Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 8]

176Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 7:17 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωαννα να σου ζησουν τα μωρακια σου!Σε ευχαριστω για τα λογια συμπαραστασης!

177Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 7:34 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν κάνει τίποτα καλή μου !
Μην ευχαριστείς.
Είναι απλά θέμα και ωρίμανσης (όχι μόνο ωριμότητας) κάποιων καταστάσεων που όλες μας λίγο πολύ έχουμε βιώσει είτε ως παθόντες είτε από κοντινά μας πρόσωπα.Εγώ είμαι παθούσα σε μια παλίνδρομη όταν χάσαμε το έμβρυο το 2007 αν θυμάμαι καλά (μάλλον τα έμβρυα)γιατί ήταν δίδυμα όπως έδειξαν οι εξετάσεις.
Ήταν η 5η εβδομάδα κύησης τότε αλλά πίστεψε με εγώ και ο άντρας μου το ξεπεράσαμε τόσο γρήγορα όσο δεν πιστεύαμε και εμείς οι ίδιοι.
Είναι εξαιρετικά σημαντικός ο ρόλος του συζύγου θέλω να ξέρεις.
Έτσι το 2008 έμεινα έγκυος και το 2009 γέννησα τον μεγάλο μας.
Μετά ήρθε η εγκυμοσύνη των διδύμων και η ευχάριστη στιγμή ήρθε στις 23 Νοεμβρίου 2012 (ένα μήνα πριν δηλαδή).
Το "ΚΛΕΙΔΙ" είναι να μην τα παρατήσετε αλλά αντιθέτως να προσπαθήσετε ακόμα περισσότερο και με διπλάσια ενέργεια ψυχής και ύλης για το επιθυμητό αποτέλεσμα.
Θα κλάψει κανείς μια,δύο,τρεις,τέσσερις,δεκατέσσερις,εκατόν τέσσερις φορές αλλά τελικά δεν κερδίζει τίποτα.
Θα κερδίσει μόνο με την συνεχή προσπάθεια η οποία κάθε φορά λειτουργεί ως αντίμετρο σε κάθε προηγούμενη αποτυχία.

178Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 7:43 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιαννα ξερω την ιστορια σου. Ειμαι ηδη εγκυος αλλα το μωρακι εκεινο κρατα μεσα μου μια θεση που ειναι σημαντικη!Με τον καιρο θα το ξεπερασω αλλα δε θα το ξεχασω!

179Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 8:18 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αν το ξεχνούσες δεν θα ήσουν άνθρωπος !
Εγώ δεν μίλησα και δεν είπα ποτέ ότι κανείς μπορεί να ξεχάσει το παρελθόν του και ότι έχει περάσει.Απλά θα το θυμάσαι σαν ανάμνηση αλλά θα πάρει πολλές θέσεις πιο χαμηλά στην πυραμίδα της ζωής σου γιατί θα έχεις τόσα άλλα να κάνεις και να ασχοληθείς που και πάλι πίστεψε με δεν θα έχεις ούτε χρόνο για να το σκέφτεσαι !!!
Είναι όπως όταν για παράδειγμα τράκαρες ή έπεσες κάπου και μάτωσε το πόδι σου.Ένας νορμάλ άνθρωπος έτσι πρέπει να σκέφτεται,Η ζωή συνεχίζεται με άγριους ρυθμούς ,τους δικούς της ρυθμούς.Πρέπει να το θυμάσαι αλλά όχι να σε οδηγεί αυτή η σκέψη στη ζωή σου.
Τι και αν δεν το κράτησες στα χέρια σου ;
Νεκρό θα ήταν ,άψυχο.Να σε ενδιαφέρουν τα ζώντα και τα έμψυχα.Ο θεός το πήρε,δεν τα κατάφερε,πίστευε αυτό που πιστεύεις ότι έγινε αλλά ......ΠΡΟΧΩΡΟΥΜΕ ! Δεν έχω χρόνο για να διαβάσω με λεπτομέρεια αν έχεις άλλο παιδάκι αλλά αν δεν έχεις θα δεις τι εννοώ όταν αποκτήσεις πράγμα που στο εύχομαι ολόψυχα.

180Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 8:22 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Περιμενω το πρωτο το μαρτη!

181Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Τετ Δεκ 26, 2012 9:54 am

ioanna_41

ioanna_41
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτό είναι νέο !
Με το καλό να πάνε όλα (θα πάνε) !

182Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Σαβ Ιουν 08, 2013 12:13 pm

χαραμου


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
να μην το βγαλεις ποτε το βραχιολακι αυτο θα ναι το γουρι σου για την επομενη φορα και οσο κοινοτυπο και αν ακουστει μην στεναχωριεσαι.ηταν να γινει και εγινε και να ξερεις οταν με το καλο θα ερθει ενα μπεμπακι θα χει για παντα τον δικο του φυλακα αγγελο!

183Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Σαβ Ιουν 08, 2013 12:21 pm

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioanna85 έγραψε:
Σκέφτομαι πως αν γράψω αυτά που νοιώθω και μετά τα διαβάσω δυνατά ίσως μου φανούν τόσο μικρά… τόσο μακρινά…

Μετά από πολλές προσπάθειες, άγχος και κάνα δυο αρνητικά τεστ ήρθες εσύ και μας έκανες πολύ πολύ χαρούμενους.Από τότε μπαίναμε συνέχεια στο internet για να δούμε πως μπορεί να μοιάζεις. Σήμερα είναι σαν σποράκι λέγαμε, σήμερα σαν κουκούτσι, σήμερα σαν μπιζέλι, σήμερα σαν σταφύλι… Έχει πνευμόνια, έχει νεφρά, έχει ουρίτσα, έχει καρδιά… ναι καρδιά!!!Ο μπαμπάς σου έλεγε πως η κοιλιά μου είχε αρχίσει να σκληραίνει και εγώ χαιρόμουν. Τη ζούλαγα και την κοίταγα στον καθρέπτη με καμάρι. Ήσουν πια κάτι παραπάνω από 7 εβδομάδες. Το βράδυ των Χριστουγέννων το αίμα γινόταν όλο και περισσότερο. Τα φάρμακα δεν έκαναν τίποτα άλλο. Οι πόνοι στη μέση και την κοιλιά ήταν κάτι παραπάνω από αφόρητοι. Δεν κοιμήθηκα ούτε λεπτό. Δεν έπαιρνα τον γιατρό τηλέφωνο για να μην τον ενοχλήσω επειδή ήταν βράδυ, επειδή ήταν Χριστούγεννα, επειδή ήταν εκτός πόλης και δεν μπορούσε να κάνει και πολλά από εκεί, επειδή δεν ήθελα να ακούσω…. Έως ότου ήρθε το ξημέρωμα. Στάθηκα τυχερή στην ατυχία μου και ο γιατρός είχε επιστρέψει για έναν τοκετό. Μου είπε έλα αμέσως στην κλινική και τότε συνειδητοποίησα αυτό που ήδη ήξερα. Με συνοπτικές διαδικασίες βρέθηκα στο χειρουργείο για την περιβόητη απόξεση. Μια βαθιά αναπνοή, δύο… και τα φώτα του χειρουργείου έσβησαν για μένα όπως εσύ από μέσα μου. Το επόμενο που θυμάμαι είναι τη νοσοκόμα να μου λέει να μην σηκωθώ γιατί θα ζαλιστώ.Μου είπαν πως ο γιατρός με καθάρισε αλλά εγώ γιατί ένοιωθα τόσο βρώμικη;;;
Θα μου πει κανείς τι κάνεις έτσι; Πότε πρόλαβες να το αγαπήσεις;
Μια στιγμή μου είναι αρκετή. Γιατί εσύ θες παραπάνω; Είχα μέσα μου μια ψυχούλα, μια ζωούλα, μια ελπίδα, μια καρδιά που χτυπούσε αντάμα με την δική μου…
Τι μετανιώνω; Που δεν πρόλαβα να σε αποχαιρετήσω….
Τι με πονά; Που κατέληξες στον κάδο.

Θέλω να έχεις το αντίο που σου αξίζει αγγελούδι μου γιατί έτσι θέλουμε να σε σκεφτόμαστε εμείς… σαν άγγελο. Ελπίζω να είσαι καλά και να ξέρεις πως θα μας λείψεις πολύ. Ακόμα φοράω το βραχιολάκι που μου χάρισε ο μπαμπάς για τον ερχομό σου. Δεν είμαι έτοιμη να το βγάλω. Να ξέρεις σ’ αγαπάμε μωρό μου!!!

ποσο δυσκολο και παραλληλα παρηγορητικο ειναι να βλεπεις οτι καποιος εχει περασει το ιδιο με σενα.. ακριβως οτι γραφεισ γλυκια μου στριφογιριζαν στο μυαλο μου για μηνες.. γιατι.. γιατι .. γιατι.. μολις εκανα και γω την αποξεση αισθανομουν οτι ηταν οτι πιο χειροτερο εχω κανει στη ζωη μου.. τυψεις, φοβος και θυμος καθε μερα και συνεχεια.. τοσο αδικο... ευχομαι να εχει απαληνει ο πονος σου και ενα νεο μωρακι να επουλωσει το τραυμα σας και το κενο σας!!

184Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Σαβ Ιουν 08, 2013 9:42 pm

giollanda


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αυτες οι στιγμες ειναι πολυ δυσκολες και στιγματιζουν μια γυναικα...πριν αποκτησω τα παιδια μου ειχα 2 αποβολες στις 13 και 19 εβδ....παντα στριφογυρνανε στο μυαλο μου ποιες θα ηταν οι ηλικιες αυτων των παιδιων τωρα και ισως ποσο διαφορετικη θα ηταν η ζωη μου...ο χρονος ειναι αληθεια πως αποτελει γιατρεια αλλα για καποια πραγματα χρειαζεται παρα πολυς χρονος...

185Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 8 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Δευ Ιουν 10, 2013 1:17 am

katiag26

katiag26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna85 έγραψε:Γιαννα ξερω την ιστορια σου. Ειμαι ηδη εγκυος αλλα το μωρακι εκεινο κρατα μεσα μου μια θεση που ειναι σημαντικη!Με τον καιρο θα το ξεπερασω αλλα δε θα το ξεχασω!

Φαντάζομαι πόσο δύσκολο είναι αυτό που πέρασες. Κάνε κουράγιο. Τώρα όμως έχεις μία ψυχούλα και για χάρη της θα βρείς τη δύναμη να είσαι καλά και ήρεμη. Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να έχεις μία τελειόμην εγκυμοσύνη και το βλάστάρι σου αγκαλιά.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις