Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
215 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 215 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 24 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 39]

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου...χθές δεν ήμουν και στα καλύτερα μου ...

Κικίτσο μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου...Με το καλό ο μπεμπουλίνος σου!!!Γερός δυνατός και καλότυχος να είναι!!!

Μπλου μπλου καλώς ήρθες και να χαίρεσαι τις διπλές χαρές τις ζωής σου!Με το καλό οι μπεμπούλιδες!!!

Νατασάκι μου ευχαριστώ πολύ για τη υποστήρηξη!

Η αλήθεια είναι ότι ο χθεσινός γιατρός με έβαλε σε σκέψεις.Μου τα είπε όλα τόσο χύμα... πως μου ξέφυγε και δεν του όρμηξα να τον δείρω ενας Θεός ξέρει.Θα την κάνω την αμνιο για να δω τι μας περιμένει αλλά κυρίως γιατί ΔΕΝ έχω καταφέρει να απολάυσω την εγκυμοσύνη μου όπως εγώ θα ήθελά,,,Δίκοπο μαχαίρι δεν λέω αλλά προκειμένου να ζω με κουνέλια στο στομάχι μου καλύτερα έτσι κι'ας ελπίσω πως όλα θα πάνε καλά!

Κερασάκι στην τούρτα στο άσχετο φούσκωσε το ούλο και πρέπει να πάω στον οδοντίατρο.Εχω πάψει να αναρωτιέμαι γιατί όλα σε μένα αλλά ΕΛΕΟΣ...δεν αντέχω άλλο!!!Ελπίζω να μην είναι κατί πολύ σοβάρό μ το δόντι γιατί πονάω απο τις 3 το πρωί,,,

Όσο για το Μιλάνο το έχω μισήσει...δροσιά έχει και το βράδυ κυκλοφορείς με ζακέτα αλλά όταν δεν είσαι με τον αγαπημένο σου όλα σου φαίνονται γκρίζα...

Ναι ναι το ξέρω πως όλα καλά θα πάνε αλλά ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ...με κούρασαν οι σκέψεις τι θα γίνει, ενα θα τα καταφέρω, εαν θα την κρατήσω τελικά στην αγκαλιά μου...Θέλω να πάω να της πάρω πράγματα και φοβάμαι...Χθές καθόμουν και σκεφτόμουν"Πως είναι να έχει κανονικές αρτηρίες ο λώρος?"Εάν κάποιος πάντως μου έλεγε πως θα με βασάνιζαν τέτοιες σκέψεις,,,θα γελούσα!!!Δεν σκέφτομαι αρνητικά...αλλά κοιμάμαι, ξυπνάω, ζω αναπνέω με την ιδέα του ομφάλιου!

ΑΠολάυστε τις εγκυμοσύνες σας κοριτσάκια μου όμορφα!!!

Φιλιά πολλά σε όλες σας και στις κοιλίτσες σας!!!

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aylin μου αφου την αποφαση σου την εχεις παρει και θα το κανεις για σας για να ηρεμησεις κ λιγο....ολα θα πανε καλα να το πιστευεις και μην εισαι τοσο αρνητικη το ξερω ειναι δυσκολο αλλα προσπαθησε για την μπουμπου σου..ολες ημαστε εδω μαζι σου και το ζουμε μαζι σου και ανησυχουμε επισης μαζι σου...
θα δεις θα το κανεις κ ολα θα ειναι καλα και μετα θα γινεις μια ΧΑΖΟΜΑΜΑ και δεν θα σε μαζευουμε απο τα μαγαζια!!!![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ,βρε κοριτσακι μου,ποσο σε καταλαβαινω...απο την στιγμη ομως που η μπουμπουκα σου αναπτυσσεται μια χαρα,μην ανησυχεις τοσο πολυ και προσπαθησε να ηρεμησεις.Επισης εφοσον και η αυχενικη σου και το παπ-α αλλα και η β'επιπεδου πηγαν καλα,οι πιθανοτητες για χρωμοσωμικη ανωμαλια ειναι ελαχιστες πλεον.Δεν ξερω,δεν ειμαι γιατρος αλλα αυτο μου λεει η λογικη μου σε συνδυασμο με ο,τι εχω διαβασει ως τωρα.Ομολογω οτι ουτε εγω θα κοιμομουν παντελως ησυχη αλλα ειμαι αισιοδοξος ανθρωπος.Προσπαθω τουλαχιστον. Smile Περασα και εγω δυσκολα και μαλιστα τα μαθαινω σιγα-σιγα τωρα.Το πρωτο θεμα ηταν η κυστικη ινωση στην οποια εγω ειμαι φορεας Crying or Very sad και μαλιστα της πιο συνηθισμενης μεταλλαξης...Φυσικα επρεπε να βαλω και τον αντρα μου στην διαδικασια και ο γιατρος διεταξε αμεση εξεταση λεγοντας μας οτι ισως χρειαστει αμνιοπαρακεντηση... Sad Δεν σου συζητω πως ενιωθα εκεινο το διαστημα,μπορεις να φανταστεις.Ειχαμε συζητησει το θεμα τοτε με τον αντρα οσον αφορα την αμνιο...Μας ειπε και ο γιατρος τους κινδυνους και ειχαμε πει θα το εκανα για να ξερουμε τι μπορουσαμε να κανουμε απευθειας απο τη γεννηση.Δεν συζητησα καν για διακοπη.Βεβαια οι γιατροι μου μιλουσαν για ασχημη ασθενεια με ποσοστο θνησιμοτητας...αλλα μπορεις να σκοτωσεις ενα μωρο χωρις 2η ευκαιρια?Και αν βρεθει θεραπεια?Τεσπα,ηταν μια βδομαδα αγωνιας και ευτυχως ο θανος βγηκε αρνητικος.Το ποσο ειχαμε τρομαξει δεν περιγραφεται...(τοτε εγινε και το πρωτο ταμα στην παναγιτσα...)Μετα απο λιγο καιρο αρρωστησα...με φλεγμονη στο εντερο και πυρετο στα υψη και κανεναν να μην μπορει να βρει τι το προκαλει...ο κινδυνος για το μωρο,οπως μου ειπαν αργοτερα βεβαια,αμεσος.Εγιναν πολλα πισω απο την πλατη μου τοτε για να μην με τρομαξουν. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 534787 και με τραβολογουσαν για εξετασεις,υπερηχους,με τρυπουσαν καθε μερα για να βρουν τι εχω και εγω εκλαιγα και ελεγα γιατι σε μενα και συνεχεια προσευχες...και τωρα που τα θυμαμαι,ανατριχιαζω.Αλλα ο μπεμπης(?) ηθελε να την βγαλει καθαρη και ο πυρετος επεσε ξαφνικα μονος του και ολα εξαφανιστηκαν ΞΑΦΝΙΚΑ.Ετσι και η μπεμπουλα σου!εχει τετοια θεληση για ζωη που δεν θα την εμποδισει τπτ.Και μην αφηνεις τους γιατρους να σε τρομαζουν,ποσο μαλλον αυτον που 1 φορα σε ειδε και δεν θα σε ξαναδει.

Σορυ για το τεραστιο ποστ αλλα ηθελα να ξερεις οτι δεν εισαι μονη σε ολο αυτο.Επισης,γυρνα πισω μολις μπορεσεις για να εισαι κοντα με τον Στεφανο σου και θα δεις ποσο πιο αισιοδοξα θα δεις τα πραγματα.Νομιζω οτι θα σου κανει πολυ καλο... Laughing Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aylin έγραψε:Καλημέρα κορίτσια μου...χθές δεν ήμουν και στα καλύτερα μου ...

Κικίτσο μου ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου...Με το καλό ο μπεμπουλίνος σου!!!Γερός δυνατός και καλότυχος να είναι!!!

Μπλου μπλου καλώς ήρθες και να χαίρεσαι τις διπλές χαρές τις ζωής σου!Με το καλό οι μπεμπούλιδες!!!

Νατασάκι μου ευχαριστώ πολύ για τη υποστήρηξη!

Η αλήθεια είναι ότι ο χθεσινός γιατρός με έβαλε σε σκέψεις.Μου τα είπε όλα τόσο χύμα... πως μου ξέφυγε και δεν του όρμηξα να τον δείρω ενας Θεός ξέρει.Θα την κάνω την αμνιο για να δω τι μας περιμένει αλλά κυρίως γιατί ΔΕΝ έχω καταφέρει να απολάυσω την εγκυμοσύνη μου όπως εγώ θα ήθελά,,,Δίκοπο μαχαίρι δεν λέω αλλά προκειμένου να ζω με κουνέλια στο στομάχι μου καλύτερα έτσι κι'ας ελπίσω πως όλα θα πάνε καλά!

Κερασάκι στην τούρτα στο άσχετο φούσκωσε το ούλο και πρέπει να πάω στον οδοντίατρο.Εχω πάψει να αναρωτιέμαι γιατί όλα σε μένα αλλά ΕΛΕΟΣ...δεν αντέχω άλλο!!!Ελπίζω να μην είναι κατί πολύ σοβάρό μ το δόντι γιατί πονάω απο τις 3 το πρωί,,,

Όσο για το Μιλάνο το έχω μισήσει...δροσιά έχει και το βράδυ κυκλοφορείς με ζακέτα αλλά όταν δεν είσαι με τον αγαπημένο σου όλα σου φαίνονται γκρίζα...

Ναι ναι το ξέρω πως όλα καλά θα πάνε αλλά ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ...με κούρασαν οι σκέψεις τι θα γίνει, ενα θα τα καταφέρω, εαν θα την κρατήσω τελικά στην αγκαλιά μου...Θέλω να πάω να της πάρω πράγματα και φοβάμαι...Χθές καθόμουν και σκεφτόμουν"Πως είναι να έχει κανονικές αρτηρίες ο λώρος?"Εάν κάποιος πάντως μου έλεγε πως θα με βασάνιζαν τέτοιες σκέψεις,,,θα γελούσα!!!Δεν σκέφτομαι αρνητικά...αλλά κοιμάμαι, ξυπνάω, ζω αναπνέω με την ιδέα του ομφάλιου!

ΑΠολάυστε τις εγκυμοσύνες σας κοριτσάκια μου όμορφα!!!

Φιλιά πολλά σε όλες σας και στις κοιλίτσες σας!!!

Στελλίτσα μου στο ε΄χω πει ξανά και θα στο ξαναπώ..Πρέπει να είμαστε δυνατές (συμπεριλαμβάνω πάντα και το εαυτό μου μέσα που εδώ και 10 μέρες είμαι στα πατώματα)!Είναι γεγονός ότι μία εγκυμοσύνη κρύβει διάφορα θέματα που μπορεί να προκύψουν αλλά πάντα το θέμα είναι να έχουμε εμπιστοσύνη στον γιατρό μας..Από εκεί και πέρα απλώς ακολουθούμε την διαδικασία όποια είναι αυτή, είτε λέγεται αμνιοπαρακέντηση, είτε εξετάσεις είτε υπέρηχοι. Δεν μπορούμε δυστυχώς να κάνουμε κάτι άλλο.

Από εκεί και πέρα θα πρέπει να ηρεμήσεις..Γιατί βλέπεις και σου λένε ότι αναπτύσσεται φυσιολογικά και όλα πάνε καλά και στην τελική η αμνιο δεν είναι και τόσο τραγική όσο ακούγεται!Τόσος κόσμος έχει κάνει και αν χρειαζότανε ή αν έκρινα εγώ η ίδια θα έκανα και εγώ. Περισσότερο επηρρεάζεται η μπουμπού σου από το ψυχολογικό αδιέξοδο παρά από όλα τα υπόλοιπα. Όλα καλά θα πάνε απλώς προσπάθησε να ηρεμήσεις!Και μην στεναχωριέσαι γιατί θα επιστρέψεις Αθήνα και θα είστε μαζί με τον αγαπημένο σου και όλα καλά!Σκέψου ότι εδώ ζούμε μία κόλαση με την ζέστη!!Να σκέφτεσαι πάντα ότι κάθε εμπόδιο είναι για καλό και να λέμε "και μη χειρότερα" γιατί πραγματικά αν είναι ως εκεί τότε είναι εντάξει!Να θυμάσαι ότι ο Θεός δεν μας δίνει περισσότερα από όσα μπορούμε να αντέξουμεSmile Όλα καλά θα πάνε!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια μου πως ειστε?
Αυλιν μου δεν μπορω να σου πω να μην στεναχωριεσαι γιατι αυτο ειναι αδυνατον κακα τα ψεμματα ομως οπως ειπε και η Τατιανουλα μας ειμαστε ολες εδω η μια για την αλλη, διοτι εφοσον ειμαστε ολες στην ιδια φαση υπαρχει μεγαλη κατανοηση..
να κανεις οτι αποφασισει η καρδουλα σου και μονο, και γενικα κοριτσια εχει δικιο η Carrie ο φοβος θα υπαρχει παντα δυστηχως, το θεμα ειναι να εχουμε αντοχες και γενικα να κανουμε πραγματα για να περναει καπως πιο αβιαστα ο καιρος μεχρι την μεγαλη στιγμη...
κοριτσια και γω ψιλοπικρα σημερα απολυσανε τον αντρουλη μου... ειμαστε πλεον 2 ανεργοι... αντε να δουμε........................

katarina

katarina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tattooed_snowhite έγραψε: κοριτσια και γω ψιλοπικρα σημερα απολυσανε τον αντρουλη μου... ειμαστε πλεον 2 ανεργοι... αντε να δουμε........................
κοπελα μου καλημερα καταρχην.Λυπαμαι πολυ που εγινε ετσι.Σε καταλαβαινω γιατι και μεις ανεργοι ημασταν και οι δυο στον οαεδ οταν εμεινα εγκυος και ευτυχως μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκε 2 δουλειες γιατι αλλιως δεν γινοταν.Υπομονη και πολυ ψαξιμο θελει κοπελα μου τωρα.Φιλακια

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Καταρινα μου.. ακριβως οπως το ειπες υπομονη και ψαξιμο, τι να κανουμε αφου ετυχε και αυτο τωρα?

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite υπομονη και κατι θα βρεθει...2 ανεργοι ειναι πολυυυυυυ δυσκολα...το καλο ειναι οτι θα εχεις παρεουλα στο σπιτι να σου λεει κ παραμυθια χαχαχα...Laughing Laughing
εγω 3φορες την εβδομαδα πρεπει να μετραω την πιεση μου αλλο αυτο που με βρηκε..μου ειπε ο γιατρος μου οτι φοβαται να μην αναιβασω πιεση....και κομμενο το αλατι ΤΕΛΕΙΩΣ...κ χωρις αλατι ολα ειναι μπιαχ ανοστα...καλα ποτε δεν εβαζα πολυ αλλα καθολουCrying or Very sad Crying or Very sad Mad Mad Mad Mad

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειχες ξανα θεμα με την πιεση σου? καλα οσο για το θεμα αλατι σιγα μη μασισουμε σε αυτο! αναλατο αναλατο! οι κινεζοι δεν εχουν καθολου αλατι! Laughing Laughing
τι να κανουμε λιγο πολυ θα τα εχουμε αυτα Τατιανακι μου οχι αλατι οχι ζαχαρη κοκ. κοκ. Rolling Eyes

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ειχα ποτε θεμα με την πιεση ουτε και οι γονεις μου για να πεις κληρονομικο....αλλα επειδη στην εγκυμοσυνη ολα ειναι πιθανα ηδικα πιεση κ ζαχαρο απλα φοβαται μην μου μεινει μετα!!!!απλα ειπε να μετραω για να ξερουμε τι μας γινετε....
το αλατι ναι κομμενο μαχαιρι ,,ουτε φετα δεν τρωο Mad Mad ...οσο περναει ο καιρος θα πριζονται τα ποδια κ το αλατι κανει κατακρατηση υγρων οποτε ΓΙΟΚ Crying or Very sad Crying or Very sad



Έχει επεξεργασθεί από τον/την tatianoula στις Δευ Ιουλ 18, 2011 3:52 am, 1 φορά

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ώπα κορίτσια, ώπα!!!Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξουμε λίγο οπτική...Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψε η Νατάσσα ( carrie).Εδώ έχουμε γίνει μια παρέα, είμαστε σίγουρες (θελω να πιστεύω) για την καλή πρόθεση, την κατανόηση και την αλληλεγγύη μεταξύ μας.Ζούμε τα ίδια πάνω κάτω και έχουμε τις ίδιες αγωνίες, έχουμε "αγκιστρωθεί" η μία από την άλλη και επηρεαζόμαστε αρκετά από όσα διαβάζουμε στο φόρουμ...Πρέπει όμως να έχουμε αυτοκυριαρχία και αισιοδοξία.Τί μανούλες δυνατές θα γίνουμε; Τί αισιοδοξία, συγκρότηση και αυτοέλεγχο θα διδάξουμε στα παιδιά μας; Δεν το κρύβω ότι πολλές φορές έχω επηρεαστεί αρνητικά από διάφορα θέματα που συναντώ στο φόρουμ.Οπότε πλέον σταμάτησα να διαβάζω οτιδήποτε άλλο....Επιπλοκές υπάρχουν, το ξέρουμε.Να, κι εμένα εδώ και μία εβδομάδα μου ανέβηκε ξαφνικά η πίεση και θέλει έλεγχο καθημερινά (ενώ είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο).Εχω εμπιστοσύνη στη γιατρό μου καθώς και στη μητέρα-φύση παράλληλα. Είμαι σίγουρη πως όλα γίνονται, με σωστή παρέμβαση ή πρόληψη και φυσικά καλή διάθεση.Το λέμε συνεχω΄ς και ίσως μοιάζει γραφικό, αλλά όντως, σε μεγάλο βαθμό όλα καθορίζονται από την οπτική μας και τη διάθεσή μας.Μη χαλιόμαστε λοιπόν.Μην βάζουμε έγνοιες εκεί που δεν υπάρχουν.Δεν έχει νόημα να διαβάζουμε για περιπλεγμένους ομφάλιους λώρους, αποβολές,επιπλοκές στις τελευταίες εβδομάδες, νεκρά έμβρυα, κλαμμένες μανάδες κτλ(συγγνώμη για τη σκληρότητα των λέξεων, αλλά έχω φορτιστεί αρκετά).
Εμπιστοσύνη στο γιατρό μας, να βλέπουμε αντικειμενικά τα πράγματα που σε γενικές γραμμές εξελίσσονται ομαλά και θετικά, (παρά τις επιμέρους δυσκολίες) πίστη και αυτοκυριαρχία.
Αυτά όλα τα έγραψα γιατί τώρα τελευταία βλέπω στο φόρουμ αρκετά προβληματάκια που προέκυψαν σε διάφορες κοπέλες, γεγονός που κλονίζει ή ταράζει όλες μας...Με το φόβο όμως δεν βγαίνει τίποτα.Με την δράση κάτι γίνεται....
Τέλος θα μιλήσω στη Στελλίτσα μας, που είναι μακριά και προβληματισμένη, και επιπλέον νιώθει μοναξιά.Στέλλα ξέρεις πως όλο το γκρουπ σε σκέφτεται και συμπάσχει μαζί σου ,στο βαθμό που μπορούμε...΄Κάνε ό,τι σου προτείνει ο γιατρός σου, απέδειξε άλλωστε πως είναι "γάτα" αφού διέγνωσε τόσο νωρίς τη δυσκολία.Μην μπλέκεσαι με χίλιες γνωμες από γιατρούς.Και πάντα να έχεις στο μυαλό σου πως η μπουμπού είναι δυνατή και αποφασισμένη, και πως μεγαλώνει φυσιολογικότατα...Ο καιρός περνάει υπέρ μας, να το θυμάσαι....
Κορίτσια καλό καλοκαίρι, συγγνώμη για το λογύδριο αλλά ορισμένες φορές νιώθω πως πρέπει να αναπτύσσουμε άμυνες από διάφορα πραγματάκια που γράφονται στα φόρουμ....Καλό μεσημεράκι σε όλες... I love you I love you I love you

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ardo έγραψε:ώπα κορίτσια, ώπα!!!Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξουμε λίγο οπτική...Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψε η Νατάσσα ( carrie).Εδώ έχουμε γίνει μια παρέα, είμαστε σίγουρες (θελω να πιστεύω) για την καλή πρόθεση, την κατανόηση και την αλληλεγγύη μεταξύ μας.Ζούμε τα ίδια πάνω κάτω και έχουμε τις ίδιες αγωνίες, έχουμε "αγκιστρωθεί" η μία από την άλλη και επηρεαζόμαστε αρκετά από όσα διαβάζουμε στο φόρουμ...Πρέπει όμως να έχουμε αυτοκυριαρχία και αισιοδοξία.Τί μανούλες δυνατές θα γίνουμε; Τί αισιοδοξία, συγκρότηση και αυτοέλεγχο θα διδάξουμε στα παιδιά μας; Δεν το κρύβω ότι πολλές φορές έχω επηρεαστεί αρνητικά από διάφορα θέματα που συναντώ στο φόρουμ.Οπότε πλέον σταμάτησα να διαβάζω οτιδήποτε άλλο....Επιπλοκές υπάρχουν, το ξέρουμε.Να, κι εμένα εδώ και μία εβδομάδα μου ανέβηκε ξαφνικά η πίεση και θέλει έλεγχο καθημερινά (ενώ είναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο).Εχω εμπιστοσύνη στη γιατρό μου καθώς και στη μητέρα-φύση παράλληλα. Είμαι σίγουρη πως όλα γίνονται, με σωστή παρέμβαση ή πρόληψη και φυσικά καλή διάθεση.Το λέμε συνεχω΄ς και ίσως μοιάζει γραφικό, αλλά όντως, σε μεγάλο βαθμό όλα καθορίζονται από την οπτική μας και τη διάθεσή μας.Μη χαλιόμαστε λοιπόν.Μην βάζουμε έγνοιες εκεί που δεν υπάρχουν.Δεν έχει νόημα να διαβάζουμε για περιπλεγμένους ομφάλιους λώρους, αποβολές,επιπλοκές στις τελευταίες εβδομάδες, νεκρά έμβρυα, κλαμμένες μανάδες κτλ(συγγνώμη για τη σκληρότητα των λέξεων, αλλά έχω φορτιστεί αρκετά).
Εμπιστοσύνη στο γιατρό μας, να βλέπουμε αντικειμενικά τα πράγματα που σε γενικές γραμμές εξελίσσονται ομαλά και θετικά, (παρά τις επιμέρους δυσκολίες) πίστη και αυτοκυριαρχία.
Αυτά όλα τα έγραψα γιατί τώρα τελευταία βλέπω στο φόρουμ αρκετά προβληματάκια που προέκυψαν σε διάφορες κοπέλες, γεγονός που κλονίζει ή ταράζει όλες μας...Με το φόβο όμως δεν βγαίνει τίποτα.Με την δράση κάτι γίνεται....
Τέλος θα μιλήσω στη Στελλίτσα μας, που είναι μακριά και προβληματισμένη, και επιπλέον νιώθει μοναξιά.Στέλλα ξέρεις πως όλο το γκρουπ σε σκέφτεται και συμπάσχει μαζί σου ,στο βαθμό που μπορούμε...΄Κάνε ό,τι σου προτείνει ο γιατρός σου, απέδειξε άλλωστε πως είναι "γάτα" αφού διέγνωσε τόσο νωρίς τη δυσκολία.Μην μπλέκεσαι με χίλιες γνωμες από γιατρούς.Και πάντα να έχεις στο μυαλό σου πως η μπουμπού είναι δυνατή και αποφασισμένη, και πως μεγαλώνει φυσιολογικότατα...Ο καιρός περνάει υπέρ μας, να το θυμάσαι....
Κορίτσια καλό καλοκαίρι, συγγνώμη για το λογύδριο αλλά ορισμένες φορές νιώθω πως πρέπει να αναπτύσσουμε άμυνες από διάφορα πραγματάκια που γράφονται στα φόρουμ....Καλό μεσημεράκι σε όλες... I love you I love you I love you

Πόσο δίκιο έχεις!!Μεταξύ μας με έχει φάει και εμένα η αγωνία για την β επιπέδου που πρέπει να κάνω την Παρασκευή!!Την υγεία μας να έχουμε κορίτσια και τους συντρόφους μας και όλα τα υπόλοιπα λύνονται!Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο λύνονται!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatianoula έγραψε:
εγω 3φορες την εβδομαδα πρεπει να μετραω την πιεση μου αλλο αυτο που με βρηκε..μου ειπε ο γιατρος μου οτι φοβαται να μην αναιβασω πιεση....και κομμενο το αλατι ΤΕΛΕΙΩΣ...κ χωρις αλατι ολα ειναι μπιαχ ανοστα...καλα ποτε δεν εβαζα πολυ αλλα καθολουCrying or Very sad Crying or Very sad Mad Mad Mad Mad

tatianoula και εμένα μου είπε να μετράω που και που την πίεση, και τελείως κομμένο το αλάτι.Έχει 3 μέρες που το έκοψα, και ξεπρήστηκαν τελείως τα πόδια μου (ήταν μια μέρα πρησμένα μια μέρα οκ).
Εμένα μου τα είπε όλα αυτά λόγω κιλών κυρίως, εσένα απλά προληπτικά φαντάζομαι?

mploumplou87

mploumplou87
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κουκλίτσα μου να'ξερες πόσο σε καταλαβαίνω..
Η εγκυμοσύνη μου από την αρχή ήταν ένας μικρός γολγοθάς.Στον πρώτο υπέρηχο είδαμε το φασολάκι και κάτω κοντά στον τράχηλο μια κατάμαυρη μπαλίτσα.Η γιατρός το επεξεργάστηκε αρκετή ώρα.<Μάλλον είναι κύστη!>μου είπε και μου έδωσε ορμόνες-για να κρατηθεί το μωρό!!Δεν τις πήρα-φοβόμουν,ένστικτο ίσως!Μετά από μια βδομάδα και ενώ ήμουν στη δουλειά βλεπω αίμα..Δεν ήταν πολύ αλλά ήταν αρκετό για να με κάνει να χάσω τη γη κάτω από τα πόδια μου.Πάει το μωρό μου,σκέφτηκα.Εκεί τελικά μας περίμενε μια μικρή έκπληξη.Δεν ήταν κύστη,ήταν κι αυτό μωράκι.Αλλά η γιατρός τα μασούσε.Πολύ χαμηλά,δύσκολα τα πράγματα,ξανά ορμόνες για να δημιουργηθεί ο πλακούντας του,όχι δουλειά,ξεκούραση..Υπήρχε κίνδυνος και για το άλλο μωρό αν πάθαινε κάτι αυτό..αλλά και για'μένα Shocked
Ζήτησα δεύτερη γνώμη.Τα ίδια.Με τη μόνη διαφορά ότι έκρινε αυστηρώς ακατάλληλες τις ορμόνες και μου τις απαγόρευσε.Αλλά εκεί είδαμε ένα μικρό θαύμα στον υπέρηχο!Το πρώτο μωράκι είχε πλησιάσει τόσο πολύ το αδερφάκι του σα να του έδινε κουράγιο,σα να του έλεγε <μη φοβάσαι,εγώ είμαι εδώ!> ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 534787
Τεράστιο το άγχος μέχρι την αυχενική.Εκείνη θα τα έκρινε όλα!Κι εγώ έλιωνα σιωπηλά,έκλαιγα βουβά τα βράδια για να μη με καταλάβει κανείς...δεν κάνει,για τα μωρά..μα για τα μωρά έκλαιγα κι εγώ..Η αυχενική τέλικα δε μας απογοήτευσε...πολύ!Τα μωράκια μεγάλωναν...αλλά με εμφανή διαφορά.Ο πλακούντας του μικρού δίπλα στον τράχηλο ακριβώς.Ξανά τα ίδια <δύσκολα τα πράγματα,θέλω να μείνεις ξάπλα>.Μετά από 17 μέρες ξανά αίμα αλλά αυτή τη φορά είχα και συσπάσεις.Είχα αρχίσει να καταρρέω.Και εδώ έρχεται το τελειωτικό χτύπημα.Ενώ φαινομενικά ο υπέρηχος έδειχνε ότι το μικρό μας μωράκι μεγάλωσε πια και έφτασε σχεδόν το αδερφάκι του και ενώ ο πλακούντας είχε αρχίσει να ανεβαίνει ο γιατρός ήταν πολύ ανήσυχος.Παθολογικά δε μπορώ να εξηγήσω το αίμα,ούτε τις συσπάσεις μας είπε αλλά το μωρό δεν καταπίνει,πιθανή ατρησία οισοφάγου,θα μας δείξει η αμνιοκέντηση αλλά πιθανότατα θα έχει πρόβλημα και με την καρδούλα του.Δεν ήθελα να την κάνω.Είμαι πολύ φοβητσιάρα,το παραδέχομαι.<Και τι θα αλλάξει?Θα το γιατρέψετε?Ή θα μου το πάρετε?ΠΟΤΕ!!!>είχα πεισμώσει αφάνταστα.Μάλλον αυτό το πείσμα το κληρονόμησε και το μικρό μου!Τελικά με πείσανε να περιμένουμε και τα αποτελέσματα του β'επιπέδου και αν είναι να την κάνουμε τότε την άμνιο..
Το μωράκι μου το έταξα!Ζήτησα δύναμη γιατί αν τελικά γεννιόταν με την ατρησία οισοφάγου,μας περίμενε τεράστιος γολγοθάς-που δεν το εύχομαι για κανένα μωράκι!!!
Τελικά ο β'επιπέδου είχε μόνο καλά νέα να μας πει!Το νινάκι μου μεγάλωσε τόσο που έφτασε μάλιστα τον αδερφούλη του αλλά θα φοραέι πιο μεγάλο νούμερο παπούτσια!Τον περάσαμε εκεί!Χιχι!
Αποδείχτηκε πολύ πεισματάρικο παιδάκι και μας έκανε περήφανους!Βέβαια,ακόμη είναι νωρίς το ξέρω για να κάνω τρελά όνειρα και θα ηρεμήσω τελείως μόνο όταν έρθει εκείνη η ώρα πρώτα ο Θεός που θα τα κρατήσω στην αγκαλιά μου.
Συγχωρέστε με για το τεράστιο ποστ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 688264 Wink
Απλά θέλω να καταλήξω κοριτσάκι μου πως εμείς πρώτα από όλους πρέπει να είμαστε δυνατές γιατί τα μικρά μας πλασματάκια παίρνουν κουράγιο μόνο από'μας!Λύγισα πολλές φορές,αλλά του υποσχέθηκα άλλες τόσες ότι θα τα καταφέρουμε και σήμερα,όπως και τις προηγούμενες μέρες!Μην αγχώνεσαι για τίποτα,έχε πίστη στο Θεό,στον εαυτό σου και στη μπεμπούλα σου!Είναι δυνατή σαν τη μαμά της και θα δεις που όλα 8α πάνε καλά!!!Ο,τιδήποτε χρειαστείς,είμαστε εδώ!Σε περιμένουν πολλές αγκαλίτσες! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 35468
Και που είσαι,κράτα γερά!!Που ξέρεις,μπορεί να γίνουμε και συμπεθέρες!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472

mploumplou87

mploumplou87
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
tatianoula έγραψε:

εγω 3φορες την εβδομαδα πρεπει να μετραω την πιεση μου αλλο αυτο που με βρηκε..μου ειπε ο γιατρος μου οτι φοβαται να μην αναιβασω πιεση....και κομμενο το αλατι ΤΕΛΕΙΩΣ...κ χωρις αλατι ολα ειναι μπιαχ ανοστα...καλα ποτε δεν εβαζα πολυ αλλα καθολου


tatianoula και εμένα μου είπε να μετράω που και που την πίεση, και τελείως κομμένο το αλάτι.Έχει 3 μέρες που το έκοψα, και ξεπρήστηκαν τελείως τα πόδια μου (ήταν μια μέρα πρησμένα μια μέρα οκ).
Εμένα μου τα είπε όλα αυτά λόγω κιλών κυρίως, εσένα απλά προληπτικά φαντάζομαι?


Εγώ το έχω ρήξει στα φρούτα..Το φαγητό χωρίς αλάτι είναι απαίσιο..μπλιαξ..αλλά κορίτσια μήπως φταίει και η ζέστη που πρήζονται τα πόδια μας τόσο πολύ? confused

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mploumplou87 έγραψε:
Εγώ το έχω ρήξει στα φρούτα..Το φαγητό χωρίς αλάτι είναι απαίσιο..μπλιαξ..αλλά κορίτσια μήπως φταίει και η ζέστη που πρήζονται τα πόδια μας τόσο πολύ? confused

Σίγουρα και η ζέστη δεν το συζητάω!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπον,κοριτσακια...διαβαζοντας ολα τα παραπανω και μη θελοντας να μακρυγορησω και παλι,ενα πραγμα καταλαβαινω...Με τον ενα ή τον αλλο τροπο,ολες μα ολες εχουμε αντιμετωπισει διαφορες καταστασεις που μπορει να σχετιζονται με τα μωρα μας εμμεσα ή αμεσα...Εξαλλου νομιζω οτι ο λογος που η καθεμια μπηκε σε αυτο το φορουμ ειναι για να μοιραστει τη χαρα της,τη λυπη της,τους προβληματισμους της,τις αποριες και ισως πραγματα που δεν τολμουμε να τα πουμε ουτε στον εαυτο μας και μας ειναι πιο ευκολο να μιλησουμε σε ανθρωπους που φαινομενικα δεν γνωριζουμε.Ειμαι σιγουρη οπως ειπαν και ολα τα κοριτσια πιο πριν οτι οσα γινονται μας κανουν πιο δυνατες και οτι απο την στιγμη που αποφασιζεις να φερεις ενα παιδι στον κοσμο,οι δυσκολιες ειναι μεσα στο προγραμμα και τιποτε δεν σου χαριζεται.Αλλες αντιμετωπιζουν προβληματα στην αρχη,αλλες στην εγκυμοσυνη,αλλες αργοτερα.Δεν τελειωνει τιποτε με την γεννηση ενος υγειους και γερου παιδιου,τοτε ακριβως ειναι που αρχιζει.Εχω τις ιδιες ανησυχιες με ολες σας,δεν κρυβω οτι στενοχωριεμαι με τα διαφορα που διαβαζω ολογυρα,ανησυχω και εγω για την β'επιπεδου την αλλη Δευτερα,ΑΛΛΑ δεν θα αφησω τπτ να με παρει απο κατω και καμια μας αλλη εποσης.Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!Νομιζω οτι εχομε πολλα περισσοτερα ψυχικα αποθεματα απ'οσα φανταζομαστε.Για να μην βαρυνω το κλιμα,δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες,ηδη ξεφυγα και ειπα να μην γραψω πολλα.Να ξερετε οτι ΜΑΣ σκεφτομαι ολες! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472

Αφιερωνω και στις υπολοιπες αυτο που εστειλα το πρωι στην στελλιτσα...το εχουμε ολες αναγκη!
https://youtu.be/i8wILgjsFqY

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΣΟ ΣΥΓΚΙΝΗΤΗΚΕΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΔΥΝΑΜΗ! ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΑΜΑ; ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ; ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ; ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΜΕ ΚΙ ΟΧΙ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΕΞΕΤΑΣΤΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΝΧΓΟΣ! ΔΛΔ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;; ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ARDO! ΜΠΛΟΥΜΠΛΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ 2η ΕΓΚΥΜΟΣΗΝΗ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ!!!
ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΕΙΜΑΣΤΕ!!! ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝ!

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
AYLIN MAΣ ΕΒΑΛΑ ΜΙ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΚΤΩΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλίτσες μου όμορφες καλημέρα!

Ετοιμάζομαι να πάω οδοντίατρο, απο τις 3 ξύπνια εξ'αιτίας του δοντιού!!!χοχοχο

Χιονατουλίνα μου όμορφη δεν χρειάζεται να ανησυχείς!ο άντρουλης σου θα βρεί δουλίτσα κι'αν όχι προς το παρόν τουλάχιστον τον έχεις παρεούλα...Επίσης καιρός να ταρακουνηθεί λιγουλάκι η πεθερά σου!Το ίδιο ακριβώς είχαμε πάθει και εμείς πέρυσι αλλά φυσικά η πεθερούλα μου άφαντη!Όλα καλά θα πάνε κουκλίνα!!!

Σας αφήνω κορίτσια μου να έχουμε μια ωραία μέρα...φιλιά πολλά σε όλες σας...προσεκτικά με την ζέστη!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσακι μας γλυκο!!! Πως εισαι;
Τι να κανουμε τωρα αφου ετυχε υπομονη  καλα αυτη δεν ταρακουνιετε ουτε με τον τυφωνα Κατινα! χχαχαχα αχχ τι να πεις δε βαριεσαι ;; Τι θα κανεις στον ντοκτορ. ; Νομιζω μονο σφραγισμα και καθαρισμο κανει τωρα, πηγα και γω χθες προληπτικα αλλα ευτηχως δεν χρειαστικα ουτε καθαρισμο .. Μια καλημερα μεγαααααλη και γλυκια σε ολες μας!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα ομορφα κοριτσακια με στρογγυλες κοιλιτσες!

Στελλιτσα good luck με τον οδοντιατρο,ελπιζω να μην σε ζορισει πολυ.Εγω προσωπικα δεν εχω κατι με τους συγκεκριμενους γιατρους αλλα...ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΩΝΕΥΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.Και ας μην ειχα ποτε θεμα με τα δοντια,δεν εχω κανει ποτε σφραγισμα και δεν ειχα παρε-δωσε.Και δεν θελω να εχω... Laughing Laughing

Υποτιθεται οτι τωρα στην εγκυμοσυνη πρεπει,κοριτσια,να μας κοιταει και κανενας οδοντιατρος αλλα οσα και να μου ταξουν το κατωφλι του εγω δεν το περναω...Παω για καθαρισμο μια φορα το χρονο με τα χιλια ζορια,τον αλλο καιρο απλα προσεχω αλλα παρε δωσε μαζι τους δεν θελω!Ακουγεται γελοίο και παιδιαστικο αλλα προτιμω να παω σε ψυχιατρο! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 328109 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 328109 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 328109

χιονατουλα,καλα κανεις και πας παντως,αφου το αντεχεις.Οσο για το θεμα της ανεργιας,κοριτσια,τι να λεμε...οι πιο πολλες δουλειες πλεον ειναι στον αερα.Και ο αντρας μου τα ιδια...προσπαθουμε να μην το σκεφτομαστε αλλα οχι οτι δεν μπορει να γινει.Ηδη απο τους 20 στον τομεα,εχουν φυγει οι 16,που ηταν βοηθητικο προσωπικο και γραμματεις.Νομιζω ομως οτι θα βρει δουλεια,κοριτσακι,στην επαρχια ειναι πιο ευκολα τα πραγματα εχω την εντυπωση.Καντε υπομονη και ασε την πεθερουλα την αγαπημενη να ξυνεται... Twisted Evil Twisted Evil

Μουκια σε ολες,παω σουπερ μαρκετ!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
aylin έγραψε:Μανουλίτσες μου όμορφες καλημέρα!

Ετοιμάζομαι να πάω οδοντίατρο, απο τις 3 ξύπνια εξ'αιτίας του δοντιού!!!χοχοχο

Χιονατουλίνα μου όμορφη δεν χρειάζεται να ανησυχείς!ο άντρουλης σου θα βρεί δουλίτσα κι'αν όχι προς το παρόν τουλάχιστον τον έχεις παρεούλα...Επίσης καιρός να ταρακουνηθεί λιγουλάκι η πεθερά σου!Το ίδιο ακριβώς είχαμε πάθει και εμείς πέρυσι αλλά φυσικά η πεθερούλα μου άφαντη!Όλα καλά θα πάνε κουκλίνα!!!

Σας αφήνω κορίτσια μου να έχουμε μια ωραία μέρα...φιλιά πολλά σε όλες σας...προσεκτικά με την ζέστη!

Καλημέρα Aylin. Και εγώ έτυχε να πάω οδοντίατρο όταν έκλεισα το τρίμηνο για καθαρισμό βεβαια αλλά μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να χρειαστεί να πάρω και αντιβίωση (amoxil) πλέον. Οπότε μην αγχώνεσαιSmile

veniou

veniou
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kalhmera koritsia ti kanete? egw eimai kalla kai xaroumenh giati shmera 8a paw a8hna kai aurio to meshmeraki 8a dw to mwraki mou 8a kanw b epipedou.otan epistrepsw 8a sas pw ta nea mou filakia!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
veniou έγραψε:kalhmera koritsia ti kanete? egw eimai kalla kai xaroumenh giati shmera 8a paw a8hna kai aurio to meshmeraki 8a dw to mwraki mou 8a kanw b epipedou.otan epistrepsw 8a sas pw ta nea mou filakia!!

Με το καλό κουκλίτσα!!Όλα να πάνε καλά εύχομαι!!Smile Θα περιμένουμε νέα σου! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #3 - Σελίδα 10 417472

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 24 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις