Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
107 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 107 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γιατι απο την τσεπη τους θα τα παρετε τα λεφτα???
δεν ξερω θελω να ελπιζω οτι θα μεινουν ολοι ετσι και μετα τη γεννα.γιατι ετσι τους μαθαμε.φαντασου 6 χρονια συζουμε προχθες τους εκανα τραπεζι.αλλα βοηθανε και οι 4 οσο μπορουνε.
θα δειξει στη βαφτιση που δεν θα παρει το ονομα του πεθερου

http://stefxon@gmail.com

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefaniandreas έγραψε:γιατι απο την τσεπη τους θα τα παρετε τα λεφτα???
δεν ξερω θελω να ελπιζω οτι θα μεινουν ολοι ετσι και μετα τη γεννα.γιατι ετσι τους μαθαμε.φαντασου 6 χρονια συζουμε προχθες τους εκανα τραπεζι.αλλα βοηθανε και οι 4 οσο μπορουνε.
θα δειξει στη βαφτιση που δεν θα παρει το ονομα του πεθερου

ΤΟυς το εχετε πει?

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
stefaniandreas έγραψε:γιατι απο την τσεπη τους θα τα παρετε τα λεφτα???
δεν ξερω θελω να ελπιζω οτι θα μεινουν ολοι ετσι και μετα τη γεννα.γιατι ετσι τους μαθαμε.φαντασου 6 χρονια συζουμε προχθες τους εκανα τραπεζι.αλλα βοηθανε και οι 4 οσο μπορουνε.
θα δειξει στη βαφτιση που δεν θα παρει το ονομα του πεθερου

ΤΟυς το εχετε πει?
τους το ειχα πει οταν ανακοινωσαμε το γαμο και γνωριστηκανε οι γονεις.
το πρωτο πραγμα που μας ειπαν ηταν αντε και με ενα μωρο
και τους ειπα οτι το παιδι αν κανω θα ειναι δικο μας και θα αποφασισουμε εμεις το ονομα.
βεβαια με τοσα που ακουω ειπα στον ανδρεα να τους το πει να τα ξεκαθαρισουμε

http://stefxon@gmail.com

dolfin


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
συγνωμη που επεμβαινω θα βγαλεις του πατερα σου;αν ναι δυσκολο....ειμαι καμενη εγω.

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dolfin έγραψε:συγνωμη που επεμβαινω θα βγαλεις του πατερα σου;αν ναι δυσκολο....ειμαι καμενη εγω.
οχι ισα ισα που ο μπαμπας μου επιμενει να βγαλω τον πεθερο.ενα ασχετο θα βγαλω αλλα ακομα δεν εχουμε καταληξει

http://stefxon@gmail.com

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσακια καληνυχτα...

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καληνυχτα!!!

http://stefxon@gmail.com

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε αφού δν θα βγεί κι από το δικό σου σόι, έχεις περισσότερες ελπίδες να μην αλλάξει κάτι! Το κακό είναι ότι πολλοί-ες παππούδογιαγιάδες έχουν αδυναμία στο παιδί που έχει το όνομα τους (δν ξέρω αν έχει αδέρφια ο άντρας σου) και αν σε κάποιο άλλο εγγονάκι πουν το όνομα, εκεί θα δεις διαφορά σίγουρα!

Καληνύχτα!

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubou έγραψε:Ε αφού δν θα βγεί κι από το δικό σου σόι, έχεις περισσότερες ελπίδες να μην αλλάξει κάτι! Το κακό είναι ότι πολλοί-ες παππούδογιαγιάδες έχουν αδυναμία στο παιδί που έχει το όνομα τους (δν ξέρω αν έχει αδέρφια ο άντρας σου) και αν σε κάποιο άλλο εγγονάκι πουν το όνομα, εκεί θα δεις διαφορά σίγουρα!

Καληνύχτα!
εχει εναν αδερφο ανυπαντρο προς το παρων αλλα δε με απασχολει.αν θελουν ας εχουν αδυναμια εκεινο οταν κανει.αν δεν τους νοιαζει να ειναι απλως γερο το εγγονι τους και ευτυχισμενο το παιδι τους καλα να παθουν.παντως να μην τους αδικησω ειναι υποδειγμα πεθερικων μεχρι τωρα

http://stefxon@gmail.com

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σου εύχομαι τότε κοπέλα μου να συνεχίσουν να είναι υπόδειγμα!! Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 4 99132 Smile

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="boubou"]Σου εύχομαι τότε κοπέλα μου να συνεχίσουν να είναι υπόδειγμα!! Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 4 99132 Smile [/quote
μακαρι γιατι εχει τρομαξει το ματι μου με τοσα που διαβαζω

http://stefxon@gmail.com

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευτυχώς για εμάς δν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο! Wink Εγώ δν μπορώ να δεχτώ ότι αλλάζει ο άνθρωπος, ίσως ότι δν προλαβαίνουμε να τον γνωρίσουμε καλά, και όλοι είναι αθώοι μέχρις αποδείξεως του αντίθετου δν λένε? Very Happy Εδώ τον σύντροφο μας και πρέπει να περάσουμε από 40 κύματα σε μια σχέση για να δούμε όλες τις πτυχές του χαρακτήρα του... την πεθερά θα ξέραμε από την πρώτη μέρα?

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σωστο και αυτο.ας γεννηθει το καλο μου με το καλο πρωτα και ολα θα γινουν!

http://stefxon@gmail.com

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stefaniandreas έγραψε:σωστο και αυτο.ας γεννηθει το καλο μου με το καλο πρωτα και ολα θα γινουν!

ΜΟΝΟ αυτό είναι σημαντικό! όλα τα άλλα πραγματικά είναι δευτερεύουσας σημασίας!! I love you

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="boubou"]
stefaniandreas έγραψε:σωστο και αυτο.ας γεννηθει το καλο μου με το καλο πρωτα και ολα θα γινουν!

ΜΟΝΟ αυτό είναι σημαντικό! όλα τα άλλα πραγματικά είναι δευτερεύουσας σημασίας!! I love you [/quote
αυτο λεω και γω για αυτο και μου φαινονται εξωπραγματικα ολα αυτα που διαβαζω κατα καιρους

http://stefxon@gmail.com

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελπίζω η δικιά μας γενιά να εξαλείψει τέτοιες βλακείες και κολλημένα μυαλά των παλιότερων! Μου φαίνονται κι εμένα τραβιγμένα, γιατί προσωπικά δν έχω γνωρίσει τέτοια άτομα, αλλά σίγουρα δν είναι όλος ο κόσμος καλός και σίγουρα θα υπάρχουν και τέτοια (για να τα βγάζουν και σήριαλ Laughing Laughing Laughing )

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαχαχα!καλα λεει η γιαγια μου ολα βγαλμενα απο τη ζωη ειναι!

http://stefxon@gmail.com

mamarena

mamarena
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μη φρικαρετε κοριτσια για τις πεθερες.. Εσεις δε χανετε τιποτα. Αυτες χανουνε τα εγγονια τους!!! Και ειναι τοσο τραγικο αυτο αν ποτε το αντιληφθουν!

Κατα τα αλλα, εγω παντρεφτηκα οταν καναμε και την βαπτηση του παιδιου. Το ειχαμε κανονισει να γινει ετσι απο πολυ πολυ παλια. Ουτε εγω τρελαινομουν, ουτε ο αντρας μου. Αν δεν υπηρχε το παιδι δε νομιζω πως θα καναμε θρυσκευτικο.
Το 2005 καναμε εναν πολιτικο γαμο, για να παρουμε το δανειο να αγορασουμε το σπιτακι μας. Μια χαρα παντρεμενοι ειμαστε απο τοτε!
Παντως κοριτσια, αν και ο θρησκευτικος γαμος εγινε ετσι για να γινει, δε σας κρυβω οτι ποτε δε το μετανιωσα. Ομορφο μυστηριο.. Χαιρομαι πολυ που τελικα τα εφερε ετσι και το καναμε!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
basilikaki έγραψε:ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.
ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΝ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ.

ναι κορίτσια ..αυτό είναι το καλύτερο ..σας το υπογράφω εγώ που το έκανα!!...εκεί θα δεις αν πραγματικά ενδιαφέρεται κάποιος...και όχι που το κάνεις δίπλα στο σπίτι των πεθερικών και η σε φτύνουν η έχουν την ευκαιρία να το παίξουν για μια και μοναδική μέρα πως ενδιαφέρονται...

άμα όντως ενδιαφέρονται ας έρθουν λίγο πιο μακριά...εκεί που δεν θα είναι όλοι οι γνωστοί να κάνουν επίδειξη...

για τον γάμο πάντως και εγώ πιστεύω πως είναι ευλογία!!..και εγώ δεν έκανα ούτε τραπέζι ..ούτε τίποτα...φύγαμε κατευθείαν από την εκκλησία για ταξίδι...δεν ξοδέψαμε λεφτά...οκ μόνο νυφικό γιατί μου άρεσε και πάλι δεν το αγόρασα...μπομπονιέρες μπορείς να βρεις πολύ οικονομικές...και αυτό είναι...καθόλου τζέρτζελο...
πως γίνεται να πιστεύουμε στην ευλογία της βάφτισης αλλά όχι του γάμου..?..το ίδιο είναι κορίτσια...μην σας φοβίζει!!..οι άντρες σας αμα εσείς πείτε ..πάμε να παντρευτούμε μωρέ μισή ωρίτσα να μας προστατεύει και ο Θεός εποχές δύσκολες που έρχονται...θα ακολουθήσουν..

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Στεφανια μου τρελλη μεταλλαξη,λεςκαι μπενει ο διαολος μεσα τους...Χεστην για τα μπαζα ειναι.τετοια που ειναι.
mommy να μη πεις τιποτα μεχρι να περασει αρκετα ο καιρος.να δεσει το νινι.εγω δε θα πω τιποτα.ο αδερφος μου που ειμαστε και κολληταρια μου λεει μη κανεις τωρα λογω της κρισης..ναι Αλεξανδρακο λεω εγω.....Τους εχω γραμμενους.ο καθενας την οικογενεια του.Μακαρι να μεινουμε βρε Κοριτσακι...Αληθεια πως σε λενε mommy?

Καλημεράααα!! Laughing Laughing
Είμαι η Εύα και είμαι καλά!!!! Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 4 564595 Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 4 564595 Ανυπαντρες Μαμαδες..Ας Μαζευτουμε.. - Σελίδα 4 564595

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατί νομίζετε κάποιες ότι φοβόμαστε κάποιες τον γάμο;όχι καμία σχέση.απλά δεν μου αρέσει.εσένα γιατί σου αρέσει;έχουμε διαφορετικές απόψεις.την βάφτιση την κάνω καθαρά για να έχει νονα κ δωράκια τις μέρες τις λαχταριστες εκείνες.εμένα μπορεί να μη με προστατεψε,αλλα τον γιο μου ναι.είμαστε διαφορετικές στο μεγαλωμα μας,γι'αυτο ΕΣΥ είσαι αυτή που είσαι κ εγώ είμαι η Τατιάνα. Razz

manoulita-fraoulita

manoulita-fraoulita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:Γιατί νομίζετε κάποιες ότι φοβόμαστε κάποιες τον γάμο;όχι καμία σχέση.απλά δεν μου αρέσει.εσένα γιατί σου αρέσει;έχουμε διαφορετικές απόψεις.την βάφτιση την κάνω καθαρά για να έχει νονα κ δωράκια τις μέρες τις λαχταριστες εκείνες.εμένα μπορεί να μη με προστατεψε,αλλα τον γιο μου ναι.είμαστε διαφορετικές στο μεγαλωμα μας,γι'αυτο ΕΣΥ είσαι αυτή που είσαι κ εγώ είμαι η Τατιάνα. Razz


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΕΣΩ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ...ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟς ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ....ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ...ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ...ΜΗ ΔΙΝΕΙς ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ.....ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ !!! Very Happy

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια, κι εγώ ανύπαντρη μαμά, έμεινα έγκυος στα 20 από μια σχέση με έναν συμφοιτητή μου, κράτησα το παιδί, αρχικά χωρίσαμε (γιατί ήθελε να το ρίξω) και μετά τα ξαναβρήκαμε και συζήσαμε. Τότε ήταν η στιγμή που όλοι μου έλεγαν να παντρευτούμε άλλα εγώ είπα να μείνουμε πρώτα μαζί να δούμε αν ταιριάζουμε και μετά βλέπουμε. Τα γεγονότα δε με διέψευσαν, χωρίσαμε (γιατί δεν υπήρχε περίπτωση τόσο μικροί και οι 2 να έχουμε κατασταλάξει για το ποιον άνθρωπο θέλουμε για πάντα στη ζωή μας) και συνέχισε ο καθένας τη ζωή του (με πολύ καλές σχέσεις όμως μεταξύ μας).

Ήμουν πάντα κατά του γάμου γιατί είχα ένα πολύ ισχυρό πρότυπο (αυτό των γονιών μου, που έχουν μια καταπληκτική σχέση) κι επειδή έλεγα πως ποτέ δε θα καταφέρω να δημιουργήσω κάτι αντίστοιχο, το είχα αποκλείσει για μένα.

Η κόρη μου πλέον είναι στα 11 και εγώ είμαι αρραβωνιασμένη εδώ και 6 μήνες. Δεν είμαι γενικώς κατά του γάμου, είμαι κατά του γάμου που γίνεται απλά για να γίνει, για να μη λέει ο κόσμος, για αποκατάσταση. Γιαυτό και δεν επεδίωξα ποτέ να παντρευτώ. Με τον αρραβωνιαστικό μου βρήκα αυτό που πίστευα ότι μπορεί να εξελιχθεί σε μια βαθιά ουσιαστική σχέση και γιαυτό το λόγο είπα το ναι. Πιστεύω στο Θεό και αποδέχομαι τα μυστήρια της εκκλησίας και θα ήταν ευλογία για μένα να σκεπάσω αυτή τη σχέση κάτω από το μυστήριο και τη χάρη του Θεού.

Τα χρόνια που πέρασα σαν ανύπαντρη (και μόνη) μητέρα ήταν δύσκολα, άλλα με εξέλιξαν πολύ σαν άνθρωπο και με έκαναν καλύτερη θέλω να πιστεύω.

Φιλιά σε όλες.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella01 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια, κι εγώ ανύπαντρη μαμά, έμεινα έγκυος στα 20 από μια σχέση με έναν συμφοιτητή μου, κράτησα το παιδί, αρχικά χωρίσαμε (γιατί ήθελε να το ρίξω) και μετά τα ξαναβρήκαμε και συζήσαμε. Τότε ήταν η στιγμή που όλοι μου έλεγαν να παντρευτούμε άλλα εγώ είπα να μείνουμε πρώτα μαζί να δούμε αν ταιριάζουμε και μετά βλέπουμε. Τα γεγονότα δε με διέψευσαν, χωρίσαμε (γιατί δεν υπήρχε περίπτωση τόσο μικροί και οι 2 να έχουμε κατασταλάξει για το ποιον άνθρωπο θέλουμε για πάντα στη ζωή μας) και συνέχισε ο καθένας τη ζωή του (με πολύ καλές σχέσεις όμως μεταξύ μας).

Ήμουν πάντα κατά του γάμου γιατί είχα ένα πολύ ισχυρό πρότυπο (αυτό των γονιών μου, που έχουν μια καταπληκτική σχέση) κι επειδή έλεγα πως ποτέ δε θα καταφέρω να δημιουργήσω κάτι αντίστοιχο, το είχα αποκλείσει για μένα.

Η κόρη μου πλέον είναι στα 11 και εγώ είμαι αρραβωνιασμένη εδώ και 6 μήνες. Δεν είμαι γενικώς κατά του γάμου, είμαι κατά του γάμου που γίνεται απλά για να γίνει, για να μη λέει ο κόσμος, για αποκατάσταση. Γιαυτό και δεν επεδίωξα ποτέ να παντρευτώ. Με τον αρραβωνιαστικό μου βρήκα αυτό που πίστευα ότι μπορεί να εξελιχθεί σε μια βαθιά ουσιαστική σχέση και γιαυτό το λόγο είπα το ναι. Πιστεύω στο Θεό και αποδέχομαι τα μυστήρια της εκκλησίας και θα ήταν ευλογία για μένα να σκεπάσω αυτή τη σχέση κάτω από το μυστήριο και τη χάρη του Θεού.

Τα χρόνια που πέρασα σαν ανύπαντρη (και μόνη) μητέρα ήταν δύσκολα, άλλα με εξέλιξαν πολύ σαν άνθρωπο και με έκαναν καλύτερη θέλω να πιστεύω.

Φιλιά σε όλες.

Συγχαρητήρια! Φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα ήταν σε μικρή ηλικία και εσύ να είσαι ανύπαντρη μητέρα, είχες στήριξη από την οικογένεια σου?? Αν δεν είχαν γίνει έτσι τα πράματα δεν θα είχες φτάσει εδώ που είσαι, κατασταλαγμένη πια να ξέρεις τι θέλεις και με ποιον άνθρωπο θες να περάσεις την ζωή σου μαζί του! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα εγραψες υπέροχα.και μπράβο σου που είχες τα κότσια από τόσο μικρή...
Όσο για τον γάμο συμφωνώ με αυτά που εγραψες.δεν ήθελα να παντρεύτηκε γιατί έμεινα έγκυος.έχουμε πει ότι ίσως στο μέλλον πάρουμε τα παιδιά μας τον/την κουμπαρα κ πάμε μόνοι μας.αλλά στην παρούσα φάση,δεν θέλω.κ αν παντρεύτηκε θα παντρεύτηκε θρησκευτικά.αλλιώς θα είχα κάνει ήδη πολιτικό.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις