Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
16 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 16 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 8]

vdimak

vdimak
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γειά σου Ναμίλ κι ευχαριστούμε για την ενημέρωση που έχουμε χάρη σε σένα. Έχω ένα μωράκι 14 μηνών και τα πρώτα του δόντια τα έβγαλε 8,5 μηνών. Μέσα σε διάστημα 2 μηνών έβγαλε 6 δόντια(πάνω και κάτω κοπτήρες και πάνω πλαγιους ). Από 10 μηνών σχεδόν δεν έχει βγάλει άλλο δόντι κι ούτε φαίνεται στον ορίζοντα κανένα.Γιατί; Και κάτι άλλο...υπάρχει περίπτωση να κάνει πυρετό εξαιτίας τους και εώς πόσο δικαιολογεί;

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
vdimak έγραψε:Γειά σου Ναμίλ κι ευχαριστούμε για την ενημέρωση που έχουμε χάρη σε σένα. Έχω ένα μωράκι 14 μηνών και τα πρώτα του δόντια τα έβγαλε 8,5 μηνών. Μέσα σε διάστημα 2 μηνών έβγαλε 6 δόντια(πάνω και κάτω κοπτήρες και πάνω πλαγιους ). Από 10 μηνών σχεδόν δεν έχει βγάλει άλλο δόντι κι ούτε φαίνεται στον ορίζοντα κανένα.Γιατί; Και κάτι άλλο...υπάρχει περίπτωση να κάνει πυρετό εξαιτίας τους και εώς πόσο δικαιολογεί;



ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ! ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΤΕΙΛΟΥΝ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ, ΜΠΟΡΕΙ Κ ΣΕ 5 ΜΗΝΕΣ! ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!
Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΕΙ ΜΕΧΡΙ 38, ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ! ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑΤΡΩΝ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΥΣΧΕΤΙΣΗ ΠΥΡΕΤΟΥ ΚΑΙ ΔΟΝΤΙΩΝ.

Mummy in love

Mummy in love
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα ήθελα να θέσω κι εγώ το ερωτηματάκι μου Smile .Πρώτα όμως να σε ευχαριστήσω για αυτό που κάνεις!Ο μικρός μου μου είναι 28 μηνών και έχει κάτι μακιές στα δοντάκια του.Όχι μαυρίλες πιο πολύ καφέ θα έλεγα πως είναι το χρώμα τους και αυτό μόνο στα πάνω δοντάκια του.Ωστοσο με το βουρτσισμα των δοντιών δεν τα πάμε καλα Rolling Eyes.Δεν με αφήνει να του καθαρίσω σωστά.Βάζει την γλώσσα του ή κάνει το στοματάκι του όπως όταν λέμε ¨ο¨. Τι να κάνω;

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Το Σαββάτο ο μικρός μου παραπονέθηκε για πόνο στο δόντι. Πήγα χτές σε μια φίλη οδοντίατρο και του βρήκε 6 χαλασμένα δόντια ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 6 534787 και με παρέπεμψε σε παιδοδοντίατρο..
Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν ποια είναι η διαδικασία σφραγίσματος στα μικρά παιδιά (είναι ίδια με των ενηλίκων?) και αν είναι επώδυνη pale ? Πώς είναι δυνατόν να χαλάσανε τόσα δόντια??

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mummy in love έγραψε:Καλημέρα ήθελα να θέσω κι εγώ το ερωτηματάκι μου Smile .Πρώτα όμως να σε ευχαριστήσω για αυτό που κάνεις!Ο μικρός μου μου είναι 28 μηνών και έχει κάτι μακιές στα δοντάκια του.Όχι μαυρίλες πιο πολύ καφέ θα έλεγα πως είναι το χρώμα τους και αυτό μόνο στα πάνω δοντάκια του.Ωστοσο με το βουρτσισμα των δοντιών δεν τα πάμε καλα Rolling Eyes.Δεν με αφήνει να του καθαρίσω σωστά.Βάζει την γλώσσα του ή κάνει το στοματάκι του όπως όταν λέμε ¨ο¨. Τι να κάνω;

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΑΚΙΕΣ? ΟΙ ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ ΣΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΕΝΟΣ ΜΩΡΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ? ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΕ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ? ΙΣΩΣ ΣΟΥ ΠΕΙ Κ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΥΡΤΣΙΖΕΙΣ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ! ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΔΙΚΟΣ. ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ.

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tsipita!! έγραψε:Καλημέρα! Το Σαββάτο ο μικρός μου παραπονέθηκε για πόνο στο δόντι. Πήγα χτές σε μια φίλη οδοντίατρο και του βρήκε 6 χαλασμένα δόντια ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 6 534787 και με παρέπεμψε σε παιδοδοντίατρο..
Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν ποια είναι η διαδικασία σφραγίσματος στα μικρά παιδιά (είναι ίδια με των ενηλίκων?) και αν είναι επώδυνη pale ? Πώς είναι δυνατόν να χαλάσανε τόσα δόντια??

ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ? Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΡΗΔΟΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ, ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ Ο ΠΟΛΦΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙ. ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ.
ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΗΡΕΠΕΙ ΣΕ ΤΕΡΗΔΟΝΙΣΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ.

Mummy in love

Mummy in love
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αχ αυτά τα δόντια Crying or Very sad ...Από την εφηβεία μου τυρρανιέμαι ,έλπιζα το αστεράκι μου να μην έχει θέμα με τα δοντάκια του ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 6 534787 ...Ο άντρας μου είπε πως όταν του έξεισεμε το νύχια του ένα απότα δοντάκια του του φάνηκε πως έφυγε αυτό το πράγμα Rolling Eyes.Είναι σε όλα τα πάνω μπροστινά δοντάκια...

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ithela kai ego na se rotiso gia ton mikrouli mou. Einai 2.5 xronon kai exei mia mikri (pros to paron) ipoplasia prosopou stin aristeri pleura. Paratirisa oti apo tin aristeri pleura otan klini to stoma tou den enononte ta dontia tou. K o ouraniskos tou anti na einai "obal" opos tin deksia pleura , stin aristeri einai kathtos. Den mporoume na kopsoume tin pipila. Alla tin pianei monomesimeri k bradi pou paei gia ipno. Ton piga se ena gnathoxeirourgo kai to mono pou mou eipe einai oti einai noris akomi, meta apo 1 me 1,5 xrono ksanaela. Den mou eksigise tipota parapano. Einai fusiolgiko auto ? Xriazete xeirourgio ? Na ton pao se kanena allo giatro i na perimeno?

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
namil έγραψε:
tsipita!! έγραψε:Καλημέρα! Το Σαββάτο ο μικρός μου παραπονέθηκε για πόνο στο δόντι. Πήγα χτές σε μια φίλη οδοντίατρο και του βρήκε 6 χαλασμένα δόντια ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 6 534787 και με παρέπεμψε σε παιδοδοντίατρο..
Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν ποια είναι η διαδικασία σφραγίσματος στα μικρά παιδιά (είναι ίδια με των ενηλίκων?) και αν είναι επώδυνη pale ? Πώς είναι δυνατόν να χαλάσανε τόσα δόντια??

ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ? Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΡΗΔΟΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΧΟ, ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ Ο ΠΟΛΦΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙ. ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ.
ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΗΡΕΠΕΙ ΣΕ ΤΕΡΗΔΟΝΙΣΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ.

Ο μικρός μου είναι 5 χρονών! Σήμερα έχουμε το πρώτο ραντεβού με την παιδοδοντίατρο ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 6 534787
Ευχαριστώ για την απάντηση!

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΕΤΡΩΓΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΒΑΖΟ ΤΟ ΝΥΧΙ Κ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ...ΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Κ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΧΙ ΔΟΝΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΕΞΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΙΜΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
erwtoulis έγραψε:Ithela kai ego na se rotiso gia ton mikrouli mou. Einai 2.5 xronon kai exei mia mikri (pros to paron) ipoplasia prosopou stin aristeri pleura. Paratirisa oti apo tin aristeri pleura otan klini to stoma tou den enononte ta dontia tou. K o ouraniskos tou anti na einai "obal" opos tin deksia pleura , stin aristeri einai kathtos. Den mporoume na kopsoume tin pipila. Alla tin pianei monomesimeri k bradi pou paei gia ipno. Ton piga se ena gnathoxeirourgo kai to mono pou mou eipe einai oti einai noris akomi, meta apo 1 me 1,5 xrono ksanaela. Den mou eksigise tipota parapano. Einai fusiolgiko auto ? Xriazete xeirourgio ? Na ton pao se kanena allo giatro i na perimeno?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΤΑ ΓΚΡΙΚΛΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ Κ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ! ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΟΠΛΑΣΙΕΣ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΑΙ Η ΓΝΑΘΟΣ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΕΚΤΟΣ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ, ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΥΠΟΠΛΑΣΙΑ Κ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΕ ΧΑΣΜΟΔΟΝΤΙΑ.
ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΩ. ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΝΑΘΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ Κ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟΣ.

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eirinaki έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΕΤΡΩΓΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΒΑΖΟ ΤΟ ΝΥΧΙ Κ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ...ΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Κ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΧΙ ΔΟΝΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΕΞΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΙΜΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ! ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΩΣ ΣΚΑΛΙΖΕΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΟΥ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ ΜΑΤΩΣΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
eirinaki έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΕΤΡΩΓΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΒΑΖΟ ΤΟ ΝΥΧΙ Κ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ...ΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Κ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΧΙ ΔΟΝΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΕΞΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΙΜΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ! ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΩΣ ΣΚΑΛΙΖΕΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΟΥ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ ΜΑΤΩΣΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.

αχα αυτο μονο δηαλδη???οπως βλεπω τα δοντια μου εχουνε πετρα στα κατω απο την πισω πλευρα που δεν φαινεται...κ ενα κομματι μεγαλουτσικο το εωγαλα κ ηταν πετρα οχι δοντι..γιατι ανυσηχησα οτι εσπασα το δοντι μου..ευχαριστω πολυ

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirinaki έγραψε:
namil έγραψε:
eirinaki έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΕΤΡΩΓΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΒΑΖΟ ΤΟ ΝΥΧΙ Κ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ...ΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Κ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΧΙ ΔΟΝΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΕΞΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΙΜΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ! ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΩΣ ΣΚΑΛΙΖΕΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΟΥ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ ΜΑΤΩΣΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.

αχα αυτο μονο δηαλδη???οπως βλεπω τα δοντια μου εχουνε πετρα στα κατω απο την πισω πλευρα που δεν φαινεται...κ ενα κομματι μεγαλουτσικο το εωγαλα κ ηταν πετρα οχι δοντι..γιατι ανυσηχησα οτι εσπασα το δοντι μου..ευχαριστω πολυ

βλεπω το ουλο οπως ειναι κοκκινο σαν οταν βγαζαμε τα δοντια μας μικρ..εχει ενα κενο...

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mummy in love έγραψε:Αχ αυτά τα δόντια Crying or Very sad ...Από την εφηβεία μου τυρρανιέμαι ,έλπιζα το αστεράκι μου να μην έχει θέμα με τα δοντάκια του ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 6 534787 ...Ο άντρας μου είπε πως όταν του έξεισεμε το νύχια του ένα απότα δοντάκια του του φάνηκε πως έφυγε αυτό το πράγμα Rolling Eyes.Είναι σε όλα τα πάνω μπροστινά δοντάκια...


ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΜΕ ΜΙΑ ΓΑΖΟΥΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΥΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΔΑΚΤΥΛΟ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΥ "ΞΥΣΕΙΣ" ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ. ΠΡΩΤΑ ΒΡΕΞΤΗΝ ΜΕ ΝΕΡΟ Κ ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΘΕΤΑΙ, ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ Κ ΛΙΓΟ ΑΛΑΤΙ ΣΤΗ ΓΑΖΑ Κ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΟ ΤΡΙΨΙΜΟ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ, ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ 1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΧΡΩΣΤΙΚΕΣ.

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αληθευει οτι η φθοριωση δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο μπορουμε να κανουμε στα παιδια μας δεδομενου οτι το φθοριο ειναιι καταστροφικο για την υγεια;;καπου το ακουσα κ μου ηρθε τωρα η απορια.ευχαριστω εκ των προτερων

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eirinaki έγραψε:
eirinaki έγραψε:
namil έγραψε:
eirinaki έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΕΤΡΩΓΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΒΑΖΟ ΤΟ ΝΥΧΙ Κ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ...ΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Κ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΧΙ ΔΟΝΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΕΞΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΙΜΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ! ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΩΣ ΣΚΑΛΙΖΕΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΟΥ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ ΜΑΤΩΣΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.

αχα αυτο μονο δηαλδη???οπως βλεπω τα δοντια μου εχουνε πετρα στα κατω απο την πισω πλευρα που δεν φαινεται...κ ενα κομματι μεγαλουτσικο το εωγαλα κ ηταν πετρα οχι δοντι..γιατι ανυσηχησα οτι εσπασα το δοντι μου..ευχαριστω πολυ

βλεπω το ουλο οπως ειναι κοκκινο σαν οταν βγαζαμε τα δοντια μας μικρ..εχει ενα κενο...

Η ΠΕΤΡΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΤΟΜΑ. ΑΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΟΥΛΙΤΙΔΑ Κ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ.

eirinaki

eirinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
eirinaki έγραψε:
eirinaki έγραψε:
namil έγραψε:
eirinaki έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΟΥΝ Κ ΕΤΡΩΓΑ Κ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΒΑΖΟ ΤΟ ΝΥΧΙ Κ ΤΟ ΣΚΑΛΙΖΩ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ...ΠΩΣ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ Κ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΕΤΡΑΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΤΟ ΣΚΛΗΡΟ ΟΧΙ ΔΟΝΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΛΕΞΑ Κ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΑΙΜΑ...ΕΧΕΙ ΚΑΙΝΟ ΜΕΣΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ..ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ! ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΘΩΣ ΣΚΑΛΙΖΕΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΣΟΥ, ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΕΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ ΜΑΤΩΣΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ.

αχα αυτο μονο δηαλδη???οπως βλεπω τα δοντια μου εχουνε πετρα στα κατω απο την πισω πλευρα που δεν φαινεται...κ ενα κομματι μεγαλουτσικο το εωγαλα κ ηταν πετρα οχι δοντι..γιατι ανυσηχησα οτι εσπασα το δοντι μου..ευχαριστω πολυ

βλεπω το ουλο οπως ειναι κοκκινο σαν οταν βγαζαμε τα δοντια μας μικρ..εχει ενα κενο...

Η ΠΕΤΡΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΧΗΜΑΤΙΖΕΤΕ ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΔΟΝΤΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΤΟΜΑ. ΑΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙΣ ΟΥΛΙΤΙΔΑ Κ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ.

οχι δεν εχουν εντονο κοκκινο χρωμα αλλα κανονικο κοκκινο με ροζ..ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kaatrin έγραψε:αληθευει οτι η φθοριωση δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο μπορουμε να κανουμε στα παιδια μας δεδομενου οτι το φθοριο ειναιι καταστροφικο για την υγεια;;καπου το ακουσα κ μου ηρθε τωρα η απορια.ευχαριστω εκ των προτερων


ΜΙΑ Κ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ. Π.Χ. ΑΝ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΑΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 5 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΚΡΑΣΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ.

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
kaatrin έγραψε:αληθευει οτι η φθοριωση δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο μπορουμε να κανουμε στα παιδια μας δεδομενου οτι το φθοριο ειναιι καταστροφικο για την υγεια;;καπου το ακουσα κ μου ηρθε τωρα η απορια.ευχαριστω εκ των προτερων


ΜΙΑ Κ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ. Π.Χ. ΑΝ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΑΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 5 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΚΡΑΣΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ.
σωστο!απλα βρεθηκα σε μια συζητηση με καποιους λιγο υπερβολικα προστατευτικους γονεις που ελεγαν οτι το φθοριο κανεο τοσο κακο που παιρνουν ειδικη οδοντοκρεμα χωρις φθοριο(τα παιδια πανε γυμνασιο).εγω παντως εχω κανει φθοριωση πολλες φορες κ δεν επαθα τιποτα! Smile

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kaatrin έγραψε:
namil έγραψε:
kaatrin έγραψε:αληθευει οτι η φθοριωση δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο μπορουμε να κανουμε στα παιδια μας δεδομενου οτι το φθοριο ειναιι καταστροφικο για την υγεια;;καπου το ακουσα κ μου ηρθε τωρα η απορια.ευχαριστω εκ των προτερων


ΜΙΑ Κ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ. Π.Χ. ΑΝ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΑΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 5 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΚΡΑΣΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ.
σωστο!απλα βρεθηκα σε μια συζητηση με καποιους λιγο υπερβολικα προστατευτικους γονεις που ελεγαν οτι το φθοριο κανεο τοσο κακο που παιρνουν ειδικη οδοντοκρεμα χωρις φθοριο(τα παιδια πανε γυμνασιο).εγω παντως εχω κανει φθοριωση πολλες φορες κ δεν επαθα τιποτα! Smile

ΕΓΩ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ
ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΤΟ ΦΘΟΡΙΟ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΛΕΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ, ΕΕΕΕ!! ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ! ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΦΘΟΡΙΟ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΕΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΛΟ ΒΟΥΡΤΣΙΣΜΑ ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΘΟΡΙΟΥ!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
kaatrin έγραψε:
namil έγραψε:
kaatrin έγραψε:αληθευει οτι η φθοριωση δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο μπορουμε να κανουμε στα παιδια μας δεδομενου οτι το φθοριο ειναιι καταστροφικο για την υγεια;;καπου το ακουσα κ μου ηρθε τωρα η απορια.ευχαριστω εκ των προτερων


ΜΙΑ Κ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ.
ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ. Π.Χ. ΑΝ ΠΙΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΚΡΑΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ, ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΙΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 5 ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΚΡΑΣΙ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ.
σωστο!απλα βρεθηκα σε μια συζητηση με καποιους λιγο υπερβολικα προστατευτικους γονεις που ελεγαν οτι το φθοριο κανεο τοσο κακο που παιρνουν ειδικη οδοντοκρεμα χωρις φθοριο(τα παιδια πανε γυμνασιο).εγω παντως εχω κανει φθοριωση πολλες φορες κ δεν επαθα τιποτα! Smile
αυτο ειναι πολυ καλη πληροφορια...
ευχαριστω πολυ .τελικα υπαρχουν πολλοι "ξεροληδες" εξω .
αν δεν ρωτησεις τον ειδικο δε κανεις τιποτα!!!

ΕΓΩ ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΙΑ
ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΤΟ ΦΘΟΡΙΟ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΛΕΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ, ΕΕΕΕ!! ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟ! ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΦΘΟΡΙΟ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΕΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥΣ, ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗ ΠΛΑΚΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΠΛΟ ΒΟΥΡΤΣΙΣΜΑ ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΘΟΡΙΟΥ!

Ιφιγένεια


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
namil έγραψε:ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ.
ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ Ή ΝΑ ΛΥΣΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΞΥΠΝΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΕΤΑ!
ΟΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.
Καλησπέρα namil ,θα τολμήσω να σε ρωτήσω κάτι για εμένα προσωπικά μιας και δόξα το Θεό η κορούλα μου δεν αντιμετωπίζει κ΄΄αποιο θέμα με τα δοντάκια της.
Λοιπον, είμαι από αυτές τις τρελές περιπτώσεις ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 6 328109
είμαι 32 ετών και έχω ακόμα τους παιδικούς κυνόδοντες πάνω οι οποίοι έχουν μεν μια κινητικότητα(ετσι μου λεέι η οδοντίατρός μου) αλλα δεν είναι έτοιμοι για να φύγουν !! Το περιεργο ομως δεν είναι αυτό! το περίεργο είναι οτι το 2011 αποφάσισε να κατεβει ο κυνόδοντας ο καινουριος ακριβώς απο πίσω και λοξά Shocked Για να σου δώσω μια έικόνα της πανοραμικης : ακριβως πάνω απο τα δυο μπροστινα μου δοντα ηταν παγιδευμένοι οι δεύτεροι κυνόδοντες και ακόμα είναι ο ένας και ο αλλος μισός Shocked Shocked
Φαντάζομαι θέλω τρελό χειρουργείο και είμαι φοβιτσιαρα αρκετα Very Happy Το μονο καλο της υποθεσης είναι οτι δεν με ενοχλει και δεν φαίνεται καθόλου το τι συμβαινει Very Happy
Συγνώμη για τα τόσα που εγραψα αλλα πήρα το θαρρος που προθυμοποιείσαι γιατι πραγματικα χρειάζομαι μια γνώμη ακόμα στην κατασταση που βρίσκομαι !!! Ξέρεις.....ψυχολογικα το έχω αναγκη Very Happy 1000 Ευχαριστώ!!!!!!!

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ιφιγένεια έγραψε:
namil έγραψε:ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ! ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΛΑΘΟΣ.
ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΩ, ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ Ή ΝΑ ΛΥΣΩ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΩ ΕΞΥΠΝΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΥΠΟΤΙΜΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΒΟΗΘΗΘΕΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΕΤΑ!
ΟΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.
Καλησπέρα namil ,θα τολμήσω να σε ρωτήσω κάτι για εμένα προσωπικά μιας και δόξα το Θεό η κορούλα μου δεν αντιμετωπίζει κ΄΄αποιο θέμα με τα δοντάκια της.
Λοιπον, είμαι από αυτές τις τρελές περιπτώσεις ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 6 328109
είμαι 32 ετών και έχω ακόμα τους παιδικούς κυνόδοντες πάνω οι οποίοι έχουν μεν μια κινητικότητα(ετσι μου λεέι η οδοντίατρός μου) αλλα δεν είναι έτοιμοι για να φύγουν !! Το περιεργο ομως δεν είναι αυτό! το περίεργο είναι οτι το 2011 αποφάσισε να κατεβει ο κυνόδοντας ο καινουριος ακριβώς απο πίσω και λοξά Shocked Για να σου δώσω μια έικόνα της πανοραμικης : ακριβως πάνω απο τα δυο μπροστινα μου δοντα ηταν παγιδευμένοι οι δεύτεροι κυνόδοντες και ακόμα είναι ο ένας και ο αλλος μισός Shocked Shocked
Φαντάζομαι θέλω τρελό χειρουργείο και είμαι φοβιτσιαρα αρκετα Very Happy Το μονο καλο της υποθεσης είναι οτι δεν με ενοχλει και δεν φαίνεται καθόλου το τι συμβαινει Very Happy
Συγνώμη για τα τόσα που εγραψα αλλα πήρα το θαρρος που προθυμοποιείσαι γιατι πραγματικα χρειάζομαι μια γνώμη ακόμα στην κατασταση που βρίσκομαι !!! Ξέρεις.....ψυχολογικα το έχω αναγκη Very Happy 1000 Ευχαριστώ!!!!!!!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ!
ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΟΥΤΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙ!!!!!!
ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ ΣΟΥ Κ ΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ((ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΩ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ)) ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΞΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΚΥΝΟΔΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ? Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ?
ΕΠΙΣΗΣ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΥΤΩΝ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕΣ ΕΞΑΓΩΓΗ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ?


(ΑΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ.)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις