Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
186 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 186 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε: ειναι λοιπον καλυτερα να βαλει ενα ρουχο ποιοτικο στο πολυ ευαισθητο δερματακι του παρα να γεννηθει σε μια σουπερ ντουπερ κλινικη !

πως εισαι σιγουρη ομως οτι το 'ποιοτικο ρουχο' του καταστηματος δεν περιεχει χημικά και αλλα τοξικα που μαλλον σαυτα αναφερεσαι φιλη μου.
και πως ξερεις οτι δεν ειναι προϊον απο sweat shops της Ινδιας και του Πακισταν ή της Κινας (ας πούμε) το ρουχαλακι/παπουτσακι του σουπερ ντούπερ καταστήματος?

στην λαικη εχω βρει στοκ ρουχα απο αλυσιδες καταστηματων που ψωνιζουν ολοι.
τι το κακο δλδ εχει αυτη η ποιοτητα? απο το ιδιο εργοστασιο δεν βγηκαν?

Σχεδόν τα πάντα πλέον είναι κινέζικα..όλες οι μεγάλες γνωστές εταιρείες ρουχων, παιχνιδιων, παπουτσιών κλπ κλπ
έχουν μεταφέρει τα εργοστάσια τους στην Κινα γιατί έχουν φθηνά εργατικά χέρια...αλλά οι τιμές είναι το ίδιο υψηλές. Υπάρχουν και ελληνικές βιοτεχνίες που φτιάχνουν παιδικά ρουχαλάκια και εσώρουχα, ακόμα και παπούτσακια σε οικονομικές τιμές και είναι το ίδιο καλά με των καταστημάτων που αισχροκερδούν και πουλάνε μόνο όνομα...

Γιατί να πληρώσω 20-30 ευρώ ενα φορμάκι calvin klein πχ που έχω δει και έμεινα με ανοιχτό το στόμα Πόσο με επηρρέασε η οικονομική κρίση - Σελίδα 5 606100 , για το μωρό που θα το φορέσει 2 μήνες και πολύ λέω!!!

Οπότε θα προτιμούσα σίγουρα να γεννήσω με ασφάλεια το παιδί μου σε μια κλινική που είναι σημαντικότερο...

Υ.Σ Με ασφάλεια γεννάς και σε νοσοκομείο, απλά είναι θέμα και το πως νιώθει κάθε γυναίκα με τον ιατρό της (για να μη παρεξηγηθώ)

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε: ειναι λοιπον καλυτερα να βαλει ενα ρουχο ποιοτικο στο πολυ ευαισθητο δερματακι του παρα να γεννηθει σε μια σουπερ ντουπερ κλινικη !

πως εισαι σιγουρη ομως οτι το 'ποιοτικο ρουχο' του καταστηματος δεν περιεχει χημικά και αλλα τοξικα που μαλλον σαυτα αναφερεσαι φιλη μου.
και πως ξερεις οτι δεν ειναι προϊον απο sweat shops της Ινδιας και του Πακισταν ή της Κινας (ας πούμε) το ρουχαλακι/παπουτσακι του σουπερ ντούπερ καταστήματος?

στην λαικη εχω βρει στοκ ρουχα απο αλυσιδες καταστηματων που ψωνιζουν ολοι.
τι το κακο δλδ εχει αυτη η ποιοτητα? απο το ιδιο εργοστασιο δεν βγηκαν?

γιατι ψωνιζω συγκεκριμενα !! φανελακια ερσα - μινερβακια , καλσον - καλτσακια ΜΟΝΟ απο την ερσα παπουτσια συγκεκριμενη μαρκα και ρουχα απο laredout ,benetton next και αλοιμονο να μην μπορουμε να ξεχωρισουμε ενα βαμβακερο ρουχο απο ενα ναυλον ! τελος παντων δεν ειχα σκοπο να κοντραριστω με κανεναν ! ειναι αποψη μου μπορειτε να μην την χεστειτε αλλα απλα να την σεβαστειτε !

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε: ειναι λοιπον καλυτερα να βαλει ενα ρουχο ποιοτικο στο πολυ ευαισθητο δερματακι του παρα να γεννηθει σε μια σουπερ ντουπερ κλινικη !

πως εισαι σιγουρη ομως οτι το 'ποιοτικο ρουχο' του καταστηματος δεν περιεχει χημικά και αλλα τοξικα που μαλλον σαυτα αναφερεσαι φιλη μου.
και πως ξερεις οτι δεν ειναι προϊον απο sweat shops της Ινδιας και του Πακισταν ή της Κινας (ας πούμε) το ρουχαλακι/παπουτσακι του σουπερ ντούπερ καταστήματος?

στην λαικη εχω βρει στοκ ρουχα απο αλυσιδες καταστηματων που ψωνιζουν ολοι.
τι το κακο δλδ εχει αυτη η ποιοτητα? απο το ιδιο εργοστασιο δεν βγηκαν?

Σχεδόν τα πάντα πλέον είναι κινέζικα..όλες οι μεγάλες γνωστές εταιρείες ρουχων, παιχνιδιων, παπουτσιών κλπ κλπ
έχουν μεταφέρει τα εργοστάσια τους στην Κινα γιατί έχουν φθηνά εργατικά χέρια...αλλά οι τιμές είναι το ίδιο υψηλές. Υπάρχουν και ελληνικές βιοτεχνίες που φτιάχνουν παιδικά ρουχαλάκια και εσώρουχα, ακόμα και παπούτσακια σε οικονομικές τιμές και είναι το ίδιο καλά με των καταστημάτων που αισχροκερδούν και πουλάνε μόνο όνομα...

Γιατί να πληρώσω 20-30 ευρώ ενα φορμάκι calvin klein πχ που έχω δει και έμεινα με ανοιχτό το στόμα Πόσο με επηρρέασε η οικονομική κρίση - Σελίδα 5 606100 , για το μωρό που θα το φορέσει 2 μήνες και πολύ λέω!!!

Οπότε θα προτιμούσα σίγουρα να γεννήσω με ασφάλεια το παιδί μου σε μια κλινική που είναι σημαντικότερο...

Υ.Σ Με ασφάλεια γεννάς και σε νοσοκομείο, απλά είναι θέμα και το πως νιώθει κάθε γυναίκα με τον ιατρό της (για να μη παρεξηγηθώ)

μονο τοσα?αα,να το παρουμε!ειναι ευκαιρια μεγαλη!μη σου πω να στοκαρουμε τα Καλβιν για να εχουμε στις δυσκολες μερες. Smile

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε: ειναι λοιπον καλυτερα να βαλει ενα ρουχο ποιοτικο στο πολυ ευαισθητο δερματακι του παρα να γεννηθει σε μια σουπερ ντουπερ κλινικη !

πως εισαι σιγουρη ομως οτι το 'ποιοτικο ρουχο' του καταστηματος δεν περιεχει χημικά και αλλα τοξικα που μαλλον σαυτα αναφερεσαι φιλη μου.
και πως ξερεις οτι δεν ειναι προϊον απο sweat shops της Ινδιας και του Πακισταν ή της Κινας (ας πούμε) το ρουχαλακι/παπουτσακι του σουπερ ντούπερ καταστήματος?

στην λαικη εχω βρει στοκ ρουχα απο αλυσιδες καταστηματων που ψωνιζουν ολοι.
τι το κακο δλδ εχει αυτη η ποιοτητα? απο το ιδιο εργοστασιο δεν βγηκαν?

γιατι ψωνιζω συγκεκριμενα !! φανελακια ερσα - μινερβακια , καλσον - καλτσακια ΜΟΝΟ απο την ερσα παπουτσια συγκεκριμενη μαρκα και ρουχα απο laredout ,benetton next και αλοιμονο να μην μπορουμε να ξεχωρισουμε ενα βαμβακερο ρουχο απο ενα ναυλον ! τελος παντων δεν ειχα σκοπο να κοντραριστω με κανεναν ! ειναι αποψη μου μπορειτε να μην την χεστειτε αλλα απλα να την σεβαστειτε !

ορθογραφικο λαθος !! συγνωμη ηθελα να πω οτι μπορει να μην την δεχτειτε αλλα να την σεβαστειτε

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε: ειναι λοιπον καλυτερα να βαλει ενα ρουχο ποιοτικο στο πολυ ευαισθητο δερματακι του παρα να γεννηθει σε μια σουπερ ντουπερ κλινικη !

πως εισαι σιγουρη ομως οτι το 'ποιοτικο ρουχο' του καταστηματος δεν περιεχει χημικά και αλλα τοξικα που μαλλον σαυτα αναφερεσαι φιλη μου.
και πως ξερεις οτι δεν ειναι προϊον απο sweat shops της Ινδιας και του Πακισταν ή της Κινας (ας πούμε) το ρουχαλακι/παπουτσακι του σουπερ ντούπερ καταστήματος?

στην λαικη εχω βρει στοκ ρουχα απο αλυσιδες καταστηματων που ψωνιζουν ολοι.
τι το κακο δλδ εχει αυτη η ποιοτητα? απο το ιδιο εργοστασιο δεν βγηκαν?

γιατι ψωνιζω συγκεκριμενα !! φανελακια ερσα - μινερβακια , καλσον - καλτσακια ΜΟΝΟ απο την ερσα παπουτσια συγκεκριμενη μαρκα και ρουχα απο laredout ,benetton next και αλοιμονο να μην μπορουμε να ξεχωρισουμε ενα βαμβακερο ρουχο απο ενα ναυλον ! τελος παντων δεν ειχα σκοπο να κοντραριστω με κανεναν ! ειναι αποψη μου μπορειτε να μην την χεστειτε αλλα απλα να την σεβαστειτε !

συζητηση δεν κανουμε?

θελω πολυ απλα να πω οτι αν ξερεις να ψωνιζεις και να ξεχωριζεις τις ποιοτητες - απο παντου μπορεις να βρεις 'καλα' κομματια.
δεν θα πας στο παζαρι να ψωνισεις τσαντα που μυριζει φορμολη και κολλαει η γλιτσα στο χερι σου- ουτε θα παρεις κατι που το πιανεις και καταλαβαινεις οτι θα το πεταξεις σε 1 βδομαδα μονο κ μονο επειδη κοστιζει λιγο.
απλα θεωρω οτι ειναι πολυ σχετικα ολα αυτα με τα 'καλα' μαγαζια.
στο παζαρι εχω βρει κομματι γνωστης αγγλικης φιρμας μια βδομαδα αφου το εφερα απο την Αγγλια. ακριβως το ιδιο με το ταμπελακι του. που να το ηξερα??
μεχρι Ben Sherman κομματια εχω βρει που σε καταστηματα τα μοσχοπουλαν λογω του οτι ειναι εισαγωγης.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
koukida έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε: ειναι λοιπον καλυτερα να βαλει ενα ρουχο ποιοτικο στο πολυ ευαισθητο δερματακι του παρα να γεννηθει σε μια σουπερ ντουπερ κλινικη !

πως εισαι σιγουρη ομως οτι το 'ποιοτικο ρουχο' του καταστηματος δεν περιεχει χημικά και αλλα τοξικα που μαλλον σαυτα αναφερεσαι φιλη μου.
και πως ξερεις οτι δεν ειναι προϊον απο sweat shops της Ινδιας και του Πακισταν ή της Κινας (ας πούμε) το ρουχαλακι/παπουτσακι του σουπερ ντούπερ καταστήματος?

στην λαικη εχω βρει στοκ ρουχα απο αλυσιδες καταστηματων που ψωνιζουν ολοι.
τι το κακο δλδ εχει αυτη η ποιοτητα? απο το ιδιο εργοστασιο δεν βγηκαν?

Σχεδόν τα πάντα πλέον είναι κινέζικα..όλες οι μεγάλες γνωστές εταιρείες ρουχων, παιχνιδιων, παπουτσιών κλπ κλπ
έχουν μεταφέρει τα εργοστάσια τους στην Κινα γιατί έχουν φθηνά εργατικά χέρια...αλλά οι τιμές είναι το ίδιο υψηλές. Υπάρχουν και ελληνικές βιοτεχνίες που φτιάχνουν παιδικά ρουχαλάκια και εσώρουχα, ακόμα και παπούτσακια σε οικονομικές τιμές και είναι το ίδιο καλά με των καταστημάτων που αισχροκερδούν και πουλάνε μόνο όνομα...

Γιατί να πληρώσω 20-30 ευρώ ενα φορμάκι calvin klein πχ που έχω δει και έμεινα με ανοιχτό το στόμα Πόσο με επηρρέασε η οικονομική κρίση - Σελίδα 5 606100 , για το μωρό που θα το φορέσει 2 μήνες και πολύ λέω!!!

Οπότε θα προτιμούσα σίγουρα να γεννήσω με ασφάλεια το παιδί μου σε μια κλινική που είναι σημαντικότερο...

Υ.Σ Με ασφάλεια γεννάς και σε νοσοκομείο, απλά είναι θέμα και το πως νιώθει κάθε γυναίκα με τον ιατρό της (για να μη παρεξηγηθώ)

μονο τοσα?αα,να το παρουμε!ειναι ευκαιρια μεγαλη!μη σου πω να στοκαρουμε τα Καλβιν για να εχουμε στις δυσκολες μερες. Smile

Ναι το αφεντικό τρελάθηκε και τα δίνει τζάμπα...σκέτη κοροιδία πάντως είναι...ειδικα για μεγέθη 0-3 μηνών να έχει τέτοια τιμή..μη τρελαθούμε κιόλας....

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω παντως γεννησα στην ιδιωτικη κλινικη, του γιατρου μου, μου στοιχισε μονο 1700 ευρω, τελεια γεννα, γιατρος, μαιες, αναισθησιολογος πανω απο το κεφαλι μου ολη την ωρα, στο δωματιο ημουν μονη με το μωρο μου συνεχεια διπλα μου, ειχα την ησυχια μου, εκανα οτι ηθελα και δε μετανιωσα και καθολου!
Η αδερφη μου ειχε γεννησει Ιασω, ειχε δωσει ενα σωρο λεφτα, και ηταν σε 3κλινο δωματιο..(στην ουσια 6κλινο με ενα παραβαν στη μεση).
Και αυτο που δε μου αρεσε καθολου ηταν οτι κοσμος πηγαινε κι ερχοταν συνεχεια...

Η καθε κοπελα επιλεγει που θα γεννησει καταρχας συμφωνα με τα λεφτα της και μετα με το πως θα νιωθει καλυτερα εκεινη!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΑΝΤΕΧΑ ΠΟΛΛΑ ΩΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Κ ΜΑΡΚΕΤ ΔΕ ΠΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕ ΞΕΡΩΑΛΛΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ Κ ΛΥΓΙΖΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Κ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΡΑ ΕΓΩ.Κ ΓΩ ςΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ Κ ΑΠΟ ΛΑΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥΦΑ Κ ΔΕ ΤΑ ΦΟΡΑΩ..

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΑΝΤΕΧΑ ΠΟΛΛΑ ΩΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Κ ΜΑΡΚΕΤ ΔΕ ΠΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕ ΞΕΡΩΑΛΛΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ Κ ΛΥΓΙΖΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Κ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΡΑ ΕΓΩ.Κ ΓΩ ςΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ Κ ΑΠΟ ΛΑΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥΦΑ Κ ΔΕ ΤΑ ΦΟΡΑΩ..

στην ουσια οικονομια δεν γινεται ! αγοραζεις ενα ρουχο το οποιο ξεφτιζει , μπαινει ,χαλαει εν ολιγοις και δεν το ξαναφορας !

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΑΝΤΕΧΑ ΠΟΛΛΑ ΩΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Κ ΜΑΡΚΕΤ ΔΕ ΠΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕ ΞΕΡΩΑΛΛΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ Κ ΛΥΓΙΖΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Κ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΡΑ ΕΓΩ.Κ ΓΩ ςΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ Κ ΑΠΟ ΛΑΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥΦΑ Κ ΔΕ ΤΑ ΦΟΡΑΩ..

στην ουσια οικονομια δεν γινεται ! αγοραζεις ενα ρουχο το οποιο ξεφτιζει , μπαινει ,χαλαει εν ολιγοις και δεν το ξαναφορας !



εμένα πιο πολύ μου κάνει εντύπωση που ένας συνάνθρωπός μου δεν έχει λεφτά πολλές φορές να πάει ούτε σούπερ!!!!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΑΝΤΕΧΑ ΠΟΛΛΑ ΩΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Κ ΜΑΡΚΕΤ ΔΕ ΠΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕ ΞΕΡΩΑΛΛΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ Κ ΛΥΓΙΖΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Κ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΡΑ ΕΓΩ.Κ ΓΩ ςΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ Κ ΑΠΟ ΛΑΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥΦΑ Κ ΔΕ ΤΑ ΦΟΡΑΩ..

στην ουσια οικονομια δεν γινεται ! αγοραζεις ενα ρουχο το οποιο ξεφτιζει , μπαινει ,χαλαει εν ολιγοις και δεν το ξαναφορας !



εμένα πιο πολύ μου κάνει εντύπωση που ένας συνάνθρωπός μου δεν έχει λεφτά πολλές φορές να πάει ούτε σούπερ!!!!


ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΕΙΝΑ ΚΑΤΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΤΣΙ..

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
στην ουσια οικονομια δεν γινεται ! αγοραζεις ενα ρουχο το οποιο ξεφτιζει , μπαινει ,χαλαει εν ολιγοις και δεν το ξαναφορας !
Ρε παιδια, η λαϊκή δεν ειναι ένα σημείο όπου σου πασάρουν ρουχα με το ζόρι! Θα το δεις το ρουχο, αν σου κάνει και σου φαινεται οκ θα το πάρεις, αν σου φαινεται εντελώς παρτάλι, το αφήνεις! Κανεις δεν ειπε οτι εχει μονο μάρκες, αλλά δεν ειναι όλα τα ρουχα της λαϊκής το ίδιο!
Rolling Eyes Rolling Eyes

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
florentiab έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ Κ ΑΝΤΕΧΑ ΠΟΛΛΑ ΩΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ Κ ΜΑΡΚΕΤ ΔΕ ΠΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕ ΞΕΡΩΑΛΛΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΜΟΥ Κ ΛΥΓΙΖΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Κ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΞΟΔΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΡΑ ΕΓΩ.Κ ΓΩ ςΧΩ ΨΩΝΙΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ Κ ΑΠΟ ΛΑΙΚΗ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥΦΑ Κ ΔΕ ΤΑ ΦΟΡΑΩ..

στην ουσια οικονομια δεν γινεται ! αγοραζεις ενα ρουχο το οποιο ξεφτιζει , μπαινει ,χαλαει εν ολιγοις και δεν το ξαναφορας !



εμένα πιο πολύ μου κάνει εντύπωση που ένας συνάνθρωπός μου δεν έχει λεφτά πολλές φορές να πάει ούτε σούπερ!!!!


ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΕΙΝΑ ΚΑΤΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΤΣΙ..


το ξέρω κοριτσάκι μου! είναι πολύ ζόρικα τα πράγματα.
γι αυτό λέω να μην κολλάμε σε βλακείες. δεν έχει σημασία από που αγοράσαμε ένα φανελάκι. σημασία έχουν μόνο οι άνθρωποι. καλό θα είναι να σκεφτόμαστε κάπου κάπου και τους άλλους, πως αισθάνονται, πως περνάνε

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομίζω ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα να μιλήσω... λοιπόν , όταν ξεκινάει ο μήνας, μόλις έχουμε πληρωθεί και είμαστε πιο άνετα λέω θα το παλέψουμε (παρεμπιπτόντως είμαστε και οι 2 γενιά των 700€ με 0 βοήθεια από τους δικούς μιας και άνεργοι και οι 2 .. και απειροελάχιστη βοήθεια από τους δικούς του, κανα κρεατικό μια στο τόσο, κανα αυγό ...τέτοια πράγματα, και όχι συνέχεια) τα πάγια μας έξοδα μας τρώνε τον ένα μισθό (εννοώ λογαριασμοί, ενοίκιο, δόση για το αυτοκίνητο-την τv και το ψυγείο) ... εγώ ήμουν πάντα μαθημένη σε λίγα αλλά ο αρραβωνιαστικός μου όσο ήταν στους δικούς του καλοπερνούσε (μονο 2 χρόνια μένουμε μαζί-ειμαστε σύνολο 10)...λίγο το σουπερμαρκετ (μόνο τα απαραίτητα πια) λίγο οι βενζίνη για την δουλειά γιατί είναι μακριά, δν προλαβαίνει να τελειώσει ο μήνας και έχουμε ξεμείνει, βόλτα δν πάμε πια πουθενά!!Μόνο σε σπίτια απο φίλους, αλλά κι εκεί παλι λεφτά θα χαλάσουμε για να φάμε (θα παραγγείλουμε) η να πιούμε κάτι, εκτός κι αν θα είναι καφές γιατί είναι φοιτητοκαταστάσεις και κανείς δν μαγειρεύει όταν έρχεται κόσμος, άρα δν το κανουμε συχνά ούτε αυτό.... κι εκεί με πιάνει μαύρη απογοήτευση! Είμαστε στην προσπάθεια για μωράκι και μόλις μας τελειώνουν τα λεφτά το μετανιώνω και παρακαλάω να μην έμεινα και αυτή τη φορά... στην αρχή του μήνα παρακαλάω να είναι αυτός ο τυχερός μήνας και στο τέλος παρακαλάω να μην πετύχει!! Δν έχουμε καθόλου λεφτά κρατημένα και στον άντρα μου συζητιέται ότι ίσως διώξουν άτομα ίσως κάνουν μείωση μισθού Crying or Very sad Το άγχος μου βαράει κόκκινο! Νιώθω ότι ακόμη και στο Δημόσιο που λέω να πάω να γεννήσω δν θα έχω λεφτά να "φακελώσω" τον γιατρό.. εδώ δν ξέρω αν θα έχω για τα νοσήλια!! Μήπως είμαι τρελή τελικά που θέλω μωρό? Μήπως να καθήσουμε μαγκούφηδες? Τι μου φταίει το παιδάκι να το φέρω σε μια τέτοια κατάσταση? Έζησα πολύ φτωχικά σαν παιδάκι και δν μου άρεσε καθόλου και τώρα νιώθω πολύυυυ άσχημα που μάλλον θα επιβάλλω χειρότερες συνθήκες στο δικό μου παιδί!!
Φοβάμαι ότι αν κάνω παιδί τα οικονομικά μας θα πάνε κάτω κι από τον πάτο....και δν ξέρω αν θα μπορέσει να συμβιβαστεί ο άντρας μου με αυτό (μιας και καλομαθημένος όπως είπα)...παρόλο που όλο λέει το'χουμε!!Μη μασας!!Το λέει γιατί δν ξέρει μάλλον τι τον περιμένει! (Ελπίζω να είναι μόνο φόβοι μου αυτοί, αλλά όταν δν έχεις ζήσει δύσκολα, μόνο το φαντάζεσαι...δν έχει καμία σχέση η πραγματικότητα όμως!)

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:
mamavivo έγραψε:πως ειναι να γεννας σε εφημερια αραγε?
μια φιλη θα γεννησει ετσι σε ενα μηνα στο ελενα
και αλλη μια κοπελιτσα απο εδω

ε ενταξει δεν θα το εκανα ποτε !! τωρα οσες το κανουν θα εχουν τους λογους τους !! και μην νομιζεται πως δεν θα πληρωσουν !!

το εχω ξαναπει, και θα το πω και τωρα μιας κ το αναφερετε παλι...
2 παιδια γεννησα σε δημοσια νοσοκομεια της πολης μου, και τα 2 σε ημερα εφημεριας. κι αυτο ηταν επιλογη μου!! δεν καταλαβα ομως την ερωτηση "πως ειναι να γεννας σε εφημερια"... απο ποια αποψη δηλαδη? εγω εμεινα απολυτα ευχαριστημενη και τις δυο φορες.. και δεν το εκανα απο οικονομικη αποψη, γιατι η οικονομικη μας κατασταση ηταν αριστη ειδικα στην πρωτη γεννα, αλλα δεν ηθελα να σπαταλησω τοσα χρηματα ασκοπα.. αντιθετως το εκανα απο θεμα ασφαλειας του δημοσιου νοσοκομειου περισσοτερο. τι παραπανω θα μου προσφερε το ιδιωτικο, η' ο δικος μου γιατρος? οσο για την πληρωμη που λετε, δεν ξερω τι ισχυει γενικα..αλλα εγω σαν ανασφαλιστη που ημουν εδωσα πολυ λιγα χρηματα για τα νοσηλεια- 320 κ 240 ευρω αντιστοιχα.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα του που αισθανεσαι ασφάλεια ειναι πολυ υποκειμενικό. αν μου ελεγαν οτι θα γεννησω στο Δ.Ν.της πόλης μου θα με ελουζε κρύος ιδρώτας γιατι τους εχω 'ζησει'.

και το θεμα με την αμοιβη στα νοσοκομεια διαβαζω οτι αλλαζει-ανεβαινουν κατακόρυφα οι τιμες............

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:Νομίζω ότι εδώ ταιριάζει καλύτερα να μιλήσω... λοιπόν , όταν ξεκινάει ο μήνας, μόλις έχουμε πληρωθεί και είμαστε πιο άνετα λέω θα το παλέψουμε (παρεμπιπτόντως είμαστε και οι 2 γενιά των 700€ με 0 βοήθεια από τους δικούς μιας και άνεργοι και οι 2 .. και απειροελάχιστη βοήθεια από τους δικούς του, κανα κρεατικό μια στο τόσο, κανα αυγό ...τέτοια πράγματα, και όχι συνέχεια) τα πάγια μας έξοδα μας τρώνε τον ένα μισθό (εννοώ λογαριασμοί, ενοίκιο, δόση για το αυτοκίνητο-την τv και το ψυγείο) ... εγώ ήμουν πάντα μαθημένη σε λίγα αλλά ο αρραβωνιαστικός μου όσο ήταν στους δικούς του καλοπερνούσε (μονο 2 χρόνια μένουμε μαζί-ειμαστε σύνολο 10)...λίγο το σουπερμαρκετ (μόνο τα απαραίτητα πια) λίγο οι βενζίνη για την δουλειά γιατί είναι μακριά, δν προλαβαίνει να τελειώσει ο μήνας και έχουμε ξεμείνει, βόλτα δν πάμε πια πουθενά!!Μόνο σε σπίτια απο φίλους, αλλά κι εκεί παλι λεφτά θα χαλάσουμε για να φάμε (θα παραγγείλουμε) η να πιούμε κάτι, εκτός κι αν θα είναι καφές γιατί είναι φοιτητοκαταστάσεις και κανείς δν μαγειρεύει όταν έρχεται κόσμος, άρα δν το κανουμε συχνά ούτε αυτό.... κι εκεί με πιάνει μαύρη απογοήτευση! Είμαστε στην προσπάθεια για μωράκι και μόλις μας τελειώνουν τα λεφτά το μετανιώνω και παρακαλάω να μην έμεινα και αυτή τη φορά... στην αρχή του μήνα παρακαλάω να είναι αυτός ο τυχερός μήνας και στο τέλος παρακαλάω να μην πετύχει!! Δν έχουμε καθόλου λεφτά κρατημένα και στον άντρα μου συζητιέται ότι ίσως διώξουν άτομα ίσως κάνουν μείωση μισθού Crying or Very sad Το άγχος μου βαράει κόκκινο! Νιώθω ότι ακόμη και στο Δημόσιο που λέω να πάω να γεννήσω δν θα έχω λεφτά να "φακελώσω" τον γιατρό.. εδώ δν ξέρω αν θα έχω για τα νοσήλια!! Μήπως είμαι τρελή τελικά που θέλω μωρό? Μήπως να καθήσουμε μαγκούφηδες? Τι μου φταίει το παιδάκι να το φέρω σε μια τέτοια κατάσταση? Έζησα πολύ φτωχικά σαν παιδάκι και δν μου άρεσε καθόλου και τώρα νιώθω πολύυυυ άσχημα που μάλλον θα επιβάλλω χειρότερες συνθήκες στο δικό μου παιδί!!
Φοβάμαι ότι αν κάνω παιδί τα οικονομικά μας θα πάνε κάτω κι από τον πάτο....και δν ξέρω αν θα μπορέσει να συμβιβαστεί ο άντρας μου με αυτό (μιας και καλομαθημένος όπως είπα)...παρόλο που όλο λέει το'χουμε!!Μη μασας!!Το λέει γιατί δν ξέρει μάλλον τι τον περιμένει! (Ελπίζω να είναι μόνο φόβοι μου αυτοί, αλλά όταν δν έχεις ζήσει δύσκολα, μόνο το φαντάζεσαι...δν έχει καμία σχέση η πραγματικότητα όμως!)

boubou...ετσι ειμαστε πολλοι Ελληνες σημερα.Κ με παιδια κ χωρις παιδια.
Αν σου ερθει ενα μωρακι -με το καλο κ στο ευχομαι- θα εχεις να παλεψεις για εναν ακομα λογο σε αυτη την χωρα. Ολα τα κανεις,με λιγοτερα σιγουρα,αλλα θα τα βγαλεις περα.Αφου εχεις περασει κ συ τα ζορια σου εισαι μαθημενη.Κ ο αντρας σου θα ανταπεξελθει. Δεξου αυτο που λεει,η μιση δυναμη εισαι εσυ κ η εμπιστοσυνη σου γι αυτον.

CHRISLA2216 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:
mamavivo έγραψε:πως ειναι να γεννας σε εφημερια αραγε?
μια φιλη θα γεννησει ετσι σε ενα μηνα στο ελενα
και αλλη μια κοπελιτσα απο εδω

ε ενταξει δεν θα το εκανα ποτε !! τωρα οσες το κανουν θα εχουν τους λογους τους !! και μην νομιζεται πως δεν θα πληρωσουν !!

το εχω ξαναπει, και θα το πω και τωρα μιας κ το αναφερετε παλι...
2 παιδια γεννησα σε δημοσια νοσοκομεια της πολης μου, και τα 2 σε ημερα εφημεριας. κι αυτο ηταν επιλογη μου!! δεν καταλαβα ομως την ερωτηση "πως ειναι να γεννας σε εφημερια"... απο ποια αποψη δηλαδη? εγω εμεινα απολυτα ευχαριστημενη και τις δυο φορες.. και δεν το εκανα απο οικονομικη αποψη, γιατι η οικονομικη μας κατασταση ηταν αριστη ειδικα στην πρωτη γεννα, αλλα δεν ηθελα να σπαταλησω τοσα χρηματα ασκοπα.. αντιθετως το εκανα απο θεμα ασφαλειας του δημοσιου νοσοκομειου περισσοτερο. τι παραπανω θα μου προσφερε το ιδιωτικο, η' ο δικος μου γιατρος? οσο για την πληρωμη που λετε, δεν ξερω τι ισχυει γενικα..αλλα εγω σαν ανασφαλιστη που ημουν εδωσα πολυ λιγα χρηματα για τα νοσηλεια- 320 κ 240 ευρω αντιστοιχα.

Να σου πω πως το εννουμε εδω στην Αθηνα,στα μεγαλα μαιευτηρια οπως ειναι το Ελενα κ το Αλεξανδρα.Στο Ελενα μιλαμε για 12.000 γενησεις τον χρονο,και αλλες χιλιαδες γυναικολογικα περιστατικα. Με λιγο προσωπικο...μπορεις να φανταστεις τι γινεται οταν εφημερευουν? Ο γυναικολογος μου καποια στιγμη που πηγα να τον δω ηταν εκει 2 24ωρα!!!πως να αποδοσει αυτος ο ανθρωπος?Εδω επαθε εμφραγμα την ωρα της δουλειας κ τον ειχαν στο χειρουργειο με τις επιτοκους....ειναι τοσο μεγαλη η πιεση της δουλειας για ολο το προσωπικο ,γινεται της κακομοιρας σε νορμαλ μερες οχι οταν εφημερευει. Δεν ειναι θεμα εμπιστοσυνης -για μενα,σιγουρα- αλλα ειναι κλαταρισμενοι οι ανθρωποι!(για αν το πω κ επιστημονικα Razz )

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις