Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
202 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 202 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Διάβασα όλη τη συζήτηση και κατάλαβα πολλά πράματα, όσον αφορά την οικονομική κατάσταση πολλών και του περισσότερου κόσμου γύρω μας αυτή τη στιγμή... Πραγματικά, στα 26 χρόνια που ζω, δεν έχω νιώσει ποτέ τόση απελπισία, απογοήτευση και πιάνω τον εαυτό μου να μην έχει φιλοδοξίες πλέον και όνειρα, εκτός αυτού αισθάνομαι και φόβο (σε σημείο μανίας καταδίωξης) όταν βγαίνω και περπατάω στον δρόμο με το μωρό μου, με τις φάτσες που βλέπω και με την εγκληματικότητα που υπάρχει πια, σε σκοτώνουν για πλάκα.

Την Ελλάδα, το έβαλαν σκοπό κάποιοι να την πεθάνουν, αλλά πιστεύω δεν θα τα καταφέρουν.

Το βιοτικό επίπεδο της Ελλάδας θα είναι σαν του 1944..και οι μισθοί είπε ο Βενιζέλος στα επίπεδα του 2004!! Για ποιο λόγο να γίνεται αυτό? Ο Λακης είπε κάτι πολύ σωστό σημερα...Καλούμαστε να πληρώσουμε για αυτά που έκλεψαν οι πολιτικοί! Και από πάνω έχουν και άσυλο οι καραγκιόζηδες!!

Είμαι άνεργη από τον Ιούλιο και τώρα πια ζούμε και περνάμε τσιμα τσιμα κάθε μήνα...ίσα τις υποχρεώσεις και κανένα σουπερ μαρκετ..και αυτό συνεταιρικό με τους δικούς μου..ένα φαί φτιάχνουμε κάθε μέρα για την οικογένεια μου και τους γονείς μου και τρώμε σε ένα σπίτι..τι να κάνεις οικονομία είναι και αυτό...Θα ζούμε οπως παλιά σε λίγο καιρό, που έμεναν σε ένα σπίτι, παππούδες, γιαγιάδες, γονείς ξαδέρφια, εγγόνια, δισέγγονα κλπ κλπ...

Για καλό και για κακό πάντως, επειδή έρχεται δύσκολος χειμώνας και έχουν ακουστεί τρελά πράματα, για στάσεις πληρωμών, για επιστράτευση κλπ κλπ.. που μπορεί να είναι και σαχλαμάρες βέβεια αυτά, κάντε την καβάντζα σας από τρόφιμα μεγάλης διάρκειας, δε ξέρουμε τι θα συμβεί!!!!!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δε σας διαβασα ολες η αληθεια και θα απαντησω για μενα..
Λοιπον εμας η λεγομενη οικονομικη κριση μας εκανε παρα πολυ καλο! εχουμε εναν μισθο μονο του αντρα μου στο σπιτι και μη νομιζεται τιποτα μεγαλο γυρω στα 1300-1500. εχουμε 2 παιδια 7-5 χρονων και απο μερα σε μερα ερχετε το και το 3ο στον κοσμο Very Happy
εξοδα τρελλα δεν εχουμε περα απο τα κλασικα λογαριασμους και σπιτι. κανουμε και τα ψωωια μας φυσικα οτι χρειαζομαστε ολοι. απλα δεν κανουμε περιτα. δηλ δεν ειμαστε πολυ του εξω. Ουτε κυριακες σημαινει καφε η φαγητο εξω. τιποτα ειναι απλα μια μερα.. με παρεα ισως σπιτι. επισης κοψαμε τα χαζα του τυπου ειδα αυτο και το πηρα. (εγω καμια φορα το κανω ακομη βεβαια.. Razz ) ζυγιζουμε τι εχουμε αναγκη και φυσικα την τιμη του και το περνουμε. ο αντρας μου στο σουπερ εχει γινει εξπερ στις προσφορες. δεν περνουμε ομως κατι που δε το θελουμε επειδη εχει προσφορα γιατι και αυτο παγιδα ειναι. αν ομως κατι που χρειαζομαστε εχει προσφορα τοτε περνουμε πιο πολυ ποσοτητα.
με τα λιγα αυτα λοιπον εχουμε περισσοτερα χρηματα στην ακρη και κανουμε κατι πιο μεγαλο. πχ μια αγορα για το σπιτι. να τωρα εχουμε τη γεννα ως μεγαλο εξοδο. ταχουμε ηδη μαζεμενα. μετα εχουμε ανακαινηση το σπιτι κοκ..δε ξερω.. δεν μας περισευουν αλλα την κριση την βιωνουμε καλα.. μας εδωσε μαθηματα..

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:δε σας διαβασα ολες η αληθεια και θα απαντησω για μενα..
Λοιπον εμας η λεγομενη οικονομικη κριση μας εκανε παρα πολυ καλο! εχουμε εναν μισθο μονο του αντρα μου στο σπιτι και μη νομιζεται τιποτα μεγαλο γυρω στα 1300-1500. εχουμε 2 παιδια 7-5 χρονων και απο μερα σε μερα ερχετε το και το 3ο στον κοσμο Very Happy
εξοδα τρελλα δεν εχουμε περα απο τα κλασικα λογαριασμους και σπιτι. κανουμε και τα ψωωια μας φυσικα οτι χρειαζομαστε ολοι. απλα δεν κανουμε περιτα. δηλ δεν ειμαστε πολυ του εξω. Ουτε κυριακες σημαινει καφε η φαγητο εξω. τιποτα ειναι απλα μια μερα.. με παρεα ισως σπιτι. επισης κοψαμε τα χαζα του τυπου ειδα αυτο και το πηρα. (εγω καμια φορα το κανω ακομη βεβαια.. Razz ) ζυγιζουμε τι εχουμε αναγκη και φυσικα την τιμη του και το περνουμε. ο αντρας μου στο σουπερ εχει γινει εξπερ στις προσφορες. δεν περνουμε ομως κατι που δε το θελουμε επειδη εχει προσφορα γιατι και αυτο παγιδα ειναι. αν ομως κατι που χρειαζομαστε εχει προσφορα τοτε περνουμε πιο πολυ ποσοτητα.
με τα λιγα αυτα λοιπον εχουμε περισσοτερα χρηματα στην ακρη και κανουμε κατι πιο μεγαλο. πχ μια αγορα για το σπιτι. να τωρα εχουμε τη γεννα ως μεγαλο εξοδο. ταχουμε ηδη μαζεμενα. μετα εχουμε ανακαινηση το σπιτι κοκ..δε ξερω.. δεν μας περισευουν αλλα την κριση την βιωνουμε καλα.. μας εδωσε μαθηματα..

μπραβο σου αθηνα μου εισαι απο τους λιγους που λενε οτι τα καταφερνουν στην κριση αυτη.

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
EMENA ME EΠΗΡΕΑΣΕ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΣΘΟΛΟΥ ΛΕΥΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝΕ ΚΙΟΛΑΣ! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥΕΞΟΔΗ ΔΗΛ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΑΠΑΡΕΤΗΤΑ ΝΑ ΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΟΡΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΝΤΥΣΙΜΑΤΑ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ ΤΣΑΝΤΕΣ ΚΤΛ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΨΟΝΗΣΩ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΑ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ. ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΝΑ ΒΡΑΔΑΚΙ ΕΞΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ Η ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΣΤΕΡΟΥΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΛΑΙΚΗ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ 40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΔΥΟΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΧΕ ΤΕΛΙΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΥΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΑΨΩ.. ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΕΙ!!! ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΚΙΟΛΑΣ!ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟΥ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΚΡΙΜΑ! Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ! ΕΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΟΙΚΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ.. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΝΑ 100 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ 30 ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΕΡΑΣ ΤΑ ΛΕΥΤΑ... ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.. ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ 105 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.. ΠΕΡΙΜΕΝΩ! ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ...

Σοφία Ρ.

Σοφία Ρ.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Όπως τα λες είναι, λεφτά για εμάς εννοείται μηδέν, μόνο για το σπίτι τα απαραίτητα και για τα παιδιά. Τώρα η μεγάλη θέλει παπούτσια (πώς μεγαλώνουν έτσι αυτά τα πόδια!!) και όλα είναι πανάκριβα. Το πιο εκνευριστικό είναι τα τηλεφώνηματα από εισπρακτικές εταιρείες και μάλιστα μέσα στο καταμεσήμερο, "ξέρω ότι χρωστάω δεν έπαθα ακόμα αμνησία, άντε και παρατήστε μας", αυτά θέλω να τους πω. Αλήθεια οι ώρες κοινής ησυχίας δεν ισχύουν για τις εισπρακτικές;

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
RANIAASIKIDOY έγραψε:EMENA ME EΠΗΡΕΑΣΕ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΣΘΟΛΟΥ ΛΕΥΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝΕ ΚΙΟΛΑΣ! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥΕΞΟΔΗ ΔΗΛ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΑΠΑΡΕΤΗΤΑ ΝΑ ΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΟΡΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΝΤΥΣΙΜΑΤΑ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ ΤΣΑΝΤΕΣ ΚΤΛ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΨΟΝΗΣΩ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΑ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ. ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΝΑ ΒΡΑΔΑΚΙ ΕΞΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ Η ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΣΤΕΡΟΥΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΛΑΙΚΗ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ 40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΔΥΟΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΧΕ ΤΕΛΙΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΥΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΑΨΩ.. ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΕΙ!!! ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΚΙΟΛΑΣ!ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟΥ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΚΡΙΜΑ! Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ! ΕΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΟΙΚΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ.. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΝΑ 100 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ 30 ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΕΡΑΣ ΤΑ ΛΕΥΤΑ... ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.. ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ 105 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.. ΠΕΡΙΜΕΝΩ! ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ...

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ Κ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΡΙΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΘΕΡΜΑΝΣΗ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΩ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΟΥΛΩΜΕΝΟ ΜΕ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΜΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ν ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ Κ ΕΙΜΑΙ ΕΝΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΗ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ Κ ΑΥΤΟ..

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
RANIAASIKIDOY έγραψε:EMENA ME EΠΗΡΕΑΣΕ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΣΘΟΛΟΥ ΛΕΥΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΝΟΥΝΕ ΚΙΟΛΑΣ! ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥΕΞΟΔΗ ΔΗΛ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΑΠΑΡΕΤΗΤΑ ΝΑ ΧΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΟΡΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΝΤΥΣΙΜΑΤΑ ΠΑΠΠΟΥΤΣΙΑ ΤΣΑΝΤΕΣ ΚΤΛ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΨΟΝΗΣΩ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΑ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ. ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΝΑ ΒΡΑΔΑΚΙ ΕΞΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ Η ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.. ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΣΤΕΡΟΥΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΥΤΕ ΣΤΗ ΛΑΙΚΗ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ 40 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΔΥΟΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΧΕ ΤΕΛΙΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΥΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΜΟΥ! ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΑΨΩ.. ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ!ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΠΑΕΙ!!! ΜΕ ΠΑΙΔΙ ΚΙΟΛΑΣ!ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΟΥ ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΚΡΙΜΑ! Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ! ΕΝΑ ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΟΙΚΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ.. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΕΝΑ 100 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ 30 ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΕΡΑΣ ΤΑ ΛΕΥΤΑ... ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.. ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ 105 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.. ΠΕΡΙΜΕΝΩ! ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ...

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ Κ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΡΙΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΦΑΓΗΤΟ Κ ΘΕΡΜΑΝΣΗ.ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΩ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΟΥΛΩΜΕΝΟ ΜΕ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΜΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ν ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ Κ ΕΙΜΑΙ ΕΝΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΗ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ Κ ΑΥΤΟ..

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΥΤΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΛΟΥΣΑ!ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΦΤΑΝΟΥΝΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΜΑΣ!

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamarena έγραψε:Αν σας πω οτι βρηκα χαρα ΚΑΙ μεσα στην οικονομικη κριση, θα με πιστεψετε?
Δουλευα παντα και εφερνα με τεραστια χαρα 800 ευρακια στο σπιτι μας...
Πανε τωρα αυτα.. Ειμαι ανεργη με ενα παιδακι και σε σκεψη για δευτερο.
Απο τοτε που εκατσα σπιτι, φυσικα τα εξοδα μου μειωθηκαν..στο μηδεν! Περναμε μονο με τον μισθο του αντρα μου, εχοντας και το δανειο για την αγορα του σπιτιου μας. Αλλα
Βρηκα την χαρα του να σηκωνομαι και να ετοιμαζω το μωρο μου για τον παιδικο σταθμο.. Να κανω τις δουλειες μου καθε πρωι με την ησυχια μου. Εφυγε το αγχος που ειχα για το που θα αφησω το παιδι για να παω στη δουλεια. Ελευθερο χρονο για μενα και μονο! Τη χαρα του να βλεπω τον γιο μουνα γυριζει απο το σχολειο του και με λαχταρα να μου λεει πως περασε! Να περναω τα απογευματα με την οικογενεια μου! Ξαναεγινα ζευγαρι με τον αντρα μου! Και ωρες ολοκληρες μπορω να καθομαι να απαριθμω τις χαρες που εχω βρει απο τοτε που..απολυθηκα!!!

Ολα μεσα στο μυαλο μας ειναι κοπελα μου! Αρκει να εχουμε την υγεια μας..ολα τα αλλα πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε με χαμογελο και αισιοδοξια.. Οτι και να γινει εμεις θα ειμαστε μαζι και θα τα καταφερουμε! Μια προταση που δε ξεχνω να λεω στον αντρα μου καθημερινα...
μου θυμιζεις την δικη μου περιπτωση γιατι και εγω απολυθηκα και ζουμε με τον μισθο του άντρα μου και με το ταμειο ανεργειας αλλα και με το χαρτζηλικι που βγαζω ,δουλευοντας απο το σπιτι για εμας δεν μας εχει επηρεασει η κριση δοξα τω θεο μεχρι στιγμης ολα καλα

http://hawk-girl.blogspot.com/

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:δε σας διαβασα ολες η αληθεια και θα απαντησω για μενα..
Λοιπον εμας η λεγομενη οικονομικη κριση μας εκανε παρα πολυ καλο! εχουμε εναν μισθο μονο του αντρα μου στο σπιτι και μη νομιζεται τιποτα μεγαλο γυρω στα 1300-1500. εχουμε 2 παιδια 7-5 χρονων και απο μερα σε μερα ερχετε το και το 3ο στον κοσμο Very Happy
εξοδα τρελλα δεν εχουμε περα απο τα κλασικα λογαριασμους και σπιτι. κανουμε και τα ψωωια μας φυσικα οτι χρειαζομαστε ολοι. απλα δεν κανουμε περιτα. δηλ δεν ειμαστε πολυ του εξω. Ουτε κυριακες σημαινει καφε η φαγητο εξω. τιποτα ειναι απλα μια μερα.. με παρεα ισως σπιτι. επισης κοψαμε τα χαζα του τυπου ειδα αυτο και το πηρα. (εγω καμια φορα το κανω ακομη βεβαια.. Razz ) ζυγιζουμε τι εχουμε αναγκη και φυσικα την τιμη του και το περνουμε. ο αντρας μου στο σουπερ εχει γινει εξπερ στις προσφορες. δεν περνουμε ομως κατι που δε το θελουμε επειδη εχει προσφορα γιατι και αυτο παγιδα ειναι. αν ομως κατι που χρειαζομαστε εχει προσφορα τοτε περνουμε πιο πολυ ποσοτητα.
με τα λιγα αυτα λοιπον εχουμε περισσοτερα χρηματα στην ακρη και κανουμε κατι πιο μεγαλο. πχ μια αγορα για το σπιτι. να τωρα εχουμε τη γεννα ως μεγαλο εξοδο. ταχουμε ηδη μαζεμενα. μετα εχουμε ανακαινηση το σπιτι κοκ..δε ξερω.. δεν μας περισευουν αλλα την κριση την βιωνουμε καλα.. μας εδωσε μαθηματα..


Μπραβο σας για το κουμαντο,αλλα πως μενουν λεφτα στην ακρη???φανταζομαι τα μεγαλα σου δεν κανουν ακομα αγγλικα ή καποια δραστηριοτητα.Αλλα κ παλι πως τα καταφερνετε?

stefanakos

stefanakos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mommy12585 έγραψε:
Διάβασα όλη τη συζήτηση και κατάλαβα πολλά πράματα, όσον αφορά την οικονομική κατάσταση πολλών και του περισσότερου κόσμου γύρω μας αυτή τη στιγμή... Πραγματικά, στα 26 χρόνια που ζω, δεν έχω νιώσει ποτέ τόση απελπισία, απογοήτευση και πιάνω τον εαυτό μου να μην έχει φιλοδοξίες πλέον και όνειρα, εκτός αυτού αισθάνομαι και φόβο (σε σημείο μανίας καταδίωξης) όταν βγαίνω και περπατάω στον δρόμο με το μωρό μου, με τις φάτσες που βλέπω και με την εγκληματικότητα που υπάρχει πια, σε σκοτώνουν για πλάκα.

Την Ελλάδα, το έβαλαν σκοπό κάποιοι να την πεθάνουν, αλλά πιστεύω δεν θα τα καταφέρουν.

Το βιοτικό επίπεδο της Ελλάδας θα είναι σαν του 1944..και οι μισθοί είπε ο Βενιζέλος στα επίπεδα του 2004!! Για ποιο λόγο να γίνεται αυτό? Ο Λακης είπε κάτι πολύ σωστό σημερα...Καλούμαστε να πληρώσουμε για αυτά που έκλεψαν οι πολιτικοί! Και από πάνω έχουν και άσυλο οι καραγκιόζηδες!!

Είμαι άνεργη από τον Ιούλιο και τώρα πια ζούμε και περνάμε τσιμα τσιμα κάθε μήνα...ίσα τις υποχρεώσεις και κανένα σουπερ μαρκετ..και αυτό συνεταιρικό με τους δικούς μου..ένα φαί φτιάχνουμε κάθε μέρα για την οικογένεια μου και τους γονείς μου και τρώμε σε ένα σπίτι..τι να κάνεις οικονομία είναι και αυτό...Θα ζούμε οπως παλιά σε λίγο καιρό, που έμεναν σε ένα σπίτι, παππούδες, γιαγιάδες, γονείς ξαδέρφια, εγγόνια, δισέγγονα κλπ κλπ...

Για καλό και για κακό πάντως, επειδή έρχεται δύσκολος χειμώνας και έχουν ακουστεί τρελά πράματα, για στάσεις πληρωμών, για επιστράτευση κλπ κλπ.. που μπορεί να είναι και σαχλαμάρες βέβεια αυτά, κάντε την καβάντζα σας από τρόφιμα μεγάλης διάρκειας, δε ξέρουμε τι θα συμβεί!!!!!!!
ελα μωρε τα παραλες σιγα...

http://hawk-girl.blogspot.com/

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια δεν υπαρχει Ελληνας αυτη την στιγμη που ΔΕΝ εχει επηρεαστει απο την κριση..ο μεσος Ελληνας λεω. Τοσες παροχες κ επιδοματα κοβονται,τοσα σχολεια λειτουργουν χωρις βασικα ειδη,με φωτοτυπιες,χωρις καθαριστρια (αυτο ειναι παραπανω απο βασικο!).
Ολοι επηρεαζομαστε.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σας πω κατι ;; εχω μια φιλη μου η οποια ειναι εγκυος και θα γεννησει στο ιασω αλλα επειδη ο αντρας της ειναι δημοσιος υπαλληλος και του εχουν κοψει πολλα απο τον μισθο του θα αγορασει οοοολλλλλαααααα τα μωρουδιακα απο την λαικη !! ε ενταξει τωρα αυτο δεν μπορω να μη το σχολιασω !! ελεος δηλ ! απο την λαικη δεν θα επερνα ουτε καλτσα για το μωρο !! μετα λεμε για κριση ; αυτα δεν μπορω να τα ακουω !!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έτσι ακριβώς είναι Λίτσα... Απλά κάποιοι επηρρεάζονται περισσότερο και κάποιοι λιγότερο... Πριν λίγο ήταν εδώ μια φίλη μου και μου έλεγε πως από το μισθό του αρραβωνιαστικού της έκοψαν 500 ευρώ (στο δήμο είναι στα σκουπίδια). Ήθελαν να παντρευτούν και να κάνουν παιδάκι αλλά τώρα πώς;;;

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:να σας πω κατι ;; εχω μια φιλη μου η οποια ειναι εγκυος και θα γεννησει στο ιασω αλλα επειδη ο αντρας της ειναι δημοσιος υπαλληλος και του εχουν κοψει πολλα απο τον μισθο του θα αγορασει οοοολλλλλαααααα τα μωρουδιακα απο την λαικη !! ε ενταξει τωρα αυτο δεν μπορω να μη το σχολιασω !! ελεος δηλ ! απο την λαικη δεν θα επερνα ουτε καλτσα για το μωρο !! μετα λεμε για κριση ; αυτα δεν μπορω να τα ακουω !!


Γιατί το λες αυτό; Κι εγώ ψωνίζω από τη λαϊκή, δεν είναι τόσο τραγικό. Άλλωστε όλα τα ρούχα πριν τα φορέσεις τα πλένεις.

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
valerakievelinaki έγραψε:να σας πω κατι ;; εχω μια φιλη μου η οποια ειναι εγκυος και θα γεννησει στο ιασω αλλα επειδη ο αντρας της ειναι δημοσιος υπαλληλος και του εχουν κοψει πολλα απο τον μισθο του θα αγορασει οοοολλλλλαααααα τα μωρουδιακα απο την λαικη !! ε ενταξει τωρα αυτο δεν μπορω να μη το σχολιασω !! ελεος δηλ ! απο την λαικη δεν θα επερνα ουτε καλτσα για το μωρο !! μετα λεμε για κριση ; αυτα δεν μπορω να τα ακουω !!


Valerakievelinaki, το Ιασώ είναι ιδιωτική κλινική να υποθέσω; Και αυτό με την λαϊκή δεν το κατάλαβα. Γενικά δεν κατάλαβα τι ήθελες να πεις...αν θες να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα...ευχαριστώ

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:κοριτσια δεν ξερω πως θα σας φανει αλλα εγω δεν αφηνω να με ριξει κατω η κριση !! εργαζεται μονο ο αντρας μου μενουμε στο ενοικιο και εχουμε 2 παιδακια !! δοξα το θεο εχουμε την υγεια μας και καπου να κοιμηθουμε , να κανουμε ενα μπανιο σαν ανθρωποι ρουχα για να ζεσταθουμε ενα πιατο φαι και αυτα φτανουν !! ευτυχως δεν ειμαστε στην ρουαντα η στην στο σουδαν και δυστηχως εχουμε γινει πολυ απληστοι ! ηθελα λεει παπουτσια παπουτσια παπουτσια μεχρι που ειδα καποιον που δεν ειχε ποδια !!

δυστυχως εχουμε μαθει με τα πολλα γιαυτο μας κακοφαινεται αλλα δοξα το θεο που εχουμε αυτα που ειπες αλλοι δεν εχουνε τιποτα! και δυστυχως τωρα πια συγκρινουμε με τα χειροτερα!!!

tatijana έγραψε:Κοριτσια κι εγω δεν ξερω,δεν εχω αφησει να με επηρρεασει,εχω σκεφτει φυσικα οτι αμα ολα πανε κατα διαολου,ναι θα φυγουμε....Αλλα πρωτα θα παλεψουμε...Εχω μαθει στα πολλα εχω μαθει και στα πολυ λιγα....Θα τα καταφερουμε...
Ακουγα που λεγανε οτι επι Αντρεα Παπανδρεου ολοι τρωγανε με χρυσα κουταλια....Οριστε τα αποτελεσματα...

κι εγω αυτο λεω Τατι μου που θα παει θα επαναστατησει ο κοσμος!

litsakos έγραψε:κοριτσια δεν υπαρχει Ελληνας αυτη την στιγμη που ΔΕΝ εχει επηρεαστει απο την κριση..ο μεσος Ελληνας λεω. Τοσες παροχες κ επιδοματα κοβονται,τοσα σχολεια λειτουργουν χωρις βασικα ειδη,με φωτοτυπιες,χωρις καθαριστρια (αυτο ειναι παραπανω απο βασικο!).
Ολοι επηρεαζομαστε.

ετσι ακριβως ειναι...

elena25 έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:να σας πω κατι ;; εχω μια φιλη μου η οποια ειναι εγκυος και θα γεννησει στο ιασω αλλα επειδη ο αντρας της ειναι δημοσιος υπαλληλος και του εχουν κοψει πολλα απο τον μισθο του θα αγορασει οοοολλλλλαααααα τα μωρουδιακα απο την λαικη !! ε ενταξει τωρα αυτο δεν μπορω να μη το σχολιασω !! ελεος δηλ ! απο την λαικη δεν θα επερνα ουτε καλτσα για το μωρο !! μετα λεμε για κριση ; αυτα δεν μπορω να τα ακουω !!


Γιατί το λες αυτό; Κι εγώ ψωνίζω από τη λαϊκή, δεν είναι τόσο τραγικό. Άλλωστε όλα τα ρούχα πριν τα φορέσεις τα πλένεις.

Ελενα την αντιφαση του να γενναει σε ενα ιδ.νοσοκομειο και να σκαει 4-5χιλ και τα ρουχα να τα παιρνει απο τη λαικη αυτο εννοει η Βαρβαρα! κατα τα αλλα η λαικη μια χαρα ειναι!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για να μην παρεξηγηθω εχω παρει και εγω απο την λαικη αλλα οχι για τα παιδια μου !! και καλα καταλαβε η κατερινα !! δηλ δεν το καταλαβα δεν εχω λεφτα για τα ρουχαλακια του μωρου αλλα εχω να τα σκασω στο ιασω ;;;;; ε δεν ειναι ηλιθιοτητα αυτο ;;;

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:για να μην παρεξηγηθω εχω παρει και εγω απο την λαικη αλλα οχι για τα παιδια μου !! και καλα καταλαβε η κατερινα !! δηλ δεν το καταλαβα δεν εχω λεφτα για τα ρουχαλακια του μωρου αλλα εχω να τα σκασω στο ιασω ;;;;; ε δεν ειναι ηλιθιοτητα αυτο ;;;

ολα ειναι υποκειμενικα Βαρβαρα γιατι αν κατσεις να το σκεφτεις καλυτερα τα φανελακια και τα φορμακια που παιρνουμε απο τζαμπο ειναι κινεζικα ενω στην λαικη πανε ανθρωποι που εχουν μαγαζια με ρουχα οποτε υποθετω πως ειναι καλυτερα σε ποιοτητα

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βαρβάρα, ξαναδιάβασα αυτό που έγραψα και νομίζω πως "ακούστηκε" κάπως... Δεν είχα καμία απολύτως πρόθεση να σου την πω, απλά να σου δώσω και μια άλλη οπτική γωνία ήθελα. Αλήθεια, δεν το είπα με ύφος! Συγνώμη αν φάνηκε έτσι.

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ολα ειναι υποκειμενικα Βαρβαρα γιατι αν κατσεις να το σκεφτεις καλυτερα τα φανελακια και τα φορμακια που παιρνουμε απο τζαμπο ειναι κινεζικα ενω στην λαικη πανε ανθρωποι που εχουν μαγαζια με ρουχα οποτε υποθετω πως ειναι καλυτερα σε ποιοτητα


ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ....όντως...Η ΛΑΙΚΗ έχει τουλάχιστον καλύτερα βαμβακερά Wink

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:να σας πω κατι ;; εχω μια φιλη μου η οποια ειναι εγκυος και θα γεννησει στο ιασω αλλα επειδη ο αντρας της ειναι δημοσιος υπαλληλος και του εχουν κοψει πολλα απο τον μισθο του θα αγορασει οοοολλλλλαααααα τα μωρουδιακα απο την λαικη !! ε ενταξει τωρα αυτο δεν μπορω να μη το σχολιασω !! ελεος δηλ ! απο την λαικη δεν θα επερνα ουτε καλτσα για το μωρο !! μετα λεμε για κριση ; αυτα δεν μπορω να τα ακουω !!

εγώ σε αυτό που λες διαφωνω τελείως!! και εγω θα το έκανα αυτό!. αν και δεν εχει τυχει να ψωνισω απο την λαικη...
Θα γεννησει στο ιασω γιατι θελει μια αξιοπρεπη αντιμετοπιση στην πιο σημαντικη στιγμη της ζωης της...άνθρωπο φερνει στον κόσμο!! εχω παει και σε δημοσιο και η κατασταση δεν ειναι καλη...απο αναγκη πας...ουτε ειναι ωραιο να μην εχεις το γιατρο σου ..να σε κοιταει ο καθε ασχετος που εφημερευει και να σε ξεγενναει παλι καποιος ασχετος στην τυχη...
Τα ρουχα ομως δεν εχουν να κανουν....θελεις να γεννησεις σαν ανθρωπος αλλα στην καθημερινη σου ζωη κανεις οικονομια ...λογικο μου φαινεται...τα χρηματα τα κραταμε για καποιες ιδιαιτερες στιγμες η μεγαλες αναγκες...οπως η γεννα..

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου ειπα την αποψη μου και οτι δεν μου αρεσει να παιρνω των παιδιων μου ρουχα απο τη λαικη ! οσο για το τζαμπο ουτε απο εκει θα επερνα γιατι δουλευα εκει 4 χρονια και ξερω απο πρωτο χερι πως ειναι σκετο πετρελαιο !! τωρα ο καθενας κανει οτι θελει !

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Βαρβάρα, ξαναδιάβασα αυτό που έγραψα και νομίζω πως "ακούστηκε" κάπως... Δεν είχα καμία απολύτως πρόθεση να σου την πω, απλά να σου δώσω και μια άλλη οπτική γωνία ήθελα. Αλήθεια, δεν το είπα με ύφος! Συγνώμη αν φάνηκε έτσι.

ελενα μην λες βλακειες !! εδω μεσα ειμαστε για να λεμε την αποψη μας !! δεν μπορουμε να συμφωνουμε με ολους !! δεν γινετε αυτο !

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:...απο την λαικη δεν θα επερνα ουτε καλτσα για το μωρο !! μετα λεμε για κριση ; αυτα δεν μπορω να τα ακουω !!


Γιατί το λες αυτό; Κι εγώ ψωνίζω από τη λαϊκή, δεν είναι τόσο τραγικό. Άλλωστε όλα τα ρούχα πριν τα φορέσεις τα πλένεις.

Ελενα την αντιφαση του να γενναει σε ενα ιδ.νοσοκομειο και να σκαει 4-5χιλ και τα ρουχα να τα παιρνει απο τη λαικη αυτο εννοει η Βαρβαρα! κατα τα αλλα η λαικη μια χαρα ειναι!


Αν το εξέλαβες έτσι Κατερινα, οκ, εγω το εκλαμβάνω ως θέμα ποιότητας/κυρους αγορων/αποφυγής μπαναλισμου κτλ. Αν δεν ειναι ετσι, πάω πάσο. Δεν καταλαβαίνω όμως γιατι να στοχοποιούμε το φθηνο.
Και ακομα κι αν η Βαρβάρα εννοεί την αντίθεση του να γεννας σε ιδιωτικό αλλά να παιρνεις ρουχα απο τη λαϊκή, για ποιο λόγο να το θεωρουμε αντιφαση??? Εφόσον τα λεφτα μου δεν μου φτάνουν ωστε να εχω τις πολυτέλειες όπου πάω, αναγκαστικά θα θέσω προτεραιότητες. Για άλλον προτεραιότητα ειναι το να εχει ακριβα ρουχα, και θα θυσιάσει κάποιες εξόδους πχ. Για άλλον ειναι το να βγαίνει μια φορά το μήνα και να κερνάει ενα τσουρμο φίλους, και θα θυσιάσει από κάπου αλλού. Για την συγκεκριμένη κοπέλα, προτεραιοτητα ειναι το να γεννησει κάπου όπου εμπιστεύεται και νιώθει ασφάλεια, και θα "θυσιάσει" τα ακριβα φορμάκια και τις σαλιάρες μάρκας, θα εξοικονομήσει κάποια χρήματα παιρνοντάς τα απο τη λαϊκή. Πού ακριβώς ειναι το κακο?
Στην τελική, ο καθένας διαθέτει τα λεφτά του όπου ο ίδιος θέλει. Και γιατι αν κάποιος επιλέγει να "ξοδεύει" κάποια περισσότερα χρηματα σε έναν συγκεκριμένο σκοπό, εξοικονομώντας απο κάπου αλλού, να θεωρειται αυτο απόδειξη πλούτου????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις