Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
183 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 183 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 11]

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mama katerina έγραψε:
MariaM έγραψε:
mama katerina έγραψε:
εγω θηλασα με το ζορι και τα 2 μου κοριτσακια μονο 40 μερες λογω ΓΟΠ... ...

Κατερινακι εντελως πληροφοριακά θα αναφέρω για τις κοπέλες που μας διαβάζουν πως όταν έχει ένα μωράκι ΓΟΠ το καλύτερο γάλα για να ξεπεραστεί γρηγορότερα το πρόβλημα ειναι το μητρικό και είναι ανώτερο απο οποιοδήποτε αντιαναγωγικό. Επίσης, είναι η μόνη περίπτωση που συστίνεται η χρήση πιπίλας στον θηλασμό για τα μωρά με ΓΟΠ, παρά τον κίνδυνο της σύγχησης θηλών.

Μαρακι μου δεν ειπα πως ειναι κατορθωτο ΕΓΩ ομως που το περασα το παλεψα οσο δεν παει αλλο! η μικρη το ειχε σε μεγαλυτερο βαθμο! τη στιγμη που την ταιζα την ιδια στιγμη μου εκανε εμετο ολο το γαλα και ξαναπειναγε το κλαμα δεν σταματαγε με τιποτα και εβλεπα το μωρο μου να ταλαιπωρειται! και ΣΕ ΜΕΝΑ ηταν καλυτερο το αντιαναγωγικο γιατι επιτελους το μωρο αρχισε να τρωει εβγαζε μεν αλλα οχι στο βαθμο που το εκανε με τον θηλασμο!

Κατερινάκι την λέξη 'πληροφοριακά' την έγραψα για να δώσω την πληροφορία και όχι για να σου ζητήσω κάποιου είδους εξηγήσεις.

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:

αχχχχ ειλικρινα δεν ξερω τι να πω ! ολο το παραπανω ειναι στην δικη σου κριση ! και αν υπαρξει αυτο το σεναριο που μολις περιεγραψες τι θα γινει ;;; θα χαλασει ο κοσμος ;;; οτι εχεις να μου πεις πες το εδω και οχι σε πμ !! και δεν παιζω αν ετσι το αντιλαμβανεσαι ! μπορει να μην συμφωνεις με αυτα που λεω αλλα πρεπει να τα σεβαστεις γιατι ειναι η αποψη μου και εχω καθε δικαιωμα να την λεω . αν δεν σου αρεσει απλα μην ασχολησε , μην σχολιαζεις και μην την διαβαζεις γιατι αλλιως θα σκεφτω πως εχεις μια εμπαθεια στο προσωπο μου ! ειμαι μελος 1,5 χρονο εδω και ποτε δεν δημιουργησα προβλημα σε καποιο μελος και ουτε θα το κανω !! ζουμε σε δημοκρατικη χωρα ( νομιζω ?!)

Δεν έχω να σου πω κάτι πέρα απο αυτά που σου λέω. Σου ξαναεξηγώ λοιπόν πως δεν υπάρχει καμία εμπάθεια προς το πρόσωπό σου εσύ με ειρωνεύτικες και σου είπα πως αν θες να το συνεχίσεις έτσι δεν προτίθεμαι να το κάνω δημόσια.
Τώρα για το θέμα μας, τίποτα δεν θα γίνει αν μια μαμά αποφασίσει να δώσει φόρμουλα. Απολύτως τίποτα απο όλα αυτά τα μαγικά που συμβαίνουν με τον θηλασμό.
Τιποτα δεν θα πάθει το παιδί, όπως τίποτα δεν έπαθα και εγώ που δεν με θήλασε η μαμά μου.
Θέλω όμως και προσπαθώ αν μια μαμά έχει πρόβλημα να της το λύσω όπως μπορώ και να συνεχίσει να θηλάζει.
Απόψεις του τύπου: "Μαμά που δεν θήλασε δεν είναι καλή μαμά, Δεν αγαπάει τα παιδιά της" και διάφορες τέτοιες βλακείες με βρίσκουν απόλυτα αντίθετη.
Σε κατατόπισα αρκετά?
Μήπως θες να αου πω και για το ότι η πρώτη αίσθηση που είναι η πιο αναπτυγμένη στα βρέφη είναι αυτή της όσφρησης πολύ απλά για να μπορούν να βρουν τη μαμά τους για να τραφούν?
Ή μήπως είναι για να βρουν το σουβλατζίδικο του Βαγγελη να πάνε να χτυπήσουν ένα πιτόγυρο?
Έλεος πια....


να μου υποδειξεις λοιπον σε ποιο σημειο σε ειρωνευτηκα ........ οσο για θηλασμο μην μου λες γνωριζω πολυ καλητερα απ οσο νομιζεις

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:
Nena έγραψε:
αν δεν σου αρεσει απλα μην ασχολησε , μην σχολιαζεις και μην την διαβαζεις

Σορυ, να καταλαβω, αν δηλαδη εχει ανοιχτει ενα θεμα, κι εμεις διαφωνουμε με κατι που ειπωθηκε στο θεμα αυτο, πρεπει να το βουλώσουμε και να κανουμε πως δεν το ειδαμε??? Πρέπει να απανταμε ΜΟΝΟ οταν συμφωνουμε???
Πειτε το αν ειναι, να μην ασχολουμαστε αδικα.

αν υπαρξει αυτο το σεναριο που μολις περιεγραψες τι θα γινει ;;; θα χαλασει ο κοσμος ;;;
Για τη μαμα που θελει να θηλασει και δεν μπορει λόγω παραπληροφορησης, ναι, χαλάει ο κοσμος.

και βεβαια πρεπει να απανταμε σε ολους υπαρχει ελευθερια λογου ( μαλλον ) τωρα για την παραπληροφορηση ;;; εσυ το λες ετσι δεν σημαινει οτι υσχειει παρ ολα αυτα ειναι η αποψη σου και την δεχομαι ασχετως αν δεν σεβεστε καποιες την δικη μου !
Ok, γραψε λάθος, για τη μαμα που θελει να θηλασει και δεν μπορει για οποιοδηποτε λόγο, ναι, χαλάει ο κοσμος.

Γιατι ρε Βαρβαρα, ποιος δεν σεβαστηκε την άποψη σου??? Επειδη διαφωνουμε??? (το λεω παλι, μπας και το εμπεδωσουμε τελικα)

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αυτο ειναι βρε νενα το επιασες ;;; εγω συμφωνω οτι διαφωνω ! και να σου πω κατι ;; δεν με πειραζει γιατι δεχομαι την διαφορετικοτητα ολων μας !

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω θηλασα 1χρονο την κορη μου κι μεχρι σημερα πρεπει ναχει αρρωστησει 2-3 φορες κι η τελευταια τωρα που πηγε νηπιο.Οσο ηταν σπιτι το πολυ 2.
Τωρα θελω να πιστευω οτι ηταν απο το θηλασμο γτ προσεχα πολυ τι ετρωγα,φαγητα με πολλες βιταμινες κτλ κτλ.
Με τα αδερφια μου θηλασαμε τον ιδιο περιπου χρονο,εγω αρρωσταινω μια στο τοσο,κι ο μικρος,καθε 3 κ λιγο ειναι μπουκωμενος.
Οποτε καταληγω στο οτι παιζει ρολο αλλα υπαρχουν κιαλλοι παραγοντες που ευθυνονται για το αν αρρωσταινει συχνα η οχι ενα παιδι-βρεφος κι εχει κ να κανει κι απο το ποσο δυνατο η αδυναμο ειναι το ανοσοποητικο συστημα του καθε παιδιου.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
valerakievelinaki έγραψε:

αυτο θελω να πω δεν ξερω αν το καταλαβαινεις !!

Οκ, αφού πρέπει να σου πω εγώ που με ειρωνεύτικες, να, στο επισυνάπτω.
Τώρα για το ότι δεν σέβομαι την άποψή σου, που το συμπέρανες? Στο ότι δεν συμφωνώ και σου επιχειρηματολογώ?
Επίσης δεν σμφισβήτησα οτι ξέρεις πολλά για τον θηλασμό, ήδη ανέφερες πως έχεις θηλάσει. Δεν προσπαθώ να σε πείσω, αν αυτό κατάλαβες. Έχω καταλάβει ήδη πως δεν πρόκειτε να αναθεωρήσεις και το δέχομαι αυτό και είναι δικαίωμά σου.
Σου ανταπαντώ γιατι διαβάζει κιάλλος κόσμος ο οποίος αποπροσανατολίζεται και είναι κρίμα.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
mama katerina έγραψε:
MariaM έγραψε:
mama katerina έγραψε:
εγω θηλασα με το ζορι και τα 2 μου κοριτσακια μονο 40 μερες λογω ΓΟΠ... ...

Κατερινακι εντελως πληροφοριακά θα αναφέρω για τις κοπέλες που μας διαβάζουν πως όταν έχει ένα μωράκι ΓΟΠ το καλύτερο γάλα για να ξεπεραστεί γρηγορότερα το πρόβλημα ειναι το μητρικό και είναι ανώτερο απο οποιοδήποτε αντιαναγωγικό. Επίσης, είναι η μόνη περίπτωση που συστίνεται η χρήση πιπίλας στον θηλασμό για τα μωρά με ΓΟΠ, παρά τον κίνδυνο της σύγχησης θηλών.

Μαρακι μου δεν ειπα πως ειναι κατορθωτο ΕΓΩ ομως που το περασα το παλεψα οσο δεν παει αλλο! η μικρη το ειχε σε μεγαλυτερο βαθμο! τη στιγμη που την ταιζα την ιδια στιγμη μου εκανε εμετο ολο το γαλα και ξαναπειναγε το κλαμα δεν σταματαγε με τιποτα και εβλεπα το μωρο μου να ταλαιπωρειται! και ΣΕ ΜΕΝΑ ηταν καλυτερο το αντιαναγωγικο γιατι επιτελους το μωρο αρχισε να τρωει εβγαζε μεν αλλα οχι στο βαθμο που το εκανε με τον θηλασμο!

Κατερινάκι την λέξη 'πληροφοριακά' την έγραψα για να δώσω την πληροφορία και όχι για να σου ζητήσω κάποιου είδους εξηγήσεις.

το καταλαβαινω αλλα κι εγω ενιωσα την αναγκη να πω την εμπειρια μου για τις κοπελες που μπορει να διαβαζουν οπως ειπες.. πειραζει που το εκανα?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω συμφωνω οτι διαφωνω !
Κι εγω σε ρωταω, πού ειδες εσυ να προσπαθουν να επιβαλλουν άποψη???

Ειναι η στανταρ αληθεια, ο θηλασμος ειναι η προτιμότερη μορφη σίτισης.
Ναι, απο έρευνες εχουν βγει αποτελεσματα που συσχετιζουν την ταση να νοσουν συνχοτερα τα βρεφη με την απουσια θηλασμου.
Ναι, φτιάχνουν εξαιρετικά τεχνητα γάλατα πλέον και καποιο βρεφακι που δεν θηλάζει δεν θα εχει καποιο προβλημα σιτισης.
Όχι, το τεχνητο δεν ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ με το μητρικο.
Οχι, δεν θεωρεισαι λιγοτερο μανα αν δεν θηλάσεις.
Ναι, υπάρχει παραπληροφορηση.
Σε επίπεδο πληθυσμου, οι ερευνες εχουν δειξει οτι τα παιδια που θηλασαν εχουν πιο δυνατο ανοσοποιητικό, σε σχεση με τα παιδια που δεν θηλασαν.
Ομοίως υπάρχουν και παιδια-σακια, που δεν αρρωσταινουν με τίποτα, παρόλο που δεν θηλασαν.
Χωρις τα τελευταια να αποτελουν εξαιρεση, ωστοσο δεν αποτελουν τον κανόνα.
Τα παραπάνω ειναι μονο η γνωμη μου, η οποία εχει διαμορφωθει μέσα απο προσωπική εμπειρια, αρκετό διάβασμα, διαφορες έρευνες που εχω διαβασει, και λοιπές πτυχες της ζωής μου.
Ειστε ελευθερες να διαφωνησετε μαζι μου, όπως κι εγω άλλωστε ειμαι ελεύθερη να διαφωνήσω μαζι σας.

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
εγω συμφωνω οτι διαφωνω !
Κι εγω σε ρωταω, πού ειδες εσυ να προσπαθουν να επιβαλλουν άποψη???

Ειναι η στανταρ αληθεια, ο θηλασμος ειναι η προτιμότερη μορφη σίτισης.
Ναι, απο έρευνες εχουν βγει αποτελεσματα που συσχετιζουν την ταση να νοσουν συνχοτερα τα βρεφη με την απουσια θηλασμου.
Ναι, φτιάχνουν εξαιρετικά τεχνητα γάλατα πλέον και καποιο βρεφακι που δεν θηλάζει δεν θα εχει καποιο προβλημα σιτισης.
Όχι, το τεχνητο δεν ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ με το μητρικο.
Οχι, δεν θεωρεισαι λιγοτερο μανα αν δεν θηλάσεις.
Ναι, υπάρχει παραπληροφορηση.
Σε επίπεδο πληθυσμου, οι ερευνες εχουν δειξει οτι τα παιδια που θηλασαν εχουν πιο δυνατο ανοσοποιητικό, σε σχεση με τα παιδια που δεν θηλασαν.
Ομοίως υπάρχουν και παιδια-σακια, που δεν αρρωσταινουν με τίποτα, παρόλο που δεν θηλασαν.
Χωρις τα τελευταια να αποτελουν εξαιρεση, ωστοσο δεν αποτελουν τον κανόνα.
Τα παραπάνω ειναι μονο η γνωμη μου, η οποία εχει διαμορφωθει μέσα απο προσωπική εμπειρια, αρκετό διάβασμα, διαφορες έρευνες που εχω διαβασει, και λοιπές πτυχες της ζωής μου.
Ειστε ελευθερες να διαφωνησετε μαζι μου, όπως κι εγω άλλωστε ειμαι ελεύθερη να διαφωνήσω μαζι σας.

με καλυψες απολυτα Νενα μου ΑΚΡΙΒΩΣ αυτη ειναι και η δικη μου αποψη!

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:

αυτο θελω να πω δεν ξερω αν το καταλαβαινεις !!

Οκ, αφού πρέπει να σου πω εγώ που με ειρωνεύτικες, να, στο επισυνάπτω.
Τώρα για το ότι δεν σέβομαι την άποψή σου, που το συμπέρανες? Στο ότι δεν συμφωνώ και σου επιχειρηματολογώ?
Επίσης δεν σμφισβήτησα οτι ξέρεις πολλά για τον θηλασμό, ήδη ανέφερες πως έχεις θηλάσει. Δεν προσπαθώ να σε πείσω, αν αυτό κατάλαβες. Έχω καταλάβει ήδη πως δεν πρόκειτε να αναθεωρήσεις και το δέχομαι αυτό και είναι δικαίωμά σου.
Σου ανταπαντώ γιατι διαβάζει κιάλλος κόσμος ο οποίος αποπροσανατολίζεται και είναι κρίμα.

ενταξει ετσι ειναι εχεις δικιο !

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
εγω συμφωνω οτι διαφωνω !
Κι εγω σε ρωταω, πού ειδες εσυ να προσπαθουν να επιβαλλουν άποψη???

Ειναι η στανταρ αληθεια, ο θηλασμος ειναι η προτιμότερη μορφη σίτισης.
Ναι, απο έρευνες εχουν βγει αποτελεσματα που συσχετιζουν την ταση να νοσουν συνχοτερα τα βρεφη με την απουσια θηλασμου.
Ναι, φτιάχνουν εξαιρετικά τεχνητα γάλατα πλέον και καποιο βρεφακι που δεν θηλάζει δεν θα εχει καποιο προβλημα σιτισης.
Όχι, το τεχνητο δεν ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ με το μητρικο.
Οχι, δεν θεωρεισαι λιγοτερο μανα αν δεν θηλάσεις.
Ναι, υπάρχει παραπληροφορηση.
Σε επίπεδο πληθυσμου, οι ερευνες εχουν δειξει οτι τα παιδια που θηλασαν εχουν πιο δυνατο ανοσοποιητικό, σε σχεση με τα παιδια που δεν θηλασαν.
Ομοίως υπάρχουν και παιδια-σακια, που δεν αρρωσταινουν με τίποτα, παρόλο που δεν θηλασαν.
Χωρις τα τελευταια να αποτελουν εξαιρεση, ωστοσο δεν αποτελουν τον κανόνα.
Τα παραπάνω ειναι μονο η γνωμη μου, η οποία εχει διαμορφωθει μέσα απο προσωπική εμπειρια, αρκετό διάβασμα, διαφορες έρευνες που εχω διαβασει, και λοιπές πτυχες της ζωής μου.
Ειστε ελευθερες να διαφωνησετε μαζι μου, όπως κι εγω άλλωστε ειμαι ελεύθερη να διαφωνήσω μαζι σας.

οκ εχεις δικιο !

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα δεν έχω διαβάσει όλα τα post αλλά θέλω να γράψω τη μικρή μου εμπειρία. Η κόρη μου είναι 2μίση μηνών και τη δίνω μόνο δικό μου γάλα με μπιμπερό, το βγάζω με θήλαστρο, αν και παίρνω ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ. Πριν γεννήσω πήγα σε σύμβουλο θηλασμού και γαλουχίας και μου είπε ότι είναι καλύτερα να θηλάσω αν και παίρνω κορτιζόνη παρά να δώσω ξένο γάλα μου είπε ότι απαγορεύετε το αλκοόλ, μπορώ να πίνω ένα γαλλικό τη μέρα και όσο για το τσιγάρο είπαμε για δυο την ημέρα αν και μέχρι στιγμής έχω δεν έχω κάνει 7 καμιά άλλη αλλαγή στη διατροφή μου μόνο αν παρατηρήσω κάτι στη μπέμπα τότε το συζητάμε ξανά.
Μέχρι τώρα δεν έχω αλλάξει τίποτα στη διατροφή μου τρώω τα πάντα και με τη μπέμπα όλα καλά.

http://www.worldjamboree.gr

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωωωωω, η έλλειψη επιχειρημάτων ρε παιδακι μου... Κάνει κακο τελικά...

Δημητρα 37, τι υπεροχο μωρο ειναι αυτο???

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:Πωωωωω, η έλλειψη επιχειρημάτων ρε παιδακι μου... Κάνει κακο τελικά...

Δημητρα 37, τι υπεροχο μωρο ειναι αυτο???

Μόνο στον διάλογο Νένα, ίσως και στα νεύρα λίγο Rolling Eyes Rolling Eyes

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Πωωωωω, η έλλειψη επιχειρημάτων ρε παιδακι μου... Κάνει κακο τελικά...

Δημητρα 37, τι υπεροχο μωρο ειναι αυτο???


μετα να μην μιλαμε για εμπαθειες !! ειπα να μην το συνεχισω για να ληξει ομορφα αλλα ουτε αυτο δεν σεβαστηκες !!! δημοκρατια (!) και ελευθερια λογου σου λεει μετα !!!!

dimitra37

dimitra37
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νενα σε ευχαριστω πολυ στη φωτωγραφια ειναι δυο ημερων και να το πω οτι ειναι ιδια εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.worldjamboree.gr

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:ενταξει ετσι ειναι εχεις δικιο !

valerakievelinaki έγραψε:οκ εχεις δικιο !

Το ξερουμε οτι εχουμε δικιο, αυτο λεμε τόση ωρα

chicken έγραψε:
Nena έγραψε:Πωωωωω, η έλλειψη επιχειρημάτων ρε παιδακι μου... Κάνει κακο τελικά...

Μόνο στον διάλογο Νένα, ίσως και στα νεύρα λίγο Rolling Eyes Rolling Eyes
Αυτο εννοουσα κι εγω, οτι αν ο ένας μιλαει με επιχειρηματα κι οάλλος οχι, στο τελος καταλήγουμε στα απο πάνω...

valerakievelinaki έγραψε:μετα να μην μιλαμε για εμπαθειες !! ειπα να μην το συνεχισω για να ληξει ομορφα αλλα ουτε αυτο δεν σεβαστηκες !!! δημοκρατια (!) και ελευθερια λογου σου λεει μετα !!!!
Πού ακριβώς εγινε αυτο???

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Καλημερα κοριτσια! Τα προωρακια χρειαζονται το μητρικο γαλα πολυ περισσοτερο απο καποιο τελειομηνο μωρο. Δειτε: https://www.facebook.com/video/video.php?v=10150222867345371

Το βιντεο ειναι απιστευτο... (ασε που με πιανει η καρδια μου οταν βλεπω τα μικρουλακια με τοσα καλωδια εκει... μεσα στις θερμοκοιτιδες).

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσάκια μου διαφωνείτε και καλά κάνετε γιατί ο καθένας μας είναι διαφορετικός αλλά μην μαλώνετε άλλο...
Ωραία δεν ήταν τόσο καιρό????
Φιλικά σε όλες σας το λέω!!!!

ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εισαστε πιο εξυπνες απο εμενα πιο ομορφες και πιο σοφες αλλα μην το συνεχιζετε αλλο γιατι ηδη κλαιω

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
didumomama έγραψε:Κοριτσάκια μου διαφωνείτε και καλά κάνετε γιατί ο καθένας μας είναι διαφορετικός αλλά μην μαλώνετε άλλο...
Ωραία δεν ήταν τόσο καιρό????
Φιλικά σε όλες σας το λέω!!!!

ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472

Δεν μαλώνουμε καλή μου, διαφωνούμε!
Έλεος πια σε κάθε συζήτηση με αυτή την καραμέλα
(Τίποτα προσωπικό μαζι σου, αυτό που λες σχολιάζω)

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dimitra37 έγραψε:Νενα σε ευχαριστω πολυ στη φωτωγραφια ειναι δυο ημερων και να το πω οτι ειναι ιδια εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πανεμορφο νεογέννητο!!! Να σου ζησει!

εισαστε πιο εξυπνες απο εμενα πιο ομορφες και πιο σοφες αλλα μην το συνεχιζετε αλλο γιατι ηδη κλαιω
Ε καλά, αφου κλαις, ας κανουμε πισω. Δεν θα διαφωνουμε πλεον.

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:

εισαστε πιο εξυπνες απο εμενα πιο ομορφες και πιο σοφες αλλα μην το συνεχιζετε αλλο γιατι ηδη κλαιω
Ε καλά, αφου κλαις, ας κανουμε πισω. Δεν θα διαφωνουμε πλεον.

Σαυτό το θέμα πολλές ευαίσθητες δεν μαζεύτηκαν?
Τι πράμα είναι αυτό ρε γμτ.
Θα γίνω μέλος σε forum με αντρες.
ωχου

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κορίτσια, γιατί πάλι έτσι; Και είναι τόσο ωραίο το θέμα!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
didumomama έγραψε:Κοριτσάκια μου διαφωνείτε και καλά κάνετε γιατί ο καθένας μας είναι διαφορετικός αλλά μην μαλώνετε άλλο...
Ωραία δεν ήταν τόσο καιρό????
Φιλικά σε όλες σας το λέω!!!!

ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472 ΕΡΕΥΝΑ : ΘΥΛΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ - Σελίδα 5 417472

Δεν μαλώνουμε καλή μου, διαφωνούμε!
Έλεος πια σε κάθε συζήτηση με αυτή την καραμέλα
(Τίποτα προσωπικό μαζι σου, αυτό που λες σχολιάζω)


Μα αυτο ειναι το προβλημα,οτι επειδη διαφωνειτε καταληγετε να μαλωνετε,κι μερικες το εχουμε βαρεθει πια,ασπρο η μια μαυρο η μια κ τελειωσε.Γιατι να συνεχιζετε κ να χανετε στην τελικη η ουσια του θεματος.
Εδω λεμε ελεος

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 11]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις