Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

????????


Επισκέπτης
μονο τα νευρα μου? μονο η υγεια μου που ειναι ηδη κλονισμενη? αστα να μην τα σκεφτομαι καλυτερα....

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
geia sas koritsia k xronia polla!!!
apo to olo thema kratisa afto me tous toksotes.ekana ena agoraki prin 13 meres k eine toksotaki me oroskopo tavro.kalo eine afto? scratch
eseis pou exete toksotes ti lete?

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το καλύτερο παιδι θα είναι!! Wink

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
vasoulaki έγραψε:geia sas koritsia k xronia polla!!!
apo to olo thema kratisa afto me tous toksotes.ekana ena agoraki prin 13 meres k eine toksotaki me oroskopo tavro.kalo eine afto? scratch
eseis pou exete toksotes ti lete?

Εγώ καλη μου δεν ειμαι η καταλληλη να σου απαντησω για τους Τοξοτες! Εχω καει η ερμη!Καρβουνο με εχουν κανει!!!
Βεβαια ειναι και ο Ταυρος στη μεση που ευχομαι να κανει τη διαφορα!!!
Να σου ζησει!!

BabasSKG


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mkiam έγραψε:
συμφωνώ κι εγώ μαζί σου, κάνεις καλά που δεν θέλεις να τραβάς το σκοινί γιατί η ένταση δημιουργεί περαιτέρω ένταση και πάει λέγοντας. δεν είναι ο κανόνας να μαλώνουμε όλες με τις πεθερές -εντάξει, μερικές πεθερές τα ζητούν κιόλας- ή να τους τη λέμε συνέχεια. γνώμη μου είναι να διατηρούμε τις αποστάσεις σε τέτοιο σημείο που να μη νομίζουν ότι είμαστε ένα σπίτι και μπορούν να μπαινοβγαίνουν ο,τι ώρα θέλουν. εμείς τουλάχιστον έτσι πράττουμε, τους κρατάμε σε απόσταση "ασφαλείας" και δεν τους λέμε και πολλά πολλά για το τί κάνουμε στην οικογένειά μας (εγώ, ο άντρας μου και η μικρή που έρχεται) για να μην τους δίνουμε το δικαίωμα να ανακατεύονται. αλλά είπαμε, είναι και στο χέρι του άντρα να τους βάζει στη θέση τους και να τους κρατάει εκεί, για να μη χρειάζεται η νύφη να μπερδεύεται σε συνεννοήσεις μαζί τους.

Βρε σεις κορίτσια … Οκ καταλαβαίνω το πρόβλημα με την πεθερά …
Κι εγώ τα ίδια ζω … από απέναντι όμως …
Όταν απαντάτε με τόση ευκολία ότι ο άντρας σας, βάζει στην θέση τους, τους γονείς του κι ότι εσείς έχετε σωστές αποστάσεις κι ότι οι γονείς δεν πρέπει να μαθαίνουν τα πάντα ώστε να μην παίρνουν θέσεις για τα όσα συμβαίνουν στο σπιτικό σας …
Αυτό ισχύει το ίδιο και για τους δικούς σας γονείς?
Δηλαδή είναι μοιρασμένες οι επισκέψεις (όχι μια προς μία αλλά σε προβλεπόμενο αριθμό) ή είναι μονόπλευρα μεγάλο το ποσοστό υπέρ του ενός?
π.χ. εγώ έχω την πεθερά μου από κάτω ενώ οι δικοί μου γονείς είναι στην Κατερίνη … οπότε είναι λογικό να είναι διαφορετικός ο αριθμός επισκέψεων ή όχι?
Οκ… Καταλαβαίνω το πρόβλημα με τα πεθερικά γιατί ποτέ δεν θα είναι γονείς μας …
Μήπως όμως πρέπει να μπείτε και στην θέση του συντρόφου σας και να μην τα βλέπετε ΤΟΣΟ μονόπλευρα τα πράγματα?
Η Εγκυμοσύνη σας είναι το ποιο σημαντικό πράγμα για εσάς, αλλά και για αυτόν σίγουρα.
Εσείς βιώνετε άλλα πράγματα και ποτέ δεν θα μπορέσουμε να τα καταλάβουμε όλα αυτά εμείς.
Αποκτάτε μια άλλη σχέση με τα παιδιά μας απ’ ότι εμείς …
Όλα αυτά κάνουν την μητέρα σας να είναι ποιο μάνα από την δική μας μάνα?
Η μητέρα σας έχει άλλα δικαιώματα από την δική μας?
Εμείς δεν είμαστε παιδιά κάποιας που έγινε μητέρα πριν από εσάς?
Ευχαριστώ για τον κόπο να διαβάσετε το μήνυμα ενός ... από την απέναντι πλευρά.
Embarassed

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
se efxaristo mpoumpou mou επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 40746 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 40746 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 40746

vasoulaki

vasoulaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama pupa se efxaristo poli!!!kai esi oti epithimeis sou efxome I love you
toso kapsimo apo tous toksotes e?ax k ego apo oti thimame eine astatoi poli,gia na doume to kamari mou ti tha vgei Razz

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
BabasSKG έγραψε:
mkiam έγραψε:
συμφωνώ κι εγώ μαζί σου, κάνεις καλά που δεν θέλεις να τραβάς το σκοινί γιατί η ένταση δημιουργεί περαιτέρω ένταση και πάει λέγοντας. δεν είναι ο κανόνας να μαλώνουμε όλες με τις πεθερές -εντάξει, μερικές πεθερές τα ζητούν κιόλας- ή να τους τη λέμε συνέχεια. γνώμη μου είναι να διατηρούμε τις αποστάσεις σε τέτοιο σημείο που να μη νομίζουν ότι είμαστε ένα σπίτι και μπορούν να μπαινοβγαίνουν ο,τι ώρα θέλουν. εμείς τουλάχιστον έτσι πράττουμε, τους κρατάμε σε απόσταση "ασφαλείας" και δεν τους λέμε και πολλά πολλά για το τί κάνουμε στην οικογένειά μας (εγώ, ο άντρας μου και η μικρή που έρχεται) για να μην τους δίνουμε το δικαίωμα να ανακατεύονται. αλλά είπαμε, είναι και στο χέρι του άντρα να τους βάζει στη θέση τους και να τους κρατάει εκεί, για να μη χρειάζεται η νύφη να μπερδεύεται σε συνεννοήσεις μαζί τους.

Βρε σεις κορίτσια … Οκ καταλαβαίνω το πρόβλημα με την πεθερά …
Κι εγώ τα ίδια ζω … από απέναντι όμως …
Όταν απαντάτε με τόση ευκολία ότι ο άντρας σας, βάζει στην θέση τους, τους γονείς του κι ότι εσείς έχετε σωστές αποστάσεις κι ότι οι γονείς δεν πρέπει να μαθαίνουν τα πάντα ώστε να μην παίρνουν θέσεις για τα όσα συμβαίνουν στο σπιτικό σας …
Αυτό ισχύει το ίδιο και για τους δικούς σας γονείς?
Δηλαδή είναι μοιρασμένες οι επισκέψεις (όχι μια προς μία αλλά σε προβλεπόμενο αριθμό) ή είναι μονόπλευρα μεγάλο το ποσοστό υπέρ του ενός?
π.χ. εγώ έχω την πεθερά μου από κάτω ενώ οι δικοί μου γονείς είναι στην Κατερίνη … οπότε είναι λογικό να είναι διαφορετικός ο αριθμός επισκέψεων ή όχι?
Οκ… Καταλαβαίνω το πρόβλημα με τα πεθερικά γιατί ποτέ δεν θα είναι γονείς μας …
Μήπως όμως πρέπει να μπείτε και στην θέση του συντρόφου σας και να μην τα βλέπετε ΤΟΣΟ μονόπλευρα τα πράγματα?
Η Εγκυμοσύνη σας είναι το ποιο σημαντικό πράγμα για εσάς, αλλά και για αυτόν σίγουρα.
Εσείς βιώνετε άλλα πράγματα και ποτέ δεν θα μπορέσουμε να τα καταλάβουμε όλα αυτά εμείς.
Αποκτάτε μια άλλη σχέση με τα παιδιά μας απ’ ότι εμείς …
Όλα αυτά κάνουν την μητέρα σας να είναι ποιο μάνα από την δική μας μάνα?
Η μητέρα σας έχει άλλα δικαιώματα από την δική μας?
Εμείς δεν είμαστε παιδιά κάποιας που έγινε μητέρα πριν από εσάς?
Ευχαριστώ για τον κόπο να διαβάσετε το μήνυμα ενός ... από την απέναντι πλευρά.
Embarassed
Φυσικα και ισχυει και για τις μαναδες μας το θεμα ειναι ομως οτι ο καθενας στη μανα του μπορει να πει μια κουβεντα παραπανω στη πεθερα μαζευει μεσα του μαζευει,ωσπου καποια στιγμη δεν παει αλλο..Ξερεις ποσο θα ηθελα να μην υπηρχαν ολα αυτα?δηλαδη η πεθερα μου να εχει λιγο τακτ και εγω απεναντι τους θα ημουν οσο καλυτερη μπορουσα..εχει ακριβως τα ιδια δικαιωματα με τη δικη μου μαμα δεν αντιλεγω ομως οταν ξεπερνας τα ορια εκει δεν πρεπει να μπουν τα πραγματα στη θεση τους?Και εμενα η πεθερα μου μενει απο κατω και η μαμα μου στην αθηνα η πεθερα βλεπει καθε μερα το μωρο η μαμα μου εκανε να τον δει μηνες..Δεν μιλαω για αριθμο επισκεψεων μιλαω για αδιακρισια το να χτυπας την πορτα του αλλου οτι ωρα θες χωρις να σε νοιαζει τι κανει και να στραβωνεις οταν δεν μπορει..Θα ηταν μικροπρεπεια να μιλαω για αριθμο επεισκεψεων..Αμοιβαιο σεβασμο ζηταω προσωπικα..

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
vasoulaki έγραψε:mama pupa se efxaristo poli!!!kai esi oti epithimeis sou efxome I love you
toso kapsimo apo tous toksotes e?ax k ego apo oti thimame eine astatoi poli,gia na doume to kamari mou ti tha vgei Razz

φανταζομαι οτι παιζει ρολο και το περιβαλλον που μεγαλωνει ενας τοξοτης, αλλα απο προσωπικη εμπειρια δν ειναι καθολου παραπανω αστατοι οι τοξοτες απο τους αλλους (ειμαι τοξοτης κι εγω) ....εχω προσεξει οτι δν ταιριαζουν και πολυ οι τοξοτες του πρωτου 10ημερου με τον χαρακτηρισμο του καλου παιδιου... των αλλων 10ημερων ειναι μια χαρα...μη σου πω του 2ου γεννημένα θυματα Mad ... γι αυτο σου λεω.. μαζι με τον ταυρο για ωροσκοπο.. το καλυτερο παιδι θα ειναι!!ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
BabasSKG έγραψε:
Βρε σεις κορίτσια … Οκ καταλαβαίνω το πρόβλημα με την πεθερά …
Κι εγώ τα ίδια ζω … από απέναντι όμως …
Όταν απαντάτε με τόση ευκολία ότι ο άντρας σας, βάζει στην θέση τους, τους γονείς του κι ότι εσείς έχετε σωστές αποστάσεις κι ότι οι γονείς δεν πρέπει να μαθαίνουν τα πάντα ώστε να μην παίρνουν θέσεις για τα όσα συμβαίνουν στο σπιτικό σας …
Αυτό ισχύει το ίδιο και για τους δικούς σας γονείς?
Δηλαδή είναι μοιρασμένες οι επισκέψεις (όχι μια προς μία αλλά σε προβλεπόμενο αριθμό) ή είναι μονόπλευρα μεγάλο το ποσοστό υπέρ του ενός?
π.χ. εγώ έχω την πεθερά μου από κάτω ενώ οι δικοί μου γονείς είναι στην Κατερίνη … οπότε είναι λογικό να είναι διαφορετικός ο αριθμός επισκέψεων ή όχι?
Οκ… Καταλαβαίνω το πρόβλημα με τα πεθερικά γιατί ποτέ δεν θα είναι γονείς μας …
Μήπως όμως πρέπει να μπείτε και στην θέση του συντρόφου σας και να μην τα βλέπετε ΤΟΣΟ μονόπλευρα τα πράγματα?
Η Εγκυμοσύνη σας είναι το ποιο σημαντικό πράγμα για εσάς, αλλά και για αυτόν σίγουρα.
Εσείς βιώνετε άλλα πράγματα και ποτέ δεν θα μπορέσουμε να τα καταλάβουμε όλα αυτά εμείς.
Αποκτάτε μια άλλη σχέση με τα παιδιά μας απ’ ότι εμείς …
Όλα αυτά κάνουν την μητέρα σας να είναι ποιο μάνα από την δική μας μάνα?
Η μητέρα σας έχει άλλα δικαιώματα από την δική μας?
Εμείς δεν είμαστε παιδιά κάποιας που έγινε μητέρα πριν από εσάς?
Ευχαριστώ για τον κόπο να διαβάσετε το μήνυμα ενός ... από την απέναντι πλευρά.
Embarassed

Αν προσεξες ολες οι κοπελες που εχουν θεματα με τις πεθερες τους , δν τα εχουν με αυτες.. αλλα με τους αντρες που δν βαζουν ορια στις μητερες τους, οταν αυτες χανουν το μετρο!! λενε οτι οταν οι μητερες των γυναικων ανακατευονται, τις βαζουν στη θεση τους, ενω αν οι πεθερες το κανουν, οι αντρες τους δν κανουν τιποτα, με αποτελεσμα η να ανεχονται την πεθερα και να τρωγονται με τον συζυγο, η να τσακωνονται με την πεθερα και να βγαινουν κακες νυφες, μιας και ειναι διαφορετικο να σου μιλησει το παιδι σου η η νυφη σου η οποιοσδηποτε αλλως! Wink

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μεχρι πριν λιγο καιρο θα σας εγραφα και γω εδω τις εμπειριες μου! επειδη ομως βαφτισαμε το μωρο το σεπτεμβρη και δε βγαλαμε το ονομα του πεθερου μου θυμωσε και δε μας ξαναμιλησε, οποτε...
...ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΕΛΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!

Αν το ξερα το κολπο θα βαφτιζα το παιδι νωριτερα Twisted Evil

http://stardustwork.blogspot.com

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΤΕΛΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....ΕΙΝΑΙ ΜΙΛΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!!!!!!!ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΣΕ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΑΣΗ ΣΕ ΦΕΡΝΟΥΝ....ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ (ΚΑΙ ΚΑΛΑ) ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ......ΚΑΙ ΒΑΛΤΟΝ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΟΨΕΙ ΓΕΝΙΚΑ!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝ ΤΟΥ ΕΡΘΕΙ....ΣΕ ΝΙΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.....ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ...ΤΟΥ ΛΕΩ....ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΤΑ!!!!ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ....ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!!!!ΜΗ ΣΚΑΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.......ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ!!!....

????????


Επισκέπτης
θα σας πω κατι και αμα θελετε το πιστευετε
στην πεθερα μου ειμαι πολυ πιο ανεκτικη απ οτι στη μαμα μου
η μαμα μου οτιδηποτε κι αν γινει τα ακουει απ την καλη και με ασχημο τροπο συνηθως
στην πεθερα με το γαντι και υπομονη.....φερομαι εκατο φορες πιο καλα στην μανα του αλλου λοιπον και δε βλεπω τιποτα μονοπλευρα...

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε σεις κορίτσια … Οκ καταλαβαίνω το πρόβλημα με την πεθερά …
Κι εγώ τα ίδια ζω … από απέναντι όμως …
Όταν απαντάτε με τόση ευκολία ότι ο άντρας σας, βάζει στην θέση τους, τους γονείς του κι ότι εσείς έχετε σωστές αποστάσεις κι ότι οι γονείς δεν πρέπει να μαθαίνουν τα πάντα ώστε να μην παίρνουν θέσεις για τα όσα συμβαίνουν στο σπιτικό σας …
Αυτό ισχύει το ίδιο και για τους δικούς σας γονείς?
Δηλαδή είναι μοιρασμένες οι επισκέψεις (όχι μια προς μία αλλά σε προβλεπόμενο αριθμό) ή είναι μονόπλευρα μεγάλο το ποσοστό υπέρ του ενός?
π.χ. εγώ έχω την πεθερά μου από κάτω ενώ οι δικοί μου γονείς είναι στην Κατερίνη … οπότε είναι λογικό να είναι διαφορετικός ο αριθμός επισκέψεων ή όχι?
Οκ… Καταλαβαίνω το πρόβλημα με τα πεθερικά γιατί ποτέ δεν θα είναι γονείς μας …
Μήπως όμως πρέπει να μπείτε και στην θέση του συντρόφου σας και να μην τα βλέπετε ΤΟΣΟ μονόπλευρα τα πράγματα?
Η Εγκυμοσύνη σας είναι το ποιο σημαντικό πράγμα για εσάς, αλλά και για αυτόν σίγουρα.
Εσείς βιώνετε άλλα πράγματα και ποτέ δεν θα μπορέσουμε να τα καταλάβουμε όλα αυτά εμείς.
Αποκτάτε μια άλλη σχέση με τα παιδιά μας απ’ ότι εμείς …
Όλα αυτά κάνουν την μητέρα σας να είναι ποιο μάνα από την δική μας μάνα?
Η μητέρα σας έχει άλλα δικαιώματα από την δική μας?
Εμείς δεν είμαστε παιδιά κάποιας που έγινε μητέρα πριν από εσάς?
Ευχαριστώ για τον κόπο να διαβάσετε το μήνυμα ενός ... από την απέναντι πλευρά.


Σωστές οι ερωτήσεις σου αλλά προσωπικά ακριβώς την ίδια σχέση και συμπεριφορά που θέλω να έχω από τα πεθερικά μου έχω και από την μητέρα μου και ακόμα και όταν ζούσε ο πατέρας μου . Παντρεύτηκα για να κάνω την δική μου οικογένεια και φτιάξω το σπιτικό μου έτσι όπως το θέλω εγώ με τον άντρα μου όλοι οι υπόλοιποι ανήκουν στους συγγενείς και όχι στην οικογένεια μου . Τους αγαπάω θα τρέξω να βοηθήσω αλλά όχι εις βάρος της δικής μου οικογένειας .
Όταν γέννησα και γυρίσαμε σπίτι θυμάμαι ήταν Σάββατο και την επόμενη ήταν εκλογές εγώ είχα γεννήσει με καισαρική το περιστατικό που θα σας πω έχει τη πλάκα του η πεθερά μου να μου λεει :κορίτσι μου είσαι λεχώνα και δεν πρέπει να βγεις από το σπίτι (αυτή ήταν ΝΔ ο πατέρας μου ΠΑΣΟΚ ) και μου έλεγε κανονικά δεν πρέπει να πας αλλά αν πας ξέρεις εσύ ...
Και οι δύο είχαν αποφασίσει για μένα χωρίς εμένα εννοείτε ότι πήγα και εννοείτε ότι δεν ψήφισα τίποτα από αυτά που ήθελαν ...
Κάποια στιγμή έρχεται η αδερφή μου μέναμε απέναντι και πίναμε καφέ έρχεται και η μάνα μου και μου λέει :α να τώρα που είναι εδώ η Κική να κάνει μπάνιο το μωρό... Shocked λες και εγω είχα κουλαμάρα .Δεν κατάλαβες της λέω το παιδί μου μπάνιο το κάνω εγώ μαζί με το πατέρα του είναι κάτι που του άρεσε να συμμετέχει και της λέει και η αδερφή μου μια χαρά μπορεί .. Και στη πεθερά μου τα ίδια μια μέρα είχε λυσσάψει να μου καθαρίσει το συρτάρι με τα μαχαιροπίρουνα της είπα ΌΧΙ και το επόμενο πρωι την βλέπω να το κάνει ποιος με είδε και δεν με φοβήθηκε της είπα :σου είπα ότι δεν θέλω να ασχολείσαι με τίποτα πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις ; μου λεει ο άντρας μου ε δεν έκανε τίποτα !α έτσι του λέω μπροστά της αν είναι έτσι να φωνάξω τη μάνα μου η να στείλουμε τη δικιά σου κάτω να σου καθαρίσει και το αυτοκίνητο (είναι κολλημένος ) ε όχι άστα μην ασχολείσαι η Βαρβάρα ξέρει τη κάνει. Δεν θέλω να τους δίνω το παιδί επειδή μετά βρίσκουν και χώνονται όχι απόλυτα όλες αλλά αν δώσεις θάρρος να τες ακόμα και με τα τηλέφωνα δεν παίρνω τη μάνα μου τηλ. κάθε μέρα ούτε εκείνη εμένα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν την αγαπάω . Είχε έρθει να μείνει για μερικές μέρες ήταν να πάει στο νοσοκομείο και την είχα εδω καλά κορίτσια αυτή η εβδομάδα μου φάνηκε ατελείωτη δεν μπορούσα να το αντέξω ;γιατί πίνεις καφέ ενώ πρέπει να βάλεις το φαί γιατί μιλάς στο τηλέφωνο γιατί είσαι στον υπ[ολογιστή ; και κάποια στιγμή της είπα :γιατί με έφερες στη ζωή ;(στη πλάκα) σου αρέσει να μουρμουράς; αυτή είμαι αν σου αρέσω αν όχι μην ξανά έρθεις δεν θα καταπιεστώ ούτε εγω ούτε ο άντρας μου ούτε το παιδί μου για κανεναν

????????


Επισκέπτης
να κανω μια σημειωση.......οι πεθερες που εχουν και κορες ειναι πιο νορμαλ απ αυτες που εχουν μονο γιους......

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:να κανω μια σημειωση.......οι πεθερες που εχουν και κορες ειναι πιο νορμαλ απ αυτες που εχουν μονο γιους......



χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
συγγνώμη για το γέλιο αλλά δυστυχώς δεν παίζει αυτό που λες
αμα ο άνθρωπος είναι προβληματικός........

????????


Επισκέπτης
ναι ε? χιχιχι εγω οσες ξερω με κορες ειναι πιο διαλλακτικες.......

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:ναι ε? χιχιχι εγω οσες ξερω με κορες ειναι πιο διαλλακτικες.......


δεν έχεις γνωρίσει τη δικιά μου!!!!!
είναι τόοοοοοσο καλή που την κρατάω μόνο για πάρτη μου Laughing

για να μην την αδικώ, στο μόνο που είναι αδιάλλακτη είναι οτι δεν είμαι αρκετά καλή για το γιό της. λεπτομέρειες δηλαδή Razz

????????


Επισκέπτης
join the club!!!!!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:join the club!!!!!!!!!


η δικιά μου έχει ένα καλό. δεν πατάει σπίτι μας! επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316
οπότε τη βλέπουμε μόνο όταν πάμε εμείς. δηλαδή μια-δυο φορές το μήνα. επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316 επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 5 654316

????????


Επισκέπτης
α εσυ εισαι προνομιουχα!!!!!!!!!

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:α εσυ εισαι προνομιουχα!!!!!!!!!


έτσι το έχω "δει" κι εγώ, γιατί δεν θέλω να χαλάω τη διαθεσή μου!
έχω επιλέξει να αγνοώ πολλά για χάρη της οικογενειακής και ψυχικής μου ηρεμίας

????????


Επισκέπτης
μωρε αμα ειναι τοσο λιγες οι επαφες μια χαρα ειναι, αμα εχεις 3 τηλεφωνα τη μερα και στανταρ 2 επισκεψεις τη βδομαδα τοτε τι να λεμε........

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:μωρε αμα ειναι τοσο λιγες οι επαφες μια χαρα ειναι, αμα εχεις 3 τηλεφωνα τη μερα και στανταρ 2 επισκεψεις τη βδομαδα τοτε τι να λεμε........



δοξα το Θεό, εμείς ούτε για καλή χρονιά δεν μιλάμε στο τηλέφωνο!!! χεχεχεχεχε

καλά κουράγια σου εύχομαι

????????


Επισκέπτης
αμα δεις λιγο τα θεματα μου για να μην κουραζω και τα λεω παλι, θα μου αναβεις και κερι καθε κυριακη.....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις