Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
23 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 23 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:

Τελικά της βάζω εδώ και 2 μέρες κάτι λαστιχάκια μαλακά, και ευτυχώς με αφήνει. Δεν της τα κόβω γιατί είναι λίγα τα μαλάκια της (πήρε από μένα το παιδί) και θέλω να μακρύνουν λίγακι. Στο φέις τι ώρες μπαίνες γιατί μάλλον με ραντεβού θα βρεθούμε εκεί. Σήμερα το είχα ξεχάσει ανοιχτό και όταν σε είδα μέσα πήγα να σου γράψω αλλά είχες ήδη βγει. Φιλάκια!!



Δεν πειράζει,Άντζι μου,το κατάλαβα.Αν ήσουν μέσα θα μου μίλαγες!! Very Happy
Στο φέις μπαίνω λίγο το πρωί,αλλά όταν λέω πρωί εννοώ μέχρι τις 10!!!Και μετά λίγο το μεσημέρι και λίγο το βράδυ!
Θα συναντηθούμε κάποια μέρα,πού θα πάει,να μιλήσουμε!!

Αααα,για τα μπισκοτάκια που έφτιαξα,δεν σας είπα...τελικά εγώ τα τρώω!!!Ο γιος μου προτιμάει τα μιράντα!!
Και προχθές που του λεγα..ναι,μην φας από αυτά που έφτιαξε η μανούλα...φάε απ'τα άλλα,που δεν ξέρουμε τι έχουν μέσα...τελικά,δεν έφαγε τίποτα και τα ψιλοέκοψε!!!Τώρα αυτές τις μέρες τρώει μόνο κανά δυο!!!!
Όλα τα καταλαβαίνουν!!!!
Μελομακάρονα και κουραμπιέδες θα φτιάξετε ή θα αγοράσετε????
Εγώ θα αγοράσω,μάλλον!!Έλεγα να φτιάξω αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω να μου πετυχαίνουν.Δεν έχω ξαναφτιάξει.
Φιλάκια σε όλες!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια,
εμενα κοιμαται ακομα ο ταλιμπαν.με ξυπνησε 5,30 να παιξει μεχρι τις 07,00 ημαρτον.του εδωσα γαλα και ξανακοιμηθηκε ,παλι καλα.πινω καφεδακι τωραααααα

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ,Βιβή μου..ακόμα σου ξυπνάει ε???
Ο δικός μου κοιμήθηκε από τις 8,30 εχθές.Ο ύπνος τον πήρε για τα καλά μες στις 9.30 και τώρα κάτι ακούω..μάλλον ξύπνησε!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Αχ,Βιβή μου..ακόμα σου ξυπνάει ε???
Ο δικός μου κοιμήθηκε από τις 8,30 εχθές.Ο ύπνος τον πήρε για τα καλά μες στις 9.30 και τώρα κάτι ακούω..μάλλον ξύπνησε!!
ειναι η τριτη μερα που το κανει...δεν το εκανε ποτε...αρχισαν τα οργαναααα

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αχ,Βιβή μου..ακόμα σου ξυπνάει ε???
Ο δικός μου κοιμήθηκε από τις 8,30 εχθές.Ο ύπνος τον πήρε για τα καλά μες στις 9.30 και τώρα κάτι ακούω..μάλλον ξύπνησε!!

ειναι η τριτη μερα που το κανει...δεν το εκανε ποτε...αρχισαν τα οργαναααα

Δεν το έκανε???Σόρυ γράψε λάθος!!!
Ποιά κοπέλα το έλεγε ότι της ξυπνάει συνέχεια???
Τέλος πάντων...καλή υπομονή!!
Φάση είναι και θα περάσει..

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια καλημερα!!! Τι κανετε???
Αλικακι κ Angie ,παρούσα cheers !!
Ενταξει, τα Σαββατοκυριακα που δεν δουλευω τα βλέπω όλα!! Το σπιτι ειναι σε κατασταση εκτακτου αναγκης!
Βρε κοριτσια μου, εσεις αφηνετε να αδειαζουν συνεχεια τα συρταρια??Απλα με βολευει καμια φορα, γιατι μεσα σε αυτα τα 3 λεπτα που θα απασχοληθει, θα βαλω τα πιατα στο πλυντηριο ή θα καθαρισω τον πάγκο ή θα σιδερωσω 3 ρουχα ή ....ή .... ή......!!!Ενταξει, τι να το κανω αμα με πιασουν τα νευρα μου μετα??Ε και ο φαυλος κυκλος συνεχιζεται!!
Κατι λεγατε για παιδι που ξυπναει τα βραδια, μηπως ηταν το δικο μου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 534787 ??Χθες ειχαμε βαφτιση, κοιμηθηκε με το ζορι 12 παρα, λεω ωραια, έστω να ξυπνησει στις 8 Θεούλη μου!! 6μησι ήταν έτοιμος και πάλι καλά που δεν ξύπνησε άλλες 3 φορές οπως καθε φορα!! καλά, δεν έχουν αναγκη πολύ υπνο??
Αλικάκι, θέλω και γω μπισκοτάκια(αν και κάνω διαιτα (....ταχα μου ταχα μου Embarassed ).
Αχ Αντζι, αυτο το "δεν ειμαι καλά ψυχολογικά " που γράφεις στο τέλος!Με εκφραζει και μενα απόλυτα. Ειναι πολύ δυσκολο να είσαι μαμα.
Κοριτσια κοιμηθηκε το ταρζανακι μου, έχω 1 ωρα στη διαθεση μου για δουλειες! Τρεχω!!!! Πολλά φιλάκια!!!
Α!! mamavino, τι περιγραφή κι αυτή για το μπόμπιρά σου Laughing !!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:
mamavivo έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αχ,Βιβή μου..ακόμα σου ξυπνάει ε???
Ο δικός μου κοιμήθηκε από τις 8,30 εχθές.Ο ύπνος τον πήρε για τα καλά μες στις 9.30 και τώρα κάτι ακούω..μάλλον ξύπνησε!!

ειναι η τριτη μερα που το κανει...δεν το εκανε ποτε...αρχισαν τα οργαναααα

Δεν το έκανε???Σόρυ γράψε λάθος!!!
Ποιά κοπέλα το έλεγε ότι της ξυπνάει συνέχεια???
Τέλος πάντων...καλή υπομονή!!
Φάση είναι και θα περάσει..

Καλημέρα κορίτσια !!!! Αλικάκι μου η δικιά μου ξυπνάει τα βράδια εδώ και 16.5 μήνες !!!! Κοιμάται κατά τις 00.00 (στην καλύτερη περίπτωση) και θα τον πάρει σερί για κανένα 3-4ωρο και μετά ξυπνάει κάθε 1 ώρα άντε 2 το πολύ (στις καλές μας) !!!
Προφανώς γιατί την θηλάζω ακόμη γι'αυτό !!!!

Ο πρίγκιπας σου διαμορφώνει χαρακτήρα από τώρα ε? Σου λέει αφού δεν με αφήνεις να φάω από αυτά τα μπισκοτάκια που θέλω εγώ, ούτε τα δικά σου θέλω !!! Χι χι χι ...Αν καταλαβαίνουν λέει!!!! Τα πάντα όλα !!!!!

Βιβή μου απορώ πώς τα προλαβαίνεις όλα με τον ταρζανάκο σου !!! Και δουλειες σπιτιού και να τον προσέχεις να μην κάνει τίποτα σοβαρό !!!! Θέλει πολύ προσοχή τώρα !!! Δουλεύεις κι όλας??

Φιλάκια !!!!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mangio έγραψε:Κοριτσια καλημερα!!! Τι κανετε???
Αλικακι κ Angie ,παρούσα cheers !!
Ενταξει, τα Σαββατοκυριακα που δεν δουλευω τα βλέπω όλα!! Το σπιτι ειναι σε κατασταση εκτακτου αναγκης!
Βρε κοριτσια μου, εσεις αφηνετε να αδειαζουν συνεχεια τα συρταρια??Απλα με βολευει καμια φορα, γιατι μεσα σε αυτα τα 3 λεπτα που θα απασχοληθει, θα βαλω τα πιατα στο πλυντηριο ή θα καθαρισω τον πάγκο ή θα σιδερωσω 3 ρουχα ή ....ή .... ή......!!!Ενταξει, τι να το κανω αμα με πιασουν τα νευρα μου μετα??Ε και ο φαυλος κυκλος συνεχιζεται!!
Κατι λεγατε για παιδι που ξυπναει τα βραδια, μηπως ηταν το δικο μου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 534787 ??Χθες ειχαμε βαφτιση, κοιμηθηκε με το ζορι 12 παρα, λεω ωραια, έστω να ξυπνησει στις 8 Θεούλη μου!! 6μησι ήταν έτοιμος και πάλι καλά που δεν ξύπνησε άλλες 3 φορές οπως καθε φορα!! καλά, δεν έχουν αναγκη πολύ υπνο??
Αλικάκι, θέλω και γω μπισκοτάκια(αν και κάνω διαιτα (....ταχα μου ταχα μου Embarassed ).
Αχ Αντζι, αυτο το "δεν ειμαι καλά ψυχολογικά " που γράφεις στο τέλος!Με εκφραζει και μενα απόλυτα. Ειναι πολύ δυσκολο να είσαι μαμα.
Κοριτσια κοιμηθηκε το ταρζανακι μου, έχω 1 ωρα στη διαθεση μου για δουλειες! Τρεχω!!!! Πολλά φιλάκια!!!
Α!! mamavino, τι περιγραφή κι αυτή για το μπόμπιρά σου Laughing !!

Καλημέρα και σε εσένα Mangio μου !!!! Ξέχασα ότι και ο δικός σου ξυπνάει τα βράδια ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 534787 Μάλλον τα δικά μας τα παιδιά δεν χρειάζονται πολύ ύπνο τι να πώ ??? Μας έλεγε η παιδίατρος ότι τα νεογέννητα κοιμούνται 17 ώρες και βάλε...ποιός καλέ να κοιμηθεί τόοοοοσοοοοο πολύ ?? 9-10 ώρες το πολύ κοιμάται όλο το βράδυ με διαλλείματα συνέχεια Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Ναι κοπέλα μου κι εγώ αφήνω να μου βγάζει απο το ντουλάπι τα πάντα !! Το ψωμί μου το φέρνει όπου είμαι και μου λέει "μαμ". Μετά φέρνει κάτι μπισκοτάκια ή παίρνει το πακέτο με τα μακαρόνια το ανοιχτό και τα βγάζει ένα ένα από μέσα και άντε να μαζέυεις μετα !!!! Αλλά όπως λες κι εσύ, για να βρω λίγο πολύτιμο χρόνο να κάνω καμιά δουλεια, ε τότε την αφήνω και κάνει εξερευνήσεις. Δεν μου κάνει ζημιές όμως η ψυχούλα μου. Αν έκανε δεν θα την άφηνα εννοείται!!!!
Όσο για τα ψυχολογικά, φαντάσου να κοιμάσαι το βράδυ μόνη σου και να ξυπνάς μόνη σου !!! Δεν σου λέω τίποτα άλλο !!! Συν να είσαι μαμά ε !!!!
Φιλάκια και σε εσένα και στα μωράκια σας!!!!!!!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Τις καλησπέρες μου!!! Smile Χτες, Τρίτη και 13 (και ακριβώς 2 χρόνια μετά την πράξη που οδήγησε στη σύλληψη της μικρής μας Δανάης) φάγαμε την χειρότερη μας τούμπα... Sad Την είχα πάνω στο κρεβάτι, ξαφνικά σηκώθηκε και με 2 σάλτους βρέθηκε κάτω. Γύρισα να την πιάσω αλλά μου γλίστρισε από το χέρι, οπότε... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 911307 Τα είδα όλα! Μόνο το πού έκανε καρούμπαλο δεν είδα (μάλλον ήταν πολύ τυχερή η μικρή διότι έπεσε πλάγια και η ένταση του χτυπήματος μοιράστηκε σε όλο το σωματάκι της). Μετά, ενώ ήταν να τη βάλω για μπάνιο και νάνι την κρατούσα με το ζόρι ξύπνια και προσπαθούσα να τη βάλω να περπατήσει να δω αν είχε καμιά αστάθεια. Όπως καταλαβαίνετε, δύσκολο να εντοπίσει κανείς αστάθεια σε ένα παιδάκι της ηλικίας της! Ευτυχώς δε φάνηκε να χάνει το κέφι της. Επίσης, τη νύχτα τη σκούνταγα και κουνιόταν, και ξύπνησε κατά τις 4 γιατί... ήθελε να παίξει με τα παιχνίδια της για καμιά ώρα!Shocked Μετά είχα και τον άνδρα μου να μου τη λέει ότι δεν την πρόσεχα... Πφφφ... Χάλια ημέρα σας λέω! Ευτυχώς τελικά η μικρή είναι καλά γιατί δε θα το άντεχα...!!!

Βιβή μου πολύ γελάω με τον κανακάρη σου!!! Φαίνεται αταχτούλης! Πάντως, αυτό με το πλυντήριο το κάνει και η μικρή μου καιρό τώρα (και απ' ότι φαίνεται πολλά παιδάκια το κάνουν!) ! Ευτυχώς δεν τα καταφέρνει να μπει και φυσικά εγώ της κλείνω το πορτάκι και ησυχάζουμε... Laughing

Εμείς τα εμβόλια σχεδόν ποτέ δεν τα κάναμε ένα-ένα. Για την ακρίβεια τα πρώτα ειδικά ήταν σίγουρα πολλαπλά! Δεν είμαι γιατρός, αλλά δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα να το κάνει διπλό το εμβόλιο. Και φαντάζομαι πως ο παιδίατρος ξέρει καλά αν πρέπει... Τώρα τι να πω, είναι και δικιά σου απόφαση αν θα το αποδεχτείς αλλά κατά τη γνώμη μου να τον εμπιστευτείς...

Σήμερα φάγαμε για απογευματινό μακαρόνια με τυράκι! Το τοστ το έχει βαρεθεί, το ίδιο και τα γιαουρτάκια. Τραχανά τρώει ακόμα με πολλή όρεξη, αλλά πολλές φορές έρχομαι αργά από τη δουλειά και ο άνδρας μου την έχει ταΐσει στο μεταξύ... Το αβγό αλικάκι μου το παλέψαμε πολύ καιρό. Έχω βράσει άπειρα αβγά τα οποία τελικά δεν άγγιξε η μικρή. Έτσι βρήκα αυτή την προσωρινή λύση. Φοβάμαι να ξαναδοκιμάσω ρε γμτ. Βέβαια, ποτέ δεν ξέρουμε! Αυτό που φοβάμαι με τα μη-αλεσμένα είναι ότι θα τρώει πλέον ελάχιστα λαχανικά (της είχα δώσει κάποιες φορές διάσπαρτα αλλά μόνο την πατάτα δέχτηκε Rolling Eyes ). Θέλει να τρώει γενικά αυτό που τρώμε κι εμείς, αλλά θέλει να μας βλέπει κιόλας εκείνη την ώρα. Πώς θα γίνει που γυρνάμε πιο αργά όμως.. Θα πρέπει να γίνει μάχη... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 186566

Τα σπιθουράκια μας, αν και υπάρχουν ακόμα, φαίνεται να φθίνουν, οπότε δεν πήρα τηλ παιδίατρο. Αν δεν φουντώσει πάλι θα τη ρωτήσω τέλος του μήνα που έχουμε πάλι εμβόλιο... Δεν είχε βγάλει ποτέ κάτι τέτοιο, τι να πω!

Α, πώς μάθατε τα μικράκια σας να πίνουν χυμό; Έτσι απλά τους δώσατε μια φορά και ήπιαν; Μου παραφαίνεται καλό για να το κάνει και η δικιά μου...

Και... κάτι τελευταίο! Η μικρή μου συχνά το τελευταίο διάστημα βάζει τα χεράκια από κάτω... ξέρετε! Μάλλον θα είναι γιατί γνωρίζει το σώμα της. Εμείς αντιδρούμε πολύ φυσικά σε αυτό (δε δίνουμε σημασία) Το κάνουν και τα δικά σας παιδάκια καθόλου αυτό;

Υ.Γ.=Αλικάκι μας έχεις κολάσει με αυτά τα μπισκοτάκια! Laughing
Υ.Γ.2=Είπαμε, αντράκι σωστό! Ξέρει από τώρα να χειρίζεται και το κουτάλι!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΜΕΝΑ ΧΥΜΟ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΝ ΒΑΖΩ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΙΣ Η ΣΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΤΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ,ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΧΥΜΟ ΦΡΕΣΚΑ ΦΡΟΥΤΑ ΣΤΟ ΑΠΟΧΥΜΟΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΧΤΥΠΑΩ ΜΕ ΣΚΟΝΗ ΑΠΟ ΦΡΟΥΤΑ,Ε ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΤΡΩΜΕ ΛΙΓΟ,ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΑΒΑΖΕΙ ΕΚΕΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΩΝ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΙΝ ΕΤΖΟΥΖΕ ΤΟ ΠΙΠΙ ΤΙΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΥΡΩΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΑΝΙΖΕΤΑΙ...ΝΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ ΑΠΛΑ ΤΙΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ,ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΜΗ ΚΟΜΠΛΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ,ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΤΙΝ ΑΠΟΣΠΑΩ ΤΙΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ...ΕΜΕΝΑ ΤΡΙΒΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΙ ΒΑΖΩ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ , ΓΙΑΤΙ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΙΟ...ΑΛΛΑ ΜΙΛΙΣΑ ΩΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΙΣ,ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
mamavivo έγραψε:
αλικακι έγραψε:Αχ,Βιβή μου..ακόμα σου ξυπνάει ε???
Ο δικός μου κοιμήθηκε από τις 8,30 εχθές.Ο ύπνος τον πήρε για τα καλά μες στις 9.30 και τώρα κάτι ακούω..μάλλον ξύπνησε!!

ειναι η τριτη μερα που το κανει...δεν το εκανε ποτε...αρχισαν τα οργαναααα

Δεν το έκανε???Σόρυ γράψε λάθος!!!
Ποιά κοπέλα το έλεγε ότι της ξυπνάει συνέχεια???
Τέλος πάντων...καλή υπομονή!!
Φάση είναι και θα περάσει..

Καλημέρα κορίτσια !!!! Αλικάκι μου η δικιά μου ξυπνάει τα βράδια εδώ και 16.5 μήνες !!!! Κοιμάται κατά τις 00.00 (στην καλύτερη περίπτωση) και θα τον πάρει σερί για κανένα 3-4ωρο και μετά ξυπνάει κάθε 1 ώρα άντε 2 το πολύ (στις καλές μας) !!!
Προφανώς γιατί την θηλάζω ακόμη γι'αυτό !!!!

Ο πρίγκιπας σου διαμορφώνει χαρακτήρα από τώρα ε? Σου λέει αφού δεν με αφήνεις να φάω από αυτά τα μπισκοτάκια που θέλω εγώ, ούτε τα δικά σου θέλω !!! Χι χι χι ...Αν καταλαβαίνουν λέει!!!! Τα πάντα όλα !!!!!

Βιβή μου απορώ πώς τα προλαβαίνεις όλα με τον ταρζανάκο σου !!! Και δουλειες σπιτιού και να τον προσέχεις να μην κάνει τίποτα σοβαρό !!!! Θέλει πολύ προσοχή τώρα !!! Δουλεύεις κι όλας??

Φιλάκια !!!!
ναι και δουλεια και σπιτι και ταλιμπαν...ολα τα εχει το μενου...ειναι απο το πρωι ξυπνιος και δεν λεει να κοιμηθει...παιζει τωρα...

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:ναι και δουλεια και σπιτι και ταλιμπαν...ολα τα εχει το μενου...ειναι απο το πρωι ξυπνιος και δεν λεει να κοιμηθει...παιζει τωρα...

Εγώ δεν της αφήνω επιλογή Razz Razz
2:30 πάμε στο δωμάτιό της, μου λέει μαμα, νάνι? ναι παιδί μου της λέω, την παίρνω αγκαλιά, πίνει λίγο γάλα & αυτό ήταν!
Τελικά ο θηλασμός είναι σωτήριος για τον ύπνο Laughing Laughing

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
mamavivo έγραψε:ναι και δουλεια και σπιτι και ταλιμπαν...ολα τα εχει το μενου...ειναι απο το πρωι ξυπνιος και δεν λεει να κοιμηθει...παιζει τωρα...

Εγώ δεν της αφήνω επιλογή Razz Razz
2:30 πάμε στο δωμάτιό της, μου λέει μαμα, νάνι? ναι παιδί μου της λέω, την παίρνω αγκαλιά, πίνει λίγο γάλα & αυτό ήταν!
Τελικά ο θηλασμός είναι σωτήριος για τον ύπνο Laughing Laughing
ΜΑΜΑ ΕΥΓΕΝΙΑ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΣΤΑΤΟΙ ...αχχαχαχ ευτυχως κοιμηθηκε για να ταλιμπανισει μετα κανονικοταταα.....

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:
ΜΑΜΑ ΕΥΓΕΝΙΑ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΣΤΑΤΟΙ ...αχχαχαχ ευτυχως κοιμηθηκε για να ταλιμπανισει μετα κανονικοταταα.....

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
μα τι γαιδούρα Θεέ μου!!!!!!
Μαμά Βιβή συγνώμη Sad Sad
Να το χαίρεσαι το καμάρι σου! Να σου ζήσει! Γερός και καλότυχος να ναι ο Διονυσάκης μας & να τον δείτε όπως επιθυμεί Very Happy Very Happy Very Happy
Πολλά πολλά φιλάκια να δώσεις στο αγοράκι μας!!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
mamavivo έγραψε:
ΜΑΜΑ ΕΥΓΕΝΙΑ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΑΣΤΑΤΟΙ ...αχχαχαχ ευτυχως κοιμηθηκε για να ταλιμπανισει μετα κανονικοταταα.....

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
μα τι γαιδούρα Θεέ μου!!!!!!
Μαμά Βιβή συγνώμη Sad Sad
Να το χαίρεσαι το καμάρι σου! Να σου ζήσει! Γερός και καλότυχος να ναι ο Διονυσάκης μας & να τον δείτε όπως επιθυμεί Very Happy Very Happy Very Happy
Πολλά πολλά φιλάκια να δώσεις στο αγοράκι μας!!!!!

σε συγχωρω αγαπημενη ,γιατι ειμαι πολυ καλος ανθρωπος αχαχχαχαχχαχα ευχαριστουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Very Happy

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:
σε συγχωρω αγαπημενη ,γιατι ειμαι πολυ καλος ανθρωπος αχαχχαχαχχαχα ευχαριστουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Very Happy

Είσαι είσαι Razz Razz
Θα έχω κόσμο και σήμερα και αύριο και βαριέμαι πολύ να κάνω δουλειές....
Πρέπει να σηκωθώ τώρα και όλο με κάτι ξεχνιέμαι Embarassed Embarassed
Α! Δε σου είπα για να ανασάνεις Razz 88 πόντους είναι η μικρή, αλλάζει συνέχεια μεζούρες η γιατρός και μας έχει καταμπερδέψει. Χτές που την μέτρησε ήταν 12,300kg και 88 πόντους Very Happy Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
mamavivo έγραψε:
σε συγχωρω αγαπημενη ,γιατι ειμαι πολυ καλος ανθρωπος αχαχχαχαχχαχα ευχαριστουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε Very Happy

Είσαι είσαι Razz Razz
Θα έχω κόσμο και σήμερα και αύριο και βαριέμαι πολύ να κάνω δουλειές....
Πρέπει να σηκωθώ τώρα και όλο με κάτι ξεχνιέμαι Embarassed Embarassed
Α! Δε σου είπα για να ανασάνεις Razz 88 πόντους είναι η μικρή, αλλάζει συνέχεια μεζούρες η γιατρός και μας έχει καταμπερδέψει. Χτές που την μέτρησε ήταν 12,300kg και 88 πόντους Very Happy Very Happy

κοσμο ακουω?τι θα εχουμε εκει?
μαρη με κοροιδευεις?88?και παλι μας ριχνετε!!
μην με πληγωνειιιιιιιιιιιιιιιιιις ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 215994

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:
κοσμο ακουω?τι θα εχουμε εκει?
μαρη με κοροιδευεις?88?και παλι μας ριχνετε!!
μην με πληγωνειιιιιιιιιιιιιιιιιις ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 215994

Σήμερα θα έρθει ένα φιλικό ζευγάρι με τον γιόκα τους & αύριο θα έρθουν οι νονοί μας με την θεία την Ελένη & τον θείο Χρήστο. Η sis θα αργήσει να έρθει γιατί θα έχει ανοιχτο το μαγαζί.
Γενικά, πρέπει να κάνω δουλειές και σήμερα και αύριο ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 534787
Πόσο ύψος έχει ρε συ Βιβίκο το παιδί? Όσο και να χει βασικά φυσιολογικό θα ναι, η δικιά μου είναι πολύ ψηλή για την ηλικία της ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 3 875502

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρώτα πρώτα να ευχηθώ στο μικρό ζουζουνάκι της Βιβής για χθες..
Χρόνια πολλά και καλά!!!!!!Να τον χαίρεστε και να καμαρώνετε πάντα τις ζουζουνιές του!!!!!

Mangio,αυτά τα μπισκοτάκια θα στα στείλω πακέτο!Έτσι κι αλλιώς του μικρού μου δεν του άρεσαν..
Επίσης,εγώ τον αφήνω αλλά αυτός δεν πειράζει τίποτα απ'την κουζίνα!!!Να φανταστείς μια φορά τον παρακάλαγα να βρει κάτι να απασχοληθεί και του έδωσα μόνη μου κατσαρολικά να κοπανάει μπας και μπορέσω να μαγειρέψω.
Δεν πειράζει τίποτα γιατί του έχω πει ότι αυτά είναι της μαμάς!!
Κατά τα άλλα,δεν του αρέσει να κάθεται στην κουζίνα,ότι και να του κάνω!!!
Συρτάρια δεν έχω ..τα βγάλαμε για να μπει το πλυντήριο πιάτων.
Αλλά πειράζει άλλα συρτάρια..ας πούμε αυτά που έχω τις κάλτσες μου στο υπνοδωμάτιο.
Αλλά στην κουζίνα δεν τον εμπνέει μάλλον ο χώρος!!!

Άντζι μου,όχι δεν ήσουν εσύ που έλεγα για αυπνίες.Δεν θυμάμαι όμως ποιά ήταν..Τέλος πάντων,εύχομαι σε όλα τα παιδάκια σας να κολλήσουν την υπνηλία του δικού μου!!χαχαχαχα!!!!

Ζουζουνίτσα δύσκολο θέμα αυτό με την μπουμπού σου,ε??Να σε ρωτήσω,πάνα δεν της φοράς??Που λες ότι το κάνει,συνέχεια???Ή κάτι δεν έχω καταλάβει???

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Πρώτα πρώτα να ευχηθώ στο μικρό ζουζουνάκι της Βιβής για χθες..
Χρόνια πολλά και καλά!!!!!!Να τον χαίρεστε και να καμαρώνετε πάντα τις ζουζουνιές του!!!!!

Mangio,αυτά τα μπισκοτάκια θα στα στείλω πακέτο!Έτσι κι αλλιώς του μικρού μου δεν του άρεσαν..
Επίσης,εγώ τον αφήνω αλλά αυτός δεν πειράζει τίποτα απ'την κουζίνα!!!Να φανταστείς μια φορά τον παρακάλαγα να βρει κάτι να απασχοληθεί και του έδωσα μόνη μου κατσαρολικά να κοπανάει μπας και μπορέσω να μαγειρέψω.
Δεν πειράζει τίποτα γιατί του έχω πει ότι αυτά είναι της μαμάς!!
Κατά τα άλλα,δεν του αρέσει να κάθεται στην κουζίνα,ότι και να του κάνω!!!
Συρτάρια δεν έχω ..τα βγάλαμε για να μπει το πλυντήριο πιάτων.
Αλλά πειράζει άλλα συρτάρια..ας πούμε αυτά που έχω τις κάλτσες μου στο υπνοδωμάτιο.
Αλλά στην κουζίνα δεν τον εμπνέει μάλλον ο χώρος!!!

Άντζι μου,όχι δεν ήσουν εσύ που έλεγα για αυπνίες.Δεν θυμάμαι όμως ποιά ήταν..Τέλος πάντων,εύχομαι σε όλα τα παιδάκια σας να κολλήσουν την υπνηλία του δικού μου!!χαχαχαχα!!!!

Ζουζουνίτσα δύσκολο θέμα αυτό με την μπουμπού σου,ε??Να σε ρωτήσω,πάνα δεν της φοράς??Που λες ότι το κάνει,συνέχεια???Ή κάτι δεν έχω καταλάβει???
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΝΑ ΦΟΡΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΜΕ ΤΙΝ ΠΑΝΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΙΝ ΦΟΡΟΥΣΕ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΟΨΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΚΑΘΥΣΜΑΤΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΝ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΞΑΝΑ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΚΑΝΑ...ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΤΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ 50 ΤΙΣ 100 ΤΩΝ ΒΡΕΦΩΝ ΗΡΕΜΗΣΑ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ,ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι,ζουζουνίτσα,θα το σταματήσει..
Έχω ακούσει κι άλλες ιστορίες,απλά θέλει να προσέξετε τον τρόπο που θα της συμπεριφέρεστε.Δεν είμαι ειδική σε τέτοια θέματα,αλλά είμαι σίγουρη ότι θα την βρείτε την χρυσή τομή!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΝ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΙΝ ΑΠΟΣΠΑΩ ΤΙΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΜΠΛΑΡΩ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Wink

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλά στα λέει,πιστεύω,ο παιδίατρος.
Δεν πιστεύω να είσαι στεναχχωρημένη???Αφού αυτό είναι κάτι το φυσιολογικό..
Μπορεί να το περάσω κι εγώ,κανείς δεν ξέρει..και πάλι καλά που μπορούμε και μιλάμε και μεταξύ μας,για τέτοια θέματα, για να γνωρίζουμε δυο πράγματα παραπάνω!!

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
3 μέρες δεν μπήκα και μια ώρα διάβαζα. αλικάκι ευχαριστώ για τις ευχές. και χρόνια πολλά σε όποια μαμά και σε όποιο ζουζούνι γιόρταζε.
εμένα ξεκίνησε πάλι τα ξενύχτια αλλά άλλαξε ώρα. βέβαια μπορεί να το κάνει επειδή μπούκωσε το καμάρι μου. προχθές τον μάλωσα η γουρούνα αλλά δεν άντεξα άλλο. τελικά φωνάξαμε τον μπαμπά μας να μας κοιμήσει.
χυμό που ρώτησε μια μανούλα εμένα πίνει. μέχρι να του ετοιμάσω την φρουτόκρεμα του δίνω χυμό να πιει, εμείς όλα με καλαμάκι τα πίνουμε, ακόμη και το χαμομηλάκι. επίσης προσπαθώ τα μεσημέρια μετά το φαγητό να τον μάθω να τρώει φρούτο.
όσο για το πουλάκι του εμένα δεν το πειράζει αλλά την ώρα που κάνουμε μπάνιο του αρέσει να ρίχνει το νερό από το ντους με πιεση επάνω του.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτά παθαίνεις όταν δεν μας έρχεσαι συχνά!!!!Διαβάζεις διαβάζεις και τον ατελείωτο έχουν!!!!
Αμα είναι μπουκωμένο το παιδάκι δεν θα μπορεί να κοιμηθεί.Περαστικά!!!
Να σε ρωτήσω,αφού του δίνεις φρουτόκρεμα γιατί του ξαναδίνεις φρούτο??? Rolling Eyes

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν μπορούσα να μπω. ήμουν τόσο χάλια, νόμιζα ότι θα γεννήσω από τον βήχα, μετά μου μπούκωσε και ο μικρός, ελπίζω να ξεμπουκώσει και να αρχίσει να κοιμάται. αμα συνεχίσει έτσι τι θα κάνω όταν θα έρθει το μωρό? δεν θέλει να κοιμάται και στο κρεβάτι μας.

απλά θέλω να μάθει να τρώει φρούτα. και την φρουτόκρεμα θέλω να την σταματήσω.

τι να κάνω που μου κατεβαίνει και κοιμάται στο πάτωμα? είπαμε μήπως ζεσταίνεται και σταματήσαμε να τον σκεπάζουμε του φοράμε υπνόσακο, κλείνω και το καλοριφέρ το βράδυ, μετά αναρωτιώμουν μήπως ξυπνάει επειδή κρυώνει Embarassed, σκέφτηκα ότι μπορεί να του αρέσει η υφή από το χαλί του και του έστρωσα κουβερτούλα. τι άλλο να κάνω?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις