Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sot2010 έγραψε:
namil έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
namil έγραψε:
Sot2010 έγραψε:Γεια σου namil!!! Είμαι η Σωτηρία και έχω ένα αγοράκι 15,5 μηνών!!!
Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Ενώ έχει βγάλει όλους τους τραπεζίτες, δεν έχει βγάλει ακόμα τους κάτω πλάγιους κοπτήρες. Ξέρω οτι οι κοπτήρες βγαίνουν πρώτοι. Μέχρι πότε το αργότερο κάνουν την εμφάνιση τους οι κάτω πλάγιοι κοπτήρες;

ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΒΓΑΖΕΣ ΜΙΑ ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΗ.
ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ, ΚΑΤΩ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΣΠΡΙΖΟΥΝ ΑΝ ΤΑ ΠΙΕΣΕΙΣ?

Καλησπέρα namil! Τώρα είδα την απάντηση σου και σ'ευχαριστώ! Λοιπόν, κατ'αρχάς να διορθώσω...όταν είπα όλους τους τραπεζίτες, εννοούσα τους πρώτους.Δύο κάτω και δύο επάνω. Τα ούλα του όχι, δεν ασπρίζουν...Δεν τα πίεσα αλλά δεν φαίνεται να ανατέλλει κάτι ακόμα! Πιστεύεις οτι πρέπει να πάω σε παιδοδοντίατρο κι αν ναι, πότε;
Σ'ευχαριστώ και πάλι!

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ 6-7 ΜΗΝΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΤΟΜΕΙΣ, 7-8 ΜΗΝΩΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΝΩ ΚΕΝΤΡΙΚΟΙ ΤΟΜΕΙΣ.7-8 ΜΗΝΩΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΤΩ ΠΛΑΓΙΟΙ ΤΟΜΕΙΣ. 8-9 ΜΗΝΩΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΛΑΓΙΟΙ ΑΝΩ ΤΟΜΕΙΣ.12-16 ΜΗΝΩΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΟΜΦΙΟΣ ΤΗΣ ΑΝΩ ΓΝΑΘΟΥ ΚΑΙ 18-20 ΜΗΝΩΝ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΓΟΜΦΙΟΣ ΚΑΤΩ. ΤΕΛΟΣ 18-20 ΜΗΝΩΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ 2 ΑΝΩ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΚΑΤΩ ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ.
ΟΙ ΔΕΥΤΕΡΟΙ ΓΟΜΦΙΟΙ ΤΗΣ ΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΓΝΑΘΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ 2 ΜΕ 2.5 ΧΡΟΝΩΝ.

ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΘΕΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ. ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΓΓΕΝΗ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΩΝ 2ΚΑΤΩ ΠΛΑΓΙΩΝ ΚΟΠΤΗΡΩΝ. ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ. ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΧΕΙ 2 ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ. ΣΤΟ 50% ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΤΩΝ ΜΟΝΙΜΩΝ ΑΥΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ. Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΩΡΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΓΝΑΘΟΣ ΙΣΩΣ ΒΓΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ.
ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΠΑΝΟΡΑΜΙΚΗ ΩΣΤΕ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ

Όταν λες "συγγενή" έλλειψη εννοείς κληρονομική; Γιατί κι εγώ λόγω μικρής γνάθου έχω λίγο "στριμωγμένα" δοντάκια....Όλα μεν, στριμωγμένα δε...
Μάλλον αυτό συμβαίνει! Προχθές που πήγα στον οδοντίατρο μου τον ρώτησα και μου είπε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Ελπίζω αν και καθυστερημένα, να κάνουν την εμφάνιση τους τα δοντάκια του για να ολοκληρωθεί το μοναδικά υπέροχο χαμόγελο του γιόκα μου!
Σ'ευχαριστώ και πάλι namil! Είσαι φοβερή!

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΣΥΓΓΕΝΗ, ΕΝΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΜΩΡΟ. ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΤΗΤΗ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.
ΑΡΑ ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ. ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="litsakos"]
namil έγραψε:
miki2009 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα αγοράκι 26 μηνών . Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κάνω καλά που του δίνω βουρτσάκι για να βουρτσίσει τα δόντια (υποτίθεται )αλλά αυτός τρώει απλά την οδοντόκρεμα Very Happy Very Happy Very Happy [/quote

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΚΡΕΜΑ, ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΙΘΑΝΗΣ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

Καλησπερα,
αυτο μπορει να συμβει και με τις οδοντοκρεμες οπου επιτρεπεται η καταποση?


ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΤΑΠΟΣΗ. ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!

joannakuba

joannakuba
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ....

Αρχικά να σου πώ ΜΠΡΑΒΟ που άνοιξες τέτοιο θέμα και ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Εμένα ο μεγάλος μου ο γιός είναι 7 χρονών και έχει αλλάξει 2 δοντάκια, τα κάτω τα μπροστινά. Βλέπω ομως το δεύτερο ναμεγαλώνει λίγο στραβά καθώς τα δίπλα δεν έχουν πέσει ακόμη.

Πρέπει να τον παω σε παιδοοδοντίατρο σε αυτή τη φάση ή να περιμενω??

ευχαριστώ Very Happy

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="namil"]
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
miki2009 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα αγοράκι 26 μηνών . Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κάνω καλά που του δίνω βουρτσάκι για να βουρτσίσει τα δόντια (υποτίθεται )αλλά αυτός τρώει απλά την οδοντόκρεμα Very Happy Very Happy Very Happy [/quote

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΚΡΕΜΑ, ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΙΘΑΝΗΣ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

Καλησπερα,
αυτο μπορει να συμβει και με τις οδοντοκρεμες οπου επιτρεπεται η καταποση?


ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΤΑΠΟΣΗ. ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!

Να επιμεινω λιγο ακομη?
Με ενδιαφερει το θεμα γιατι χρησιμοποιουμε τετοιες οδοντοκρεμες απο την ωρα που αρχισαν τις στερεες τροφες τα παιδια μου, υπαρχουν οι παιδικες οπως ανεφερες κ σε αλλο ποστ σου και υπαρχουν καποιες ακομη οπου αναγραφεται οτι δεν υπαρχει προβλημα σε περιπτωση καταποσης. Οπως η baby bioXtra .
Στο site της εταιρειας αναγραφονται και οδηγιες απο την European Academy of Paediatric Dentistry (δεν μεταφραζω γιατι θα κανω λαθος Razz )οπου αναφερεται η χρηση της απο 6 μηνων. Ουτε αυτη ειναι ασφαλης?

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
joannakuba έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ....

Αρχικά να σου πώ ΜΠΡΑΒΟ που άνοιξες τέτοιο θέμα και ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Εμένα ο μεγάλος μου ο γιός είναι 7 χρονών και έχει αλλάξει 2 δοντάκια, τα κάτω τα μπροστινά. Βλέπω ομως το δεύτερο ναμεγαλώνει λίγο στραβά καθώς τα δίπλα δεν έχουν πέσει ακόμη.

Πρέπει να τον παω σε παιδοοδοντίατρο σε αυτή τη φάση ή να περιμενω??

ευχαριστώ Very Happy

KAI NA ΠΑΣ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΕ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΟ. ΒΑΣΗ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ, ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΜΑΣ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ Η ΙΔΑΝΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑ ΣΙΔΕΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 9 ΜΕ 12. Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΓΝΑΘΟΣ ΑΚΟΜΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ, ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝΕ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
namil έγραψε:

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΣΥΓΓΕΝΗ, ΕΝΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΜΩΡΟ. ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΤΗΤΗ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.
ΑΡΑ ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ. ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ

Τι μπορεί να συνέβη δηλαδή κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;;;;Φάρμακα δεν πήρα καθόλου...εκτός αυτών που παίρνουμε όλες...σίδηρο,φυλλικό οξύ....

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="litsakos"]
namil έγραψε:
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
miki2009 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα αγοράκι 26 μηνών . Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κάνω καλά που του δίνω βουρτσάκι για να βουρτσίσει τα δόντια (υποτίθεται )αλλά αυτός τρώει απλά την οδοντόκρεμα Very Happy Very Happy Very Happy [/quote

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΚΡΕΜΑ, ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΙΘΑΝΗΣ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

Καλησπερα,
αυτο μπορει να συμβει και με τις οδοντοκρεμες οπου επιτρεπεται η καταποση?


ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΤΑΠΟΣΗ. ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!

Να επιμεινω λιγο ακομη?
Με ενδιαφερει το θεμα γιατι χρησιμοποιουμε τετοιες οδοντοκρεμες απο την ωρα που αρχισαν τις στερεες τροφες τα παιδια μου, υπαρχουν οι παιδικες οπως ανεφερες κ σε αλλο ποστ σου και υπαρχουν καποιες ακομη οπου αναγραφεται οτι δεν υπαρχει προβλημα σε περιπτωση καταποσης. Οπως η baby bioXtra .
Στο site της εταιρειας αναγραφονται και οδηγιες απο την European Academy of Paediatric Dentistry (δεν μεταφραζω γιατι θα κανω λαθος Razz )οπου αναφερεται η χρηση της απο 6 μηνων. Ουτε αυτη ειναι ασφαλης?

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΑ! ΑΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!
ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΧΟΝΔΡΙΚΑ ΚΑΤΙ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΗ, ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ? ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΦΘΟΡΙΟ? ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΙΕΙ, ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΣ.

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sot2010 έγραψε:
namil έγραψε:

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΣΥΓΓΕΝΗ, ΕΝΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΜΩΡΟ. ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΤΗΤΗ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.
ΑΡΑ ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ. ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ

Τι μπορεί να συνέβη δηλαδή κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;;;;Φάρμακα δεν πήρα καθόλου...εκτός αυτών που παίρνουμε όλες...σίδηρο,φυλλικό οξύ....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΚΚΛΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΑΘΩΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΡΟΛΟ.Π.Χ. ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ, ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ, ΚΑΠΟΙΟ ΚΡΥΩΜΑ ΚΤΛ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ, ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΣΥΝΕΒΕΙ?
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, Η ΥΠΕΡΩΙΟΣΧΙΣΤΙΑ Ή ΛΑΓΟΧΕΙΛΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΟΥΝ ΤΑ 2 ΥΠΕΡΩΙΑ ΟΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΕΝΙΑΙΟ. ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΑΘΗΣΗ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ! ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ. ΠΟΛΥ ΑΚΡΑΙΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΗΣ

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα ηθελα να ρωτησω το εξης.η μικρη μου ειναι 15 μηνων και εχει καθυστερησει με τα δοντια της.μεχρι πριν μια βδομαδα ειχε μονο 2 δοντια.ξαφνικα εβγαλε 2 πισω δοντια και πριν μια μερα εβγαλε και το μεσαιο επανω.το θεμα μου ειναι το εξης ομως.το μωρο εδω και 2 μερες εφτασε 39.5 πυρετο και εχει και διαρροιες.η παιδιατρος ειναι κατηγορηματικη οτι τα δοντια δεν κανουν τοσο υψηλο πυρετο.το θεμα ειναι οτι ειναι ετοιμα αλλα 4 να βγουν και ρωτω ειναι δυνατον τελικα ο πυρετος να οφειλοταν στα δοντια;

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
grammatiki έγραψε:θα ηθελα να ρωτησω το εξης.η μικρη μου ειναι 15 μηνων και εχει καθυστερησει με τα δοντια της.μεχρι πριν μια βδομαδα ειχε μονο 2 δοντια.ξαφνικα εβγαλε 2 πισω δοντια και πριν μια μερα εβγαλε και το μεσαιο επανω.το θεμα μου ειναι το εξης ομως.το μωρο εδω και 2 μερες εφτασε 39.5 πυρετο και εχει και διαρροιες.η παιδιατρος ειναι κατηγορηματικη οτι τα δοντια δεν κανουν τοσο υψηλο πυρετο.το θεμα ειναι οτι ειναι ετοιμα αλλα 4 να βγουν και ρωτω ειναι δυνατον τελικα ο πυρετος να οφειλοταν στα δοντια;


ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ.
ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΙ ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΨΙΛΟΛΕΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ. ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΟΣΟΙ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΠΥΡΕΤΟΥ-ΔΟΝΤΙΟΥ, ΤΟΤΕ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΡΙΟ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕΧΡΙ 38. ΤΟ 39.5 ΥΠΕΡΒΑΙΝΕΙ.
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΒΓΑΖΕΙ ΠΟΛΛΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΩΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΕΒΓΑΖΕ ΕΝΑ ΔΟΝΤΙ ΘΑ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΥΡΕΤΟ!
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΙΩΣΟΥΛΑ?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το θεμα ειναι οτι τον προηγουμενο μηνα εκανε το εμβολιο της γριπης και υποτιθεται αυτο την καλυπτει απο περιπτωσεις ιωσεων.δε ξερω πραγματικα θα την παω σημερα στη παιδιατρο να την δει και μηπως βγαλουμε καποια ακρη τελικα.και αυτη ομως οπως και εσυ εινια κατηγορηματικη οτι τοσο υψηλο πυρετο δεν κανουν τα δοντια.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΥΝΗΘΩΣ Η ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΡΝΙΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΔΟΙΑΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΠΥΡΕΤΟ,ΑΛΛΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΜΕΧΡΙ 37.8 ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΑΡΑΓΕ ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ΠΕΡΝΑΕΙ .ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω πολυ να΄σαι καλα

eiralis

eiralis
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
namil έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΡΑΛΙΣ.
ΝΑΙ ΕΝΝΟΩ ΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΕΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΗΣ ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΤΣΑΣ ΤΟΤΕ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΑΚΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΑΘΟΣ, ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΞΕΙΚΟΙΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΗ Η ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ

Σ' ευχαριστώ πολύ!
Θα ξεκινήσουμε άμεσα το μάθημα/παιχνίδι "οδοντόβουρτσα"!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="namil"]
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
miki2009 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα αγοράκι 26 μηνών . Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κάνω καλά που του δίνω βουρτσάκι για να βουρτσίσει τα δόντια (υποτίθεται )αλλά αυτός τρώει απλά την οδοντόκρεμα Very Happy Very Happy Very Happy [/quote

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΚΡΕΜΑ, ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΙΘΑΝΗΣ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

Καλησπερα,
αυτο μπορει να συμβει και με τις οδοντοκρεμες οπου επιτρεπεται η καταποση?


ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΤΑΠΟΣΗ. ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!

Να επιμεινω λιγο ακομη?
Με ενδιαφερει το θεμα γιατι χρησιμοποιουμε τετοιες οδοντοκρεμες απο την ωρα που αρχισαν τις στερεες τροφες τα παιδια μου, υπαρχουν οι παιδικες οπως ανεφερες κ σε αλλο ποστ σου και υπαρχουν καποιες ακομη οπου αναγραφεται οτι δεν υπαρχει προβλημα σε περιπτωση καταποσης. Οπως η baby bioXtra .
Στο site της εταιρειας αναγραφονται και οδηγιες απο την European Academy of Paediatric Dentistry (δεν μεταφραζω γιατι θα κανω λαθος Razz )οπου αναφερεται η χρηση της απο 6 μηνων. Ουτε αυτη ειναι ασφαλης?

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΑ! ΑΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!
ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΧΟΝΔΡΙΚΑ ΚΑΤΙ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΗ, ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ? ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΦΘΟΡΙΟ? ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΙΕΙ, ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΣ.

Ευχαριστω για την απαντηση Smile ειχα ρωτησει πριν την ξεκινησω, μου ειχαν πει για μια φορα την μερα μια μικρη σταγονα να βαζω. Σκεφτηκα οτι κ εμεις μια μικρη ποσοτητα την καταπινουμε οταν βουρτσιζουμε τα δοντια μας,εμας σαν ενηλικες δεν μας βλαπτει? Καταλαβαινω οτι διαφερουμε απο τα μωρα βεβαια.
Ξανα ευχαριστω για την απαντηση.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
namil έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
namil έγραψε:

ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΣΥΓΓΕΝΗ, ΕΝΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΜΩΡΟ. ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΤΗΤΗ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.
ΑΡΑ ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΗ. ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ!
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ

Τι μπορεί να συνέβη δηλαδή κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης;;;;Φάρμακα δεν πήρα καθόλου...εκτός αυτών που παίρνουμε όλες...σίδηρο,φυλλικό οξύ....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΑΡΕΚΚΛΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΑΘΩΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΡΟΛΟ.Π.Χ. ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ, ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ, ΚΑΠΟΙΟ ΚΡΥΩΜΑ ΚΤΛ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ, ΑΠΛΑ ΕΤΣΙ ΝΑ ΣΥΝΕΒΕΙ?
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, Η ΥΠΕΡΩΙΟΣΧΙΣΤΙΑ Ή ΛΑΓΟΧΕΙΛΟΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΟΥΝ ΤΑ 2 ΥΠΕΡΩΙΑ ΟΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΕΝΙΑΙΟ. ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΑΘΗΣΗ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ! ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ. ΠΟΛΥ ΑΚΡΑΙΟ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΗΣ

Απόλυτα σαφής namil! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ερωτηση-->
η μικρη μου ειναι 9μισυ μηνων και οι πιπιλες της εκτος απο μια ειναι ολες '0'.
πρεπει να τις αλλαξω και να αρχισω τις μεγαλυτερες? ρωταω γιατι μου εχουν πει 2 πραγματα.
1. αν συνεχισει το μωρο με '0' την κοβει ευκολοτερα.

2. αν συνεχισει με '0' μπορει να κανει κακό απο ορθοδοντικη άποψη.

τι ισχυει?

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα ο γιος μου ειναι 3 1/2 χρονων περιπου αλλα επιδη δεν το πολυκαταλαβαινει να ξεπλυνει τα δοντια του απο την οδοντοκρεμα και την καταπινε σταματησα να του βαζω και τα βουρτσιζουμε με σκετο νερο.πειραζει?εχει 20 καταλευκα δοντακια και τα 2 μπροστινα ειναι αραια μεταξυ τους .

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
koukida έγραψε:ερωτηση-->
η μικρη μου ειναι 9μισυ μηνων και οι πιπιλες της εκτος απο μια ειναι ολες '0'.
πρεπει να τις αλλαξω και να αρχισω τις μεγαλυτερες? ρωταω γιατι μου εχουν πει 2 πραγματα.
1. αν συνεχισει το μωρο με '0' την κοβει ευκολοτερα.

2. αν συνεχισει με '0' μπορει να κανει κακό απο ορθοδοντικη άποψη.

τι ισχυει?


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΟΨΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΤΗ ΠΙΠΙΛΑ!
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΠΙΠΙΛΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΟΡΘΟΔΟΝΤΙΚΗ ΠΑΡΕΚΚΛΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ! ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΠΙΛΑ!

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μπεμπινι 1 έγραψε:Εμενα ο γιος μου ειναι 3 1/2 χρονων περιπου αλλα επιδη δεν το πολυκαταλαβαινει να ξεπλυνει τα δοντια του απο την οδοντοκρεμα και την καταπινε σταματησα να του βαζω και τα βουρτσιζουμε με σκετο νερο.πειραζει?εχει 20 καταλευκα δοντακια και τα 2 μπροστινα ειναι αραια μεταξυ τους .


ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΑ ΥΠΟΛΛΕΙΜΑΤΑ ΤΩΝ ΦΑΓΗΤΩΝ ΦΕΥΓΟΥΝ! ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΦΘΟΡΙΟ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΟΥ.
ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΑΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ! ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΔΙΟΡΘΩΝΟΝΤΑΙ!

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="litsakos"]
namil έγραψε:
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
miki2009 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα αγοράκι 26 μηνών . Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κάνω καλά που του δίνω βουρτσάκι για να βουρτσίσει τα δόντια (υποτίθεται )αλλά αυτός τρώει απλά την οδοντόκρεμα Very Happy Very Happy Very Happy [/quote

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΚΡΕΜΑ, ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΙΘΑΝΗΣ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

Καλησπερα,
αυτο μπορει να συμβει και με τις οδοντοκρεμες οπου επιτρεπεται η καταποση?


ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΤΑΠΟΣΗ. ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!

Να επιμεινω λιγο ακομη?
Με ενδιαφερει το θεμα γιατι χρησιμοποιουμε τετοιες οδοντοκρεμες απο την ωρα που αρχισαν τις στερεες τροφες τα παιδια μου, υπαρχουν οι παιδικες οπως ανεφερες κ σε αλλο ποστ σου και υπαρχουν καποιες ακομη οπου αναγραφεται οτι δεν υπαρχει προβλημα σε περιπτωση καταποσης. Οπως η baby bioXtra .
Στο site της εταιρειας αναγραφονται και οδηγιες απο την European Academy of Paediatric Dentistry (δεν μεταφραζω γιατι θα κανω λαθος Razz )οπου αναφερεται η χρηση της απο 6 μηνων. Ουτε αυτη ειναι ασφαλης?

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΑ! ΑΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!
ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΧΟΝΔΡΙΚΑ ΚΑΤΙ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΗ, ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ? ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΦΘΟΡΙΟ? ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΙΕΙ, ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΣ.

Ευχαριστω για την απαντηση Smile ειχα ρωτησει πριν την ξεκινησω, μου ειχαν πει για μια φορα την μερα μια μικρη σταγονα να βαζω. Σκεφτηκα οτι κ εμεις μια μικρη ποσοτητα την καταπινουμε οταν βουρτσιζουμε τα δοντια μας,εμας σαν ενηλικες δεν μας βλαπτει? Καταλαβαινω οτι διαφερουμε απο τα μωρα βεβαια.
Ξανα ευχαριστω για την απαντηση.


ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ BIOXTRA! ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΦΘΟΡΙΩΜΕΝΗ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.
ΞΕΡΕΙΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΠΙΣΤΗ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σ'ευχαριστω για την απαντηση,καλο Very Happy απογευμα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="namil"]
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
litsakos έγραψε:
namil έγραψε:
miki2009 έγραψε:Καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα αγοράκι 26 μηνών . Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν κάνω καλά που του δίνω βουρτσάκι για να βουρτσίσει τα δόντια (υποτίθεται )αλλά αυτός τρώει απλά την οδοντόκρεμα Very Happy Very Happy Very Happy [/quote

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΙ ΚΡΕΜΑ, ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΠΙΘΑΝΗΣ ΤΟΞΙΚΟΤΗΤΑΣ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ.

Καλησπερα,
αυτο μπορει να συμβει και με τις οδοντοκρεμες οπου επιτρεπεται η καταποση?


ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΚΑΤΑΠΟΣΗ. ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!

Να επιμεινω λιγο ακομη?
Με ενδιαφερει το θεμα γιατι χρησιμοποιουμε τετοιες οδοντοκρεμες απο την ωρα που αρχισαν τις στερεες τροφες τα παιδια μου, υπαρχουν οι παιδικες οπως ανεφερες κ σε αλλο ποστ σου και υπαρχουν καποιες ακομη οπου αναγραφεται οτι δεν υπαρχει προβλημα σε περιπτωση καταποσης. Οπως η baby bioXtra .
Στο site της εταιρειας αναγραφονται και οδηγιες απο την European Academy of Paediatric Dentistry (δεν μεταφραζω γιατι θα κανω λαθος Razz )οπου αναφερεται η χρηση της απο 6 μηνων. Ουτε αυτη ειναι ασφαλης?

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΑ! ΑΣΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!
ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΧΟΝΔΡΙΚΑ ΚΑΤΙ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΙΝΔΥΝΗ, ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ? ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΦΘΟΡΙΟ? ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΙΕΙ, ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ? ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΛΑΘΟΣ, ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΣ.

Ευχαριστω για την απαντηση Smile ειχα ρωτησει πριν την ξεκινησω, μου ειχαν πει για μια φορα την μερα μια μικρη σταγονα να βαζω. Σκεφτηκα οτι κ εμεις μια μικρη ποσοτητα την καταπινουμε οταν βουρτσιζουμε τα δοντια μας,εμας σαν ενηλικες δεν μας βλαπτει? Καταλαβαινω οτι διαφερουμε απο τα μωρα βεβαια.
Ξανα ευχαριστω για την απαντηση.


ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ BIOXTRA! ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΦΘΟΡΙΩΜΕΝΗ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.
ΞΕΡΕΙΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΠΙΣΤΗ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!

namil ευχαριστω που το κοιταξες Very Happy
Εννοειται οτι θα σιγουρευτεις,καθε σοβαρος επαγγελματιας ετσι θα επρεπε να λειτουργει.
Καλες γιορτες ευχομαι! santa

namil

namil
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="litsakos"][quote="namil"][quote="litsakos"][quote="namil"][quote="litsakos"][quote="namil"][quote="litsakos"]
namil έγραψε:
miki2009 έγραψε:

ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ BIOXTRA! ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΩΣ ΦΘΟΡΙΩΜΕΝΗ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑΙ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ.
ΞΕΡΕΙΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΠΙΣΤΗ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!

namil ευχαριστω που το κοιταξες Very Happy
Εννοειται οτι θα σιγουρευτεις,καθε σοβαρος επαγγελματιας ετσι θα επρεπε να λειτουργει.
Καλες γιορτες ευχομαι! santa

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!!

75ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ! - Σελίδα 3 Empty τραπεζιτες Κυρ Ιαν 15, 2012 7:05 am

athina235

athina235
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα namil!
Χαιρομαι που επεσα επανω στο θεμα σου ψαχνοντας πληροφοριες για τον πονο στα δοντια που εχει η μικρη μου...
Ειναι 13 μηνων και εχει βγαλει τα 8 πανω κ κατω μπροστινα δοντακια κ τωρα βγαζει τους επανω τραπεζιτες κ ποναει πολυ.Εχουν βγει οι μυτουλες απο τα δοντια απο την εξωτερικη πλευρα. Οποτε λες να τραβηξει πολυ το μαρτυριο της μεχρι να σκασουν ολοκληρα τα δοντια?Τι να κανω για να της απαλυνω τον πονο?Εχει μια εβδομαδα σχεδον να φαει φαγητο!Κλαιει κ τα σπρωχνει ολα.Για να την βοηθεισω της δινω την οδοντοβουρτσα της κ βουρτσιζει εκει που ποναει καθε φορα.
Ισχυει οτι ο πονος στα πισω δοντια ειναι ισχυροτερος απο οτι στα μπροστινα?Γιατι οταν εβγαζε τα μπροστινα δεν θυμαμαι να ειχε τοση γκρινια.Τα βραδια κοιμαται μαζι μας την τελευταια εβδομαδα γιατι ολο το βραδυ ξυπναει καθε ωρα περιπου κλαιγοντας κ την ηρεμουμε...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις