Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

????????


Επισκέπτης
κοριτσια μπορει να σας φαινεται οτι εγω ασχολουμαι γιατι δεν εχω κατι αλλο να κανω αλλα δεν ειναι ετσι, κανενας δεν εχει διαθεση να χαλιεται (ακομα και ενας καρκινακος σαν εμενα) αλλα οταν σου προδιαγραφουν το προγραμμα τα παιρνεις.....δεν τα παιρνεις??? τωρα πχ εχει να παρει τηλ 3 μερες να δει πως ειναι τα παιδια μην τυχον και της πω οτι δε θα παμε, ενω ολη τη βδομαδα επαιρνε και μας ξυπνουσε καθε πρωι ενω ηξερε οτι ημασταν ξενυχτισμενοι με μπανακια και κομπρεσες......
δεν θελω να μανουριαζω, αλλα δε μπορω να μην εχω τα αρ---- να κανω οτι θελω με την οικογενεια μου! με καταλαβαινετε??? ειναι πιεστικοι, και να τα πω οσα λετε, θα βαλει τα κλαμματα και θα παρει αλλες δεκα φορες μετα κλαιγοντας, θα κανει ενα σωρο αναπαντητες στο σταθερο να ενοχλει μεχρι να την παρουμε πισω, θα μιλησει δηθεν στα παιδια επειδη της λειψανε και θα μας κανει μπαχαλο.....η γυναικα ειναι μελισσα.........ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσακια!!!Εμενα την ιστορια μου λιγο πολυ την ξερετε,περιληπτικα θα πω οτι κοντεψα να χωρισω για τους γονεις του ερχεται η πεθερα οτι ωρα της καπνισει και χτυπαει την πορτα καθε μερα και μπορει2-3 φορες!!Ο πεθερος με ειχε βρισει 14 ημερων λεχωνα οτι λυπαται το γιο του που με πηρε οτι δεν εχω πατερα και δεν ξερω και πολλα αλλα,λοιπον μετα απο πολλους τσακωμους με τον αντρα μου καταλαβε οτι εχω δικιο ομως δεω μιλησε στη μαμα του και χθες του ειπα οτι θα μιλησω εγω και συμφωνησε..ηρθε λοιπον πριν οπως παντα ακαλεστη και της λεω θελω να μιλησουμε σημειωτεων οτι της τα ειχα πει πριν 7 μηνες οταν γεννησα και μαλωσα με τον αντρα της και ειχε πει συγνωμη εχεις απολυτο δικιο!!λοιπον της ειπα οτι αυτο δεν μπορει να συνεχιστει οποτε θελει να χτυπαει να μπαινει μεσα, να παιρνει ενα τηλ και ας ερχεται να κατσει 10 ωρες,(μενει απο κατω)δεν μου αφηνει το περιθωριο να κατεβω κατω να πιω ενα καφε αφου ερχεται καθε μερα της λεω εγω στα λεω για να λυθουν οι παρεξηγησεις και να τα πηγαινουμε καλα ουτε μουτρα ουτε τιποτα η απαντηση της ηταν οτι ξερω εγω εσυ δεν μας θες,θες μονο τις φιλες σου και τους δικους σου(οι δικοι μου ειναι στην αθηνα και τους βλεπω 2φορες το χρονο!!, φιλες πολλες δεν εχω εδω και οσες εχω παμε για καφε)δεν κατεβαινεις μου λεει ποτε κατω μα δεν μου αφηνεις περιθωριο να κατεβω καλη μου οταν σε βλεπω καθε μερα!!!Εσυ της λεω καταλαβαινεις αυτα που θες εσυ να καταλαβεις..εγω ξερω μου λεει δεν χρειαζεται να μου πεις τιποτα αλλο..Ο αντρας μου κοιμοταν μολις ξυπνησε του ειπα τι ειπαμε με την μανουλα του και επ ακριβως εγω σ αγαπω δεν θελω να χωρισουμε αλλα και ουτε να μαλλωσουμε ξανα για αυτο το θεμα ειναι χασιμο χρονου πιασε τη μανα σου εξηγησε της να τελειωνουμε εγω ετσι δεν μπορω να συνεχισω..
Βλεπετε λοιπον οτι βγαινουμε παντα εμεις οι κακες και αυτες ειναι κριμα???????????????εγω δεν τους θελω που μου επιβαλλουν καθε μερα την παρουσια τους!!!εγω ειμαι η κακια που θελω το σπιτι μου να λειτουργει νορμαλ και οχι γελοια!!!Θα παει κατω ο δικος μου και θα αρχισει να κλαιει στανταρ και θα μας βαλει να μαλλωσουμε σιγουρα!!!!!!!Αλλα εγω ελλαλησα αμαρτια ουκ εχω δεν θελει και ο γιοκας της γεια σας τοτε δεν θα βαλω κανεναν πανω απο το κεφαλι μου ουτε του παιδιου μου να μου λεει τι θα κανω!!!Τα κοροιδα ξυπνησαν πια!!!
Το γελοιο τη υποθεσης ειναι οτι μου γυρισε τα μουτρα και δεν μου απαντουσε κι ολας!!!Τι να πεις....

????????


Επισκέπτης
ειναι τι να πω........απεριγραπτες, οτι και να κανεις χαμενη βγαινεις!
εδω εμενα με κατηγορησαν προχτες (το τελευταιο και πιο προσφατο) οτι επειδη παιρνω και ενημερωνω για τα παιδια και τον πυρετο τους, στεναχωρεσα τοσο τον παππου που πηγε και εκανε γαστροσκοπηση και κοντεψε να πεθανει (και ας ειχε ραντεβου κλεισμενο εδω και δυο μηνες)
παιδια δεν παλευονται πλεον!

????????


Επισκέπτης
και να σας πω και το αλλο.....απ το πρωι κλαιω.......επεσε ο πυρετος του παιδιου δοξα το θεο, και ετσι αυριο θα πρεπει να παμε.....κι αν τη γλυτωνα αυριο θα πηγαινα μεθαυριο.....μου λεει κι η μανα μου πανε να τελειωνεις, αγιες μερες ειναι, θα πας ετσι κι αλλιως......
και τωρα μαζευω δυναμεις για να μπορεσω να μιλησω ωστε να εχω τα παιδακια μου μαζι μου στο τραπεζι.....ασε που δε μου φτανει το εξηνταρι γιατι καθε που παω στα χερια με κοιταει.....
τα κρασια της απο δυο, τα γλυκα της ενα κιλο εχει 12 ευρω εδω που μενω, βασιλοπιτα παντα η νυφη θα φερει, της εχω παρει κι ενα διακοσμητικο κι ενα ημερολογιο με φωτο των παιδιων μου....αφηστε τα!!!!!!! και ολα αυτα για να φαει μονο ο μπαμπας μας ε??? τα παιδια κι εγω ειμαστε με 2 μπουκιες....
ωραια πρωτοχρονια!!!!!!!
μη με μαλωσετε αλλο πλιιιιζ δεν ειμαι καλα σημερα!

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ Efoulitsa μου γιατι βλεπω οτι το κλαμπ μας μεγαλωνει επικινδυνα? Τελικα τι οντα ειναι οι πεθερες? Πώς ξεχνανε την εποχη που ηταν κι αυτες νεες μανουλες και νυφες και βγαζουν ολα τους τα απωθημενα?
Καλα εκανες και ξεκαθαρισες τη θεση σου αν και επιτρεψε μου να παρατηρησω οτι ο αντρας σου επρεπε να βαλει τη μανα του στη θεση της και να θεσει ορια. Το οτι αφησε εσενα, για μενα σημαινει πολλα και μιλαω οπως ξερεις απο προσωπικη εμπειρια. Ο αντρας που δεν μπορει να ορθωσει καθαρα και ξαστερα το αναστημα του στους γονεις και σε οποιονδηποτε απειλει με τον τροπο του την οικογενειακη του γαληνη, έχει σοβαρα θεματα ανεξαρτησιας και αυτοεκτιμησης.
Εχε τα ματια σου ανοιχτα, μην μετανιώσεις στιγμη γιαυτο που έκανες, οποιο κι αν ειναι το κοστος.
Η σοφη μαμα μιας φιλης μας ελεγε παντα απο μικρες: "Μην κάνετε ποτε στη ζωη σας ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ στις επιθυμιες και στα ονειρα σας". Μήπως να την ακουσουμε ολες μας????

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στέλλα μου μη με στενοχωρεις κοριτσι μου! Μην καταπιέζεσαι αλλο!!!

????????


Επισκέπτης
πρεπει να πρυτανευει η λογικη.....εφοσον λοιπον δεν ειμαστε μαλωμενοι δε γινεται να μην παμε απο τους παπουδες γιορτινες μερες......κοινως θα τη φαμε και θα κατσουμε ΠΑΛΙ!!!!!
ευτυχως ο αντρας μου σκεφτηκε να παμε ακριβως την ωρα του φαγητου και να φυγουμε γρηγορα λεγοντας οτι περιμενουμε τους νονους των παιδιων γιατι συνηθως φαγητο εκει σημαινει
12-6...

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mama Pupa έγραψε:Αχ Efoulitsa μου γιατι βλεπω οτι το κλαμπ μας μεγαλωνει επικινδυνα? Τελικα τι οντα ειναι οι πεθερες? Πώς ξεχνανε την εποχη που ηταν κι αυτες νεες μανουλες και νυφες και βγαζουν ολα τους τα απωθημενα?
Καλα εκανες και ξεκαθαρισες τη θεση σου αν και επιτρεψε μου να παρατηρησω οτι ο αντρας σου επρεπε να βαλει τη μανα του στη θεση της και να θεσει ορια. Το οτι αφησε εσενα, για μενα σημαινει πολλα και μιλαω οπως ξερεις απο προσωπικη εμπειρια. Ο αντρας που δεν μπορει να ορθωσει καθαρα και ξαστερα το αναστημα του στους γονεις και σε οποιονδηποτε απειλει με τον τροπο του την οικογενειακη του γαληνη, έχει σοβαρα θεματα ανεξαρτησιας και αυτοεκτιμησης.
Εχε τα ματια σου ανοιχτα, μην μετανιώσεις στιγμη γιαυτο που έκανες, οποιο κι αν ειναι το κοστος.
Η σοφη μαμα μιας φιλης μας ελεγε παντα απο μικρες: "Μην κάνετε ποτε στη ζωη σας ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ στις επιθυμιες και στα ονειρα σας". Μήπως να την ακουσουμε ολες μας????
Εχεις δικιο το ξερω οτι ο δικος μου επρεπε να μιλησει ο ιδιος αλλα δεν πηγαινε αλλο..Μου ειχε γινει εμμονη ιδεα πια ακουγα την πορτα και εβαζα την πιπιλα στο παιδι για μη ακουσει φασαρια και χτυπησει τη πορτα δεν μπορω να συνεχισω ετσι μου κανει κακο γι αυτο και μιλησα..η μαμα της φιλης σου εχει 1000δικια..ετσι ειναι..τι εννοεις με το να εχω τα ματια μου ανοιχτα?

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οταν λεω τα ματια σου ανοιχτα, εννοω για την περιπτωση που υπογειως δημιουργησει θεματα η κυρια και στρεψει τον αντρα σου εντελως εναντιον σου οπως έκανε η δικια μου που καθε φορα που πηγαινε να τη δει γυριζε θηριο ανημερο κι εκεινη οταν ερχοταν το πρωτο που ελεγε ηταν "Ηρθαμε να δουμε το σωγαμπρο!", επειδη ετυχε το σπιτι που μενουμε να ειναι δικο μου!Εμ, δεν το ξερα να πηγαινα να μεινω στο δικο του, δηλαδη πανω απτην μανα του!
Να εισαι προετοιμασμενη για καθε ενδεχομενο και μην αιφνιδιαστεις με καμια εξελιξη ουτε να απογοητευθεις. Να περιμενεις παντα το χειροτερο με τετοιους ανθρωπους...
Το ξερω, ειμαι απαισιοδοξη αλλα μονο οταν δεν πετας στα συννεφα οπως εγω στην αρχη, μπορεις να χειριστεις πιο αποτελεσματικα και ψυχραιμα μια κατασταση...

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Eχεις δικιο..Ο δικος μου γυρισε απο κατω και μου ειπε οτι η μανα του δεν του ανεφερε τιποτα..Δεν το πιστευω..Παντως μουτρα προς το παρον δεν μου κανει..αλλα ειναι και πονηρος οποτε μπορει να μου πει τιποτα αλλη μερα και οχι σημερα λογω πρωτοχρονιας..θα δουμε..Παντως εγω του εξηγηθηκα και του δικου μου και της μανας του και ξελαφρωσα Laughing Πσντως βλεπεις δεν αρεσει σε πολλους η ειλικρινεια..προτιμουν τη διπροσωπια και την υποκρισια εμενα με εμαθαν να λεω αυτα που νιωθω ειτε καλα ειτε κακα και ετσι θα μαθω και στο παιδι μου..

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ! Κι εγώ έτσι ειμαι. Ρομαντικη και γροθια στο μαχαιρι! Δεν κερδισα τιποτα ομως, μονο να τα εχω καλα με τον εαυτο μου. Θα μου πεις αυτο δεν ειναι το σημαντικοτερο? Θα ηθελα να ημουν καπατσα και τσαουσα και αρκετα αναισθητη να μη χαμπαριαζω τιποτα και χοντροπετση και να παιζω την πεθερουμπα και καθε ανεπιθυμητο στα δαχτυλα...Αλλα πού τετοια τυχη....

Εφη μου να περασεις καλα σου ευχομαι, χωρις παρατραγουδα και να μπει ο καινουργιος χρονος με το δεξι!

Το ευχομαι σε ολες σας κοριτσακια!!!!

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σε ευχαριστω πολυ!!!Και εσυ να χαιρεσαι το παιδακι σου να μη σκεφτεσαι τιποτα ασχημο και ολα θα πανε καλα!!!Καλη χρονια σε ολους μας!!!!Τα λεμε του χρονου!!! Laughing Laughing

????????


Επισκέπτης
καλη πρωτοχρονια κουκλες
με το καλο το 2012 να ειναι ολο υγεια και χαρες!!!!

????????


Επισκέπτης
καλη χρονια κοριτσια!!! οφειλω τα νεα μου, ετσι δεν ειναι??? πηγαμε λοιπον στους παππουδες, και πρωτη φορα καταφερα να κατσουν τα παιδια μου μαζι μας---χαρη στο κουραγιο που μου δωσατε! οταν ηρθε η ωρα για μαμ, λεει η κυρια "να βαλω στα παιδια να φανε?" και λεω κι εγω....."δε χρειαζεται, θα φαμε ολοι μαζι στο τραπεζι!" και αναγκαστηκε να τους βαλει....αχ και τα πουλακια μου τι χαρα κανανε, τσουγκριζανε και τα ποτηρακια τους, φαγανε και σαλατιτσα, και απο 2 κεφτεδακια πωπω(!-ασχολιαστο) και περασαν πολυ ωραια.....μετα θελαμε να φυγουμε και κλασικα εβαλε η κυρια το μωρο για υπνο για να μας κρατησει εκει 6ωρο συνολικα, οποτε λεω στον αντρα μου "μια που κοιμηθηκε το μωρο δεν παμε κι εμεις να την πεσουμε?" και πηγαμε μιαμιση ωρα και κοιμηθηκαμε μια χαρα - παντα μας λενε να ξαπλωσουμε αλλα εμεις τα χαιβανια καθομαστε και μαθαινουμε ολο το προγραμμα της ΕΤ3 απ εξω μια που απ αυτους δε μιλαει κανεις, οποτε και τα παιδια χαρηκανε, κι εμεις ξεκουραστηκαμε και γυρισαμε σπιτακι μας......μονο μελανο σημειο οτι για αλλη μια φορα δεν ανοιξε καν τα δωρα που της πηγα, τα πηγε με τις σακουλες και τα παρατησε στο πισω δωματιο, ποτε δεν τα ανοιγει....κι εγω το βλημα της πηγα και βασιλοπιτα, και κρασι λευκο και κοκκινο, και σιροπιαστα, και σοκολατακια, και απο μια κουπα γι αυτην και τον παππου κι ενα διακοσμητικο για το σπιτι και της εχω παραγγειλει και ημερολογιο.....
αλλα ενταξει σ αυτο ειμαι μαθημενη! τα δωρα μου τα εχει παντα χεσμενα!
παντως περασα πολυ καλυτερα απο αλλες φορες........

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολύ ωραία τα νέα σου.. ένα βήμα την φορά και θα καταφέρεις να τα διορθώσετε όλα! Very Happy Very Happy

????????


Επισκέπτης
μακαρι.......παντως η χρονια μπηκε με φοοοοορα!!!!!

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mπραβο στελλιτσα!!!!καλη αρχη εκανες!!!!!!Μην αγχωνεσαι ολα φτιαχνουν!!!!!!!!! Very Happy

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελικά .....κάνουμε καλή δουλειά!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ετσι μπράβο! Μας θέλω πολύ φορτσάτες το 2012!!!
Μη χαμπαριάζετε τίποτα κορίτσια!!!!!

mkiam


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
είδες; δε θέλει άγχος, κανε λίγο τα στραβά μάτια, πες και "με το γάντι" αυτά που θέλεις χωρίς να γίνεσαι δυσάρεστη και τέλος. στην τελική και έκανες αυτό που ήθελες -να καθίσουν τα παιδάκια στο τραπέζι μαζί σας- και ήσουν και ευγενική χωρίς να κάνεις καβγά κλπ. εγώ συνήθως δε δίνω πολλή σημασία ή συνέχεια σε αυτά που μπορεί να κάνει η πεθερά μου, από το ένα αυτί μπαίνουν από το άλλο βγαίνουν. βάζω τον άντρα μου να συνεννοείται και να βγαίνω εγώ πάντα η καλή χαχα! κι έτσι, ούτε γάτα ούτε ζημιά! Laughing

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χι χι!!!μπραβο!!!!ειδες που ολα ειναι θεμα καλου χειρισμου;

????????


Επισκέπτης
το κακο ειναι οτι εμενα ο αντρας μου βαρεθηκε να τους μιλαει και να τους εξηγει χρονια πριν γνωρισει εμενα οποτε δε θελω να τον πριζωνω αδικα..... παντως οντως με βοηθησατε πολυ γιατι καμια φορα το μυαλο τα μπερδευει και καποιος που το βλεπει απ εξω το θεμα μπορει πιο ευκολα να σου πει αν εχεις δικιο η αδικο ρε παιδι μου ανθρωποι ειμαστε .....το βλεπει πιο αντικειμενικα και σου δινει μια συμβουλη η μια προτροπη..... και παιρνεις θαρρος.......εγω τουλαχιστον που ειμαι πολυ δειλη σε τετοια!
να ειστε καλα!!!!!!!

angel-1

angel-1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣΣ!!ΣΤΕΛΛΑ ΧΤΥΠΑΣ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ Σ!!!ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΤΑΝΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΣΚΛΗΡΗ.ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΑΝ ΗΤΑΝ Κ ΑΡΡΩΣΤΑ!!ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ Μ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!!ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΜΕ ΤΗΝ ΗΡΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΟΜΩΣ!!! Twisted Evil Twisted Evil ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΑΣ ΔΛΔ ΑΠΑΙΤΩ ΣΕΒΑΣΜΟ!!!ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ Μ!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σας πω και εγώ πως πέρασε το σημερινό μου απόγευμα Very Happy
Ήρθαν οι δικοί μου απο χτες, κάτσανε μέχρι σήμερα και έφυγαν το μεσημέρι.Ε ήρθαν μετά η πεθερά μου και οι θείοι του άντρα μου με τα 2 μεγάλα παιδιά τους.
Το μωρό ΟΛΗ μέρα με κόσμο.Τέλος πάντων είπα να κάνω υπομονή μια μέρα.Ε ήρθαν όλοι, βγάλαμε φωτογραφίες κτλπ (η πεθερά μου γύρω στις 60......) πήγε σε όλες τις αγκαλιές, και ξαφνικά εκεί που η πεθερά μου είχε αγκαλιά το μωρό και είμασταν όλοι στο σαλόνι, σηκώνετε και πάει στην κρεβατοκάμαρα μόνη της.Έκατσε εκεί 10 λεπτά ίσως και παραπάνω..βγαίνει μετά και μου λέει Χρύσα κοιμήθηκε έλα να τον βάλεις για ύπνο.Ε τον έβαλα ξύπνησε και οκ.
ΑΛΛΑ είμαι ΤΟΣΟ ΖΩΟΝ που δεν της είπα εκείνη την ώρα "τι κάνεις κυρά μου με το παιδί μου στο δωμάτιο μου?"Δεν της άρεσε που τον είδε μαζί με κόσμο?Είναι σωστό ρε παιδιά να πάρει το μωρό και να πάει στο δωμάτιο μόνη της να κάτσει?γιαγιά του είναι μην τρελαθούμε δηλαδή.Ο μπαμπάς μου ποτέ δεν θα διανοούνταν να το κάνει αυτό το πράγμα...
Μου την έχει δώσει ΠΑΡΑ πολύ, και ΞΕΡΩ οτι εγώ φταίω που δεν μίλησα η ηλίθια.
ΜΕΤΑ απο αυτό, πάω τον ταΐζω και βγαίνω στο σαλόνι και παίρνει την πάνα και ετοιμάζετε να τον πάρει αγκαλιά, και της είπα οτι φτάνουν τόσες αγκαλιές για σήμερα, και οτι είναι αργά (είχε πάει 10)
Έχω στεναχωρεθεί πολύ, γιατί ΔΕΝ μίλησα, και τώρα τρώγομαι μέσα μου...
Στον άντρα μου το είπα οτι δεν ήταν σωστό αυτό, και γιατί δεν μίλησε μάνα του είναι, να της πει "τι κάνεις ρε μάνα εκεί με το μωρό?", όπως θα έκανα και εγώ ΑΝ το έκανε κάποιος δικός μου, και μου λέει "ε και σκέφτηκα που πήγε, αλλά δεν είπα τίποτα"
Τι μου προτείνετε να κάνω τώρα? να την πάρω τηλ και να της το πω? να βάλω τον άντρα μου?η απλά να το ξεχάσω και να ξεχάσω της "αγάπες" των τελευταίων ημερών και απλά να μην της τον δίνω, να κάνω οτι θηλάζω κτλπ?

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγω πιστευω πως επρεπε ευγενικα να της το πεις ακριβως την ωρα που το εκανε!!οτι θελεις το παιδι σου μαζι σου και τελειωσε... αφου δν το ειπες τοτε ομως, προτινω να το αφησεις τωρα...κι απλα να μη το ξαναεπιτρεψεις να γινει στο μελλον..οχι να μην της επιτρεψεις να το παιρνει αγκαλια...κριμα ειναι... αλλα να μην επιτρεψεις να ξανακανει λες και το παιδι ειναι δικο της Razz
οτι εγινε εγινε οποτε καλυτερα να μην χαλαστειτε γι αυτο απλα να προνοησετε για το μελλον να μη ξανασυμβει!

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμενα η αποψη μου ειναι αυτη τη φορα να μη πεις τιποτα αλλα αν παει να ξαναγινει να της πεις με ομορφο τροπο για να μη ξαναγινει αφου δεν αρεσε και στον αντρα σου..Απο ττην αλλη βεβαια λενε οτι αυτα τα ξεκοβεις κατευθειαν..τι να σου πω και εγω τα εχω χαμενα με αυτες πια..Παντως οτι σε ενοχλει να το λες γιατι οσο μεγαλωνει το παιδακι σου ολο και περισσοτερο θαρρος παιρνουν και κανουν οτι θελουν..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις