Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
92 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 92 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness έγραψε:κοριτσακια μου αρνητικη η χοριακη....
και η ακατανομαστη ακομα αφαντη,και δεν βλεπω να ερχεται συντομα,δεν εχω κανενα συμπτωμα περιοδου...
Τι τιμή σου είπαν;

happiness έγραψε:και τελικα τα τεστ ειναι μα@@κιες...δεν ξανακανω....και δινεις λεφτα και δεν εισαι και σιγουρη...
Δυστυχώς ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη με τα τεστ. Κι εγώ την είχα πάθει με εσφαλμένα θετικό τεστ στον Ιούλιο και έκανα χοριακή. Είναι σπάνιο αλλά δυστυχώς συμβαίνει και πραγματικά όταν συμβαίνει είναι πολύ εκνευριστικό! Θυμάμαι πως είχα θυμώσει τότε όχι μόνο για τα λεφτά που έδωσα, αλλά και για την αναστάτωση και επιπλέον τα λεφτά για τη χοριακή που αναγκάστηκα να δώσω τότε.
Το θέμα είναι να μην απογοητεύεσαι κούκλα μου, όπως και όλες οι κοπέλες. Όταν είναι να ΄ρθει να είσαι σίγουρη ότι θα έρθει. Κι εγώ είμαι σίγουρη πως μπορείς να τα καταφέρεις και πάλι. Το απέδειξες ήδη ότι μπορείς! Στο εύχομαι να γίνει το συντομότερο!!! Όπως και σε όλες τις κοπέλες που το θέλου, όπως η φανή, η boulitsa, η demmy5_k και όποια άλλη κοπέλα τυχόν ξεχνάω!

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
demmy5_k έγραψε:
boulitsa έγραψε:εγω κοριτσακια μου σε 4 μερες περιμενω αλλα λεω να μην κανω τεστ απο πριν γιατι φοβαμαι..να αφησω να εχω καθυστερηση πρωτα(αν εχω)κ μετα..αλλα παλι δεν ξερω,,ισως μπω στον πειρασμο κ κανω γιατι ειμαι κ ανυπομονη..τον προηγουμενο μηνα ειχα πονους στην κοιλια 11 μερες πριν την περιοδο..τωρα δεν εχω τιποτα..με ποναει το στηθος μου κ λιγο η μεση μου οπως επισης εχω κ λιγη συχνοουρια αλλα πινω κ πολυ νερο εγω,,πως να μην εχω.. Smile αχ,,αυτα..υπομονη...


Κανε υπομονή κορίτσι μου. Κι εγώ δεν άντεξα κι έκανα προχθές ενώ περιμένω ν' αδιαθετησω τη Δευτέρα και φυσικά ήταν αρνητικό. Σήμερα έχω τα πονακια μου και πιστεύω ότι θ' αδιαθετησω τελικά τη Δευτέρα. Και δεν μπορώ να πω ότι έχω περισσότερη συχνοουρία από πριν, άρα μάλλον δε στάθηκα τυχερή κι αυτή τη φορά!


δεν μπορω να κανω κ αλλιως..μονο υπομονη..κ οι μερες δεν περνανε!την επομενη φορα θα σταθεις τυχερη!μην αχγωνεσαι...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boulitsa έγραψε:
happiness έγραψε:
boulitsa έγραψε:εγω κοριτσακια μου σε 4 μερες περιμενω αλλα λεω να μην κανω τεστ απο πριν γιατι φοβαμαι..να αφησω να εχω καθυστερηση πρωτα(αν εχω)κ μετα..αλλα παλι δεν ξερω,,ισως μπω στον πειρασμο κ κανω γιατι ειμαι κ ανυπομονη..τον προηγουμενο μηνα ειχα πονους στην κοιλια 11 μερες πριν την περιοδο..τωρα δεν εχω τιποτα..με ποναει το στηθος μου κ λιγο η μεση μου οπως επισης εχω κ λιγη συχνοουρια αλλα πινω κ πολυ νερο εγω,,πως να μην εχω.. Smile αχ,,αυτα..υπομονη...
κανε υπομονη και ευχομαι να εχεις θετικο αποτελεσμα....!!!

ειχα σκοπο να παρω τεστ αλλα τωρα που ειδα αυτο με σενα το μετανιωσα..θα περιμενω τοτε..αλλα επειδη ειχα κανει κατι μπανακια στην θαλασσα σιγουρα θα εχω απο κει καθυστερηση κ οχι απο τιποτα αλλο..αλλα ελπιζω..
Η αλήθεια είναι ότι η χοριακή είναι το μόνο απολύτως αξιόπιστο. Τα τεστ κάνουν συχνά λάθη. Αν σου είναι εύκολο πήγαινε κατευθείαν για χοριακή θα έλεγα. Εγώ με το μωρό στο σπίτι και σφεντόνα για να τα προλάβω όλα (καθότι δουλεύω κιόλας) μου ήταν πιο εύκολο να κάνω ένα τεστ. Αλλά ίσως και να χρειαστεί να πάω για χοριακή τελικά... Οπότε, αν δε σου είναι κόπος να την κάνεις κατευθείαν. Αλλά θα σου έλεγα να περιμένεις πρώτα να έχεις καθυστέρηση... Wink

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:
boulitsa έγραψε:
happiness έγραψε:
boulitsa έγραψε:εγω κοριτσακια μου σε 4 μερες περιμενω αλλα λεω να μην κανω τεστ απο πριν γιατι φοβαμαι..να αφησω να εχω καθυστερηση πρωτα(αν εχω)κ μετα..αλλα παλι δεν ξερω,,ισως μπω στον πειρασμο κ κανω γιατι ειμαι κ ανυπομονη..τον προηγουμενο μηνα ειχα πονους στην κοιλια 11 μερες πριν την περιοδο..τωρα δεν εχω τιποτα..με ποναει το στηθος μου κ λιγο η μεση μου οπως επισης εχω κ λιγη συχνοουρια αλλα πινω κ πολυ νερο εγω,,πως να μην εχω.. Smile αχ,,αυτα..υπομονη...
κανε υπομονη και ευχομαι να εχεις θετικο αποτελεσμα....!!!

ειχα σκοπο να παρω τεστ αλλα τωρα που ειδα αυτο με σενα το μετανιωσα..θα περιμενω τοτε..αλλα επειδη ειχα κανει κατι μπανακια στην θαλασσα σιγουρα θα εχω απο κει καθυστερηση κ οχι απο τιποτα αλλο..αλλα ελπιζω..
Η αλήθεια είναι ότι η χοριακή είναι το μόνο απολύτως αξιόπιστο. Τα τεστ κάνουν συχνά λάθη. Αν σου είναι εύκολο πήγαινε κατευθείαν για χοριακή θα έλεγα. Εγώ με το μωρό στο σπίτι και σφεντόνα για να τα προλάβω όλα (καθότι δουλεύω κιόλας) μου ήταν πιο εύκολο να κάνω ένα τεστ. Αλλά ίσως και να χρειαστεί να πάω για χοριακή τελικά... Οπότε, αν δε σου είναι κόπος να την κάνεις κατευθείαν. Αλλά θα σου έλεγα να περιμένεις πρώτα να έχεις καθυστέρηση... Wink


ναι..ετσι λεω να περιμενω..το θεμα ειναι οτι εδω την εχουν 30 ευρω την χοριακη!κ το απλο τεστ στοιχιζει τα μισα κ αν αρνητικο τουλαχιστον γλυτωνεις τα μισα λεφτα..εγω οσα εχω κανει(ελαχιστα μεχρι τωρα)γιατι δεν θελω να μπαινω συνεχεια σε αυτο το τρυπακι μου εχουν δειξει οντως σωστο αποτελεσμα..γιαυτο σε ρωτησα τι τεστ εκανες γιατι μου εκανε εντυπωση..τεσπα..η χοριακη ειναι πολυ πιο αξιοπιστη απο το τεστ κ μπορεις να την κανεις κ με 1 μερα καθυστερησης κ να σου δειξει..

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια σήμερα έτυχε και μίλησα με τη μαία που με ξεγέννησε και μεταξύ άλλων της ανέφερα και το θέμα μου (είμαι πλέον στην 39η μέρα του κύκλου!). Σας λέω λοιπόν τι μου είπε, απλά για να το γνωρίζετε κι εσείς:

1) Μπορεί όντως να είναι κύστη. Για την ακρίβεια μου μίλησε και για κύστη του ωοθηλακίου (αν το λέω σωστά), δηλαδή να προσπαθεί να γίνει η ωορρηξία μου αλλά το αβγουλάκι να μην μπορεί να σπάσει και μαζεύει υγρό. Εξ' ου και τα πονάκια (μου τα περιέγραψε σαν τσιμπιές στην κοιλιά, εγώ βέβαια το νιώθω πιο πολύ σαν ελαφρό πόνο περιόδου Rolling Eyes ) Κάποια στιγμή, λοιπόν, το αβγουλάκι θα σπάσει και μετά θα μου έρθει και η περίοδος (η αλήθεια είναι ότι ξέχασα να της αναφέρω για το ροζ που είδα 2 φορές μέσα στον κύκλο)

2) Μπορεί να είναι απλές ανωμαλίες του κύκλου διότι είμαι λεχώνα. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δε με θεωρούσα λεχώνα 13 μήνες μετά. Αλλά μου λέει ότι οι αστάθειες αυτές σε μερικές γυναίκες κρατάνε και για 1,5 χρόνο(!) (Πωπω παναγία μου να μην είναι η περίπτωσή μου! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 585182 ) Στην περίπτωση μου μάλιστα που μέσα σε αυτό το μήνα άρχισα να κόβω σταδιακά το θηλασμό και να δίνω ξένο γάλα, ο οργανισμός μου υπόκειται σε μεγάλες ορμονικές αλλαγές. Οπότε, μπορεί η καθυστέρηση να είναι και από αυτό.

3)Μπορεί να είμαι έγκυος. υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 587529 Αλλά αυτό θα το μάθω πλέον πολύ σύντομα... (για να είμαι ειλικρινής, κακά τα ψέμματα, μετά και το αρνητικό τεστάκι δεν διατηρώ πολλές ελπίδες)

Αυτά! Ελπίζω να μη σας ζάλισα, απλά μου φάνηκαν γενικότερα χρήσιμα σαν πληροφορίες! Smile

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boulitsa έγραψε:
crazymommy έγραψε:
boulitsa έγραψε:
happiness έγραψε:
boulitsa έγραψε:εγω κοριτσακια μου σε 4 μερες περιμενω αλλα λεω να μην κανω τεστ απο πριν γιατι φοβαμαι..να αφησω να εχω καθυστερηση πρωτα(αν εχω)κ μετα..αλλα παλι δεν ξερω,,ισως μπω στον πειρασμο κ κανω γιατι ειμαι κ ανυπομονη..τον προηγουμενο μηνα ειχα πονους στην κοιλια 11 μερες πριν την περιοδο..τωρα δεν εχω τιποτα..με ποναει το στηθος μου κ λιγο η μεση μου οπως επισης εχω κ λιγη συχνοουρια αλλα πινω κ πολυ νερο εγω,,πως να μην εχω.. Smile αχ,,αυτα..υπομονη...
κανε υπομονη και ευχομαι να εχεις θετικο αποτελεσμα....!!!

ειχα σκοπο να παρω τεστ αλλα τωρα που ειδα αυτο με σενα το μετανιωσα..θα περιμενω τοτε..αλλα επειδη ειχα κανει κατι μπανακια στην θαλασσα σιγουρα θα εχω απο κει καθυστερηση κ οχι απο τιποτα αλλο..αλλα ελπιζω..
Η αλήθεια είναι ότι η χοριακή είναι το μόνο απολύτως αξιόπιστο. Τα τεστ κάνουν συχνά λάθη. Αν σου είναι εύκολο πήγαινε κατευθείαν για χοριακή θα έλεγα. Εγώ με το μωρό στο σπίτι και σφεντόνα για να τα προλάβω όλα (καθότι δουλεύω κιόλας) μου ήταν πιο εύκολο να κάνω ένα τεστ. Αλλά ίσως και να χρειαστεί να πάω για χοριακή τελικά... Οπότε, αν δε σου είναι κόπος να την κάνεις κατευθείαν. Αλλά θα σου έλεγα να περιμένεις πρώτα να έχεις καθυστέρηση... Wink


ναι..ετσι λεω να περιμενω..το θεμα ειναι οτι εδω την εχουν 30 ευρω την χοριακη! Κι εδώ ρε γμτ! Mad κ το απλο τεστ στοιχιζει τα μισα κ αν αρνητικο τουλαχιστον γλυτωνεις τα μισα λεφτα..εγω οσα εχω κανει(ελαχιστα μεχρι τωρα)γιατι δεν θελω να μπαινω συνεχεια σε αυτο το τρυπακι μου εχουν δειξει οντως σωστο αποτελεσμα.. Εμένα πάλι όλα θετικά μου βγαίνουν εντέλει! Shocked γιαυτο σε ρωτησα τι τεστ εκανες γιατι μου εκανε εντυπωση.. Clearblue στην κόρη μου και έδειξε σωστά θετικό καραμπινάτο με 3 μέρες καθυστέρηση. Selfclear τον Ιούλιο και έδειξε εσφαλμένα θετικό. Clearblue προχτές και αρχικά έδειξε αρνητικό (που βασικά είναι και το σωστό) αλλά αργότερα εμφανίστηκε αχνή γραμμούλα. Βασικά όμως ήταν αρνητικό. Δεν έχω κάνει άλλο τεστ! τεσπα..η χοριακη ειναι πολυ πιο αξιοπιστη απο το τεστ κ μπορεις να την κανεις κ με 1 μερα καθυστερησης κ να σου δειξει.. Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ. Δυστυχώς είναι πιο ακριβή αλλά αν μπορείς να την προτιμήσεις. Διαφορετικά εγώ θα πρότεινα Clearblue και πάλι. Σε σχέση με τα υπόλοιπα (και από άλλους το έχω ακούσει) είναι πιο αξιόπιστο...

Δες πάνω τα σχόλια! Smile

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:Κορίτσια σήμερα έτυχε και μίλησα με τη μαία που με ξεγέννησε και μεταξύ άλλων της ανέφερα και το θέμα μου (είμαι πλέον στην 39η μέρα του κύκλου!). Σας λέω λοιπόν τι μου είπε, απλά για να το γνωρίζετε κι εσείς:

1) Μπορεί όντως να είναι κύστη. Για την ακρίβεια μου μίλησε και για κύστη του ωοθηλακίου (αν το λέω σωστά), δηλαδή να προσπαθεί να γίνει η ωορρηξία μου αλλά το αβγουλάκι να μην μπορεί να σπάσει και μαζεύει υγρό. Εξ' ου και τα πονάκια (μου τα περιέγραψε σαν τσιμπιές στην κοιλιά, εγώ βέβαια το νιώθω πιο πολύ σαν ελαφρό πόνο περιόδου Rolling Eyes ) Κάποια στιγμή, λοιπόν, το αβγουλάκι θα σπάσει και μετά θα μου έρθει και η περίοδος (η αλήθεια είναι ότι ξέχασα να της αναφέρω για το ροζ που είδα 2 φορές μέσα στον κύκλο)

2) Μπορεί να είναι απλές ανωμαλίες του κύκλου διότι είμαι λεχώνα. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δε με θεωρούσα λεχώνα 13 μήνες μετά. Αλλά μου λέει ότι οι αστάθειες αυτές σε μερικές γυναίκες κρατάνε και για 1,5 χρόνο(!) (Πωπω παναγία μου να μην είναι η περίπτωσή μου! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 585182 ) Στην περίπτωση μου μάλιστα που μέσα σε αυτό το μήνα άρχισα να κόβω σταδιακά το θηλασμό και να δίνω ξένο γάλα, ο οργανισμός μου υπόκειται σε μεγάλες ορμονικές αλλαγές. Οπότε, μπορεί η καθυστέρηση να είναι και από αυτό.

3)Μπορεί να είμαι έγκυος. υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 587529 Αλλά αυτό θα το μάθω πλέον πολύ σύντομα... (για να είμαι ειλικρινής, κακά τα ψέμματα, μετά και το αρνητικό τεστάκι δεν διατηρώ πολλές ελπίδες)

Αυτά! Ελπίζω να μη σας ζάλισα, απλά μου φάνηκαν γενικότερα χρήσιμα σαν πληροφορίες! Smile


καλα εκανες κ τα αναφερεις ωστε να ενημερωνομαστε κ εμεις..πιστευω κ εγω οτι μπορει να αργησε να γινει η ωορρηξια γιαυτο κ δεν εμφανιστηκε ακομα περιοδος..αρα συνεχιζεις ακαθεκτη! Smile αλλα εγω αν ημουν θα πηγαινα κ στον γιατρο να με εβλεπε ωστε να μου λυνοταν η απορια..αυτος θα εβλεπε αν εχει γινει η οχι κ ποτε αναμενεται..για να μην αχγωνεσαι τσαμπα..να σου πω κ το αλλο..ισως αν εγινε καθυστερημενη ωορρηξια?κ αρα καθυστερημενη συλληψη?στο λεω αυτο γιατι εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει τεστ κ βγηκε αρνητικο κ δεν μου ερχοταν η περιοδος με τιποτα!κ σε 15 μερες πηγα σε μικροβιολογικο κ εκανα τεστ με ουρα(τοτε εκαναν κ με ουρα ακομα)κ βγηκε θετικο κ δεν το πιστευα!να φανταστεις οτι ειχα τελευταια ΠΗΤ φεβρουαριο κ εμαθα οτι ημουν εγκυος 15 απριλιου κ μαλιστα ημουν μολις λιγων εβδομαδων!ειχα πολυ καθυστερημενη ωορρηξια λογω ασταθη κυκλου!μπορει να συμβαινει το ιδιο κ σε σενα..που ξερεις?αν συνεχιστει η καθυστερηση να το ψαξεις κ να μην μεινεις στο αρνητικο τεστ..δεν εκανες χοριακη νομιζω ε?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boulitsa έγραψε:
crazymommy έγραψε:Κορίτσια σήμερα έτυχε και μίλησα με τη μαία που με ξεγέννησε και μεταξύ άλλων της ανέφερα και το θέμα μου (είμαι πλέον στην 39η μέρα του κύκλου!). Σας λέω λοιπόν τι μου είπε, απλά για να το γνωρίζετε κι εσείς:

1) Μπορεί όντως να είναι κύστη. Για την ακρίβεια μου μίλησε και για κύστη του ωοθηλακίου (αν το λέω σωστά), δηλαδή να προσπαθεί να γίνει η ωορρηξία μου αλλά το αβγουλάκι να μην μπορεί να σπάσει και μαζεύει υγρό. Εξ' ου και τα πονάκια (μου τα περιέγραψε σαν τσιμπιές στην κοιλιά, εγώ βέβαια το νιώθω πιο πολύ σαν ελαφρό πόνο περιόδου Rolling Eyes ) Κάποια στιγμή, λοιπόν, το αβγουλάκι θα σπάσει και μετά θα μου έρθει και η περίοδος (η αλήθεια είναι ότι ξέχασα να της αναφέρω για το ροζ που είδα 2 φορές μέσα στον κύκλο)

2) Μπορεί να είναι απλές ανωμαλίες του κύκλου διότι είμαι λεχώνα. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δε με θεωρούσα λεχώνα 13 μήνες μετά. Αλλά μου λέει ότι οι αστάθειες αυτές σε μερικές γυναίκες κρατάνε και για 1,5 χρόνο(!) (Πωπω παναγία μου να μην είναι η περίπτωσή μου! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 585182 ) Στην περίπτωση μου μάλιστα που μέσα σε αυτό το μήνα άρχισα να κόβω σταδιακά το θηλασμό και να δίνω ξένο γάλα, ο οργανισμός μου υπόκειται σε μεγάλες ορμονικές αλλαγές. Οπότε, μπορεί η καθυστέρηση να είναι και από αυτό.

3)Μπορεί να είμαι έγκυος. υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 587529 Αλλά αυτό θα το μάθω πλέον πολύ σύντομα... (για να είμαι ειλικρινής, κακά τα ψέμματα, μετά και το αρνητικό τεστάκι δεν διατηρώ πολλές ελπίδες)

Αυτά! Ελπίζω να μη σας ζάλισα, απλά μου φάνηκαν γενικότερα χρήσιμα σαν πληροφορίες! Smile


καλα εκανες κ τα αναφερεις ωστε να ενημερωνομαστε κ εμεις..πιστευω κ εγω οτι μπορει να αργησε να γινει η ωορρηξια γιαυτο κ δεν εμφανιστηκε ακομα περιοδος..αρα συνεχιζεις ακαθεκτη! Smile αλλα εγω αν ημουν θα πηγαινα κ στον γιατρο να με εβλεπε ωστε να μου λυνοταν η απορια..αυτος θα εβλεπε αν εχει γινει η οχι κ ποτε αναμενεται..για να μην αχγωνεσαι τσαμπα..να σου πω κ το αλλο..ισως αν εγινε καθυστερημενη ωορρηξια?κ αρα καθυστερημενη συλληψη?στο λεω αυτο γιατι εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει τεστ κ βγηκε αρνητικο κ δεν μου ερχοταν η περιοδος με τιποτα!κ σε 15 μερες πηγα σε μικροβιολογικο κ εκανα τεστ με ουρα(τοτε εκαναν κ με ουρα ακομα)κ βγηκε θετικο κ δεν το πιστευα!να φανταστεις οτι ειχα τελευταια ΠΗΤ φεβρουαριο κ εμαθα οτι ημουν εγκυος 15 απριλιου κ μαλιστα ημουν μολις λιγων εβδομαδων!ειχα πολυ καθυστερημενη ωορρηξια λογω ασταθη κυκλου!μπορει να συμβαινει το ιδιο κ σε σενα..που ξερεις?αν συνεχιστει η καθυστερηση να το ψαξεις κ να μην μεινεις στο αρνητικο τεστ..δεν εκανες χοριακη νομιζω ε?

boulitsa μου σ' ευχαριστώ πολύ! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472
Επειδή δεν βγάζω άκρη, αν δε μου έχει έρθει μέχρι τη Δευτέρα θα πάω για χοριακή. Και μετά, ανεξαρτήτως αποτελέσματος ραντεβού με το γιατρό. Ξέχασα να αναφέρω παραπάνω ότι και η μαία μου είπε ότι μετά τις 40 μέρες καλό είναι να το κοιτάξουμε... Τη Δευτέρα θα είμαι 41 αν δεν έρθει! Ελπίζω μονάχα να μην είναι τίποτα κακό...! Sad

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="crazymommy"]
boulitsa έγραψε:
crazymommy έγραψε:Κορίτσια σήμερα έτυχε και μίλησα με τη μαία που με ξεγέννησε και μεταξύ άλλων της ανέφερα και το θέμα μου (είμαι πλέον στην 39η μέρα του κύκλου!). Σας λέω λοιπόν τι μου είπε, απλά για να το γνωρίζετε κι εσείς:

1) Μπορεί όντως να είναι κύστη. Για την ακρίβεια μου μίλησε και για κύστη του ωοθηλακίου (αν το λέω σωστά), δηλαδή να προσπαθεί να γίνει η ωορρηξία μου αλλά το αβγουλάκι να μην μπορεί να σπάσει και μαζεύει υγρό. Εξ' ου και τα πονάκια (μου τα περιέγραψε σαν τσιμπιές στην κοιλιά, εγώ βέβαια το νιώθω πιο πολύ σαν ελαφρό πόνο περιόδου Rolling Eyes ) Κάποια στιγμή, λοιπόν, το αβγουλάκι θα σπάσει και μετά θα μου έρθει και η περίοδος (η αλήθεια είναι ότι ξέχασα να της αναφέρω για το ροζ που είδα 2 φορές μέσα στον κύκλο)

2) Μπορεί να είναι απλές ανωμαλίες του κύκλου διότι είμαι λεχώνα. Εγώ για να είμαι ειλικρινής δε με θεωρούσα λεχώνα 13 μήνες μετά. Αλλά μου λέει ότι οι αστάθειες αυτές σε μερικές γυναίκες κρατάνε και για 1,5 χρόνο(!) (Πωπω παναγία μου να μην είναι η περίπτωσή μου! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 585182 ) Στην περίπτωση μου μάλιστα που μέσα σε αυτό το μήνα άρχισα να κόβω σταδιακά το θηλασμό και να δίνω ξένο γάλα, ο οργανισμός μου υπόκειται σε μεγάλες ορμονικές αλλαγές. Οπότε, μπορεί η καθυστέρηση να είναι και από αυτό.

3)Μπορεί να είμαι έγκυος. υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 587529 Αλλά αυτό θα το μάθω πλέον πολύ σύντομα... (για να είμαι ειλικρινής, κακά τα ψέμματα, μετά και το αρνητικό τεστάκι δεν διατηρώ πολλές ελπίδες)

Αυτά! Ελπίζω να μη σας ζάλισα, απλά μου φάνηκαν γενικότερα χρήσιμα σαν πληροφορίες! Smile


καλα εκανες κ τα αναφερεις ωστε να ενημερωνομαστε κ εμεις..πιστευω κ εγω οτι μπορει να αργησε να γινει η ωορρηξια γιαυτο κ δεν εμφανιστηκε ακομα περιοδος..αρα συνεχιζεις ακαθεκτη! Smile αλλα εγω αν ημουν θα πηγαινα κ στον γιατρο να με εβλεπε ωστε να μου λυνοταν η απορια..αυτος θα εβλεπε αν εχει γινει η οχι κ ποτε αναμενεται..για να μην αχγωνεσαι τσαμπα..να σου πω κ το αλλο..ισως αν εγινε καθυστερημενη ωορρηξια?κ αρα καθυστερημενη συλληψη?στο λεω αυτο γιατι εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα κανει τεστ κ βγηκε αρνητικο κ δεν μου ερχοταν η περιοδος με τιποτα!κ σε 15 μερες πηγα σε μικροβιολογικο κ εκανα τεστ με ουρα(τοτε εκαναν κ με ουρα ακομα)κ βγηκε θετικο κ δεν το πιστευα!να φανταστεις οτι ειχα τελευταια ΠΗΤ φεβρουαριο κ εμαθα οτι ημουν εγκυος 15 απριλιου κ μαλιστα ημουν μολις λιγων εβδομαδων!ειχα πολυ καθυστερημενη ωορρηξια λογω ασταθη κυκλου!μπορει να συμβαινει το ιδιο κ σε σενα..που ξερεις?αν συνεχιστει η καθυστερηση να το ψαξεις κ να μην μεινεις στο αρνητικο τεστ..δεν εκανες χοριακη νομιζω ε?

boulitsa μου σ' ευχαριστώ πολύ! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472
Επειδή δεν βγάζω άκρη, αν δε μου έχει έρθει μέχρι τη Δευτέρα θα πάω για χοριακή. Και μετά, ανεξαρτήτως αποτελέσματος ραντεβού με το γιατρό. Ξέχασα να αναφέρω παραπάνω ότι και η μαία μου είπε ότι μετά τις 40 μέρες καλό είναι να το κοιτάξουμε... Τη Δευτέρα θα είμαι 41 αν δεν έρθει! Ελπίζω μονάχα να μην είναι τίποτα κακό...! Sad



μην ανησυχεις!ολα μια χαρα θα ειναι..να πας στον γιατρο για να σε καθησυχασει γιατι ειναι πολλες οι μερες που εχεις καθυστερηση κ ισως να μην δειχνει το τεστ ακομα..τον πηρες τηλ να του πεις τι γινεται?εγω με το παραμικρο παιρνω γιατι ειμαι πολυ αγχωδης για ολα!

καλε αντι να γραψω ΤΕΡ(για την περιοδο)εγραψα ΤΕΠ τρομαρα μου..χαχαχχα..αρες μαρες κουκουναρες..χαχαχαχ..τωρα το προσεξα...

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια νομιζω ετυχε με το τεστ,γιατι και για μενα τα clear blue ειναι πολυ αξιοπιστα...το πρωτο ηταν σιγουρα αρνητικο,ειδα την αρχη γραμμη μετα απο ενα 2ωρο...
οσο αφορα το 2ο μαζεψα τα ουρα σε ποτηρακι και μπορει να τα αφησα και παραπανω ωρα...γι'αυτο σας ελεγα χθες οτι δεν ημουν σιγουρη κι οτι πρεπει να κανω χοριακη...
παντως η ακατανομαστη ακομα συνεχιζει να ειναι αφαντη...
νομιζω καποια με ρωτησε για την τιμη ...ητανε <1,20 νομιζω....
εμενα παντως η χοριακη μου στοιχιζει 13,60(με το ικα)...και για τα τεστ πληρωσα 16 € αλλα πρεπει να κατεβαινω Ηρακλειο(και βαριεμαι αφανταστα)...
εμενα μπορειτε να μου πειτε τι κολπα ειναι αυτα που μου κανει η ακατανομαστη...
και τι θα γινει αν συνεχισει να μην ερχεται???θα πρεπει να ξανακανω χοριακη ξερετε?

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
happiness έγραψε:κοριτσια νομιζω ετυχε με το τεστ,γιατι και για μενα τα clear blue ειναι πολυ αξιοπιστα...το πρωτο ηταν σιγουρα αρνητικο,ειδα την αρχη γραμμη μετα απο ενα 2ωρο...
οσο αφορα το 2ο μαζεψα τα ουρα σε ποτηρακι και μπορει να τα αφησα και παραπανω ωρα...γι'αυτο σας ελεγα χθες οτι δεν ημουν σιγουρη κι οτι πρεπει να κανω χοριακη...
παντως η ακατανομαστη ακομα συνεχιζει να ειναι αφαντη...
νομιζω καποια με ρωτησε για την τιμη ...ητανε <1,20 νομιζω....
εμενα παντως η χοριακη μου στοιχιζει 13,60(με το ικα)...και για τα τεστ πληρωσα 16 € αλλα πρεπει να κατεβαινω Ηρακλειο(και βαριεμαι αφανταστα)...
εμενα μπορειτε να μου πειτε τι κολπα ειναι αυτα που μου κανει η ακατανομαστη...
και τι θα γινει αν συνεχισει να μην ερχεται???θα πρεπει να ξανακανω χοριακη ξερετε?


εχεις δικιο με τα τεστ..μπορει να ετυχε..κ τα ουρα δεν πρεπει να μενουν κ πολυ απο οτι ξερω κ πρεπει συγκεκριμενα δευτερολεπτα να βουτας το τεστ μεσα αλλιως μπορει να μην βγει εγκυρο αποτελεσμα..τεσπα..καλυτερα αν συνεχιστει η καθυστερηση να παρεις τηλ τον γιατρο σου κ να σου πει τι ακριβως πρεπει να κανεις...

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
boulitsa έγραψε:
happiness έγραψε:κοριτσια νομιζω ετυχε με το τεστ,γιατι και για μενα τα clear blue ειναι πολυ αξιοπιστα...το πρωτο ηταν σιγουρα αρνητικο,ειδα την αρχη γραμμη μετα απο ενα 2ωρο...
οσο αφορα το 2ο μαζεψα τα ουρα σε ποτηρακι και μπορει να τα αφησα και παραπανω ωρα...γι'αυτο σας ελεγα χθες οτι δεν ημουν σιγουρη κι οτι πρεπει να κανω χοριακη...
παντως η ακατανομαστη ακομα συνεχιζει να ειναι αφαντη...
νομιζω καποια με ρωτησε για την τιμη ...ητανε <1,20 νομιζω....
εμενα παντως η χοριακη μου στοιχιζει 13,60(με το ικα)...και για τα τεστ πληρωσα 16 € αλλα πρεπει να κατεβαινω Ηρακλειο(και βαριεμαι αφανταστα)...
εμενα μπορειτε να μου πειτε τι κολπα ειναι αυτα που μου κανει η ακατανομαστη...
και τι θα γινει αν συνεχισει να μην ερχεται???θα πρεπει να ξανακανω χοριακη ξερετε?


εχεις δικιο με τα τεστ..μπορει να ετυχε..κ τα ουρα δεν πρεπει να μενουν κ πολυ απο οτι ξερω κ πρεπει συγκεκριμενα δευτερολεπτα να βουτας το τεστ μεσα αλλιως μπορει να μην βγει εγκυρο αποτελεσμα..τεσπα..καλυτερα αν συνεχιστει η καθυστερηση να παρεις τηλ τον γιατρο σου κ να σου πει τι ακριβως πρεπει να κανεις...


α,,,οσον αφορα για το ικα για να κλεισεις ραντεβου κ μονο γινεται ενας πανικος κ πρεπει να περιμενεις κ ποσην ωρα για να στην γραψει..αρα αν ειναι να περιμενω τοσο παω κατευθειαν χωρις να περιμενω τοσο γιατι δεν ειμαι κ της πολυ υπομονης..χαχαχ..

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οχι με το ικα να μου τη γραψουν...πηγαινω στην κλινικη που γεννησα και εκει κανουν και εξετασεις και οταν εχεις ικα σου κανουν καλυτερη τιμη ...φυσικα και εγω δεν μπαινω στη διαδικασια να γραφω...απαπα...
επισης να πω οτι πριν λιγο εκανε την εμφανιση της ...ευχομαι στις υπολοιπες να εχουν συντομα θετικα αποτελεσματα...εγω θα κανω εντατικα μαθηματα μετα την περιοδο και πιστευω θα τα καταφερω....

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
happiness έγραψε:οχι με το ικα να μου τη γραψουν...πηγαινω στην κλινικη που γεννησα και εκει κανουν και εξετασεις και οταν εχεις ικα σου κανουν καλυτερη τιμη ...φυσικα και εγω δεν μπαινω στη διαδικασια να γραφω...απαπα...
επισης να πω οτι πριν λιγο εκανε την εμφανιση της ...ευχομαι στις υπολοιπες να εχουν συντομα θετικα αποτελεσματα...εγω θα κανω εντατικα μαθηματα μετα την περιοδο και πιστευω θα τα καταφερω....


ευχομαι την επομενη φορα να εχεις θετικα αποτελεσματα!καλη επιτυχια! Smile Smile

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και' γω εδω χαμενη καποιες μερες..ακομα τιποτα αλλα ο γριφος λυθηκε..11 μερες καθυστερηση η χοριακη βγηκε αρνητικη.τοτε?υπαρχει μεγαλη κυστη την οποια θα προσπαθησουμε να τη διωξουμε με αντισυλληπτικα,προς το παρον μου εδωσε τα dufaston για να μου κατεβει η περιοδος.ενα σας λεω μονο..τοσες μερες νιωθω σαν μπαλονι ετοιμο να εκραγει μαζι με πονους ομως! Mad

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σνουπι,περιμενα να μαθω νεα σου!δεν πειραζει κοπελα μου,περαστικα να ειναι με την κυστη να σου πανε ολα καλα και να ερθει κ η περιοδος να νιωσεις καλυτερα!και αν το θελεις. .να ερθει ενα μωρακι συντομα!φιλακια

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σαι καλα καμαρι μου!ναι δεν αντεχω αλλο θελω να κατεβει να ηρεμησω.οσο για την κυστη θα μας δυσκολεψει στη συλληψη γι'αυτο θα κανω θεραπεια..με εξωσωματικη εκανα το μωρο μου και στεναχωρηθηκα λιγο γιατι λεω ρε γαμωτο παλι προβλημα..αλλα θα κανω και αλλο μωρο.αφου τα καταφερα μια φορα θα τα καταφερω παλι..απλα θελει το χρονο του.ουτος η αλλιως η μικρη ειναι 11μιση μηνων δεν βιαζομασταν.σε φιλω ξανα και σ'ευχαριστω πολυ πολυ!

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και θα σου πω να μην απελπιστεις ποτε.ο θεος δεν λησμονει.Και με την πιστη που εχεις,εχεις την δυναμη να το αντιμετωπισεις!! Και μη ξεχνας,μια φορα εγκυος,ξανα εγκυος!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boulitsa μου σ' ευχαριστώ και πάλι!!! Θα επικοινωνήσω σύντομα με το γιατρό μου... Θα ενημερώσω! Το βλέπω βέβαια δύσκολο για εγκυμοσύνη...

happiness μου δεν πειράζει, θα τα καταφέρεις σύντομα!

Αχ βρε snoopy μου, κυστούλα, ε; Κάνε αυτά που λέει ο γιατρός και όλα θα πάνε καλά τελικά... Βασικά νομίζω ότι κι εγώ ακριβώς το ίδιο με σένα πρέπει να έχω! Έχουμε περίπου τις ίδιες μέρες καθυστέρηση και πονάω κι εγώ στην κοιλιά... Αλήθεια, μπορείς να περιγράψεις τον πόνο (συνεχής, σαν τσιμπήματα, σαν κλασικός πόνος περιόδου); Είχες άλλα συμπτώματα; Και γενικά, είχες ξανά κύστη στο παρελθόν; Εγώ μέχρι τώρα δεν είχα ποτέ, αλλά φοβάμαι πως τώρα έχω...! Αν δεν έρθει περίοδος μέχρι σήμερα το απόγευμα, θα πάω για χοριακή (να αποκλείσω εγκυμοσύνη) και μετά στο γιατρό να δούμε τι ακριβώς συμβαίνει...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazymommy ακόμη τίποτα????Στο μυαλό μου σε είχα και αναρωτιόμουνα τι να έγινε!!!Άντε ακόμη εδώ είσαι?Βουρ για χοριακή!Άλλωστε στο είπα ότι εγώ με το clearblue το πρώτο βγήκε αρνητικό και δύο μέρες μετά θετικό!Και εκείνη τη μέρα η χοριακή ήτανε 36 -μόλις που ανιχνευόταν δηλ. Απλώς μάλλον είχε μεγαλώσει ο κύκλος μου!Πήρες που πήρες και εσύ τεστ,δεν έπαιρνες το διπλό?Αφού το λένε ότι αν κάνεις και δείξει αρνητικό και δεν έρθει να κάνεις ξανά μετά από 2-3 μέρες! Very Happy Very Happy

boulitsa

boulitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια!εμενα σημερα μου ηρθε η περιοδος..στανταρ!ευτυχως!δεν με πειραξε καθολου ομως γιατι περιμενω να τελειωσω κ συνεχιζω ακαθεκτη παλι..αυτην την φορα δεν θα δωσω σημασια στις γονιμες ...οποτε τυχει...αν ειναι να ερθει ,,θα ερθει.. Smile Smile ευχομαι σε ολες μας να εχουμε συντομα καλα νεα! Smile Smile κ μακρια απο αγχος κ στεναχωρια...σας φιλω!

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εμένα μάλλον ξεκίνησε να έρχεται η παλιοπερίοδος Sad

Πάλι απογοητεύτηκα. Μετά την υστεροσκόπηση που έκανα αντί να έρχεται κατευθείαν ξεκινάνε ίχνη 1-2 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα. Αυτή τη φορά δεν είχα ίχνη και είχα μια συγκρατημένη ελπίδα, αλλά που.....

Ακόμα να κατεβεί κανονικά, αλλά δεν ελπίζω γιατί το στήθος μου προχθές πονούσε ανυπόφορα,ενώ από χθες είναι απλά υποφερτός ο πόνος. Αρα λογικά ξεκίνησε η διαδικασία.

Δεν πειράζει, υπομονή πάλι!

Φιλιά σε όλες σας και καλές μας προσπάθειες.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Crazymommy ακόμη τίποτα????Στο μυαλό μου σε είχα και αναρωτιόμουνα τι να έγινε!!!Άντε ακόμη εδώ είσαι?Βουρ για χοριακή!Άλλωστε στο είπα ότι εγώ με το clearblue το πρώτο βγήκε αρνητικό και δύο μέρες μετά θετικό!Και εκείνη τη μέρα η χοριακή ήτανε 36 -μόλις που ανιχνευόταν δηλ. Απλώς μάλλον είχε μεγαλώσει ο κύκλος μου!Πήρες που πήρες και εσύ τεστ,δεν έπαιρνες το διπλό?Αφού το λένε ότι αν κάνεις και δείξει αρνητικό και δεν έρθει να κάνεις ξανά μετά από 2-3 μέρες! Very Happy Very Happy

Carrie μου δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος κι έτσι - όπως είχα πει- πήγα κι έκανα χοριακή. Αν και πιστεύω πεταμένα λεφτά διότι δεν θα είμαι έγκυος, αλλά ας σιγουρευτούμε καλύτερα! Αύριο απόγευμα τα αποτελέσματα. Βασικά, τείνω όλο και περισσότερο να πιστέψω ότι έχω κάποια κύστη ρε γμτ. Διαφορετικά δε μου φαίνεται λογικό να πονάω τόσες μέρες! Ελπίζω μόνο να αντιμετωπιστεί εύκολα και χωρίς τη χρήση φαρμάκων, διότι δεν τα πάω όπως ξέρεις, κι άλλωστε ψιλοθηλάζω ακόμα! Τεσπα, θα δούμε...! Απλά με έχει κουράσει κάπως αυτή η κατάσταση να πονάει η κοιλιά και να είμαι όλο στο κυνηγητό (ή αγκαλιές) με τη μικρή...
υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472

Υ.Γ.=Τεστ μονό μου πήρε ο σύζηγος. Του είπα πάρε μου ο,τι θέλεις (πονούσα και είχα νεύρα) μονό ή διπλό και τι άλλο θα έκανε; Πήρε το μονό! Αλλά δεν πειράζει βασικά...

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα και απο εμενα....διαβασα τα νεα σας
snoopy κυστουλα τελικα...θα κανεις τη θεραπεια και θα φυγει
boulitsa ηρθε..μαζι θα προσπαθουμε εμ αχαλινωτο ,χωρις αγχος κι εγω αυτο σκεφτηκα,αν ειναι να ερθει θα ερθει τελος...ουτε μερες θα κοιτω ,ουτε τιποτα...αν ο θεος θελει να αποκτησω κι αλλο μωρακι καλως να ορισει...

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
Carrie έγραψε:Crazymommy ακόμη τίποτα????Στο μυαλό μου σε είχα και αναρωτιόμουνα τι να έγινε!!!Άντε ακόμη εδώ είσαι?Βουρ για χοριακή!Άλλωστε στο είπα ότι εγώ με το clearblue το πρώτο βγήκε αρνητικό και δύο μέρες μετά θετικό!Και εκείνη τη μέρα η χοριακή ήτανε 36 -μόλις που ανιχνευόταν δηλ. Απλώς μάλλον είχε μεγαλώσει ο κύκλος μου!Πήρες που πήρες και εσύ τεστ,δεν έπαιρνες το διπλό?Αφού το λένε ότι αν κάνεις και δείξει αρνητικό και δεν έρθει να κάνεις ξανά μετά από 2-3 μέρες! Very Happy Very Happy
εσενα σε ειχα στο μυαλο μου,πως αντεχεις τοσες μερες αναμονη...αντε να δουμε το αποτελεσμα της χορακης

Carrie μου δεν έχει έρθει ακόμα περίοδος κι έτσι - όπως είχα πει- πήγα κι έκανα χοριακή. Αν και πιστεύω πεταμένα λεφτά διότι δεν θα είμαι έγκυος, αλλά ας σιγουρευτούμε καλύτερα! Αύριο απόγευμα τα αποτελέσματα. Βασικά, τείνω όλο και περισσότερο να πιστέψω ότι έχω κάποια κύστη ρε γμτ. Διαφορετικά δε μου φαίνεται λογικό να πονάω τόσες μέρες! Ελπίζω μόνο να αντιμετωπιστεί εύκολα και χωρίς τη χρήση φαρμάκων, διότι δεν τα πάω όπως ξέρεις, κι άλλωστε ψιλοθηλάζω ακόμα! Τεσπα, θα δούμε...! Απλά με έχει κουράσει κάπως αυτή η κατάσταση να πονάει η κοιλιά και να είμαι όλο στο κυνηγητό (ή αγκαλιές) με τη μικρή...
υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 5 417472

Υ.Γ.=Τεστ μονό μου πήρε ο σύζηγος. Του είπα πάρε μου ο,τι θέλεις (πονούσα και είχα νεύρα) μονό ή διπλό και τι άλλο θα έκανε; Πήρε το μονό! Αλλά δεν πειράζει βασικά...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις