Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
642 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 642 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 42]

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:μιλουπακι πως την κανεις την κοτοσαλατα???(δεν ευνοει τη διαιτα αλλα ριχτην την συνταγη!!!!!!)
α!δες και τα αιτηματα σου!

μανουλες εγω εχω αυτη την συνταγη για κοτοσαλατα επειδη την αναφερατε.την γραφω και οποια ενδιαφερεται,ας την κανει.
ενα μεγαλο στηθος κοτοπουλο,ενα πακετο κατεψυγμενα λαχανικα,μια πιπερια απολα τα χρωματα(δλδ μια πρασινη μια κοκκινη μια κιτρινη μια πορτοκαλι),ενα κρεμμυδι,περιπου μισο κιλο πατατες,ενα μαιντανο,ενα μεσαιο βαζακι μαγιονεζα,αλατι,πιπερι.
βαζεις να βρασει το κοτοπουλο σε μια κατσαρολα με ελαχιστο αλατι,σε αλλη κατσαρολα βαζουμε τα αναμεικτα κατεψυγμενα λαχανικα να παρουνε 1-2 βρασεις,και οσο βραζουνε,πιανεις τις πατατες τις ξεφλουδιζεις και τις τριβεις στον τριφτη τυριων στο μεγαλο κομματι,να γινουνε σαν τσιπς δλδ,κατω απο τον τριφτη δν θα εχεις πιατο αλλα ενα καθαρο ποτηροπανο,μολις τριψεις ολες τις πατατες κλεινεις το ποτηροπανο και το στυβεις να φυγει ολο το νερο της πατατας,και το τηγανιζουμε σε καυτο λαδι κανονικα αλλα με προσοχη γτ σε 2 λεπτα αρπαει και μαυριζει.μολις τελειωσουμε με τις πατατες αφηνουμε στην ακρη,και πιανουμε σε μια γαβαθα,ψιλοκοβουμε το βρασμενο κοτοπουλο αλλα πολυ καλα δλδ ξεψαχνιζουμε περισσοτερο,μετα ψιλοκοβουμε τις πιπεριες σε οσο το δυνατον μικροτερα κομματακια,το κρεμμυδι το ιδιο,ριχνουμε και τα κατεψυγμενα λαχανικα,τις μισες πατατες και αλατοπιπερωνουμε και ριχνουμε μαγιονεζα με το ματι να μην γινει ολο μαγιονεζα.αναλογως την ποσοτητα,εγω γιαυτην την ποσοτητα ριχνω περιπου 3-4 κουταλιες της σουπας να παει παντου η μαγιονεζα αλλα να μην υπερισχυει δλδ να μν υπαρχει περισσοτερο.τα ανακατευουμε ολα πολυ καλα και τοποθετουμε σε μια πιατελα κ στρωνουμε ωραια με ενα κουταλι να ειναι ομοιομορφο πανω και στο τελος γαρνιρουμε γυρω γυρω με τις υπολοιπες πατατες,εαν θελουμε μπορουμε να κανουμε και ενα σχεδιο 30φυλλο,βαζουμε για κοτσανι το κοτσανι ενος σελινου και για 30φυλλο κοβουμε προσεκτικα το γυρω γυρω απο μια ντοματα και το τυλιγουμε προσεκτικα κ βαζουμε πανω.για φυλλα μπορουμε να βαλουμε τα φυλλα του σελινου.δν ξερω αν καποια θα το κανει,αλλα αξιζει η γευση ειναι υπεροχη οσοι εοχυνε δοκιμασει μου εχουνε δωσει συγχαρητηρια.και αν θελετε για πολλα ατομα,απλα αυξανετε τις ποσοτητες.

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παιδιά εγώ κάνω μια ταπεινή κοτοσαλάτα με μαρουλι, ροκα, φρέσκο κρεμμυδάκι, άνηθο, μια σως (με γιαουρτι, λαδάκι και μουστάρδα) και αντε στο τσακιρ κέφι να βάλω και κανα καλαμπόκι ή καμιά ελιά..

Αυτές που λέτε εσεις είναι για μπουφε!!
Γιαμ, γιαμ.. δεν περνάει η ώρα να σχολάσω…

pig

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΦΑΓΑ ΓΑΜΩ ΤΟ..
ΠΡΩΙ ΓΑΛΑ ΜΕ ΚΟΡΝ ΦΛΕΙΚΣ
ΠΕΠΟΝΙ
ΜΕΤΑ ΕΦΕΡΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ ΖΑΜΠΟΝΟΠΙΤΑΚΙΑ ΧΟΡΤΟΠΙΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΚΥΛΟΠΕΙΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ 4.
ΜΕΣΗΜΕΡΙ 4 ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑΤΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ
ΒΡΑΔΥ -ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΝΑΣΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΓΑΛΑ..
ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΚΙΛΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΛΑ 5.. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν κοριτσάκια, εγώ σήμερα έφαγα
3 cream crackers κ 1 βανίλια στην δουλειά.
Γυρισα σπίτι και η πεθερούλα Wink ειχε κάνει κοτόπουλο κοκκινιστό με πατατες.
Εφαγα 1 μπουτάκι και 4 πατατούλες.. και έκοψα μισή ντομάτα και λίγο αγγουράκι μόνο με αλατάκι μια και το κοκκινιστό ειναι λαδερό.
Α και εφτιαξε και φανουρόπιτα clown -δεν ξέρω τι έχασε αλλά εγώ ψάχνω το φορτιστή του laptop- και εφαγα μια γωνίτσα ίσα ίσα.

Καληνύχτα!!
ΔΙΑΙΤΑ!!! ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - Σελίδα 12 417472

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eley8eria έγραψε:Παιδιά εγώ κάνω μια ταπεινή κοτοσαλάτα με μαρουλι, ροκα, φρέσκο κρεμμυδάκι, άνηθο, μια σως (με γιαουρτι, λαδάκι και μουστάρδα) και αντε στο τσακιρ κέφι να βάλω και κανα καλαμπόκι ή καμιά ελιά..

Αυτές που λέτε εσεις είναι για μπουφε!!
Γιαμ, γιαμ.. δεν περνάει η ώρα να σχολάσω…

pig

τι λες καλε μια χαρα κανει για μπουφε ευκολη και πεντανοστιμη φαινεται!!!!!!

Olivia

Olivia
Admin
Admin
Τρίτη βδομάδα δίαιτας εγώ...

Έχει κλείσει το στομάχι μου εντελώς, τα κιλά πέφτουν σιγά σιγά... Μόνο η λεκάνη μου είναι κάπως φαρδουλή και σπάζομαι! Γκρρρρρρρρρρρρρρ!!!

17 μέρες μέχρι τη βάφτιση... Δίαιτα, δίαιτα, δίαιτα!

http://www.eimaimama.gr

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω περασαν τρεις εβδομαδες; μακαρι να αντεξω και εγω, αντε οταν ειδωθουμε να ειμαστε αγνωριστες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:πωπω περασαν τρεις εβδομαδες; μακαρι να αντεξω και εγω, αντε οταν ειδωθουμε να ειμαστε αγνωριστες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Laughing Laughing Laughing

Καλημέρα κορίτσια!
Πάμε δυνατά!!! Μπορούμε μπορούμε!!!
pig

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια, που είστε καλέ??
Λοιπόν χθες εφαγα το πρωί τοστ ολικής με γαλοπούλα και μοτσαρέλα.
Στην δουλειά δεν έφαγα τιποτα γιατι δεν είχα τίποτα και όλα ήταν κλειστά.
Στο σπίτι εφαγα έναν ντάκο ΝΑ! (με το συμπαθιο) με 2 ντοματούλες, 1 κουταλιά της σούπας γιαούρτι, κάπαρη, αλατάκι, λαδάκι..
Ο ντάκος με εστρωσε τρελά αλλά το βράδυ ο αντρας ήθελε σουβλάκια .. pale
Αφου μου γκρίνιαζε κανα μισάωρο παρήγγειλα 4 καλαμάκια κοτόπουλο σκέτα και έφαγα το ένα με μισή πίτα.
Τα άλλα τα εβαλα ψυγείο να τα φάω σήμερα…

Α!!! Είναι να πάμε διακοπές αυτή τη βδομάδα και ελπίζω να μην παρεκκλίνω πολύ πάλι..
Ελπίζω είπα όχι ότι θα γίνει κιολας..
pig

Φιλάκια

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα, εγω χτες εφαγα για μεσημερι 1,5 λουκανικο (κατι γερμανικα ψηλα ασπρα) με λιγο πουρε και το βραδυ κολοκυθακια με 1 φετα τυρι του τοστ και λιγο ψωμι, ε μετα απο κανα τριωρο πειναγα ρε γαμωτο, κοιμηθηκα αλλα το πρωι σηκωθηκα και πειναωωωωω, εφαγα για πρωι μια φετουλα ψωμι ολικης αλεσης με λιγο βουτυρο και μισο τυρι του τοστ πανω

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω εχτες κοριτσια ημουνα πολυ χαρουμενη,μετα απο τοσο καιρο,καταφερα να μην κανω καμια χοντρη ατασθαλια.εφαγα το πρωι ενα νεκταρινι και φραπε,το μεσημερι ενα στηθος κοτοπουλο στο γκριλ με μια μεγαλη ντοματα και λιγο κρεμμυδακι κ μια κουταλια της σουπας λαδι,το απογευμα ξανα ενα νεκταρινι και μετα ενα μπισκοτο απο αυτα που δινω της μικρης,μια γωνιτσα μαυρο ψωμι σικαλεως με τυρι λαιτ και βραστη γαλοπουλα και το ποτηρι γαλα.το θεμα ειναι ομως οτι χτες μαγειρεωε η μαν ουλα μου.σημερΑ??προς το παρων πινω καφε,τωρα θα φαω το φρουτο μου,και το μεσημερι ξανα κοτοπουλο με ντοματοσαλατα.αχ..ευτυχως που μου ηρθε η περιοδος και εφυγαν οι λιγουρες για γλυκα!σημερα σκεφτομαι κιολας να παω να ζυγιστω.να δουμε κατεβηκαμε κανα κιλο.

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανούλα, το λάθος στην δίαιτα και το πιο δύσκολο κομμάτι είναι να μην τρως πράγματα που είναι γευστικά..
Ένα φιλέτο στο γκριλ με μια ντομάτα θα σε οδηγήσει στα σίγουρα στην αποτυχία.. Ανθρωποι είμαστε!
Γιατι δεν τρως από αυτά που μαγειρεύεις για τους υπόλοιπους?
Όλα μπορείς να τα φας (όχι όμως γλυκά). Θα κάνεις σωστές επιλογές και δεν θα πεινάς τόσο.
Ας πούμε έχεις παστίτσιο? Φαε ένα κομμάτι λογικό, σιγά σιγά, συνόδευσε το με σαλάτα χωρίς λάδι και θα
εκπλαγείς με το πόσο καλύτερα θα νοιώσεις.
Τώρα αν έχεις ψάρια ας πούμε και συνήθως τα αλευρώνεις και τα τηγανίζεις, προσπάθησε να κάνεις τα δικά σου κάπως διαφορετικά ας πουμε βαλτα σε ένα πιρεξάκι με νεράκι, λαδάκι μαιντανό, ψιλοκομμένη ντομάτα, κρεμμυδάκι, σκορδάκι και θα δεις ότι θα είναι και πάλι νόστιμα!
Καταλαβαίνω πάντως ότι δεν έχεις τον χρόνο και την διάθεση να μαγειρεύεις ξεχωριστά για εσένα οπότε θα σου πρότεινα να προσαρμόσεις την δίαιτα σου στο οικογενειακό μενού..

Φιλάκια
ΔΙΑΙΤΑ!!! ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - Σελίδα 12 417472

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω σημερα
πρωι γαλα με κορν φλεικς
1 χυμο
μεσημερι 10 πατατες τηγανιτες με 20 γρμ φετα και μισο κομματι ψωμι
μετα μαλλον 1 γιαουρτι
και βραδυ γαλα με κορν φλεικς

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια εμεις τωρα γυρισαμε ευχαριστηθηκαμε θαλασσα, αλλα θα παραγγειλουμε να φαμε, νομιζω οτι θα αμαρτανω για μεσημερι, θα επανορθωσω το βραδυ παλι με τα αγαπημενα μου κολοκυθια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Eley8eria

Eley8eria
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιλουπακι έγραψε:κοριτσια εμεις τωρα γυρισαμε ευχαριστηθηκαμε θαλασσα, αλλα θα παραγγειλουμε να φαμε, νομιζω οτι θα αμαρτανω για μεσημερι, θα επανορθωσω το βραδυ παλι με τα αγαπημενα μου κολοκυθια [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Μα ελεγα και εγώ που ειναι αυτη η ψυχή!

http://www.eri-captaincook.blogspot.com

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εφαγα σουβλακια τελικα αλλα το βραδυ δεν εφαγα και ουτε προκειται να φαω αντιστασηηηηηηηηη [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξερεις τι και εγω αυτο νομιζα αλλα οταν κανω κοτοπουλο στο γκριλ οσο παραξενο κ να ακουγεται μαρεσει,ειχα δοκιμασει παλιοτερα να τρωω λιγο απο το κανονικο μενου αλλα παρεκλινα μετα και ξεφυγα τελειως ενω ετσι μπορω και ελεγχομαι περισσοτερο,οταν εννοω τσιμπαω,εννοω οταν δοκιαζω το φαγητο μια κουταλια,αν κανω μακαρονια και εκεινη την στιγμη της βαλω τρωω μια πιρουνια,τετοια τσιμπολογηματα,και ευτυχως δεν ψωνιζει ουτε ο αντρας μου διαφορες βλακειες τυπου πατατακια κρουασαν σοκολατες,εκεινος εχει την μερεντα του που εγω απεχθανομαι να φαω,που κ που στην κρεπα μονο,και ετσι το ψυγειο μας μενει αδειο απο θερμιδες,το προβλημα ειναι οτι εχουμε πολλα ζευγαρακια φιλους μας και συχνα ερχονται σπιτι μας και καθομαστε και φτιαχνουμε διαφορες λιχουδιες η πιτες η πιτσες χοτ ντογκ και ειδικα το χειμωνα φτιαχνω ενα σωρο γλυκα,σουφλε κτλ,και οσο ναναι δυσκολο να αντισταθω.αντε 1-2 παραπανω δεν γινεται.βεβαια τωρα το καλοκαιρι με εχουνε σωσει τα φρουτακια οταν ερθουνε με μια πιατελα μεγαλη φρουτα την βγαζουμε λογω ζεστης.γενικα πολλοι ειναι οι πειρασμοι,και η μητερα μου ειναι απο βραζιλια και εγω γεννηθηκα εκει και εχουμε συνηθισει και συχνα πυκνα φτιαχνει ενα σωρο λιχουδιες,οχι πολυ παχυντικες αλλα ειναι τοσο ωραια που δεν θες να σταματησεις να τρως.αχ,ο θεος ας μας λυπηθει.και να δωσει δυναμη να κρατηθουμε μακρια απο πειρασμους.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα παλι αμα μου δωσεις κρεας και ελαφρα μαγειρευμενο με σαλατα ειναι το καλυτερο μου και χορταινω γιατι μασαω κρεας και δεν παχαινω αν μπορουσα καθε μερα κοτοπουλο και μπιφτεκια με σαλατα θα ετρωγα!!
τελικα εφαγα ενα τοστ το βραδυ ω ναι, αυριο ομως παω σουπερ μαρκετ επιτελους!! θα παρω και εγω τα κατι της μου τα διαιτητικα να εχω να τρωω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΠΡΩΙ. ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ ΜΕ ΣΟΛΩΜΟ ΚΑΠΝΙΣΤΟ ΚΑΙ ΦΙΛΑΔΕΛΦΙΑ ΛΑΙΤ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΨΑΡΙ ΨΗΤΟ(ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ!) ΜΕ ΝΤΟΜΑΤΟΣΑΛΑΤΑ, ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΨΩΜΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΖΙΖΚΕΙΚ
ΒΡΑΔΥ.2 ΚΡΙΤΣΙΝΙΑ ΠΟΛΥΣΠΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΝΤΑΣΤΥ

ΤΑ ΧΑΛΑΣΑ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.. ΑΥΡΙΟ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ!!!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
AXXXXXXXX ΚΟΡΙΙΙΙΤΣΣΙΑΑΑΑΑΑΑ
ΣΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!!
4ΜΙΣΗ ΚΙΛΑ ΜΕΙΟΟΟΝ!!!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΚΡΕΜΕΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΩ,ΒΡΗΚΑ ΕΚΕΙ ΜΙΑ ΨΗΦΙΑΚΗ ΛΕΩ ΑΣ ΖΥΓΙΣΤΩ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ.ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΙΝΩ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΤΣΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΔΝ ΤΣΙΜΠΗΣΑ.

pana

pana
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
manoula_24xr έγραψε:AXXXXXXXX ΚΟΡΙΙΙΙΤΣΣΙΑΑΑΑΑΑΑ
ΣΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!!
4ΜΙΣΗ ΚΙΛΑ ΜΕΙΟΟΟΝ!!!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΚΡΕΜΕΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΩ,ΒΡΗΚΑ ΕΚΕΙ ΜΙΑ ΨΗΦΙΑΚΗ ΛΕΩ ΑΣ ΖΥΓΙΣΤΩ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ.ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΙΝΩ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΤΣΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΔΝ ΤΣΙΜΠΗΣΑ.
ΔΙΑΙΤΑ!!! ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - Σελίδα 12 654316 ΔΙΑΙΤΑ!!! ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - Σελίδα 12 654316 ΔΙΑΙΤΑ!!! ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - Σελίδα 12 654316 μπραβοοοοοο
εγω σημερα πρωι γαλα με κορν φλεικς
και καφε
τωρα 4 το μεσημερι 2 αυγα βραστα με 1 κοματι ψωμι και 1 φετα του τοστ μιλνερ
μετα μαλλον 1 γιαουρτι και βραδυ κανενα τοστ μονο με τυρι η γαλα

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω σημερα εφαγα 3 κεφτεδακια στρογγυλα με σαλατα και λιγο τυρακι, για βραδυ δεν ξερω ακομα, εχω παρει και κατι σακουλακια ετοιμα μικρα με νουντλς που βαζεις βραστο νερο και ειναι ετοιμα, νομιζω εχουν λιγες θερμιδες ξερει καμια;
ρε μανουλα ολο γκρινιαζεις και μια χαρα 4 κιλα μειον στο τσεπακι, εγω παλι εχασα 1 κιλο επειδη ξεμπλοκαρα τον οργανισμο μου αλλα παλι αργα το κοβω να πηγαινω δεν φευγουν ευκολα μπορει να χασω μεχρι δυο κιλα πιο ευκολα και μετα για δυο και τρεις μηνες να ειμαι κολημενη εκει, τεσπα βλεπουμε, α και εγω εφαγα λιγο τσιζκεικ, εκανε η μανα μου και το εχουμε στο ψυγειο ελεος λες και το κανει επιτηδες αλλα ευτιχως επειδη δεν ειμαι του γλυκου δοκιμασα και ειμαι καλυμενη!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pana έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:AXXXXXXXX ΚΟΡΙΙΙΙΤΣΣΙΑΑΑΑΑΑΑ
ΣΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!!
4ΜΙΣΗ ΚΙΛΑ ΜΕΙΟΟΟΝ!!!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΚΡΕΜΕΣ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΑ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΩ,ΒΡΗΚΑ ΕΚΕΙ ΜΙΑ ΨΗΦΙΑΚΗ ΛΕΩ ΑΣ ΖΥΓΙΣΤΩ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ.ΑΧ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΠΙΝΩ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΤΣΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΔΝ ΤΣΙΜΠΗΣΑ.
ΔΙΑΙΤΑ!!! ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - Σελίδα 12 654316 ΔΙΑΙΤΑ!!! ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - Σελίδα 12 654316 ΔΙΑΙΤΑ!!! ΟΣΕΣ ΠΙΣΤΕΣ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - Σελίδα 12 654316 μπραβοοοοοο
εγω σημερα πρωι γαλα με κορν φλεικς
και καφε
τωρα 4 το μεσημερι 2 αυγα βραστα με 1 κοματι ψωμι και 1 φετα του τοστ μιλνερ
μετα μαλλον 1 γιαουρτι και βραδυ κανενα τοστ μονο με τυρι η γαλα
μπα δεν θελω να φαω τιποτα σημερα.δεν εχω ορεξη ισως φταιει η ζεστη,το θερμομετρο του αυτοκινητου εδειξε εσωτερικη θερμοκρασια 40!
τσαγια παγωμενα και νερα πολλα!αν πεινασω ισως φαω κανενα νεκταρινι και καμμια βανιλια που πηρα φρεσκα.
απο βδομαδας πιστευω να μην κανω καμια παρασπονδια,μεχρι να φυγουμε διακοπες ελπιζω να κατεβω ακομα2 εστω.εχω πολλα ακομα,αλλα καπου διαβασα να κανω μικρους στοχους που μπορουνε ευκολοτερα να επιτευχθουν παρα,μεγαλους που στην σκεψη φανταζουνε δυσκολοι.2-2 θα φυγουνε και τα 50,η εστω τα 40,βεβαια αν φυγουνε και τα 30ευχαριστημενη θα ειμαι.προς το παρων μεχρι τις διακοπες ας φυγουνε τα 2.και βλεπουμε.αχ μιλουπακι γκρινιαζα γτ ενιωθα οτι δεν εχω χασει.και γτ ειχα απογοητευτει οτι δν μπορω να σταματησω το τσιμπολογημα,εξαλλου οταν εχεις πολλα κιλα να χασεις ευκολοτερα φευγουνε απο τα 4-5.εγω δν εχω μονο λιγα,εχω 50συνολικα,δλδ 50 για να φτασω το ιδανικο μου βαρος ετσι.ασχετα με το οτι ισως με λιγα παραπανω να ειμαι ευχαριστημενη στην εξωτερικη μου εμφανιση.

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ενα θα σου πω, αν δεν φας σημερα οκ η ζυγαρια θα σε δειξει μειον αν ομως πας τις αλλες μερες να φας εστω και ενα τοστ θα εχεις το συν ενα κιλο στο τσεπακι, αυτο που κανεις μονο γιο γιο σε κανει και δεν χανεις αγαπη, στο λεω γιατι ειναι αμαρτια και να μην τρως και να τα παιρνεις μετα επειδη απλα θα φας ενα τοστ που λεει ο λογος....

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:ενα θα σου πω, αν δεν φας σημερα οκ η ζυγαρια θα σε δειξει μειον αν ομως πας τις αλλες μερες να φας εστω και ενα τοστ θα εχεις το συν ενα κιλο στο τσεπακι, αυτο που κανεις μονο γιο γιο σε κανει και δεν χανεις αγαπη, στο λεω γιατι ειναι αμαρτια και να μην τρως και να τα παιρνεις μετα επειδη απλα θα φας ενα τοστ που λεει ο λογος....

οχι οχι σημερα δν τρωω οχι απο πεισμα η κατι τετοιο,απλα κανει πολυ ζεστη και απο την χαρα μου δεν εχω ορεξη.ειμαι κατα του να τρως ενα τοστ η μια ντοματα κτλ,αυτα ειναι θανατος,εδω ειχα πει οτι σκοπευω να προσθεσω ενα τοστ με ψωμι σικαλεως και αλλαντικα χαμηλων λιπαρων στο διαιτολογιο,αλλα σημερα εχει 40βαθμους και δν μπορω να πιω καν νερο που να μην ειναι απο δροσερο μεχρι παγος,κανει τρομερη ζεστη,εδω το κλιματιστικο ειναι στο κατωτερο και ισα που κανει μια διαφορα στο χωρο.ισως το βραδακι που θα δροσισει να φαω μια σαλατα και να βρασω το κοτοπουλο να το ριξω μεσα,σαν φτωχη κοτοσαλατα δλδ.δεν σκοπευω να κανω υπερβολες γιατι,επειδη ειμαι ολη μερα στο ποδι,με τις δουλειες του σπιτιου κτλ,κ το να μαγειρευεις για πολλα ατομα θελει χρονο,καμια φορα καθομαι τους πλαθω τα κεφτεδακια σχεδον 1-1μιση ωρα,οποτε δν με παιρνει να μην τρωω καλα,γτ εξαντλουμαι,και στην διαιτα λεει οτι μπορεις να φας μεχρι κ 4 φρουτα ημερησιως.το καλο ειναι οτι ξεκινησα να πινω πολλα νερα και πρασινο τσαι.σημερα ηδη εχω πιει ενα λιτρο νερο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 27 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις