Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
tatijana έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
tatijana έγραψε:Κοιτα εγω δεν ηθελα να παντρευτω,δεν μου αρεσει ο γαμος..Ο συντροφος μου ηθελε,αλλα σταματησε να θελει κι αυτος... Razz

Και εγώ δεν είμαι πολύ υπερ του γάμου... Αλλα επειδή η κοινωνία σε αναγκάζει... Ποσο εύκολο είναι να είσαι μητέρα και να είσαι ανύπαντρη... ;;;Ασχετα αν είσαι ή οχι με τον πατέρα του παιδιού..

Εισαι παντρεμενη?
Για μενα ειναι πανευκολο.και η χαρτουρα δεν ειναι τιποτα για την αναγνωριση..και να σου δε με νοιαζει και τι θα πουν..


Όχι δεν είμαι παντρεμένη... Και η αλήθεια είναι ότι λέω ότι θα παντρευτώ μόνο αν έχω παιδι... Αλλα δεν ξέρω τελικά πόσο χρειάζεται ο γάμος ή όχι αν έχει ένα παιδί.. Γι αυτό ρωτάω... Και φυσικά δεν αναφέρομαι στο "τι θα πει ο κόσμος".... Γραμμένο τον έχω στα ... αντε μην πω που... Σε ΄΄ολα τα υπολοιπα έννοω...

Συμφωνω το ολο θεμα ειναι το τι θα λενε οι γονεις κ τα πεθερικα.Εγω τις ειχα γραμμενες και τις δυο πλευρες.Αν και οι δικοι μου ξεραν απο ποοοολυ παλια οτι δε θελω γαμους...Και που εκανα βαφτισια το μετανοιωσα...
Οποτε νομιζω οτι αμα δε θελετε γαμο,γιατι ΠΡΕΠΕΙ να κανεις επειδη θα κανεις παιδι?

Γι αυτό ρωτάω... Υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα αν είσαι παντρεμένος;;;; Υπάρχει κάποια διαφορά;;; Αναφορικά με το παιδί πάντα...

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μονο το οτι το παιδι αναγνωριζετε αμεσως νομιζω!με την γεννα παιρνει κατευθειαν το επωνυμο του πατερα

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mommy12585 έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
athina24 έγραψε:το κατα ποσο ειναι ευκολο αυτο μονο τα κοριτσια το ξερουν!παντως εαν εχεις τη στηριξη δικων σου ανθρωπων φανταζομαι πως δεν ειναι τρομερο!

Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο και διαφορετικό! Ούτε η κοινωνία σε αναγκάζει πια, μάλλον η οικογένεια πιο πολύ σε 'αναγκάζει'. Να φανταστείτε είχε πάει ο πατέρας μου να δώσει τα γυαλιά μου για φτιάξιμο και πήγα να τα πάρω και δε με βρίσκαν εκεί με το επώνυμο μου, λέω τι στο καλό σε άλλο μαγαζί τα έδωσε..?? και μετά μου λέει Ρούσσου είπα ο πατέρας μου, του άντρα μου το επώνυμο!! Του λέω αααααα καλά!! μάλλον καημό το έχει να παντρευτώ, τι να πώ........ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Εμένα θα μου πεις για τους γονείς.. εγώ αρραβωνιάστηκα μονο και μόνο για να μην ειμαι η σπιτωμένη... Αλλα τώρα τους βλέπω πιο χαλαρούς με το θέμα του γάμου...Βαρέθηκαν μάλλον να το συζητάνε τοσα χρόνια!! χαχαχα!!!

Σπιτωμένη? μα ποια είσαι η Κα Κοκοβίκου?? έλεος !!! Shocked Τώρα που αρραβωνιάστηκες δηλαδή τι άλλαξε? Δεν είσαι σπιτωμένη??
Εμένα με τσάντισε η μητέρα μου γιατί με παρουσιάζει παντρεμένη ενώ δεν είμαι, επειδή έχω παιδί. Όταν βρήκαμε το σπίτι που νοικιάζουμε την είχα στείλει να το δει επειδή ήταν δίπλα και της είπα να πεταχτεί. Ε μετά ήμασταν μαζί την ημέρα που συναντήθηκα με τη σπιτονοικοκυρά και για να μας παρουσιάσει ως πιο 'σωστούς' να το πω, πιο αποδεκτούς, είπε ότι είμαστε παντρεμένοι....Με νευρίασε πάρα πολύ αυτό..


Χαχαχαχα!!! Η κυρία Κοκοβίκου!!! καλό!!
Τίποτα δεν έχει αλλάξει... Ουτε με το γάμο θεωρώ ότι κάτι θα αλλάξει... Και δεν δένεις κανένα γαίδαρο... Τόσα ζευγάρια χωρίζουν καθημερινα και δεν τους εμποδίζει καθόλου ο γάμος...
Απλά απ' ότι καταλαβαίνω η μητέρα σου είναι σαν τους γονείς μου... Παλιάααααα μυαλααααα!!!! κολλημένοι!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
Evaggelitsa 26 έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
athina24 έγραψε:το κατα ποσο ειναι ευκολο αυτο μονο τα κοριτσια το ξερουν!παντως εαν εχεις τη στηριξη δικων σου ανθρωπων φανταζομαι πως δεν ειναι τρομερο!

Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο και διαφορετικό! Ούτε η κοινωνία σε αναγκάζει πια, μάλλον η οικογένεια πιο πολύ σε 'αναγκάζει'. Να φανταστείτε είχε πάει ο πατέρας μου να δώσει τα γυαλιά μου για φτιάξιμο και πήγα να τα πάρω και δε με βρίσκαν εκεί με το επώνυμο μου, λέω τι στο καλό σε άλλο μαγαζί τα έδωσε..?? και μετά μου λέει Ρούσσου είπα ο πατέρας μου, του άντρα μου το επώνυμο!! Του λέω αααααα καλά!! μάλλον καημό το έχει να παντρευτώ, τι να πώ........ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Εμένα θα μου πεις για τους γονείς.. εγώ αρραβωνιάστηκα μονο και μόνο για να μην ειμαι η σπιτωμένη... Αλλα τώρα τους βλέπω πιο χαλαρούς με το θέμα του γάμου...Βαρέθηκαν μάλλον να το συζητάνε τοσα χρόνια!! χαχαχα!!!

Σπιτωμένη? μα ποια είσαι η Κα Κοκοβίκου?? έλεος !!! Shocked Τώρα που αρραβωνιάστηκες δηλαδή τι άλλαξε? Δεν είσαι σπιτωμένη??
Εμένα με τσάντισε η μητέρα μου γιατί με παρουσιάζει παντρεμένη ενώ δεν είμαι, επειδή έχω παιδί. Όταν βρήκαμε το σπίτι που νοικιάζουμε την είχα στείλει να το δει επειδή ήταν δίπλα και της είπα να πεταχτεί. Ε μετά ήμασταν μαζί την ημέρα που συναντήθηκα με τη σπιτονοικοκυρά και για να μας παρουσιάσει ως πιο 'σωστούς' να το πω, πιο αποδεκτούς, είπε ότι είμαστε παντρεμένοι....Με νευρίασε πάρα πολύ αυτό..


Χαχαχαχα!!! Η κυρία Κοκοβίκου!!! καλό!!
Τίποτα δεν έχει αλλάξει... Ουτε με το γάμο θεωρώ ότι κάτι θα αλλάξει... Και δεν δένεις κανένα γαίδαρο... Τόσα ζευγάρια χωρίζουν καθημερινα και δεν τους εμποδίζει καθόλου ο γάμος...
Απλά απ' ότι καταλαβαίνω η μητέρα σου είναι σαν τους γονείς μου... Παλιάααααα μυαλααααα!!!! κολλημένοι!!!

Γενικώς δεν είναι πολύ παλιά μυαλά, αλλά σε αυτό το θέμα δεν ξέρω τι παθαίνουν...

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είναι τα στερεότυπα και η αντίληψη της ελληνικής κοινωνίας... Η ξαδέρφη μου που είναι στην Ολλανδία, όποιο γκόμενο μας έφερνε κάθε καλοκαίρι η γιαγιά μου τον έλεγε αρραβωνιαστικό...!!!
Ματαια προσπαθούσε η ξαδέρφη μου να της εξηγήσει ότι είναι απλά γκόμενος... Αλλα μπααα!! Στην Ελλάδα ήταν αρραβωνιασμένη!!!!
Θα περάσουν πολλά χρόνια για να ξεκολλήσουμε από τα στερεότυπα!!! Σε αυτό κυρίως τον τομέα!!!

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Εννοειται οτι θα κραταω λουλουδι,αφου το εγραψα,το μαλλι μου πια ειναι καστανο,μη κοιτας την ξανθια στο αβαταρ...Χεχεχεχ...
εξαλου θα λαμπετε κιολας με το ζουζουνι σου!!!!

http://stefxon@gmail.com

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefaniandreas έγραψε:
tatijana έγραψε:Εννοειται οτι θα κραταω λουλουδι,αφου το εγραψα,το μαλλι μου πια ειναι καστανο,μη κοιτας την ξανθια στο αβαταρ...Χεχεχεχ...
εξαλου θα λαμπετε κιολας με το ζουζουνι σου!!!!

Η κοιλιτσα σου θα λαμπει.... Razz

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:μονο το οτι το παιδι αναγνωριζετε αμεσως νομιζω!με την γεννα παιρνει κατευθειαν το επωνυμο του πατερα
Ακόμα και αυτο δεν ειναι απαραιτητο. Πριν το γαμο κάνεις δήλωση επωνυμου τέκνων, το οποίο επώνυμο μπορεί να ειναι του συζυγου, της συζυγου, και των δύο (διπλο δλδ) ή και ενα εντελώς ασχετο αν θέλεις.

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
stefaniandreas έγραψε:
tatijana έγραψε:Εννοειται οτι θα κραταω λουλουδι,αφου το εγραψα,το μαλλι μου πια ειναι καστανο,μη κοιτας την ξανθια στο αβαταρ...Χεχεχεχ...
εξαλου θα λαμπετε κιολας με το ζουζουνι σου!!!!

Η κοιλιτσα σου θα λαμπει.... Razz
μια που δε χωραει πουθενα πια!!!

http://stefxon@gmail.com

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Ακόμα και αυτο δεν ειναι απαραιτητο. Πριν το γαμο κάνεις δήλωση επωνυμου τέκνων, το οποίο επώνυμο μπορεί να ειναι του συζυγου, της συζυγου, και των δύο (διπλο δλδ) ή και ενα εντελώς ασχετο αν θέλεις.

οκ!αυτο δεν το γνωριζα!οποτε ουτε σε αυτο ειναι απαραιτητο ο γαμος!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:μονο το οτι το παιδι αναγνωριζετε αμεσως νομιζω!με την γεννα παιρνει κατευθειαν το επωνυμο του πατερα

Καπου χαθηκα....Τι εννοεις,αν δεν ειναι παντρεμενοι?Γιατι αλλιως πρωτα πρεπει να γεννηθει,οποτε ουτως η αλλως θα ακουστει το επωνυμο της μαμας στο νεογεννητο και μετα την αναγνωρισει λες αμα θες ποιο επωνυμο κρατας.Και τα δυο η ενα απο τα δυοκαι ποιο...Αν ειχα μικρο επωνυμο και δεν ειχα ταξει το παιδι θα αφηνα και το δικο μου επωνυμο,το οποιο θ αερχοταν πρωτο ουτως η αλλως..

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athina24 έγραψε:
Nena έγραψε:
Ακόμα και αυτο δεν ειναι απαραιτητο. Πριν το γαμο κάνεις δήλωση επωνυμου τέκνων, το οποίο επώνυμο μπορεί να ειναι του συζυγου, της συζυγου, και των δύο (διπλο δλδ) ή και ενα εντελώς ασχετο αν θέλεις.

οκ!αυτο δεν το γνωριζα!οποτε ουτε σε αυτο ειναι απαραιτητο ο γαμος!


η Νένα εννοεί οτι πριν υπογράψεις τα χαρτιά του γάμου σε ρωτάνε ποιο επώνυμο θέλεις να πάρουν τα παιδιά.

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Εννοειται οτι θα κραταω λουλουδι,αφου το εγραψα,το μαλλι μου πια ειναι καστανο,μη κοιτας την ξανθια στο αβαταρ...Χεχεχεχ...

Ο ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΕΑ Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 2 893968 Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 2 893968 Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 2 893968 Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 2 893968 Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 2 893968 ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΕΙ!!!!!!!!!!

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΝΩ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΙΣΑ ΑΛΛΑ
ΖΗΤΩ Ο ΓΑΜΟΣ
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ. Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 2 377361
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΕΟ ΔΕ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΑΥΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΑΥΤΟΝ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ.
Ο ΓΑΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΔΕΣ.ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΔΑ.
ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΣΜΟ.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
basilikaki έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΝΩ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΙΣΑ ΑΛΛΑ
ΖΗΤΩ Ο ΓΑΜΟΣ
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ. Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 2 377361
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΕΟ ΔΕ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΑΥΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΑΥΤΟΝ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ.
Ο ΓΑΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΔΕΣ.ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΔΑ.
ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΣΜΟ.


Και τον Θεο και την Παναγια πιστευω εγω οπως νομιζω...Και πιστεψε με ο Θεος με ευλογισε απιστετυτα πολυ και χωρις να παω στην εκκλησια...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
basilikaki έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΝΩ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΜΟΔΙΤΙΣΑ ΑΛΛΑ
ΖΗΤΩ Ο ΓΑΜΟΣ
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ.
ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ. Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 2 377361
ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΘΕΟ ΔΕ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.
ΑΥΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ ΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΑΥΤΟΝ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ.
Ο ΓΑΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΔΕΣ.ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΔΑ.
ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙΤΕ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΑΝ ΔΕ ΘΕΛΕΤΕ ΚΟΣΜΟ.


Ε καλά δεν σημαίνει ότι είμαστε αντίχριστες επειδή δεν έχουμε παντρευτεί! Laughing Εγώ πιστεύω στο θεο και στα μυστήρια της εκκλησίας...απλά επειδή έχω ξαναπαντρευτεί στο παρελθόν και δεν πήγε καλά, είμαι λίγο προκατειλλημένη με το θέμα!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωραιο θεματακι τατιανακι

εγω ειμαι κατα του θρησκευτικου, και του γαμου γενικοτερα -οχι οτι αλλαζει κατι- καμια σχεση

καναμε εναν 5λεπτο πολιτικο και καθαρισαμε Razz

α~! καναμε και κρεββατι! εκει επεσε χοντρο χρημα, και δωρο ενα ταξιδι για παρις Razz

ψησου χαχαχαχ

και με το βαφτισι -με το καλο- δεν ξερω πως θα την παλεψω θα με φανε στη μουρμουρα τα ζωντανα γυρω μου, δεν θα ηθελα να γινει βαφτιση Rolling Eyes

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο ΘΕΟΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ.
ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ.
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ.
ΔΕΝ ΠΑΩ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΤΕΛΙΚΑ.
ΚΑΛΑ ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΝΗΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΑΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ.
ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΧΩ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΝΙΩΘΩ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΑΛΗΝΙΑ.

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νομιζω οτι αυτο ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση του καθενος.εγω δεν ηθελα στην αρχη να παντρευτω.το εκανα για πρακτικους λογους αλλα αφου το εκανα ηθελα θρησκευτικο.αυτο δε σημαινει οτι πιστευω περισσοτερο η λιγοτερο απο καποια αλλη απο δω μεσα

http://stefxon@gmail.com

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΕ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΕΣ?

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:ωραιο θεματακι τατιανακι

εγω ειμαι κατα του θρησκευτικου, και του γαμου γενικοτερα -οχι οτι αλλαζει κατι- καμια σχεση

καναμε εναν 5λεπτο πολιτικο και καθαρισαμε Razz

α~! καναμε και κρεββατι! εκει επεσε χοντρο χρημα, και δωρο ενα ταξιδι για παρις Razz

ψησου χαχαχαχ

και με το βαφτισι -με το καλο- δεν ξερω πως θα την παλεψω θα με φανε στη μουρμουρα τα ζωντανα γυρω μου, δεν θα ηθελα να γινει βαφτιση Rolling Eyes

προσωπικα μετανοιωσα για πολλα στην βαφτιση του γιου μου....Δε θα ξανα συμβει στο επομενο..

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tattooed_snowhite έγραψε:ωραιο θεματακι τατιανακι

εγω ειμαι κατα του θρησκευτικου, και του γαμου γενικοτερα -οχι οτι αλλαζει κατι- καμια σχεση

καναμε εναν 5λεπτο πολιτικο και καθαρισαμε Razz

α~! καναμε και κρεββατι! εκει επεσε χοντρο χρημα, και δωρο ενα ταξιδι για παρις Razz

ψησου χαχαχαχ

και με το βαφτισι -με το καλο- δεν ξερω πως θα την παλεψω θα με φανε στη μουρμουρα τα ζωντανα γυρω μου, δεν θα ηθελα να γινει βαφτιση Rolling Eyes

basilikaki έγραψε:Ο ΘΕΟΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ.
ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ.
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ.
ΔΕΝ ΠΑΩ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ ΤΕΛΙΚΑ.
ΚΑΛΑ ΜΗ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΝΗΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΑΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΦΟΒΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ.
ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΧΩ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΝΙΩΘΩ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΓΑΛΗΝΙΑ.

basilikaki έγραψε:ΚΑΛΕ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΕΣ?


basilikaki πλάκα έκανα για το αντιχριστες!! χιχι

Απλά θέλω να πω ότι εγώ προσωπικά πιστεύω στον Θεο και έχω πίστη πολύ στη ζωή μου, ειδικά στα μυστήρια της εκκλησίας...κάποια στιμή στο μέλλον θα παντρευτούμε...Θεωρητικά αν το σκεφτείς παντρεμένοι είμαστε με τον καλό μου. Ζούμε μαζί, έχουμε οικογένεια, είναι απλά τυπικό το ζήτημα, αλλά δεν είναι κάτι που μας βιάζει και πρέπει να γίνει άμεσα..

Όσον αφορά την βάπτιση εγώ είμαι κάθετη στο ότι πρέπει να γίνει, δε συζητάμε για αυτό το θέμα...γιατι να στερήσω από το παιδί μου αυτή την ευλογία που εγώ δεν στερήθηκα?? Αλλά όλα είναι υποκειμενικά ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει αυτό που θέλει....

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δε θα ξανακανεις βαφτιση η δε θα κανεις αυτα για τα οποια μετανοιωσες?
νομιζω οτι ειτε γαμος ειτε βαφτιση η οτιδηποτε πρεπει να τα κανουμε αν και οπως μας αρεσει.
εγω και για το γαμο και τωρα που συζηταμε για τη βαφτιση ακουσα τα χιλια μιρια και ειπα σε οποιον αρεσει.οι αλλοι μην ερθετε

http://stefxon@gmail.com

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΣ?
ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΟΥ ΠΕΘΕΡΑ.
ΜΗ ΣΚΑΣ ΟΛΕΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ.

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δν ήμουν από τα κοριτσάκια που σκεφτόντουσαν από μικρά πως θα είναι να παντρευτούν τον καλό τους! Όμως τώρα το έχω ψήσει μέσα μου πως τι καλά που θα ήταν να παντρευόμουν και να τα έκανα όλα τέλεια ή όλα όπως τα ήθελα τέλος πάντων! Επειδή είναι πολλά πεταμένα λεφτά των δικών μας (γιατί εμείς δν έχουμε φράγκο) κι επειδή δν τα έχουν και πολύ και αυτοί αλλά ΠΡΕΠΕΙ να γίνουν όπως τα θέλουν ... δν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι με την ιδέα της όλης διαδικασίας.. θέλω να παντρευτώ με τον αντρούλη μου, δν θα αλλάξει τίποτα, σαν παντρεμένοι είμαστε εδώ και 2χρόνια και είμαστε μαζί σύνολο 10, δν πιστεύω ότι 1 μέρα μυστήριο θα άλλαζε τίποτα στην ζωή μας, απλά δν μ'αρέσει που θα γίνει όπως θέλουν και μπορούν άλλοι!Τι να κάνουμε , μια μέρα είναι θα περάσει! Razz Πολιτικό γάμο ισως κάνω αν μείνω με το καλό έγκυος πρίν το καλοκαίρι που λέμε να παντρευτούμε με θρησκευτικό!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις