Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
17 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 17 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

76Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Πεμ Δεκ 29, 2011 2:45 pm

ΣΤΕΓΙΑ


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
Θα εχει το αντιο που του αξιζει το παιδακι σου... Με αρχη το δικο σου μηνυμα το αποχαιρετουμε και εμεις με τη σειρα μας. Τωρα ειναι αγγελουδι στον ουρανο και οταν ελαφρυνει λιγο ο πονος σου ζητησε του να σου στειλει το αδερφακι του.
Η μερα αυτη σημαδευτηκε και θα το θυμασαι καθε Χριστουγεννα το παιδακι σου. Ισως γι αυτο να θελησε να φυγει μια τοσο ξεχωριστη μερα. Ομως πιστευω πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο και δεν σου αξιζει να υποφερεις. Κι αν τωρα θρηνεις για τον χαμο του και εμεις που σε διαβαζουμε νιωθουμε λιγο τον πονο σου, να ξερεις πως ειμαι σιγουρη πως κατι υπεροχο θα σου συμβει συντομα και ισως τα Χριστουγεννα να γινουν παλι γιορτη για εσενα. Δωσε χρονο στον εαυτο σου να θρηνισει για να ξαλαφρωσεις. Και φυσικα το αγαπησες κι ας μην το γνωρισες γιατι ηταν κομματι σου. Εισαι η μαμα του.
Σε φιλω γλυκα και αποχαιρετω μαζι σου το μικρο αγγελουδι σου... Ευχομαι συντομα να γλυκανει ο πονος σου κοριτσακι μου.
Κουραγιο...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...

77Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Πεμ Δεκ 29, 2011 2:49 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΣΤΕΓΙΑ ευχαριστώ.....
να σου ζήσει το μωράκι και με το καλό το άλλο!!!

78Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 5:15 am

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σήμερα πήγα στον γιατρό, μου είπε όλα καλά πάνε και πως σε δύο μήνες μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες. Δεν μπορώ να πω πως δε χάρηκα, ήταν νωρίτερα από ότι περίμενα. Μακάρι να πάνε όλα καλά και για μένα και για τις κοπέλες που προσπαθούν εδώ μέσα! Στεναχωρήθηκα που είδα κοιλίτσες γύρω μου...Αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε καμιά μονοήμερη εκδρομή την Πρωτοχρονιά εδώ γύρω και να γιορτάσουμε μόνοι μας τη γιορτή του. Να αλλάξουμε παραστάσεις...

79Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 6:34 am

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κουράγιο κοπέλα μου!
Ξέρω ότι είναι δύσκολο γιατί πέρασα και εγώ τα ίδια...!! Μόνο που δεν είχα ούτε αίμα ούτε πόνο ούτε τίποτα! Πήγα μια καλή μέρα στην γιατρό και μου είπε πως η καρδούλα του έπαψε να χτυπάει! Αύγουστο είχε γίνει αυτό και τον Γενάρη ξαναέμεινα έγκυος! Όλα καλά θα πάνε και για σένα! Θα το δεις! Πολύ γρήγορα θα έρθει και το επόμενο μπεμπάκι σας αλλά πάντα μέσα στην σκέψη και στην καρδούλα σας θα είναι και αυτή η ψυχούλα!

80Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 6:38 am

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioanna85 έγραψε:Σήμερα πήγα στον γιατρό, μου είπε όλα καλά πάνε και πως σε δύο μήνες μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες. Δεν μπορώ να πω πως δε χάρηκα, ήταν νωρίτερα από ότι περίμενα. Μακάρι να πάνε όλα καλά και για μένα και για τις κοπέλες που προσπαθούν εδώ μέσα! Στεναχωρήθηκα που είδα κοιλίτσες γύρω μου...Αποφασίσαμε με τον άντρα μου να κάνουμε καμιά μονοήμερη εκδρομή την Πρωτοχρονιά εδώ γύρω και να γιορτάσουμε μόνοι μας τη γιορτή του. Να αλλάξουμε παραστάσεις...

Και εμείς τότε έτσι το είχαμε αντιμετωπίσει! Πήγαμε ένα ταξιδάκι να αλλάξουμε παραστάσεις και μας βοήθησε αρκετά μπορώ να πω! Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου λοιπόν και καλά να περάσετε! Να ξέρεις ότι μετά την απόξεση μένεις εύκολα έγκυος οπότε από το 2012 θα είσαι ξανά με φουσκωτή κοιλίτσα! Φιλιά πολλά και θα προσεύχομαι για εσένα...!!! Να σου φέρει ο Θεός γρήγορα ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου που με το καλό θα κρατήσεις γερό στην αγκαλιά σου!

81Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 8:30 am

efinails

efinails
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Αν και δεν σε ξερω ενιωσα το αντιθετο οταν διαβασα το γραμμα σου και το λεω γραμμα γιατι στην πραγματικοτητα δεν θες να το πεις σε εμας αλλα στο μικρο αγγελακι σου. Πιστεψεμε μπορω να σε καταλαβω,πριν 2 χρονια γεννησα παραμονη της Παναγιας τον μπεμπακο μου 26 εβδομαδων!!! Το αποτελεσμα? πεθανε μετα απο 5 μηνες,ηταν ολοκληρο μωρο. Ενιωσα και εγω τυψεις οτι δεν εκανα οτι επρεπε.... αλλα καταλαβα στην πορεια οτι δεν ηταν ετσι.Θελω να σου πω οτι ολα θα πανε καλα και οτι χρειαζεσαι χρονο,αυτο εκανα και εγω τωρα περιμενω το νεο μελος της οικογενεια το οποιο ερχεται στις 3 ιανουαριου 2012!!! Κουραγιο και να θυμασαι οτι ολα γινονται για καποιο λογο

82Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 8:48 am

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
efinails έγραψε:Αν και δεν σε ξερω ενιωσα το αντιθετο οταν διαβασα το γραμμα σου και το λεω γραμμα γιατι στην πραγματικοτητα δεν θες να το πεις σε εμας αλλα στο μικρο αγγελακι σου. Πιστεψεμε μπορω να σε καταλαβω,πριν 2 χρονια γεννησα παραμονη της Παναγιας τον μπεμπακο μου 26 εβδομαδων!!! Το αποτελεσμα? πεθανε μετα απο 5 μηνες,ηταν ολοκληρο μωρο. Ενιωσα και εγω τυψεις οτι δεν εκανα οτι επρεπε.... αλλα καταλαβα στην πορεια οτι δεν ηταν ετσι.Θελω να σου πω οτι ολα θα πανε καλα και οτι χρειαζεσαι χρονο,αυτο εκανα και εγω τωρα περιμενω το νεο μελος της οικογενεια το οποιο ερχεται στις 3 ιανουαριου 2012!!! Κουραγιο και να θυμασαι οτι ολα γινονται για καποιο λογο

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου κοπέλα μου!!!!!!!!!!!!!!

83Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 11:40 am

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οσο μικρό κι αν ήταν δεν παύει να είναι το μωράκι σου...έχεις έναν άγγελο εκεί ψηλά που σύντομα θα σου στείλει το αδερφάκι του!!! Καλή δύναμη εύχομαι...

84Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 12:23 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoinaki λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου αλλά από ότι βλέπω έχεις ένα πολύ χαριτωμένο αγιοβασιλάκη, να το χαίρεσαι!! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και σε σένα εύχομαι να φέρει ο νέος χρόνος ότι ποθείς περισσότερο. Ίσως μια αλλαγή από την καθημερινότητα μας φέρει ηρεμία!!!

efinails η δική σου εμπειρία είναι χειρότερη γιατί εσύ το είδες, το κράτησες στα χέρια σου!!!Τι να πω; Λυπάμαι;Λίγο μου φαίνεται...Με το καλό το μωράκι σου και όπως λέω κι εγώ θα είναι πολύ τυχερό γιατί θα έχει ένα αγγελάκι πάνω από την κούνια του να το προσέχει!!!Καλή χρονιά και με το καλό!!!

markellajohny με το καλό να γεννηθεί το τρίτο μέλος της οικογένειας σας. Ευχαριστώ για την συμπαράσταση σου.Καλή χρονιά να έχεις!!!

85Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 1:16 pm

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Διαβασα τα λογια σου Ιωαννα,
ενα φιλακι να σε κανω και μια αγκαλιτσα σφιχτη σφιχτη.δεν μου βγενει λεξη συμπαραστασης σε τετοιες περιπτωσεις γτ ποναει ΠΟΛΥ .

86Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 1:28 pm

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
θα σου πω μια ιστορια...της μητερας μου...εχασε 8 παιδια μεχρι να καταφερει να κανει εμενα και τον αδερφο μου! η πρωτη της εγκυμοσυνη διδυμη και της τα πηρε ο γιατρος ζωντανα 5,5 μηνων απο λαθος...εννοειται πως δεν επιβιωσαν. καθησε 9 μηνες στο κρεβατι για να καταφερει να κρατησει εμενα και αλλους 9 στον αδερφο μου. εκει την επλεναν, στην παπια εκανε την αναγκη της. το ειχε βαλει στοχο ομως να κανει δυο παιδια. τα καταφερε...και 24 χρονια μετα σκοτωνεται ο αδερφος μου σε τροχαιο...πριν απο 2,5 χρονια...δεν ξερω γιατι σου το λεω, σιγουρα δεν μαλακωνει τον πονο σου αλλα υπαρχουν και χειροτερα, κι ας βλεπουμε παντα τα δικα μας σαν τα χειροτερα...δυναμη χρειαζεται, παρε τον χρονο σου, θρηνησε το αγγελουδι σου και μετα να πεισμωσεις και να δεις το ποσο συντομα θα ερθει το πολυποθητο μωρακι σου!!!

87Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Παρ Δεκ 30, 2011 1:59 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Veraki σ' ευχαριστώ πολύ.Ξέρεις καμία φορά η σιωπή λέει περισσότερα απ' ότι οι λέξεις.

markellajohny ο καθένας βλέπει τα δικά του προβλήματα βουνό και μόνο όταν τα συγκρίνει με κάποιου άλλου καταλαβαίνει το πραγματικό μέγεθος του δικού του προβλήματος. Πρώτα απ'όλα θέλω να σου πω πόσο θαυμάζω τη μαμά σου. Μπράβο της!!!Λυπάμαι πολύ για τον αδερφό σου. Πως να σου σταθώ εγώ; Ξέρεις γιατι μου τα λες όλα αυτά; Γιατί πονάς καλή μου...Αν πάντως θέλεις κάποιον να μιλήσεις να ξέρεις πως είμαι εδώ....

88Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 12:09 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πείτε μου σας παρακαλώ ποτε θα περάσει αυτός ο πόνος; Έστω ποτε θα νοιώσω λίγο καλύτερα;
Τα βράδια δεν μπορω να κοιμηθώ γιατι με πνίγει ενας κομπος, τα πρωϊνά δε θελω να σηκωθώ από το κρεβάτι γιατί δεν βρίσκω νοήμα, βγαίνω στο δρόμο και δεν βλέπω γύρω μου ανθρώπους, δε βλέπω πρόσωπα. Βλέπω μωρα και κλαίω, βλέπω διαφημίσεις με πάνες και κλαίω, ότι και να δω κλαίω. Κοροιδευω τον αντρα μου οτι ειμαι καλά- ή εστω ετσι πιστευω! Προσπαθώ να γεμίζω το χρόνο μου με κάτι αλλα το γεονός ότι δεν εργάζομαι δεν λειτουργεί στα υπερ. Ειναι στη στιγμές που δε με αναγνωρίζω. Προσπαθώ να γελάσω να περάσω καλα αλλά τιποτα δε με γεμίζει....

89Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 12:35 pm

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ιωαννακι μου τι να σου πω τωρα που ημουν και εγω στην θεση σου....????
Εμενα μου απαλυνει τον πονο το Βιολεττακι μου...
Δεν στο λεω για να σε πικρανω ουτε για να σε κανω να κλαψεις....
Καθε μανουλα που εχασε το αγγελουδι της νιωθει οπως εσυ, ειναι φυσιολογικο.
Ομως η καθε μια θελει τον χρονο της για να προχωρησει.
Απλα επειδη ηταν και η πρωτη φορα που εμεινες εγκυος το κανει ακομα πιο δυσκολο απο οτι ηδη ειναι... Συντομα θα γινει καλα η καρδουλα σου και δεν θα ποναει αλλο πια, απλα θα δωσει το μερος της που ανηκει στο αγγελουδι σου και θα προχωρησει...

90Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 12:43 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελευθερία μου είσαι τόσο τυχερή που έχεις το λουλουδάκι σου!!! Μπορεί ένα παιδάκι να γεμίσει το κενο, να μου απορροφήσει τη σκέψη και να είναι καλύτερα...Αλλά μέχρι τότε θα κυκλοφορώ σα ζομπι; Ετσι νοιώθω. Ημουν γενικότερα πολύ αισιόδοξο άτομο αλλά τώρα δε μπορώ να δώσω κουράγιο ούτε στον ίδιο μου τον εαυτό....

91Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 12:46 pm

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna85 έγραψε:Πείτε μου σας παρακαλώ ποτε θα περάσει αυτός ο πόνος; Έστω ποτε θα νοιώσω λίγο καλύτερα;
Τα βράδια δεν μπορω να κοιμηθώ γιατι με πνίγει ενας κομπος, τα πρωϊνά δε θελω να σηκωθώ από το κρεβάτι γιατί δεν βρίσκω νοήμα, βγαίνω στο δρόμο και δεν βλέπω γύρω μου ανθρώπους, δε βλέπω πρόσωπα. Βλέπω μωρα και κλαίω, βλέπω διαφημίσεις με πάνες και κλαίω, ότι και να δω κλαίω. Κοροιδευω τον αντρα μου οτι ειμαι καλά- ή εστω ετσι πιστευω! Προσπαθώ να γεμίζω το χρόνο μου με κάτι αλλα το γεονός ότι δεν εργάζομαι δεν λειτουργεί στα υπερ. Ειναι στη στιγμές που δε με αναγνωρίζω. Προσπαθώ να γελάσω να περάσω καλα αλλά τιποτα δε με γεμίζει....


Εγω ακομη κλαιω για το πρωτο μου μωρακι που εχασα γλυκια μου.Κοιταω τα παιδακια μου και σκεφτομαι πως θα ηταν εκεινη...αν ζουσε.
Νομιζω οτι πραγματικα ο πονος δεν φευγει ποτε. Απλα συνεχιζουμε καθε μερα τη ζωη μας λιγο καλυτερα απ την προηγουμενη μερα.
Μη το βαζεις κατω ομως , να σκεφτεσαι οτι το αγγελακι σου σε κοιταει απο ψηλα και θα σε βοηθησει να φερεις στον κοσμο το αδελφακι του.
Να εισαι σιγουρη.

92Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 12:47 pm

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ισως δεν ξερω τι να σου πω για να σου γλυκανω τον πονο και να λεω βλακειες αλλα σου στελνω πολλες αγκαλιες και φιλια απο την μικρη μου και το βραδυ που θα την βαλω για υπνο θα της πω να κανει μια ευχη να ερθει ενα σπορακι να φυτρωσει γρηγορα στην κοιλιτσα σου, να μεγαλωσει μεσα σου και να ανθισει στην ζεστη αγκαλια σου.....

93Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 12:52 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κάθυ μακάρι να έρθει άλλο συντομα αλλά σκεφτομαι κι αν η επόμενη εγκυμοσύνη είναι έτσι; κι αν γεμίσω τον ουρανό αγγελάκια και όχι την αγκαλιά μου παιδάκια; Χαίρομαι πολύ που βλέπω τα ζουζουνάκια σου στη φωτογραφία και εύχομαι να αξιωθώ κι εγω κάποτε να εχω μια ευτυχισμένη οικογένεια.

94Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 1:00 pm

ioannageo

ioannageo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioanna85 έγραψε:
Σκέφτομαι πως αν γράψω αυτά που νοιώθω και μετά τα διαβάσω δυνατά ίσως μου φανούν τόσο μικρά… τόσο μακρινά…

Μετά από πολλές προσπάθειες, άγχος και κάνα δυο αρνητικά τεστ ήρθες εσύ και μας έκανες πολύ πολύ χαρούμενους.Από τότε μπαίναμε συνέχεια στο internet για να δούμε πως μπορεί να μοιάζεις. Σήμερα είναι σαν σποράκι λέγαμε, σήμερα σαν κουκούτσι, σήμερα σαν μπιζέλι, σήμερα σαν σταφύλι… Έχει πνευμόνια, έχει νεφρά, έχει ουρίτσα, έχει καρδιά… ναι καρδιά!!!Ο μπαμπάς σου έλεγε πως η κοιλιά μου είχε αρχίσει να σκληραίνει και εγώ χαιρόμουν. Τη ζούλαγα και την κοίταγα στον καθρέπτη με καμάρι. Ήσουν πια κάτι παραπάνω από 7 εβδομάδες. Το βράδυ των Χριστουγέννων το αίμα γινόταν όλο και περισσότερο. Τα φάρμακα δεν έκαναν τίποτα άλλο. Οι πόνοι στη μέση και την κοιλιά ήταν κάτι παραπάνω από αφόρητοι. Δεν κοιμήθηκα ούτε λεπτό. Δεν έπαιρνα τον γιατρό τηλέφωνο για να μην τον ενοχλήσω επειδή ήταν βράδυ, επειδή ήταν Χριστούγεννα, επειδή ήταν εκτός πόλης και δεν μπορούσε να κάνει και πολλά από εκεί, επειδή δεν ήθελα να ακούσω…. Έως ότου ήρθε το ξημέρωμα. Στάθηκα τυχερή στην ατυχία μου και ο γιατρός είχε επιστρέψει για έναν τοκετό. Μου είπε έλα αμέσως στην κλινική και τότε συνειδητοποίησα αυτό που ήδη ήξερα. Με συνοπτικές διαδικασίες βρέθηκα στο χειρουργείο για την περιβόητη απόξεση. Μια βαθιά αναπνοή, δύο… και τα φώτα του χειρουργείου έσβησαν για μένα όπως εσύ από μέσα μου. Το επόμενο που θυμάμαι είναι τη νοσοκόμα να μου λέει να μην σηκωθώ γιατί θα ζαλιστώ.Μου είπαν πως ο γιατρός με καθάρισε αλλά εγώ γιατί ένοιωθα τόσο βρώμικη;;;
Θα μου πει κανείς τι κάνεις έτσι; Πότε πρόλαβες να το αγαπήσεις;
Μια στιγμή μου είναι αρκετή. Γιατί εσύ θες παραπάνω; Είχα μέσα μου μια ψυχούλα, μια ζωούλα, μια ελπίδα, μια καρδιά που χτυπούσε αντάμα με την δική μου…
Τι μετανιώνω; Που δεν πρόλαβα να σε αποχαιρετήσω….
Τι με πονά; Που κατέληξες στον κάδο.

Θέλω να έχεις το αντίο που σου αξίζει αγγελούδι μου γιατί έτσι θέλουμε να σε σκεφτόμαστε εμείς… σαν άγγελο. Ελπίζω να είσαι καλά και να ξέρεις πως θα μας λείψεις πολύ. Ακόμα φοράω το βραχιολάκι που μου χάρισε ο μπαμπάς για τον ερχομό σου. Δεν είμαι έτοιμη να το βγάλω. Να ξέρεις σ’ αγαπάμε μωρό μου!!!


Σου εύχομαι του χρόνου τέτοιο καιρό να κρατάς το μωρό σου αγκαλιά!!!!
Θα έρθουν και καλές μέρες για σένα. Έχω περάσει και εγώ, το ξέρω.

http://www.beboulino.gr

95Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 1:02 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ!!!!ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!! Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 334590 ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΠΙΣΤΗ

96Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 1:13 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ιωάννα ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο. Μακαρι γινουν καλυτερα τα πραγματα γιατι ειμαι ακομα πολύ χαλια!

Μαρινάκι με το καλο να ερθει το μωρακι σου! Οπως ειπα και παραπανω τα χαλια μου εχω αλλα εσενα να μη σε στεναχωρεί τιποτα τώρα....

97Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 1:17 pm

ksapphire

ksapphire
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ioanna85 έγραψε:Κάθυ μακάρι να έρθει άλλο συντομα αλλά σκεφτομαι κι αν η επόμενη εγκυμοσύνη είναι έτσι; κι αν γεμίσω τον ουρανό αγγελάκια και όχι την αγκαλιά μου παιδάκια; Χαίρομαι πολύ που βλέπω τα ζουζουνάκια σου στη φωτογραφία και εύχομαι να αξιωθώ κι εγω κάποτε να εχω μια ευτυχισμένη οικογένεια.

Ετσι νομιζα και γω , οταν την εχασα. Οτι δεν θα μπορεσω να κανω παιδακι.Και οι εγκυμοσυνες μου μετα , ειδικα η πρωτη μετα την απωλεια ( εμεινα εγκυος 2 μηνες μετα περιπου) ηταν μες στο αγχος. Καθε 3 μερες πηγαινα στον γιατρο.Και οταν γεννησα τον γιο μου , δεν δεθηκα μαζι του απο την αρχη , γιατι ελεγα στον εαυτο μου , οτι θα φυγει και εκεινο, να μην δεθω.Αστα περασα πολλα αλλα ναμαι τωρα με 2 θηρια.
Να εχεις πιστη και προσπαθησε ( το ξερω ποσο δυσκολο ειναι) να σκεφτεσαι οτι θα κρατας ενα μωρο στην αγκαλια σου και συντομα.

98Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 1:18 pm

ioannageo

ioannageo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Όχι κοπέλα μου, προχώρα μπροστά. Να είσαι δυνατή και να ξέρεις ότι η φύση και ο Θεός προβλέπουν.

http://www.beboulino.gr

99Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 1:26 pm

ioanna85


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μακάρι να πάνε όλα καλά αλλά αυτή τη στιγμή νοιώθω ακόμα περίεργα. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι προσπαθώ αλλά είναι σαν να μην πέρασε ακόμα η αναισθησία, σαν να είμαι σε λήθαργο και δεν μπορώ να συνέλθω. Ακόμα και να πάρω κανένα αγχωλιτικό έχω σκεφτεί μήπως με βοηθήσει να κοιμάμαι έστω τα βράδια. Εννοείται ούτε λόγος γι'αυτά στον άντρα μου...

100Aντίο αγγελούδι μου.... - Σελίδα 4 Empty Απ: Aντίο αγγελούδι μου.... Κυρ Ιαν 15, 2012 1:31 pm

ioannageo

ioannageo
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Άμα έχεις Lexotanil,πάρε 1/2 tab. Θα σε βοηθήσει. Θα κοιμηθείς και θα ξεχαστείς έστω για λίγο. Πάρε κάτι.

http://www.beboulino.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 8]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις