Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα!
δεν ειμαι ανυπαντρη μανουλα αλλα επειδη το εχω ψαξει λιγο το θεμα εχω να σας πω τι ισχυε πριν 2 χρονια
το παιδι με το που γεννιεται παιρνει το επιθετο της μαμας στα χαρτια του μαιευτηριου και μετα στο ληξιαρχειο θα πρεπει να προσκομισει ο μπαμπας δηλωση αναγνωρισης για να γραφτει στο δικο του επιθετο.
αν το παιδι ειναι αναγνωρισμενο εχει ΟΛΑ τα δικαιωματα που εχει ενα παιδι εντος γαμου
το ιδιωτικο συμφωνητικο καλυπτει τη μανα και οχι το παιδι αφου αν ειναι αναγνωρισμενο δεν τιθεται θεμα
δυστυχως αν γινει γαμος μετα στη ληξιαρχικη παντα θα γραφεται εκτος γαμου γιατι ειμαστε οπισθοδρομικοι

http://stefxon@gmail.com

ολγα77


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οχι ότι έχει σημασία για μένα , γιατί δεν πρόκειται ούτως ή άλλως να παντρευτώ με τον πατέρα του παιδιού, αλλά... σε πιο χαρτί θα γράφεται ότι είναι εκτός γάμου? Υπάρχει κάποιο τέτοιο χαρτί? Τα πιστοποιητικά γεννήσεως δεν αναφέρουν τον γάμο των γονιών. Στο πιστοποιητικο οικογενειακής κατάστασης, εφόσον υπάρξει γάμος των γονιών (έστω και μετά τη γέννηση) τότε ανοίγεται η μερίδα και το παιδί εισάγεται κανονικά. Οι ημερομηνίες εκεί θα δείχνουν ότι η γέννηση έχει προηγηθεί από τον γάμο αλλά δεν πειράζει. Λεπτομέρεια νομίζω είναι.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμαμια έγραψε:
tatijana έγραψε:Τότε αγαπητή μου,πήγαινε στην ονοματοδοσια κ δήλωσε ότι όνομα θες,χεχεχεχε....εγω θα το κάνω στο 2ο,στο πρώτο δεν ήξερα κ βιαστηκα....Καλα να παθω.

τι εννοεις???

Μη σου κουνιουνται κ πολυ γιατί έχεις το κάθε δικαίωμα να βγάλεις το όνομα που θες τώρα που ακόμη δεν το έχει αναγνωρίσει και μετα δε μπορούν να κάνουν τίποτα άπαξ κ βάλεις ότι θες.στην ονοματοδοσια εννοώ στο ληξιαρχειο.άκου εκει,σε βριζουνε κ θέλει να βγει κ η μάνα του,ΕΣΥ αγάπη μου πες του ούτε να το αναγνώρισης δεν έχεις παει,δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ δικαίωμα αυτήν την στιγμη.
Τα πήρα γιατί εμένα η καργια με έβρισε μετα την βάφτιση.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στο αμκα του μωρού λέει άνευ πατρός,αλλα εμένα δε με νοιαζουν αυτα.

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν ξερω αλλα δεν θα παντρευτω μονο κ μονο για να εχει το μωρο πατερα στα χαρτια

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοπέλες!!
γέννησα στις 4.7.2012 μια μπέμπα (υγιέστατη και φτυστή εγώ, δόξα τον Θεό!) περιληπτικά είχαμε να επικοινωνήσουμε με τον μπαμπά της σχεδόν 1,5 μηνά, καθώς άλλαξα και νούμερο για να έχω την ησυχία μου (και φυσικά αυτός δεν πήρε σπίτι να ρωτήσει τους δικούς μου όπως του είχα επιτρέψει). τέλος πάντων, γέννησα τετάρτη και πέμπτη πήρε τηλ σπίτι. του είπαν ότι έλειπα. τον πήρα τηλ, δεν το σήκωσε, του έστειλα ένα τυπικό μήνυμα, μιλήσαμε την άλλη μέρα (και εννοείτε ήταν μες' τις μπηχτές και τα υφάκια, ακόμα και η ερώτηση "σε ποιον μοιάζει?" αλλά έπρεπε να απαντήσω καταλλήλως...) του το έκλεισα. Σάββατο στο εξιτήριο, τσουπ, μπροστά μου, νταμπλάς εγώ. είχε μιλήσει και με την μητέρα μου και βγαίνοντας από την κλινική γυρνάει η μητέρα μου και κάτι πήγε να πει για αναγνώριση (ως απάντηση στην προηγούμενη τους συζήτηση. εκεί την διέκοψα εγώ με ένα "ορίστε? τι συζητάμε τώρα?" και πετάγεται αυτός και λέει "για να κάνω αναγνώριση της μπέμπας" και απαντάω εγώ "δεν χρειάζεται". και εννοείτε ότι μετά από όλα όσα τράβηξα ότι δεν παίζει να αλλάξει το αγνώστου πατρός (το οποίο παρεμπιπτόντως δεν γράφεται κιόλας)...
Όλγα εσύ γιατί θέλεις να γίνει αναγνώριση? μπελάδες στο κεφάλι σου θες να βάλεις? ξανασκέψου το... αποκτάνε δικαιώματα που δεν του αξίζουν..
φιλιά κορίτσια!

maryloo

maryloo
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κούκλες και να χαίρεστε τα ζουζούνια σας!!!!!

Ζητώ συγγνώμη που επεμβαίνω στην κουβέντα σας....

Έχω 2 φίλες που είναι μόνες και ανύπαντρες μητέρες.... η μια μετά από 3 χρόνια ταλαιπωρίας κατάφερε την αναγνώριση. (Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα θέλει μεγάλη διαδικασία και χαρτούρα για την αναγνώριση). Της δεύτερης ο πρώην σύντροφος και πατέρας του παιδιού είναι μαμάκιας και δεν τον αφήνει η μανούλα του Twisted Evil Εκείνη βέβαια του στέλνει φωτογραφίες και βιντεάκια με την κόρη τους μόνο και μόνο για να είναι καλυμμένη προς την κόρη της οτι εκείνη προσπάθησε αλλά αυτός ήταν ο αρνητικός.

Δεν είναι τόσο εύκολο για το παιδί καθώς μεγαλώνει. Κάποια στιγμή θα ρωτήσει για τον μπαμπά του, στο σχολείο δυστυχώς θα υπάρχει κοροϊδία από τα άλλα παιδάκια, και το μικρό σας θα πληγώνεται.... δεν λέω ντε και καλά οτι ο γάμος σώζει καταστάσεις αλλά μην αφήνεται το παιδί αγνώστου πατρός. Μπορεί να είναι ο πιο ανεγκέφαλος άνθρωπος του κόσμου αλλά δεν παύει να είναι ο πατέρας. Και αν στο κάτω κάτω δεν θέλει εκείνος να έχει επαφές με το παιδί, κακό του κεφαλιού του. Εσείς πάντως θα το έχετε προσπαθήσει. Έτσι δεν θα γυρίσει ποτέ το παιδί να σας κατηγορήσει. Διαφορετικά θα έχετε να βρείτε ένα σορό δικαιολογίες που συνήθως τα παιδιά δεν τις κατανοούν. Μην φερθείτε εγωιστικά, και στο κάτω κάτω γιατί να μην διεκδικήσει το παιδί ότι του αναλογεί; Όπως και αν μεταφράζεται αυτό....

Συζητήστε το θέμα με κάποιον ειδικό να σας κατατοπίσει, κάποια κοινωνική λειτουργό ή κάποιον παιδοψυχολόγο.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ααααα και εγώ εδώ ανήκω!! Ανύπαντρη και εγω΄!!!!


Δε νομίζω να κοροιδεύουν τα παιδάκια στο σχολείο αν ήταν έτσι όλα τα παιδάκια διαζευγμένων γονέων θα είχαν παρόμοιο θέμα.

Εγώ δεν έχω ψάξει τίποτα απολύτως ξέρω πως στο μαιευτήριο θα πα΄ρει το όνομα μου όπως και ξέρω πως ο καλός μου θα το αναγνωρίσει μετά αλλά και να μην το αναγνώριζε συμφωνώ απόλυτα με την λογική καλύτερα σε μονογονεική οικογένεια και ευτυχισμένο παρά με 2 γονείς που δεν αγαπιούνται.

Επειδή και εγώ είχα και έχω θέματα με τον δικό μου ξέρω πολύ καλά πως δεν είναι έυκολο να μεγαλώσεις ένα παιδί χωρίς σύντροφο αλλά όλα γίνονται!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κι απο μένα! Ανύπαντρη κι εγώ, μανούλα ομως όχι ακόμη. Ειμαι στν 14η εβδομάδα.
Λοιπόν, περιληπτικά η δική μου κατασταση είναι η εξής: Με τον πατέρα του μωρού μου είμασταν μαζι λιγο λιγοτερο απο εναν χρόνο, τον γνωρισα οταν σπούδαζα. Η ειδηση της εγκυμοσυνης μου ηταν σοκ και για τους δυο μας, αλλα εγώ με δική μου πρωτοβουλία αποφάσισα να κρατησω το μωράκι μου. Ευτυχώς ο φίλος μου συμφώνησε και αποφασισε να με στηριξει σ'αυτην την αποφαση. Μεταξύ μας, και να μην συμφωνουσε, δεν υπηρχε περιπτωση να αλλαζα γνώμη, θα το κρατουσα μονη μου με την στηριξη της μητερας μου.
Απο Σεπτεμβριο θα μετακομισει κι αυτος μαζι μου στο σπιτι της μητερας μου. Απο συζητησεις που εχουμε κάνει ο φιλος μου θελει να αναγνωρισει το παιδί, όταν ερθει η ώρα.
Για γαμο και δεσμευση δεν εχουμε μιλησει. Δεν ξέρω αν θελω να προχωρησω σε έναν οποιουδήποτε είδους γάμο μαζί του. Η σχεση μας είναι μεν εξαιρετικη και πολυ ώριμη για την ηλικια μας (εγω 21 αυτος 23), αλλα δεν είμαι σιγουρη για το αν ειναι αυτο που λένε" ο ανθρωπος μου", και μεχρι να σιγουρευτω σεν θελω να το διακινδυνευσω.
Ασε που,λόγω πολύ ασχημωω οικογενειακων εμπειριων, δεν πιστευω πως ενα παντρεμενο ζευγάρι είναι αυτοματα καλυτεροι γονεις απο ενα ανυπαντρο. Σημασια εχουν άλλα πραγματα, που μπορουν καλλιστα να υπαρχουν και εκτος γαμου.
Αυτάααα! Συγνώμη για το σεντόνι! Ευχομαι σε ολες τις κοελες τα καλυτερα για σας και για τα ζουζουνάκια σας!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mirantzela! έγραψε:Γεια σας κι απο μένα! Ανύπαντρη κι εγώ, μανούλα ομως όχι ακόμη. Ειμαι στν 14η εβδομάδα.
Λοιπόν, περιληπτικά η δική μου κατασταση είναι η εξής: Με τον πατέρα του μωρού μου είμασταν μαζι λιγο λιγοτερο απο εναν χρόνο, τον γνωρισα οταν σπούδαζα. Η ειδηση της εγκυμοσυνης μου ηταν σοκ και για τους δυο μας, αλλα εγώ με δική μου πρωτοβουλία αποφάσισα να κρατησω το μωράκι μου. Ευτυχώς ο φίλος μου συμφώνησε και αποφασισε να με στηριξει σ'αυτην την αποφαση. Μεταξύ μας, και να μην συμφωνουσε, δεν υπηρχε περιπτωση να αλλαζα γνώμη, θα το κρατουσα μονη μου με την στηριξη της μητερας μου.
Απο Σεπτεμβριο θα μετακομισει κι αυτος μαζι μου στο σπιτι της μητερας μου. Απο συζητησεις που εχουμε κάνει ο φιλος μου θελει να αναγνωρισει το παιδί, όταν ερθει η ώρα.
Για γαμο και δεσμευση δεν εχουμε μιλησει. Δεν ξέρω αν θελω να προχωρησω σε έναν οποιουδήποτε είδους γάμο μαζί του. Η σχεση μας είναι μεν εξαιρετικη και πολυ ώριμη για την ηλικια μας (εγω 21 αυτος 23), αλλα δεν είμαι σιγουρη για το αν ειναι αυτο που λένε" ο ανθρωπος μου", και μεχρι να σιγουρευτω σεν θελω να το διακινδυνευσω.
Ασε που,λόγω πολύ ασχημωω οικογενειακων εμπειριων, δεν πιστευω πως ενα παντρεμενο ζευγάρι είναι αυτοματα καλυτεροι γονεις απο ενα ανυπαντρο. Σημασια εχουν άλλα πραγματα, που μπορουν καλλιστα να υπαρχουν και εκτος γαμου.
Αυτάααα! Συγνώμη για το σεντόνι! Ευχομαι σε ολες τις κοελες τα καλυτερα για σας και για τα ζουζουνάκια σας!!!


Να είσαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περήφανη για τον εαυτό σου που σε αυτή την ηλικία δεν το σκέφτηκες καν!Μπράβο σου!!!
και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου είσαι μικρή ακόμα και μπορείς να δεις πως θα πάει η σχέση και η συγκατοίκηση και αν είναι παντρεύεστε μετά. Σημασία έχει το παιδί να μεγαλώνει με αγάπη δεν παίζαι ρόλο το αν οι γονείς του έχουν υπογράψει ένα χαρτί!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Περηφανη για τον εαυτο μου δεν νοιωθω ακομα, θα νιώσω ομως σιγουρα οταν θα κρατησω το μπεμπακι μου στην αγκαλια μου για πρωτη φορά.
Για μενα τα πραγματα ηταν λιγο πιο ευκολα απο οτι για αλλες κοπελες στην κατασταση μου, όμως Ο λογος που δεν μου περασε καν η σκεψη να μην κρατησω το παιδι ειναι γιατι ηξερα πως θα εχω την υποστηριξη και συμπαρασταση της μητερας μου, η οποια εχει περασει σχεδον το ιδιο σε μικροτερη ηλικια, αφου γεννησε την αδερφη μου στα 18. Αν δεν ηξερα οτι θα είναι διπλα μου, δεν ξερω τι θα ειχα κάνει.
Και εφοσον εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μεγαλωσω το μωρακι, εχω τα μυαλά μου μεσα στο κεφάλι μου και απεριοριστη αγαπη να διαθεσω στο μικράκι μου, δεν υπηρχε περιπτωση να στερησω την ζωη απο ενα πλασματακι...

ολγα77


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια καλησπέρα. Εχω καιρό να γράψω γιατί γέννησα και μετά είχα τρελά τρεχάματα (και δεν εννοώ μόνο με το μωρό). Για να μη τα πολυλογώ ... έκανα τεράστιο λάθος και τον άφησα να κάνει την αναγνώριση. ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΛΑΘΟΣ!!! Οταν το μωρό έγινε 46 ημερών, ειχα πάει στο χωριο στους γονείς μου και ήρθε και έσπασε τη τζαμαρία, προσπαθώντας να μπει μέσα. Την αναγνώριση την έκανε όταν ήταν 2 εβδομάδων ο μπέμπης και τον άφησα γιατί η ηλιθια πίστευα ότι η πατρότητα θα τον ηρεμήσει. ΚΑΜΟΙΑ ΣΧΕΣΗ! Αν μη τι άλλο, θεώρησε ότι επειδή πήρε το επίθετο του, είχα την υποχρέωση να του πάω το μωρό σπίτι του (45 ημερών μωρό τοτε) και να του το αφήσω για μια μέρα και να φύγω. Όταν αρνήθηκα, έγινε έξαλλος και ήρθε στο χωριο στις 5 το πρωί και κλότσαγε και πέταγε γλάστρες και καρέκλες στη τζαμαρία της πόρτας. Ευτυχως η πόρτα μου στάθηκε ηρωικά στο πόστο της αλλιως δεν ξέρω και εγώ τι θα γινόταν. Πήγαμε αυτόφωρο αλλά δεν τον κράτησαν μέσα. Και μετά από 2 μέρες μου έστειλε ασφαλιστικά μέτρα για να έχει δικαστικά το δικαίωμα να βλέπει το παιδί. Ευτυχως η δικαστίνα του έδωσε μονο 2 φορές τον μήνα για 1 ώρα τη κάθε φορά. Επαιξε πολύ ρόλο το βίαιο περιστατικό που προηγήθηκε. Μετά του έκανα και εγώ ασφαλιστικά για τη διατροφή. ααααααααα το καλύτερο.... στα ασφαλιστικά του έχει περιλάβει την απαίτηση ο μπέμπης να πάρει το όνομα του πατέρα του!!!!!! Εχω χιλιομετανιώσει που τον άφησα να το αναγνωρίσει!!!!!!! Αποκτούνε δικαιώματα όπως είπε πριν και η κοπέλα, που δεν τους αξίζουν. Αν δεν είστε 100% σίγουρη για τον πατέρα του παιδιου, να είστε πολύ επιφυλακτικές με την αναγνώριση.

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ βρε Όλγα γιατί? δεν μας διάβασες νωρίτερα? από που και ως που να του δώσεις την χαρά τις αναγνώρισης?
εμένα την βλέπει την μικρή μου μονό και όταν γουστάρω εγώ.. άσε που προσπαθεί μα διαφόρους ηλίθιους τρόπους να με πείσει για αναγνώριση (πχ θα έχει η μικρή πρόβλημα στο δημοτικό που δεν θα αναφέρετε στα χαρτιά ποιος είναι ο πατέρας της (λες και θα διαβάσουν οι συμμαθητές της το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,και? ας την κοροϊδέψουν... εμένα τι με έχει για διακοσμητική? τα παιδιά είναι σκληρά και κοροϊδεύουν ακόμα και για μια μύξα.). η δικιά μου απάντηση ήταν: από την στιγμή που δεν ήμασταν παντρεμένοι την στιγμή που γεννήθηκε η μικρή, και ποσό μάλλον που είχαμε χωρίσει σχεδόν από την αρχή της εγκυμοσύνης, δεν υπάρχει λόγος να έχει το επίθετο σου. περισσότερο πρόβλημα θα έχω εγώ με το να σε κυνηγάω για υπογραφές σε διαφορά έγγραφα. οπότε όταν γίνει 18 και θέλει αυτή να κάνει αναγνώριση ας την κάνει.
ξέρεις κάτι Όλγα μου? χεσμένο το έχει το παιδί (για μένα το λέω), κι αν όχι ακόμα σε λίγα χρόνια έτσι θα γίνει... εγώ το περιμένω... τον αντρικό τούς εγωισμό θέλουν να ικανοποιήσουν και να κάνουν με ξένα κόλυβα μνημόσυνο... προ στιγμήν.
λοιπόν αφού έγινε η αναγνώριση κοίτα να πάρεις ότι σου ανήκει! διατροφή, αποζημίωση για εγκατάληψη εγκυμονούσας(έως 20.000 ευρώ)(εάν σε χώρισε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης ή σου φέρθηκε άσχημα)και ότι άλλο δικαιούσαι ψαξ' το εγκαίρως και εννοείτε κοίταξε να πάρεις την αποκλειστική κηδεμονία και επιμέλεια του παιδιού σου μην του αφήνεις και πολλά δικαιώματα γιατί από ότι κατάλαβα ο άνθρωπος της ζούγκλας είναι επικίνδυνος, μεταξύ μας..
εμείς καλά και δοξάζω τον θεό που μου δώσε το μυαλό και πουθενά δεν γραφεί όνομα πατέρα... η μικρή είναι απόλαυση...
σας φιλώ ζουλιχτά!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την frans στις Πεμ Νοε 01, 2012 10:28 am, 1 φορά

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγώ ανύπαντρη είμαι!

Εμείς όταν έμεινα έγκυος δεν τα πηγαίναμε και τόσο καλά άρα τωρα είναι που δεν τον παντρεύομαι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !! χι χι χι!!
Συζούμε 9 χρόνια άρα το στεφάνι δεν μου λέει κάτι.
Αν το κάνω θα το κάνω όπως η φίλη πριν με παραλία, σουβλάκια κτλ.

frans


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα κοριτσάρες! πως τα πάτε? εμείς πολύ καλά. δημιούργησα μια ομαδα στο Fb για ανύπαντρες μανούλες ώστε να αλληλοβοηθειόμαστε.
https://www.facebook.com/groups/anupadrimiteranaeisaieulogimeni/
το όνομα το πήρα από το βιβλίο του Κύριλ Τοπάλοβ. (παρεμπιπτόντως πολύ ωραίο διαβάστε το αν βρείτε).

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις