Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
20 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 20 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια μου καλημερα!
Εγώ επιμενω. Η ουσια του προβληματος ειναι αλλου, οχι στις νυφες και στο πώς θα φερθουν αυτες σε σχεση με την πεθερα.
Το προβλημα ειναι η γιοι τους και η σχεση μεταξυ τους. Αυτοι ειναι υπευθυνοι να βγαλουν το φιδι απτην τρυπα και να τις βαλουν στη θεση τους. Οπως εμεις ειμαστε υπευθυνες για τους δικους μας γονεις. Εγώ οπου χρειαστηκε, αν και μοναχοπαιδι, τσακωθηκα πολλες φορες για τον δικο μου με τους γονεις μου που δεν ηθελαν αυτην τη σχεση απο την αρχη. Εκεινος, οταν χρειαστηκε να ορθωσει το αναστημα του, με πουλησε για τη μαμακα του, τη νυφη του, τον αδερφο, τον πατερα. Εχει να κανει με την εξαρτηση τους απο το φουστανι της μαμας. Σε καθε περιπτωση, η οικογένεια τους πλεον ειναι η γυναικα και το παιδι τους, αν δεν το εχουν καταλαβει αυτο, τοτε το παιχνιδι, λυπαμαι που το λεω ,ειναι χαμενο, μιλαμε για εναν αντρα τελειως αδυναμο, ευνουχισμενο που ακομη φοβαται μηπως η μαμα του τραβηξει το αυτι επειδη εκανε αταξια. Η γνωμη μου ειναι οτι τιποτα δεν πρεπει να καταπινεις, απτην αρχη, γιατι σε τρωει αυτο μεσα σου, δεν τα βρισκεις με τον εαυτο σου. Το λεμε και σε αυτην με τροπο ή χωρις, το λεμε και στον συζυγο και απαιτουμε να βάλει τα πραγματα στη θεση τους με τη μαμα του. Αν δεν το κανει, σημαινει οτι ο δεσμος του με τη γυναικα του ειναι πιο αδυναμος απο εκεινον με τη μανα του και μια ζωη αυτο θα ειναι ενα αγκαθι που θα τρυπαει. Για να κατανοησετε το μεγεθος αυτης της εξαρτησης κοιταξτε τη δικη μου περιπτωση. Ο αντρας μου προτιμησε αντι για μενα και το μωρο,να κανει γιορτες με τη μαμα, τον μπαμπα και την οικογενεια του αδερφου του, σε μας ουτε τηλεφωνο, ουτε να δει την μπεμπα 3 μηνες που χθες έγινε 6 μηνών!Καταλαβαινετε γι ποσο αρρωστημενες καταστασεις μιλαμε?
Οχι, πρεπει να διεκδικουμε την αγαπη και την υποστηριξη που μας αξιζει πραγματικα, οχι να συμβιβαζομαστε με ψιχουλα....

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mama Pupa έγραψε: Ο αντρας μου προτιμησε αντι για μενα και το μωρο,να κανει γιορτες με τη μαμα, τον μπαμπα και την οικογενεια του αδερφου του, σε μας ουτε τηλεφωνο, ουτε να δει την μπεμπα 3 μηνες που χθες έγινε 6 μηνών!Καταλαβαινετε γι ποσο αρρωστημενες καταστασεις μιλαμε?
Οχι, πρεπει να διεκδικουμε την αγαπη και την υποστηριξη που μας αξιζει πραγματικα, οχι να συμβιβαζομαστε με ψιχουλα....

συγνωμη αλλα αν και δν ξερω την ιστορια σου κοπελα μου, με αυτη την τελευταια παραγραφο καταλαβαινω οτι ειναι διαφορετικα τα θεματα που εχεις εσυ με τον αντρα σου....μοιαζει περισσοτερο σαν να μην ηθελε να ειναι καν πατερας οχι μονο να μην ειναι μαζι σου για χαρη της μαμας!! Γιατι αλλιως το οτι δν νοιαζεται για σενα , δν θα τον σταματουσε απο το να νοιαζεται για το παιδι του!!! Κατι εχει γινει πολυ λαθος εδω!! Κριμα παντως κοπελα μου ... ειναι πολυ ασχημο ολο αυτο οταν γινεται και υπαρχουν και παιδια!! No

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Pupa μου εχεις δικιο το ξερω οι αντρες μας πρεπει να βαζουν τα ορια..Οσες φορες ο δικος μου τους ειπε τι θελει να κανουμε τον εγραψαν μη σου πω που..πχ πριν γεννησω πηγε και τους ειπε οτι τις πρωτες πρωτες μερες δεν θελουμε κοσμο σπιτι να περασουν κανα δυο βδομαδες και οποιος θελει να ερθει να παιρνει εμας τηλ και οχι την πεθερα μου κα να τους φερνει πανω επ ακριβως τους ειπε οτι εγω και η γυναικα μου κανουμε κουμαντο σπιτι μας οχι εσεις αποτελεσμα..μαλωσανε ασχημα,και εφερνε κοσμο σπιτι της και μας επαιρνε και ελεγε ειναι εδω ο ταδε ερχομαστε να δει το μωρο!!!!!!!!!Μια μερα ελειπε ο αντρας μου στη δουλεια και ο μικρος εκλαιγε ωρες!!δεν ειχα προλαβει να αλλαξω ουτε συγνωμη κι ολας σερβιετα ημουν μεσα στα αιματα,ειχαν στεγνωσει τα χειλια μου απο τη διψα,ειχα αγχωθει με το παιδι μιας και ηταν μολις ημερων και δεν ηξερα τι ειχε και μολις καταφερα και τον κοιμισα και αλλαζα ρουχα χτυπαει η πορτα δεν ανοιγω αυτοι συνεχιζαν δεν ανοιγα μετα φωναζαν εφη εφη και ανοιγω και λεω ημαρτον δεν καταλαβαινετε οτι δεν μπορω κοιμιζω το παιδι και τι λεει ο πεθερος μα εχεις επισκεψεις και ειχαν τη ξαδερφη τους μαζι και λεω εγω,εγω εχω επισκεψεις χωρις να το ξερω?μετα θα τα πουμε περιττο να σας πω οτι το παιδι ξαναρχισ ετο κλαμα αφου μελανιασε και ο πεθερος μου καθοταν ετρωγε ψωμι και μας κοιταζε..ηρθε την αλλη μερα που ηταν εδω ο αντρας μου για να μου κανει φασαρια και εκει μαλωσαμε και τον εβγαλα εξω και μιλησαμε μετα απο μηνες και μονο ενα γεια για χαρη του αντρα μου.Ο δικος μου τον εβαλε στη θεση του γιατι μου ειπε πολυ ασχημα πραγματα,οτι λυπαται το γιο του που με πηρε και αλλα πολλα..και τι εγινε λοιπον που μιλαει τον εχουν χεσμενο!!!Για αυτο λοιπον κανονιζω εγω τα θεματα και ας με λενε κακια και περιεργη..Η καθε περιπτωση λοιπον ειναι διαφορετικη και πρεπει να τη χειριζομαστε καταλληλως..εσενα απο οτι βλεπω ο αντρας σου με λιγα λογια ειναι ζαμαν φου..οποτε pupa μου μη χολιοσκας σου ειπα και σε αλλο μηνυμα οτι εστι ηταν και ο δικος μου και μεγαλωσα πολυ καλυτερα απο αλλους που ειχαν μπαμπα..Στο μελλον οσο παιρναει ο καιρος θα το συνειδητοποιεις σιγα σιγα τωρα η ψυχολογικη σου κατασταση απο ολα αυτα δεν στο επιτρεπει!!Στα λεω γιατι τα περασα με ολο το θαρρος και με οση αγαπη εχω μεσα στην ψυχη μου..Συγνωμη για το κατεβατο ε?? Smile

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mama Pupa έγραψε: Ο αντρας μου προτιμησε αντι για μενα και το μωρο,να κανει γιορτες με τη μαμα, τον μπαμπα και την οικογενεια του αδερφου του, σε μας ουτε τηλεφωνο, ουτε να δει την μπεμπα 3 μηνες που χθες έγινε 6 μηνών!Καταλαβαινετε γι ποσο αρρωστημενες καταστασεις μιλαμε?

Συγνώμη που θα το πω έτσι , γιατί δεν ξέρω όλη την μεταξύ σας ιστορία αλλά είναι Α-πα-ρα-δεκ-τος!!!!!

Αυτό μόνο, έχω κατασυγχυστεί επισκεψεις με......το ζορι!!!!!!! - Σελίδα 4 654655

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εφουλιτσα μια χαρα τα λες. Κι αυτα τα πεθερικα σου δεν εχουν αξιοπρεπεια καθολου? Μα τι συμβαινει πια? Δεν καταλαβαινουν τιποτα? Να σου κουβαλανε κοσμο χωρις να το ξερεις με ενα νεογεννητο που δεν ξερεις εκεινο τον πρωτο καιρο που πατας και που βρισκεσαι? Τι να πω.
Απαραδεκτος ο δικος μου, απαραδεκτοι και οι δικοι σου που ακομη και το παιδι τους γραφουν, ασε τη νυφη...Ουτε για το εγγονι τελικα δε νοιαζονται...Γελοιες καταστασεις...Ατυχες ειμαστε. υπαρχουν πεθερικα που δεν δημιουργουν προβληματα και αγαπανε πραγματικα τα παιδια τους, χωρις εγωισμους, φασαριες, απαιτησεις, τσακωμους και ανακατεματα...

????????


Επισκέπτης
κοριτσια εγω δεν νομιζω οτι πρεπει να περιμενουμε απο τους αντρες να μιλησουν.....γιατι απλα οι αντρες καταλαβαινουν και ενοχλουνται απο ελαχιστα πραγματα σε σχεση με εμας... και υπαρχει και η δικη μου περιπτωση που δε θελει να πηγαινει καν στους δικους του και με το ζορι τον κουβαλαω τοσα χρονια για να ειμαστε σωστοι.... οπως σας ειπα και χτες, χροοοοονια μιλαει και μιλαει και δεν βρηκε ακρη ο ανθρωπος.......οποτε εμεις ειμαστε μανες εμεις θα μιλαμε......γνωμη μου παντα.....
χτες πχ της ειπε 4 φορες ο αντρας μου, μην το πας το μωρο για υπνο, και ο πεθερος της ειπε "αν καθε φορα που ερχονται στη μιση ωρα το πας για υπνο, στο τελος δεν το βλεπουμε καθολου, αφου σου ειπανε ξυπνησε 11, γιατι να ξανακοιμηθει 2??" και μας εεεγραψε ολους κανονικοτατα και πηγε και το κοιμησε.....τι να μιλησεις και τι να μη μιλησεις κανεναν δεν ακουει....
ρε ειναι γκαου τα ατομα λεμε......και στη βασιλοπιτα και καλα ο πεθερουλης τους ειπε ολους (και αυτους που δεν ηταν εκει) κι εμενα με ξεχασε.....καλε ειμαι και λιγνουλα και δε φαινομαι!!!! αλλα ειπαμε, ενα πραγμα να διορθωνουμε τη φορα, εχουμε δουλεια για ολο το 12.....και τα δωρα που πρηξανε τα παιδια μου τοσο καιρο να τα ξεσηκωνουν, ηταν 2 μικρα αυτοκινητακια απο τη λαικη......ρε αιντεεεεεεεε

πουπα κοπελα μου δεν ξερω την ιστορια σου αλλα γιατι ετσι κοπελα μου??? πολυ στεναχωρεθηκα.......
οσο για σενα pumpkin, να μην πεις τιποτα εκ των υστερων, οταν ξαναγινει κοβεις και ραβεις, απ το τηλεφωνο δεν εχει νοημα..

ετσι θα δινουμε δυναμη η μια στην αλλη και θα προχωραμε, σας ευχαριστω απο καρδιας........

mkiam


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
efoulitsa έγραψε:Pupa μου εχεις δικιο το ξερω οι αντρες μας πρεπει να βαζουν τα ορια..Οσες φορες ο δικος μου τους ειπε τι θελει να κανουμε τον εγραψαν μη σου πω που..πχ πριν γεννησω πηγε και τους ειπε οτι τις πρωτες πρωτες μερες δεν θελουμε κοσμο σπιτι να περασουν κανα δυο βδομαδες και οποιος θελει να ερθει να παιρνει εμας τηλ και οχι την πεθερα μου κα να τους φερνει πανω επ ακριβως τους ειπε οτι εγω και η γυναικα μου κανουμε κουμαντο σπιτι μας οχι εσεις αποτελεσμα..μαλωσανε ασχημα,και εφερνε κοσμο σπιτι της και μας επαιρνε και ελεγε ειναι εδω ο ταδε ερχομαστε να δει το μωρο!!!!!!!!!Μια μερα ελειπε ο αντρας μου στη δουλεια και ο μικρος εκλαιγε ωρες!!δεν ειχα προλαβει να αλλαξω ουτε συγνωμη κι ολας σερβιετα ημουν μεσα στα αιματα,ειχαν στεγνωσει τα χειλια μου απο τη διψα,ειχα αγχωθει με το παιδι μιας και ηταν μολις ημερων και δεν ηξερα τι ειχε και μολις καταφερα και τον κοιμισα και αλλαζα ρουχα χτυπαει η πορτα δεν ανοιγω αυτοι συνεχιζαν δεν ανοιγα μετα φωναζαν εφη εφη και ανοιγω και λεω ημαρτον δεν καταλαβαινετε οτι δεν μπορω κοιμιζω το παιδι και τι λεει ο πεθερος μα εχεις επισκεψεις και ειχαν τη ξαδερφη τους μαζι και λεω εγω,εγω εχω επισκεψεις χωρις να το ξερω?μετα θα τα πουμε περιττο να σας πω οτι το παιδι ξαναρχισ ετο κλαμα αφου μελανιασε και ο πεθερος μου καθοταν ετρωγε ψωμι και μας κοιταζε..ηρθε την αλλη μερα που ηταν εδω ο αντρας μου για να μου κανει φασαρια και εκει μαλωσαμε και τον εβγαλα εξω και μιλησαμε μετα απο μηνες και μονο ενα γεια για χαρη του αντρα μου.Ο δικος μου τον εβαλε στη θεση του γιατι μου ειπε πολυ ασχημα πραγματα,οτι λυπαται το γιο του που με πηρε και αλλα πολλα..και τι εγινε λοιπον που μιλαει τον εχουν χεσμενο!!!Για αυτο λοιπον κανονιζω εγω τα θεματα και ας με λενε κακια και περιεργη..Η καθε περιπτωση λοιπον ειναι διαφορετικη και πρεπει να τη χειριζομαστε καταλληλως..εσενα απο οτι βλεπω ο αντρας σου με λιγα λογια ειναι ζαμαν φου..οποτε pupa μου μη χολιοσκας σου ειπα και σε αλλο μηνυμα οτι εστι ηταν και ο δικος μου και μεγαλωσα πολυ καλυτερα απο αλλους που ειχαν μπαμπα..Στο μελλον οσο παιρναει ο καιρος θα το συνειδητοποιεις σιγα σιγα τωρα η ψυχολογικη σου κατασταση απο ολα αυτα δεν στο επιτρεπει!!Στα λεω γιατι τα περασα με ολο το θαρρος και με οση αγαπη εχω μεσα στην ψυχη μου..Συγνωμη για το κατεβατο ε?? Smile

Και βρε παιδί μου σε γεμίζει και άγχος αυτή η κατάσταση με τους απρόσμενους επισκέπτες. Να είναι το σπίτι όσο γίνεται συμμαζεμένο, να είσαι εσύ ντυμένη, να έχεις κάτι να κεράσεις κλπ κλπ, καθώς οι άνθρωποι είναι ξένοι κι έρχονται για το μωρό. Χώρια που το μωρό δε μπορεί να βγαίνει από το πρόγραμμα του ύπνου και του φαγητού του για τους επισκέπτες. Εμένα τουλάχιστον με αγχώνουν οι επισκέψεις του τύπου "χτυπάω το κουδούνι κι ανεβαίνω" και σπάζομαι πολύ όταν μου το κάνουν, ειδικά άνθρωποι που δεν ανήκουν στο στενό μου περιβάλλον. Τί να πω βρε κοπέλα μου, χαρά στην υπομονή σου...

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευτυχώς εγώ δεν ειχα τετοια οταν ημουν λεχωνα. Ολοι πηρανε τηλεφωνο πριν ερθουν. Βεβαια με το που ηρθαμε 5 ημερων απο το μαιευτήριο, καταλαβαινετε πώς ειναι η πρώτη μερα σπιτι, πλάκωσαν μετά απο 2 ώρες τα πεθερικα και η οικογενεια του αδερφου του με 3 παιδιά και το μικροτερο 3 ετών που ετρεχε να φιλησει το μωρο!!!!Ο δε αδερφος του και η νυφη του 5 μερες στην κλινικη δεν ηρθαν να με δουν!Φυσικα οταν καποια στιγμη του το ανεφερα μου ειπε πολυ απλα, πώς να ερθει η....τάδε, με 3 παιδιά?Τα οποια έχουν ηλικιες, 17, 14 και 3, κοτζαμ γαιδουρια, τα μεγαλα κρατανε το μικρο, η δε πεθερα μας μενει απο κατω τους!!! Εγώ λοιπον να μην μπορω να κατσω απο τα χιλια ράμματα που ειχα κι αυτοι καφεδάκι! Δε λεω, να ερθουν, αλλα ασε μου μια μερα προσαρμογης. ελεος πια!Ευτυχως που ειχα τη μανουλα μου την καλη αλλιως δε με εβλεπα καλα...Αν και μαυτη τσακωθηκα γιατι θελει να τα ξαναβρουμε με τον αλλον ομως εγω πια αισθανομαι τοσο προσβεβλημενη και πληγωμενη που δεν θελω ουτε να τους δω μπροστα μου.
Τελικα ειναι να μην μπλεξεις....
Μεγαλο λουκι η κακια πεθερα και οι κακοι συγγενεις γενικα....!!!!

????????


Επισκέπτης
εμενα μου το εκανε μια φορα αυτο με τις επισκεψεις.......ηρθε με τον αδερφο της και τη γυναικα του (ειναι και παπας και επρεπε να εχω και νηστισιμα στα καλα καθουμενα) ..ειχαν παει σπιτι της και τους εφερε σε μενα (αλλη περιοχη) να δουν το δευτερο μωρο μου......κρατηθειτε........μερα που ειχα εξεταση στο νοσοκομειο για το μωρο και ημασταν 5 ωρες στο νοσοκομειο, μολις γυρισαμε μου λεει "¨γυρισατε? ερχομαστε!" και ηρθαν σε ενα τεταρτο.....αλλα το ειπα οτι μολις μπηκαμε απ το νοσοκομειο και οι ανθρωποι την μαλωσαν απο μονοι τους και εκατσαν πολυ λιγο........τι να πεις!

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αισχος. Δεν μπορει. Πρεπει να ειναι εξωγηινοι. Δεν εξηγειται αλλιως.

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μου Καλή Χρονιά σε όλες . Τι να πω διάβαζα και δεν πίστευα σε αυτά που διάβαζα . Βρε Στέλλα συγνώμη αλλά μήπως είσαι μαζόχα; τι θέλεις και αναλώνεσαι με τέτοιες καταστάσεις και έχεις και ένα σύμμαχο στην όλη ιστορία τον άντρα σου . Την επόμενη φορά που θα πάρουν τηλέφωνο και θα σου ζητήσουν να μιλήσουν με τα παιδιά πολύ απλά θα πεις :αυτή τη στιγμή δεν γίνεται επειδή κοιμούνται η επειδή τρώνε η επειδή παίζουν ... επειδή εκείνη βρίσκει συνέχεια κάτι και αρχίζει και τα πριζώνει πρέπει να μάθεις να έχεις με τα παιδιά σου μια σχέση απόλυτη χωρίς παρεμβάσεις απο τρίτους . Για παράδειγμα είναι άρρωστα τα παιδιά και επειδή εκείνη το έχουν δεδομένο ότι θα πάτε πολύ απλά την παίρνεις τηλέφωνο και της λες:Μην μας υπολογίζετε δεν θα έρθουμε είναι άρρωστα τα παιδιά η ακόμα καλύτερα φέτος θα κάνουμε Πρωτοχρονιά με φίλους η με παρέα δεν καταλαβαίνω γιατί σόνυ και ντε είμαστε υποχρεωμένες να κάνουμε οικογενειακά αν αυτό μας πνίγει .
Εμείς φέτος την παραμονή των Χριστουγέννων ήρθε η αδερφή μου με το γαμπρό μου κάτσαμε ήπιαμε κρασάκι ποτάκι φάγαμε γελάσαμε και περάσαμε όμορφα . Την επόμενη μέρα των Χριστουγέννων πήγαμε στην κουνιάδα μου παίξανε τα παιδιά εμείς χαλαρώσαμε ήταν και τα πεθερικά μου εκεί δεδομένης της κατάστασης ο πεθερός μου είναι με αλσχαίμερ και άλλα πολλά πρόβλημα υγείας και ήθελα να είμαι μαζί του είναι πολύ καλός άνθρωπος την επόμενη μέρα των Χριστουγέννων πήγαμε στη μαμά μου με την αδερφή μου και το γαμπρό μου . Παραμονή Πρωτοχρονιάς μαζευτήκαμε στην αδερφή μου με τον αδερφό μου και τη μαμά μου και τα ανίψια μου και κάτσαμε μέχρι της 6 το πρωί μετά πήγαμε στη μαμά μου και φάγαμε εκεί το μεσημέρι . Στην πεθερά μου δεν πήγαμε δεν το θεωρήσαμε απαραίτητο απλά πήραμε ένα τηλ. και όλα καλά . Χτες το απόγευμα ήρθαμε σπίτι μας ήπιαμε καφέ με τον άντρα μου ενω παίζαμε με το Σταύρο και μπορώ να πω ότι περάσαμε πολύ όμορφα δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να δεχόμαστε με το ζόρι κάποιες καταστάσεις . Μάλιστα στη πεθερά μου της το είπα δεν ερχόμαστε επειδή ο μικρός είναι πολύ κρυωμένος μην κολλήσει το πεθερό μου και επειδή είναι χάλια ο άνθρωπος δεν χρειάζεται . Και καλά αυτή η καραμέλα :μεγάλοι άνθρωποι να είναι μόνοι ; και τη θα πάθουν ; αφού κοιμούνται από της 10 σηκώνονται στις 11,55 και ξανά κοιμούνται δηλαδή θα καταπιεστώ εγω η το παιδί μου αργότερα για μένα ; ε όχι βέβαια .

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ είμαι μακριά και με την κρίση που έχουμε δεν τους συμφέρω να μου κάνουν επισκέψεις Razz άσε που τα έχω κόψει αυτά όποιος θέλει να έρχεται μόνο μετά απο τηλέφωνο και εννοείτε ότι όποιος παίρνει τηλέφωνο σε ακατάλληλες ώρες τα ακούει . Τα όρια εμείς τα βάζουμε και σε όποιον αρέσει

????????


Επισκέπτης
δεν ειμαι μαζοχα καλη μου φιλη, απλα ειμαι ενας ανθρωπος που θελω ηρεμια και δε θελω να δημιουργω προστριβες και μαλωματα.....μου κανουν κι εμενα κακο γιατι μετα με πιανουν τυψεις και χανω την ηρεμια μου...ξερω ισως να φαινομαι κι εγω εξωγηινη αλλα δεν ειμαι...απλα σκεφτομαι οτι κι αυτη ειναι μανα και θελει να δει το παιδι της και τα εγγονια της, τα παιδια ηταν πλεον καλα γι αυτο και πηγα, εξαλλου μεσα σε σπιτι τα πηγα...
δεν μπορω να σας το εξηγησω με λογια, αλλα νιωθω οτι αμα ειμαι εγω σωστη θα ειναι και οι αλλοι απεναντι μου! ονειρα.......θα φτιαξω κι εγω που θα παω.....θα γινω πιο σκληρη.....

mkiam


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
stella7778 έγραψε:δεν ειμαι μαζοχα καλη μου φιλη, απλα ειμαι ενας ανθρωπος που θελω ηρεμια και δε θελω να δημιουργω προστριβες και μαλωματα.....μου κανουν κι εμενα κακο γιατι μετα με πιανουν τυψεις και χανω την ηρεμια μου...ξερω ισως να φαινομαι κι εγω εξωγηινη αλλα δεν ειμαι...απλα σκεφτομαι οτι κι αυτη ειναι μανα και θελει να δει το παιδι της και τα εγγονια της, τα παιδια ηταν πλεον καλα γι αυτο και πηγα, εξαλλου μεσα σε σπιτι τα πηγα...
δεν μπορω να σας το εξηγησω με λογια, αλλα νιωθω οτι αμα ειμαι εγω σωστη θα ειναι και οι αλλοι απεναντι μου! ονειρα.......θα φτιαξω κι εγω που θα παω.....θα γινω πιο σκληρη.....

συμφωνώ κι εγώ μαζί σου, κάνεις καλά που δεν θέλεις να τραβάς το σκοινί γιατί η ένταση δημιουργεί περαιτέρω ένταση και πάει λέγοντας. δεν είναι ο κανόνας να μαλώνουμε όλες με τις πεθερές -εντάξει, μερικές πεθερές τα ζητούν κιόλας- ή να τους τη λέμε συνέχεια. γνώμη μου είναι να διατηρούμε τις αποστάσεις σε τέτοιο σημείο που να μη νομίζουν ότι είμαστε ένα σπίτι και μπορούν να μπαινοβγαίνουν ο,τι ώρα θέλουν. εμείς τουλάχιστον έτσι πράττουμε, τους κρατάμε σε απόσταση "ασφαλείας" και δεν τους λέμε και πολλά πολλά για το τί κάνουμε στην οικογένειά μας (εγώ, ο άντρας μου και η μικρή που έρχεται) για να μην τους δίνουμε το δικαίωμα να ανακατεύονται. αλλά είπαμε, είναι και στο χέρι του άντρα να τους βάζει στη θέση τους και να τους κρατάει εκεί, για να μη χρειάζεται η νύφη να μπερδεύεται σε συνεννοήσεις μαζί τους.

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε: ειμαι ενας ανθρωπος που θελω ηρεμια και δε θελω να δημιουργω προστριβες και μαλωματα.....μου κανουν κι εμενα κακο γιατι μετα με πιανουν τυψεις και χανω την ηρεμια μου...
δεν μπορω να σας το εξηγησω με λογια, αλλα νιωθω οτι αμα ειμαι εγω σωστη θα ειναι και οι αλλοι απεναντι μου! ονειρα.......θα φτιαξω κι εγω που θα παω.....θα γινω πιο σκληρη.....

Εξωγήινη δεν είσαι καθόλου κι εγώ είμαι μια από τα ίδια, είναι σα να διαβάζω τον εαυτό μου.Δυστυχώς όμως το μόνο που καταφέρνουμε για να μη δημιουργούμε εντάσεις είναι να χαλάμε μονίμως τη δική μας διάθεση κ να χαραμίζουμε τα "θέλω" μας.

Υ.Γ Κάτι μου λέει πως είσαι ιχθύς στο ζώδιο Wink

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αφου ανοιξατε το θεμα ζωδια να σας πω οτι εγώ ειμαι Ταυρος φυσικα. Περιμενω και τα δικα σας.

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λατρεύω τις Ταυρίνες γιατί είστε δυναμικές , βάζετε τα κέρατα μπροστά κ διεκδικείτε!Δεν αφήνετε τους άλλους να σας πατήσουν.

Εγώ πάλι είμαι ψαράκι οπότε δε μιλάω , δε λαλάω κάθομαι στη γυάλα μου κ αν με βγάλεις να με τηγανίσεις να με φας,θα σου πω κ καλή χώνεψη! Rolling Eyes

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν δεν ειχα αυτον τον ωροσκοπο τον καρκινο καλα θα ηταν! Αυτος μου τα χαλαει όλα! Ο αντρας μου Τοξοτης! Θυμαστε το σιριαλ Ταυρος με Τοξοτη? Εμεις ημασταν!!!
Η δε μπουμπου Καρκινακι αλλα με ωροσκοπο Τοξοτη!!!!Ελπιζω ο ωροσκοπος αυτην να την φτιαξει!!!!

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ κι εμένα τοξότης είναι ο άνδρας μου με ωροσκόπο ιχθύ, οπότε ας τα βρας τα!
Αμα βγει με το καλό,το μικρό λιονταράκι θα μας καβαλάει κανονικά!! Razz

Ο ωροσκόπος της μικρής σου όντως θα την ισορροπήσει, πολύ καλός συνδυασμός τόσο-όσο.

'Οσο για το Τάυρος με Τοξότη, ε τι να πω, το σχόλιό σου τα λέει όλα!!! Very Happy

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χα!Χα! Αντα ανοιγω θεμα για τα ζωδια!

????????


Επισκέπτης
Ada έγραψε:Υ.Γ Κάτι μου λέει πως είσαι ιχθύς στο ζώδιο Wink


καρκινος!

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στελλα ημουν σιγουρηηηηηη!!!!!Ωροσκοπος?

Ada

Ada
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
stella7778 έγραψε:
Ada έγραψε:Υ.Γ Κάτι μου λέει πως είσαι ιχθύς στο ζώδιο Wink


καρκινος!

Φτού!Κοντά έπεσα ,αν δεν ήσουν ψάρι θα σουν σίγουρα καρκίνος Very Happy

????????


Επισκέπτης
γραφω στο θεμα με τα ζωδια.......ωροσκοπος τοξοτης

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στέλλα μου σε καμιά περίπτωση δεν σου λέω να τσακώνεσαι σε κανένα νορμάλ άνθρωπο δεν αρέσουν οι καβγάδες αλλά σκέψου μήπως την καλοσύνη σου οι άλλοι την εκλαμβάνουν σαν αδυναμία και σε πατάνε ; είναι ανεπίτρεπτο να εκμεταλλεύεται τη συναισθηματική σου κατάσταση . Σίγουρα είναι μητέρα και γιαγιά και θέλει να βλέπει τα παιδιά της και τα εγγόνια της αλλά όχι σε βάρος της υγείας τους . Αυτό που μου κάνει εντύπωση εμένα είναι η στάση του άντρα σου ο οποίος ξέρει καλά τους γονείς τους και προσπαθεί να σε προστατεύσει ξέρεις καλά ότι έχεις δίπλα σου ένα σύμμαχο .Κοίτα κούκλα μου να βάλεις εσύ τα όρια στη σχέση αυτή όσο είναι νωρίς να μην αφήσεις να σπάσουν τα νεύρα σου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις