Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

stay-at-home mom

stay-at-home mom - Σελίδα 2 Vote_lcap51%stay-at-home mom - Σελίδα 2 Vote_rcap 51% [ 26 ]
stay-at-home mom - Σελίδα 2 Vote_lcap49%stay-at-home mom - Σελίδα 2 Vote_rcap 49% [ 25 ]
Σύνολο Ψήφων : 51


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

26Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 10:55 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
valerakievelinaki έγραψε:μην θυμωνεται κουβεντα κανουμε και λεμε τη αποψη μας !!! δεν καταδικαζουμε τις εργζομενες μητερες αλωστε κανεις δεν δουλευει απο χομπι

Συγγνώμη αλλά έτσι φάνηκε.

27Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 10:57 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
gia mena einai poluteleia na kathisw spiti.otan den exeis to lili omws tote to mwro sou den tha xei na faei kapoia stigmi tha sou paroun to spiti giati den tha xeis na plirwseis ti dosi tou daneiou klp klp....
den itan epilogi mou na gurisw sti douleia alla EPREPE!!!!!!!!
gyrnas meta sto spiti me ena kefali kazani me ena spiti mpaxalo me ena paidi pou prepei na asxolitheis me ena sidero kathe mera,plintirio,fai me me me me.......
an eixa tin anesi tha kathomoun spiti na ta kanw k me tin usuxia mou k na pernaw kala me to paidaki mou, na pame tis boltes .........

28Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 10:59 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:gia mena einai poluteleia na kathisw spiti.otan den exeis to lili omws tote to mwro sou den tha xei na faei kapoia stigmi tha sou paroun to spiti giati den tha xeis na plirwseis ti dosi tou daneiou klp klp....
den itan epilogi mou na gurisw sti douleia alla EPREPE!!!!!!!!
gyrnas meta sto spiti me ena kefali kazani me ena spiti mpaxalo me ena paidi pou prepei na asxolitheis me ena sidero kathe mera,plintirio,fai me me me me.......
an eixa tin anesi tha kathomoun spiti na ta kanw k me tin usuxia mou k na pernaw kala me to paidaki mou, na pame tis boltes .........
Πέστα χρυσόστομη

29Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:01 pm

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
franita έγραψε:Το να εργαζεσαι δε σημαινει οτι παραμελεις το παιδι σου. Περνας ποιοτικο χρονο μαζι του...

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΡΑΝΙΤΑ. ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ.
ΑΡΧΙΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΚΦΡΑΣΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ , ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΠΡΩΙ - ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ, ΑΛΛΑ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΟΧΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΕΓΡΑΨΕ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΥΠΕΡΟΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ.
ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ 75 ΧΡΟΝΩΝ. ΠΑΡΟΛ ΑΥΤΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ (ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ) ΜΕΧΡΙ 21 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΛΟΣ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΕ ΔΑΝΕΙΑ. ΔΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ. ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΤΑΝΤΑΔΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΙΣ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΧΑΡΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΕΥΠΟΡΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΝ.ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΑΝΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΙΑΝΟΕΙΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΙΝΡΑ ΚΑΙ ΝΤΑΝΤΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΞΙΑ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ??? ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΝΑΓΚΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΧΟΜΠΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ.
ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΛΑΤΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ.ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΧΕΣΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΤΟΝ ΠΕΡΝΑΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ.
ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ.

30Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:02 pm

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kai fisika den parameleis ta paidia sou otan prepei na doulepseis kai den exeis tin epilogi na meineis spiti kai fisika poli kalo einai na pigenei to paidi paidiko na mathelei omorfa pragmata na aneksartitopoiite gia tin kathe gineka kai tin kathe oikogeneia ta pragmata einai diaforetika den xriazete na tsantizomaste an mia exei tin epilogi na meinei spiti i i alli exei mia fantastiki douleia kai mia iperoxi ntanta sto spiti etsi einai i zoi to thema einai na exoume mia ousiastiki epafi me ta paidia mas ....otan eipa oti tha afina tin douleia alla teleika me apelisan to "xarika poli" giati 3 xronia pou eixa ta koritsia eixa zoristei poli me tin douleia tora den sas kribo oti mou leipei .......otan douleua ebala tin megali 2 xronon paidiko to paidi itan etoimo gia sxoleio pernouse teleia ston paidiko stathmo kai tora pou i deuteri zignei ta 2 to skeutomai na ksanapiaso doulitsa na paei kai ekeini sxoleio einai poli kala kai ena + ston oikogeniako proipologismo o opoios exei tinaxtei ston aera!!!!!!!!

31Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:04 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα! κι εγώ όταν έκανα το μικρό μου, αν και στην αρχή σκεφτόμουν να γυρίσω στη δουλειά, μετά από επιμονή του άντρα μου να μην το κάνω, πήρα την απόφαση και έμεινα στο σπίτι να μεγαλώσω το παιδάκι μου. τελικά πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω για αυτό. εντάξει δεν είμαστε πλούσιοι,και μπορεί τόσα χρόνια που δεν δουλεύω να έχει αρχίσει να μου λείπει το δικό μου ταμείο, από την άποψη ότι ότι και αν θελήσω πρέπει να επιβαρύνω οικονομικά τον άντρα μου, αλλά δεν θα το άλλαζα αυτό που ζω τώρα με τίποτα στον κόσμο.
και από Σεπτέμβρη που είναι να αρχίσει ο μικρός μου προνήπιο σκέφτομαι ακόμα αν θα τον πάω, και να αρχίσω μια δουλειά ημιαπασχόληση κατά προτίμηση, ή μήπως είναι ευκαιρία να κάνω και ένα παιδάκι ακόμα, να κρατήσω και το γιο μου σπίτι για ένα χρόνο ακόμα, να ξεπεταχτεί περισσότερο.
απλά πιστεύω ότι στις μέρες μας έχουν αντιστραφεί λίγο οι ρόλοι, αντί να είναι οι γονείς αυτοί που ανατρέφουν τα παιδιά τους και οι παππούδες και οι λοιποί συγγενείς να είναι αυτοί που τα κανακεύουν και τα "κακομαθαίνουν", να γίνετε το αντίθετο! αναλαμβάνουν οι παππούδες το ρόλο του γονιού και οι γονείς τον ρόλο του παππού και της γιαγιάς!
τι να κάνουμε!τελικά αυτοί που δεν φταίνε σε τίποτα, τα ίδια τα παιδιά δηλαδή, είναι και αυτοί που την πληρώνουν με την οικονομική κατάσταση των γονέων!
α ρε άτιμη οικονομική κρίση! stay-at-home mom - Σελίδα 2 215994

32Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:04 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομίζω ότι η ερώτηση έχει να κάνει με την επιλογή μας χωρίς παραμέτρους και προυποθέσεις. Εγώ σπίτι κάθομαι από επιλογή αλλά έχω αυτό το περιθώριο. Αυτό δε σημαίνει ότι όλες οι μαμάδες που επιστρέφουν στη δουλειά αδιαφορούν για τα παιδιά τους ή οτι είναι επιλογή τους. Δεν είναι πάντα ιδανικές οι συνθήκες. Νομίζω ότι η κάθε μαμά από τη μία έχει την άποψή της για το θέμα αν δηλαδή θέλει ή δε θέλει να δουλέψει και από την άλλη αν μπορεί ή δε μπορεί να το κάνει. Δεν κρινόμαστε ούτε για τις επιλογές μας ούτε για τις ανάγκες μας εδώ! Απλά την άποψή μας λέμε...

33Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:05 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαριαννα εγω θελω να δουλεψω για τη χρα της εργασιας, για τους λογους που ανεφερα σε 3 ποστ κ για τη καριερα μου...δε θα δουλεψω απο αναγκη...αυτο με κανει χειροτερη μανα? αναφερομαι στην φραση¨"ολες αυτες που δουλευουν απο χομπι"...

34Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:06 pm

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία έγραψε:καλημέρα! κι εγώ όταν έκανα το μικρό μου, αν και στην αρχή σκεφτόμουν να γυρίσω στη δουλειά, μετά από επιμονή του άντρα μου να μην το κάνω, πήρα την απόφαση και έμεινα στο σπίτι να μεγαλώσω το παιδάκι μου. τελικά πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω για αυτό. εντάξει δεν είμαστε πλούσιοι,και μπορεί τόσα χρόνια που δεν δουλεύω να έχει αρχίσει να μου λείπει το δικό μου ταμείο, από την άποψη ότι ότι και αν θελήσω πρέπει να επιβαρύνω οικονομικά τον άντρα μου, αλλά δεν θα το άλλαζα αυτό που ζω τώρα με τίποτα στον κόσμο.
και από Σεπτέμβρη που είναι να αρχίσει ο μικρός μου προνήπιο σκέφτομαι ακόμα αν θα τον πάω, και να αρχίσω μια δουλειά ημιαπασχόληση κατά προτίμηση, ή μήπως είναι ευκαιρία να κάνω και ένα παιδάκι ακόμα, να κρατήσω και το γιο μου σπίτι για ένα χρόνο ακόμα, να ξεπεταχτεί περισσότερο.
απλά πιστεύω ότι στις μέρες μας έχουν αντιστραφεί λίγο οι ρόλοι, αντί να είναι οι γονείς αυτοί που ανατρέφουν τα παιδιά τους και οι παππούδες και οι λοιποί συγγενείς να είναι αυτοί που τα κανακεύουν και τα "κακομαθαίνουν", να γίνετε το αντίθετο! αναλαμβάνουν οι παππούδες το ρόλο του γονιού και οι γονείς τον ρόλο του παππού και της γιαγιάς!
τι να κάνουμε!τελικά αυτοί που δεν φταίνε σε τίποτα, τα ίδια τα παιδιά δηλαδή, είναι και αυτοί που την πληρώνουν με την οικονομική κατάσταση των γονέων!
α ρε άτιμη οικονομική κρίση! stay-at-home mom - Σελίδα 2 215994
Simfono........etsi einai ta pragmata kai vour gia to deutero!!!

35Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:08 pm

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:μην θυμωνεται κουβεντα κανουμε και λεμε τη αποψη μας !!! δεν καταδικαζουμε τις εργζομενες μητερες αλωστε κανεις δεν δουλευει απο χομπι

Συγγνώμη αλλά έτσι φάνηκε.

μαλλον κατι παρεξηγησες και λυπαμαι πολυ γιατι σε κανενα μνμ μου δεν κατηγορησα κανεναν αντιθετως επαινεσα Sad

36Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:09 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μάλλον έχει δίκιο η Εvik. Σημασία έχει όταν είμαστε κοντά στα παιδιά μας να είμαστε ουσιαστικά. Να τα ακούμε και να τα καταλαβαίνουμε. Απλώς όταν μια μαμά που δουλεύει -όπως εγώ - όταν ακούει από μια άλλη ότι "εγώ θέλω το καλύτερο για τη σχέση μου με το παιδί μου και γι' αυτό δεν δουλεύω" είναι σαν μου λέει ότι εγώ επιλέγω κάτι λιγότερο καλό για το παιδί μου. Δεν το επιλέγω αναγκάζομαι. Αν με ρωτούσατε ποιο θα ήταν το ιδανικό για μένα θα σας έλεγα να δούλευα μόνο 4 ώρες την ημέρα και να είχα μια γυναίκα να μου καθαρίζει το σπίτι κάθε μέρα. Αυτή είναι η επιλογή μου. Γίνεται?

37Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:10 pm

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
franita έγραψε:Μαριαννα εγω θελω να δουλεψω για τη χρα της εργασιας, για τους λογους που ανεφερα σε 3 ποστ κ για τη καριερα μου...δε θα δουλεψω απο αναγκη...αυτο με κανει χειροτερη μανα? αναφερομαι στην φραση¨"ολες αυτες που δουλευουν απο χομπι"...
Pisteuo oti to paidi otan exei perasei ta dio xronia einai etoimo gia ton ekso kosmo kai fisika pairnaei poli kala merikes ores sto sxoleio mathenei polla pragmata kai apokta empiria stis kinonikes sxeseis ego eimai poli euxaristimeni kanenas logos gia xiroteri i kaliteri mana!!!!!!!Oi apofaseis einai prosopikes to ksanaleo !!!Kai oles oi kaloproeretes apopseis sebastes!!!!!

38Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:11 pm

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λες ε? το σκέφτομαι σοβαρά! για΄τι ο μικρός έχει πάει 4 και δεν θέλω να έχουν τεράστια διαφορά! άσε που δεν λέει να βρω δουλειά για ένα χρόνο μόνο μετά να ξανασταματάω για γέννα και μετά άντε πάλι τα ίδια! να το κάνω τώρα να μεγαλώσει και αυτό και μετά νέοι είμαστε έχουμε χρόνο και για εργασία! (αν θα υπάρχουν ακόμα δουλειές!)μια και καλή!

39Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:13 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
franita έγραψε:Μαριαννα εγω θελω να δουλεψω για τη χρα της εργασιας, για τους λογους που ανεφερα σε 3 ποστ κ για τη καριερα μου...δε θα δουλεψω απο αναγκη...αυτο με κανει χειροτερη μανα? αναφερομαι στην φραση¨"ολες αυτες που δουλευουν απο χομπι"...

Σωστά. Αγαπάω το παιδί μου όσο τίποτα. Δεν είμαι όμως μόνο μαμά είμαι και πολλά άλλα πράγματα.

40Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:14 pm

franita


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τελοσπαντων ανελυσα σε 5 ποστ την αποψη μου κ νομιζω την τεκμηριωσα αρκετα. Καλη σας μερα κ θα τα ξαναπουμε σε αλλο θεμα.

41Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:14 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
nikoleta έγραψε:. Νομίζω ότι η κάθε μαμά από τη μία έχει την άποψή της για το θέμα αν δηλαδή θέλει ή δε θέλει να δουλέψει και από την άλλη αν μπορεί ή δε μπορεί να το κάνει. Δεν κρινόμαστε ούτε για τις επιλογές μας ούτε για τις ανάγκες μας εδώ! Απλά την άποψή μας λέμε...
kai oses theloun kai den mporoun ti ginetai?????
xerw ena swro pou pernoun ti suntaxi tou patera tous gia na megalwsoun to paidi tous k na min pane autoi gia douleia!!!!! Mad

42Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:16 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:Μάλλον έχει δίκιο η Εvik. Σημασία έχει όταν είμαστε κοντά στα παιδιά μας να είμαστε ουσιαστικά. Να τα ακούμε και να τα καταλαβαίνουμε. Απλώς όταν μια μαμά που δουλεύει -όπως εγώ - όταν ακούει από μια άλλη ότι "εγώ θέλω το καλύτερο για τη σχέση μου με το παιδί μου και γι' αυτό δεν δουλεύω" είναι σαν μου λέει ότι εγώ επιλέγω κάτι λιγότερο καλό για το παιδί μου. Δεν το επιλέγω αναγκάζομαι. Αν με ρωτούσατε ποιο θα ήταν το ιδανικό για μένα θα σας έλεγα να δούλευα μόνο 4 ώρες την ημέρα και να είχα μια γυναίκα να μου καθαρίζει το σπίτι κάθε μέρα. Αυτή είναι η επιλογή μου. Γίνεται?
ena apo to idio thelw k gw!!!!!!
otan breis ton tropo please pes k mena!!!!!

43Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:18 pm

EviK

EviK
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:Μάλλον έχει δίκιο η Εvik. Σημασία έχει όταν είμαστε κοντά στα παιδιά μας να είμαστε ουσιαστικά. Να τα ακούμε και να τα καταλαβαίνουμε. Απλώς όταν μια μαμά που δουλεύει -όπως εγώ - όταν ακούει από μια άλλη ότι "εγώ θέλω το καλύτερο για τη σχέση μου με το παιδί μου και γι' αυτό δεν δουλεύω" είναι σαν μου λέει ότι εγώ επιλέγω κάτι λιγότερο καλό για το παιδί μου. Δεν το επιλέγω αναγκάζομαι. Αν με ρωτούσατε ποιο θα ήταν το ιδανικό για μένα θα σας έλεγα να δούλευα μόνο 4 ώρες την ημέρα και να είχα μια γυναίκα να μου καθαρίζει το σπίτι κάθε μέρα. Αυτή είναι η επιλογή μου. Γίνεται?
Etsi einai kai fisika mia mana tha ithele na einai konta sto paidi tis anine dinaton na exeis ena moro 4 minon kai na thes na giriseis stin douleia anagazese giati oi manades pou kathontai spiti einai kalitera ena soros apo douleies to mikro sta podia sou giro giro xamos apla poiotiko xrono prepei na exeis me to paidi douleueis den douleueis!!!!!Kalimera koritsia kales douleies se oles!!!!!!

44Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:22 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:
ena apo to idio thelw k gw!!!!!!
otan breis ton tropo please pes k mena!!!!!

Σου υπόσχομαι να το μοιραστώ μόνο μαζί σου το μυστικό!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

45Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:24 pm

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
sktv έγραψε:
ena apo to idio thelw k gw!!!!!!
otan breis ton tropo please pes k mena!!!!!

Σου υπόσχομαι να το μοιραστώ μόνο μαζί σου το μυστικό!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
thanx!!!! Wink

46Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:30 pm

eleni1976

eleni1976
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια την ξέρετε την φράση: "άτιμη κοινωνία άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους στέλνεις στα ξένα χέρια"?
Κάπως έτσι είναι και η επιστροφή στην δουλειά για τις περισσότερες απο μας, δεν θέλουμε να αφήσουμε τα παιδιά μας αλλά η ανάγκη βλέπετε μας οδηγεί σε αυτή την κατάσταση. Υπάρχουν δυο επιλογές:
- Ή αφήνεις την δουλειά σου και μεγαλώνεις τα παιδιά σου, μην έχοντας οικονομικό πρόβλημα
- Ή επιστρέφεις στην δουλειά σου και αφήνεις τα παιδιά στις γιαγιάδες και στους παπούδες για να λύσεις το οικονομικό πρόβλημα.
Ηεπιλογή ανήκει στην καθεμιά μας γιατί τα προβλήματα του κάθε σπιτιού δεν τα γνωρίζει κανείς πέρα από τον νοικοκύρη. Οποια απόφαση και αν πήρατε να είστε σίγουρη ότι τα παιδιά εισπρατουν την αγάπη σας καθημερινά και την ανταποδίδουν.

47Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:31 pm

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
franita έγραψε:Μαριαννα εγω θελω να δουλεψω για τη χρα της εργασιας, για τους λογους που ανεφερα σε 3 ποστ κ για τη καριερα μου...δε θα δουλεψω απο αναγκη...αυτο με κανει χειροτερη μανα? αναφερομαι στην φραση¨"ολες αυτες που δουλευουν απο χομπι"...


ΟΧΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΦΡΑΝΙΤΑ, ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΑΝΑ. ΟΤΑΝ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΧΟΜΠΙ, ΕΝΝΟΟΥΣΑ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑΤΝΤΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.
ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ ΑΝΑΘΡΕΨΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΔΥΟ (ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ), ΑΛΑΛ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ 3 ΜΗΝΩΝ, ΤΟ ΔΙΑΝΟΗΣΕ??? ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΤΟΥΣ. ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ. ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΝΙΓΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΝΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΩ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ, ΣΚΟΥΠΙΖΟΥΝ ΚΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΝ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΤΑΝ Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΓΙΝΟΤΑΝ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ 3 ΜΗΝΩΝ. ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΠΑΣΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ. ΔΟΥΛΈΥΩ 8:30-14:00 & 18:30-21:30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΚΤΟΣ ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ, ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΩ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΘΕ 15 ΜΕΡΕΣ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ!!!

48Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τρι Ιουν 22, 2010 11:47 pm

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μικρή μου Μαριάννα. Παραπονιέμαι και γω που δουλεύω 8:00-15:00. Κάνω το καλύτερο που μπορώ την κάθε μέρα. Αυτό να κάνεις και εσύ. Όμως θα διαφωνήσω μαζί σου. Αν και δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία υπάρχουν και γυναίκες που έχουν επενδύσει στην καριέρα τους πολλά χρόνια και σπουδές και τους γεμίζει στ' αλήθεια αυτό που κάνουν. Δεν θα ήταν χειρότερα για το παιδί να μένουν σπίτι 3 χρόνια και να είναι στεναχωρημένες με αυτή την κατάσταση? Δεν λέω να παραμελούν το παιδί τους, όμως δουλεύοντας με κανονικούς ρυθμούς δεν νομίζω ότι το παιδί θα έχει πρόβλημα.

49Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τετ Ιουν 23, 2010 12:00 am

marianna

marianna
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε: Δεν λέω να παραμελούν το παιδί τους, όμως δουλεύοντας με κανονικούς ρυθμούς δεν νομίζω ότι το παιδί θα έχει πρόβλημα.

ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ, ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΓΩ. ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ, ΟΥΤΕ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΜΕ ΩΡΑΡΙΟ ΒΟΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ. ΑΛΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΕΝΩ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ.
ΟΜΩΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΩΡΑΡΙΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΣΤΙΣ ΝΤΑΝΤΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ.
ΤΕΣΠΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΗ ΚΑΝΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ, ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΙΝΩ.
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ Η ΡΗΜΑΔΑ Η ΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΩΣΩ.
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (ΛΟΓΩ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ) ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ, ΝΙΩΘΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΤΥΨΕΙΣ.

50Ψηφοφορία Απ: stay-at-home mom Τετ Ιουν 23, 2010 12:41 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω μενω σπιτι να μεγαλωνω τα παιδια μου γιατι δεν εχω και βοηθεια απο παππουδες και γιαγιαδες . Μαλλον ομως οταν αρχισουν το σχολειο θα βρω μια ημιαπασχοληση για να βοηθαω και τον αντρα μου με τα οικονομικα. Πιστευω οτι ο καθενας κανει αυτο που θεωρει καλυτερο και δεν ειναι σωστο να κατακρινουμε τις μανουλες που δουλευουν αλλα ουτε και τις μανουλες που μενουν στο σπιτι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις