηκε και δεν εφερε τιποτα στο παιδι του τα πηρα ολα εγω.
Το Σαββατο παντρευεται και εμεις το μαθαμε τυχαια απο τη γειτονια ..
Κανενας δεν καταλαβε τι του εφταιξε και το μετανιωσε τοσο πολυ που εγινε νονος.

Ο μικρος ακομα βγαινει και φωναζει "νονουλιιιι" αλλα αυτος δεν γυρναει ποτε να τον κοιταξει..μεχρι και πριν λιγες μερες εκλαιγε κρεμασμενος στα καγκελα του μπαλκονιου φωναζοντας αλλα πια απλα φωναζει και περιμενει..

Δεν ξερω τι να του πω οταν γυρναει και μου λεει " μαμακα ε μιλαει νονουλις ,ε μιλαει "

Μακαρι να εβρισκα καποιον που να ηθελε γινει αναπληρωτης μαοπου κι αν το ειπα ολοι μου ειπαν οχι!

Ποσο λυπαμαι για αυτην μου την επιλογη... και ποσο κριμα ειναι που το παιδι μου δεν εχει νονο απο τοσο μικρο!

Θα μετανιωνω μια ζωη για αυτο!

Πωπω αυτη η γαιδουρια δεν εχει ορια..ξερεις τι μπορεις να κανεις βεβαια ειναι ακραιο αλλα πολυ ασχημο γιαυτον ..να βαλεις σε ενα μπουκαλακι λιγο λαδι και να του το δωσεις ειναι σαν να του γυρνας πισω το λαδι που εβαλε στο παιδι σου δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα! αλλα και παλι το κανεις ??? ειναι ακραιο!!!

Λάδι-φαρμάκι. Μου αρεσει πολύ η ιδέα...

80Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 4:42 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχα Μαρακι αλανθαστες οι γιαγιαδες μας τελικα και ειχανε λυση για ολα!!!

81Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 4:47 am

baby-m

baby-m
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
NAI ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ!!!


ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!!

αν και ειχα κανει κατι παρομοιο πανω στην απελπισια μου κοπιαρισα ξανα το dvd της βαφτισης και εβαλα μεσα και μια φωτο τους που κραταει το παιδι αγκαλια!!!

Και του εγραψα στο πισω μεροςδυο λογακια!!!

με υπογραφη "το ξεχασμενο βαφτηστηρακι σου"

ουτε τηλ δεν πηρε !!!!!!!
τιποτα
πολυ φοβαμαι οτι θα τα πεταξε κιολας!!!

Για αυτο λεω οτι αν κανω κι αυτο με το λαδι μην εξαγριωθει γιατι πολυ φοβαμαι οτι δεν θα του δωσω σε μπουκαλι αλλα σε ποτηρι και κατευθειαν στη μουρη!!!!

82Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 5:00 am

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalh mou k emena h dikh mou nona me exei ksaxasmenh ap'otan me vaftise... pera apo thn vaftish den mou steile pote 1 lampada,1 dwraki,1 thl na dei ti kanw... oi dikoi mou mou efernan thn lampada to pasxa k to dwraki giati evlepa apo ta aderfia mou pou h nona tous tous estelne dwra k zileva... vevaia ennoeitai meta apo kapoia xronia to kseperasa k den m'eniaze... k an m'evriske sto dromo arxize tis agkalies k ta filia k mou taze lagous me petraxilia...tha erthw apo to spiti tha sou parw auto ekeino to allo,tha pame ekei k ennoeitai meta afanth pali... liges meres prin pantreutw me pernei o antras ths thl k na mou leei eimai o tade den kala den me thimasai,o nonos??? k h apanthsh mou htan sugnwmh kurie alla den sas gnwrizw k den to ekana gia na ekdikithw alla giati auth htan h alitheia....

83Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 5:19 am

baby-m

baby-m
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν θα με ενοιαζε αν ηταν μακρυα ειλικρινα μα την Παναγια αλλα με τσαντιζει που ειμαστε μια πορτα μια γειτονια ...ολοι μονιμοι κατοικοι γνωριζομαστε χροοοοονια ως γειτονες με ολους μιλαμε και εχουμε αψογες σχεσεις και αυτος ο τιποτενιος να φερθει ετσι .....ουτε σαν γειτονας δεν ξερει να σταθει πια!!

84Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 5:45 am

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω πιστευω οτι κ να το κανεις αυτο με το λαδακι κ παλι δεν θα αντιδρασει.δν ιδρωσε το αυτακι του οταν το φωναζε το μωρο θα νιαστει τωρα?

85Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 5:55 am

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="baby-m"]NAI ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ!!!


ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ!!!!

αν και ειχα κανει κατι παρομοιο πανω στην απελπισια μου κοπιαρισα ξανα το dvd της βαφτισης και εβαλα μεσα και μια φωτο τους που κραταει το παιδι αγκαλια!!!

Και του εγραψα στο πισω μεροςδυο λογακια!!!

με υπογραφη "το ξεχασμενο βαφτηστηρακι σου"

ουτε τηλ δεν πηρε !!!!!!!
τιποτα
πολυ φοβαμαι οτι θα τα πεταξε κιολας!!!

Για αυτο λεω οτι αν κανω κι αυτο με το λαδι μην εξαγριωθει γιατι πολυ φοβαμαι οτι δεν θα του δωσω σε μπουκαλι αλλα σε ποτηρι και κατευθειαν στη μουρη!!!![/qu ΟΣΟ ΕΣΥ ΔΕΧΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΠΟΝΑ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΤΟ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟΥ !

86Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 6:11 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πιο απαισιος νονος δεν θα μπορουσε να σας τυχει κοπελα μου!!!!!!

αχ ποσο σε νιωθω....

87Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 6:30 am

Soulitsa

Soulitsa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tsipita!! έγραψε:
baby-m έγραψε:εχεις δικιο αυτο ειπα κι εγω ο νονος ειναι επιλογη δεν ειναι σα τον συγγενη...για αυτο και νιωθω ενοχη γιατι εστω και αθελα μου ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΒΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΙΨΗ!!!!
Νομίζω ότι αδίκως κατηγορείς τον εαυτό σου..
Σαφώς και εμείς οι άνθρωποι ήμαστε υπεύθυνοι για τις επιλογές μας αλλά όσον αφορά τις διαπροσωπικές μας σχέσεις (είτε πρόκειται για συζύγους, είτε για φίλους κλπ) ποτέ δε μπορούμε να γνωρίζουμε πώς αυτές θα εξελιχθούν στην πορεία γιατί πολύ απλά οι άνθρωποι αλλάζουν..

Συμφωνω.

88Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 6:38 am

Soulitsa

Soulitsa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
mama katerina έγραψε:
baby-m έγραψε:Πέρυσι βαφτισα το αγγελουδι μου..και νονος εγινε ενας << φιλος >> τοτε του αντρα μου ο οποιος διατηρει καταστημα διπλα στο σπιτι μας.
Ο αντρας μου ειναι μηχανικος και με αυτον ειχανε γινει φιλοι οταν ο αντρας μου του εφτιαξε μια πολυ ασχημη βλαβη στο αμαξι του.
Ειχαν πολυ καλες σχεσεις..εχουν την ιδια ηλικια και γενικα τα ειχανε βρει.
Οταν προτινε να βαφτισει το παιδι όλα εμοιαζαν ιδανικα.
Τον πρωτο καιρο ηταν πραγματικα απιθανος σε ολα και στις υποχρεωσεις του.
Ξαφνικα και χωρις ναυπαρχει κανενας λογος αρχισε ναμας αποφευγει,δεν μας μιλαγε και δεν μιλαγε ουτε στο μωρο οταν τον φωναζε απο το μπαλκονι.
Τον πιασαμε παρα πολλες φορες και του ειπαμε τι εχει συμβει και τον παρακαλεσαμε κυριολεκτικα να κατσουμε και να το συζητησουμε!
Εκεινος παντα απομακρος απευφευγε την οποια κουβεντα...
Συναντιομασταν στο ιδιο πεζοδρομια και δεν μαςμιλαγε.
Φετος το Πασχα εξαφανιστηκε και δεν εφερε τιποτα στο παιδι του τα πηρα ολα εγω.
Το Σαββατο παντρευεται και εμεις το μαθαμε τυχαια απο τη γειτονια ..
Κανενας δεν καταλαβε τι του εφταιξε και το μετανιωσε τοσο πολυ που εγινε νονος.

Ο μικρος ακομα βγαινει και φωναζει "νονουλιιιι" αλλα αυτος δεν γυρναει ποτε να τον κοιταξει..μεχρι και πριν λιγες μερες εκλαιγε κρεμασμενος στα καγκελα του μπαλκονιου φωναζοντας αλλα πια απλα φωναζει και περιμενει..

Δεν ξερω τι να του πω οταν γυρναει και μου λεει " μαμακα ε μιλαει νονουλις ,ε μιλαει "

Μακαρι να εβρισκα καποιον που να ηθελε γινει αναπληρωτης μαοπου κι αν το ειπα ολοι μου ειπαν οχι!

Ποσο λυπαμαι για αυτην μου την επιλογη... και ποσο κριμα ειναι που το παιδι μου δεν εχει νονο απο τοσο μικρο!

Θα μετανιωνω μια ζωη για αυτο!

Πωπω αυτη η γαιδουρια δεν εχει ορια..ξερεις τι μπορεις να κανεις βεβαια ειναι ακραιο αλλα πολυ ασχημο γιαυτον ..να βαλεις σε ενα μπουκαλακι λιγο λαδι και να του το δωσεις ειναι σαν να του γυρνας πισω το λαδι που εβαλε στο παιδι σου δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα! αλλα και παλι το κανεις ??? ειναι ακραιο!!!

Λάδι-φαρμάκι. Μου αρεσει πολύ η ιδέα...

Αυτο με το λαδι δεν το εχω ξανακουσει.Τι ακριβως σημαινει?

89Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 7:06 am

baby-m

baby-m
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ουτε κι εγω αλλα αν οντως σημαινει κατι θα το κανω...
παντως αυτος ετοιμαζεται πυρετοδως
αυριο ειναι η μερα του...
ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΚΛΕΚΤΗ ΠΕΝΗΝΤΑΡΑ ΤΟΥ!!!

90Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 7:57 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο με το λαδι σημαινει πως αναιρεις την κουμπαρια και δεν δεχεσαι το λαδι που εβαλε αυτος ο ανθρωπος στο παιδι σου..

91Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 8:08 am

Soulitsa

Soulitsa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mama katerina έγραψε:αυτο με το λαδι σημαινει πως αναιρεις την κουμπαρια και δεν δεχεσαι το λαδι που εβαλε αυτος ο ανθρωπος στο παιδι σου..

Δεν το ηξερα καθολου αυτο,ουτε το ειχα ακουσει.
Πρεπει να ειναι σε μπουκαλι και να το ριξεις επανω του?δηλ πρεπει να τον ακουμπησει το λαδι που του επιστρεφεις ή απλα του το αφηνεις καπου και αναιρειται η κουμπαρια?(συγγνωμη για τις απανωτες ερωτησεις)

92Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 8:41 am

anastazia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ Κ ΒΑΖΟΥΜΕ 3 ,4 ΝΟΝΟΥΣ...ΓΙΑ ΚΑΒΑΤΖΑ!!!!!!!!!!!! Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 654316 Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 654316 Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 654316 Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 654316 Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 654316

93Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 8:53 am

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Soulitsa έγραψε:
mama katerina έγραψε:αυτο με το λαδι σημαινει πως αναιρεις την κουμπαρια και δεν δεχεσαι το λαδι που εβαλε αυτος ο ανθρωπος στο παιδι σου..

Δεν το ηξερα καθολου αυτο,ουτε το ειχα ακουσει.
Πρεπει να ειναι σε μπουκαλι και να το ριξεις επανω του?δηλ πρεπει να τον ακουμπησει το λαδι που του επιστρεφεις ή απλα του το αφηνεις καπου και αναιρειται η κουμπαρια?(συγγνωμη για τις απανωτες ερωτησεις)

οχι δεν πρεπει να το ριξεις πανω του απλα του το δινεις ειναι πολυ ασχημο γιαυτον βασει της θρησκειας μας... κανε οσες ερωτησεις θες εμενα η γιαγια μου μου το χει πει αυτο...

94Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 12:02 pm

baby-m

baby-m
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια θελω να μου πειτε εαν αυτο βαση της θρησκειας μας ισχυει 100 τα εκατο!!!
Αλλα θελω να ξερω σιγουρα μην ειναι απλα καποιο εθιμο γιατι εαν ισχυει και στηριζεται και θρησκευτικα δεν θα κολωσω να τον ξαναβαφτισω αν και απο οτι μου ειπε ο πατερ εδω της ενοριας μου βαφτιση ξανα δεν γινετε αλλα εδω διαβαζω ωραια πραματακια!!

95Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 12:07 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby-m έγραψε:κοριτσια θελω να μου πειτε εαν αυτο βαση της θρησκειας μας ισχυει 100 τα εκατο!!!
Αλλα θελω να ξερω σιγουρα μην ειναι απλα καποιο εθιμο γιατι εαν ισχυει και στηριζεται και θρησκευτικα δεν θα κολωσω να τον ξαναβαφτισω αν και απο οτι μου ειπε ο πατερ εδω της ενοριας μου βαφτιση ξανα δεν γινετε αλλα εδω διαβαζω ωραια πραματακια!!

Δεν νομίζω καλή μου να ξαναβαπτίζεται. Στο κάτω κάτω ο νονος στην βάπτιση έχει β πρωταγωνιστικό ρόλο,χαχαχα! Η ουσία είναι ότι το παιδί παίρνει θρήσκευμα με την βάπτιση πράγμα που συνέβη και δεν ξεγίνεται ωστε να ξαναβαπτιστεί, ότι και να κάνουμε εμείς οι άνθρωποι. Το ότι μπορείς εσύ να απαρνηθείς το νονό, μπορεί να γίνεται, αλλά το μυστήριο δεν ξεγίνεται.

96Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 12:10 pm

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
baby-m έγραψε:κοριτσια θελω να μου πειτε εαν αυτο βαση της θρησκειας μας ισχυει 100 τα εκατο!!!
Αλλα θελω να ξερω σιγουρα μην ειναι απλα καποιο εθιμο γιατι εαν ισχυει και στηριζεται και θρησκευτικα δεν θα κολωσω να τον ξαναβαφτισω αν και απο οτι μου ειπε ο πατερ εδω της ενοριας μου βαφτιση ξανα δεν γινετε αλλα εδω διαβαζω ωραια πραματακια!!

για να ξαναβαφτισεις δεν νομιζω να ισχυει απλα του δειχνεις οτι παυει να ειναι νονος του παιδιου και βασει της θρησκειας αυτο ειναι οτι χειροτερο γιαυτον ομως θα ρωτησω τι ισχυει και θα σου πω... εχεις δικιο που τα εχεις παρει ειναι επιεικως απαραδεκτος..!

97Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 12:14 pm

baby-m

baby-m
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
φιλεναδα δεν τα εχω παρει απλα ...εχω βρασει ολοκληρη σημερα ειδικα που τον εβελεπα να ετοιμαζεται σκεφτομουνα πως δεν ντρεπεται που καποτε ορκιστηκε να αγαπει και να φροντιζει ενα παιδακι σαν δικο του και τωρα ετοιμαζεται να παει να δωσει κι αλλο ορκο αγαπης αλλα φυσικα αλλο το παιδι αλλο το μ...νι...
Συγνωμη κιολας αλλα ελεος...

98Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 12:21 pm

ria

ria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κρίμα πάντως να υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι.
το να γίνεις νονός είναι πολύ σημαντικό για την Θρησκεία μας. ο νονος είναι ο πνευματικός πατέρας του παιδιού για αυτό η επιλογή μας πρέπει να είναι πολύ σίγουρη δεν είναι τόσο τα δώρα για ένα παιδί όσο η σχέση που αναπτύσσεται ανάμεσα στον νονό και το παιδί.
Πάντως ο φίλος σας είναι απαράδεκτος δεν ξέρω τι να πώ έχω μείνει άφωνη.

99Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Σχετικά με τους νονούς Παρ Ιουλ 01, 2011 10:16 pm

FLEUR

FLEUR
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η απόρριψη γενικά είναι ένα γεγονός το οποίο όλοι μας βιώνουμε ή θα βιώσουμε κάποτε στη ζωή μας.Είναι ένα άδικο (είτε υποκειμενικά είτε αντικειμενικά) γεγονός και η γνώση ότι δεν μπορούμε να αμυνθούμε μας σκοτώνει χειρότερα.
Υποκειμενικά,ναι,όντως δικαιολογείται το να νοιώθει κάποιος ριγμένος,πληγωμένος,αδικημένος.
Αντικειμενικά,το να έχεις ρόδες δε σε κάνει αμάξι,έτσι και το να γίνεις νονός δε σε κάνει άνθρωπο,οπότε καλό είναι να μη μεταφερθεί στο παιδί όλο αυτό το αρνητικό φορτίο.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως είναι δύσκολα τα πράγματα μια και μιλάμε για τον άνθρωπο της διπλανής πόρτας.Η επιστροφή του λαδιού είναι και η σωστότερη λύση,έτσι για να ξέρουμε που βρισκόμαστε.Είναι και αυτό μια μορφή απόρριψης.
Δίκαιης απόρριψης.
Από εκεί και ύστερα,ο καθένας τραβά το δρόμο του και η ζωή συνεχίζεται.
Τα παιδιά μας θα τα καταφέρουν με ή χωρίς νονό,ούτως ή άλλως.

http://www.quasimododesign.gr

100Ένας απαίσιος νονός... - Σελίδα 4 Empty Απ: Ένας απαίσιος νονός... Παρ Ιουλ 01, 2011 11:02 pm

baby-m

baby-m
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fleur....
μου αρεσει πολυ ο τροποςπου σκεφτεσαι και μου αρεσει ακομα πιο πολυ οτι μπορεις και το μεταδιδεις..σε ευχαριστω παρα πολυ..
Περιμενω ναμαθω ειλικρινα απο τα κοριτσια εαν οντως ισχυει κατι τετοιο και θρησκευτικα και θα προχωρησω σε πραξη!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις