Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
28 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 28 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κορίτσια καλημέρα σε όλες.
είχα μέρες να μπω λόγω τον εξετάσεων και δεν σας προλαβαίνω τώρα.!!!! Very Happy

Αρχικά βιβή μου να χαίρεσαι τον γιο σου και να είναι πάντα ευτυχισμένος και καλότυχος για την γιορτούλα του.

Angie μου τις εξετάσεις του εξαμήνου λογικά θα τις κάνουμε μέχρι να πάνε 3 χρονών.Οι τρανσαμινάσες αφορούν την λειτουργία του συκωτιού.

Τελικά οι εξετάσεις του Νικήτα ήταν πολύ καλές.οι τρανσαμινάσες είχαν πέσει στα φυσιολογικά επίπεδα οπότε δεν ξαναχρειάζεται να κάνουμε επανάληψη.πιθανότατα η αυξηση τους οφειλόταν στο τριπλό εμβόλιο ή σε άλλη ίωση αφού τις πρώτες εξετάσεις τις κάναμε 7 μέρες μετά το τριπλό.
κατά τα άλλα κάθε μέρα γινόμαστε και περισσότερο θηρία.
σκαρφαλώνουμε στην σύνθεση για να βάλουμε cd με μουσική και αν πάω να τα κατεβάσω με φοβίζουν ότι θα πηδήξουν και θα πέσουν να χτυπήσουν.Ειδικά η μικρή.αυτή είναι που ξεσηκώνει τον άλλο κάνουν σκανδαλιές και μετά κάθονται μαζί και γελάνε.
Από λεξούλες αυτές τις μέρες είπαμε ''αντε'' ''αμε" εκτος απο τις κλασικές μαμα, μπαμπα, κακα, κτλ και όταν βγάζουμε φωτογραφίες της κοιτάει και λέει α πα πα για το πόσο όμορφη βγήκε.αυτά αφορούν την μικρή.ο μικρός λεέι μόνο τα κλασικά και όποτε δεν βαριέται!!!άντρας παιδί μου.

Απο φαγητό δεν ξεφεύγουμε πολύ απο τα κλασικά.προσπαθούμε να τρώμε το φαγητό μας για να παίρνουμε τα απαραίτητα μιας και γεννηθήκαμε μικρούλια και χρειαζόμαστε βάρος και εμπλουτίζουμε καθημέρινα με νέες γεύσεις.

Απο ύπνο δόξα τον θεό κοιμάστε απο τις 22:30 το βράδυ μέχρι τις 8:30 και πολλές φορές και μέχρι τις 9:30 το πρωί και πάντα γυρω στις 1 1/2 ώρα το μεσημέρι .

αυτά σε γενικές γραμμές τα νέα μας.

ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ με την πολυλογία μου! Laughing Laughing Laughing

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994


grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μανουλες τι κανετε;εμεις καταφεραμε να κανουμε το εμβολιο μας την παρασκευη μιας και τις προηγουμενες μερες ειχε παλι καποια ιωση η μικρη.η οποια εδω και 2 μερες ειναι συνεχεια με ενα οχι και με ενα αστο στο στομα της οταν πας να της παρεις κατι απο το χερι.καταφεραμε αισιως να βγαλουμε 5 δοντια και συνεχιζουμε ακαθεκτοι.φιλια σε ολες.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Καλά στα λέει,πιστεύω,ο παιδίατρος.
Δεν πιστεύω να είσαι στεναχχωρημένη???Αφού αυτό είναι κάτι το φυσιολογικό..
Μπορεί να το περάσω κι εγώ,κανείς δεν ξέρει..και πάλι καλά που μπορούμε και μιλάμε και μεταξύ μας,για τέτοια θέματα, για να γνωρίζουμε δυο πράγματα παραπάν ω!!
OΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΜΕΝΗ,ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ,ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ....ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΙΝ ΦΥΣΗ?ΧΙΧΙΧΙ ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΠΡΑΓΜΑΤΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας και απο εμενα.καταρχην βιβη να χαιρεσαι τον γιο σου.σημερα ειδα οτι ηταν η γιορτη χθες Embarassed
εμεις λεμε πολλες καινουριες λεξουλες
μπολω:μπορω
μπαντα:μπανιο
μιμι:πιπιλα
μι:ψωμι
νανα,νανή:ειρηνη
ποτε:ποτε
κοτο:μπισκοτο
και αλλες που δεν τις θυμαμαι τωρα.επισης κανει και προτασουλες,για παραδειγμα το πρωι που ξυπναει φωναζει "μαμα,ελα κακα".
"τυλι κατω":τυρι κατω
και επεισης σημερα εμαθε και την μπαμπι:μπαρμπη.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μου γλυκα σας ευχαριστω για τις ευχες σας πολυ.ειστε η καλυτερη ομαδα eveeeeeer.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


ο διονυσης σημερα χτυπιοταν στα πατωματα και τραβαγε τα μαλλια του γιατι με αγλκαλιαζε ο μπαμπας...αρχισανε οι ζηλιες... Very Happy Very Happy

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανούλες καλησπέρα!
Σας διάβασα βιαστικά γιατί έχω πολύ μαζεμα στην κουζινα, είχα κόσμο σήμερα!
Καταρχήν , Mamavino, μια ευχή για το γιο σου που γιόρταζε(κάπως αργά το κατάλαβα Embarassed ), να είναι πάντα υγιής, γελαστός, ευτυχισμένος στη ζωή του και τα όνειρά του να βρίσκουν πάντα αντσπόκριση!
Αλικάκι, μη νομίζεις ότι τα ξεχασα τα μπισκότα!! Τι λες, να στειλω διευθυνσηLaughing Laughing ???
Anastasia, μπραβο σου που αντέχεις κ μωρό έξω και μωρό στην κοιλια!! Εσυ έλεγες ότι είχες βγαλει τα καγκελα της κουνιας??Τωρα σοβαρα, ξαπλώνει κατω να κοιμηθει?? Αχ τι σου ειναι τα μπομπιρακια Very Happy !!
Α για ζηλειες με τον μπαμπα, μην το συζηταμε!! Δε με αφηνει να τον αγγιξω!!Μη του τον πάρω Laughing !!Αρχιζει και με σπρωχνει με το χεράκι του!! Ερωτας τρελός!! Ε βέβαια, ο μπαμπάς δε μαλώνει Wink !!
Μήπως εχει δειξει ήδη την αδυναμια του??Λεμε τωρα!!!
Αχ κοριτσια μου σας αφηνω γιατι εκτός απο την κουζινα έχω και προετοιμασια για το σχολειο!
Καλό βραδυ σε όλες σας!!!!!!!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:κοριτσακια μου γλυκα σας ευχαριστω για τις ευχες σας πολυ.ειστε η καλυτερη ομαδα eveeeeeer.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


ο διονυσης σημερα χτυπιοταν στα πατωματα και τραβαγε τα μαλλια του γιατι με αγλκαλιαζε ο μπαμπας...αρχισανε οι ζηλιες... Very Happy Very Happy
καλα τον γιο σου πολυ θα ηθελα να τον γνωρισω.και οι δικες μου ζηλευουν η μικρη πιο πολυ αλλα δεν χτυπιουνται.απλα ερχονται να χωθουν και αυτες στην αγκαλια.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια!!! Να 'μαι κι εγώ, που επίσης είχα να μπω μέρες και καθόμουν και διάβαζα... Shocked Laughing

Λοιπόν, καταρχήν χρόνια πολλά στους/στις εορτάζοντες/ουσες (Αναστασία μου εσύ είχες γενέθλια; Διότι η γιορτούλα σου αναμένεται σε λίγες μερούλες...), Βιβή μου να τον χαίρεσαι! Κι εγώ μπερδεύτηκα με τη γιορτή διότι όπως φαίνεται ο Διονύσιος γιορτάζει 2 φορές και εγώ λόγω του ανιψιού ήξερα μόνο την άλλη γιορτή... Πάντως να τον χαίρεσαι και να τον δεις όπως επιθυμείς!!!

Ζουζουνίτσα μου, στο θέμα μας, μιας που εγώ το έθιξα αρχικά, καταρχήν κι εγώ το έχω ακούσει ότι είναι φυσιολογικό. Αλλά δεν είχα φανταστεί ότι αναφέρονται σε τόσο μικρά μωράκια... Όπως και να χει, λογικά πιο πολύ "ενοχλητικό" θα το έλεγα, παρά ανησυχητικό. Δες και το θετικό point, ότι δηλαδή η μικρούλα σου είναι φυσιολογικότατη στις... λειτουργίες της!!! Laughing Οκ, καταλαβαίνεις πως αστειεύομαι, απλά δεν είναι κάτι σοβαρό για να ανησυχείς. Η μικρή μου, πάλι, δε φαίνεται να αυνανίζεται, από την άλλη δεν την χαλάει κιόλας όταν βάζει εκεί τα χεράκια της. Το κάνει αυτό πιο πολύ για παιχνίδι και μόνο όταν της βγάζουμε την πάνα για να την αλλάξουμε (βάζει ακριβώς δίπλα τα χεράκια και μόλις κάνω εγώ ένα δήθεν "ιιιιιιιιι" και της τα τραβάω από εκεί εκείνη κακαρίζει από τα γέλια), αλλά γενικά τη βλέπω πως ψάχνεται με την περιοχή. Κατά τ' άλλα δεν τρίβεται και ούτε ασχολούμαστε εμείς παραπάνω με το θέμα. Απλά μου έκανε εντύπωση, διότι, όπως είπα και πριν, μου φάνηκε πολύ μικρή γι' αυτά... Laughing Αλλά δε βαριέσαι, εδώ είχε και ψευδοπερίοδο μόλις 2 ημερών!!! Shocked Laughing Laughing Laughing

Λοιπόν, έχω να σας ανακοινώσω τα νέα επιτεύγματα της Δανάης!!! Καταρχήν, φαίνεται πως πλέον δεν τρώμε αλεσμένα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 328109 Έχω μέρες να της αλέσω και μέχρι στιγμής το τρώει το φαγάκι της (αύριο έχουμε ψαράκι, να δούμε τι θα φάει!!!). Στη συνέχεια, εδώ και 3 μέρες πίνουμε κανονικά φρεσκοστυμμένη πορτοκαλαδίτσα (οοοοοκ, με λίγη ζαχαρίτσα Embarassed ) από το ποτηράκι με καλαμάκι!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 328109 Σήμερα, φάγαμε αυγουλάκι με λαδάκι και λεμονάκι, κομμένο σε κομματάκια παρακαλώ!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 654316 Και τέλος, το καλύτερο, στολίσαμε δέντρο (επιτέλους! Το είχα καθυστερήσει επίτηδες φέτος) και η μικρή παρόλο που έπαιξε με τις μπάλες όσο τις τοποθετούσα στο δέντρο (οκ, μου έβγαλε και 2-3 και τις έκρυψε στο καροτσάκι της clown ) μετά δεν το πείραξε καθόλου το δέντρο! Φυσικά, από αύριο αναμένω τις επόμενες αντιδράσεις της, αλλά ήμουν πολύ πιο απαισιόδοξη για την πρώτη μέρα τουλάχιστον... Ε, πείτε μου, είναι να μην είμαι περήφανη μαζί της με τόσα κατορθώματα;;; I love you

Αχ, βρε κορίτσια, βλέπω που τα δικά σας λένε ένα σωρό λεξούλες και σχεδόν φτιάχνουν προτάσεις κι εμείς ακόμα στάσιμες... No Όλο μπαμπά και μαμ λέμε τελευταία, οκ και παπά (=παπάκι) αλλά πότε επιτέλους θα εμπλουτίσουμε λιγάκι το λεξιλόγιό μας; Δεν ανησυχώ για το αν θα το κάνει, πιο πολύ ανυπομονώ...!

Αυτά προς το παρόν και σόρρυ για το μακροσκελές ποστ μου (για άλλη μια φορά...!)

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!! Να 'μαι κι εγώ, που επίσης είχα να μπω μέρες και καθόμουν και διάβαζα... Shocked Laughing

Λοιπόν, καταρχήν χρόνια πολλά στους/στις εορτάζοντες/ουσες (Αναστασία μου εσύ είχες γενέθλια; Διότι η γιορτούλα σου αναμένεται σε λίγες μερούλες...), Βιβή μου να τον χαίρεσαι! Κι εγώ μπερδεύτηκα με τη γιορτή διότι όπως φαίνεται ο Διονύσιος γιορτάζει 2 φορές και εγώ λόγω του ανιψιού ήξερα μόνο την άλλη γιορτή... Πάντως να τον χαίρεσαι και να τον δεις όπως επιθυμείς!!!

Ζουζουνίτσα μου, στο θέμα μας, μιας που εγώ το έθιξα αρχικά, καταρχήν κι εγώ το έχω ακούσει ότι είναι φυσιολογικό. Αλλά δεν είχα φανταστεί ότι αναφέρονται σε τόσο μικρά μωράκια... Όπως και να χει, λογικά πιο πολύ "ενοχλητικό" θα το έλεγα, παρά ανησυχητικό. Δες και το θετικό point, ότι δηλαδή η μικρούλα σου είναι φυσιολογικότατη στις... λειτουργίες της!!! Laughing Οκ, καταλαβαίνεις πως αστειεύομαι, απλά δεν είναι κάτι σοβαρό για να ανησυχείς. Η μικρή μου, πάλι, δε φαίνεται να αυνανίζεται, από την άλλη δεν την χαλάει κιόλας όταν βάζει εκεί τα χεράκια της. Το κάνει αυτό πιο πολύ για παιχνίδι και μόνο όταν της βγάζουμε την πάνα για να την αλλάξουμε (βάζει ακριβώς δίπλα τα χεράκια και μόλις κάνω εγώ ένα δήθεν "ιιιιιιιιι" και της τα τραβάω από εκεί εκείνη κακαρίζει από τα γέλια), αλλά γενικά τη βλέπω πως ψάχνεται με την περιοχή. Κατά τ' άλλα δεν τρίβεται και ούτε ασχολούμαστε εμείς παραπάνω με το θέμα. Απλά μου έκανε εντύπωση, διότι, όπως είπα και πριν, μου φάνηκε πολύ μικρή γι' αυτά... Laughing Αλλά δε βαριέσαι, εδώ είχε και ψευδοπερίοδο μόλις 2 ημερών!!! Shocked Laughing Laughing Laughing

Λοιπόν, έχω να σας ανακοινώσω τα νέα επιτεύγματα της Δανάης!!! Καταρχήν, φαίνεται πως πλέον δεν τρώμε αλεσμένα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 328109 Έχω μέρες να της αλέσω και μέχρι στιγμής το τρώει το φαγάκι της (αύριο έχουμε ψαράκι, να δούμε τι θα φάει!!!). Στη συνέχεια, εδώ και 3 μέρες πίνουμε κανονικά φρεσκοστυμμένη πορτοκαλαδίτσα (οοοοοκ, με λίγη ζαχαρίτσα Embarassed ) από το ποτηράκι με καλαμάκι!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 328109 Σήμερα, φάγαμε αυγουλάκι με λαδάκι και λεμονάκι, κομμένο σε κομματάκια παρακαλώ!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 654316 Και τέλος, το καλύτερο, στολίσαμε δέντρο (επιτέλους! Το είχα καθυστερήσει επίτηδες φέτος) και η μικρή παρόλο που έπαιξε με τις μπάλες όσο τις τοποθετούσα στο δέντρο (οκ, μου έβγαλε και 2-3 και τις έκρυψε στο καροτσάκι της clown ) μετά δεν το πείραξε καθόλου το δέντρο! Φυσικά, από αύριο αναμένω τις επόμενες αντιδράσεις της, αλλά ήμουν πολύ πιο απαισιόδοξη για την πρώτη μέρα τουλάχιστον... Ε, πείτε μου, είναι να μην είμαι περήφανη μαζί της με τόσα κατορθώματα;;; I love you

Αχ, βρε κορίτσια, βλέπω που τα δικά σας λένε ένα σωρό λεξούλες και σχεδόν φτιάχνουν προτάσεις κι εμείς ακόμα στάσιμες... No Όλο μπαμπά και μαμ λέμε τελευταία, οκ και παπά (=παπάκι) αλλά πότε επιτέλους θα εμπλουτίσουμε λιγάκι το λεξιλόγιό μας; Δεν ανησυχώ για το αν θα το κάνει, πιο πολύ ανυπομονώ...!

Αυτά προς το παρόν και σόρρυ για το μακροσκελές ποστ μου (για άλλη μια φορά...!)
και εγω ανυπομονουσα για την μικρη γιατι σε σχεση με την μεγαλη,αργησε.η μεγαλη μου σε αυτην την ηλικια ελεγε πιο πολλα.τωρα σταματημο δεν εχει(η μεγαλη).η μικρη ενω τον προηγουμενο μηνα ελεγε πολυ λιγες λεξεις,αυτον τον μηνα οτι ακουει το λεει και παιζει μεγαλι ρολο το οτι εχει αδερφη που την μιλαει και παιζουν μαζι.θα το δειτε στο δευτερο παιδακι σας.αν εχει κεφια οτι της λεω το λεει.το απογευμα της ελεγα ονοματα απο τα ξαδερφια της και τους θειους και τα ελεγε,οταν πηρα την μαμα μου να τα ακουσει δεν ειπε τιποτα.υπομονη και οταν μιλησει θα της λες "παιδι μου κλειστο λιγο,δεν κουραστηκες να μιλας?"
εγω τουλαχιστον ετσι λεω στην μεγαλη.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
crazymommy έγραψε:(...)

Αχ, βρε κορίτσια, βλέπω που τα δικά σας λένε ένα σωρό λεξούλες και σχεδόν φτιάχνουν προτάσεις κι εμείς ακόμα στάσιμες... No Όλο μπαμπά και μαμ λέμε τελευταία, οκ και παπά (=παπάκι) αλλά πότε επιτέλους θα εμπλουτίσουμε λιγάκι το λεξιλόγιό μας; Δεν ανησυχώ για το αν θα το κάνει, πιο πολύ ανυπομονώ...!

(...)
και εγω ανυπομονουσα για την μικρη γιατι σε σχεση με την μεγαλη,αργησε.η μεγαλη μου σε αυτην την ηλικια ελεγε πιο πολλα.τωρα σταματημο δεν εχει(η μεγαλη).η μικρη ενω τον προηγουμενο μηνα ελεγε πολυ λιγες λεξεις,αυτον τον μηνα οτι ακουει το λεει και παιζει μεγαλι ρολο το οτι εχει αδερφη που την μιλαει και παιζουν μαζι.θα το δειτε στο δευτερο παιδακι σας.αν εχει κεφια οτι της λεω το λεει.το απογευμα της ελεγα ονοματα απο τα ξαδερφια της και τους θειους και τα ελεγε,οταν πηρα την μαμα μου να τα ακουσει δεν ειπε τιποτα.υπομονη και οταν μιλησει θα της λες "παιδι μου κλειστο λιγο,δεν κουραστηκες να μιλας?"
εγω τουλαχιστον ετσι λεω στην μεγαλη.

Αχ βρε τουρτίτσα μου, εγώ πάλι τρελή είμαι που... ανυπομονώ να με ζαλίσει με τη φλυαρία της; Όλο κάτι "ααααα" και τέτοια μου κάνει, και όταν κλαίει λέει επίσης κάτι ακαταλαβίστικα (εκεί έχει όντως πλάκα), πότε επιτέλους θα κάνουμε το επόμενο βήμα στην ομιλία μας; Χαχα, καταλαβαίνω τι λες, αλλά μέχρι να έρθει το 2ο και να φτάσει και στο στάδιο της ομιλίας εγώ θα πρέπει να κάνω πολλήηηηηηηηη υπομονή!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 688264
Καλά, δεν είμαι άπληστη, γερά να είναι τα παιδάκια μας και ας μιλήσουν όποτε θέλουν, αλλά... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 4872

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αναστασία μου,εγώ γιατί δεν θυμόμουν ότι είσαι έγγυος???Ντροπή μου!!!!
Πόσο είσαι τώρα,έχετε δει τι φύλο θα είναι???Ο μικρός έχει ξετρελλαθεί???Όλα να σας πάνε καλά!!!

Αθανασία,τι καλά!!!Μπράβο για τις εξετάσεις!!!Εύχομαι όλες μας να λέμε εδώ μέσα καλά νέα!!!

Γραμματική,υπομονή!!!Θα βγουν..δεν θα βγουν τα δοντάκια????Πού θα πάει???Συνεχίζετε αργά αλλά σταθερά!!!

Αλικάκι μου,μα..είναι να μην είσαι περήφανη???Λίγες μέρες δεν έγραψες (αυτό ήταν σπόντα!!!) και γύρισες με τόσο καλά νέα για τα κατορθώματα της ομορφιάς σου!!!Μπράβο της!!!!
Όσο για τη ομιλία,εντάξει,για να είμαι ειλικρινής κι εγώ δεν αγχώνομαι αλλά ανυπομονώ!!!!
Και γέλασα τόσο πολύ στην απάντησή σου στην Γεωργία...μέχρι να κάνω το δεύτερο και να φτάσει στο στάδιο της ομιλίας,θα πρέπει να κάνω πολύυυυυ υπομονή....χαχαχαχ!!!!
Κι εγώ θα συμπληρώσω για μένα...σωθήκαμε!!!!Θα πάει φαντάρος πρώτα ο δικός μου και μετά θα μιλήσει,χαχαχα!!!!!
Μίλησε κανείς για δεύτερο παιδί???? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 4872

Mangio,στα στέλνω τα μπισκοτάκια!!!!!!!Έτσι έχουν μείνει πάνω στον πάγκο....για πέταμα θα πάνε,μου φαίνεται Crying or Very sad !!!!!!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια!crazymommy ναι εχεις δικιο φενεται οτι ολα λειτουργουν καλα σην μικρη μου!δεν ανυσηχω...οσο αναφορα για εαν λεει η δικη μου λεξουλες και εμενα δεν λεει πολλα λεει μαμα,μπαμπα μαμ αγκα=ντα πριν καιρο ελεγε ναι αλλα το σταματησε,εχθες ειπε μπαιμπαι χαιρετησε τον θειο τις αλλα μετα οταν τιν ελεγα βουλιτσα μπαιμπαι δεν ελεγε τιποτα ,αλλα παιδακια λενε πιο πολλα ,ελπιζω να ειμαστε τεμπελες... κοριτσια τα μικρα σας βλεπουν παραμυθια εμενα ξετρελενεται τιν εχω παρει,τωρα τιν αναμπελ τιν αγελαδιτσα και το εχουμε δει χιλιαδες φορες ,γενικα η δικη μου δεν παιζει μονη τις με παιχνιδια αλλα και παλι λεω μηπως δεν κανει δεν ειναι καλο να τιν βαζω ?

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Very Happy Very Happy ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια και ευχαριστω για τις ευχες σας.

Μετακομιζουμε σε ενα μηνα και μου φαινετε βουνο το ολο θεμα.Ο Διονυσακης οπως τα ξερετε ..και μη χειροτερα.ανοιξε τον φουρνο ,εβγαλε την σχαρα και την εσερνε μεχρι το σαλονι.επαθα λαλα....και εχει ενα θεμα μολις του ανοιγω την πανα να πιανει τα κακα ο σιχαμενος...σημερα γεμισε ολος...τι λεω πρωι πρωι..Very Happy

επισης του κανω μια χαρακτηριστικη κινηση που δαγκωνω το χερι μου αν κανει ζαβολια...απο την μανα μου το θυμαμαι..τυπου ..αααααααα θα σε δαγκωσω...και ξερενετε στα γελια.επισης θελει να παιζει στο δωματιο μου,να ανοιγει την τηλεοραση να ανεβαινει στο κρεβατι μου , και να ανοιγοκλεινει το φως πανω απο το προσκεφαλο.και μεχρι να του ανοιξω το δωματιο καθετε απεξω ,ξαπλωνει και διαμαρτυρετε.και καμια φορα παιρνει κανα παιχνιδι και χτυπα την πορτα να κανει θορυβο κιολας.

Ζηλευει εμενα ,οχι τον μπαμπα.Με πηρε αγκαλια η αδελφη μου και αμεσως να ξεμαλλιαστει απο την φρικη του ..και της φωναζει κιολας.Shocked

Πηγαμε και κοινωνησαμε χτες και ηταν κυριος το πουλακι μου.Ειχε πολυ κοσμο και χαζευε .

Very Happy Very Happy Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:(...)

Αλικάκι μου,μα..είναι να μην είσαι περήφανη???Λίγες μέρες δεν έγραψες (αυτό ήταν σπόντα!!!) και γύρισες με τόσο καλά νέα για τα κατορθώματα της ομορφιάς σου!!!Μπράβο της!!!!
Όσο για τη ομιλία,εντάξει,για να είμαι ειλικρινής κι εγώ δεν αγχώνομαι αλλά ανυπομονώ!!!!
Και γέλασα τόσο πολύ στην απάντησή σου στην Γεωργία...μέχρι να κάνω το δεύτερο και να φτάσει στο στάδιο της ομιλίας,θα πρέπει να κάνω πολύυυυυ υπομονή....χαχαχαχ!!!!
Κι εγώ θα συμπληρώσω για μένα...σωθήκαμε!!!!Θα πάει φαντάρος πρώτα ο δικός μου και μετά θα μιλήσει,χαχαχα!!!!!
Μίλησε κανείς για δεύτερο παιδί???? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 4872

Mangio,στα στέλνω τα μπισκοτάκια!!!!!!!Έτσι έχουν μείνει πάνω στον πάγκο....για πέταμα θα πάνε,μου φαίνεται Crying or Very sad !!!!!!!

Χαχα, αλικάκι μου τι να κάνω, θα τη δεχτώ τη σπόντα σου!!! Πράγματι, έτσι είναι!!! Εμείς οι μαμάδες όλο ανυπομονούμε! Αλλά δικαιολογούμαστε πιστεύω, εεε;
Όσο για τα μπισκοτάκια, φέρε τα από εδώ να δεις για πότε θα τα τσακίσει η μικρή (κι εγώ μαζί της! Razz )

zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα κοριτσια!crazymommy ναι εχεις δικιο φενεται οτι ολα λειτουργουν καλα σην μικρη μου!δεν ανυσηχω...οσο αναφορα για εαν λεει η δικη μου λεξουλες και εμενα δεν λεει πολλα λεει μαμα,μπαμπα μαμ αγκα=ντα πριν καιρο ελεγε ναι αλλα το σταματησε,εχθες ειπε μπαιμπαι χαιρετησε τον θειο τις αλλα μετα οταν τιν ελεγα βουλιτσα μπαιμπαι δεν ελεγε τιποτα ,αλλα παιδακια λενε πιο πολλα ,ελπιζω να ειμαστε τεμπελες... κοριτσια τα μικρα σας βλεπουν παραμυθια εμενα ξετρελενεται τιν εχω παρει,τωρα τιν αναμπελ τιν αγελαδιτσα και το εχουμε δει χιλιαδες φορες ,γενικα η δικη μου δεν παιζει μονη τις με παιχνιδια αλλα και παλι λεω μηπως δεν κανει δεν ειναι καλο να τιν βαζω ?
Ζουζουνίτσα μου προς το παρόν δε δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την τηλεόραση. Την ανοίγουμε βέβαια πάντα βράδυ, λίγο πριν κοιμηθεί, οπότε και χαζεύει λιγάκι αλλά όχι για πολλή ώρα. Προτιμάει να παίξει με άλλα πράγματα πιο... χειροπιαστά!!! Τις προάλλες είχε τη μελισσούλα στον ΑΝΤ αλλά τελικά φαίνεται πως μόνη μου την είδα! Shocked Πάντως, αν δει στην TV παιδάκια τρελλαίνεται! Πάει κοντά και φωνάζει! Laughing
Κάθε παιδάκι κάνει τα δικά του. Αν της αρέσουν τα παιδικά, τότε μπορείς να της βάζεις να βλέπει, με μέτρο όμως πάντα ώστε να μην ζαβλακωθεί. Ιδανικό θα ήταν να μην βλέπουν τα παιδάκια μας τηλεόραση, αλλά αυτό σίγουρα είναι πολύ δύσκολο...

mamavivo έγραψε:Very Happy Very Happy ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια και ευχαριστω για τις ευχες σας.

Μετακομιζουμε σε ενα μηνα και μου φαινετε βουνο το ολο θεμα.Ο Διονυσακης οπως τα ξερετε ..και μη χειροτερα.ανοιξε τον φουρνο ,εβγαλε την σχαρα και την εσερνε μεχρι το σαλονι.επαθα λαλα....και εχει ενα θεμα μολις του ανοιγω την πανα να πιανει τα κακα ο σιχαμενος...σημερα γεμισε ολος...τι λεω πρωι πρωι..Very Happy

επισης του κανω μια χαρακτηριστικη κινηση που δαγκωνω το χερι μου αν κανει ζαβολια...απο την μανα μου το θυμαμαι..τυπου ..αααααααα θα σε δαγκωσω...και ξερενετε στα γελια.επισης θελει να παιζει στο δωματιο μου,να ανοιγει την τηλεοραση να ανεβαινει στο κρεβατι μου , και να ανοιγοκλεινει το φως πανω απο το προσκεφαλο.και μεχρι να του ανοιξω το δωματιο καθετε απεξω ,ξαπλωνει και διαμαρτυρετε.και καμια φορα παιρνει κανα παιχνιδι και χτυπα την πορτα να κανει θορυβο κιολας.

Ζηλευει εμενα ,οχι τον μπαμπα.Με πηρε αγκαλια η αδελφη μου και αμεσως να ξεμαλλιαστει απο την φρικη του ..και της φωναζει κιολας.Shocked

Πηγαμε και κοινωνησαμε χτες και ηταν κυριος το πουλακι μου.Ειχε πολυ κοσμο και χαζευε .

Very Happy Very Happy Very Happy
Αχαχα, Βιβή μου πάντα μας διασκεδάζεις με τις περιγραφές σου!!! Ο μικρούλης σου έχει εξελιχθεί σε ένα μικρό θηριάκι, αλλά να ξέρεις είναι πολύ όμορφο που κρύβει τόση ζωντάνια μέσα του! Απλά θα πρέπει να είσαι πολύ προσεχτική και... να κάνεις υπομονή να μεγαλώσει λιγάκι!!! (αχ αυτή η υπομονή... παντού χρειάζεται!)

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
αλικακι έγραψε:(...)

Αλικάκι μου,μα..είναι να μην είσαι περήφανη???Λίγες μέρες δεν έγραψες (αυτό ήταν σπόντα!!!) και γύρισες με τόσο καλά νέα για τα κατορθώματα της ομορφιάς σου!!!Μπράβο της!!!!
Όσο για τη ομιλία,εντάξει,για να είμαι ειλικρινής κι εγώ δεν αγχώνομαι αλλά ανυπομονώ!!!!
Και γέλασα τόσο πολύ στην απάντησή σου στην Γεωργία...μέχρι να κάνω το δεύτερο και να φτάσει στο στάδιο της ομιλίας,θα πρέπει να κάνω πολύυυυυ υπομονή....χαχαχαχ!!!!
Κι εγώ θα συμπληρώσω για μένα...σωθήκαμε!!!!Θα πάει φαντάρος πρώτα ο δικός μου και μετά θα μιλήσει,χαχαχα!!!!!
Μίλησε κανείς για δεύτερο παιδί???? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Mangio,στα στέλνω τα μπισκοτάκια!!!!!!!Έτσι έχουν μείνει πάνω στον πάγκο....για πέταμα θα πάνε,μου φαίνεται Crying or Very sad !!!!!!!

Χαχα, αλικάκι μου τι να κάνω, θα τη δεχτώ τη σπόντα σου!!! Πράγματι, έτσι είναι!!! Εμείς οι μαμάδες όλο ανυπομονούμε! Αλλά δικαιολογούμαστε πιστεύω, εεε;
Όσο για τα μπισκοτάκια, φέρε τα από εδώ να δεις για πότε θα τα τσακίσει η μικρή (κι εγώ μαζί της! Razz )

zoyzoynitsa moy έγραψε:καλημερα κοριτσια!crazymommy ναι εχεις δικιο φενεται οτι ολα λειτουργουν καλα σην μικρη μου!δεν ανυσηχω...οσο αναφορα για εαν λεει η δικη μου λεξουλες και εμενα δεν λεει πολλα λεει μαμα,μπαμπα μαμ αγκα=ντα πριν καιρο ελεγε ναι αλλα το σταματησε,εχθες ειπε μπαιμπαι χαιρετησε τον θειο τις αλλα μετα οταν τιν ελεγα βουλιτσα μπαιμπαι δεν ελεγε τιποτα ,αλλα παιδακια λενε πιο πολλα ,ελπιζω να ειμαστε τεμπελες... κοριτσια τα μικρα σας βλεπουν παραμυθια εμενα ξετρελενεται τιν εχω παρει,τωρα τιν αναμπελ τιν αγελαδιτσα και το εχουμε δει χιλιαδες φορες ,γενικα η δικη μου δεν παιζει μονη τις με παιχνιδια αλλα και παλι λεω μηπως δεν κανει δεν ειναι καλο να τιν βαζω ?
Ζουζουνίτσα μου προς το παρόν δε δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την τηλεόραση. Την ανοίγουμε βέβαια πάντα βράδυ, λίγο πριν κοιμηθεί, οπότε και χαζεύει λιγάκι αλλά όχι για πολλή ώρα. Προτιμάει να παίξει με άλλα πράγματα πιο... χειροπιαστά!!! Τις προάλλες είχε τη μελισσούλα στον ΑΝΤ αλλά τελικά φαίνεται πως μόνη μου την είδα! Shocked Πάντως, αν δει στην TV παιδάκια τρελλαίνεται! Πάει κοντά και φωνάζει! Laughing
Κάθε παιδάκι κάνει τα δικά του. Αν της αρέσουν τα παιδικά, τότε μπορείς να της βάζεις να βλέπει, με μέτρο όμως πάντα ώστε να μην ζαβλακωθεί. Ιδανικό θα ήταν να μην βλέπουν τα παιδάκια μας τηλεόραση, αλλά αυτό σίγουρα είναι πολύ δύσκολο...

mamavivo έγραψε:Very Happy Very Happy ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακια και ευχαριστω για τις ευχες σας.

Μετακομιζουμε σε ενα μηνα και μου φαινετε βουνο το ολο θεμα.Ο Διονυσακης οπως τα ξερετε ..και μη χειροτερα.ανοιξε τον φουρνο ,εβγαλε την σχαρα και την εσερνε μεχρι το σαλονι.επαθα λαλα....και εχει ενα θεμα μολις του ανοιγω την πανα να πιανει τα κακα ο σιχαμενος...σημερα γεμισε ολος...τι λεω πρωι πρωι..Very Happy

επισης του κανω μια χαρακτηριστικη κινηση που δαγκωνω το χερι μου αν κανει ζαβολια...απο την μανα μου το θυμαμαι..τυπου ..αααααααα θα σε δαγκωσω...και ξερενετε στα γελια.επισης θελει να παιζει στο δωματιο μου,να ανοιγει την τηλεοραση να ανεβαινει στο κρεβατι μου , και να ανοιγοκλεινει το φως πανω απο το προσκεφαλο.και μεχρι να του ανοιξω το δωματιο καθετε απεξω ,ξαπλωνει και διαμαρτυρετε.και καμια φορα παιρνει κανα παιχνιδι και χτυπα την πορτα να κανει θορυβο κιολας.

Ζηλευει εμενα ,οχι τον μπαμπα.Με πηρε αγκαλια η αδελφη μου και αμεσως να ξεμαλλιαστει απο την φρικη του ..και της φωναζει κιολας.Shocked

Πηγαμε και κοινωνησαμε χτες και ηταν κυριος το πουλακι μου.Ειχε πολυ κοσμο και χαζευε .

Very Happy Very Happy Very Happy
Αχαχα, Βιβή μου πάντα μας διασκεδάζεις με τις περιγραφές σου!!! Ο μικρούλης σου έχει εξελιχθεί σε ένα μικρό θηριάκι, αλλά να ξέρεις είναι πολύ όμορφο που κρύβει τόση ζωντάνια μέσα του! Απλά θα πρέπει να είσαι πολύ προσεχτική και... να κάνεις υπομονή να μεγαλώσει λιγάκι!!! (αχ αυτή η υπομονή... παντού χρειάζεται!)


αχαχχα δεν την κρυβει ..ξεδιπλωνει το ταλεντο του..ειναι ενας αυτος !!!Υπομονη ,zanax και τα μυαλα στα καγκελα ωρες ωρες..Very Happy

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας καλοκαιρινές μανούλες!!
Διαβάζω τα κατορθώματα σας και γελάω!! Και πού είμαστε ακόμα!!! Ακούω και γω τα μαθητάκια μου να πετάνε κάτι ατάκες και κρατιέμαι με το ζόρι να μη σκάσω στα γέλια! Πολλές φορές βέβαια, αυτό είναι αδύνατο, είναι τόσο επιτυχημενα αυτά που λένε!!
Και ο μικρός μου τώρα επαναλαμβανει ό,τι λέμε, κάπως παραποιημένο πολλές φορές, και μου έρχεται να τον φάω κουκουβά κουκουβά Razz !!! Αλλά τι το λέω τώρα σε σας??Λες και δεν ξέρετε Laughing !!
Το πουλάκι του το πιάνει και μένα στο μπάνιο και στην αλλαγή της πάνας και σκάει στα γέλια!!Το τραβάει κιόλας, φοβάμαι μην ξεχειλώσει χιχιχι!! Οι αγορομάνες ξέρετε!!
Τρελομαμα εσύ είπες ότι θα αργήσει το 2ο ε?? Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια, αλλά και γω το ίδιο λέω!! Είδομεν!!
Α!με το καλό να μασάτε πλέον Very Happy !!
Αngie, πού είσαι??
Καλο απογευμα να εχετε!!! Φιλάκια!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ...ΗΡΘΕ Η ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΠΗ ΣΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΛΟΓΟΥ ΑΓΧΟΥΣ ΜΕ ΕΙΠΕ ΕΚΤΟς ΑΥΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΙΝ ΜΙΡΚΗ ΚΑΙ ΤΙΝ ΦΙΛΟΥΣΕ...ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΠΥΘΟΥΡΑΚΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΧΕΙΛΩΣ ΤΙΣ ΣΤΙΝ ΑΚΡΗ,ΚΟΛΑΕΙ Ο ΕΡΠΗΣ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΠΗ?ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΟΛΑΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΙΝ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΙΝ ΦΙΛΙΣΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΙΝ ΠΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΕΓΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ...ΑΧ ΑΓΧΩΘΗΚΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λυπαμαι που θα στο πω αλλα κολαει.βεβαια εχω την εντυπωση οτι κολαει αν την φιλησει στα χειλη.για το μαγουλο δεν νομιζω γιατι και ειχα βγαλει καποτε και μια φορα την κορη μου στο μαγουλο ομως.γιατι να φοβηθεις να της πεις,δεν καταλαβαινω.αυτης θα της αρεζε να κανεις το ιδιο?

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ...ΗΡΘΕ Η ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΠΗ ΣΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΛΟΓΟΥ ΑΓΧΟΥΣ ΜΕ ΕΙΠΕ ΕΚΤΟς ΑΥΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΙΝ ΜΙΡΚΗ ΚΑΙ ΤΙΝ ΦΙΛΟΥΣΕ...ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΠΥΘΟΥΡΑΚΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΧΕΙΛΩΣ ΤΙΣ ΣΤΙΝ ΑΚΡΗ,ΚΟΛΑΕΙ Ο ΕΡΠΗΣ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΠΗ?ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΟΛΑΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΙΝ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΙΝ ΦΙΛΙΣΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΙΝ ΠΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΕΓΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ...ΑΧ ΑΓΧΩΘΗΚΑ

καλα παει καλα?κολλαει δεν κολλαει πρεπει να προσεχει...ρε τι ανθρωποι ανεγκεφαλοι κυκλοφορουν..δεν την κοπανησες?και μεν αβγαζει απο αγχος ο αντρας μου και δεν ακουμπαει τον Διονυση.
εχετε χαιρετισματα απο τον Διονυση ,τωρα ποτιζει το πατωμα με το μπιμπερο του...να φυτρωσει τι /ηθελα να ξερα...λιμνη μας εχει κανει..


αααααααααααααααααα καναμε τσισα στο γιο-γιο σημερα γιουπιιιιιιιιιιιιι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Γεια σας καλοκαιρινές μανούλες!!
Διαβάζω τα κατορθώματα σας και γελάω!! Και πού είμαστε ακόμα!!! Ακούω και γω τα μαθητάκια μου να πετάνε κάτι ατάκες και κρατιέμαι με το ζόρι να μη σκάσω στα γέλια! Πολλές φορές βέβαια, αυτό είναι αδύνατο, είναι τόσο επιτυχημενα αυτά που λένε!!
Και ο μικρός μου τώρα επαναλαμβανει ό,τι λέμε, κάπως παραποιημένο πολλές φορές, και μου έρχεται να τον φάω κουκουβά κουκουβά Razz !!! Αλλά τι το λέω τώρα σε σας??Λες και δεν ξέρετε Laughing !!
Το πουλάκι του το πιάνει και μένα στο μπάνιο και στην αλλαγή της πάνας και σκάει στα γέλια!!Το τραβάει κιόλας, φοβάμαι μην ξεχειλώσει χιχιχι!! Οι αγορομάνες ξέρετε!!
Τρελομαμα εσύ είπες ότι θα αργήσει το 2ο ε?? Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια, αλλά και γω το ίδιο λέω!! Είδομεν!!
Α!με το καλό να μασάτε πλέον Very Happy !!
Αngie, πού είσαι??
Καλο απογευμα να εχετε!!! Φιλάκια!!
Που είσαι εσύ κουκλίτσα; I love you
Χαχα, έτσι είπα αλλά ναι,ποτέ δεν ξέρεις φυσικά! Cool Όπως και να χει, στην καλύτερη περίπτωση μένω έγκυος αύριο (λέμε τώρα! Laughing ) και γεννάω σε 9 μήνες. Μετά περιμένω ακόμα κανα χρόνο μέχρι να αρχίσει να μιλάει... Πφφφφ... πολλή υπομονή πρέπει να κάνω ακόμα και τότε!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 585182

Πωπωπω, κι εσένα επαναλαμβάνει εεε; Μόνο εμείς μείναμε!!!!
Αααα και το άλλο, ακόμα με 4 δοντάκια, τι θα γίνει, θα βγουν ποτέ τα υπόλοιπα... οεο; Τώρα που μασάμε κιόλας, άντε να σκάσουν μύτη επιτέλους!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ...ΗΡΘΕ Η ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΠΗ ΣΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΛΟΓΟΥ ΑΓΧΟΥΣ ΜΕ ΕΙΠΕ ΕΚΤΟς ΑΥΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΙΝ ΜΙΡΚΗ ΚΑΙ ΤΙΝ ΦΙΛΟΥΣΕ...ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΠΥΘΟΥΡΑΚΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΧΕΙΛΩΣ ΤΙΣ ΣΤΙΝ ΑΚΡΗ,ΚΟΛΑΕΙ Ο ΕΡΠΗΣ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΠΗ?ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΟΛΑΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΙΝ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΙΝ ΦΙΛΙΣΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΙΝ ΠΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΕΓΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ...ΑΧ ΑΓΧΩΘΗΚΑ

Ζουζουνίτσα μου σου απάντησα στο θεματάκι που άνοιξες! Πάντως πολύ απαράδεκτη η συνηφάδα σου!!! Mad

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ...ΗΡΘΕ Η ΣΥΝΗΦΑΔΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΔΩΡΟ ΣΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΠΗ ΣΤΑ ΧΕΙΛΙΑ ΛΟΓΟΥ ΑΓΧΟΥΣ ΜΕ ΕΙΠΕ ΕΚΤΟς ΑΥΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΙΝ ΜΙΡΚΗ ΚΑΙ ΤΙΝ ΦΙΛΟΥΣΕ...ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΠΥΘΟΥΡΑΚΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΧΕΙΛΩΣ ΤΙΣ ΣΤΙΝ ΑΚΡΗ,ΚΟΛΑΕΙ Ο ΕΡΠΗΣ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΡΠΗ?ΜΑ ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΟΛΑΕΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΙΝ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΙΝ ΦΙΛΙΣΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΙΝ ΠΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΕΓΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ...ΑΧ ΑΓΧΩΘΗΚΑ

καλα παει καλα?κολλαει δεν κολλαει πρεπει να προσεχει...ρε τι ανθρωποι ανεγκεφαλοι κυκλοφορουν..δεν την κοπανησες?και μεν αβγαζει απο αγχος ο αντρας μου και δεν ακουμπαει τον Διονυση.
εχετε χαιρετισματα απο τον Διονυση ,τωρα ποτιζει το πατωμα με το μπιμπερο του...να φυτρωσει τι /ηθελα να ξερα...λιμνη μας εχει κανει..


αααααααααααααααααα καναμε τσισα στο γιο-γιο σημερα γιουπιιιιιιιιιιιιι ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 215994

Αχαχαχαχαχαχ ρε Βιβή μας έχεις τρελάνει με τις ιστορίες του ζουζουνοδιονυσάκη!!!

Ωπα, εσείς το πάτε πολύ καλά το θέμα, βλέπω να ξεφορτώνεστε τις πάνες γρήγορα! Εμείς μπααααα......!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia78 έγραψε:δεν μπορούσα να μπω. ήμουν τόσο χάλια, νόμιζα ότι θα γεννήσω από τον βήχα, μετά μου μπούκωσε και ο μικρός, ελπίζω να ξεμπουκώσει και να αρχίσει να κοιμάται. αμα συνεχίσει έτσι τι θα κάνω όταν θα έρθει το μωρό? δεν θέλει να κοιμάται και στο κρεβάτι μας.

απλά θέλω να μάθει να τρώει φρούτα. και την φρουτόκρεμα θέλω να την σταματήσω.

τι να κάνω που μου κατεβαίνει και κοιμάται στο πάτωμα? είπαμε μήπως ζεσταίνεται και σταματήσαμε να τον σκεπάζουμε του φοράμε υπνόσακο, κλείνω και το καλοριφέρ το βράδυ, μετά αναρωτιώμουν μήπως ξυπνάει επειδή κρυώνει Embarassed, σκέφτηκα ότι μπορεί να του αρέσει η υφή από το χαλί του και του έστρωσα κουβερτούλα. τι άλλο να κάνω?


Δηλαδή εσυ τον βάζεις στο κρεβατάκι κι αυτός κατεβαίνει και κοιμάται κάτω????Του έχεις μιλήσει???Να καταλάβει ότι δεν είναι σωστό???Αχ,δεν το ξανακούσει..
Για το αν ζεσταίνεται μπορείς να πιάσεις τον σβερκούλη του να δεις αν είναι ιδρωμένος.
Τι θερμοκρασία έχει το δωμάτιο με το καλοριφέρ???
Για το άλλο που λες,αφού θες να του κόψεις την φρουτόκρεμα,κόψτην κατευθείαν,από σήμερα κιόλας και δίνε του φρουτάκια,κομμένα κομματάκια,εννοείται.Και βλέπεις...θα τα φάει??Αν ναι,τότε είσαι σε καλό δρόμο!!Αν όχι,να του αλέθεις και ξαναπροσπαθείς αργότερα.

Κοριτσάκια,τα παιδάκια σας κοιμούνται με πιπίλα???
Μίλησα με μια μανούλα που έχει μια κόρη 3 μήνες μεγαλύτερη απ'τον δικό μου και μου είπε ότι της είπε ο παιδίατρος ότι είναι καιρός να την κόψει...
Όπως και έκανε....
Δεν το έχω σκεφτεί αυτο το θέμα και γενικά είμαι της άποψης αφού την θέλει να την έχει...επίσης ο δικός μου ο παιδίατρος δεν μου έχει ανοίξει συζήτηση περί πιπίλας...
Εσείς τι λέτε περί αυτού???
Φιλάκια σε όλες!!!
ΥΓ.Ζουζουνίτσα,για το θέμα σου, σου απάντησα στο ποστ που άνοιξες ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
anastasia78 έγραψε:δεν μπορούσα να μπω. ήμουν τόσο χάλια, νόμιζα ότι θα γεννήσω από τον βήχα, μετά μου μπούκωσε και ο μικρός, ελπίζω να ξεμπουκώσει και να αρχίσει να κοιμάται. αμα συνεχίσει έτσι τι θα κάνω όταν θα έρθει το μωρό? δεν θέλει να κοιμάται και στο κρεβάτι μας.

απλά θέλω να μάθει να τρώει φρούτα. και την φρουτόκρεμα θέλω να την σταματήσω.

τι να κάνω που μου κατεβαίνει και κοιμάται στο πάτωμα? είπαμε μήπως ζεσταίνεται και σταματήσαμε να τον σκεπάζουμε του φοράμε υπνόσακο, κλείνω και το καλοριφέρ το βράδυ, μετά αναρωτιώμουν μήπως ξυπνάει επειδή κρυώνει Embarassed, σκέφτηκα ότι μπορεί να του αρέσει η υφή από το χαλί του και του έστρωσα κουβερτούλα. τι άλλο να κάνω?


Δηλαδή εσυ τον βάζεις στο κρεβατάκι κι αυτός κατεβαίνει και κοιμάται κάτω????Του έχεις μιλήσει???Να καταλάβει ότι δεν είναι σωστό???Αχ,δεν το ξανακούσει..
Για το αν ζεσταίνεται μπορείς να πιάσεις τον σβερκούλη του να δεις αν είναι ιδρωμένος.
Τι θερμοκρασία έχει το δωμάτιο με το καλοριφέρ???
Για το άλλο που λες,αφού θες να του κόψεις την φρουτόκρεμα,κόψτην κατευθείαν,από σήμερα κιόλας και δίνε του φρουτάκια,κομμένα κομματάκια,εννοείται.Και βλέπεις...θα τα φάει??Αν ναι,τότε είσαι σε καλό δρόμο!!Αν όχι,να του αλέθεις και ξαναπροσπαθείς αργότερα.

Κοριτσάκια,τα παιδάκια σας κοιμούνται με πιπίλα???
Μίλησα με μια μανούλα που έχει μια κόρη 3 μήνες μεγαλύτερη απ'τον δικό μου και μου είπε ότι της είπε ο παιδίατρος ότι είναι καιρός να την κόψει...
Όπως και έκανε....
Δεν το έχω σκεφτεί αυτο το θέμα και γενικά είμαι της άποψης αφού την θέλει να την έχει...επίσης ο δικός μου ο παιδίατρος δεν μου έχει ανοίξει συζήτηση περί πιπίλας...
Εσείς τι λέτε περί αυτού???
Φιλάκια σε όλες!!!
ΥΓ.Ζουζουνίτσα,για το θέμα σου, σου απάντησα στο ποστ που άνοιξες ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 4 417472

και εμενα με πιπιλα κοιμαται και μαλιστα αν της φυγει ξυπναει μες τη νυχτα και την ψαχνει.ουτε εμενα μυο εχει πει τιποτα η παιδιατρος για θεμα πιπιλας αλλα λυπαμαι να της την κοψω κιολας αφου το παιδακι μου ακομη ειναι στη διαδικασια δοντιων και με τη πιπιλα καπως ανακουφιζεται.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι,Γραμματική και γω αυτής της άποψης είμαι!!!
Ούτε που το'χω σκεφτεί.
Έτσι κι αλλιώς μόνο στον ύπνο του την δίνω και τις περισσότερες φορές κοιμάται χωρίς.
Την βγάζει από μόνος του, απλά την θελει για να νανουρίζεται.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις