Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
102 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 102 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε: Τα γεγονότα δε με διέψευσαν, χωρίσαμε (γιατί δεν υπήρχε περίπτωση τόσο μικροί και οι 2 να έχουμε κατασταλάξει για το ποιον άνθρωπο θέλουμε για πάντα στη ζωή μας)


Εγώ πάντως έχω φιλενάδα που έχει βρει τον άντρα της ζωής της από την πρώτη Λυκείου και είναι 28 τώρα, παντρεμένοι και περιμένουν το πρώτο τους παιδί, κι εγώ τον αγαπούλη μου τον βρήκα στα 19 μου και είμαστε ακόμη μαζί I love you I love you Και εγώ πραγματικά το ήξερα από την πρώτη μέρα ότι θα είναι ο άντρας της ζωής μου (ευτυχώς που ένιωθε κι αυτός το ίδιο χιχι)
Είσαι πολύ δυνατή κοπέλα πάντως και έκανες τις καλύτερες επιλογές στην ζωή σου πάνω σε αυτό το θέμα!! Μπράβο σου κοπέλα μου!!

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
markella01 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια, κι εγώ ανύπαντρη μαμά, έμεινα έγκυος στα 20 από μια σχέση με έναν συμφοιτητή μου, κράτησα το παιδί, αρχικά χωρίσαμε (γιατί ήθελε να το ρίξω) και μετά τα ξαναβρήκαμε και συζήσαμε. Τότε ήταν η στιγμή που όλοι μου έλεγαν να παντρευτούμε άλλα εγώ είπα να μείνουμε πρώτα μαζί να δούμε αν ταιριάζουμε και μετά βλέπουμε. Τα γεγονότα δε με διέψευσαν, χωρίσαμε (γιατί δεν υπήρχε περίπτωση τόσο μικροί και οι 2 να έχουμε κατασταλάξει για το ποιον άνθρωπο θέλουμε για πάντα στη ζωή μας) και συνέχισε ο καθένας τη ζωή του (με πολύ καλές σχέσεις όμως μεταξύ μας).

Ήμουν πάντα κατά του γάμου γιατί είχα ένα πολύ ισχυρό πρότυπο (αυτό των γονιών μου, που έχουν μια καταπληκτική σχέση) κι επειδή έλεγα πως ποτέ δε θα καταφέρω να δημιουργήσω κάτι αντίστοιχο, το είχα αποκλείσει για μένα.

Η κόρη μου πλέον είναι στα 11 και εγώ είμαι αρραβωνιασμένη εδώ και 6 μήνες. Δεν είμαι γενικώς κατά του γάμου, είμαι κατά του γάμου που γίνεται απλά για να γίνει, για να μη λέει ο κόσμος, για αποκατάσταση. Γιαυτό και δεν επεδίωξα ποτέ να παντρευτώ. Με τον αρραβωνιαστικό μου βρήκα αυτό που πίστευα ότι μπορεί να εξελιχθεί σε μια βαθιά ουσιαστική σχέση και γιαυτό το λόγο είπα το ναι. Πιστεύω στο Θεό και αποδέχομαι τα μυστήρια της εκκλησίας και θα ήταν ευλογία για μένα να σκεπάσω αυτή τη σχέση κάτω από το μυστήριο και τη χάρη του Θεού.

Τα χρόνια που πέρασα σαν ανύπαντρη (και μόνη) μητέρα ήταν δύσκολα, άλλα με εξέλιξαν πολύ σαν άνθρωπο και με έκαναν καλύτερη θέλω να πιστεύω.

Φιλιά σε όλες.

thelo na se sygxaro gia to tharos sou esena kai thn oikogeneia sou pou se stirixe ....alla tha diafoniso ekei pou les :γιατί δεν υπήρχε περίπτωση τόσο μικροί και οι 2 να έχουμε κατασταλάξει για το ποιον άνθρωπο θέλουμε για πάντα στη ζωή μας....ipraxei periptosi analoga me to ti exeis perasei ,ti exeis zisei kai ti exeis antimetopisei ...to oti sinevi enas anthropos na htan mia lathos epilogi ayto mporei na simvei kai sta 30-40...eimai sta 25 exo analavei thn zoi mou moni mou apo ta 14 douleva pigaina sxoleio kai polles fores den ta kataferna kai xana sto agona edina tis maxes moni m ....sta 18 mou gnorisa ton anthropo p eroteytika kai agapisa emeina egios den krivo oti panikovlithika gt einai allios na perneis apofaseis exontas sto plai thn oikogeneia sou kai allios entelos moni s...tote to sizitisa me ton anthropo mou kai ton afisa na epilexei an enniothe etoimos na proxorisoume mazi apo edo kai epeita thn zoi mas ...apantisi tou htan ... sagapo eimaste mazi ...kai etsi arxisame mazi thn koinh zoi mas ....pantreftikame vaptisame to paidaki mas exontas 6,5 xronia pazi apoktisame kai alllo paidaki kai eimaste eytixismenoi... o logos omos pou mas ekane eytuxismenous einai na exoume agapi kau ygeia ....to pote tha vreis to allo sou miso kaneis den to gnorizei kai den borei na to krinei ....kai h ilikia den paizei pleon toso kathoristiko rolo oso oi katastaseis ....den xero an me ton anthropo m tha eimaste mexri ta vathia geramata pragma pou to eyxomai alla koitao na zisoume to katheti na xaroume oti exoume dimirourgisei...!gt gia mena th einai panta o anthropos pou agapo kai latrevo....! Smile

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μανουλιτα,εάν δεν είχες ζήσει όλα αυτά απο τα 14 σου κ έπειτα,να είσαι σίγουρη ότι δε θα είχες τίποτα απο όλα αυτά.η ζωή μας κάνει η χαζα στα μυαλά η σου δείχνει έναν άλλο άγριο εαυτό κ εσυ καλεισαι να αντιμετωπίσεις η όχι...πολύ μενουν μια ζωή μαλακες.άλλοι πάλι δε τους χαρίστηκε τίποτα.κι αυτούς γουστΡω πολύ.τους αγωνιστές..

104Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 5 Empty http://forum.eimaimama.gr/t8577-topic Κυρ Οκτ 30, 2011 6:24 am

katerina780

katerina780
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ,ΑΝ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΣΤΟΣ Κ ΤΡΙΤΟΝ Κ Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ.
ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΑΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ <ΜΑΜΑ>!!!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ.ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ.

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
katerina780 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ,ΑΝ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΣΤΟΣ Κ ΤΡΙΤΟΝ Κ Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ.
ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΑΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ <ΜΑΜΑ>!!!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ.ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ.

tha kaneis ayto pou niotheis ....kai den tha akous kanenan pera apo sizitish me ton sizigo sou....tora an to paidi sou avrio methavrio thelei na pantreytei tha pantreftei oti thn kanei eytixismenh tha kanei .....mhn exeis tetoies anisixies ....na eyxesai na ginei enas kalos anthropos kai na xei igeia kai agapi....!!!filia








tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoulita-fraoulita έγραψε:
katerina780 έγραψε:ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΑΜΟ,ΑΝ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΟΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΣΤΟΣ Κ ΤΡΙΤΟΝ Κ Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΓΑΜΟΣ ΕΙΝΑΙ.
ΑΠΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΑΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ <ΜΑΜΑ>!!!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΗ,ΟΥΤΕ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ.ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ.

tha kaneis ayto pou niotheis ....kai den tha akous kanenan pera apo sizitish me ton sizigo sou....tora an to paidi sou avrio methavrio thelei na pantreytei tha pantreftei oti thn kanei eytixismenh tha kanei .....mhn exeis tetoies anisixies ....na eyxesai na ginei enas kalos anthropos kai na xei igeia kai agapi....!!!filia

Ακριβως αυτο...

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
athina24 έγραψε:δεν ξερω ποσες θα μαζευτειτε αλλα εγω και σας στηριζω και εχετε και τον θαυμασμο μου!

Να σου πω την αληθεια μου,εγω θαυμαζω την ανυπαντρη μανα που ειναι οντως μονη της χωρις συντροφο,εκει να δεις...

Δν διαβασα ολες τις απαντησεις,αλλα οντως οι γυναικες που μεγαλωνουν μονες τους παιδια ειναι αξιες θαυμασμου.

2 θειες μου το ζουν αυτο κι μια φιλη μου,η οποια χωρισε,ειναι 28 χρ εχει μια κορη 8 κ 2 γιους 6κι 4.Τους μεγαλωνει ολομοναχη,τωρα νομιζω αρχισε να συμμτεχει ο πατερας.μαλιστα η θεια μου η μια απο καθαρη επιλογη της,γτ οταν ηταν νεα,ερχοταν συχνα απο Βραζιλια διακοπες κι καποια στιγμη που γεννηθηκε ο μικρος αδερφος μου εμεινε μονιμα να μας μεγαλωσει γτ η μανα μου δν ηξερε κανεναν εδω να την βοηθησει(κουνιαδες κτλ εννοειται τις αποκλειουμε,1 συννυφαδα μον ειχε αλλα τεσππα) κι ετσι ηρθε η θεια μου κι εκανε σχεση με καποιον.Κατα διαστηματα χωριζαν κτλ αλλα παντα ηταν μαζι.Καποια στιγμη αυτος εξαφανιστηκε απο προσωπου γης,κι η θεια μου τον εψαχνε να του πει οτι εμεινε εγκυος.Κι οταν τον βρηκε της ειπε οτι τους τελευταιους μηνες μαζι μαυτην ειχε παραλληλη σχεση με μια σουηδεζα κι επειδη την αφησε εγκυο,πηγε αναγκαστικα στη Σουηδια κ αρραβωνιαστηκαν κ οτι σε 6μηνες θα παντρευοντουσαν.Η θεια μου δν του ειπε τπτ,κι εφυγε για Βραζιλια.Οταν εφτασε εκει του μιλησε η μανα μου,κι εκεινος δν μπορουσε να κανει τιποτα πια.Στην Βραζιλια ειχε τον πατερα της να την στηριζει,αλλα περασε πολλα με το μικρο γτ ηταν πολυ ζωηρος κι επρεπε κ να δουλευει,κι αποφασισαν οταν ηταν 6χρ ο μικρος να ξαναγυρισουν Ροδο.Κι οταν ηρθαν εδω ηταν μονη της,δλδ ημασταν κ μεις,αλλα για 1μιση χρονο μεναμε ολοι μαζι,κ μετα μετακομισε μονη της,κι εκει να δεις δυσκολιες,σηκωνοταν με τον μικρο στις 6 ετοιμαζοταν για το σχολειο,εκανε φαγητο,πηγαινε δουλεια,μετα τον εφερνε,με το λεωφορειο να πανε να ψωνισουν γτ δν ειχαν μεσον,μες τη βροχη κτλ,βοηθουσαμε κ μεις οσο μπορουσαμε βεβαια,αλλα ετρχε μαζι του στην προπονηση γτ ο μικρος ειχε ταλντο,εφαγε κρυο κ βροχη στα γηπεδα να τον βλεπει κ να τον στηριζει,κι δν εκανε ποτε αλλη σχεση πια,τωρα ο μικρος μεγαλωσε,εγινε 16 κ τον πηρε μια μεγαλη ομαδα μεταγραφη κ η θεια μου εφυγε ξανα,μακρια σε αλλη πολη χωρις να γνωριζει κανεναν για να στηριξει τον μοναχογιο της,χωρις να την νοιαζει που θα παει κ εκει,ειναι ειλικρινα μονη της,αφου προχτες πηγε να κανει μια αφαιρεση ελιας,κ επειδη αποκατω υπηρχε κυστη,της κανανε μικροεπεμβαση με τοπικη,κι της κανανε 8ραμματα,κι της επεσε η πιεση κ η καημενη δν ειχε κανεναν να τη παει σπιτι,περιμενε στο γιατρειο μεχρι να συνελθει,για να παει 2χλμ πιο κατω να παρει λεωφορειο.
Κι αυτα δν ειναι τιποτα.Πολλλα αλλα εχει περασει,ολομοναχη.Για τον πατερα σαλλο επεισοδιο.
Κι οντως ειναι αξιες θαυμασμου γτ το ειδα απο κοντα,το εζησα κ εχω να πω,μπραβο της κι σε οσες το ζουν μακαρι παντα ο Θεος να τους δινει δυναμη.

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubou έγραψε:

Εγώ πάντως έχω φιλενάδα που έχει βρει τον άντρα της ζωής της από την πρώτη Λυκείου και είναι 28 τώρα, παντρεμένοι και περιμένουν το πρώτο τους παιδί, κι εγώ τον αγαπούλη μου τον βρήκα στα 19 μου και είμαστε ακόμη μαζί I love you I love you Και εγώ πραγματικά το ήξερα από την πρώτη μέρα ότι θα είναι ο άντρας της ζωής μου (ευτυχώς που ένιωθε κι αυτός το ίδιο χιχι)
Είσαι πολύ δυνατή κοπέλα πάντως και έκανες τις καλύτερες επιλογές στην ζωή σου πάνω σε αυτό το θέμα!! Μπράβο σου κοπέλα μου!!

Εννοείται ότι αυτό που έγραψα αφορά εμένα και τον ίδιο...δηλαδή εγώ γνωρίζοντας και τον εαυτό μου και εκείνον, σα χαρακτήρα, ιδιοσυγκρασία κτλ. ήμουν σίγουρη ότι δεν είχαμε ιδέα για το τι θέλαμε σε εκείνη την ηλικία...

Κι εγώ έχω φίλη που ήμασταν συμμαθήτριες στα 15 και είναι τώρα παντρεμένη με το παιδί που τα είχαν απο τότε, και ερωτευμένοι μάλιστα τρελά και τους χαίρομαι όσο δεν πάει...
Απλά ο καθένας είναι διαφορετικός. Δεν μπαίνουν ολες οι περιπτώσεις σε ένα καζάνι.

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalimera sas. an kai ekana anazitisi den brika to thema sas kai anoiksa kainourgio... eutuxos mia kopela mou eipe oti uparxei (bebaia den kaero pos na sbiso auto pou anoiksa! i xazi!).
ego anoiko stis telios anupadres egkuoules kai ola ores-ores mou fainodai toso bouno... eutuxos exo tin mitera mou pou me kathisuxazei.
anupadri tha meino pleon apo epilogi kai eilikrina den thelo oute eponumo oute tipota... dustuxos o upopsifios pateras (me tin sundromi tis miteras tou) katafere na katastrepsei oti oraio eixame kai na mou kanei ton proto 1,5 mina marturio.
eutuxos stin omada egkumosunis exoume tin markella pou mou dinei kouragio mono i parousia tis ekei...
ola ta fadazomouna allios apo mikri (kai oxi se thema gamou) alla toulaxiston na eixa enan sudrofo na moirazomoun tin zoi mou... kai tora ola anapoda... kai sun tis allis den mporo pleon oute ena oneiro na kano...

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και όνειρα θα κάνεις και κάθε δικαίωμα για αυτά έχεις... Όλα καλά θα πάνε και το μέλλον θα σε δικαιώσει. Ξέρω ακριβώς πώς αισθάνεσαι. Θα την απολαύσεις και την εγκυμοσύνη και το μωρό σου, ανεξάρτητα από την παρουσία αρσενικού στη ζωή σου. Τις πρακτικές δυσκολίες θα τις καλύψει η οικογένειά σου. Δε θα μείνεις μόνη. Και στο φινάλε, έχεις και εμάς εδώ, μην το ξεχνάς!

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
euxaristo markella... apla tis 3 teleutaies meres me exei parei toso apo kato kai me pairnoun ta klamata...
ap ti mia leo ti tuxi kai auti!... kai ap tin alli blepo poses koritsares theloun moraki kai o theoulis akoma den tous exei dosei...
opos omos leei kai mia parimia, tora pou mpikame ston xoro tha xorepsoume oso kalutera mporoume!!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκι μου, να είσαι σίγουρη πως το μωράκι που θα φέρεις στον κόσμο θα σου δώσει τη δύναμη να παλέψεις και να ανταπεξέλθεις σε όλες τις δυσκολίες! Όλα καλά θα πάνε!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
frans έγραψε:kalimera sas. an kai ekana anazitisi den brika to thema sas kai anoiksa kainourgio... eutuxos mia kopela mou eipe oti uparxei (bebaia den kaero pos na sbiso auto pou anoiksa! i xazi!).
ego anoiko stis telios anupadres egkuoules kai ola ores-ores mou fainodai toso bouno... eutuxos exo tin mitera mou pou me kathisuxazei.
anupadri tha meino pleon apo epilogi kai eilikrina den thelo oute eponumo oute tipota... dustuxos o upopsifios pateras (me tin sundromi tis miteras tou) katafere na katastrepsei oti oraio eixame kai na mou kanei ton proto 1,5 mina marturio.
eutuxos stin omada egkumosunis exoume tin markella pou mou dinei kouragio mono i parousia tis ekei...
ola ta fadazomouna allios apo mikri (kai oxi se thema gamou) alla toulaxiston na eixa enan sudrofo na moirazomoun tin zoi mou... kai tora ola anapoda... kai sun tis allis den mporo pleon oute ena oneiro na kano...


κοριτσακι μου δεν εισαι μονη....εχεις βασικο στηριγμα τη μητερα σου και σε λιγο καιρο θα εχεις και το μωρακι σου!!!ονειρα να κανεις....και για σενα και για το μωρο σου!οσο για τον "πατερα" καποια στιγμη θα το μετανιωσει για το παιδακι....εσυ και το μωρο σου να ειστε καλα και ολα θα πανε περιφημα!!!εχεις και εμας για στηριγμα και συμπαρασταση!!! Very Happy

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Όλα θα παν καλα κοριτσαρα....Καλύτερα μονη με ΈΝΑ μωρό παρα ΈΝΑ χαλι μαύρο που να το καταλαβαίνει το νινακι σας.Όσο μπορείς να μη κλαις για το εμβρυακι σου.Θα δεις μετα που θα γεννήσεις με το καλο πόση αξία θα πάρει η ζωή σου κ πόση χαρά...Κι εγω που είμαι με τον δικο μου,αρχίζω πλέον κ λέω τι τον άφησα να δώσει το επώνυμο;;;Ασε...είμαστε καλα αλλα καμία φορά που σπαζομαι με διάφορα λέω αυτο απο μέσα μου...

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
euxaristo koritsia gia tin sumparastasi... elpizo otan tha arxiso na to niotho na arxiso na skeftomai pio aisiodoksa..

kira

kira
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
frans έγραψε:euxaristo koritsia gia tin sumparastasi... elpizo otan tha arxiso na to niotho na arxiso na skeftomai pio aisiodoksa..

Είσαι αξιέπαινη που μεγαλώνει μέσα σου ένα παιδάκι και δεν έκανες άλλες σκέψεις!!Και μόνο γι αυτό είμαι σίγουρη πως ο Θεος θα σε ανταμοίψει και θα πάνε όλα τέλεια στη ζωή σας!!
'Οταν έρθει το μωρό,τίποτα άλλο δεν θα έχει αξία!!!!
Και μη ξεχνάς εμεις οι Θεσσαλονικιές είμαστε εδώ,αν θέλεις παρεούλα για καφέ-χυμό!!!!!

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="frans"]kalimera sas. an kai ekana anazitisi den brika to thema sas kai anoiksa kainourgio... eutuxos mia kopela mou eipe oti uparxei (bebaia den kaero pos na sbiso auto pou anoiksa! i xazi!).
ego anoiko stis telios anupadres egkuoules kai ola ores-ores mou fainodai toso bouno... eutuxos exo tin mitera mou pou me kathisuxazei.
anupadri tha meino pleon apo epilogi kai eilikrina den thelo oute eponumo oute tipota... dustuxos o upopsifios pateras (me tin sundromi tis miteras tou) katafere na katastrepsei oti oraio eixame kai na mou kanei ton proto 1,5 mina marturio.
eutuxos stin omada egkumosunis exoume tin markella pou mou dinei kouragio mono i parousia tis ekei...
ola ta fadazomouna allios apo mikri (kai oxi se thema gamou) alla toulaxiston na eixa enan sudrofo na moirazomoun tin zoi mou... kai tora ola anapoda... kai sun tis allis den mporo pleon oute ena oneiro na kano...[/qu


kalispera kali mou telika ,i kathe kopela exei thn istoria ths...kalo tha einai na skeftesai thetika k na mhn stenaxoriesai....einai para poli simantiko pou exeis stirixh apo th mama sou giati allios tha htan arketa diskolo ,katalavaino oti ayton pou exeis pio amesh anagh einai o anthropos sou alla pistepse me to pisteyo vatheia mesa mou oti tha katalavei to lathos tou kai tha siniditopoiisei pou anikei kai pou einai h thesi tou...an pali oxi , na thimasai oti exeis olh thn zoi brosta sou ...gia na katafereis para polla kai otan tha antikrizeis to aggeloudi soy ,tha einai to pio iperoxo doro pou sou xarise o theos/....ygeia kai agaph ....ayto na eyxesai panta kai tha pane ola kala...filia

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια οσες εχετε facebook εχει μια ομαδα "μανουλες"

http://stefxon@gmail.com

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
frans καλησπερα! εμενα μια πολυ φιλη μου με ενα παιδι 2μιση χρονων πηρε διαζυγιο και οταν ξαναβρεθηκε με τον πρωην ξαναεμεινε εγκυος και το κρατησε!! δεν τα ξαναβρηκανε βεβαια αλλα εχει κι εκεινη τη μαμα της και ηδη ενα παιδακι και περιμενει σε λιγους μηνες να γεννησει και το δευτερο!! μπραβο σας παντως!! μπραβο που κρατησατε τα παιδακια γιατι οντως πολλοι θελουν αλλα δε μπορουν!

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κι απο'μενα...

Ειμαι ανυπανρτη μανουλα και περιμενω το δευτερο παιδακι...Δεν εχω κανενα προβλημα στο να παντρευτω ή οχι...Μαλιστα δεν με πολυ νοιαζει.Το παιδι μου εχει παρει το επιθετο του αντρα μου μα την αναγνωριση...κι εγω ετσι κι αλλιως θα κρατουσα το δικο μου...οποτε το ιδιο ειναι...Εδω και μερες ομως σκεφτομαι κατι...Επειδη ο θεος ειναι μεγαλος...και ισως λογω εγκυμοσυνης με κανει να σκεφτομαι τετοια πραγματα...αν ρε κοριτσια παθει κατι ο αντρας μου...εγω εφοσον δεν δουλευω και δεν εχω απο πουθενα πορους ουτε καποιο σπιτι στο ονομα μου...τι θα κανω με 2 παιδια;

Θα μου πειτε συμφεροντολογα αλλα οχι δεν ειναι αυτο...Να ημουν μονη δεν με ενοιαζε αλλα δεν ειναι και αυτο ενα κομματι που ισως πρεπει να σκεφτουμε;Δεν ξερω εχει μερες που με απασχολει...Εσεις τι λετε;

arkoudaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kateuro έγραψε:Γεια σας κι απο'μενα...

Ειμαι ανυπανρτη μανουλα και περιμενω το δευτερο παιδακι...Δεν εχω κανενα προβλημα στο να παντρευτω ή οχι...Μαλιστα δεν με πολυ νοιαζει.Το παιδι μου εχει παρει το επιθετο του αντρα μου μα την αναγνωριση...κι εγω ετσι κι αλλιως θα κρατουσα το δικο μου...οποτε το ιδιο ειναι...Εδω και μερες ομως σκεφτομαι κατι...Επειδη ο θεος ειναι μεγαλος...και ισως λογω εγκυμοσυνης με κανει να σκεφτομαι τετοια πραγματα...αν ρε κοριτσια παθει κατι ο αντρας μου...εγω εφοσον δεν δουλευω και δεν εχω απο πουθενα πορους ουτε καποιο σπιτι στο ονομα μου...τι θα κανω με 2 παιδια;

Θα μου πειτε συμφεροντολογα αλλα οχι δεν ειναι αυτο...Να ημουν μονη δεν με ενοιαζε αλλα δεν ειναι και αυτο ενα κομματι που ισως πρεπει να σκεφτουμε;Δεν ξερω εχει μερες που με απασχολει...Εσεις τι λετε;
\

καθόλου εγωιστικό, ίσαίσα λογικό. εγώ θα σου πρότεινα να κάνετα ή έναν πολιτικό ΄γ ένα συμφωνητικό συμβίωσης. απλά δεν ξέρω αν το συμφωνητικό σε καλύπτει νομικά όπως ένας γάμος. κι εγώ άυτός είναι ο μόνος λόγο που έκανα πολιτικό γάμο

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
arkoudaki έγραψε:
kateuro έγραψε:Γεια σας κι απο'μενα...

Ειμαι ανυπανρτη μανουλα και περιμενω το δευτερο παιδακι...Δεν εχω κανενα προβλημα στο να παντρευτω ή οχι...Μαλιστα δεν με πολυ νοιαζει.Το παιδι μου εχει παρει το επιθετο του αντρα μου μα την αναγνωριση...κι εγω ετσι κι αλλιως θα κρατουσα το δικο μου...οποτε το ιδιο ειναι...Εδω και μερες ομως σκεφτομαι κατι...Επειδη ο θεος ειναι μεγαλος...και ισως λογω εγκυμοσυνης με κανει να σκεφτομαι τετοια πραγματα...αν ρε κοριτσια παθει κατι ο αντρας μου...εγω εφοσον δεν δουλευω και δεν εχω απο πουθενα πορους ουτε καποιο σπιτι στο ονομα μου...τι θα κανω με 2 παιδια;

Θα μου πειτε συμφεροντολογα αλλα οχι δεν ειναι αυτο...Να ημουν μονη δεν με ενοιαζε αλλα δεν ειναι και αυτο ενα κομματι που ισως πρεπει να σκεφτουμε;Δεν ξερω εχει μερες που με απασχολει...Εσεις τι λετε;
\

καθόλου εγωιστικό, ίσαίσα λογικό. εγώ θα σου πρότεινα να κάνετα ή έναν πολιτικό ΄γ ένα συμφωνητικό συμβίωσης. απλά δεν ξέρω αν το συμφωνητικό σε καλύπτει νομικά όπως ένας γάμος. κι εγώ άυτός είναι ο μόνος λόγο που έκανα πολιτικό γάμο

Ειπες οτι το αναγνωρισε ο αντρας σου?Οτι και να γινει τα παιδια σου δικαιουνται τα παντα..Οποτε δε χρειαζεται ν ακανεις γαμο...

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kalispera koristares, ti mou kanete? emeis meta apo polla xaza, anousia kai ktlp pragmata, kala.
kautero exei dikio i prolalisa gai ta dikaiomata pou exoun ta paidia sou meta tin anagnorisi. exoun ola ta dikaiomata opos kai ta paidia edos gamou. esu den ksero ti dikaiomata mporeis na exeis...
fxaristo oles tis koritsares gia ta kala tous logia pou ta eida molis tora.
me ton proin ksanabrethikame, alla epibebaiothika gi alli mia fora... den prokeite na balei mualo pote, mamakas genithike mamakas tha parameinei... kata ta alla exo iremisei para polu, kai klaio mono gia to poso ilithia imoun pou stenaxoriomoun. o mpempis (einai agori, sas to pa?) mou rixnei apisteutes klotsies mono otan eimai sunxismeni i tsatismeni i suginimeni... kati pou prominiei tin sxesi pou tha xoume sto mellon (tha fao polles mpatses, alla den peirazei, tha bro kai go ton daskalo mou..)
auta apo mena...
perimeno nea sas..
filia

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
frans έγραψε:kalispera koristares, ti mou kanete? emeis meta apo polla xaza, anousia kai ktlp pragmata, kala.
kautero exei dikio i prolalisa gai ta dikaiomata pou exoun ta paidia sou meta tin anagnorisi. exoun ola ta dikaiomata opos kai ta paidia edos gamou. esu den ksero ti dikaiomata mporeis na exeis...
fxaristo oles tis koritsares gia ta kala tous logia pou ta eida molis tora.
me ton proin ksanabrethikame, alla epibebaiothika gi alli mia fora... den prokeite na balei mualo pote, mamakas genithike mamakas tha parameinei... kata ta alla exo iremisei para polu, kai klaio mono gia to poso ilithia imoun pou stenaxoriomoun. o mpempis (einai agori, sas to pa?) mou rixnei apisteutes klotsies mono otan eimai sunxismeni i tsatismeni i suginimeni... kati pou prominiei tin sxesi pou tha xoume sto mellon (tha fao polles mpatses, alla den peirazei, tha bro kai go ton daskalo mou..)
auta apo mena...
perimeno nea sas..
filia

Εμεις δεν εχουμε ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα,αλλωστε δε με νοιαζουν εμενα τ αλεφτα του η η προικα του...
Αγορακι ε?Τελεια,να σου ζησει ρε κοριτσαρα...

kateuro


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Με το καλο FRANS το μωρακι σου...

Ουτε εμενα με νοιαζει η προικα...δεν θελω να φανει ετσι...αλλα οταν δεν εχεις βοηθεια απο καποιον δικο σου και σε μια τετοια περιπτωση πως θα μπορουσες να ζησεις μετα τα παιδια σου;Oτι εχουν δικαιωματα τα παιδια το γνωριζω αλλα ισως οταν ενηλικιωθουν...οποτε μαλλον πρεπει να σκεφτομαι να κανω ενα γαμο...

Αλλα ενταξει δεν πρεπει να σκεφτομαστε ετσι.Αν ειναι δυνατον..Απλα μετα την γεννα με ειχε πιασει μελαγχολια και σκρφτομουν πως κατι θα παθει ο αντρας μου και θα μεινω μονη και το θυμηθηκα πριν μερες και αρχισε να μου μπεινει παλι η ιδεα//

Μαλλον ειναι της εγκυμοσυνης... Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 5 215994 Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 5 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις