Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
411 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 411 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 41]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
που ειναι το μηνυμα Φλωρα?ε?ε?ε?

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:που ειναι το μηνυμα Φλωρα?ε?ε?ε?


μαρή θα με τρελάνεις;;;;
στο φείς σου λέω!!!
σου πήρα και κονκάρδα να βγαίνουμε τσάρκα στις παιδικές χαρές και να ξεχωρίζουμε χαχαχαχαχα

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
litsakos έγραψε:που ειναι το μηνυμα Φλωρα?ε?ε?ε?


μαρή θα με τρελάνεις;;;;
στο φείς σου λέω!!!
σου πήρα και κονκάρδα να βγαίνουμε τσάρκα στις παιδικές χαρές και να ξεχωρίζουμε χαχαχαχαχα

μου πηρες και κονκαρδα?Ζε τεμ Φλωρα!

(δεν εχω μηνυμα στο φεις) Cool

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
Athin@ έγραψε:Ξέρει κάποια σε ποιόν μπορώ να στείλω μία επιστολή/παράπονα σχετικά με συμπεριφορά γιατρού στο Παίδων Αγία Σοφία;
εξαρτάται τι σου έκανε.
μια ιδέα είναι ο ιατρικός σύλλογος.
ίσως το υπουργείο υγείας (χαχαχα) ή στη διοίκηση του παίδων.
τι σου έκανε;
Στη διοίκηση σκέφτηκα κι εγώ...
Πήγα το παιδί προληπτικά γιατί υποθέσαμε οτι έφαγε τσιγάρο (μάλλον δεν έφαγε γιατί έλλειπε μικρό κομμάτι και τον καπνό τον βρήκαμε κάτω) αλλά αφού μείναμε όλο το βράδυ και για κάποιον λόγο με αναγκάσανε και άρχισα να φωνάζω, η ειδικευόμενη που την εξέτασε το βράδυ μου σήκωσε το φρύδι όσο πιο ψηλά μπορούσε και μου είπε "κοπελιά μη φωνάζεις, δεν ήταν δικό μου το τσιγάρο που έφαγε το παιδί σου" (Έτσι για την ιστορία σας λέω οτι δεν ήταν ούτε δικό μου το τσιγάρο γιατί δεν καπνίζω και όταν έγινε αυτό το παιδί ήταν με τον πατέρα του, εγώ ήμουνα σε άλλο δωμάτιο και διάβαζα αγγελίες για δουλειά). Και θέλω λίγο να της μάθω τρόπους της "κοπελιάς". Δεν μου έφτασε η ταραχή μου, δε μου έφτασε η ταλαιπωρία που τραβήξαμε και ειδικά το παιδί μου, είχα και την "κοπελιά" να με κρίνει...Είχαν γίνει κι άλλα πιο μπροστά και αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχύλησε το ποτήρι και με έφτασε στα όριά μου...Τι κακομαθημένο είπαν το παιδί επειδή ούρλιαζε όταν της βάζαν την "πεταλούδα" (2 χρονών μωρό), τι μας έβαλαν σε κρεβάτι και μας έβαλαν να υπογράψουμε γι'αυτό ενώ μας έβαλαν μόνο και μόνο γιατί δεν είχαν κούνια, τι έβαλαν το υγιές παιδί με δύο που είχαν πυρετό και ακόμα ψάχνανε τους λόγους κι άλλα κι άλλα που δεν έχω όρεξη να γράψω γιατί τα παίρνω πάλι...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
florentiab έγραψε:
Athin@ έγραψε:Ξέρει κάποια σε ποιόν μπορώ να στείλω μία επιστολή/παράπονα σχετικά με συμπεριφορά γιατρού στο Παίδων Αγία Σοφία;
εξαρτάται τι σου έκανε.
μια ιδέα είναι ο ιατρικός σύλλογος.
ίσως το υπουργείο υγείας (χαχαχα) ή στη διοίκηση του παίδων.
τι σου έκανε;
Στη διοίκηση σκέφτηκα κι εγώ...
Πήγα το παιδί προληπτικά γιατί υποθέσαμε οτι έφαγε τσιγάρο (μάλλον δεν έφαγε γιατί έλλειπε μικρό κομμάτι και τον καπνό τον βρήκαμε κάτω) αλλά αφού μείναμε όλο το βράδυ και για κάποιον λόγο με αναγκάσανε και άρχισα να φωνάζω, η ειδικευόμενη που την εξέτασε το βράδυ μου σήκωσε το φρύδι όσο πιο ψηλά μπορούσε και μου είπε "κοπελιά μη φωνάζεις, δεν ήταν δικό μου το τσιγάρο που έφαγε το παιδί σου" (Έτσι για την ιστορία σας λέω οτι δεν ήταν ούτε δικό μου το τσιγάρο γιατί δεν καπνίζω και όταν έγινε αυτό το παιδί ήταν με τον πατέρα του, εγώ ήμουνα σε άλλο δωμάτιο και διάβαζα αγγελίες για δουλειά). Και θέλω λίγο να της μάθω τρόπους της "κοπελιάς". Δεν μου έφτασε η ταραχή μου, δε μου έφτασε η ταλαιπωρία που τραβήξαμε και ειδικά το παιδί μου, είχα και την "κοπελιά" να με κρίνει...Είχαν γίνει κι άλλα πιο μπροστά και αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχύλησε το ποτήρι και με έφτασε στα όριά μου...Τι κακομαθημένο είπαν το παιδί επειδή ούρλιαζε όταν της βάζαν την "πεταλούδα" (2 χρονών μωρό), τι μας έβαλαν σε κρεβάτι και μας έβαλαν να υπογράψουμε γι'αυτό ενώ μας έβαλαν μόνο και μόνο γιατί δεν είχαν κούνια, τι έβαλαν το υγιές παιδί με δύο που είχαν πυρετό και ακόμα ψάχνανε τους λόγους κι άλλα κι άλλα που δεν έχω όρεξη να γράψω γιατί τα παίρνω πάλι...


φαίνεται πως το έχουν σύστημα
ακριβώς το ίδιο είχα περάσει 4 χρόνια πριν με το γιο μιας φίλης μου.
κάποιος είχε σβήσει το τσιγάρο του σε μια γλάστρα στο μπαλκόνι, τη βρήκε το παιδί και την έφαγε. εννοείται πως πήγαμε αμέσως Παιδων.
είχε την αγωνία της η φίλη μου για το παιδί, είχε και τον π@π@ρ@ τον γιατρό να της τη λέει. το χειρότερο που της είπε ήταν "αμελείται το παιδί και μετά κλαίτε". Έγινα θηρίο. τον πήρε και τον σήκωσε τον παλιοηλίθιο.

να την κάνεις την αναφορά αλλά δυστυχώς δε νομίζω να βγάλεις και κάτι. ισως μόνο να μη είσαι τόσο θυμωμένη πια

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παλιό αλλά καλό

"Ένας οδηγός βρίσκεται μέσα στο αυτοκίνητό του, σε ένα τεράστιο μποτιλιάρισμα σε αυτοκινητόδρομο για Αθήνα. Δεν κινείται τίποτα. Ξαφνικά, ένας άνδρας του χτυπάει το τζάμι. Ο οδηγός κατεβάζει το παράθυρο:
- Τι συμβαίνει;
- Τρομοκράτες απήγαγαν τον Πρωθυπουργό Παπανδρέου και ζητούν 10 εκατομμύρια ευρώ για λύτρα, αλλιώς θα τον λούσουν με βενζίνη και θα τον κάψουν ζωντανό. Πηγαίνουμε από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο και μαζεύουμε από τους οδηγούς ό,τι μπορεί να δώσει ο... καθένας. Ο οδηγός ρωτάει:
Τι δίνει περίπου ο κάθε οδηγός;
- Γύρω στο ένα λίτρο"


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:
florentiab έγραψε:
Athin@ έγραψε:Ξέρει κάποια σε ποιόν μπορώ να στείλω μία επιστολή/παράπονα σχετικά με συμπεριφορά γιατρού στο Παίδων Αγία Σοφία;
εξαρτάται τι σου έκανε.
μια ιδέα είναι ο ιατρικός σύλλογος.
ίσως το υπουργείο υγείας (χαχαχα) ή στη διοίκηση του παίδων.
τι σου έκανε;
Στη διοίκηση σκέφτηκα κι εγώ...
Πήγα το παιδί προληπτικά γιατί υποθέσαμε οτι έφαγε τσιγάρο (μάλλον δεν έφαγε γιατί έλλειπε μικρό κομμάτι και τον καπνό τον βρήκαμε κάτω) αλλά αφού μείναμε όλο το βράδυ και για κάποιον λόγο με αναγκάσανε και άρχισα να φωνάζω, η ειδικευόμενη που την εξέτασε το βράδυ μου σήκωσε το φρύδι όσο πιο ψηλά μπορούσε και μου είπε "κοπελιά μη φωνάζεις, δεν ήταν δικό μου το τσιγάρο που έφαγε το παιδί σου" (Έτσι για την ιστορία σας λέω οτι δεν ήταν ούτε δικό μου το τσιγάρο γιατί δεν καπνίζω και όταν έγινε αυτό το παιδί ήταν με τον πατέρα του, εγώ ήμουνα σε άλλο δωμάτιο και διάβαζα αγγελίες για δουλειά). Και θέλω λίγο να της μάθω τρόπους της "κοπελιάς". Δεν μου έφτασε η ταραχή μου, δε μου έφτασε η ταλαιπωρία που τραβήξαμε και ειδικά το παιδί μου, είχα και την "κοπελιά" να με κρίνει...Είχαν γίνει κι άλλα πιο μπροστά και αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχύλησε το ποτήρι και με έφτασε στα όριά μου...Τι κακομαθημένο είπαν το παιδί επειδή ούρλιαζε όταν της βάζαν την "πεταλούδα" (2 χρονών μωρό), τι μας έβαλαν σε κρεβάτι και μας έβαλαν να υπογράψουμε γι'αυτό ενώ μας έβαλαν μόνο και μόνο γιατί δεν είχαν κούνια, τι έβαλαν το υγιές παιδί με δύο που είχαν πυρετό και ακόμα ψάχνανε τους λόγους κι άλλα κι άλλα που δεν έχω όρεξη να γράψω γιατί τα παίρνω πάλι...


Εγώ τελικά είμαι πολύ καλός άνθρωπος... 17 ημερών παω το μπέμπη στο παίδων εδώ στην Πάτρα γιατί είχε παλινδρόμηση αλλά οι γουλιές ήταν σε πολύ μεγάλη ποσότητα και εγώ νόμιζα ότι ήαν εμετός. Στα εξωτερικά η γιατρός πολύ καλή και ευγενική. Στη παθολογική όμως η "κυρία" που μας κοίταξε:

1)Με έβρισε γιατί δεν θήλαζα σωστά
2)Ο μπέμπης έκλαιγε γιατί πείναγε και προσπαθούσαν 2 να τον κρατήσουν για να τον ακροαστούν και αυτή είπε πως είναι από τα παιδιά που θες να τα πετάξεις από το παράθυρο
3) Μου μίλησε άπότομα γιατί τάιζα μεγάλες ποσότηες το μωρό (αφού ζήταγε το έβαζα στο στήθος, αφού δεν τον έβαζα σωστά στο ατήθος δεν χόρταινε) και όταν με έπιασαν τα κλάματα με ειρωνεύτηκε ότι έθιξε τη θηλάζουσα μητέρα
4) Έκανε παρατήρηση στη μαμά μου και σε μένα γιατί με άφησε να παντρευτώ στα 23 και να κάνω παιδί
5) Ενοχλήθηκε που πήρε 2 φορές η παιδίατρός μας τηλ να μάθει αν πήγαμε και αν μας εξέτασαν


Και όμως δεν σκέφτηκα νατης κάνω τίποτα δυστυχώς... Όπως δυστυχώς δεν τη στόλισα κατάλληλα για όλα αυτά αλλά επειδή φοβόμουν για τον μπέμπη έβγαλα το σκασμό και δεν μίλησα...

Είμαι καλός μ@λ@κ@ς τελικά....

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph είναι λογικό εκείνη τη στιγμή να μη αντιδράσεις. και η φίλη μου δεν έβγαλε άχνα. είχε το άγχος της για το παιδί, δεν είχε το κουράγιο να βρίσει και το γιατρό. γι αυτό το έκανα εγώ χεχεχεχε

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
florentiab έγραψε:tsiph είναι λογικό εκείνη τη στιγμή να μη αντιδράσεις. και η φίλη μου δεν έβγαλε άχνα. είχε το άγχος της για το παιδί, δεν είχε το κουράγιο να βρίσει και το γιατρό. γι αυτό το έκανα εγώ χεχεχεχε


Γιατί να μη σε έχω δίπλα μου;;; Rolling Eyes

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiph έγραψε:"]
Εγώ τελικά είμαι πολύ καλός άνθρωπος... 17 ημερών παω το μπέμπη στο παίδων εδώ στην Πάτρα γιατί είχε παλινδρόμηση αλλά οι γουλιές ήταν σε πολύ μεγάλη ποσότητα και εγώ νόμιζα ότι ήαν εμετός. Στα εξωτερικά η γιατρός πολύ καλή και ευγενική. Στη παθολογική όμως η "κυρία" που μας κοίταξε:

1)Με έβρισε γιατί δεν θήλαζα σωστά
2)Ο μπέμπης έκλαιγε γιατί πείναγε και προσπαθούσαν 2 να τον κρατήσουν για να τον ακροαστούν και αυτή είπε πως είναι από τα παιδιά που θες να τα πετάξεις από το παράθυρο
3) Μου μίλησε άπότομα γιατί τάιζα μεγάλες ποσότηες το μωρό (αφού ζήταγε το έβαζα στο στήθος, αφού δεν τον έβαζα σωστά στο ατήθος δεν χόρταινε) και όταν με έπιασαν τα κλάματα με ειρωνεύτηκε ότι έθιξε τη θηλάζουσα μητέρα
4) Έκανε παρατήρηση στη μαμά μου και σε μένα γιατί με άφησε να παντρευτώ στα 23 και να κάνω παιδί
5) Ενοχλήθηκε που πήρε 2 φορές η παιδίατρός μας τηλ να μάθει αν πήγαμε και αν μας εξέτασαν


Και όμως δεν σκέφτηκα νατης κάνω τίποτα δυστυχώς... Όπως δυστυχώς δεν τη στόλισα κατάλληλα για όλα αυτά αλλά επειδή φοβόμουν για τον μπέμπη έβγαλα το σκασμό και δεν μίλησα...

Είμαι καλός μ@λ@κ@ς τελικά....

Έχω εξοργιστεί κι ας μη σε ξέρω...Να κάνεις τώρα καταγγελία, την παλιο...Κι αν δεν θέλεις να πας και να την κάνεις ρεζίλι μπροστά στους συναδέλφους της και τους ασθενείς.

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φλώρα το ξέρω οτι δεν θα καταφέρω κάτι.Απλώς θέλω να κρατήσω "την υπόσχεση που της έδωσα". Μωρέ αν δεν ήξερα οτι θα έχανα το δίκιο μου (που το έχανα έτσι κι αλλιώς έτσι όπως φώναζα αν και δεν τις προσέβαλα ούτε μία στιγμή) θα την βούταγα απο την κοτσίδα και θα την έκανα ένα με το γραφείο...όσο ανέβαινε το φρύδι της προς τα πάνω τόσο μου ανέβαινε κι εμένα το αίμα στο κεφάλι.

Τσίπη μου δυστυχώς βρίσκουν και τα κάνουν. Αν και η δικιά μου είχε κάτι δεν ξέρω αν θα είχα κουράγιο να ασχοληθώ μαζί της. Αλλά το παιδί είναι πολύ καλά ευτυχώς και δεν το κράτησα κλειστό...

Έχω γράψει ένα μπακαλόχαρτο και θα το στείλω όπως είναι. Ούτε υπολογιστή ούτε τίποτα και θα το στείλω στον πρόεδρο του διοικητικου συμβουλίου και μάλιστα συστημένο όπως με συμβούλεψαν για να μην μπορέσουν να το "παραπετάξουν".

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bonheur έγραψε:Έχω εξοργιστεί κι ας μη σε ξέρω...Να κάνεις τώρα καταγγελία, την παλιο...Κι αν δεν θέλεις να πας και να την κάνεις ρεζίλι μπροστά στους συναδέλφους της και τους ασθενείς.
Πολύ σωστή. Έχει δίκιο.

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Athin@ έγραψε:
bonheur έγραψε:Έχω εξοργιστεί κι ας μη σε ξέρω...Να κάνεις τώρα καταγγελία, την παλιο...Κι αν δεν θέλεις να πας και να την κάνεις ρεζίλι μπροστά στους συναδέλφους της και τους ασθενείς.
Πολύ σωστή. Έχει δίκιο.

Καλα εχω σοκαριστει! Αγαπη μου ποτε εγιναν ολα αυτα;;

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε: ποτε εγιναν ολα αυτα;;
Γειά σου Βιβιανάκι...Τα δικά μας έγιναν Δευτέρα βράδυ και Τρίτη πρωί. Άσε...

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Για τα δικά μου δυστυχώς έχει περάσει καιρός... Μέσα Ιουλίου έγιναν... Και αναρωτιέμαι αν κάποιος της έχει μιλήσει για επιλόχεια κατάθλιψη που μου έριχνε ευθύνες η ηλίθια... Ναι τελικά σιτιστικοί ήταν οι λόγοι, υπερφαγία, ο μπέμπης για να κοιμηθεί ήθελε να πιπιλίσει, εγώ νόμιζα ότι πεινάει και του έδινα στήθος, δεν άντεχε και το έβγαζε... Πως να τα ξέρω αυτά πρώτη φορά μαμά σε 17 ημερών παιδί;;;

Και κάτι ακόμα. Μου έχει δώσει το μπέμπη να τον θηλάσω για να ακούσει τη κοιλιά του. Ο μπέμπης μόνο με το πάμπερς. Αυτή έχει εξοργιστεί που δεν το κρατάω σωστά και μου δείχνει αν βάζω το δάχτυλό μου κάτω από τη μύτη του, να πιέζω το στήθος για να αναπνέει το παιδί. Ο μπέμπης μου γλιστράει και τραβάω το χέρι μου για αν τον πιάσω καλύτερα και αυτή μου έβαλε τις φωνές. "Εκεί το χέρι σου σου είπα". Εκεί με έπιασαν τα κλάματα και ειρωνεύτηκε αυτή ότι έθιξε τη θηλάζουσα μητέρα...

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περαστικά στο μωράκι σας καλή μου!

Ήθελα να ήξερα, τα παιδιά αυτής της νοσοκόμας δεν έχουν πάθει ποτέ τίποτα; Όλη μέρα είναι από πάνω τους και τα προσέχει; Αν και δεν έχω παιδιά ακόμη, νομίζω πως δεν υπάρχει παιδί που να πέρασε εκείνη την ηλικία "αλώβητο". Έλεος δηλαδή με την ευκολία που κρίνουμε τους άλλους. Αμάν πια!

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσίπη δεν έχει σημασία που πέρασε καιρός. Κάνε της έγγραφη καταγγελία (αν θέλεις βέβαια) και γράψε οτι ήσουν σε επιλόχιο κατάθλιψη και τώρα επανήλθες και θέλεις απλά να ενημερώσεις. Δεν είναι τίποτα. Ένα ταχυδρομείο πας, το στέλνεις και νοιωθεις πιο καλά οτι κάτι έκανες. Μη νομίζεις οτι θα δώσουν ιδιαίτερη σημασία πάντως.

Έλενα όλοι κρίνουν τους άλλους. Η καμήλα δεν κοιτάει ποτέ την καμπούρα της.

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αχ με τους γιατρούς...Την έπαθα κι εγώ μία φορά με έναν παιδίατρο του ΙΚΑ που πήγα να μου γράψει ένα φάρμακο στη Βαγγελίτσα μου που ήταν δυσκοίλια.Ήμουν με τη νύφη μου και όχι με τον άντρα μου δυστυχώς και άκουσα ότι είμαι μία άχρηστη μάνα που δεν ταΐζω το παιδί μου και γι αυτό έγινε δυσκοίλιο.Αν ήταν ο άντρας μου δεν θα τολμούσε να πει τίποτα τέτοιο ο μ@λ@κ@ς.Κάνε ότι μπορείς της ηλίθιας να μην το ξανακάνει σε μία μάνα που έχει το φόβο της και έχει και αυτήν.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έχω εκνευριστεί τρομερά τώρα! Όσο το σκέφτομαι φουντώνω! Δηλαδή εγώ που έχω ακόμα σημάδια πάνω μου από πεσίματα που έκανα μικρή θα έπρεπε να με έχουν πάρει οι κοινωνικές υπηρεσίες για να με σώσουν από τους εγκληματίες γονείς μου που δε με πρόσεχαν! Έλεος! Κάποιοι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
didumomama έγραψε:Αχ με τους γιατρούς...Την έπαθα κι εγώ μία φορά με έναν παιδίατρο του ΙΚΑ που πήγα να μου γράψει ένα φάρμακο στη Βαγγελίτσα μου που ήταν δυσκοίλια.Ήμουν με τη νύφη μου και όχι με τον άντρα μου δυστυχώς και άκουσα ότι είμαι μία άχρηστη μάνα που δεν ταΐζω το παιδί μου και γι αυτό έγινε δυσκοίλιο.Αν ήταν ο άντρας μου δεν θα τολμούσε να πει τίποτα τέτοιο ο μ@λ@κ@ς.Κάνε ότι μπορείς της ηλίθιας να μην το ξανακάνει σε μία μάνα που έχει το φόβο της και έχει και αυτήν.

αχ μου το χει πει κι εμενα αυτο παιδιατρος στο ικα εγω απο μωρο ειχα θεμα με τη μεγαλη μου ητανε δυσκοιλια τα παντα ειχα δοκιμασει και οταν πηγα στο ικα γιατι ελειπε ο παιδιατρος μας μου την ειπε γιαυτο το λογο!(ενω πηγα για αλλον λογο) δεν μιλησα εκεινη την ωρα αλλα οταν εφευγα ειπα "δεν φτανει που σας περιμενουμε απο τις 8 και ερχεστε 9μιση μας προσβαλλετε και μες στα μουτρα μας γ@#ω το ικα μου γ@#ω!!!" κι εφυγα... αησιχτηρ δηλαδη μα δεν ντρεπονται?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mama katerina στις Τετ Σεπ 28, 2011 2:40 am, 1 φορά

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
τι ειναι αυτα τα εξοργιστικά που διαβαζω κοριτσια?????

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
didumomama έγραψε:Αχ με τους γιατρούς...Την έπαθα κι εγώ μία φορά με έναν παιδίατρο του ΙΚΑ που πήγα να μου γράψει ένα φάρμακο στη Βαγγελίτσα μου που ήταν δυσκοίλια.Ήμουν με τη νύφη μου και όχι με τον άντρα μου δυστυχώς και άκουσα ότι είμαι μία άχρηστη μάνα που δεν ταΐζω το παιδί μου και γι αυτό έγινε δυσκοίλιο.Αν ήταν ο άντρας μου δεν θα τολμούσε να πει τίποτα τέτοιο ο μ@λ@κ@ς.Κάνε ότι μπορείς της ηλίθιας να μην το ξανακάνει σε μία μάνα που έχει το φόβο της και έχει και αυτήν.

αχ μου το χει πει κι εμενα αυτο παιδιατρος στο ικα εγω απο μωρο ειχα θεμα με τη μεγαλη μου ητανε δυσκοιλια τα παντα ειχα δοκιμασει και οταν πηγα στο ικα γιατι ελειπε ο παιδιατρος μας μου την ειπε γιαυτο το λογο!(ενω πηγα για αλλον λογο) δεν μιλησα εκεινη την ωρα αλλα οταν εφευγα ειπα "δεν φτανει που σας περιμενουμε απο τις 8 και ερχεστε 9μιση μας προσβαλλετε και μες στα μουτρα μας γ@#ω το ικα μου γ@#ω!!!" κι εφυγα... αησιχτηρ δηλαδη μα δεν ντρεπονται?

εγω θα τον κοπαναγα αερα και ας γινοτανε οτι ηθελε...ντροπη τους τα λαμογια ,οι αλητες ,οι τεμπεληδες αι σιχτιρ πια .

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama katerina έγραψε:
didumomama έγραψε:Αχ με τους γιατρούς...Την έπαθα κι εγώ μία φορά με έναν παιδίατρο του ΙΚΑ που πήγα να μου γράψει ένα φάρμακο στη Βαγγελίτσα μου που ήταν δυσκοίλια.Ήμουν με τη νύφη μου και όχι με τον άντρα μου δυστυχώς και άκουσα ότι είμαι μία άχρηστη μάνα που δεν ταΐζω το παιδί μου και γι αυτό έγινε δυσκοίλιο.Αν ήταν ο άντρας μου δεν θα τολμούσε να πει τίποτα τέτοιο ο μ@λ@κ@ς.Κάνε ότι μπορείς της ηλίθιας να μην το ξανακάνει σε μία μάνα που έχει το φόβο της και έχει και αυτήν.

αχ μου το χει πει κι εμενα αυτο παιδιατρος στο ικα εγω απο μωρο ειχα θεμα με τη μεγαλη μου ητανε δυσκοιλια τα παντα ειχα δοκιμασει και οταν πηγα στο ικα γιατι ελειπε ο παιδιατρος μας μου την ειπε γιαυτο το λογο!(ενω πηγα για αλλον λογο) δεν μιλησα εκεινη την ωρα αλαλ οταν εφευγα ειπα "δεν φτανει που σας περιμενουμε απο τις 8 και ερχεστε 9μιση μας προσβαλλετε και μες στα μουτρα μας γ@#ω το ικα μου γ@#ω!!!" κι εφυγα... αησιχτηρ δηλαδη μα δεν ντρεπονται?

Δυστυχώς έπαθα τέτοιο σοκ που δεν μίλησα η χαζή.Ο επόμενος όμως θα τα ακούσει καλά για όλους που με έχουν νευριάσει κατά καιρούς.Άι συχτίρ πια.Την έχουνε δει Θεοί τρομάρα τους.

Καλά το είπες πάντως...Μπράβο σου!!!!

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:
mama katerina έγραψε:
didumomama έγραψε:Αχ με τους γιατρούς...Την έπαθα κι εγώ μία φορά με έναν παιδίατρο του ΙΚΑ που πήγα να μου γράψει ένα φάρμακο στη Βαγγελίτσα μου που ήταν δυσκοίλια.Ήμουν με τη νύφη μου και όχι με τον άντρα μου δυστυχώς και άκουσα ότι είμαι μία άχρηστη μάνα που δεν ταΐζω το παιδί μου και γι αυτό έγινε δυσκοίλιο.Αν ήταν ο άντρας μου δεν θα τολμούσε να πει τίποτα τέτοιο ο μ@λ@κ@ς.Κάνε ότι μπορείς της ηλίθιας να μην το ξανακάνει σε μία μάνα που έχει το φόβο της και έχει και αυτήν.

αχ μου το χει πει κι εμενα αυτο παιδιατρος στο ικα εγω απο μωρο ειχα θεμα με τη μεγαλη μου ητανε δυσκοιλια τα παντα ειχα δοκιμασει και οταν πηγα στο ικα γιατι ελειπε ο παιδιατρος μας μου την ειπε γιαυτο το λογο!(ενω πηγα για αλλον λογο) δεν μιλησα εκεινη την ωρα αλλα οταν εφευγα ειπα "δεν φτανει που σας περιμενουμε απο τις 8 και ερχεστε 9μιση μας προσβαλλετε και μες στα μουτρα μας γ@#ω το ικα μου γ@#ω!!!" κι εφυγα... αησιχτηρ δηλαδη μα δεν ντρεπονται?

εγω θα τον κοπαναγα αερα και ας γινοτανε οτι ηθελε...ντροπη τους τα λαμογια ,οι αλητες ,οι τεμπεληδες αι σιχτιρ πια .

Η επόμενη φορά το χει.Θα την πάθει από τον επόμενο που δεν θα είναι κοιμισμένος σαν εμένα....

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
didumomama έγραψε:
mama katerina έγραψε:
didumomama έγραψε:Αχ με τους γιατρούς...Την έπαθα κι εγώ μία φορά με έναν παιδίατρο του ΙΚΑ που πήγα να μου γράψει ένα φάρμακο στη Βαγγελίτσα μου που ήταν δυσκοίλια.Ήμουν με τη νύφη μου και όχι με τον άντρα μου δυστυχώς και άκουσα ότι είμαι μία άχρηστη μάνα που δεν ταΐζω το παιδί μου και γι αυτό έγινε δυσκοίλιο.Αν ήταν ο άντρας μου δεν θα τολμούσε να πει τίποτα τέτοιο ο μ@λ@κ@ς.Κάνε ότι μπορείς της ηλίθιας να μην το ξανακάνει σε μία μάνα που έχει το φόβο της και έχει και αυτήν.

αχ μου το χει πει κι εμενα αυτο παιδιατρος στο ικα εγω απο μωρο ειχα θεμα με τη μεγαλη μου ητανε δυσκοιλια τα παντα ειχα δοκιμασει και οταν πηγα στο ικα γιατι ελειπε ο παιδιατρος μας μου την ειπε γιαυτο το λογο!(ενω πηγα για αλλον λογο) δεν μιλησα εκεινη την ωρα αλαλ οταν εφευγα ειπα "δεν φτανει που σας περιμενουμε απο τις 8 και ερχεστε 9μιση μας προσβαλλετε και μες στα μουτρα μας γ@#ω το ικα μου γ@#ω!!!" κι εφυγα... αησιχτηρ δηλαδη μα δεν ντρεπονται?

Δυστυχώς έπαθα τέτοιο σοκ που δεν μίλησα η χαζή.Ο επόμενος όμως θα τα ακούσει καλά για όλους που με έχουν νευριάσει κατά καιρούς.Άι συχτίρ πια.Την έχουνε δει Θεοί τρομάρα τους.

Καλά το είπες πάντως...Μπράβο σου!!!!

εννοειται πως δεν ξαναπατησα το ποδι μου τωρα παει ο αντρας μου και γραφει τα εμβολια αλλα εγω δεν μπορω να κρατηθω αμα δεν μιλησω θα σκασω...

αυτο βεβαια δεν ειναι ΠΑΝΤΑ καλο Embarassed

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις