Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:μα οτι και να κανω η κακια ειμαι!!!
και μετα φωναζει και ο αντρας μου οτι ειμαι κοροιδο και τους δινω αξια!

Kαλά βρε κοριτσάκι μου, στα λεει και ο άντρας σου και πάλι δν καταλαβαίνεις?? Razz Razz Razz Razz νιώθω ότι απλά θέλεις να είσαι αποδεκτή νύφη από την πεθερά σου και προσπαθείς να ανεχτείς τα πάντα γι αυτό,αλλά δν πάει έτσι!!Αν θέλουν να κάνουν μαζί σας τις γιορτές και δν το σηκώνεις οικονομικά, πες τους ότι επειδή τα παιδιά σου είναι άρρωστα θα το κάνετε σπίτι σας το τραπέζι, ας μαγειρέψουν κι αυτοί από το σπίτι τους κάτι να συμπληρώσουν αυτά που φτιάχνεις εσύ και να φάτε όλοι μαζί μια χαρά στο δικό σου σπίτι, με τους δικούς σου κανόνες!!Τι θα πεί νιώθει άνετα στο σπίτι της??πες της κι εσύ κι εγώ νιώθω άνετα στο δικό μου!!!!Δν θα τρελαθούμε κιόλας για να κάνουμε τα χατήρια στα πεθερικά!!όταν μάλιστα ο άντρας σου είναι τελείως αντίθετος και δν σε πιέζει πουθενά!!

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:
νιώθω ότι απλά θέλεις να είσαι αποδεκτή νύφη από την πεθερά σου και προσπαθείς να ανεχτείς τα πάντα γι αυτό

Κι εγώ αυτή τη χαζομάρα κάνω οπότε δε μπορείς να φανταστείς πόσο ταυτίστηκα με τη ιστορία σου Stella.

Μεγάλα προβλήματα δεν έχω (δόξα το Θεό) αλλά ακόμα κ στα μικρά ,ανέχομαι πολλά.
Μπορεί κι εμένα ο άνδρας μου να ναι cool που τον συγκρίνουν με τον αδερφό του (ΚΑΜΙΑ σχέση εντωμεταξύ) , αλλά δεν αντέχω όταν η πεθερά μου με συγκρίνει με τη συννυφάδα μου.Μια χαρά κοπέλα είναι δεν μπορώ να πω, αλλά δε μ αρέσουν οι συγκρίσεις Mad

Kaatrin χαρά στο κουράγιο σου κούκλα μου που τους έχεις τόσο καιρό εκεί!!

????????


Επισκέπτης
δεν ειναι τοσο απολυτα ολα, ο αντρας μου ειναι κουλ γιατι ειναι γιος τους, οτι κι αν τους πει το ξεχνανε, ποτε δε θυμωνουν και μαλιστα μετα επιμενουν οτι εγω τον εβαλα.......αμα ειχα κι εγω ολη αυτη την υποστηριξη θα ημουν κι εγω κουλ!!!!!!! ευκολο να πεις "δε θα ερθουμε ειναι αρρωστα τα παιδια" και μετα να παρουν τη γυναικα σου να της τα κανουνε κιμα!!!!!!! γιατι και πως και αφου δε θες κλπκλπ
παιδια κανενας δε θελει να μανουριαζει απο μονος του, τουλαχιστον εγω οχι, αλλα εγω ακουω τα κλαμματα, εγω ψαχνω να βρω λογικες δικαιολογιες, κι εγω φταιω παντα.....και δεν θελω κανεναν σπιτι μου γιατι δεν εχω τη δυνατοτητα, μπορει να το λεμε ΟΚ φερε ενα ψητο κι εγω θα βαλω τα αλλα, αλλα μην ξεχνατε, νοικοκυρες ειμαστε, αμα περιμενεις καποιον, και τις σαλατες σου διαφορες και μπολικες τις θες, και τις αλοιφες σου, και τα κρασακια αλλο πινει ο ενας αλλο η αλλη, και ποικιλια το ενα ποικιλια το αλλο, και γλυκακια θες μετα, εγω τουλαχιστον οταν κανω τραπεζι κανω τραπεζι, δεν συμβιβαζομαι, αν δε μπορω δεν κανω και τελος.......χωρια που μου ερχονται και ο κουνιαδος με την μελλουσα.......4 ατομα παραπανω εγω δε μπορω δυστυχως φετος, αδυνατω.......

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι αυτό λαθος σου είναι όμως βρε Στελλα μου γιατί ξέρουν ότι δν είστε πλούσιοι..γιατί να σε παρεξηγησουν αν ερθουν στο σπίτι σας κι εσείς έχετε αγκουροντομάτα για σαλατα και 1 κρασάκι κι ένα αναψυκτικο κι όποιος δν θέλει στην τελική να πιει νερο Razz Razz Razz αντε να πάρεις 1 κοκκινο κι ένα λευκο από αυτά της παρέας για να μη ξοδευτείς φυσικά.....και να πει ο άντρας σου στην πεθερά σου να ετοιμάσει αυτή το φαγητό μιας και θα έρθουν και ο αλλος γιος και δνμπορειτε οικονομικά...το ξέρουν και οι γονεις του αν ειστε φραγγατοι ή οχι...μόνο και μόνο γιατί τα παιδιά είναι άρρωστα.....

αυτα όλα είναι εναλλακτικές αν δν θες να έχεις την γκρίνια αφού κάθεσαι κι ασχολείσαι..αμα τους γράψεις και τους το κόψεις αυστηρά ότι δν θα κάνετε μαζί γιορτές και τελείωσε εκεί το θέμα δν χρειάζεται να μπεις σε καμια αλλη διαδικασια!κι ανειναι τετοια η πεθερα σου που ότι και να γινεται εσυ φταις ..παντα εσυ θα φταις..δν αλλαζει...
κι τι πιστευω εγω...η πεθερα σου παιρνει εσενα και πριζει, οχι γιατι θεωρει οτι εσυ δν θες και προσπαθει να σου αλλαξει γνωμη, αλλα γιατι ξέρει ότι εσύ εισαι το θύμα που θα αλλαξεις γνώμη στον γιο της που δν θέλει να πάει γιατί γυναίκα είσαι εσύ....θα βρεις τον τρόπο!!

Litsaki89

Litsaki89
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βρε κορίτσι έχεις άρρωστα τα παιδάκια σου δεν πα να γινει και η καταστροφή του κόσμου, τα παιδιά προέχουν, και τι πρωτοχρονιά να κάνεις και με τι κέφι να πας...
Ελπίζω να βρεθεί το φάρμακο της "καλής πεθεράς" κάποια στιγμή μπας και σωθούμε...
Very Happy Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="boubou"]Κι αυτό λαθος σου είναι όμως βρε Στελλα μου γιατί ξέρουν ότι δν είστε πλούσιοι..γιατί να σε παρεξηγησουν αν ερθουν στο σπίτι σας κι εσείς έχετε αγκουροντομάτα για σαλατα και 1 κρασάκι κι ένα αναψυκτικο κι όποιος δν θέλει στην τελική να πιει νερο Razz Razz Razz αντε να πάρεις 1 κοκκινο κι ένα λευκο από αυτά της παρέας για να μη ξοδευτείς φυσικά.....και να πει ο άντρας σου στην πεθερά σου να ετοιμάσει αυτή το φαγητό μιας και θα έρθουν και ο αλλος γιος και δνμπορειτε οικονομικά...το ξέρουν και οι γονεις του αν ειστε φραγγατοι ή οχι...μόνο και μόνο γιατί τα παιδιά είναι άρρωστα.....

αυτα όλα είναι εναλλακτικές αν δν θες να έχεις την γκρίνια αφού κάθεσαι κι ασχολείσαι..αμα τους γράψεις και τους το κόψεις αυστηρά ότι δν θα κάνετε μαζί γιορτές και τελείωσε εκεί το θέμα δν χρειάζεται να μπεις σε καμια αλλη διαδικασια!κι ανειναι τετοια η πεθερα σου που ότι και να γινεται εσυ φταις ..παντα εσυ θα φταις..δν αλλαζει...
κι τι πιστευω εγω...η πεθερα σου παιρνει εσενα και πριζει, οχι γιατι θεωρει οτι εσυ δν θες και προσπαθει να σου αλλαξει γνωμη, αλλα γιατι ξέρει ότι εσύ εισαι το θύμα που θα αλλαξεις γνώμη στον γιο της που δν θέλει να πάει γιατί γυναίκα είσαι εσύ....θα βρεις τον τρόπο!! [/quote]
σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:
κι τι πιστευω εγω...η πεθερα σου παιρνει εσενα και πριζει, οχι γιατι θεωρει οτι εσυ δν θες και προσπαθει να σου αλλαξει γνωμη, αλλα γιατι ξέρει ότι εσύ εισαι το θύμα που θα αλλαξεις γνώμη στον γιο της που δν θέλει να πάει γιατί γυναίκα είσαι εσύ....θα βρεις τον τρόπο!!

Αφιέρωσες πάλι boubou, συμφωνώ κι επαυξάνω!

????????


Επισκέπτης
ναι μου το εχει πει εξαλλου αμα θες εσυ ξερεις πως να τον πεισεις

οσο πειθει κι εκεινη τον δικο της που γινεται παντα οτι θελει εκεινος

ουφ τα ειπα και ξεσκασα!

παντως για να απαντησω, εγω τετοιου τυπου τραπεζια δεν κανω ειμαι πολυ υπερηφανη
οποιος ερθει θελω να εχω ολα τα καλα
οχι νε φερνει τα δικα του
γνωμη μου παντα ετσι?

????????


Επισκέπτης
ναι μου το εχει πει εξαλλου αμα θες εσυ ξερεις πως να τον πεισεις

οσο πειθει κι εκεινη τον δικο της που γινεται παντα οτι θελει εκεινος

ουφ τα ειπα και ξεσκασα!

παντως για να απαντησω, εγω τετοιου τυπου τραπεζια δεν κανω ειμαι πολυ υπερηφανη
οποιος ερθει θελω να εχω ολα τα καλα
οχι νε φερνει τα δικα του
γνωμη μου παντα ετσι?

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ!!!!!!!!!!!Βαζουν τα παιδια σου στο πατωμα να τρωνε χωρια σας και το δεχεσαι??Συγνωμη αλλα βρισκουν και τα κανουν!!Σε βρισκουν που δεν μιλας και κανουν οτι θελουν..Κατσε και πες τους οτι τα παιδια μου θα τρωνε μαζι μας στο τραπεζι δεν ειναι σκυλακια..Συγνωμη αλλα εγω θα τους ειχα καραχεσει..Δινεις αναφορα τι εχου τα παιδια σου και βρισκεις και το μπελα σου??Τελος ειναι αρρωστα δεν τα βγαζω εξω..Κανει και τα παιδακια και κλαινε με τα δωρα?αν ειναι δυνατον ετσι αγαπανε τα παιδια?τα εκβιαζει δηλαδη καταλαβες??Α ρε εμεις ειμαστε οι χαζες που για να μη τσακωνομαστε δεν μιλαμε ρε αι σιχτιρ πια!!!!!!Ο αντρας σου λεει μια κουβεντα και καλα κανει και τελειωνει η υποθεση εσυ γιατι μπαινεις στο τριπακι να τηλεφωνιεστε να δινεις αναφορα τι γινεται με τα παιδια?αφου ενδιαφερεται τοσο γιατι τα εκβιαζει μρ τα δωρα??Αντε γιατι τα πηρα με ολους τους βλαμμενους...

????????


Επισκέπτης
γιατι παντα λεω γιαγια ειναι, ανησυχει, κριμα ειναι.....ειμαι ηλιθια το ξερω.....λες και θα ακουσω καλη κουβεντα

τα παιδια τα βαζει κατω για να μην καουν σημαδια στις καρεκλες- κι εμας αμα παμε να τις βαλουμε στο τραπεζι και ακουμπησει ξυλο με ξυλο μας στραβοκοιταει......

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:
παντως για να απαντησω, εγω τετοιου τυπου τραπεζια δεν κανω ειμαι πολυ υπερηφανη
οποιος ερθει θελω να εχω ολα τα καλα
οχι νε φερνει τα δικα του
γνωμη μου παντα ετσι?

το καταλαβαίνω αυτό που λες, κι εγώ δν κάνω τραπέζια, γιατί δν έχω τραπεζαρία και που να τρώνε? στα χέρια?? το έχω καημό αλλά τι να κάνω...απλά στο έθεσα έτσι μιας και αν ηταν η μαμά μου εγώ δν θα ειχα πρόβλημα να το κάνω έτσι..φυσικά εσένα δν είναι η μαμά σου, αλλά είπα να στο πω σαν ιδέα!

αυτό που τα κάνει και κλαιει για μένα θα ηταν πάντως η σταγονα που ξεχύλισε το ποτήρι! Mad Mad

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stella7778 έγραψε:γιατι παντα λεω γιαγια ειναι, ανησυχει, κριμα ειναι.....ειμαι ηλιθια το ξερω.....λες και θα ακουσω καλη κουβεντα

τα παιδια τα βαζει κατω για να μην καουν σημαδια στις καρεκλες- κι εμας αμα παμε να τις βαλουμε στο τραπεζι και ακουμπησει ξυλο με ξυλο μας στραβοκοιταει......

σορυ κιολας αλλα μαλλον δε παταει καλα αυτη.μη κανουν σημαδια?ρε αι σιχτιρ κι εσυ και οι καρεκλες σου.αχ κοριτσι μου κανε αυτο που θες γιατι να σου πω και το αλλο?κι εκει να πας παλι δε θα περασεις καλα.θα βλεπεις τα παιδακια σου να ειναι χωριστα και θα στεναχωριεσαι.οποτε καθεσαι στο σπιτι σου χαλαρωνετε κανετε οτι θελετε και τελειωνει εκει.μη κανεις τα ευκολα δυσκολα.πατα λιγο ποδι.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α καλα δεν παει καλα η γυναικα....αντε κοπελα κατσε στο σπιτακι σου με τα ζουζουνια σου!και στο κατω κατω εαν θελουν να δουν ταεγγινια τους ας ερχονται αυτη..και πραγματικα εαν εμενα μου ξεμιαλιζαν τα παιδια τηλ θα τις το ελεγα με ομορφο τροπο για να καταλαβει,ξερω οτι η γιαγιαδες και παπαπουδες τα λατρευουν τα εγγονια αλλα μαζι και τα κακομαθαινουν,τα παιδια ειναι δικα σου ,και εσυ και ο αντρα σου θα αποφασιζεται για το καλητερο τους

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο την καλοσυνη σου αφησες να κανουν ενα σωρο δωρα στα μωρα και να τα αποτελεσματα...Αν καταλαβα καλα δλδ...Γιατι αυτο με τα δωρα ειναι οτι τους κανουν δωρα και χατηρια για να τα εχουν απο κοντα...Εγω ειμαι κατα ατυων...Το παιδι θα περνει δωρα μονο σε γιορτες και χριστουγεννα και γεννεθλια ποτε αλλοτε...Για να μαθει να λαχταραει..Φυσικα απο τα δικα μου "παθαρικα" δε θελω τιποτα μιας και εχει γινει οτι εχει γινει και μαλιστα τους τα εστειλα κ πισω...Για μενα ο αντρας μου ειναι ορφανος απο γονεις...Και μη γυρισει καμια να μου πει μα το εγγονι τους πρεπει να μαθει τους γονεις του αντρα σου γιατι θα πρεπει να μαθουν ολοι εκει οτι το εγγονι εχει μια μανα και δε θα την βριζουν κ θα την πετανε εξω απο το σπιτι τους τα ρεμαλια και ο αντρας θα καθεται να κοιταει αντι να την στηριξει...Ε,οχι εμενα ο γιος μου δε θα βλεπει την μανα του να την μεταχειριζονται ετσι...Θα την σεβονται οπως σεβεται εκεινη γιατι οπως σου εχω ξανα πει Στελλα μου ολο αυτο θα γυρισει εναντιον σου και μετα τα παιδια σου δε θα σεβονται εσενα...

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tatijana έγραψε:Απο την καλοσυνη σου αφησες να κανουν ενα σωρο δωρα στα μωρα και να τα αποτελεσματα...Αν καταλαβα καλα δλδ...Γιατι αυτο με τα δωρα ειναι οτι τους κανουν δωρα και χατηρια για να τα εχουν απο κοντα...Εγω ειμαι κατα ατυων...Το παιδι θα περνει δωρα μονο σε γιορτες και χριστουγεννα και γεννεθλια ποτε αλλοτε...Για να μαθει να λαχταραει..Φυσικα απο τα δικα μου "παθαρικα" δε θελω τιποτα μιας και εχει γινει οτι εχει γινει και μαλιστα τους τα εστειλα κ πισω...Για μενα ο αντρας μου ειναι ορφανος απο γονεις...Και μη γυρισει καμια να μου πει μα το εγγονι τους πρεπει να μαθει τους γονεις του αντρα σου γιατι θα πρεπει να μαθουν ολοι εκει οτι το εγγονι εχει μια μανα και δε θα την βριζουν κ θα την πετανε εξω απο το σπιτι τους τα ρεμαλια και ο αντρας θα καθεται να κοιταει αντι να την στηριξει...Ε,οχι εμενα ο γιος μου δε θα βλεπει την μανα του να την μεταχειριζονται ετσι...Θα την σεβονται οπως σεβεται εκεινη γιατι οπως σου εχω ξανα πει Στελλα μου ολο αυτο θα γυρισει εναντιον σου και μετα τα παιδια σου δε θα σεβονται εσενα...

αιντε τατιανα δωσε......

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzou11 έγραψε:
tatijana έγραψε:Απο την καλοσυνη σου αφησες να κανουν ενα σωρο δωρα στα μωρα και να τα αποτελεσματα...Αν καταλαβα καλα δλδ...Γιατι αυτο με τα δωρα ειναι οτι τους κανουν δωρα και χατηρια για να τα εχουν απο κοντα...Εγω ειμαι κατα ατυων...Το παιδι θα περνει δωρα μονο σε γιορτες και χριστουγεννα και γεννεθλια ποτε αλλοτε...Για να μαθει να λαχταραει..Φυσικα απο τα δικα μου "παθαρικα" δε θελω τιποτα μιας και εχει γινει οτι εχει γινει και μαλιστα τους τα εστειλα κ πισω...Για μενα ο αντρας μου ειναι ορφανος απο γονεις...Και μη γυρισει καμια να μου πει μα το εγγονι τους πρεπει να μαθει τους γονεις του αντρα σου γιατι θα πρεπει να μαθουν ολοι εκει οτι το εγγονι εχει μια μανα και δε θα την βριζουν κ θα την πετανε εξω απο το σπιτι τους τα ρεμαλια και ο αντρας θα καθεται να κοιταει αντι να την στηριξει...Ε,οχι εμενα ο γιος μου δε θα βλεπει την μανα του να την μεταχειριζονται ετσι...Θα την σεβονται οπως σεβεται εκεινη γιατι οπως σου εχω ξανα πει Στελλα μου ολο αυτο θα γυρισει εναντιον σου και μετα τα παιδια σου δε θα σεβονται εσενα...

αιντε τατιανα δωσε......

....Και σωσεεε.. Razz

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
χαχα..

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:βαλανε και τον κουνιαδο μου να μας παρει τηλ, επειδη τα χριστουγεννα εκεινος με το κοριτσι του πηγαν εκει, και μας ειπε "κανονιστε την πρωτοχρονια να πατε εσεις, εγω δουλευω, μη μεινουν μονοι τους!" και ειναι και γιατρος........

ε πες του κι εσυ γιατρε μου οδηγια γιατρου ακολουθω που λεει να ΜΗΝ βγαλω εξω τα παιδια αν δεν ειναι 48 ωρες απυρετα!!!!!!!!!!!!ελεος πια αυτος τι ανακατευεται?

stella7778 έγραψε:αν ηταν αλλη στη θεση μου ουτε καλημερα δε θα τους ελεγε με οσα εχουν κανει......απ την πρωτη μερα!!!!
αλλα λεω μανα ειναι κι αυτη, κριμα ειναι, ας ειμαι καλη μαζι της....δεν πειραζει το ενα, δεν πειραζει το αλλο, και να τωρα.....
οταν της ειπα τη δευτερα οτι το παιδι ειχε 41 πυρετο η απαντηση ηταν...."αααααααα εμεις σας περιμενουμε πρωτοχρονια οπως ειπαμε!!!" τι να συνεννοηθεις μετα με τα ντουβαρια

πωπω καλα λες και ακουω την δικια μου τα χριστουγεννα του 2008 που ημουν εγκυος με διδυμα που ειχε παλλινδρομησει το 1 και τον 2,5 χρονων γιο μου με ανεμοβλογια και η κλαψομουνοσφυριχτρα εκλαιγε γιατι "αχ σας περιμενα πως θα κανω εγω γιορτες τωρα?" και εμεις τα ζωα πηγαμε................... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

stella7778 έγραψε:μα οτι και να κανω η κακια ειμαι!!!
και μετα φωναζει και ο αντρας μου οτι ειμαι κοροιδο και τους δινω αξια!

αντι να τα λεει σε σενα γιατι δε τα λεει σε αυτους?εγω πλεον σταματησα να σηκωνω τηλεφωνα τους αν δεν ειναι ο γιος τους σπιτι πρωτον για να μη χαλαω τη ζαχαρενια μου και δευτερον για να ακουν αμφοτεροι τα λεγομενα μου............

stella7778 έγραψε:δεν ειναι τοσο απολυτα ολα, ο αντρας μου ειναι κουλ γιατι ειναι γιος τους, οτι κι αν τους πει το ξεχνανε, ποτε δε θυμωνουν και μαλιστα μετα επιμενουν οτι εγω τον εβαλα.......αμα ειχα κι εγω ολη αυτη την υποστηριξη θα ημουν κι εγω κουλ!!!!!!! ευκολο να πεις "δε θα ερθουμε ειναι αρρωστα τα παιδια" και μετα να παρουν τη γυναικα σου να της τα κανουνε κιμα!!!!!!! γιατι και πως και αφου δε θες κλπκλπ
παιδια κανενας δε θελει να μανουριαζει απο μονος του, τουλαχιστον εγω οχι, αλλα εγω ακουω τα κλαμματα, εγω ψαχνω να βρω λογικες δικαιολογιες, κι εγω φταιω παντα.....και δεν θελω κανεναν σπιτι μου γιατι δεν εχω τη δυνατοτητα, μπορει να το λεμε ΟΚ φερε ενα ψητο κι εγω θα βαλω τα αλλα, αλλα μην ξεχνατε, νοικοκυρες ειμαστε, αμα περιμενεις καποιον, και τις σαλατες σου διαφορες και μπολικες τις θες, και τις αλοιφες σου, και τα κρασακια αλλο πινει ο ενας αλλο η αλλη, και ποικιλια το ενα ποικιλια το αλλο, και γλυκακια θες μετα, εγω τουλαχιστον οταν κανω τραπεζι κανω τραπεζι, δεν συμβιβαζομαι, αν δε μπορω δεν κανω και τελος.......χωρια που μου ερχονται και ο κουνιαδος με την μελλουσα.......4 ατομα παραπανω εγω δε μπορω δυστυχως φετος, αδυνατω.......


στελλα κοψε επαφες,παρε ενα τηλεφωνο και σηκωσε λιγο τη φωνη σου,πες της να μαζευτει και να καθεται στα αυγα της γιατι αν τα παιδια χειροτερεψουν μονη σου θα φας το λουκι δε θα ερθει κανεις να τα παρει αγκαλια αν ξυπναν τη νυχτα απο τον πυρετο.εγω τον σεπτεμβρη της πατησα ενα τηλεφωνικο σκατο μιαμιση ωρα παρακαλω,μετα δε της μιλαγα στο τηλεφωνο,δεν αφησα τον γιο της να της πει για την εγκυμοσυνη και μια χαρα ηρθε αυθημερον πριν τα χριστουγεννα με το σεις και με το σας!!!!!!!!!!!!!

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Ευάκι"][quote="stella7778"]

πωπω καλα λες και ακουω την δικια μου τα χριστουγεννα του 2008 που ημουν εγκυος με διδυμα που ειχε παλλινδρομησει το 1 και τον 2,5 χρονων γιο μου με ανεμοβλογια και η κλαψομουνοσφυριχτρα εκλαιγε γιατι "αχ σας περιμενα πως θα κανω εγω γιορτες τωρα?" και εμεις τα ζωα πηγαμε................... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ευα απλά σε προσκυνώ Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz !
[quote="stella7778"]Δώσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

????????


Επισκέπτης
δεν εκαναν τιποτα δωρα σοβαρα, ετσι τα ξεσηκωνουνε μονο, απο ενα παιχνιδακι των 10 ευρω τους πηρανε και το παινευτηκανε κιολας, δε με πειραζει, ο καθενας οτι μπορει, εγω παρηγγειλα απο αμαζον ενα σωρο παιχνιδια στον Αη Βασιλη χιχιχι
οχι δεν τους αφηνω να κανουν δωρα, καμια σχεση.......αλλα παιδια ειναι, ακουνε δωρο και θελουν να πανε
πω πω τι ανθρωποι!!!!!

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ποπο συγχύστηκα βραδιατικα!!!! Τώρα το ειδα το θεματάκι! Καλε γιατι με βαζετε στην πριζα????? Ακου λεει στο πατωμα τα παιδια με 3 πατατουλες!! Ακου με το μπουφαν γιατι βολευεται μονο στο σπιτακι της!! Οχι βρε κοπελιά, ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΣ!! Αφου με τον σύζυγο τα βρισκετε και δεν πολυασχολειται μαζι τους, κοινώς γραμμενους τους εχει απο ο,τι καταλαβαινω και καλα κανει, τότε σήκωσε το τηλεφωνακι και ξεκαθαρα και θαρραλεα πες της οτι κομμενη η κλαψα, Πρωτοχρονια στο σπιτακι μας με τα αρρωστα παιδακια μας που επειδη ειναι αρρωστα πρεπει να μην καθονται στο πατωμα και επισης πρεπει να τρώνε παραπανω απο 3 πατατες και 2 κεφτεδακια για να παρουν τα πανω τους!!!Και απο δω και στο εξης εμεις αποφασιζουμε και δε θελω σχολια για την οποια αποφαση παρουμε. Και κλεισε το τηλεφωνακι για να μην προλαβει να ανοιξει το ρημαδι της.Επιτελους. Πατα ποδι πριν σε πατησουν αυτοι. Πανω απολα τα παιδια σου και η ψυχικη σου ηρεμια. Να παει ο γιατρος να τους κανει παρεα.

markellajohny

markellajohny
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμεις παλι καλα δεν εχουμε τετοιο θεμα με τα πεθερικα αλλα με τη γιαγια του αντρα μου που επειδη γιορταζει την πρωτοχρονια το θεωρει δεδομενο οτι πρεπει να παμε οικογενειακως να φαμε εκει!!!30 νοματεοι, γινεται ενας χαμος και μην τολμησουμε να κανονισουμε κατι αλλο, ποιος την ακουει!!!εγω την γραφω εναν παρα βεβαια και το εχει καταλαβει και ολο παραπονα ειναι του τυπου δεν την σκεφτομαι και δεν την παιρνω κανενα τηλεφωνο κτλ κτλ!!!Η οποια δεν ξερει τι εχει και οταν αποφασισαμε να κανουμε τον θρησκευτικο μας γαμο και της το ειπαμε ξερετε ποια ηταν η απαντηση της? εγω το δωρο μου σας το εχω κανει!!λες και της ζητησε κανεις δωρο, επειδη μας ειχε δωσει 500 ευρω οταν αγορασαμε το σπιτι!!!ελεος!!!εδωσε κι αλλα 300 στο γαμο λες και της τα ζητησαμε!!!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ βρε στελλιτσα, παλι προβληματα εχεις με τους ανεγκεφαλους??
γιατι βρε κοπελα μου ασχολεισαι ακομα?? τι κερδιζεις με αυτο? δεν μπορω να σε καταλαβω τελικα.. γιατι ασχολεισαι τοοοοοσο πολυ.....
κατσε σπιτακι σου, φροντισε να γινουν καλα τα παιδακια σου, να περασετε ομορφα κ ηρεμα οικογενειακως τις γιορτες κ ξεχνα ολους τους τριτους!!
μην δινεις αξια σε ατομα που δεν το εκτιμουν κ δεν το αξιζουν καν..

????????


Επισκέπτης
Κοριτσι μου δε καταλαβαινουν. Εμενα ξερουν οτι θηλαζω, το μωρο δεν ειναι ουτε 2 μηνων και περιμεναν να παω για Πρωτοχρονια στον θειο του που μενει 1 ωρα πηγαινε και αλλη 1 ωρα ελα, στην καλυτερη,μακρυα απο το σπιτι. Και οταν ειπα οτι δε μπορουμε στραβωσαν και μου λενε ''εσυ εχεις το προβλημα;'', επειδη ειπα οτι θηλαζω και δε γινεται να παμε και να κλειστω σε ενα δωματιο να θηλαζω. Mad
Μα να τρεχω εκει με μικρο μωρο;; Ειναι δυσκολο να καταλαβουν;;

Προχθες μας πηρε μια θεια μακρινη τηλ να μας ευχηθει στις 4 το μεσημερι!! Shocked
Ευτυχως ετρεξε ο αντρας μου και το εβγαλε απο την πριζα πριν ξυπνησει ο μικρος... Ε,η πεθερουλα μου τον επρηξε γιατι δε σηκωνουμε το τηλ και γιατι το βγαζουμε απο την πριζα. Εχουμε νεογεννητο και τρεχουμε ολη μερα, τοσο δυσκολο να το καταλαβει;;; Αλλα φταιει και ο δικος μου που δε της λεει ''γιατι ετσι γουσταρουμε να κανουμε σπιτι μας''....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις