Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
71 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 71 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy5_k έγραψε:Κι εμένα μάλλον ξεκίνησε να έρχεται η παλιοπερίοδος Sad

Πάλι απογοητεύτηκα. Μετά την υστεροσκόπηση που έκανα αντί να έρχεται κατευθείαν ξεκινάνε ίχνη 1-2 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα. Αυτή τη φορά δεν είχα ίχνη και είχα μια συγκρατημένη ελπίδα, αλλά που.....

Ακόμα να κατεβεί κανονικά, αλλά δεν ελπίζω γιατί το στήθος μου προχθές πονούσε ανυπόφορα,ενώ από χθες είναι απλά υποφερτός ο πόνος. Αρα λογικά ξεκίνησε η διαδικασία.

Δεν πειράζει, υπομονή πάλι!

Φιλιά σε όλες σας και καλές μας προσπάθειες.
μην απογοητευεσαι ειναι χειροτερο,θα ερθει...λογικα ολα το παλιοαγχος τα κανει...αν ηρεμησουμε θα εχουμε το αποτελεσμα που θελουμε

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πφφφ μικροβιολογικα!!!Καλά που το θέλουμε και γρήγορα!!!

snoopy

snoopy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω πηγα για χοριακη στη βιοιατρικη.εκει παω παντα.τους λες οτι ειναι επειγον και την απαντηση την εχεις την ιδια μερα.πεμπτη πρωι πηγα και απογευμα ειχα απαντηση.ασχετο που ακομα περιμενω περιοδο!θα σκασω θα μου στριψει με αυτο το χαλι

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness μου αντέχω, διότι καταβάθος σκέφτομαι ότι δε θα είμαι έγκυος αλλά θα έχω κάτι άλλο... Sad Γκούγκλαρα λίγο για το θέμα με τις κύστες και μπορώ να πω ότι αγχώθηκα! Κάπου (σε σάιτ γιατρού) διάβασα ότι αν η κύστη προκαλεί συμπτώματα (συμπτώματα δεν είναι ο πόνος που έχω στην κοιλιάWink ίσως χρειαστεί να αφαιρεθεί λαπαροσκοπικά ή με ρομποτική, κάτι τέτοιο! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 6 585182 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 6 585182 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 6 585182 Εσένα τελικά σου ήρθε στην ώρα της η περίοδος;

Carrie και Snoopy, πήγα να κάνω τη χοριακή στις 8 παρά το βράδυ (λίγο πριν κλείσουν ουσιαστικά) οπότε δύσκολο να έβγαιναν την ίδια μέρα. Την προηγούμενη φορά που είχα κάνει πάλι εκεί χοριακή, την έκανα πρωί και αργά το μεσημέρι είχα αποτελέσματα. Λογικό μου φαίνεται!

demmy5_k δεν κατάλαβα καλά, σου ξεκίνησε η περίοδος ή το ψυλλιάζεσαι απλώς; Γιατί αν είναι το 2ο, τότε ποτέ δεν ξέρεις! Wink

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγαπητή crazymommy δεν σου έχει πει κανείς να μην γουγκλάρεις ιατρικά θέματα??? No No No No ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ!!!Σταμάτα να αγχώνεσαι, είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι όσο το σκέφτεσαι δεν θα έρθει ποτέ ΑΝ δεν είσαι έγκυος!Θα περάσει η μέρα σήμερα και θα μάθουμε!Κάνε τους εσύ όμως και κανά τηλέφωνο κατά τη μία πχ για να δεις τι γίνεται μήπως και έχουν βγει!! Wink Wink Wink

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:Αγαπητή crazymommy δεν σου έχει πει κανείς να μην γουγκλάρεις ιατρικά θέματα??? No No No No ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ!!!Σταμάτα να αγχώνεσαι, είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι όσο το σκέφτεσαι δεν θα έρθει ποτέ ΑΝ δεν είσαι έγκυος!Θα περάσει η μέρα σήμερα και θα μάθουμε!Κάνε τους εσύ όμως και κανά τηλέφωνο κατά τη μία πχ για να δεις τι γίνεται μήπως και έχουν βγει!! Wink Wink Wink


Αλικάκι μου,συμφωνώ με την Carry!!!Καλά αποτελέσματα,όλα καλά θα είναι, θα το δεις!!!Ενημέρωσέ μας!!!!
Και στάμάτα να γκουγκλάρεις!!!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ!!! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 6 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 6 417472 υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 6 417472

Βασικά, ο,τι και να γίνει, μετά τα αποτελέσματα θα πάρω κατά το απόγευμα ένα τηλέφωνο το γιατρό για ραντεβού και για να με καθησυχάσει λίγο... Το πρωί ξύπνησα κι ένιωθα πάλι χάλια στην κοιλιά και ο νους μου πήγε σε χειρότερα από κύστη. Ξέρω, όλα αυτά ακούγονται χαζά, απλά από τότε που γέννησα ειδικά φοβάμαι πολύ μην μου συμβεί κάτι κακό, για το μωράκι μου.. Δε λέω ότι θα συμβεί, απλά το φοβάμαι!
Carrie μου ξέρω ότι δεν κάνει καλό του γκουγκλάρισμα, από την άλλη πώς να κρατηθώ; Έχω μπροστά μου όλες τις πληροφορίες...! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 6 911307
Τεσπα, αυτή η καθυστέρηση της περιόδου μου έχει κάνει τις ορμόνες μου χάλια και δεν αντέχω άλλο! bom Μπορεί να λέω βλακείες και από αυτό! Ελπίζω σήμερα να βγάλω μια πρώτη άκρη...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Είμαι σίγουρη ότι όλες οι μαμάδες το ίδιο αισθάνονται και φοβούνται,μην τους συμβεί κάτι,αλλά πραγματικά δεν μπορείς να το κάνεις αυτό στο εαυτό σου κάθε φορά!!!(Σε μαλώνω τώρα όπως έκανες και εσύ όταν σκεφτόμουνα απευθείας την καισαρική,θυμάσαι ε?? Razz Razz ) Άντε δεν θα είναι τίποτα σου λέω!!

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
happiness έγραψε:
demmy5_k έγραψε:Κι εμένα μάλλον ξεκίνησε να έρχεται η παλιοπερίοδος Sad

Πάλι απογοητεύτηκα. Μετά την υστεροσκόπηση που έκανα αντί να έρχεται κατευθείαν ξεκινάνε ίχνη 1-2 μέρες πριν την αναμενόμενη ημέρα. Αυτή τη φορά δεν είχα ίχνη και είχα μια συγκρατημένη ελπίδα, αλλά που.....

Ακόμα να κατεβεί κανονικά, αλλά δεν ελπίζω γιατί το στήθος μου προχθές πονούσε ανυπόφορα,ενώ από χθες είναι απλά υποφερτός ο πόνος. Αρα λογικά ξεκίνησε η διαδικασία.

Δεν πειράζει, υπομονή πάλι!

Φιλιά σε όλες σας και καλές μας προσπάθειες.
μην απογοητευεσαι ειναι χειροτερο,θα ερθει...λογικα ολα το παλιοαγχος τα κανει...αν ηρεμησουμε θα εχουμε το αποτελεσμα που θελουμε

Εχεις απόλυτο δίκιο. Ξέρω ότι το άγχος φταίει για όλα και προσπαθώ να βρω τρόπους να το αποβάλω. Δεν πειράζει, προσπαθώ να δω τη θετική πλευρά, ότι κάνω διατροφή για να χάσω τα περιττά κιλά που είναι αρκετά και τώρα μπορώ να τη συνεχίσω για να χάσω όσα πιο πολλά μπορώ πριν μείνω έγκυος! Αλλιώς θα είμαι ένα κινούμενο βαρελάκι Very Happy Very Happy Very Happy

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy τι εγινε τελικα πηρες το αποτελεσμα???

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
happiness έγραψε:crazymommy τι εγινε τελικα πηρες το αποτελεσμα???

Κούκλα μου σ' ευχαριστώ που με σκέφτηκες! Λοιπόν, το πήρα χτες και δεν είμαι έγκυος, όπως το περίμενα. Κανόνισα μάλιστα και ραντεβού με το γιατρό για αύριο (από το τηλέφωνο πίστευε κι εκείνος μάλλον για καμιά κύστη), αλλά μάλλον το πρωί θα τον πάρω να το ακυρώσω... Νομίζω ότι μόλις τώρα μου ήρθε η ακατανόμαστη!!! Και ναι, δεν πονάει πλέον η κοιλιά μου (ανάποδη σε όλα, χαχαχα!) Θα έλεγα ότι με αυτές τις εξελίξεις είμαι αρκετά χαρούμενη διότι και κύστη να υπήρχε αυτό λογικά σημαίνει ότι πλέον δεν υπάρχει (θα μιλήσω βέβαια και με το γιατρό). Και όσον αφορά το αρνητικό τεστ, δε με πειράζει διότι αν και θα ήταν πολύ όμορφο γεγονός, δεν προσπαθούσαμε ακόμη...
Όσο για σένα και τις υπόλοιπες κοπέλες που προσπαθούν, εύχομαι η.. επόμενη ακατανόμαστη να μην κάνει την εμφάνισή της γιατί θα υπάρχει στην κοιλίτσα ένα σποράκι!!!!!! υπαρχει τεστ εγκυμοσυνης που να δειχνει μετα την πιθανη συλληψη? - Σελίδα 6 417472

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Crazymommy ούτε να το ήξερες!!Που μου το έλεγες χθες "σκέψου να έρθει και να μην χρειαστεί να πάω στον γιατρό!!" Δεν μου λες τώρα και 5 νούμερα να παίξω ένα τζόκερ??? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Υ.Γ. Σου ετοίμασα τα πράγματα που πρέπει να σου δώσω το Σάββατο και θυμήθηκα ΚΑΙ το κλειδί!Τώρα αρκεί να θυμηθώ να σου δώσω την σακούλα Razz Razz Razz

happiness


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τωρα μπηκα και ειδα τα νεα σου crazymommy ...ευτυχως πλεον θα ηρεμησεις...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις