Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
81 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 81 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 10]

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΜΜΜ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ
ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΗΣ ΔΗΜΟΥΛΙΔΟΥ. ΚΛΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΗΣ
Η ΑΓΑΠΗ ΑΡΓΗΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ, ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, ΟΛΙΒΕΡ ΤΟΥΙΣΤ, ΓΙΑ ΠΟΛΥΥΥΥ ΚΛΑΜΑ ΕΠΙΣΗΣ.
ΟΤΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΣΤΡΑΒΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ
ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΟ, Η ΛΑΜΨΗ ΤΟΥ ΣΤΙΒΕΝ ΚΙΝΓΚ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΡΟΜΑΡΑ ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ Ο ΣΑΚΚΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΥΧΤΕΡΙΤΕΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΙΒΕΝ ΚΙΝΓΚ ΓΙΑ ΤΡΟΜΑΡΕΣ

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κορίτσια αυτό είναι το blog μου και αφορά τα βιβλία!!! θα βρείτε και τον διαγωνισμό που κάνουμε κάθε μήνα με δώρο ΈΝΑ ΒΙΒΛΙΟ !!!!
ελάτε στην παρέα μας !!!

http://vivliolatreia.blogspot.com/

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vivliolatreia έγραψε:κορίτσια αυτό είναι το blog μου και αφορά τα βιβλία!!! θα βρείτε και τον διαγωνισμό που κάνουμε κάθε μήνα με δώρο ΈΝΑ ΒΙΒΛΙΟ !!!!
ελάτε στην παρέα μας !!!

http://vivliolatreia.blogspot.com/

σουπερ!! βιβλια που σας εχουν συναρπασει - Σελίδα 3 215994

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vivliolatreia έγραψε:κορίτσια αυτό είναι το blog μου και αφορά τα βιβλία!!! θα βρείτε και τον διαγωνισμό που κάνουμε κάθε μήνα με δώρο ΈΝΑ ΒΙΒΛΙΟ !!!!
ελάτε στην παρέα μας !!!

http://vivliolatreia.blogspot.com/


τελεια! πολυ καλο!

xristina1


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ: ΛΕΝΑ ΜΑΝΤΑ
Ο ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ :ΣΑΡΑ ΑΝΤΙΣΟΝ ΑΛΛΕΝ
ΤΟ ΦΙΛΙ ΤΟΥ ΔΡΑΚΟΥ :ΧΡΥΣΑ ΔΗΜΟΥΛΙΔΟΥ
ΘΕΑΝΩ:Η ΛΥΚΑΙΝΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ: ΛΕΝΑ ΜΑΝΤΑ
ΑΘΗΝΑ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΟΜΟΡΦΗ:ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΣΙΓΑΡΟ :ΛΕΝΑ ΜΑΝΤΑ
ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ :ΛΕΣΛΙ ΠΗΡΣ


ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ study study study study βιβλια που σας εχουν συναρπασει - Σελίδα 3 536304 βιβλια που σας εχουν συναρπασει - Σελίδα 3 536304

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vivliolatreia έγραψε:κορίτσια αυτό είναι το blog μου και αφορά τα βιβλία!!! θα βρείτε και τον διαγωνισμό που κάνουμε κάθε μήνα με δώρο ΈΝΑ ΒΙΒΛΙΟ !!!!
ελάτε στην παρέα μας !!!

http://vivliolatreia.blogspot.com/


μπήκα στο blog σου και μου θύμισες τα ΠΡΙΜΑΡΟΛΙΑ της Αθηνάς Κακούρη. τι αγαπημένο βιβλίο!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Φλωρεντία, εγω Δημουλίδου δεν έχω διαβάσει καθόλου, δεν έτυχε! Mόνο σαν ονομα την εχω ακουστα, ούτε ενα βιβλίο της δεν ξέρω!!

Κι επειδή από μικρή τρελλαινομουν για ιατροδικαστική, διαβάζω ό,τι βγαίνει από Patricia Cornwell και Kathy Reichs (σε βιβλία της τελευταίας στηριζόταν η τηλεοπτική σειρά "Bones").
Και για καλοκαίρι και τραλαλι-τραλαλο (δεν προσφέρεται και για πολύ βαθυστόχαστα νοήματα ο καύσωνας με τους 45 βαθμούς υπο σκιάν) πριν καμια 10ρια χρονια στην Αγγλια ειχε προσφορα το Cosmopolitan ενα βιβλίο, ενα chick-lit, βιβλίο για κοπέλες δηλαδη. Λεγοταν "Amanda's wedding" της Jenny Colgan, και ηταν ξεκαρδιστικο! Το διαβαζω πού και πού, το λατρεύω!! Και αντίστοιχα ηταν και τα Shopaholic series της Louise Bagshaw. Ό,τι πρεπει για το καλοκαιρι!


έχω διαβάσει 2 βιβλία της Δημουλίδου. δεν θυμάμαι τίτλους. το ένα ήταν με μία που είχε καταστραφεί το προσωπό της και ζούσε στη σοφίτα του σπιτιού της αδελφής της ή κάτι τέτοιο. το άλλο ούτε που θυμάμαι γιατί μιλούσε. μπορεί και να μην το τελείωσα καν. τέσπα
όντως τα SHOPAHOLIC SERIES είναι πολύ διασκεδαστικά!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωραιο θεματακι!!

και εγω εχω διαβασει το Με τα ματια της ψυχης,ειναι του ομηρου αβραμιδη,εδοσεις ωκεανιδα.

προκειται για μια τυφλη κοπελα και εναν νεαρο.κανεις απο τους δυο δεν εχει αυτοπεποιθηση!Οταν γνωριζονται ολα αλλαζουν και νιωθουν και οι 2 ευτυχισμενοι!
Καποια στιγμη η κοπελα παει να κανει εγχειρηση για να δει και ο νεαρος εξαφανιζεται...!Μια τρυφερη ιστορια αγαπης!

The little prisoner,εγω το διαβασα στα αγγλικα,δεν ξερω αν υπαρχει και στα ελληνικα!Ειναι της Jane elliott!

προκειται για ενα κοριτσι που ζει τον βιασμο μεσα στο ιδιο της το σπιτι και καποια μερα αποφασιζει να παρει την ζωη στα χερια της και να ρισκαρει!Νομιζω η πρωταγωνιστρια της ιστοριας ειναι η ιδια η συγγραφεας, προκειται για προσωπικο βιωμα!

επισης εχω διαβασει το "οταν το χιονι χορεψε με την φωτια" της Χρυσας Δημουλιδου,

επισης μου αρεσουν της αγκαθα κριστι,αλλα δεν εχω διαβασει και πολλα,μου αρεσει ολη αυτη η καχυποψια,που τους θεωρεις ολους υποπτους και μονο στο τελος φανερωνεται ο αληθινος δολοφονος!τελευταια ειχα διαβασει:"ποιος σκοτωσε τον ακρουντ" Πραγματικα δεν περιμενα να ειναι ενοχος ο γιατρος!

ενα αλλο ενδιαφερον βιβλιο που μου εκανε εντυπωση και εχει σχεση με την ψυχολογια των ανδρων ειναι το Μυστικα των αντρων...που καθε γυναικα πρεπει να ξερει! ειναι της Barbara de angelis,Ph.D.(ειναι στα ελληνικα)

η συγγραφεας μεσα απο οσα ειχε ζησει με τους ανδρες της ζωης της μας βοηθαει να καταλαβουμε πως σκεφτονται οι αντρες!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΥΓ. κατι ακομα κοριτσια γιατι δεν παιρνετε τα βιβλια απο την δανειστικη βιβλιοθηκη αλλα τα αγοραζετε?

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:ΥΓ. κατι ακομα κοριτσια γιατι δεν παιρνετε τα βιβλια απο την δανειστικη βιβλιοθηκη αλλα τα αγοραζετε?


τα βιβλία που έχω διαβάσει και δεν μου άρεσαν τα χαρίζω.
αυτά που μου άρεσαν, τα θέλω στη βιβλιοθήκη μου. πολλά βιβλία τα έχω διαβάσει ξανά και ξανά και ξανά. τα αγαπώ και δεν θέλω ούτε να τα δανείζω αν δεν είμαι σίγουρη οτι θα μου τα επιστρέψουν.

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νενεν έγραψε:Λατρεμενο απο τα εφηβικα μου χρονια η Αστραδενητης Ευγενιας Φακινου. Διαβαζω πολυ Ξενοπουλο, Ζυρανα Ζατελη και Λενα Μαντα . Κορυφαιο βιβλιο παραλιας για ΠΟΛΥΥΥ γελιο Το ημερολογιο της Μπριτζετ Τζοουνς, Μπρος γκρεμος και πισω ραφι!!!!!!!!

Νενεν κι εγω λατρευω την Αστραδενη.. Μηπως εχεις καταλαβει τι γινεται στο τελος γιατι εχω μεινει με αυτη την απορια απο τα εφηβικα μου χρονια κι εγω...???

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχα το εχω και εγω αυτο που λες!οτι με καποια πραγματα μου δενομαι και δεν θελω να τα χασω!

απλα εννοουσα πως και λογω κρισης δεν μπορεις να αγοραζεις συνεχεια βιβλια,μερικα ειναι και πανακριβα,απλα μπορεις να παρεις απο την δανειστικη βιβλιοθηκη!

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
black beauty έγραψε:χαχα το εχω και εγω αυτο που λες!οτι με καποια πραγματα μου δενομαι και δεν θελω να τα χασω!

απλα εννοουσα πως και λογω κρισης δεν μπορεις να αγοραζεις συνεχεια βιβλια,μερικα ειναι και πανακριβα,απλα μπορεις να παρεις απο την δανειστικη βιβλιοθηκη!

Κι εγω με τα βιβλια μου τρελο κολλημα. Οταν τα αγοραζω, γραφω το ονομα μου και την ημερομηνια ισως και το μερος (αν ειμαι σε διακοπες).Οταν τα δανειζω τα ζηταω ΠΑΝΤΑ πισω. Τα διαβαζω ξανα και ξανα τα ιδια βιβλια με το ιδιο ενδιαφερον. Εχω ιδιοτροπια να μην τσαλακωνονται οι σελιδες..!!! Τα αγαπω! Τη λευκη ορχιδεα την πηρα στις διακοπες και επειδη ηθελε να τη διαβασει και η κουνιαδα μου, ΕΚΟΨΕ το βιβλιο στη μεση και πηρε το πρωτο μισο να διαβαζουμε ταυτοχρονα.. επαθα εγκεφαλικο..αν και συμφωνησα νομιζω οτι το 'σκοτωσα' το καυμενο το βιβλιαρακι.. θα το κολλησω παλι εννοειται! Και αν δανειστω ενα βιβλιο και μου αρεσει, το αγοραζω παντα για να το εχω στη βιβλιοθηκη μου και να το ξαναδιαβασω. Εχω διαβασει τα βιβλια μου τουλαχιστον 3-4 φορες, σε διαφορετικες ηλικιες και καθε φορα ανακαλυπτω κατι καινουριο. Πχ την αστραδενη με αλλο ματι τη διαβασα στα 14 και με αλλο τωρα. Τοτε ηταν σαν να μιλουσα εγω, τωρα με ταξιδευει στην ηλικια εκεινη. κλπ κλπ κλπ

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:απλα εννοουσα πως και λογω κρισης δεν μπορεις να αγοραζεις συνεχεια βιβλια,μερικα ειναι και πανακριβα,α πλα μπορεις να παρεις απο την δανειστικη βιβλιοθηκη!
Ε, τωρα να μην κανω την καταγγελία ότι είμαστε δήμος με 25000 πληθυσμο σχεδόν και δεν έχουμε δανειστική βιβλιοθήκη??????
Είχαμε παλιότερα, εκει πρωτοδιάβασα Αγκαθα Κρίστι, εκεί έψαξα και βρήκα το "Ταξίδι με τον Εσπερο" που είχαμε κάνει απόσπασμά του στα κείμενα, εκεί διαβασα και Ιούλιο Βερν. Κι εκλεισε! Ετσι απλά. Εδω και 20 περίπου χρόνια δεν έχουμε δανειστική βιβλιοθήκη σαν δήμος. Και το γενικότερο κακό είναι οτι ο κόσμος δεν πολυδιαβάζει. Μπαίνω σε σπίτια που μεγαλώνουν μικρά παιδιά και δεν υπάρχει ούτε ένα λογοτεχνικο βιβλίο! Ούτε κάν εφημερίδα! Μόνο το TV Ζαπινγκ πάνω στο τραπέζι! Shocked Τα βιβλιοπωλεία στην ουσία δουλεύουν με χαρτικά και είδη σχολείου, όχι με βιβλία!
Δεν καιγομαι ιδιαίτερα να γίνουν τα παιδιά μου πρώτοι μαθητές και να μου φέρνουν 19ρια και 20ρια, αλλά θέλω να αγαπήσουν το διάβασμα. Πασης φύσεως διάβασμα...

Κι εγω με τα βιβλια μου τρελο κολλημα. Οταν τα αγοραζω, γραφω το ονομα μου και την ημερομηνια...
Χαιρομαι που δεν το έχω μονο εγώ αυτό.. Πιο πολύ φοβάμαι μη χάσω βιβλίο παρά κάτι άλλο υλικό, ρούχο πχ ή CD..

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε maya μια απτα ιδια. κι εγω γραφω ονομα ημερομηνια μερος! να ρωτησω και κατι αλλο. μηοως υπογραμμιζετε και τις φρασεις που σας αρεσουν, που σας εκφραζουν, που τα εχετε πει κι εσεις ρε παιδι μου? 'η μονο εγω το εχω χασει τελειως??? χι χι!

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θυμήθηκα ακόμη ένα που το εχω αλλαξει τα φώτα. ειναι το καπλανι της βιτρίνας της Αλκη Ζεη. το είχα δανειστει από τη βιβλιοθηκη που είχαμε όταν ήμουν κοριτσακι στην πολη μας και μεχρι να το διαβάσω έκλεισε. και ποτε δεν μου το ζητησαν πισω. ετσι μου ξεμεινε κιολας. και ενα που μου το δανειστηκε μια και ποτε δεν το γυρισε και χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο γι αυτο ειναι το μη μου λες αντιο. μηπως ξερει καμια σας καμια σελιδα για να κατεβαζουμε βιβλια? δε γινεται να αγοραζω συνεχεια και δεν εχουμε δανειστικη βιβλιοθηκη

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το εχω προσεξει και εγω αυτο που λετε δηλαδη να διαβαζω ξανα ενα βιβλιο σε αλλη φαση της ζωης μου και το βλεπω καπως διαφορετικα απο οτι την πρωτη φορα!

εχεις δικιο για αυτο που λες!Δυστυχως η τηλεοραση και το ιντερνετ εχουν παρει στην ζωη μας τεραστια θεση!
ελπιζω να καταφερω να διαβασει αρκετα βιβλια η κορη μου!Ξερετε βοηθανε πολυ και στον τροπο που γραφεις εκθεση,οποτε θα την βοηθησει και για το σχολειο!

εγω μικρη παντα περιμενα το καλοκαιρι και να διαβασω τις χαρουμενες διακοπες,τωρα βλεπω οτι πολλα παιδακια ουτε ξερουν τι ειναι αυτο!Το βιβλιο εξαπτει την φαντασια των παιδιων,ενω η τηλεοραση τους δινει κατι ετοιμο και ετσι ειναι μονο παθητικοι δεκτες και τεμπελιαζουν να κανουν κατι αλλο πιο δραστικο!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ναι οντως υπαρχει μια σελιδα που κατεβαζεις βιβλια αλλα δυστυχως δεν την συγκρατησα!οποια ξερει ας μας πει!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:ρε maya μια απτα ιδια. κι εγω γραφω ονομα ημερομηνια μερος! να ρωτησω και κατι αλλο. μηοως υπογραμμιζετε και τις φρασεις που σας αρεσουν, που σας εκφραζουν, που τα εχετε πει κι εσεις ρε παιδι μου? 'η μονο εγω το εχω χασει τελειως??? χι χι!
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!
Και καμια φορά το βαζω και σαν στατους στο facebook Razz Razz

Βρε Maya, σου εκοψε το βιβλίο στη μέση? και μονο που το διάβασα έφαγα φρίκη! Shocked Shocked Φανταζομαι πώς ενιωσες!!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για όσες ενδιαφέρονται να διαβάσουν στα αγγλικά--> τεράστιο αρχείο online με κλασσικούς και μοντέρνους συγγραφείς.

ξεσκονίστε το!!
http://www.online-literature.com/

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω παντα γραφω, υπογραμμιζω- κραταω σημειωσεις στο πλάι-αλλιως δεν αισθανομαι οτι το απόλαυσα. Very Happy

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ βρε κοριτσια ποσο χαιρομαι! βρηκα κι αλλες τρελλες σαν και μενα! πολυ χαιρομαι που υπογραμμιζετε κι εσεις! καλα, κουκιδα, με τις σημειωσεις στο πλαι, με εστειλες! χα χα!
λοιπον να σας πω κι εγω καποια βιβλια που μου εχουν μεινει στην καρδια.
1) ο φυλακας στην σικαλη. πολυ γελιο!
2) ο μπρουτζινος καβαλαρης. ααααααχ, πολυ συναισθημα!
3) καθε χρονο τον μαη. πολυ κλαμα, απαγορευεται για ιδιαιτερα ευαισθητες ψυχες, υποπτο για καταθλιψη και λοιπες αυτοκτονικες τασεις.
4) ολα της αγκαθα κριστι. λατρευω το μυαλο της. πολυ εξυπναδα. εχω και φωτο της και ολοι με ρωτανε αν ειναι η γιαγια μου! ντοινγκ!
5) αλλα το καλυτερο ever, Ο ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ. ο,τι και να πω, ειναι περιττο. απλα το αγαπαω αυτο το βοβλιο γιατι ειναι εγω.

αν μου ερθουν κι αλλα θα στο πω.

υ.γ. βρε maya, πως και δεν της το εφερες στο κεφαλι της κουνιαδας!?

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:που μου εχουν μεινει στην καρδια.
1) ο φυλακας στην σικαλη. πολυ γελιο!

το ξέρεις ότι το συγκεκριμένο βιβλίο είχε λογοκριθεί στις Ην.Πολιτείες(δεν ξερω αν και πουθενα αλλου συνεβη το ίδιο) λόγω του ότι το περιεχόμενο του 'ξεσηκωνε' τους νέους σε 'τεντιμποϊσμό' και γενικά επαναστατικές τάσεις??? Shocked Shocked Shocked

πολύ ωραίο βιβλίο!


ααααα ξεχασα το βασικό- πρόκειται για αστικό μύθο βέβαια..
λέγεται ότι ο δολοφόνος του John Lennon όπως και άλλοι τέτοιοι τύποι το είχαν πάντα στην κατοχή τους... Shocked

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
trilly έγραψε:που μου εχουν μεινει στην καρδια.
1) ο φυλακας στην σικαλη. πολυ γελιο!

το ξέρεις ότι το συγκεκριμένο βιβλίο είχε λογοκριθεί στις Ην.Πολιτείες(δεν ξερω αν και πουθενα αλλου συνεβη το ίδιο) λόγω του ότι το περιεχόμενο του 'ξεσηκωνε' τους νέους σε 'τεντιμποϊσμό' και γενικά επαναστατικές τάσεις??? Shocked Shocked Shocked

πολύ ωραίο βιβλίο!


ααααα ξεχασα το βασικό- πρόκειται για αστικό μύθο βέβαια..
λέγεται ότι ο δολοφόνος του John Lennon όπως και άλλοι τέτοιοι τύποι το είχαν πάντα στην κατοχή τους... Shocked

αντε ρε? δεν το ηξερα

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι..είναι γεγονός ότι πολλά βιβλία είναι αμφιλεγόμενα -ειδικά ως προς το κοινό στο οποίο απευθύνονται- οπως ας πουμε ο 'μικρος πρίγκηπας'- ή 'η φαρμα των ζωων'
περνιούνται για παιδικά βιβλία - αλλα ουσιαστικά τα μηνύματα που περνούν είναι για πιό ώριμα μυαλα -ας το πουμε.
γιαυτο κ οταν τα διαβαζουμε σε μεγαλυτερη ηλικία τα βλέπουμε με 'άλλη ματιά'.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 10]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις