Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
25 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 25 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
η οικογενεια μου ειναι ο αντρασ μου....αυτον παντρευτικα οχι το σοι του ολο!!!!!και αυτος εμενα...οχι ολο το δικο μου σοι.....οσες αποστασεις κι αν κρατησεις αν ειναι να σου μπουν καπελο θα σου μπουν....γενικα οσο "μακρυα" ειναι οι γονεις και των 2 τοσο πιο καλα ειναι το ζευγαρι.....οσο καλοι ή αναποδοι κι αν ειναι.....και καλο ειναι να τακτοποιει ο καθενας τους δικους του γονεις....ειναι πιο ευκολο πιστευω το ζευγαρι....δεν ερχεται κανενασ σε δυσκολη θεση εχοντας να αντιμεπτωπισει τους γονεις του/της συζυγου...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:αμα δεις λιγο τα θεματα μου για να μην κουραζω και τα λεω παλι, θα μου αναβεις και κερι καθε κυριακη.....


τα διάβασα γι αυτό σου ευχήθηκα καλό κουράγιο. δυστυχώς δεν έχω λύση.

????????


Επισκέπτης
δε διαφωνω μονο που ο δικος μου αντρας τη δικη μου μαμα λεει μαμα και τη δικη του τη λεει "πεθερα" απ αυτα που εχει τραβηξει ......οποτε δεν υπαρχει μεταξυ τους καμια συνεννοηση

????????


Επισκέπτης
οχι δε θελω λυση.....αλλα με απλες συμβουλες λιγο λιγο παω πολυ καλυτερα....αν δεν ημουν και τοσο ενοχικη θα ηταν τελεια.....

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
stella7778 έγραψε:θα σας πω κατι και αμα θελετε το πιστευετε
στην πεθερα μου ειμαι πολυ πιο ανεκτικη απ οτι στη μαμα μου
η μαμα μου οτιδηποτε κι αν γινει τα ακουει απ την καλη και με ασχημο τροπο συνηθως
στην πεθερα με το γαντι και υπομονη.....φερομαι εκατο φορες πιο καλα στην μανα του αλλου λοιπον και δε βλεπω τιποτα μονοπλευρα...

Στέλλα μοιάζουμε πολύ σε αρκετά πράγματα...
Με αυτό που έκανε η πεθερά μου (που πήρε το μωρό μου και πήγε και καθότανε μέσα μόνη της ενώ εγώ είχα την αδερφή της επίσκεψη στο σαλόνι) κάθισα και σκέφτηκα κάποια πράγματα για την εαυτό μου.
Με πείραξε τόσο πολύ, ένιωσα ΤΟΣΟ ΘΥΜΑ που έκλαιγα καμιά ώρα ενώ κοιμόταν το μωρό, το πήρα πολύ βαριά..
Φταίω εγώ γιατί δεν μίλησα, δεν φταίει κανείς άλλος.
Φταίω γιατί δεν μιλάω για να μην στεναχωρήσω, να μην με παρεξηγήσουν, για να μην χαλαστούμε, μην πούνε οτι δεν είμαι καλή νύφη, μην με κατηγορήσει στην αδερφή της, στις συναδέλφισες της, στην μαμά της (που ούτε να το φτύσει το παιδί μου)...
Τους δέχομαι για καφέ πρωί όταν δουλεύουν απόγευμα για να μην "χάσουν" 2 μέρες επισκέψεων, πάντα οτι γλυκό κάνω το κάνω διπλό, πήγα μαζί της να την συνοδεύσω στο νοσοκομείο για εγχείρηση όταν η κόρη της έκανε σκι στο βουνό.
Φταίω γιατί το παραμικρό που με πειράζει το μεγαλοποιώ μέσα μου, και τα μαζεύω τα μαζεύω και κακό κάνω μόνο στον εαυτό μου.

Αυτά ΜΟΝΟ για το σόι του άντρα μου.Στον μπαμπά μου, μητριά, θείες μου τα λέω έξω απο τα δόντια χωρίς να φοβάμαι...
Ο άντρας μου ποτέ δεν έχει δείξει οτι δεν με υποστηρίζει, και αν το κάνει καμιά φορά πάντα με συζήτηση το λύνουμε.
Μου είπε οτι ποτέ δεν θα με κατηγορούσε αν μιλούσα έξω απο τα δόντια στους δικούς του(μάλιστα με παροτρύνει), και οτι κακώς δεν μιλάω γενικότερα..
Αποφάσισα απο την νέα χρονιά να σταματήσω να είμαι θύμα, να δίνω το μωρό μου ΜΟΝΟ όταν θέλω εγώ να το δώσω, να λέω ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ που με ενοχλεί και να ΜΗΝ ανεχτώ ΤΙΠΟΤΑ άλλο, το κοριτσάκι που κάνανε οτι θέλανε ΤΕΛΟΣ.
Σορυ για το σεντόνι Razz Razz

????????


Επισκέπτης
εγω και περυσι ετσι ειχα πει αλλα δεν εκανα τπτ......
τι να πεις.....ειχα και καλα ενοχες που μου κρατησαν το μεγαλο παιδι καποιες μερες για να μπω νοσοκομειο, λες και πηγα διακοπες.....τοσο ηλιθια ειμαι.....αλλα θα το διορθωσω μερα με τη μερα......

eirkat mam

eirkat mam
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αρχικα Καλη Χρονια!
Κοιταξε να δεις,επειδη και γω εχω παρα πολλα προβληματα με την πεθερα κυριως(γιατι ο πεθερος οτι του λεει κανει)πρεπει να δεις λιγο την δικη σου οικογενεια!!!αυτοι δεν ειναι οικογενεια σας,ειναι συγγενεις.εφοσον ο αντρας σου ειναι μαζι σου,ξεκαθαρισε του οτι πλεον θα βαλεις τα πραγματα στη θεση τους.Με συγχωρεις γι'αυτο,δηλαδη το δικαιωμα που εχουν παρει,φταις εσυ,γιατι εσυ τους το εδωσες...βαζουμε ορια σε τετοια ατομα!!Μην νομιζεις οτι ειμαι σε καλυτερη μοιρα...και εγω τους εχω και απο πανω,αλλα εχω αρχισει και μιλαω.Στην τελικη προτειμω να μην εχω καμια επαφη,και να ειμαι ηρεμη στην δικη μου οικογενεια.
Καταλαβαινω...δεν εχετε εσεις με τον αντρα σου βασικα προβληματα και σας τα δημιουργει η ολη κατασταση...αρχισε να μιλας,στην αρχη με το σεις και με το σας και μετα χωσιμο...δεν γινετε...οπως ειναι αυτες μανες και νοιαζονται για τα παιδια τους ετσι ειμαστε και εμεις...και μεχρι να τα μεγαλωσουμε οπως εμεις θεωρουμε σωστο δεν παρεμβαινει κανεις!!!ουτε πεθερα,ουτε μανα,ουτε αδερφη,ουτε νονα...εμεις και μονο εμεις ειμαστε υπευθυνοι!!!
Αυτη ειναι η γνωμη μου και η δικη μου σταση...
Καλη υπομονη και βουρρρρρ..... Laughing

eirkat mam

eirkat mam
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
stella7778 έγραψε:βαλανε και τον κουνιαδο μου να μας παρει τηλ, επειδη τα χριστουγεννα εκεινος με το κοριτσι του πηγαν εκει, και μας ειπε "κανονιστε την πρωτοχρονια να πατε εσεις, εγω δουλευω, μη μεινουν μονοι τους!" και ειναι και γιατρος........


Αν ειναι δυνατον;;;;και σεις επρεπε να του πειτε του κυριου οτι εμεις εχουμε παιδια και διαφορετικες υποχρεωσεις...αν μπορεσουμε και ειμαστε καλα θα δουμε...πω,πω...θα σαλταρω...εμπαινεεε...μπουρλωτο...μην χαλιεσαι εσυ!!!τα παιδια σου και ο αντρας σου πανω απ'ολα...μην σε νοιαζει για το τι θα πουν αυτοι και κανενας...δες το δικο σου σπιτι και βαλε τα ορια,τα συνορα!!!μην εισαι καλη...αν μια φορα σε πιασουν κοροιδο φταινε οι αλλοι,αν σε πιασουν ομως δευτερη...φταις εσυ και μονο εσυ....

eirkat mam

eirkat mam
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
stella7778 έγραψε:κοριτσια μπορει να σας φαινεται οτι εγω ασχολουμαι γιατι δεν εχω κατι αλλο να κανω αλλα δεν ειναι ετσι, κανενας δεν εχει διαθεση να χαλιεται (ακομα και ενας καρκινακος σαν εμενα) αλλα οταν σου προδιαγραφουν το προγραμμα τα παιρνεις.....δεν τα παιρνεις??? τωρα πχ εχει να παρει τηλ 3 μερες να δει πως ειναι τα παιδια μην τυχον και της πω οτι δε θα παμε, ενω ολη τη βδομαδα επαιρνε και μας ξυπνουσε καθε πρωι ενω ηξερε οτι ημασταν ξενυχτισμενοι με μπανακια και κομπρεσες......
δεν θελω να μανουριαζω, αλλα δε μπορω να μην εχω τα αρ---- να κανω οτι θελω με την οικογενεια μου! με καταλαβαινετε??? ειναι πιεστικοι, και να τα πω οσα λετε, θα βαλει τα κλαμματα και θα παρει αλλες δεκα φορες μετα κλαιγοντας, θα κανει ενα σωρο αναπαντητες στο σταθερο να ενοχλει μεχρι να την παρουμε πισω, θα μιλησει δηθεν στα παιδια επειδη της λειψανε και θα μας κανει μπαχαλο.....η γυναικα ειναι μελισσα.........ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ


Κοπελα μου σ'εχω πριξει σημερα...απλα διαβαζω την συζητηση σιγα σιγα,και φρικαρω...βγαλε το τηλεφωνο απο την πριζα,βαλτε τα κινητα αθορυβα και αν πει κατι κοιμομασταν...κ δεν το ακουσαμε,οταν θα μπορεσεις να μιλησεις,και αν αρχισει να κλαιγετε,πες της"ααα...ο μικρος θα κανει ζημια,τα λεμε...και κλεισε της το στα μουτρα...αποφευγε το καθε τι...
εγω οταν ηρθα κρητη,εφυγα απο το νησακι μου και ηρθα εδω γιατι ο αντρας μου εχει σπιτι το οποιο απο πανω εχει σπιτι η πεθερα...ολη την ωρα εδω...ανακατευεται σε ολα,εγω στην αρχη ημουν η καλη και ελεγα σε ολα ναι...μας εκανε κουμαντο ακομα και στο σχεδιο που θελαμε να βαλουμε στην κουζινα,κανεμε οτι την ακουμε και καναμε το δικο μας...καθε πρωι 8 με 8:30 επαιρνε τηλ να με ξυπνησει να σηκωθω να κανω τις δουλειες μου...και δεν της ειχα πει κατι τετοιο,ως που τα πηρα στο κρανιο και το σηκωνει ο γιος της και το εκοψε...ετοιμαζουμε το γαμο μας και θελει να κανει κουμαντο ακομα και στο νυφικο που θελω εγω να βαλω...εμεινα εγκυος και ανακατευεται ακομα και στο πως θα γεννηθει το μωρο...και λεω και γω τελος!!!τερμα η καλοσυνες!!!στην κατασταση μου πρεπει να ειμαι ηρεμη και υγειης...και πλεον Στελλα μου μιλαω ξεκαθαρα,οτι με πειραζει το λεω και αν μου τη δωσει με ασχημο τροπο...ο αντρας μου με υποστηριζει σε ολα!!!Δοξα το Θεο!!!εχω κοψει τα πολλα πανω κατω και οταν με παιρνει τηλ βαζω τον αντρα μου να το σηκωνει...δεν θελω να τους βλεπω...μου κανουν κακο και με γεμιζουν δηλητηριο...
το τελευταιο βεβαια ειναι οτι θελουν οπωσδηποτε αγορι και με ρωτανε"τι κανει ο μπεμπης;"...το ξεκοψα ομως,δεν ξερουμε ακομα τι ειναι...ασε,που αντι να λενε να ειναι γερο καθονται και το μελετανε λες και ειναι αγορι και το εχουν ονομασει κιολας...χωρις να τους πουμε εμεις κατι...δεν εχει ομως...η Ειρηνη ειναι κακια και εχει νευρα και δεν με νοιαζει κοριτσια...και κατι ακομα...την πρωτοχρονια κανονισα και φαγαμε στην κουνιαδα μου(με την οποια δεν μιλανε)και τσαντιστηκε και το κοπανουσε...αλλα δεν με νοιαζει...εμεις περασαμε καλα...και δεν καταλαβα,φαγαμε τα Χριστουγεννα τους φτανει...ασε,που ειναι αρρωστοι συνεχεια και ενω ξερουν την κατασταση μου και ειμαι συνεχεια κοριτσια αρρωστη...
ΜΙΛΑ ΣΤΕΛΛΑ ΜΟΥ!!!ΟΛΕΣ ΜΙΛΗΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΜΑΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ"ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ" ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!! affraid

eirkat mam

eirkat mam
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
efoulitsa έγραψε:Eχεις δικιο..Ο δικος μου γυρισε απο κατω και μου ειπε οτι η μανα του δεν του ανεφερε τιποτα..Δεν το πιστευω..Παντως μουτρα προς το παρον δεν μου κανει..αλλα ειναι και πονηρος οποτε μπορει να μου πει τιποτα αλλη μερα και οχι σημερα λογω πρωτοχρονιας..θα δουμε..Παντως εγω του εξηγηθηκα και του δικου μου και της μανας του και ξελαφρωσα Laughing Πσντως βλεπεις δεν αρεσει σε πολλους η ειλικρινεια..προτιμουν τη διπροσωπια και την υποκρισια εμενα με εμαθαν να λεω αυτα που νιωθω ειτε καλα ειτε κακα και ετσι θα μαθω και στο παιδι μου..

Μπραβο σου κοριτσι μου!!!συμφωνω οτι πρεπει να εισαι σε ετοιμοτητα...και εμενα ετσι με εμαθαν να λεω τα πραγματα με το ονομα τους και σε οποιον αρεσει...προτειμω να μεινω μονη μου παρα να εχω υποκριτες διπλα μου...η πεθερα μου πενευει τον εαυτο της οτι ειναι λεει 'διπλωματισα' και ετσι λεει πρεπει να ειμαστε γιατι μονο ετσι κερδιζουμε...και της λεω και γω εσυ να εισαι οτι θες εγω ειμαι αυτο που ειμαι και ειμαι περιφανη γιατι οι γονεις μου μου εδωσαν σωστη ανατροφη και θα προσπαθησω να το κανω και γω στα παιδια μου...και δεν της αρεσε...αλλα δεν με νοιαζει...εμενα παλι ο αντρας μου της τα χωνει αλλα δεν μου λεει τιποτα εκεινη τη στιγμη,μετα απο καιρο του ξεφευγει...
ελπιζω ειλικρινα να μην γινουμε και μεις ετσι κοριτσια...λεω αν γινω ετσι να με σαπισει το παιδι μου στο ξυλο...

????????


Επισκέπτης
[quote="eirkat

Κοπελα μου σ'εχω πριξει σημερα...απλα διαβαζω την συζητηση σιγα σιγα,και φρικαρω...βγαλε το τηλεφωνο απο την πριζα,βαλτε τα κινητα αθορυβα και αν πει κατι κοιμομασταν...κ δεν το ακουσαμε,οταν θα μπορεσεις να μιλησεις,και αν αρχισει να κλαιγετε,πες της"ααα...ο μικρος θα κανει ζημια,τα λεμε...και κλεισε της το στα μουτρα...αποφευγε το καθε τι...
εγω οταν ηρθα κρητη,εφυγα απο το νησακι μου και ηρθα εδω γιατι ο αντρας μου εχει σπιτι το οποιο απο πανω εχει σπιτι η πεθερα...ολη την ωρα εδω...ανακατευεται σε ολα,εγω στην αρχη ημουν η καλη και ελεγα σε ολα ναι...μας εκανε κουμαντο ακομα και στο σχεδιο που θελαμε να βαλουμε στην κουζινα,κανεμε οτι την ακουμε και καναμε το δικο μας...καθε πρωι 8 με 8:30 επαιρνε τηλ να με ξυπνησει να σηκωθω να κανω τις δουλειες μου...και δεν της ειχα πει κατι τετοιο,ως που τα πηρα στο κρανιο και το σηκωνει ο γιος της και το εκοψε...ετοιμαζουμε το γαμο μας και θελει να κανει κουμαντο ακομα και στο νυφικο που θελω εγω να βαλω...εμεινα εγκυος και ανακατευεται ακομα και στο πως θα γεννηθει το μωρο...και λεω και γω τελος!!!τερμα η καλοσυνες!!!στην κατασταση μου πρεπει να ειμαι ηρεμη και υγειης...και πλεον Στελλα μου μιλαω ξεκαθαρα,οτι με πειραζει το λεω και αν μου τη δωσει με ασχημο τροπο...ο αντρας μου με υποστηριζει σε ολα!!!Δοξα το Θεο!!!εχω κοψει τα πολλα πανω κατω και οταν με παιρνει τηλ βαζω τον αντρα μου να το σηκωνει...δεν θελω να τους βλεπω...μου κανουν κακο και με γεμιζουν δηλητηριο...
το τελευταιο βεβαια ειναι οτι θελουν οπωσδηποτε αγορι και με ρωτανε"τι κανει ο μπεμπης;"...το ξεκοψα ομως,δεν ξερουμε ακομα τι ειναι...ασε,που αντι να λενε να ειναι γερο καθονται και το μελετανε λες και ειναι αγορι και το εχουν ονομασει κιολας...χωρις να τους πουμε εμεις κατι...δεν εχει ομως...η Ειρηνη ειναι κακια και εχει νευρα και δεν με νοιαζει κοριτσια...και κατι ακομα...την πρωτοχρονια κανονισα και φαγαμε στην κουνιαδα μου(με την οποια δεν μιλανε)και τσαντιστηκε και το κοπανουσε...αλλα δεν με νοιαζει...εμεις περασαμε καλα...και δεν καταλαβα,φαγαμε τα Χριστουγεννα τους φτανει...ασε,που ειναι αρρωστοι συνεχεια και ενω ξερουν την κατασταση μου και ειμαι συνεχεια κοριτσια αρρωστη...
ΜΙΛΑ ΣΤΕΛΛΑ ΜΟΥ!!!ΟΛΕΣ ΜΙΛΗΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΜΑΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ"ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ" ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!! affraid [/quote]

καθολου δε με επρηξες τι λες δε φτανει που ασχολεισαι μαζι μου και με συμβουλευεις κιολας
το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι τυπος του κλεινω τηλεφωνα, τι δηλαδη δε μπορουμε να τους δωσουμε να καταλαβουν οτι δε μπορουν να παιρνουν οποτε τους τη δωσει....το θεωρω αδυναμια να κρυβομαι για να μη με ενοχλησουν.....
αλλα ειπαμε, φετος θα ειναι χρονια αλλαγης

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
eirkat mam έγραψε:
efoulitsa έγραψε:Eχεις δικιο..Ο δικος μου γυρισε απο κατω και μου ειπε οτι η μανα του δεν του ανεφερε τιποτα..Δεν το πιστευω..Παντως μουτρα προς το παρον δεν μου κανει..αλλα ειναι και πονηρος οποτε μπορει να μου πει τιποτα αλλη μερα και οχι σημερα λογω πρωτοχρονιας..θα δουμε..Παντως εγω του εξηγηθηκα και του δικου μου και της μανας του και ξελαφρωσα Laughing Πσντως βλεπεις δεν αρεσει σε πολλους η ειλικρινεια..προτιμουν τη διπροσωπια και την υποκρισια εμενα με εμαθαν να λεω αυτα που νιωθω ειτε καλα ειτε κακα και ετσι θα μαθω και στο παιδι μου..

Μπραβο σου κοριτσι μου!!!συμφωνω οτι πρεπει να εισαι σε ετοιμοτητα...και εμενα ετσι με εμαθαν να λεω τα πραγματα με το ονομα τους και σε οποιον αρεσει...προτειμω να μεινω μονη μου παρα να εχω υποκριτες διπλα μου...η πεθερα μου πενευει τον εαυτο της οτι ειναι λεει 'διπλωματισα' και ετσι λεει πρεπει να ειμαστε γιατι μονο ετσι κερδιζουμε...και της λεω και γω εσυ να εισαι οτι θες εγω ειμαι αυτο που ειμαι και ειμαι περιφανη γιατι οι γονεις μου μου εδωσαν σωστη ανατροφη και θα προσπαθησω να το κανω και γω στα παιδια μου...και δεν της αρεσε...αλλα δεν με νοιαζει...εμενα παλι ο αντρας μου της τα χωνει αλλα δεν μου λεει τιποτα εκεινη τη στιγμη,μετα απο καιρο του ξεφευγει...
ελπιζω ειλικρινα να μην γινουμε και μεις ετσι κοριτσια...λεω αν γινω ετσι να με σαπισει το παιδι μου στο ξυλο...
Τελικα ολα καλα!!!!Ως τωρα αλλα φτου φτου μη το ματιασω..βρηκα την ησυχια σπιτι μου!!!Με τον αντρα μου μια χαρα..Μεχρι και σεξακι ηθελε οποτε οκ!!Ναι να μιλαμε και ας γινομαστε κακιες!!Τη ζωη μας τη ζουμε οπως θελουμε εμεις και οχι αυτες!!!Κουμαντο σπιτι τους..Νοικοκυρα σε ενα σπιτι ειναι μονο μια..η πεθερα σου ας ξυπναει απο τις 5 να κανει τις δουλειες της!!ΑΑΑ πολλα ανεχτηκες εσυ..Κοψτα ολα γιατι οταν γεννησεις με το καλο θα σας καβαλησει..Ελα να ξυπναμε μια μια γιατι δεν θα μας τρελλανουν αυτες! Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις