Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
420 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 420 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 42]

951Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 12:21 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμα pupa θα σου ελεγα να συμβουλευτεις κ ενα δικηγορο , κρατα ολα τα μηνυματα κ αν μπορεις κ τις συνομιλιες, ο ανθρωπος μπορει να γινει επικινδυνος με τις απειλες κ τους εκβιασμους. οσο για τις αυπνιες εννοειται οτι πρεπει να πας σε γιατρο αν ταφησεις θα εξουθενωθεις στο τελος κ μη ξεχνας οτι εχεις μια πριγκιπισσα που σε χρειαζεται!

952Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 12:22 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγγελικημαρια έγραψε:μαμα pupa θα σου ελεγα να συμβουλευτεις κ ενα δικηγορο , κρατα ολα τα μηνυματα κ αν μπορεις κ τις συνομιλιες, ο ανθρωπος μπορει να γινει επικινδυνος με τις απειλες κ τους εκβιασμους. οσο για τις αυπνιες εννοειται οτι πρεπει να πας σε γιατρο αν ταφησεις θα εξουθενωθεις στο τελος κ μη ξεχνας οτι εχεις μια πριγκιπισσα που σε χρειαζεται!
Συμφωνω, συμφωνώ

953Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 1:01 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια μου, οχι οχι ο παιδιατρος! Ο παιδιατρος ηταν ενας υπεροχος ανθρωπος γιαυτο τον επικαλουμαι συνεχεια! Ο δευτερος συζυγος ολα αυτα.Ναι, ναι, έκανα και δευτερο λαθος γαμο αλλα αυτός ειναι μια σκετη ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ! Λογω επαγγελματος γνωριζω περι των νομικων ζητηματων, σιγουρα το παιδι δεν μπορει να το παρει και το ξερει και ο ιδιος αλλα θα χρησιμοποιησει καθε μεσο να με εξοντωσει ψυχικα.Και αυτες οι ιστοριες ειναι χρονοβορες κα ψυχοφθορες και οικονομικα ασυμφορες.
Μαρια εχεις δικιο σε ολα, ετσι ειναι αλλα φοβαμαι οτι θα δηλητηριασει το παιδι μου αργοτερα εναντιον μου και θα πληρωσει αυτο τα σπασμενα αυτου του ανθρωπου. Βλεπεις ο νομος θεωρει οτι το συμφερον του παιδιου ειναι να βλεπει και τους δυο γονεις. Για μενα και για την κοινη λογικη, ενας ανθρωπος που εγκαταλειπει βρέφος και γυναικα 41 ημερων και 3 μηνων θα επρεπε δια βιου να απαγορευεται να τους ξαναπλησιασει. Την ευκαιρια του την ειχε και την εχασε.
Α! και κατι που θυμηθηκα. Ειναι καλο αν γινεται, να μην κανουμε στα μωρακια μας δυο εμβολια μαζι, ειναι επιβαρυνση για τον οργανισμο τους και αν εμφανισει αλλεργια δεν θα ξερουμε σε ποιο εμβολιο οφειλεται,οπως με τις τροφες. Μια μια τη φορα..
Προς Θεου, μην παρεξηγηθω, δεν κανω την εξυπνη, θέλω απλά να μοιραστω μαζί σας ο,τι καταφερα να μαθω γιατι ολες ειμαστε πρωταρες και εχουμε αναγκη απο υποστηριξη. Όπως λεει μια φιλη μου που με μαλώνει και εχει και αυτη δυο νινακια, "ήταν αναγκη να χωρίσεις με τον παιδίατρο?Τώρα τι θα κανουμε που χασαμε τον άνθρωπο μας???"

954Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 1:13 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλα εμεις τα εμβολια ολα δυο δυο τα κανουμε! ολη αυτη την παρενοχληση δε μπορεις να τη σταματησεις ?δεν εχω ιδεα απ αυτα τα πραγματα αλλα αν πας στην αστυνομια δε μπορει να κανει τιποτα?μπορει οχι τωρα αλλα αν το τραβηξει περισσοτερο??ο παιδιατρος ειναι ελευθερος τωρα??? Very Happy
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΚΟΙΜΑΣΑΙ????

955Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 1:32 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγγελικημαρια έγραψε:ο παιδιατρος ειναι ελευθερος τωρa?

την ιδια απορια ειχα κ γω πριν αλλα ντραπηκα να την κανω!

956Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 1:33 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sassaX έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:ο παιδιατρος ειναι ελευθερος τωρa?

την ιδια απορια ειχα κ γω πριν αλλα ντραπηκα να την κανω!
xaxaxa!μιση ντροπη δικη μου κ μιση δικη σου! Very Happy

957Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 1:47 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χα!Χα!Χα! Κοριτσια με κανατε και γελασα!Ο παιδιατρος δεν ξερω αν ειναι ελευθερος,ξερω οτι ειναι κορυφαιος στον κλαδο του αλλα μεχρι εκει. Η σχεση μας δεν προχωρουσε δυστυχως, οι συνθηκες ζωης μας που διεφεραν σημαντικα την βαλτωσαν και ετσι επρεπε να ληξει...
Όσο για την αστυνομια και τον νομο δυστυχως δεν μπορουν ναν κανουν τιποτα...Ειναι να μην μπλεξεις....

958Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 1:48 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αγγελικημαρια η φωτο της μπουμπους ειναι τελειαααα!!!!Ακου να μην του αρεσει του αντρουλη σου!!!Θέλω να το φάω το νινακι!

959Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 2:11 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα κορίτσια!..
Αχ, βρε Πουπα μου που έχεις μπλεξει... Οι άνθρωποι που τους κατευθυνόταν άλλοι είναι οι πιο επικίνδυνοι... Μήπως όσα είπατε χθες τα είπατε εν βρασμω; Ίσως αν περάσει λίγος καιρός να φύγει ο θυμός. Όταν έφυγε τον κατηγγειλες για εγκαταληψη συζυγική στέγης; Τι άσχημο πράγμα να μη σε αφή ει να Χαρεις το παιδάκι σου! Θα σε κάνει να τον μισισεις στο τέλος. Τουλάχιστον ξέρεις από νομικά αν χρειαστεί να μπεις σε αυτή τη διαδικασια-που το απευχομαι και μακάρι να ηρεμισετε και να τα βρείτε.

Αυτό το σαιτ έχει νομικά θέματα για μαμαδεςκαι γυναίκες -αχρειαστο να ειναι:

http://motherinlaw.blog.com/

960Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 2:37 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα!!!!δεν προλαβαινω να γραψω πολλα!μαμα πουπα με στενοχωρησες παρα πολυ!!!!!εχουν δικιο τα κοριτσια να συμβουλευτεις δικηγορο κ κρατα ολα τα μηνυματα!!!!!μην απογοητευεσε καθε εμποδιο για καλο!!!!!!!τα ξαναλεμε αργοτερα!!!!

961Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 2:52 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση! Μαρια μου η εγκαταλειψη ειναι μεν επιχειρημα αλλα δυστυχως μαχητο οπως λεγεται στη νομικη και αντικρουεται απτην αλλη πλευρα. Η ηλικια του παιδιου ομως και η λεχωνα γυναικα των 41 ημερων ειναι σοβαρο γεγονος.Και να σκεφτεις τι μεγαλο ερωτα ζησαμε καποτε! Καρμικη σχεση με μοιραια καταληξη. Ταυρος με Τοξοτη. Τι περιμενεις? Το χειροτερο ειναι οτι η μπουμπου έχει παρει καρμπον εκφρασεις δικες του γαμωτο!!!

962Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 4:02 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
λοιπον μπηκα για να γραψω τα δικα μας αλλα θα απαντησω πρωτα στη mama pupa.τι περνας κοριτσι μου αν ειναι δυνατον.τι πιεση δεχεσαι?κανε οτι μπορεις σε παρακαλω και οσο το δυνατον πιο γρηγορα.πως μπορει ενας ανθρωπος αν ειναι κιολας ανθρωπος να εκβιαζει τη μητερα του παιδιου του.ποιου?του παιδιου του.μ'αυτα που κανει πρωτα απ'ολα δε σεβεται το παιδι του.τι ανθρωποι υπαρχουν?σιγουρα καποια στιγμη θα το δηλητηριασει το παιδι δεν υπαρχει περιπτωση.κοψτου τη φορα πρωτου να ειναι αργα.συμβουλεψου οπως ειπαν τα κοριτσια ενα δικηγορο.αυτα τα ολιγα.

στα δικα μας τωρα.πηγαμε στη παιδιατρο μπηκαμε και μολις την ειδε αρχισε να τσιριζει δε σταματησε καθολου.πιο πολυ εκλαψε που την ειδε παρα απο τα εμβολια.τελικα τα μωρα καταλαβαινουν περισσοτερα απ'οσα νομιζουμε.ολα καλα απλα δε πηρε πολυ αυτο το μηνα.αρχιζουμε απο το απογευμα και γιαουρτακια και απο αυριο χορτοσουπα και μετα μια βδομαδα και κρεατοσουπα.τι τελεια που ειναι μεγαλωσε το κοριτσακι μου.εμβολιο ειναι η πρωτη φορα που κανει δυο μαζι.τοσο καιρο καναμε ενα.σορυ για το μεγαλο post. Very Happy Very Happy Very Happy

963Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 4:40 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε μια σελίδα τελειώνει !!!! Πάμε νο4

964Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 4:52 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νομιζω οτι ειμαστε η πιο ενεργη ομαδα!

965Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 5:12 am

candycandy

candycandy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Mama Pupa"]Νομιζω οτι ειμαστε η πιο ενεργη ομαδα![/quot

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΗΟlL ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

966Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 5:19 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="candycandy"]
Mama Pupa έγραψε:Νομιζω οτι ειμαστε η πιο ενεργη ομαδα![/quot

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΗΟlL ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Candycandy μου αν δεν τα καταφερεις μπορεις να τις παρεις απο Ελλάδα. Αν και απο Γερμανια πιθανον να σου ερθουν πιο φθηνα. Εδώ γενικά όλα τα μωροφαγητογάλατα ειναι πανακριβα!!Ενημερωσε με να ξερω κι εγω αν τα καταφερεις.

967Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 6:18 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MAMA pupa έπιασε τον εαυτό μου να κάνει δουλειές και παράλληλα να σκέφτομαι. Το θέμα σου. Δεν ξέρω ποιος απ τους δυο σας είναι ταύρος στο ζώδιο αλλά ως ταύρος και εγώ ξέρω πως η σταθερότητα είναι το παν και οι οποίες ααλλαγες καλές η κακές δε μ αρέσουν. Έχεις σκεφτεί πως η μετακομιση μακρυά από τους γονείς σου ίσως ήταν μια λύση; Φαντάζομαι πως χωρίς τους γονείς κανενός η σχέση σας θα ήταν ιδανική. Ίσως για δικούς του λόγους να μην χωνευει πια και τους δικούς σου γονείς. Μπορεί να ένιωσε ότι οι δικοί του γονείς αδικηθηκαν και έκανε έτσι το λάθος να τους κάνει προτεραιότητα του,πάνω από εσένα και το παιδί.
Οι περισσότερες σχέσεις περνάνε μια κρίση όταν έρχεται ένα παιδί και αυτό γιατί μειώνεται ο προσωπικός χρόνος,αλλάζουν οι ισορροπίες,υπάρχει πολύ άγχος παράλληλα με τη χαρά κ αρχίζουν ράγκμπι στο ζευγάρι. Πιστεύεις πως αν πήγαινε μαζί τού υπό όρους θα τους τηρούσε η θα είχες την πεθερά μέσα σταποδια σου; Θα μπορούσες να τον εμπιστεύεται;Με συγχώρεις που πήρα το θάρρος να σου πω όλα αυτά και μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω πιο ουσιαστικά.

δε θέλει και πολύνα γινει τσακωμος.

968Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 6:37 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:MAMA pupa έπιασε τον εαυτό μου να κάνει δουλειές και παράλληλα να σκέφτομαι. Το θέμα σου. Δεν ξέρω ποιος απ τους δυο σας είναι ταύρος στο ζώδιο αλλά ως ταύρος και εγώ ξέρω πως η σταθερότητα είναι το παν και οι οποίες ααλλαγες καλές η κακές δε μ αρέσουν. Έχεις σκεφτεί πως η μετακομιση μακρυά από τους γονείς σου ίσως ήταν μια λύση; Φαντάζομαιπως χωρίς τους γονείς κανενός η σχέση σας θα ήταν ιδανική. Ίσως για δικούς του λόγους να μην χωνευει πια και τους δικούς σου γονείς. Μπορεί να ένιωσε ότι οι δικοί του γονείς αδικηθηκαν και έκανε έτσι το λάθος να τους κάνει προτεραιότητα του,πάνω από εσένα και το παιδί.
Οι περισσότερες σχέσεις περνάνε μια κρίση όταν έρχεται ένα παιδί και αυτό γιατί μειώνεται ο προσωπικός χρόνος,αλλάζουν οι ισορροπίες,υπάρχει πολύ άγχος παράλληλα με τη χαρά κ αρχίζουν ράγκμπι στο ζευγάρι. Πιστεύεις πως αν πήγαινε μαζί τού υπό όρους θα τους τηρούσε η θα είχες την πεθερά μέσα σταποδια σου; Θα μπορούσες να τον εμπιστεύεται;Με συγχώρεις που πήρα το θάρρος να σου πω όλα αυτά και μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω πιο ουσιαστικά.

δε θέλει και πολύνα γινει τσακωμος.
Μαρια μου μολις έδωσα ριζάλευρο στη μικρη. Της HOLLE το εφαγε πιο ευχαριστα απο το χθεσινο της ΝΟΥΝΟΥ που ουτε να το φτυσει! Μη φανταστεις, καμια 50αρια ml, μετα βαρεθηκαμε.Για να δουμε...
Στο θέμα και καταρχην να σε ευχαριστησω που με σκεφτεσαι, μου κανει πολυ καλο κιας μη γνωριζομαστε!Ο άνθρωπος αυτος ειναι γενικοτερα αφερεγγυος. Τι να σου πρωτοπω. Οτι περσι που ειχαμε χωρισει γύρισε γονατιστος και με παρακαλεσε να κανουμε οικογένεια, να τον εμπιστευτω για τελευταια φορα,κι εγώ τον πιστεψα, εμεινα με την πρωτη εγκυος και μετα απο μια βδομαδα επειδη δεν του καλομιλησε ο πατερας μου με παρατησε και μου ειπε να κοψω το λαιμο μου με το παιδι.Και με τον πρωτο γαμο τα ιδια εκανε, ειναι φοβερο. Εφυγε με μεταθεση αφηνοντας και το πρωτο μωρο 8 μηνων και ηρθε στη μαμα του και μετα ζηταγε απτη γυναικα του να κατεβει κι αυτη για να ειναι μαζι. Στυγνος εκβιασμος. Το παιδι του μεγαλωνε με τη γυναικα του και τα πεθερικα του,ακριβως η ιδια ιστορια. Φυσικα εκεινη ,με το δικιο της γιατι θα εμενε πανω απτην μεγαιρα την πεθερα ,αλλα ηταν και η δουλεια της τετοια,εκανε 4 χρονια να το αποφασισει και βλεπονταν σαβ/κα μονο! Φυσικα χωρισαν. Το ιδιο επαναλαμβανει και τωρα. Πώς θα κοπει η εξαρτηση απο τη μανα του αν φυγουμε? Κι εγω πως θα τα βγαλω περα οταν γυρισω στη δουλεια?Το παιδί?Θέλει να με απομονώσει, παντα αυτο ήθελαν. Και η άλλη νυφη, του αδερφου του, μενει μαζι με την πεθερα και με τους γονεις της εχει χρονια τσακωθει, μαγειρευει για να τρωει η κυρια που έχει λεει κουραστει! Και ολη μερα γυρναει με το αυτοκινητο κανοντας δηθεν δουλειες αλλα στην ουσια ειναι γυριστρα και κουτσομπολα 1ης ταξης! Τρεις μηνες δεν σηκωσε τηλεφωνο να ρωτησει για τη μικρη,το εγγονι της! Τι μανα, τι γυναικα ειναι αυτή? Πολυ κακος ανθρωπος, με ειχε παρει πριν χρονια στο γραφειο και με ειχε βρισει!Οχι, δεν κοβεται η εξαρτηση με το να φυγουμε. Τεχνασμα ειναι. Και φυσικα, ο Ταυρος ειμαι εγώ...

969Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 7:05 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
με λιγα λογια θελουν μια η οποια θα τους υπηρετει,να την εχουν στο χερι,ξεκομενη απο ολους και απο ολα και αυτοι θα βγαζουν γουστα.τι λε ρε παιδι.και η αλλη νυφη το αντεχει?μπραβο.εσυ απο που βγηκες?μονη φυτρωσες?εσυ τους γονςεις σου τι θα τους κανεις δηλαδη?οτι να'ναι ειναι ο κοσμος.κουραγιο κοπελα μου και να εισαι σιγουρη οτι καποια στιγμη θα ερθουν χαρουμενες μερες και για σενα.

970Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 8:10 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομίζω πως έχεις ένα ατού. Το έχει ξανακανει. Με τηνκηδεμονια του αλλού παιδιού κατάφερε τίποτα; Από λίγα που ξέρω η μαμά έχει την κηδεμονία μέχρι το παιδί να γίνει 4. Από εκεί και πέρα δε νομίζω να υπάρξει δικαστήριο που να επιτρεψει να γίνει το παιδί μπαλακι. Νομίζω πως δε θα καταφέρει να πάρει το παιδί με το μέρος του γιατί θα το μεγάλωσεις με αγάπη και θα λες αλήθεια. Τα παιδιά είναι πανεξυπνα και δύσκολα ένα παιδί θα αφήσει την ασφάλεια του Γιά να πάει να μείνει με ανθρώπους χαμηλού νοητικου επιπέδου. Επίσης υπάρχει και το ενδεχόμενο να βρεθεί Τρίτη σύζυγος και να γλίτωσε.τε.
Μου αρέσει που είσαι ψαγμένη με τις παιδικές τροφές!

971Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 8:32 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Νομίζω πως έχεις ένα ατού. Το έχει ξανακανει. Με τηνκηδεμονια του αλλού παιδιού κατάφερε τίποτα; Από λίγα που ξέρω η μαμά έχει την κηδεμονία μέχρι το παιδί να γίνει 4. Από εκεί και πέρα δε νομίζω να υπάρξει δικαστήριο που να επιτρεψει να γίνει το παιδί μπαλακι. Νομίζω πως δε θα καταφέρει να πάρει το παιδί με το μέρος του γιατί θα το μεγάλωσεις με αγάπη και θα λες αλήθεια. Τα παιδιά είναι πανεξυπνα και δύσκολα ένα παιδί θα αφήσει την ασφάλεια του Γιά να πάει να μείνει με ανθρώπους χαμηλού νοητικου επιπέδου. Επίσης υπάρχει και το ενδεχόμενο να βρεθεί Τρίτη σύζυγος και να γλίτωσε.τε.
Μου αρέσει που είσαι ψαγμένη με τις παιδικές τροφές!
Δεν ειναι τυχαιο οτι ειμαστε ταυρακια και οι δυο μας! Μαρια μου προσπαθω όπως και ολες μας να κανω κι εγω το καλυτερο για το μωρο μου, ψάχνω, μαθαινω, διαβαζω. Και παρεξηγήθηκα μαλιστα απο τον κυριο, δεν του αρεσε που εφαγα τα ματια μου να διαβαζω τι πρεπει να κανω για το παιδι μας!Οσο σκεφτομαι οτι μπορει να παιρνει το παιδι και να το πηγαινει στους αγριανθρωπους εκει περα, τρελαινομαι. Τώρα για τριτη συζυγο δε νομιζω. Δεν υπαρχουν πολλες χαζες σαν κι εμενα.Ασε που στην επαρχια μαθαινονται αυτα. Με την πρωτη συζυγο δεν εχει θεματα, ηταν συναινετικο το διαζυγιο. Απο ο,τι εχω καταλαβει κι απτο παιδι του, αυτη πρεπει να βαριεται ακομη και να τσακωθει με τον πρωην συζυγο! Σκέψου οτι δεν ειχε μαθει ποτε τον μικρο, 12 χρονων, να πλένει τα δόντια του πριν κοιμηθεί το βραδυ και προσπαθουσα εγω να του το μαθω του κακομοιρη μπας και γλιτώσει κανα δόντι! Τιποτα δεν ειναι τυχαιο. Και δε νομιζω να γινομαι κακια, την αληθεια λεω.

972Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 9:20 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσάκια μου γειά σας! Τι κάνετε ; Εγώ παρα λίγο να χάσω το λάπτοπ σήμερα! Έριξε ο σκουντούφλης ο άντρας μου όλη την κούπα τον καφέ πάνω... Δεν συζητάω ότι λέρωσε τα πάντα τριγύρω... Κουρτίνα, χαλί τα πάντα! Το μόνο που τον έσωσε ήταν ότι μόλις είχα κόψει το χέρι μου (ναι το έκανα και αυτο...) και τα καθάρισε όλα μόνος του!

Θέλω σε κάτι τη γνώμη σας μιας και τα συζητάμε όλα εδώ. Με τον Λευτέρη έχουμε πολλά χρέη από κάρτες. Τον τελευταίο καιρο έχει μια άρνηση στο να πληρώνει λογαριασμούς. Ειδικά τώρα με το γάλα του παιδιού τα δίνουμε όλα εκεί και δεδν το συζητάω και εγώ. Η άποψή του είναι πως τα έχουν πάρει και με το παραπάνω μέχρι τώρα και αφού δεν έχουμε τίπ[οτα στο όνομά μας δεν μπορούν να μας κάνουν τίποτα και να κρατήσουμε τα λεφτά μας να περνάμε(δεν διασκεδάζουμε καθόλου. Τα μόνα έξοδα είναι s/m και τα έξοδα του παιδιού).

Επίσης σήμερα μου είπε πως αν είναι να πληρώσουμε κάτι να δώσουμε λεφτά στον πατέρα του να πληρώσει τα δικά του δάνεια που έχει μπλοκάρει και που έχει βάλει υποθήκη το σπίτι που μένουμε τώρα, το σπίτι στο χωριό που μένουν αυτοί και το σπίτι που πρόκειται να πάρει ο Λευτέρης.

Δεν ξέρω αν έχει δίκαιο ή άδικο το θέμα είναι πως δεν αντεχω τα τηλέφωνα που χτυπάνε όλη την ώρα και φοβάμαι αν μπορούν να μας κάνουν τίποτα ή όχι. Δεν θέλω να χρωστάω αλλά δεν με αφήνει και να πληρώσω έστω τους δικούς μου λογαριασμούς. Και πάνω σε όλα αυτά έχω την πεθερά μου να πατάει να μην κάνουμε καθόλου τραπέζι στο γάμο ενώ εγώ θέλω...

Έχουν σπάσει τα νεύρα μου... Εδώ και μια βδομάδα έχω πει στον Λευτέρη να μιλήσουμε για τον γάμο και από εκείνο το πρωί ακόμα περιμένω να πιει λίγο το καφέ του και θα μιλήσουμε Twisted Evil

Ήθελα να τα πω λίγο αν ηρεμήσω...

Και κάτι άσχετο... Τελειώνει ο θηλασμός και στεναχωριέμαι πολύ... Σήμερα τον θήλασα( λεπτά το πολύ) επειδή πόναγε λίγο το στήθος. Αύριο δε θα τον θηλάσω μάλλον...

973Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 10:08 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tsiph καλη μου αν και λογω φιλοσοφιας της οικογενειας μου, χαρακτηρα και τροπου ζωης, δεν χρειαστηκε ποτε να βρεθω με κανενα χρεος στη ζωη μου, βεβαια με τη μειωση του μισθου μου τωρα και τα εξοδα παιδιου και τους φορους του σπιτιου και τον χωρισμο δεν ξερω αν θα συνεχισω να μην εχω προβλημα,το μονο που εχω να σου πω επειδη βλεπω οτι ειστε πολυ στριμωγμενοι,ειναι να συμβουλευτειτε αμεσα ενα δικηγορο εξειδικευμενο σε οικονομικα θεματα. Μονο αυτος θα σας δωσει μια υπευθυνη γνωμη. Οταν λες για γαμο εννοεις οτι δεν εχετε παντρευτει? Γιατι αν εχετε κανει πολιτικο στη φαση αυτη μηπως να τον αφηνατε τον θρησκευτικο?Εμεις τον Δεκεμβρη πληρωσαμε 6.000 ευρώ και δεν ήταν και πολυ ανοιχτός, εγώ δεν ήθελα καθόλου,ημουν και εγκυος,ηταν και ο δευτερος γαμος μου....Αλλα και να μην εχετε παντρευτει υπαρχει η λυση του πολιτικου. Μεχρι να παρετε λιγο τα πανω σας και μετα βλεπετε. Εγώ θέλω να βαφτίσω πρώτα ο θεος τη μικρη την ανοιξη και οσο σκεφτομαι τα εξοδα... Εργαζεστε και οι δυο? Γιατι αν χαθει το σπιτι που μενετε,ισως χρειαστει να μεινετε σε ενοικιο και ειναι σοβαρο εξοδο αυτο. Ελπιζω να μην εγινα αδιακριτη, να βοηθησω θελω μονο!

974Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 10:14 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τσιπη μου το πιο πιθανον ειναι να πανε δικαστικα. σιγουρα το σπιτι δε κινδυνευει αλλα αν καθυστερησουν οι δοσεις σιγουρα θα κινηθουν νομικα. το να μπεις στον τειρεσια δε ξερω αν ειναι πιθανον αλλα οπως ειπε κ η μαμα pupa ρωτα εναν ειδικο.αυτοι δε χαριζουν τιποτα.τωρα για τη βοηθεια στον πεθερο τι να σου πω!εσυ ξερεις .καυηστε να μιλησετε δες αν γινεται κανενας διακανονισμος με τις τραπεζες.

975Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 39 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 29, 2011 10:19 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αγγελικημαρια οσο βλεπω την μπουμπου σου στη φωτογραφια μου ερχεται να φαω το λαπτοπ!!!Πώς αντεχεις και δεν τη ματσουλας οοοοοοοολη μερα??????
Ο δε μικρος της tsiph ειναι σκετη γλυκα, θελω να τον παρω αγκαλιτσα κι αυτον! Καλε τι με επιασε! Ειναι που κοιμαται το δικο μου.Θα το κατσιασω στο τελος!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις