Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 76 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 8]

151Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τρι Μαρ 13, 2012 6:09 am

giota1977

giota1977
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

152Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τρι Μαρ 13, 2012 6:43 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giota1977 έγραψε:ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ

ευχαριστω πολυ για τα λογια παρηγοριας...να χαιρεσαι τα 3 στολιδια σου!

153Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Μαρ 25, 2012 3:01 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πανε κιολας 3 μηνες απο τοτε που εφυγες μα εμενα μου μοιαζει χθες...Τοσο κοντα μα τοσο μακρια!

Δεν ξερω γιατι ακομα γραφω σε αυτο το θεμα!Ισως γιατι ειμαι μια χαζη ισως γιατι μου λειπεις καθε μερα ισως γιατι προσπαθησα να αναπληρωσω το κενο σου με ενα αλλο μωρακι αυτο το μηνα και δεν τα καταφερα ισως...ισως...ισως...

Το σιγουρο ειναι πως αποψε ειναι μια απο εκεινες τις βραδιες που θα μουσκεψω το μαξιλαρι μου.....

Ας μου πει καποια με το χερι στην καρδια...ξεχνας ποτε;;;

154Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Μαρ 25, 2012 3:11 pm

pusi

pusi
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Είναι νωρίς.Ο χρόνος θα γιατρέψει τον πονο σου, και μετά θα θυμάσαι το αγγελούδι σου όταν θα κρατάς στα χέρια σου ενα αλλο μωρο
έχεις έναν άγγελο εκεί ψηλά που σύντομα θα σου στείλει το αδερφάκι του!!!
Καλή δύναμη εύχομαι



Έχει επεξεργασθεί από τον/την pusi στις Κυρ Μαρ 25, 2012 3:22 pm, 1 φορά

155Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Μαρ 25, 2012 3:18 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οσο κι αν προσπαθω να ειμαι δυνατη για τους αλλους αλλα και για μενα ειναι στιγμες που λυγιζω σαν την αποψινη!

pusi ευχαριστω για τα λογια παρηγοριας και μακαρι να πραγματοποιηθει και το δικο σου ονειρο!

156Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Μαρ 25, 2012 4:31 pm

Petrini


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ioanna85 έγραψε:Πανε κιολας 3 μηνες απο τοτε που εφυγες μα εμενα μου μοιαζει χθες...Τοσο κοντα μα τοσο μακρια!

Δεν ξερω γιατι ακομα γραφω σε αυτο το θεμα!Ισως γιατι ειμαι μια χαζη ισως γιατι μου λειπεις καθε μερα ισως γιατι προσπαθησα να αναπληρωσω το κενο σου με ενα αλλο μωρακι αυτο το μηνα και δεν τα καταφερα ισως...ισως...ισως...

Το σιγουρο ειναι πως αποψε ειναι μια απο εκεινες τις βραδιες που θα μουσκεψω το μαξιλαρι μου.....

Ας μου πει καποια με το χερι στην καρδια...ξεχνας ποτε;;;



Pote den ksexnas.... Apla me thn parodo tou xronou, apalynei o ponos mesa sou, kai den klais pia, apla thymasai me agaph.....


Prepei na perasei xronos omws.... Kai na exeis dwseinston eafto sounto dikaiwma na klapsei...kai na apoxairethseis ton mikro aggelo, pou telika den ekane stash sthn gh.....

157Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Μαρ 25, 2012 8:11 pm

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοπελα μου οτι και να σου πω εινια λιγο μπροστα σε αυτο που εζησες ειναι κριμα και λυπαμαι για την ψυχουλα που εχασες και δεν μπορεσατε να χαρειτε ....
ευχομαι ο θεουλης να σου στηλει γρηγορα ενα αγγελουδι

158Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 1:02 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Petrini ειναι μερες που δεν το σκεφτομαι αλλα ειναι κι αλλες μερες - δυστυχως περισσοτερες - που το θυμαμααι και στεναχωριεμαι!Εχω κλαψει αλλα το αρκετα δεν ξερω ποτε ειναι!Σε ευχαριστω για την απαντηση, ξερω πως κι εσυ εχεις 3 αγγελους εκει ψηλα και σου σκαλιζω συναισθηματα αλλα εχεις και το γιο σου στην αγκαλια σου για παρηγορια!Να τον χαιρεσαι!

μπεμπα2012 ευχαριστω για την συμπαρασταση και την ευχη!Με τη σειρα μου ευχομαι να κρατησεις συντομα το μωρακι σου στην αγκαλια σου γερο και να χαιρεσαι τον γιο σου!

159Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 1:04 am

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα Ιωαννα! Εχω διαβασει την ιστορια σου και ποσο πολυ πονεσες και πονας ακομη. Κλαψε και ξεσπασε οσο μπορεις. Μην καταπιεζεις τα συναισθηματα σου. Αν σου κανει καλο να μιλας, μιλα οσο μπορεις. Μιλα σε ανθρωπους που ξερεις πως θα σε ακουσουν. Δε θα σου δωσουν απαντηση ολοι, αλλα αρκει που σε ακουν. Ξερω ειναι δυσκολο να ξεπερασεις μια απωλεια, απλα οταν ερθει αλλο μωρακι, μετριαζεται ο πονος. Δε θα το ξεχασεις το αγγελουδι σου, αλλα καποια στιγμη θα δεις, θα το θυμασαι με αγαπη και λιγοτερο με πονο. Θελει χρονο. Δωσε χρονο στον εαυτο σου και θα πονας λιγοτερο. Και επειδη ξερω πως προσπαθεις για μωρακι, σου ευχομαι ολοψυχα συντομα να σου χαρισει ο Θεος το παιδακι που λαχταρας.

160Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 1:08 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωαννάκι μου δεν ξέρω πως είναι αλλά σίγουρα σιγά σιγά ο πόνος που έχεις στην καρδούλα σου θα ηρεμήσει.
Σου εύχομαι σύντομα να έρθει ένα μωράκι και να σου γεμίσει την καρδιά σου με χαρά !!

161Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 2:16 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
panta σε ευχαριστώ πολυ!Επειδη το κοντινο μου περιβαλλον ειτε στεναχωριεται πολυ οταν μιλαω γι αυτο ειτε στο αλλο ακρο αδιαφορει δεν εχω που να μιλησω!Γι' αυτο προτιμω να γραφω εδω...γιατι υπαρχουν ατομα στην ιδια φαση με μενα ή και οχι που με εχουν στηριξει οσο δεν παιρνει!Ναι προσπαθω για παιδακι κι ελπιζω να ερθει συντομα να δωσω εκει ολο το βαρος και να σκεφτομαι λιγοτερο αυτο που εφυγε!

Λεμονακι μου ξερω πως τα εννοεις αυτα που λες και πως ειναι λογια καρδιας!Ευχομαι να εχεις συντομα ενα παιδακι στην αγκαλια σου γιατι ξερω ποσο πολυ το θες!Ευχαριστω!

162Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 2:43 am

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βρε Ιωαννάκι μου, ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω, 2 φορές τα πέρασα κι εγώ. Δεν ξεχνάς, αλλά πρέπει όμως να κοιτάς μπροστά. Η σκέψη σου τώρα πρέπει να στραφεί στο μέλλον και στο μωράκι που θα έρθει και όχι στο παρελθόν. Εγώ δεν το άφησα στιγμή να με καταβάλλει, έλεγα ότι όποιο και αν είναι το πρόβλημα αργά ή γρήγορα θα γίνει αυτό που θέλω, ελάχιστες γυναίκες πλέον έχουν την ατυχία να μην μπορέσουν ποτέ να γίνουν μανούλες. Το μόνο που με άγχωνε ήταν η ανυπομονησία μου που κάθε μήνα μου δημιουργούσε εμμονή και φοβήθηκα ότι θα αργούσε να γίνει λόγω του ψυχολογικού.

Θα γίνει, να είσαι σίγουρη και όποτε έχεις ανασφάλειες και τα κάτω σου να μιλάς με τα κορίτσια στο γλυκό και παρηγορητικό μας θεματάκι που εμένα τόσο με βοήθησε και πάντα θα το θεωρώ δικό μου. Μην ξαναγράψεις εδώ μέσα, πάει, τελείωσε. Συγχώρα με, ελπίζω να μη σου φαίνεται απότομο αυτό, ξέρεις πόσο σας αγαπώ και σας νοιώθω όλες τις φιλενάδες μου Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 417472

163Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 2:51 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το ξερω Δημητρα μου πως το λες και σε ευχαριστω!Απλα οταν μιλαω στο θεμα μας ξερω πως ξυνω πληγες και στεναχωρω τα κοριτσια που τοσο αγαπω!Δε θελω να μπαινουν και να πεφτουν, με καταλαβαινεις; Παντα ημουν αισιοδοξο ατομο και τωρα περναω απο τις χειροτερες περιοδους μου και βλεπω τα παντα μαυρα...
Εσυ ομως περνας απο τις καλυτερες στιγμες σου και να ειναι παντα ετσι η ζωη σου με το αγορακι σου αγκαλια!

164Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 3:00 am

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ BΡΕ ΙΩΑΝΝΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ.ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Ν ΑΠΑΛΥΝΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ.

165Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 3:05 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωαννάκι άντε σε περιμένουμε δίπλα Wink
εμείς εκεί ήμαστε για να βοηθάει η μία την άλλη δεν θέλω να σκέφτεσαι έτσι.

166Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 3:12 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιαννα ευχαριστω πολυ για τις προσευχες σου!Μαλλον φετος τις μερες των Παθων θα τις νοιωσω πιο πολυ στο πετσι μου!Μακαρι να ηταν στο δικο μου χερι να σας χαρισω κι εγω αυτο που ποθειτε!

Λεμονακι αυτη τη στιγμη δε πολυβοηθαω στο θεμα αντιθετα ριχνω ολο το παρεακι!

167Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 3:25 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:[color=indigo]

Λεμονακι αυτη τη στιγμη δε πολυβοηθαω στο θεμα αντιθετα ριχνω ολο το παρεακι!
Ιωάννα το θέμα αυτό είναι για να λέμε αυτά που νιώθουμε και μας βαραίνουν, να βοηθάμε η μία την άλλη στα δύσκολα, να χαιρόμαστε με τα ευχάριστα και να γελάμε με τα μαιμουτζιλίκια μας.
Αν δεν τα πεις σε εμάς που θα
τα πεις ;
Ο τίτλος του θέματος τα λέει όλα, αν ήταν διαφορετικός τότε ναι να μου πεις οτι ρίχνεις το παρεάκι...
Άντε γύρνα ξανά πίσω... Very Happy


168Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 3:29 am

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λεμονάκι έγραψε:
ioanna85 έγραψε:[color=indigo]

Λεμονακι αυτη τη στιγμη δε πολυβοηθαω στο θεμα αντιθετα ριχνω ολο το παρεακι!
Ιωάννα το θέμα αυτό είναι για να λέμε αυτά που νιώθουμε και μας βαραίνουν, να βοηθάμε η μία την άλλη στα δύσκολα, να χαιρόμαστε με τα ευχάριστα και να γελάμε με τα μαιμουτζιλίκια μας.
Αν δεν τα πεις σε εμάς που θα
τα πεις ;
Ο τίτλος του θέματος τα λέει όλα, αν ήταν διαφορετικός τότε ναι να μου πεις οτι ρίχνεις το παρεάκι...
Άντε γύρνα ξανά πίσω... Very Happy



Άντε πες της τα Λεμονάκι μην την τραβήξω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] !!!!

169Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 3:31 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν κάποια δεν μπορεί να ακούει ας κλείσει τα μάτια της ή να προσπεράσει..

170Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Μαρ 26, 2012 3:34 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

171Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τρι Δεκ 25, 2012 4:13 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
1 χρονος χωρις εσενα!
ακομα σε σκεφτομαι και κλαιω για σενα αγγελουδι μου!

172Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 12:18 am

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:
Σκέφτομαι πως αν γράψω αυτά που νοιώθω και μετά τα διαβάσω δυνατά ίσως μου φανούν τόσο μικρά… τόσο μακρινά…

Μετά από πολλές προσπάθειες, άγχος και κάνα δυο αρνητικά τεστ ήρθες εσύ και μας έκανες πολύ πολύ χαρούμενους.Από τότε μπαίναμε συνέχεια στο internet για να δούμε πως μπορεί να μοιάζεις. Σήμερα είναι σαν σποράκι λέγαμε, σήμερα σαν κουκούτσι, σήμερα σαν μπιζέλι, σήμερα σαν σταφύλι… Έχει πνευμόνια, έχει νεφρά, έχει ουρίτσα, έχει καρδιά… ναι καρδιά!!!Ο μπαμπάς σου έλεγε πως η κοιλιά μου είχε αρχίσει να σκληραίνει και εγώ χαιρόμουν. Τη ζούλαγα και την κοίταγα στον καθρέπτη με καμάρι. Ήσουν πια κάτι παραπάνω από 7 εβδομάδες. Το βράδυ των Χριστουγέννων το αίμα γινόταν όλο και περισσότερο. Τα φάρμακα δεν έκαναν τίποτα άλλο. Οι πόνοι στη μέση και την κοιλιά ήταν κάτι παραπάνω από αφόρητοι. Δεν κοιμήθηκα ούτε λεπτό. Δεν έπαιρνα τον γιατρό τηλέφωνο για να μην τον ενοχλήσω επειδή ήταν βράδυ, επειδή ήταν Χριστούγεννα, επειδή ήταν εκτός πόλης και δεν μπορούσε να κάνει και πολλά από εκεί, επειδή δεν ήθελα να ακούσω…. Έως ότου ήρθε το ξημέρωμα. Στάθηκα τυχερή στην ατυχία μου και ο γιατρός είχε επιστρέψει για έναν τοκετό. Μου είπε έλα αμέσως στην κλινική και τότε συνειδητοποίησα αυτό που ήδη ήξερα. Με συνοπτικές διαδικασίες βρέθηκα στο χειρουργείο για την περιβόητη απόξεση. Μια βαθιά αναπνοή, δύο… και τα φώτα του χειρουργείου έσβησαν για μένα όπως εσύ από μέσα μου. Το επόμενο που θυμάμαι είναι τη νοσοκόμα να μου λέει να μην σηκωθώ γιατί θα ζαλιστώ.Μου είπαν πως ο γιατρός με καθάρισε αλλά εγώ γιατί ένοιωθα τόσο βρώμικη;;;
Θα μου πει κανείς τι κάνεις έτσι; Πότε πρόλαβες να το αγαπήσεις;
Μια στιγμή μου είναι αρκετή. Γιατί εσύ θες παραπάνω; Είχα μέσα μου μια ψυχούλα, μια ζωούλα, μια ελπίδα, μια καρδιά που χτυπούσε αντάμα με την δική μου…
Τι μετανιώνω; Που δεν πρόλαβα να σε αποχαιρετήσω….
Τι με πονά; Που κατέληξες στον κάδο.

Θέλω να έχεις το αντίο που σου αξίζει αγγελούδι μου γιατί έτσι θέλουμε να σε σκεφτόμαστε εμείς… σαν άγγελο. Ελπίζω να είσαι καλά και να ξέρεις πως θα μας λείψεις πολύ. Ακόμα φοράω το βραχιολάκι που μου χάρισε ο μπαμπάς για τον ερχομό σου. Δεν είμαι έτοιμη να το βγάλω. Να ξέρεις σ’ αγαπάμε μωρό μου!!!


αχ βρε ιωαννακι τι μου εκανες πρωινιατικα....με το καλο σε λιγο καιρο θα κρατας το κοριτσακι σας αγκαλια κ θα του δωσετε τοσηηηηηη αγαπη!!!!

173Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 6:23 am

lilou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μην στενά χώριεσε γλυκιά μου όλες λίγο πολύ έχουμε περάσει κάτι τέτοιο κ εγώ τώρα θα είχα το μωρακι μου αγκαλιά αυτό τον μήνα θα ερχόταν αλλά δυστυχώς .......σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από ´ την καρδιά μου!!!

174Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 7:01 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τονια μου το ξερω αλλα παντα θα με ποναει το μικρακι μου που εφυγε!Λυπαμαι που δεν μπορεσα ποτε να το κρατησω στα χερια μου, να το δω...
Δεν ηθελα να σε στεναχωρησω! Sad

lilou λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου!Το ξερω πως δεν πρεπει πια να στεναχωριεμαι αλλα...

175Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 7 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 7:13 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα έμβρυα γίνονται βιώσιμα την 23-24η εβδομάδα.Αν γεννηθούν τότε έχουν 20% πιθανότητες επιβίωσης.
Αν "φύγουν" πριν τότε σίγουρα υπάρχει μια απώλεια αλλά η ζωή συνεχίζεται γιατί στην ιατρική η ζωή είναι ταυτισμένη με την γέννηση και άμεσα σχετική με τον θάνατο.
Επομένως η απώλεια έχει να κάνει περισσότερο με την συναισθηματική φόρτιση των μαμάδων και των μπαμπάδων.
Σε μια εγκυμοσύνη τίποτα δεν είναι δεδομένο και αυτονόητο.Είναι ένα δύσκολο ταξίδι για όλους μας όπως και για εμένα και τον άντρα μου (φυσικά και για τα έμβρυα) που πλέον έχουμε τρία παιδιά(γέννησα23/11 τα διδυμάκια της φωτογραφίας).
Είναι άλλο πράγμα να χαθεί στη πορεία το έμβρυο και πιστέψτε με άλλο πράγμα να χαθεί όταν ήδη είναι εν ζωή ένα παιδί ή ένα μωρό.
Επομένως θα συμφωνήσω ότι οι κλάψες και η στεναχώρια είναι ένα φυσικό φαινόμενο αλλά κάθε ζευγάρι και ειδικά κάθε γυναίκα πρέπει να έχει πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού της ότι όλα μπορούν να συμβούν σε μια εγκυμοσύνη.
Οι ατυχίες είναι για τη ζωή και το αντίδοτο δεν είναι να κάθεστε να κλαίτε επειδή έγινε μια παλίνδρομη ή χάσατε ένα έμβρυο αλλά με θάρρος και δύναμη να συνεχίσετε για την επόμενη εγκυμοσύνη σας με την ελπίδα ότι θα ευδοκιμήσει η όλη σας νέα προσπάθεια.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις