Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
323 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 323 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

151Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 9:55 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εδώ είμαι και εγώ! Τι ήθελα να πω...Ας αρχίσουμε... Εγώπάντως μπορεί στο παιδί να αργήσω να δώσω γλυκά αλλά πειράζει όσα του αναλογούν να τα τρώω εγω;;;;;;; Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 587529

Αγγελική θεός ο άντρας σου! Καλά της είπες!

Σήμερα κάναμε προσπάθεια για μήλο! Ο γιος μου τελικά είναι ο καλός ο μύλος που τα αλέθει όλα! Έφαγε λίγο (1 ώρα πριν είχε πιει μια μπουκάλα γάλα!) και μου έκανε εντύπωση πως πνίγηκε κάποια στιγμή και αντί να τρομάξει αυτός άνοιγε αμέσως το στόμα! Πάντως με τρομάζει το μήλο δεν γίνεται τελείως αλοιφή...

Είμαστε κρυωμένοι γαμώτο... Μυξούλες και βήχας! Πήρα τη γιατρό τηλ και μου είπε ότι αύριο επιστρέφει Πάτρα και έχει κλειστό το ιατρείο μέχρι τη Δευτέρα αλλά θα την πάρω αύριο ή μεθαύριο τηλ να ανοίξει το ιατρείο να μας δει. Με τρομάζει ο βήχας μην γυρίσει σε τίποτα άλλο. Με έχει κολλήσει και μένα και πνίγομαι από το βήχα!

Όσον αφορά το ντύσιμο εγώ είμαι κρυογάτσουλο και δεν ξέρω αν ντύνω πολύ το παιδί. Επειδή εγώ κρυώνω όλη την ώρα φοβάμαι μην κρυώνει και αυτός. Στο σπίτι από θέρμανση έχουμε μόνο ένα παλιό air-condition που δε λέει να σπάσει το κρύο όσο και αν το έχω ανοιχτό και ένα μικρό αερόθερμο που ζεσταίνει 10 εκατοστά μπροστά από αυτό... Επίσης τα παράθυρα μπάζουν οπότε δεν γίνεται να μη ντύνω καλά το παιδί και να μη το σκεπάζω...

Την άλλη βδομάδα πρέπει να κλείσω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου οπωσδήποτε. Αδιαθέτησα χτες και όπως πριν μείνω έγκυος πέθανα στον πόνο... Τώρα που σταμάτησα τον θηλασμό θα πάω μάλλον να μου γράψει αντισυλληπτικά. Λένε πως βοηθάει στον πόνο ελπίζω να ισχύει γιατί δεν την παλεύω με τίποτα!...

Ότι άλλο θυμηθώ εδώ είμαι! Πάω να πλύνω πιάτα και μετά έχει Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 517142 Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 517142 !

152Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 10:30 am

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiph τα αντισυληπτικα πως τα σκεφτηκες? επερνες και πριν τον μπεμπη?

Ντροπη μου αλλα δηλωνω αγνοια και λιγο φοβο για τα αντισηληπτικα κοριτσια Embarassed εχω μια ξαδερφη απο κατι φυναικολογικο επερνε αντισηληπτικα και της ειχε κανει την τρομερη κατακρατηση υγρων!!!ειχε γινει τεραστεια η καημενη!!αυτο τωρα να ειναι μονο παρενεργεια σε εκεινη?
Και πρεπει να περνεισ καθε μερα ενα χαπι?και με εχουν τρομαξει και οτι αν περνεις για καιρο σιγα σιγα μειωνετε η γονημοτητα σου.

Τι γνωμη εχεις για ολα αυτα?γιατι η αληθεια ειναι δεν θελω να ''τυχει'' το επομενο θελω να το αποφασησω εγω ποτε θα ερθει,εχω σκεφτει δλδ τα αντισηληπτικα αλλα ολες αυτες οι αποριες με κρατανε

153Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:04 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όχι Βεράκι μου δεν έχω ξαναπάρει. Μου τα πρότεινε ο γυναικολόγος ως μέσο αντισύλληψης (μαζί με το σπιράλ αλλά δεν το συζητάω!). Έχω διαβάσει ότι βοηθάνε στους πόνους και ότι τα νέας γενιάς αντισυλληπτικά δεν προκαλούν κατακράτηση. Θα πάω να κάνω μια συζήτηση πρώτα και μετά βλέπουμε! Εμένα με είχε τρομάξει η μάνα μου που έλεγε συνέχεια ότι με τα αντισυλληπτικά δεν θα κάνω ποτέ παιδι αλλά δεν νομίζω ότι στέκει... Όταν πάω να συζητήσω με το γυναικολόγο θα σου πω όσα μου είπε!

Τον μικρό τον τριγυρνάνε δέκατα γαμώτο...

154Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:07 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βερακι μου εγω επαιρνα χαπια για πολλα χρονια λογω προβληματος.μολις τα εκοψα εμεινα εγκυος οποτε αυτο με τη γονιμοτητα δε το πιστευω.τωρα για το πρηξιμο κ τα κιλα θα πρεπει ο γιατρος να σε καθοδηγησει.δε ταιριαζουν ολα τα χαπια σε ολους τους οργγανισμους.αυτο που ξερω ειναι οτι πρεπει να κανεις εξετασεις πριν τα ξεκινησεις(αιματολογικες)για να δουν αν μπορεις να παρεις.εγω κιλα δεν εβαλα, ειχα λιγο πρηξιμο στην αρχη αλλα περασε.τοτε μου ειχε πει ο γιατρος οτι αν συνεχιστει θα τα αλλαξουμε.κ εγω τα φοβαμαι αλλα δε μπορω να κανω αλλιως...

155Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:10 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτο με τους πονους ισχυει. βερακι εχεις μηνυμα

156Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:24 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Helloooooo κοριτσια! Η μανα μου προσπαθει να κοιμισει την μπεμπα και η μπεμπα την δουλευει κανονικα!!!!!
Λοιπον, επαιρνα χαπια χρονια οταν ημουν μαλιστα φοιτητρια, ρυθμιζουν εκπληκτικα την περιοδο, εχεις λιγο αιμα, ελαχιστους εως ανυπαρκτους πονους και γενικα αν τα παιρνεις σωστα, καθε μερα την ιδια ωρα, οπως εγω που ειμαι ψυχαναγκαστικη σε κατι τετοια, ζεις σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!
Καμια παρενεργεια δεν ειχα, τα νεοτερα αντισυλληπτικα εχουν πολυ μικρα ποσοστα ορμονων. Τα εκοψα καποια στιγμη οταν εμφανισα ενα περιεργο αυτοανοσο νοσημα, πρηστηκαν οι αστραγαλοι, πυρετος κλπ. και επειδη κανεις γιατρος απο τις 13 ειδικοτητες που με εξετασαν δεν εβγαλε συμπερασμα, φυσικα περασε οπως ηρθε, εκτοτε δεν μπορω να ξαναπαρω ορμονικο σκευασμα λογω των οιδηματων στα ποδια που εμφανισα τοτε και που ποτε δεν θα μαθουμε τι ηταν. Αυτα τα ολιγα. Παντως οσο τα επαιρνα ηταν ΤΕΛΕΙΑ!!! Ουτε αγχος εγκυμοσυνης, ουτε πονοι, ουτε p.m.s. ουτε τιποτααααααα!!!! Απλά καλο ειναι να κανεις καποιες εξετασεις πριν αρχισεις, θα σου πει ο γυναικολογος σου.

157Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:29 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια γεια σας....
Δυστυχως ειναι πολλες οι κοπελες στην ηλικια μας που δεν βγαζουν τα μωρα τους εξω μολις λιγο αρχισουν λιγο τις μυξες και λιγο τα βηχακια...Εγω εκει ειναι που τον βγαζω εξω...Απο τοτε που γεννηθηκε,Φεβρουαριο μηνα,απο ημερων τον εβγαζα βολτες 2 φορες την ημερα,ακομη αυτο κανω...Εκτος απο βροχη κ αν κουφια η ωρα μου σηκωσει πυρετο...Και γω δεν τον ντυνω βαρια.Οπως ντυνομαι εγω ετσισ τον ντυνω κι αυτον.Και μεσα στο σπιτι επειδη εγω δεν κινουμαι οπως εκεινος που μπουσουλαει σφαιρα πια,οποτε ζεστενεται.του φοραω πιο ελαφρια ρουχαλακια.
Για τα γλυκα ειμαι κατα κι εγω,θα τα γνωρισει που θα τα γνωρισει καποια στιγμη,κανω τα παντα για να μη φαει.
Για το φαγητο στα βαζακια εμενα τα τρωει μονο σε φασεις που ειχε δοντακια.Κι οταν σκαγανε τοτε επανερχοταν το κανονικο μας προγραμμα...
Οσο για τα "πεθερικα"???Ευτυχως δεν θα εχω τον φοβο μην και δωσουν οτι θελουν γιατι απλα δε θα τους τον παω ποτε η να τους τον παει ο μπαμπας τους μετα τα ξεφτυλικια...

158Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:34 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι οπως τα λες δημητρα...και για τα γλυκα αυτο ειναι το σωστο,τωρα πως καποιες παρουσιαζουν το αντιθετο ως φυσιλογικο δε μπορω να το καταλαβω!
τατιανα τα δωρα τους τα πηρανε;;;;

159Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:53 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:ετσι οπως τα λες δημητρα...και για τα γλυκα αυτο ειναι το σωστο,τωρα πως καποιες παρουσιαζουν το αντιθετο ως φυσιλογικο δε μπορω να το καταλαβω!
τατιανα τα δωρα τους τα πηρανε;;;;

σιγουρα τα πηρανε αλλα η ο Νικολας δεν μου λεει τιποτα η που ακομη δεν του εχουν πει τιποτα....

160Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 12:32 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:ετσι οπως τα λες δημητρα...και για τα γλυκα αυτο ειναι το σωστο,τωρα πως καποιες παρουσιαζουν το αντιθετο ως φυσιλογικο δε μπορω να το καταλαβω!
τατιανα τα δωρα τους τα πηρανε;;;;

σιγουρα τα πηρανε αλλα η ο Νικολας δεν μου λεει τιποτα η που ακομη δεν του εχουν πει τιποτα....
καλυτερα δε πειραζει...μακαρι να πιασανε το μηνυμα!

161Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 1:14 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:
tatijana έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:ετσι οπως τα λες δημητρα...και για τα γλυκα αυτο ειναι το σωστο,τωρα πως καποιες παρουσιαζουν το αντιθετο ως φυσιλογικο δε μπορω να το καταλαβω!
τατιανα τα δωρα τους τα πηρανε;;;;

σιγουρα τα πηρανε αλλα η ο Νικολας δεν μου λεει τιποτα η που ακομη δεν του εχουν πει τιποτα....
καλυτερα δε πειραζει...μακαρι να πιασανε το μηνυμα!

Διολου δε με νοιαζει τι σκεφτονται,τι θα πουν η τι θα κανει κι ο Νικολας..

162Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 1:19 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:
tatijana έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:ετσι οπως τα λες δημητρα...και για τα γλυκα αυτο ειναι το σωστο,τωρα πως καποιες παρουσιαζουν το αντιθετο ως φυσιλογικο δε μπορω να το καταλαβω!
τατιανα τα δωρα τους τα πηρανε;;;;

σιγουρα τα πηρανε αλλα η ο Νικολας δεν μου λεει τιποτα η που ακομη δεν του εχουν πει τιποτα....
καλυτερα δε πειραζει...μακαρι να πιασανε το μηνυμα!

Διολου δε με νοιαζει τι σκεφτονται,τι θα πουν η τι θα κανει κι ο Νικολας..

καλα κανεις κοπελα μου! παω για νανι!καλο βραδυ θα τα πουμε αυριο!καλο βραδυ! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

163Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 2:41 pm

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσαρες μου καλες ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑ!!! Ευχομαι πραγματικη αγαπη, χαρα, υγεια σε ολες και στις οικογενειες σας!!
Σας αφησα καπου στο ν3 και ξαφνικα 9 σελιδες ν4!!! Θα με συγχωρεσετε γιατι εχω διαβασει ως τη σελ 5 αλλα μου λειψατε πολυ και ηθελα να γραψω κι εγω τα νεα μας που δε μπορουσα τοσες μερες!
Πριν ομως παραθετω το μηνυμα της Αλικης...
αγγελικημαρια έγραψε:Απο που να αρχισω!Το 2011 εμαθα οτι ειμαι εγκυος, ειχα μια τελεια
εγκυμοσυνη , γεννησα το πιο ομορφο και εξυπνο παιδι(κουκουβα!)η ζωη μου
αλλαξε προς το καλυτερο...Εγινα καλυτερος ανθρωπος!Αλλα καποιοι με
αφησαν...απομακρυνθηκαν λες και το οτι εκανα παιδι ηταν το τελος μιας
ζωης.Μοναξια, προσπαθειες να μπω στο προγραμμα των φιλων που με αφηνουν,
δε μπορουσα να το χωνεψωΣε συνδυασμο με μια υπεροχη επιλοχεια φαση δε
το αντεχα!.Μα ειναι δυνατον να μεγαλωσαμε μαζι με καποια ατομα κ
τωρα αντι να ειναι πιο κοντα μου τι κανουν?με αφηνουν!γιατι? επειδη δε
μπορω να βγω για καφε, επειδη δε μπορω να μιλαω με τις ωρες στα
τηλεφωνα, επειδη το μονο που με νοιαζει ειναι αν φαει το παιδακι μου, αν
κανει κακακια, τι χρωμα ειναι τα κακακια, αν κλαψει στο εμβολιο κτλ.Ε
τι να κανω!αφου αυτη ειναι η ζωη μου ολη!να προσποιουμαι για να μη τους
χασω?Ε δε σφαξαμε! εκει που ειναι ημουν κ εδω που ειμαι ευχομαι να
ερθουν συντομα και τοτε θα καταλαβουν. Και ξαφνικα το eimai
mama!ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ! Ετσι ονομαζεται η παρεα μου πλεον!ειναι
δυνατον να μην εχεις δει απο κοντα καποια ατομα κι ομως να τα θεωρεις
τοσο δικα σου?να τα εμπιστευεσαι, να στεναχωριεσαι οταν εχουν ενα
προβλημα,να σπευδουν να σε παρηγορησουν οταν δεν εισαι καλα , να
αισθανεσαι την αναγκη να μαθεις νεα τους ?Κ ομως ειναι! ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΟΥ! ενα ξεχωριστο ευχαριστω στη μαμα μαρια που
μας εχει βοηθησει τοσο πολυ, μας εχει λυσει καθε απορια!ευχομαι να ειναι
ολες οι μανουλες και ολα τα παιδακια καλα!να εχουμε ολη υγεια και ολοι
να αποκτησουν μια παρεα σαν τη δικη μου!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ
ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...ΝΑ ΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΜΑΜΑ ΑΛΙΚΗ
....και να σου πω οτι συμφωνω με καθε λεξη που γραφεις!!!

Εμεις κοριτσια πρωτοχρονια καναμε στο παιδων Πεντελης! Τους καναμε και ποδαρικο (στην κυριολεξια!!)!
Το κοριτσακι μου ειχε ενα βηχαλακι που εβλεπα οτι χειροτερευε μερα με τη μερα και αρχισε να με ανησυχει. Εν τω μεταξυ τη περασμενη Τεταρτη πηγαμε στη παιδιατρο μετα απο εμετο και της βρηκε γαστρεντεριτιδα. Κομμενη η κρεμα, το μπουκαλι και μονο μητρικο απο τοτε. Αλλα ακροαστικα δεν ειχε. Το σαββατο το βραδυ ομως εβηχε ολη νυχτα, κοιμηθηκε χαλια και ανησυχησα. Ευτυχως ημασταν Αθηνα στα πεθερικα μου για πρωτοχρονια και πριν φυγουμε για το σπιτακι μας τη Κυριακη ειπαμε να παμε στο παιδων να δουμε τι εχει μηπως μας δωσουν και κανενα σιροπακι.
Τελικα βρογχιολιτιδα (σαν βροχιτιδα) και εναν αλλο ιο σαν ρινιτιδα της βρηκαν και το πρωι της πρωτοχρονιας καναμε εισαγωγη στο παιδων προληπτικα μας ειπαν. Ευτυχως ομως τα δυσκολα στην ιωση ειχαν περασει και αφου το κοριτσακι μου πηγε καλα χτες το μεσημερι βγηκαμε. Τωρα εχει ενα βηχαλακι και κανει εισπνοες με μασκουλα. Αυριο θα παμε και στην παιδιατρο να τη δει....
Δυστυχως δεν ευχαριστηθηκα πολυ γιορτες και ουτε καταλαβα πρωτοχρονια αλλα ευτυχως το κοριτσακι μου ειναι καλα!

Σας σκεφτομουν ολες αυτες τις μερες και ανυπομονουσα να διαβασω νεα σας! Θα διαβασω και τις υπολοιπες σελιδες και θα επανελθω!!! Φιλακια!

Υ.Γ. Τατιανα (εστω και καθυστερημενα) καλωσηρθες στη παρεα μας!

164Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 10:24 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα !γεωργια μου περαστικα σας , ειχες διαφορετικη πρωτοχρονια αλλα δε παιραζει,να ναι καλα το νινι σου !να περασει και ο βηχας του κ να ηρεμησει κ εκεινο.του χρονου που θα καταλαβαινει κιολας θα ειναι πιο ομορφες οι γιορτες!

165Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 10:34 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα Γεωργία μου! Καλή χρονιά να έχετε και Περαστικά σας βρε! Ευτυχώς έγινε γρήγορα καλά και φύγατε και γρήγορα! Εμείς 2 φορές που έχουμε μπει νοσοκομείο για πιο απλά πράγματα πριν τις 5 μέρες δεν φύγαμε! Και εμένα έχει έναν βήχα που με ανησυχεί. Η παιδίατρος επιστρέφει σήμερα ή αύριο εδώ και αν και εχει κλειστό το ιατρείο θα το ανοίξει αν μας δει. Δεν είναι πολύ έντονο γι' αυτό δεν αγχώνομαι!

Για τις πεθερές που λέγαμε εγώ έχω άλλο θέμα, είναι πολύ υπερπροστατευτική με το μωρό, ούτε εγώ δεν κάνω έτσι. Εδώ προχτές που είχαμε πάει του έφτιαξα ρυζάλευρο και μου ζήτησε να τον ταίσει. Εγώ του δίνω μεγάλη κουταλίτσα ναχωράει στο στοματάκι του και αν είναιπαραπάνω ξέρω ότι θα το γάλει. Αυτή του έδινε μισή κουταλιά για να το καταλαβαίνει λέει στον ουρανίσκο του και να απολαμβάνει το φαί Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 911307 Την άλλη φορά έκανε παρατήρηση στην κουνιάδα μου να μην τον κάνει να γελάει συνέχεια αλλά να του λέει μονοσύλλαβες λεξούλες για αν μάθει να μιλάει... Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 585182 Αυτό το έκανε στον άντρα μου, τον κράταγε και του έλεγε αργά κουβεντούλες και αυτός παρακολούθαγε το στόμα της και μίλησε από 5 μηνών νομίζω. Ε και ο γιός του έτσι πρέπει να κάνει, αφού έχει πάρει τα πάντα από τον πατέρα του (καλά αυτό το αναγνωρίζω και εγώ, εκτός από τα μαλλιά που εκεί τους νίκησα!)... Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 966307

Όσο για το κρύο, όπως είπα και χτες το air-condition που έχω δεν είναι και στα καλύτερά του. Το έχω στο 30 και αν μπεις στο δωμάτιο θες ζακέτα! Το παιδίτο βγάζω συχνά έξω αλλά θα του βάλω σάκο (ολόσωμο μπουφάν) ή κανονικό μπουφάν ανάλογα με το ντύσιμό μας (!) και κουβέρτα με σεντόνι. Κάπου είχα διαβάσει και το κάνω πάντα ελέγχω το σβέρκο του για να δω αν κρυώνει ή ζεσταίνεται...

Πολυλογία με έπιασε πρωί πρωί. Θα τα πούμε και αργότερα!

166Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 10:42 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΛΗΣΕ 5 ΜΗΝΩΝ?????ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΘΑΥΜΑ?????

167Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 10:47 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΧΙ ΡΕ ΣΥ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ! ΔΗΛΑΔΗ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΟΥΣΕ???

168Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:13 pm

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!!!
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ! ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ!!
ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ!! ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΟΡΘΙΑ!!
ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΕ ΑΛΙΚΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΤΣΙΠΗ ΜΙΛΗΣΕ 5 ΜΗΝΩΝ?? ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΦΑΓΕ 9 ΜΗΝΩΝ, ΔΙΑΒΑΣΕ 12 ΜΗΝΩΝ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 606100 Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 966307 ΟΠΩΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ clown !!!! ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΧΑΖΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!

169Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:19 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βασικά είπε από 3 μηνών μαμά (η αλήθεια είναι ότι και ο μπέμπης και είχαμε κοιταχτεί τρομαγμένοι με τον Λευτέρη, αλλά ξέρω ότι δεν το εννοούσε) και μετά 5-6 μηνών έλεγε σίγουρα μαμά και μπαμπά. Και δν το λέει μ΄λονο η πεθερά μου αλλά όλοι οι συγγενείς. Αφου σας λεώ είχε ψύχωση η γυναίκα. Τον κράταγε όλη μέρα αγκαλιά μπροστά στο πρόσωπό της και του έλεγε μα-μα, ε ο Λευτέρης παρατησρο΄'υσε το πρόσωπό της και μιμήθηκε το παιδί. Μάλιστα μου έχουν πει ιστορία 7 ή 9 μηνών που ο Λευτέρης ζήτησε σπραίτ!!!!!!!!! Το δικό μου παιδί θα βγει καθυστερημένο... Αλλά ξέχασα είναι και παιδί του γιού τους άρα θα βγει έξυπνο, πήρε από εκεί!!!

170Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:21 pm

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα μανουλες! Ευχαριστω για τα περαστικα σας.
Μαλλον τα δυσκολα τα ειχαμε περασει σπιτι και ειδικα το Σαββατο το βραδυ οποτε ευτυχως δεν χρειαστηκε να μεινουμε πολυ μεσα. 5 μερες Τσιπη,ε? Με μια και ψυχοπλακωθηκα!
5 μηνων μιλησε? Μηπως εβγαζε ηχους "μπα", "μα" κτλ και νομιζε οτι μιλησε? Κι εμενα οταν κανει αυτους τους ηχους λεω μιλαει το παιδι μου (η κουκουβαγια) αλλα για πλακα εννοειται!
Κι εγω εχω υπερπροστατευτικη πεθερα αλλα το χαιρομαι μπορω να πω γιατι δεν επεμβαινει περαν του κανονικου.
Η μικρη μου ειναι μες στη γκρινια και δεν σταματαει! Λετε να νιωθει ανασφαλεια? Λετε να βγηκαμε απο τους ρυθμους μας? Της εχει ανοιξει και η ορεξη απο χτες απ'οτι καταλαβα. Δεν της εφτανε το μητρικο και ηπιε και κανονικο μπουκαλι! Ευτυχως σημερα θα παμε στη παιδιατρο και θα μας πει πως ειναι.
Εχω και του κοσμου τις δουλειες και παλι θα τρεχω σαν τρελη! Τελικα τη λεξη "ξεκουραση" μαλλον πρεπει να τη διαγραψω απο το λεξικο μου. Πιφ!
Τι θα γινει αν ερθει δευτερο παιδι αναρωτιεμαι! (Μεταξυ μας το θελω πολυ!!! Ειμαι πολυ μαζοχα! Χαχαχα!!!)

Καλη μας μερα κοριτσια! Φιλακια!!!

171Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:23 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοιτα να δεις!!για 9 μηνων εχω ξανακουσει...μπραβο τσιπη! εχεις χαρισματικη πεθερα κ αντρα!!!

172Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:31 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγγελικημαρια έγραψε:κοιτα να δεις!!για 9 μηνων εχω ξανακουσει...μπραβο τσιπη! εχεις χαρισματικη πεθερα κ αντρα!!!

Ας μη σχολιάσω το χαρισματική πεθερά....

173Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:34 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiph έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:κοιτα να δεις!!για 9 μηνων εχω ξανακουσει...μπραβο τσιπη! εχεις χαρισματικη πεθερα κ αντρα!!!

Ας μη σχολιάσω το χαρισματική πεθερά....

χαχαχαχα!αστο καλυτερα!

174Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:41 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα !!!χαιρομαι γεωργια που ολα καλα με το μωρουλινι σου!!!!!
τσιπη....ασχολιαστο....
σχετικα ομως με το air condition για ρωτησε την παιδιατρο σου!επειδη οταν το ανοιξαμε πρωτη φορα με τα πρωτα κρυα μας εβγαλε κοκκινιλες κ μυξες κ το παμε στην παιδιατρο κ μας ρωτα εχετε air condition?!κ της λεμε ναι...ε ποιος ειδε τον Θεο κ δεν τον φοβηθηκε! με αρχισε κανονικα ...''ρε Σασα τι σου ειπα τη μερα που ηρθα σπιτι σου?''
λεω ''τι μου ειπες? ''το πρωτο πραμα που σου ειπα το αιρ κονδιτιον μονο το καλοκαιρι στους 28 κ το χειμωνα ΚΑΘΟΛΟΥ-ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ-ξεραινεται η μυτη κ αλλα ειπε που δεν τα θυμαμαι !!!μλκ τα ειχε παρει κρανιο!! ε κ απο τοτε ειμαστε με μια συσκευη καλοριφερ κ την γυριζουμε απο δωματιο σε δωματιο τις προαλλες πηραμε δευτερη επειδη τα καλοριφερ αναβουν δεν αναβουν...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την sassaX στις Τρι Ιαν 03, 2012 11:42 pm, 1 φορά

175Μανουλες Ιουλιου Ν.4! - Σελίδα 7 Empty Απ: Μανουλες Ιουλιου Ν.4! Τρι Ιαν 03, 2012 11:41 pm

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αγγελικημαρια έγραψε:Απο που να αρχισω!Το 2011 εμαθα οτι ειμαι εγκυος, ειχα μια τελεια
εγκυμοσυνη , γεννησα το πιο ομορφο και εξυπνο παιδι(κουκουβα!)η ζωη μου
αλλαξε προς το καλυτερο...Εγινα καλυτερος ανθρωπος!Αλλα καποιοι με
αφησαν...απομακρυνθηκαν λες και το οτι εκανα παιδι ηταν το τελος μιας
ζωης.Μοναξια, προσπαθειες να μπω στο προγραμμα των φιλων που με αφηνουν,
δε μπορουσα να το χωνεψωΣε συνδυασμο με μια υπεροχη επιλοχεια φαση δε
το αντεχα!.Μα ειναι δυνατον να μεγαλωσαμε μαζι με καποια ατομα κ
τωρα αντι να ειναι πιο κοντα μου τι κανουν?με αφηνουν!γιατι? επειδη δε
μπορω να βγω για καφε, επειδη δε μπορω να μιλαω με τις ωρες στα
τηλεφωνα, επειδη το μονο που με νοιαζει ειναι αν φαει το παιδακι μου, αν
κανει κακακια, τι χρωμα ειναι τα κακακια, αν κλαψει στο εμβολιο κτλ.Ε
τι να κανω!αφου αυτη ειναι η ζωη μου ολη!να προσποιουμαι για να μη τους
χασω?Ε δε σφαξαμε! εκει που ειναι ημουν κ εδω που ειμαι ευχομαι να
ερθουν συντομα και τοτε θα καταλαβουν. Και ξαφνικα το eimai
mama!ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ! Ετσι ονομαζεται η παρεα μου πλεον!ειναι
δυνατον να μην εχεις δει απο κοντα καποια ατομα κι ομως να τα θεωρεις
τοσο δικα σου?να τα εμπιστευεσαι, να στεναχωριεσαι οταν εχουν ενα
προβλημα,να σπευδουν να σε παρηγορησουν οταν δεν εισαι καλα , να
αισθανεσαι την αναγκη να μαθεις νεα τους ?Κ ομως ειναι! ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΟΥ! ενα ξεχωριστο ευχαριστω στη μαμα μαρια που
μας εχει βοηθησει τοσο πολυ, μας εχει λυσει καθε απορια!ευχομαι να ειναι
ολες οι μανουλες και ολα τα παιδακια καλα!να εχουμε ολη υγεια και ολοι
να αποκτησουν μια παρεα σαν τη δικη μου!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ
ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ...ΝΑ ΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΜΑΜΑ ΑΛΙΚΗ
ΑΛΙΚΗ ΜΟΥ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ Η ΖΩΗ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ, ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΡΟΗ ΤΗΣ. ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΝΑΤΟ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ. ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΦΙΛΗ 22 ΕΤΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΑ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις