Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
468 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 468 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 41]

551ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Φεβ 24, 2012 2:06 pm

vblue

vblue
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλό Maya να σου ερθουν και οι δύο!!! Very Happy
Κορίτσια να διορθώσω κάτι σε αυτά που έγραψα πριν... της proderm είναι το αφρόλουτρο και η κρέμα σώματος που χρησιμοποιώ στην μπέμπα μου... όχι johnson που εγραψα... απλά είχα την εντύπωση ότι είναι ίδια εταιρεία, αλλά το τσέκαρα όταν ήρθα σπίτι.... Συγχωρέστε με! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 667478
Φιλιά σε όλες! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 893968

552ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Φεβ 25, 2012 2:57 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα σας κορίτσια,maya μου όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς καθόλου!συμφωνώ σε όσα είπες για το θηλασμό,μιλάμε έχω ρίξει πολύ διάβασμα για το παραπάνω θέμα!!blackrose δώσε μου ρε συ το τηλ της πεθεράς σου λέω..έλα και έχω πολλά νεύρα Very Happy καλά άστη να τραγουδά!ναι ρόδο θα γεννήσω στο νοσοκομείο γιατί μια ιδιωτική κλινική έχουμε και είναι χάλια,έχουν συμβεί διάφορα σκηνικά!εμένα η γνώμη μου είναι να είσαι κοντά στη μητέρα σου.αν δηλαδή είχες παιδάκι άλλο στη ηλικία αυτή τι θα έκανες?όσο αφορά τα οικονομικά μη χαλιέσαι έτσι είναι μια πάνω μια κάτω.να γεννηθεί η κοράκλα σου και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

η κοιλιά μου έχει πολύ πλάκα νιώθω σαν alien ,μιλάμε μερικές φορές παίρνει κάτι σχήματα τρελά.πολύ γέλιο.και εχτές μάλλον είχε λόξυγκα ένιωθα το τουκ τουκ σαν παλμό ανα δευτερόλεπτο.πολλά πολλά φιλάκια σε όλες ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994

553ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Φεβ 25, 2012 3:04 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κάτι άλλο ...έχετε σκεφτεί ποιός θα είναι μέσα στο τοκετό μαζί σας??εμείς θα πάμε μαζί με τον άντρα μου.δε θέλω κανέναν άλλον και ο άντρας μου θέλει πολύ να είναι εκεί.

554ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Σαβ Φεβ 25, 2012 5:36 pm

peripmalou

peripmalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ 31 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΚΑΣΤΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ,ΜΩΡΟ,ΥΠΕΡΗΧΟΙ,ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΚΕΦΙΑ (ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ),ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΟΔΜΑΔΑ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΕΝΤΟΝΩΝ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ YOTOPAR, ΜΙΣΟ ΚΑΘΕ ΕΞΙ ΩΡΕΣ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ,ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΚΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜΑ (Η ΚΥΡΙΑ).ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΔΕΙΝΩΘΗΚΕ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ? ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ!!! ΑΝΤΕ ΕΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

http://WWW.FLOWERTALE.GR

555ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Φεβ 26, 2012 2:20 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
peripmalou έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ,ΟΥΤΕ ΚΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ 31 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΚΑΣΤΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ,ΜΩΡΟ,ΥΠΕΡΗΧΟΙ,ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΚΕΦΙΑ (ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ),ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΟΔΜΑΔΑ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΕΝΤΟΝΩΝ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ YOTOPAR, ΜΙΣΟ ΚΑΘΕ ΕΞΙ ΩΡΕΣ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ,ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΚΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΜΑ (Η ΚΥΡΙΑ).ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΔΕΙΝΩΘΗΚΕ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ? ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ!!! ΑΝΤΕ ΕΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!

καλημέρα σε όλες τις κοπέλες.καλωσήρθες στη παρέα μας,αν κατάλαβα καλά έχεις συσπάσεις μήτρας ε?το ίδιο και εγώ.ξεκίνησα πρίν 2 εβδομάδες δηλ 28 εβδομαδών.τα ίδια συμπτώματα και εγώ,ταχυπαλμία,τρέμουλο χέρια και πόδια..είναι χάλια το συγκεκριμένο χάπι.και εγώ μισό παίρνω.αλλά...ο γιατρός ,μου είπε να το παίρνω όποτε οι συσπάσεις είναι πολλές δηλ πάνω από 3 την ώρα.πολύ ξεκούραση χρειάζεται και εμένα με βοηθάνε πολύ τα ζεστά ντούς.κάνω περίπου 3 την ημέρα.δε το παίρνω όμως καθημερινά.εγώ το έψαξα πολύ στο internet και μίλησα με το γιατρό μου.το είπα πως μόνο αν είναι απαραίτητο θα ακολουθήσω θεραπεία καθημερινή,ο λόγος είναι πως όταν το παίρνεις καθημερινά μετά η μήτρα δε κάνει συσπάσεις και αργεί ο τοκετός.τις περισσότερες φορές καταλήγεις στη καισαρική αναγκαστικά.

σου λέω απλά τι έκανα εγώ.εσύ ξέρεις καλύτερα τον οργανισμό σου και κρίνεις καλύτερα το τι πρέπει να κάνεις για σένα και το μωρό πάνω απόλα.λοιπόν άλλαξε ψυχολογία καταρχήν(πολύ σημαντικό)δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευτάια!και μίλησε με το γιατρό σου..πολύ ξάπλα και καλύτερη ψυχολογία!φιλάκια πολλά ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472

556ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Φεβ 26, 2012 10:14 am

peripmalou

peripmalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ,ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΟΡΩΙΝΗ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΔΟΣΗ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ,ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ.ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ,ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΕΚΑΝΑ ΖΕΣΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ(ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ EVIGIOWRGO) ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΠΕΡΙΦΗΜΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΚΛΩΤΣΙΔΙ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ.ΣΑΣ ΓΛΥΚΟΦΙΛΩ!!!!!

http://WWW.FLOWERTALE.GR

557ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Φεβ 27, 2012 1:38 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
peripmalou έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗ ,ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΟΡΩΙΝΗ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΗ ΔΟΣΗ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ,ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ.ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ,ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΥΡΙΣΑ ΕΚΑΝΑ ΖΕΣΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ(ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ EVIGIOWRGO) ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΠΕΡΙΦΗΜΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΚΛΩΤΣΙΔΙ ΚΑΙ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ.ΣΑΣ ΓΛΥΚΟΦΙΛΩ!!!!!

και εσύ να σαι καλά ..μόνο που πρέπει να τον ενημερώσεις τον γιατρό σου!το παν είναι η ψυχολογία και η ξεκούραση και θα δείς μια χαρά θα πας.οι υπόλοιπες κοπέλες τι κάνουν?σας εύχομαι να περάσετε όμορφα σήμερα με τις οικογενειές σας και πολλά φιλάκια σε όλα τα κρυμμένα μπεμπάκια ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472

558ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Φεβ 27, 2012 2:44 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σας Χρονια πολλα και καλη Σαρακοστη!
Πως ειστε?
Ρeripmalou καλωσηρθες!και να συμβουλευεσαι παντα το γιατρο,να χαλαρωνεις με ντουζακια,να ξεκουραζεσαι κ ολα θα πανε καλα!!!!

Ευακι μου ,στον τοκετο θα ηθελα να ειναι ο αντρας μου.Κι εκεινος το ιδιο.Οποτε αν κανω (που θελω) επισκληριδιο στην καισαρικη εννοειται θα ειναι μαζι μου μεσα!! Να ειμαστε οι πρωτοι που θα δουμε την μπεμπουλα μας!!!!!

Να περασετε ολες μια ομορφη ΚαθαροΔευτερα!!!

559ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Φεβ 27, 2012 9:43 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
blackrose έγραψε:Καλησπερα σας Χρονια πολλα και καλη Σαρακοστη!
Πως ειστε?
Ρeripmalou καλωσηρθες!και να συμβουλευεσαι παντα το γιατρο,να χαλαρωνεις με ντουζακια,να ξεκουραζεσαι κ ολα θα πανε καλα!!!!

Ευακι μου ,στον τοκετο θα ηθελα να ειναι ο αντρας μου.Κι εκεινος το ιδιο.Οποτε αν κανω (που θελω) επισκληριδιο στην καισαρικη εννοειται θα ειναι μαζι μου μεσα!! Να ειμαστε οι πρωτοι που θα δουμε την μπεμπουλα μας!!!!!

Να περασετε ολες μια ομορφη ΚαθαροΔευτερα!!!

καλή σαρακοστή !!!blackrose και εγώ το ίδιο με εσένα αν υπάρξει φυσιολογικός τοκετός.όντως θα είναι πολύ ωραία να το βιώσουν μαζί μας και οι άντρες μας.maya μου τι κάνεις?

560ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Φεβ 27, 2012 11:51 pm

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κορίτσια καλημέρα!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις και τελικά κατέληξα απο 34η εβδομάδα στο νοσοκομείο με ορό yotopar γιατί τα χάπια δεν με έπιαναν καθόλου(συνεχιζόντουσαν οι συσπάσεις) και σταματήσαμε τον ορό την 36η εβδομάδα και γέννησα μετά απο 2 ώρες.Τώρα πάλι έχω συσπάσεις (είμαι 25η εβδομάδα)αλλά για αρχή πέρνω φακελάκια trofocard και ξεκούραση και χαλαρά.Πάντως οτι σας είπε ο γιατρός σας μην το αμελείτε να τα πέρνετε τα χάπια γιατί είναι άτιμες οι συσπάσεις.Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά μπορεί και να είναι προετοιμασία γέννας.

561ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Φεβ 28, 2012 3:05 am

XRYSA M


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
annou έγραψε:Κορίτσια καλημέρα!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις και τελικά κατέληξα απο 34η εβδομάδα στο νοσοκομείο με ορό yotopar γιατί τα χάπια δεν με έπιαναν καθόλου(συνεχιζόντουσαν οι συσπάσεις) και σταματήσαμε τον ορό την 36η εβδομάδα και γέννησα μετά απο 2 ώρες.Τώρα πάλι έχω συσπάσεις (είμαι 25η εβδομάδα)αλλά για αρχή πέρνω φακελάκια trofocard και ξεκούραση και χαλαρά.Πάντως οτι σας είπε ο γιατρός σας μην το αμελείτε να τα πέρνετε τα χάπια γιατί είναι άτιμες οι συσπάσεις.Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά μπορεί και να είναι προετοιμασία γέννας.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΝΟ???

562ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Φεβ 28, 2012 3:37 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπερα κοπελες!!!
Σημερα καναμε doppler,ειδαμε ομφαλικες αρτηριες,καρδουλα,αναπτυξη και ολα ειναι απολυτα φυσιολογικα και η μπεμπουλα μας ζυγιζει αισιως, 1300 γραμμαρια!!!!!
Ο πλακουντας μου "μεταναστευσε" προς τα πανω και ειναι πλεον προσθιος υψηλος!!!!!!!!!!!!
Αρα, ολα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ πανε καλα και για μας...!

Τωρα ραντεβου με τον γιατρο μας στις 6/3...και μετα λογικα καθε 15 μερες θα μας βλεπει!

Εσεις πως εισαστε???
Μaya τι κανεις????

Φιλακια κοριτσακια μου !!!!!!!

563ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Φεβ 28, 2012 4:34 am

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
XRYSA M έγραψε:
annou έγραψε:Κορίτσια καλημέρα!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις και τελικά κατέληξα απο 34η εβδομάδα στο νοσοκομείο με ορό yotopar γιατί τα χάπια δεν με έπιαναν καθόλου(συνεχιζόντουσαν οι συσπάσεις) και σταματήσαμε τον ορό την 36η εβδομάδα και γέννησα μετά απο 2 ώρες.Τώρα πάλι έχω συσπάσεις (είμαι 25η εβδομάδα)αλλά για αρχή πέρνω φακελάκια trofocard και ξεκούραση και χαλαρά.Πάντως οτι σας είπε ο γιατρός σας μην το αμελείτε να τα πέρνετε τα χάπια γιατί είναι άτιμες οι συσπάσεις.Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά μπορεί και να είναι προετοιμασία γέννας.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΝΟ???

Όχι καθόλου πόνο.Απλά πέτρωνε ηκοιλιά και στο καρδιοτοκογράφο βλέπαμε τις συσπάσεις οι οποίες ήταν γέννας.

564ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Φεβ 28, 2012 1:41 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
blackrose έγραψε:Kαλησπερα κοπελες!!!
Σημερα καναμε doppler,ειδαμε ομφαλικες αρτηριες,καρδουλα,αναπτυξη και ολα ειναι απολυτα φυσιολογικα και η μπεμπουλα μας ζυγιζει αισιως, 1300 γραμμαρια!!!!!
Ο πλακουντας μου "μεταναστευσε" προς τα πανω και ειναι πλεον προσθιος υψηλος!!!!!!!!!!!!
Αρα, ολα ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ πανε καλα και για μας...!

Τωρα ραντεβου με τον γιατρο μας στις 6/3...και μετα λογικα καθε 15 μερες θα μας βλεπει!

Εσεις πως εισαστε???
Μaya τι κανεις????

Φιλακια κοριτσακια μου !!!!!!!

χαίρομαι πάρα πολύ για σένα και τη μπέμπα σου!!!και έτσι θα συνεχίσουν όλα θα το δεις!την ίδια μέρα έχουμε ραντεβού..σήμερα μου ακύρωσαν το ραντεβού με το γιατρό του ικα που είχα στις 6 και αυτό, για το επίδομα και θα παω 12 τελικά γιατί λέει θα βγεί σε άδεια.ελπίζω να μη χάσω μέρες επιδόματος,αλλιώς θα σας στείλω μήνυμα να ανοίξετε τα κανάλια να με δείτε.. Twisted Evil Twisted Evil

φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994

565ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Φεβ 28, 2012 1:47 pm

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="annou"][quote="XRYSA M"]
annou έγραψε:Κορίτσια καλημέρα!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις και τελικά κατέληξα απο 34η εβδομάδα στο νοσοκομείο με ορό yotopar γιατί τα χάπια δεν με έπιαναν καθόλου(συνεχιζόντουσαν οι συσπάσεις) και σταματήσαμε τον ορό την 36η εβδομάδα και γέννησα μετά απο 2 ώρες.Τώρα πάλι έχω συσπάσεις (είμαι 25η εβδομάδα)αλλά για αρχή πέρνω φακελάκια trofocard και ξεκούραση και χαλαρά.Πάντως οτι σας είπε ο γιατρός σας μην το αμελείτε να τα πέρνετε τα χάπια γιατί είναι άτιμες οι συσπάσεις.Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά μπορεί και να είναι προετοιμασία γέννας.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΝΟ???

Όχι καθόλου πόνο.Απλά πέτρωνε ηκοιλιά και στο καρδιοτοκογράφο βλέπαμε τις συσπάσεις οι οποίες ήταν γέννας.


καλωσήρθες στη παρέα μας annou ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994 !προσωπικά μίλησα με το γιατρό μου και πήρα τη παραπάνω απόφαση λαμβάνοντας υπόψη πως είμαι ένας νοήμων και υπεύθυνος άνθρωπος!και εγώ το ίδιο όταν είχα συσπάσεις απλά πέτρωνε η κοιλιά μου,χωρίς πόνο.μόνο μια φορά με έπιασε πόνος περιόδου!βέβαια μόνο 2 μέρες το ένιωθα το πέτρωμα,πρίν 3 εβδομάδες.από τότε δόξα το θεό δε με έχει ξαναπιάσει.αν με ξαναπιάσει θα πάρω το yutopar πάλι.

annou πόσο έμεινες στο νοσοκομείο?μέχρι να γεννήσεις?

566ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τρι Φεβ 28, 2012 10:23 pm

annou

annou
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="evigiorgos"][quote="annou"]
XRYSA M έγραψε:
annou έγραψε:Κορίτσια καλημέρα!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις και τελικά κατέληξα απο 34η εβδομάδα στο νοσοκομείο με ορό yotopar γιατί τα χάπια δεν με έπιαναν καθόλου(συνεχιζόντουσαν οι συσπάσεις) και σταματήσαμε τον ορό την 36η εβδομάδα και γέννησα μετά απο 2 ώρες.Τώρα πάλι έχω συσπάσεις (είμαι 25η εβδομάδα)αλλά για αρχή πέρνω φακελάκια trofocard και ξεκούραση και χαλαρά.Πάντως οτι σας είπε ο γιατρός σας μην το αμελείτε να τα πέρνετε τα χάπια γιατί είναι άτιμες οι συσπάσεις.Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά μπορεί και να είναι προετοιμασία γέννας.

ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΝΟ???

Όχι καθόλου πόνο.Απλά πέτρωνε ηκοιλιά και στο καρδιοτοκογράφο βλέπαμε τις συσπάσεις οι οποίες ήταν γέννας.


καλωσήρθες στη παρέα μας annou ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994 !προσωπικά μίλησα με το γιατρό μου και πήρα τη παραπάνω απόφαση λαμβάνοντας υπόψη πως είμαι ένας νοήμων και υπεύθυνος άνθρωπος!και εγώ το ίδιο όταν είχα συσπάσεις απλά πέτρωνε η κοιλιά μου,χωρίς πόνο.μόνο μια φορά με έπιασε πόνος περιόδου!βέβαια μόνο 2 μέρες το ένιωθα το πέτρωμα,πρίν 3 εβδομάδες.από τότε δόξα το θεό δε με έχει ξαναπιάσει.αν με ξαναπιάσει θα πάρω το yutopar πάλι.

annou πόσο έμεινες στο νοσοκομείο?μέχρι να γεννήσεις?



Ναι μέχρι να γεννήσω.Επειδή ήμουν σε κλινική και όλη μέρα ούτε πονούσα ουτε τίποτα απλά έπρεπε να έχω τον όρο γκρίνιαζα συνέχεια στον γιατρό να φύγω γιατί βαριόμουν και μου είπε οτι μόλις μπώ 36η εβδομάδα και μέτα είναι καλύτερο για το μωρό να γεννήσω.Και έτσι έγινε μόλις μπήκα 36η εβδομάδα με έστειλε σπίτι μου και το βράδυ σπάσαν τα νερά μου.

567ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τετ Φεβ 29, 2012 3:17 am

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσαρες!!!!
Περναει πολυ γρηγορα ο καιρος!!! Χαιρομαι πολυ που διαβαζω τα νεα σας!

Τα δικα μας απο χθες που μετρηθηκαμε ειναι καλα (σχετικα). Η κατασταση σταθερη για τη μικρη -absent diastolic flow- το λενε δηλαδη διακεκκομενη ροη στον ομφαλιο λωρο αλλα οχι αναστροφη που ειναι το τελευταιο σταδιο -reverse flow-. Καποια στιγμη ειχε γινει και αναστροφη κατα τοπους αλλα τωρα ειναι απλα absent. Η μικρη ειναι λιγο πανω απο 500 γρ. Η μεγαλη, στην καρα-κοσμαρα της, ειναι 1250 γρ και ολα αψογα σε αυτην. Σε 12 μερες θα ειμαι 30 εβδομαδων και μας ειπε οτι ειναι αισιοδοξος. Αν φτασω και τις 32, τοτε θα ειναι ΘΑΥΜΑ!!! μακαρι να ειναι στασιμη η κατασταση και να βγουν και τα δυο, ας πουμε 800 η μικρη και 1700-2000 η μεγαλη, αυτο ειναι το καλυτερο σεναριο. Ειμαι σιγουρη οτι και εδω που φτασαμε ειναι ενα θαυμα! επιτελους μπορω να χαμογελασω λιγακι!!!!!

Ψωνισατε? Βαλιτσες φτιαξατε? Φιλια!!!

568ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Τετ Φεβ 29, 2012 4:10 am

manoula 26

manoula 26
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια!!! χαιρομαι που ειμαστε ολες καλα!!!
Maya μου ολα καλα θα πανε!! Very Happy εγω δυστυχως θα αργησω να δω τη ζουζουνα μου γιατι στο γιατρο θα παω μεσα μαρτιου :-(
το σαββατο μας ηρθαν και καποια πραγματα της μπεμπας που ειχαμε παραγγειλει . εφτιαξε ο μπαμπας της την ντουλαπα και το δωματιο της θελει μονο βαψιμο! θα το κανουμε μολις ανοιξη ο καιρος.
σημερα επισκεφτηκα το ικα για να μαθω με την αδεια τι γινεται. επειδη ειχατε ρωτησει και τωρα που ξερω λεω να σας γραψω τα δικαιολογητικα για οσες ενδιαφερονται!
αρχικα πρεπει να εχεις 200 ενσυμα για να μπορει το ικα να σε πληρωσει.
πας απο το γιατρο σου περνεις χαρτι με την ΠΗΤ.
πας στο ικα στο Κεντρο Προστασιας Μανας Παιδιου δινεις το χαρτι με την ΠΗΤ μαζι με το βιβλιαριο σου και σου δινουν κατι χαρτια για τον εργοδοτη σου (να τα συμπληρωσει)και καποια να τα συμληρωσεις εσυ.
μετρας 56 μερες πριν απο την ΠΗΤ οπου αρχιζει η αδεια σου.
πας αφου εχει ξεκινησει η αδεια σου οτι χαρτια εχεις μαζεψει (συμπληρωμενα), την IBAN μιας τραπεζας σου για να βαλουν τα χρηματα,
αστυνομικη ταυτοτητα, βιβλιαριο ασθενειας.
αυτα μου ειπαν να κανω! ελπιζω να μην σας κουρασα αν εχετε απορια ρωτηστε με αν ξερω να σας απαντησω. Very Happy Very Happy
πολλα φιλια σε ολες!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 893968 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 893968
ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472

569ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Πεμ Μαρ 01, 2012 3:09 am

adamantini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια μου ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!Πόσο πολύ χαίρομαι που διάβασα τα μηνυματάκια σας!!!Δεν ''μπαίνω''πολύ συχνά γιατί είμασταν ολο βόλτες αυτό το καιρό!!!!Μάγια μου ολα καλά θα πάνε και συνέχισε να είσαι και εσυ αισιόδοξη!!!!Περιμένω να έρθει η Δευτέρα εχουμε το περιβόητο doppler!!!!Φτιάξαμε και εμείς δωματιάκι αγοράσαμε καλλυντικά σήμερα περιμένουμε την κούνια και το καρότσι μας,τι όμορφα που είναι ολα!!!!Αντε άντε να περνάει ο καιρός.... φιλιά σε όλες τις όμορφες παιχνιδιάρικες ΠΙΑ κοιλίτσες!!!!!!!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 654316 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 328109 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 875502 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 893968

570ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Πεμ Μαρ 01, 2012 4:38 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα σας,καλό μήνα σε όλες!
εμείς περιμένουμε καρότσι και κούνια για τέλος του μήνα.το παιδικό ούτως η άλλως είναι φτιαγμένο από τότε που φτιάξαμε και το υπόλοιπο σπίτι δηλ πέρυσι.έτσι για αρχή θα είναι η κούνια στο δωματιό μου και μετα θα πάει στο παιδικό.ραντεβού έχουμε σε 5 μέρες.doppler κάνετε όλες οι κοπέλες?εγώ δεν έχω κάνει ποτέ.και αν ναι για ποιό λόγο γίνεται?

βαλίτσα δεν ετοίμασα,νωρίς δεν είναι ή ετοιμάσατε εσείς?ούτε καν τα ρούχα δεν έχω πλύνει-σιδερώσει ακόμη.

maya μου εύχομαι να πάνε όλα καλά.blackrose που είσαι?χάρηκα που και οι υπόλοιπες κοπέλες είναι καλά απότι διαβάζω.άντε να περάσουν και 2 μήνες να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994

571ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Παρ Μαρ 02, 2012 5:21 am

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σε ολες,καλο μηνα και καλη ανοιξη να τολμησω να πω,αν δε τα χαλασει ο καιρος παλι!

Το Doppler μας το καναμε,εχουμε προσθιο υψηλο πλεον πλακουντα!"Μεταναστευσε" προς τα πανω!
Η μπεμπα την περασμενη Τριτη ζυγιζε 1300 γραμμαρια! Ολα πηγανε δοξα το θεο πολυ καλα και πηραμε και μια φωτο της εγχρωμη!Εχει κατι χειλαρες φουσκωτες!!!Αλλο πραγμα! Τωρα οταν βγει θα της τα φαω τα χειλακια!!

Το dοppler ειναι μια εξεταση που βλεπουμε τις ομφαλικες αρτηριες και την ροη του αιματος,αν οξυγονωνεται καλα το μωρο ,αν υπαρχει περιτυλιξη και σωστη αναπτυξη.Εγω την εκανα κυριως λογω ιστορικου μου(αν και ο ενδωμ. Θανατος δεν οφειλονταν σε κατι οργανικο) οπως εχω ξαναπει. Ο καθε γιατρος θα κρινει αν πρεπει η οχι να γινει η εξεταση.Βεβαια αν επιλεξεις να την κανεις δε σου απαγορευει κανεις!

Κατα τ αλλα στα +9 κιλα ειμαι. Η μπεμπα ποτε χοροπηδαει,ποτε ηρεμει λιγο...τωρα ειναι στη φαση της ηρεμιας (και δε μου αρεσει τοσο,θελω να την αισθανομαι συχνα πυκνα...)

Την αλλη βδομαδα θα τελειωσουμε κ απο θεμα κουνιας ,καθισμα αυτ/του.
Τα ρουχαλακια θα τα πλυνω ολα απο βδομαδα,θα ερθει η μαμα μου να βοηθησει γιατι ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ κουραζομαι με το παραμικρο!! Τελικα 2η στο καπακι εγκυμοσυνη= πιο δυσκολη εγκυμοσυνη!!
Βαλαμε και την ντουλαπα της (ειναι χειροποιητη,με ραφακια στο ενα φυλλο,με κρεμαστρα και συρταρακια) οτι πρεπει για τα ρουχα της! Θα παρω κ μια συρταριερα απο Ικεα για πετσετουλες καλλυντικα κ αξεσουαρ.Οικονομικα!Θα την ομορφηνω με αυτοκολλητα για επιπλα,οπως αυτα για τοιχους και θα γινει σπεσιαλ!!!

Θα παραγγειλω κ πανες ,οικολογικες απο Γερμανια αν δν κανω λαθος,διαβασα ειναι καλες.195 τμχ καπου στα 55 ευρω.!Μια δοκιμη θα μας πεισει!

Καλλυντικα θα ρωτησω το παιδιατρο καλυτερα και θα τα παρω κ αυτα!

Το καροτσι και το πορτ μπεμπε του τα εχω ετοιμα.Με κονκαρδα Αγιου Ραφαηλ και Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου πανω να την περιμενουν!

Περισυ ειχα παρει απο το Λητω αντι για καλαθουνα ενα γλυκιτατο λαχανι με πορτοκαλι πορτ μπεμπε(ειχα μπερδευτει) ,θα παρω και μια βαση και θα την εχω εκει στην αρχη να κανει νανι!

Περιμενω απτην πεθερα να μου δωσει κ 2 καλες κουβερτες που ειχε αγορασει περισυ,καπου 150 ευρω,δε βρισκω το λογο να της εχει σπιτι της.

Θελω να ψωνισω και κανενα ρουχο για μενα ανοιξιατικο,πηρα σταρακια πολυ βολικα!Κανενα νυχτικακι για την κλινικη,παντοφλες και σουτιεν θηλασμου,επιθεματα στηθους...σερβιετες εχω αφθονες !!4 πακετακια xlarge!
Βαμβακια κ οινοπνευμα κομπλε!
Ψαλιδακι ,λιμα,νυχοκοπτη μπεμπε κομπλε!
Μωρομαντιλα κομπλε!

Συμπληρωστε με αν ξεχναω σημαντικα πραγματα!

Να βαψω κ μαλλι και μετα στοπ!
Ηρεμια και αναμονη....!
Ραντεβου εχω την Τριτη!
Θα μιλησω κ με το γιατρο για επισκληριδιο στην καισαρικη και οχι ολικη,για να το ζησω μαζι με τν αντρα μου και να μην ειμαι "μαστουρωμενη" απτην ναρκωση μετα κ να ποναω...θα δουμε τι θα δουμε!

Αυτα τα....πολλα κοριτσια χαχαχα! Περνανε οι μερες,οι βδομαδες!!!

Μaya μου καλα εισαι?? σιγουρα θα εισαι ,παντα αισιοδοξη και θα ερθουν οι μικρουλες!

Φιλακια και τα ξαναλεμε!!

572ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Μαρ 04, 2012 9:49 am

evigiorgos

evigiorgos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπάερα σας κορίτσια τι κάνετε?εχτές μπήκα στον 8ο μήνα ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 215994 και περιμένω πως και πως τον επόμενο μήνα ,να μπώ τουλάχιστον στον ένατο θέλω και μετά ας γεννήσω που λέει ο λόγος!εσείς τι κάνετε?έχετε ετοιμάσει τίποτα για τα μωράκια σας?εγώ λέω να πλύνω ρουχαλάκια τέλος του μήνα.

πολλά πολλά φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472

573ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Κυρ Μαρ 04, 2012 11:18 am

BOBO


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια είμαι νέο μέλος στο forum !!!έχω ΠΗΤ 6/5 αλλα μάλλον η μπουμπού θα έρθει λίγο νωρίτερα !!!μας έχουν πει ότι είναι μεγαλουτσικη!!!την Τρίτη θα πάμε για Doppler!!!ανυπομονω!!!

574ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 05, 2012 1:14 am

manoula 26

manoula 26
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημερα κοριτσια!!!!
τι κανετε???
εγω σημερα το πρωι πηγα για τις εξετασεις του μηνα (αιματος) θα περιμενω να βγουν και την επομενη Τριτη εχω ραντεβου για το Doppler και στο γιατρο το απογευμα!!! αργει Mad
και θελω να δω την μικρη μου!!!! Wink
απο ψωνια λεω να κρατηθω ακομα λιγο και να παω αρχες του αλλου μηνα για ολα τα πραγματακια της (μπουκαλια, πιπιλες, αφρολουτρο, σαμπουαν, παμπερς,σαλιαρες,φορμακια, κλπ)
αφηστε που ετσι που κλωτσαει λεω οτι οταν ερθει η ωρα θα μου τα σπασει τα νερα!
πολλα φιλια!!!! ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472 ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 417472

575ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! - Σελίδα 23 Empty Απ: ΜΑΝΟ�ΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2012 !!!!!! Δευ Μαρ 05, 2012 1:42 am

pharmacy


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κοριτσαρες μου,
τι κανετε εσεις κ τα μπουμπουκακια σας???????
απο ψωνια δεν εχω κανει κ πολλα..εχω παρει καροτσακι κρεβατακι καρεκλακι αυτο κ μερικα φορμακια για τις πρωτες μερες!!!!
τα υπολοιπα λεω κατα τον 8 μηνα...αργω πολυ ???
αχ περιμενω να περασει ο καιρος να παρει τον μπουμπουκο αγκαλια..μου φαινονται ατελειωτος ο χρονος μεχρι να φτασεο ο μαιος!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 32 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις