Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
45 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 45 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

basilikaki

basilikaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΛΑ Η ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΛΗΓΩΣΕ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΕ ΝΥΧΑΚΙ.ΠΕΡΝΑΕΙ ΖΟΡΙ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ.
ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΝΑ ΤΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ.(ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ?)

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
basilikaki έγραψε:ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΛΑ Η ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΛΗΓΩΣΕ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΕ ΝΥΧΑΚΙ.ΠΕΡΝΑΕΙ ΖΟΡΙ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ.
ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΝΑ ΤΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ.(ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ?)

ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΝΑ ΜΑΣΕΛΑΚΙ ΑΠΟ ΑΚΡΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΤΡΙΓΜΟ. ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΣ ΣΕ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ! ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΠΕΙΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΤΡΙΖΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
http://tsekouratoi.blogspot.com/2012/02/blog-post_267.html



ΤΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ!
ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΙΒΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΚΙΜΩΛΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα....παροτι ειμαι οδοντοτεχνιτης, εχω ενα σωρο αποριες.....
Εχω ενα γιο 6μισι μηνων κ στη θεση των κατω κεντρικων τομεων ασπριζει μεν κ ειναι σκληρο το σημειο κ οριακα βλεπω κατι σαν χαρακια αλλα δνε εχει σκασει μυτη. Αυτη η χαρακια δεν ειναι ακριβως στην ακρολοφια αλλα ενα δυο χιλιοστα πιο γλωσσικα. Στην προσθια πλευρα στα ουλα βλεπω δυο ασπρες γραμμουλες λοξες. Γτ αραγε?
Θηλαζω κ δεν δεχεται με τιποτα την πιπιλα κ τον τελευταιο καιρο οταν νυσταζει πιπιλα το δαχτυλο. Μολις αποκοιμηθει το αφηνει. ξερω οτι ειναι χειροτερο να πιπιλα το δαχτυλο αλλα οσο κ αν επιμενω με παροτρυνση των γυρω να μαθει την πιπιλα, αρνειται. Κ τωρα τι κανουμε?

Ευχαριστω εκ των προτερων για την πολυτιμη βοηθεια.

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elbar έγραψε:καλημερα....παροτι ειμαι οδοντοτεχνιτης, εχω ενα σωρο αποριες.....
Εχω ενα γιο 6μισι μηνων κ στη θεση των κατω κεντρικων τομεων ασπριζει μεν κ ειναι σκληρο το σημειο κ οριακα βλεπω κατι σαν χαρακια αλλα δνε εχει σκασει μυτη. Αυτη η χαρακια δεν ειναι ακριβως στην ακρολοφια αλλα ενα δυο χιλιοστα πιο γλωσσικα. Στην προσθια πλευρα στα ουλα βλεπω δυο ασπρες γραμμουλες λοξες. Γτ αραγε?
Θηλαζω κ δεν δεχεται με τιποτα την πιπιλα κ τον τελευταιο καιρο οταν νυσταζει πιπιλα το δαχτυλο. Μολις αποκοιμηθει το αφηνει. ξερω οτι ειναι χειροτερο να πιπιλα το δαχτυλο αλλα οσο κ αν επιμενω με παροτρυνση των γυρω να μαθει την πιπιλα, αρνειται. Κ τωρα τι κανουμε?

Ευχαριστω εκ των προτερων για την πολυτιμη βοηθεια.


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ elbar!
ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΝΕΟΓΙΛΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΡΑΒΑ ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΓΝΑΘΟΣ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΟΔΟΝΤΙΚΟ ΤΟΞΟ.
ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ, ΑΝ, ΚΑΘΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΟ ΠΙΠΙΛΙΣΜΑ ΤΟΥ ΔΑΚΤΥΛΟΥ, ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΑΝΩ ΝΑ ΝΑ ΠΕΤΑΧΤΟΥΝ ΠΙΟ ΠΡΟΣΤΟΜΙΑΚΑ Κ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΩΓΜΕΝΗ ΔΗΞΗ, ΧΑΣΜΟΔΟΝΤΙΑ Η ΛΑΒΙΔΟΔΟΝΤΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΥΤΟ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΣΑΝ ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΙΜΗ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΟΨΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΗΘΕΙΑ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΣΠΡΗ ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ, ΔΕΣ ΜΗΠΩΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΕΦΥΚΟΤΩΝ ΟΥΛΩΝ. ΑΝ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Ναι, η ασπρη γραμμουλα ειναι στο οριο των προσπεφυκοτων ουλων, απλα μου φανηκε παραξενο.
Κανεις δεν ξερει ποτε θα ξερποβαλλουν αλλα τωρα εχει αρχισει κ δαγκωνει το κουταλι κ δεν το αφηνει. Εχει τοση πλακα.
Δεν ξερω αν θα βγουν στραβα εν τελει κ δε με απασχολει στη φαση αυτη, απλα το πιπιλισμα του δαχτυλου δεν ξερω πως να του το κοψω. Τη μερα του αποσπω το χερι αλλα μολις θελει να κοιμηθει το βαζει παντοτε 5-10 λεπτα τη φορα κ μολις αποκοιμηθει το αφηνει. Να επιμεινω περισσοτερο να δεχτει πιπιλα? κ αν ναι, ποια ειναι προτιμοτερη για τα δοντια?
Να στε καλα

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
elbar έγραψε:Καλημερα κ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση. Ναι, η ασπρη γραμμουλα ειναι στο οριο των προσπεφυκοτων ουλων, απλα μου φανηκε παραξενο.
Κανεις δεν ξερει ποτε θα ξερποβαλλουν αλλα τωρα εχει αρχισει κ δαγκωνει το κουταλι κ δεν το αφηνει. Εχει τοση πλακα.
Δεν ξερω αν θα βγουν στραβα εν τελει κ δε με απασχολει στη φαση αυτη, απλα το πιπιλισμα του δαχτυλου δεν ξερω πως να του το κοψω. Τη μερα του αποσπω το χερι αλλα μολις θελει να κοιμηθει το βαζει παντοτε 5-10 λεπτα τη φορα κ μολις αποκοιμηθει το αφηνει. Να επιμεινω περισσοτερο να δεχτει πιπιλα? κ αν ναι, ποια ειναι προτιμοτερη για τα δοντια?
Να στε καλα

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΤΕΙΛΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΕΝΟΣ ΜΩΡΟΥ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΞΕΡΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.
ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΠΙΛΙΣΜΑ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ, ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΨΑΞΑ ΕΙΔΙΚΗ ΠΙΠΙΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ. ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΕΔΙΝΑ ΤΗΣ ΚΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΤΗΣ ΝΟΥΚ. Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ 4 ΑΝΩ ΤΟΜΕΙΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΕΝΤΟΝΗ ΚΛΙΣΗ ΧΕΙΛΙΚΑ. ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΧΘΕΣ, ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ Η ΓΝΑΘΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΟΥΚ, ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ Η ΠΙΠΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗ ΚΙΚΟ. ΟΠΟΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΚΑ, ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΗ ΝΟΥΚ.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπέρα!Η κόρη μου είναι 3,5 ετών.Δεν προφέρει το ρ αλλά γ όπως και το δ. Στην τελευταία μας επίσκεψη στην παιδίατρο μας,της έβαλε τον αντίχειρα της στον ουρανίσκο της μικρής.μας είπε οτι μάλλον έχει στένωση άνω γνάθου, και βλέποντας τον μπαμπά μας, μας ειπε οτι ειναι πολυ πιθανο-κληρονομικοτητα-
Την πήγα σε μια παιδοοδοντιατρο-σε δημοσιο-. Το μονο που με ρωτησε ήταν αν παίρνει πιπίλα, μπιμπερό ή δάκτυλο. αφού της είπα όχι σε όλα μου είπε οτι ειναι πολυ νωρις να κριθει κατι γιατι αλλαζει η γναθος. Η γνώμη σας?είναι οντως πολυ μικρη?θελω να ξερω για να δω αν χρειαζεται λογοθεραπεια ήη ορθοφωνια. ευχαριστω εκ των προτερω για τον χρονο σας!

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μαμακα μου έγραψε:καλησπέρα!Η κόρη μου είναι 3,5 ετών.Δεν προφέρει το ρ αλλά γ όπως και το δ. Στην τελευταία μας επίσκεψη στην παιδίατρο μας,της έβαλε τον αντίχειρα της στον ουρανίσκο της μικρής.μας είπε οτι μάλλον έχει στένωση άνω γνάθου, και βλέποντας τον μπαμπά μας, μας ειπε οτι ειναι πολυ πιθανο-κληρονομικοτητα-
Την πήγα σε μια παιδοοδοντιατρο-σε δημοσιο-. Το μονο που με ρωτησε ήταν αν παίρνει πιπίλα, μπιμπερό ή δάκτυλο. αφού της είπα όχι σε όλα μου είπε οτι ειναι πολυ νωρις να κριθει κατι γιατι αλλαζει η γναθος. Η γνώμη σας?είναι οντως πολυ μικρη?θελω να ξερω για να δω αν χρειαζεται λογοθεραπεια ήη ορθοφωνια. ευχαριστω εκ των προτερω για τον χρονο σας!


ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΜΑΚΑ!
ΑΣ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΤΗ ΣΤΕΝΩΣΗ ΤΗΣ ΓΝΑΘΟΥ!!!!! ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΡΟ ΩΣ ΠΑΘΗΣΗ.... ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΛΕΙΠΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ)!!!!!!!
ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΙΑ ΣΤΕΝΗ ΑΝΩ ΓΝΑΘΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ, ΕΞΩΝ ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΚΕΛΕΤΙΚΗ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΩ ΓΝΑΘΟ. ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΛΑ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΑΣ. ΠΧ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΓΛΩΣΣΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΗΣΗ!
ΤΕΛΟΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΠΑΝΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΟ ΧΑΛΙΝΟ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΙΝΑ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΕΙ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΕ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΤΗΣ ΚΑΤΩ ΓΝΑΘΟΥ. ΑΝ ΑΥΤΗ Η ΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ, ΤΟΤΕ Η ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΕΡΩΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΩΣΤΑ, ΟΠΩΣ ΤΟ Ρ.

ισμηνη

ισμηνη
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να ρωτησω κ εγω κατι που πιθανοτατα σε εχουν ξαναρωτησει...απο ποτε κ μετα πρεπει να αρχισω να ανησυχω που δεν βγαζει η μικρη μου δοντακια???ειναι 10 μηνων κ ακομα τπτ...ειναι φουσκωμενα τα ουλα της κ ασπρα ειδικα οταν τα πιεζω(οταν με αφηνει) αλλα ακομα τπτ ειναι μηνες σε αυτη την κατασταση αλλα ακομα δεν εχει βγει κατι Crying or Very sad Crying or Very sad η παιδιατρος μου ειπε οσο πιο αργα τοσο πιο γερα ισχυει??

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ισμηνη έγραψε:να ρωτησω κ εγω κατι που πιθανοτατα σε εχουν ξαναρωτησει...απο ποτε κ μετα πρεπει να αρχισω να ανησυχω που δεν βγαζει η μικρη μου δοντακια???ειναι 10 μηνων κ ακομα τπτ...ειναι φουσκωμενα τα ουλα της κ ασπρα ειδικα οταν τα πιεζω(οταν με αφηνει) αλλα ακομα τπτ ειναι μηνες σε αυτη την κατασταση αλλα ακομα δεν εχει βγει κατι Crying or Very sad Crying or Very sad η παιδιατρος μου ειπε οσο πιο αργα τοσο πιο γερα ισχυει??

μην ανησυχεις και εμενα το πρωτο δοντι το εβγαλε λιγες μερες πριν χρονισει.φαντασου οτι τωρα ειναι 23 μηνων και ακομη κυνοδοντες βγαζει.αυτο που λες για τα πιο γερα δοντια μου το ειπε και ο οδοντιατρος μου αλλα δε ξερω αν ισχυει.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε μια προσφατη επισκεψη που ειχα στον οδοντιατρο μου ειπε οτι καλο θα ηταν να της παρω την ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα της μικρης μυο και να της βαζω και κανονικα παιδικη οδοντοκρεμα απλα σε μικρη ποσοτητα.η μικρη μου ειναι 23 μηνων.ειναι ακινδυνο να καταπιει την οδοντοκρεμα;

crazymama27

crazymama27
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω εχω εναν μπεμπη 7 μηνων και τελος του 6 μηνα ειχε βγαλει και τα 2 κατω δοντακια...τωρα πανε να βγουν και τα πανω δεν τα βγαζει πολυ νωρις...???
εν τω μεταξυ και εγω και ο μπαμπας τα βγαλαμε τοσο μηνων..
παιζει κληρονομικοτητα?

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ισμηνη έγραψε:να ρωτησω κ εγω κατι που πιθανοτατα σε εχουν ξαναρωτησει...απο ποτε κ μετα πρεπει να αρχισω να ανησυχω που δεν βγαζει η μικρη μου δοντακια???ειναι 10 μηνων κ ακομα τπτ...ειναι φουσκωμενα τα ουλα της κ ασπρα ειδικα οταν τα πιεζω(οταν με αφηνει) αλλα ακομα τπτ ειναι μηνες σε αυτη την κατασταση αλλα ακομα δεν εχει βγει κατι Crying or Very sad Crying or Very sad η παιδιατρος μου ειπε οσο πιο αργα τοσο πιο γερα ισχυει??


ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ. ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ, ΕΞΗΓΩ Κ ΤΟΝ ΛΟΓΟ!
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΓΕΡΑ, ΤΟ ΜΙΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
grammatiki έγραψε:σε μια προσφατη επισκεψη που ειχα στον οδοντιατρο μου ειπε οτι καλο θα ηταν να της παρω την ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα της μικρης μυο και να της βαζω και κανονικα παιδικη οδοντοκρεμα απλα σε μικρη ποσοτητα.η μικρη μου ειναι 23 μηνων.ειναι ακινδυνο να καταπιει την οδοντοκρεμα;


ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ!

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
crazymama27 έγραψε:εγω εχω εναν μπεμπη 7 μηνων και τελος του 6 μηνα ειχε βγαλει και τα 2 κατω δοντακια...τωρα πανε να βγουν και τα πανω δεν τα βγαζει πολυ νωρις...???
εν τω μεταξυ και εγω και ο μπαμπας τα βγαλαμε τοσο μηνων..
παιζει κληρονομικοτητα?

ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΗΛΙΚΙΑ, ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ?????????????????????

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
namil έγραψε:
grammatiki έγραψε:σε μια προσφατη επισκεψη που ειχα στον οδοντιατρο μου ειπε οτι καλο θα ηταν να της παρω την ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα της μικρης μυο και να της βαζω και κανονικα παιδικη οδοντοκρεμα απλα σε μικρη ποσοτητα.η μικρη μου ειναι 23 μηνων.ειναι ακινδυνο να καταπιει την οδοντοκρεμα;


ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ!

οποτε τωρα πως της πλενω τα δοντια τα οποια κιτρινιζουν ;με σκετο νερακι οπως εκανα μεχρι τωρα;

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
grammatiki έγραψε:
namil έγραψε:
grammatiki έγραψε:σε μια προσφατη επισκεψη που ειχα στον οδοντιατρο μου ειπε οτι καλο θα ηταν να της παρω την ηλεκτρικη οδοντοβουρτσα της μικρης μυο και να της βαζω και κανονικα παιδικη οδοντοκρεμα απλα σε μικρη ποσοτητα.η μικρη μου ειναι 23 μηνων.ειναι ακινδυνο να καταπιει την οδοντοκρεμα;


ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ!

οποτε τωρα πως της πλενω τα δοντια τα οποια κιτρινιζουν ;με σκετο νερακι οπως εκανα μεχρι τωρα;



ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ, ΤΟΤΕ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ!

kathy's creations

kathy's creations
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα και αο εμενα!!εχω κ εγω μια ερωτηση..ο μικρος μου ειναι 4 μηνων και 1ας εβδομαδας και εδω και 3 ημερες παρατηρησα οτι εσκασε ο κυνοδοντας αριστερα κατω,σε σημειο που οταν ειδα την ασπρη μυτουλα νομιζα οτι μολυνθηκε και ηταν καμια πληγη με πυον αφου απο οτι ξερω βγαινουν πρωτα τα μπροστινα δοντακια,τον πηγα λοιπον στην παιδιατρο και μου εδωσε μια κρεμουλα της frezyderm (αλλα δεν βλεπω αποτελεσμα)και αφου μου εξηγησε οτι πολλες φορες παρατηρειτε κατι τετοιο 2 μερες μετα γινεται το ιδιο και απο την αλλη πλευρα και σε ολη του την κατω γναθο φαινονται σαν "θηκες" τα δοντια του μεσα απο τα ουλα,,ο καημενος δαγκωνει με λισα οτι βρει σε σημειο που νομιζεις οτι θα ξεσκισει τα παιχνιδια του..και αναρωτιεμαι οντως συμβαινει κατι τετοιο η πρεπει να ανησυχω?????ειμαι πρωταρα και καταλαβαινετε...!!! Very Happy Very Happy Very Happy

amalia1982


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας.η μπεμπα μου ειναι 9 μηνων και τωρα εβγαλε τα δυο πρωτα δοντια της.ποτε πρεπει να ξεκινησω να τα πλενουμε?ευχαριστω

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kathy's creations έγραψε:καλησπερα και αο εμενα!!εχω κ εγω μια ερωτηση..ο μικρος μου ειναι 4 μηνων και 1ας εβδομαδας και εδω και 3 ημερες παρατηρησα οτι εσκασε ο κυνοδοντας αριστερα κατω,σε σημειο που οταν ειδα την ασπρη μυτουλα νομιζα οτι μολυνθηκε και ηταν καμια πληγη με πυον αφου απο οτι ξερω βγαινουν πρωτα τα μπροστινα δοντακια,τον πηγα λοιπον στην παιδιατρο και μου εδωσε μια κρεμουλα της frezyderm (αλλα δεν βλεπω αποτελεσμα)και αφου μου εξηγησε οτι πολλες φορες παρατηρειτε κατι τετοιο 2 μερες μετα γινεται το ιδιο και απο την αλλη πλευρα και σε ολη του την κατω γναθο φαινονται σαν "θηκες" τα δοντια του μεσα απο τα ουλα,,ο καημενος δαγκωνει με λισα οτι βρει σε σημειο που νομιζεις οτι θα ξεσκισει τα παιχνιδια του..και αναρωτιεμαι οντως συμβαινει κατι τετοιο η πρεπει να ανησυχω?????ειμαι πρωταρα και καταλαβαινετε...!!! Very Happy Very Happy Very Happy


ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΘΗΚΕΣ! ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΟΝΤΙΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!
ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΡΕΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΟΙ ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΤΟΜΕΙΣ, ΜΕΤΑ ΟΙ ΕΠΑΝΩ ΚΤΛ. ΟΜΩΣ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΗ Η ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΔΟΝΤΙ ΠΡΩΤΟ, ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
amalia1982 έγραψε:γεια σας.η μπεμπα μου ειναι 9 μηνων και τωρα εβγαλε τα δυο πρωτα δοντια της.ποτε πρεπει να ξεκινησω να τα πλενουμε?ευχαριστω


ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΑ ΒΟΥΡΤΣΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΧΩΡΙΣ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ.

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!
Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με μένα. Κάθε μήνα μετα την ωορρηξία μαζί με το πρίξιμο του στήθους νίωθω και ένα τράβηγμα στα ούλα. Ρώτησα τον οδοντίατρο μου κάποια στιγμή στο παρελθόν και μου είπε πως είναι απλά ορμονικό και να μην ανησυχώ. Το θέμα είναι πως δεν ανησυχώ καθόλου απλά με ενοχλεί αυτό το πράγμα 14-15 μέρες το μήνα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να ανακουφίζομαι λίγο? Και επίσης τα ούλα μου ματώνουν πάντα όταν πλένω τα δόντια μου και είπε καλά κάνω τα πιέζω με την οδοντόβουρτσα να καθαρίζουν. Είναι σωστό αυτό?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Elenitsa_28"]Καλησπέρα!
Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με μένα. Κάθε μήνα μετα την ωορρηξία μαζί με το πρίξιμο του στήθους νίωθω και ένα τράβηγμα στα ούλα. Ρώτησα τον οδοντίατρο μου κάποια στιγμή στο παρελθόν και μου είπε πως είναι απλά ορμονικό και να μην ανησυχώ. Το θέμα είναι πως δεν ανησυχώ καθόλου απλά με ενοχλεί αυτό το πράγμα 14-15 μέρες το μήνα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να ανακουφίζομαι λίγο? Και επίσης τα ούλα μου ματώνουν πάντα όταν πλένω τα δόντια μου και είπε καλά κάνω τα πιέζω με την οδοντόβουρτσα να καθαρίζουν. Είναι σωστό αυτό?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση. [/qΟuote]


ΟΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΝΤΑΙ Κ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥΣ. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ (Κ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΑ ΟΥΛΑ). ΑΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ Ή ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ.
ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΑΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ Κ ΤΗΝ ΑΔΑΜΑΝΤΙΝΗ ΤΟΥ ΔΟΝΤΙΟΥ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΠΟΤΡΙΒΗ Κ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΑ. ΑΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΙ Κ ΕΧΟΥΝ ΡΟΔΑΛΟ ΧΡΩΜΑ, ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΛΙΤΙΔΑ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΑ ΟΥΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΤΟΝΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΡΩΜΑ Κ ΜΑΤΩΝΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΠΕΤΡΑ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ. ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΤΡΑ ΤΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΣΗΠΤΙΚΟ ΣΤΟΜΑΤΟΣ Κ ΔΕΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ.

Elenitsa_28


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Δεν έχω καθόλου πέτρα στα ούλα πήγα πρόσφατα στον οδοντίατρο και μου είπε πως δε χρειάζομαι καθαρισμό. Θα μιλήσω με τη γυναικολόγο μου.
Ευχαριστω και πάλι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις